De wraak eens verraders Nog de verdwijning van een Belgisch rentenier NIEUWSBERICHTEN, OOSTENRIJK. DENEMARKEN RUSLAND. AMERIKA AFRIKA Na 15 jaren. De bevolking van Salzburg is thans zeer ©ntroerd dooreene geheimzinnige zaak welke r'door eenen houthakker, Gederbraner ge-' jaaamd, aan het licht gebracht is. Gederbraner, die thans in het gevang van (Salzburg opgesloten '»3, heeft bekend dal hij toet 20 gezellen een zeventienjarig meisje rtermoord en begraven heeft. Hij verhaalde de feiten als volgt Vijflien fiaren geleden was hij voor eene scbietperiodo 'binnengeroepen en met een twintigtal gezellen jte Salzburg gekazerneerd. Een 17-jarig 'meisje kwam er alle dagen melk brengen. Zekeren dag werd zij door oen onderoffi cier org mishandeld en hulpeloos in de wacht 'achtergelaten. i Do soldaten maaklen zich dan van het imoisjo meester eu mishandelden ze op hunne üjeurt. 1 Ziende «lal de ongelukkige hot bewustzijn Torloren had, poogden zij haar lot het leven 'terug te roepen, doch alles bleef vruchteloos Den volgenden nacht begroeven zij het m nisje. Van <le twinlig plichtigcn zijn er nog een tw aalftal terug gevondou. Wat den schul digen onderofficier betreft, deze is thans een hooggeplaatst ambtenaar. Overleden Dr Henning Mntzim, leeraar in de rechten aan do Hoogeschonl van Kopenhagen, lid van den Deenschen Landlhing en van het Scheidsgerecht van den Haag, is overleden. Eene leening. De minister van geldwezen, heeft in den Landlhing een ontwerp neergelegd, eene lee ning van 50 miljoen vragende, terug betaal baar in een jaar. De zuivering wordt voortgezet Op klaclit van den senator Garine, lid der onderzoekcommissie, is kolonel Glotoff, al gemeene opzichter van den kleeding en voodingadienst te St-Petersburg, aangehouden 911 in het krijgsgevang opgesloten. Diefstal In eene bank te Luik. De policie van New-York, heeft een kerel aangehouden, die in de maand Januari laatst leden, le Luik, ten nadeelo der bank F. en E. Mark, eene som van 80,000 dollars ge- Stolen had. De kerel had verklaard, zekeren Louis Mandelbaum te zijn, doch de policie beweert dat ziju ware naam Leibus Bryski is, en hij Van Russischen oorsprong is. Nog aardbevingen in Algiers. Bijna allo dagen worden aardschokken waargenomen te Algiers en te Aumale. Bijna alle buizen zijn onbewoonbaar en dreigen in te storten. EXAMENS AFGELEGD Do volgende heeren, oud-studenten van $t Jozefscollege, hebben hun examen afge- jifc'd In de Hoogeschool van Leuven M. Mauritz Van der Linden, van Neder- ywalm, 2,Ie examen van doctor in recht. In de Hoogeschool van Gent M. Frederik Eeman, van Aalst, examen ?j,n kandidaat in geneeskunde. M. Alberic Lauwkrs, van Yper, 2,I# exa- j-cen van kandidaat notaris, met onderschei ding. M. Hubert DeVryldfr, van Aalst, examen jVaü kandidaat in geneeukuiide, met onder scheiding. VRIJ NAAR IIET FRANSCH DOOR Diomède Gpootjans 49* vervolg. Zijn hart had slechts bemind om te lijden Huns was zijne ziel .vermorzeld onder do smar ten... Al wat hij in zijn leven had gehoopt was Tcrbrpken als een glas, was gelijk de schadu- we verdwenen x Hij ging dus sterven, en met hem ping zijne iaaUte hoop, zyn laatste troost verdwijnen, mits de wraak de eenigo balsem was die zijne «marton kon lenigen. Maar God waakt over den Christen Odo, fir non van Sonnoc. de vurige en godvruchti- fgr-' mag alzoo niet bezwijkenDe Christen tfaag met geene wraakzuchtige gedachten ster ken. Du onversaagde jongeling stapt steeds voort. Naast de zinnebeelden dor wraak schijnen ^ijne vorschende .Mikken de indruksels der nvroegiug te onderscheiden.... Nogmaals hli.irt hij versteld staan en slaakt Wenen kreet Hij had tranen bemerkt die jtier en daar in don rotssteen uitgekapt waren -, Nrervolgens in der/.el ver midden, mot eene on zekere band getrokken, las hij eenen naam... den naam van Son na e daaronder Dog een Voord Vermaledijding Hoe stamelde hij, de naam der Sonnac's tn dezen roofkuil, afgescheiden van den naam der ri*rhtofters. omringd van de kenteekenen der droefheid en gewetenswroeging Wie Een Parijzer dagblad schreef gisteren dat het mogelijk, was dat M Vermeersch ergens in Belgtê in een gevang opgesloten was wegens eene overtreding. Dio veronderstelling is totaal ongegrond, daar M. Vermeersch aisJan voorzeker zijne familie, of tea minste toch zijnen knecht, of M. J.... zou verwittigd hebben. Eene vriendin van M. Vermeersch, die met dezen in onderhandeling was over den verkoop van de villa, heeft verklaard, dat zij in het begin der maand Maart verscheidene brieven schreef aan M. Vermeersch. Op 20 Maart vroeg zij aan dezen laatste eene bijeenkomst orn de zaak bepaald te regelen, doch zij kreeg geen antwoord. Ecnige dagen nadien schreef zij nogmaals, doch wederom bleef haren brief onbeant woord. Zij zond dan oen telegram doch met den zolfden uitslag. Eenigo dagen later kreeg zij echter oenen brief, niet van de hand van M. Vermeersch en ongeteekend. De schrijver zegde enkel dat M. Vermeersch onverwachts was moeten vertrekken en nog al lang zou afwezig zijn. Een tweede brief verwittigde nogmaals Mov. V.., dat M. Vermeersch nog steeds op reis was. Het gerecht zal onderzoeken wie deze brieven geschreven heeft. De opzoekingen te Parijs gedaan bleven zonder uilslag. De geheimzinnige zaak ver wekt te Parijs groote opschudding. Sommige personen kunnen niet aannemen dat M. Ver meersch vermoord werd, daar hij reeds meer maals lange reizen deed zonder er iemand vooraf van te verwittigen. De mogelijkheid van eene moord wordt echter algemeen aangenomen. Men had reeds vroeger gepoogd hem te vermoorden, door den ketel der warmtelei- ding te doen ontploffen, om zich te wreken wegens eene klacht door M. Vermeersch neergelegd. Een policieagent is in de villa van M. Vermeersch geplaatst om alle poging tot diefstal te verhinderen. Een dagbladschrijver is in de villa van M. Vermeersch in den waterput neergedaald in gezelschap van eenen putgraver. Daar de put echter 35 meters diep is en er vier meters water in staat, kon het onderzoek niet voort gezet worden. Wat M. J... verklaart Een Brusselsch dagbladschrijver is in de Fonsnylaan M. J... gaan vindon, die met M. Vermeersch in nauwe betrekking was. M. J... woont er met zijne minnares, de zelfde jonge vrouw die in zijn gezelschap in de villa van M. Vermeersch verbleef. De dagbladschrijver vroeg aan M. J... wat hij van de zaak wist, of hij M. Vermeersch kende, of het waar was dat. hij met hem in goede vriendschapsbetrekkingen was en in de villa gewoond had, hoe hij de verdwijning uitlegde en wat hij er van dacht. M. J... verklaarde eerst en vooral, dat het hom erg speet in' deze zaak gemengd te zijn, daar hij tot eene uitmuntende familie behoort. Daarna legde hij zijn verblijf te Parijs uit. Hij verklaarde, dat hij dikwijls naar de villa ging en hij eenige dagen voor Paschen in de villa was gaan wonen met zijné minnares, omdat M. Vermeersch hem geschreven had dat hij op reis moest gaan en de villa niet onder de waakzaamheid van den knecht, Odiel Vercruyssen, wilde laten. M. Vermeersch is daags voor Paschen vertrokken. Hij zegde niet waar hij heenging, doch 's Woensdags nadien was hij terug. M. J... ging hem aan de statie afhalen en zij namen samen het ontbijt. Na gemiddagmaald te hebben, gaf M. J... de briefwisseling aan M. Vermeersch. Hij las zijne brieven en op is dan dit lid mijner familie Zou het mis schien, voegde hij zich onderbrekend er bij.... O mijn God Een wreode, ijselijke, verpletterende twijfel kwam zijnen geest bestormen.... Sidderend, met strakke oogeo, stond hij daar.... Terwijl zyne dwalende gedachte deze kuilen verliet om hare vlucht naar de brandende luchtstre ken te nemen. Ver, heel ver.... op die ongeloovige en ver vloekte kusten, verheffen slot- en moskeeto rens trotsch den spits tot in de wolken. Het is Algiers, het uitdagendo en prachtige Algiers, dat straffeloos zijn hoonenden hoog moed ten toon spreidt. Het is daar dat, hij, voor de eerste maal, naast, zijnen broeder, onder de oogen des Kei zers, tegen de vijanden zijns Gods streed Het is daar dat dio schuldige broeder voor eeuwig deu naam van Spnnac bevlekte dat van God en zijnen vader vervloekt, hij het on geluk over zijn hoofd neder trok liet is daar dat hij, van zyne wapens be roofd, in de eenzaamheid zyne schande en zijnen srnaad verborg en wraak zwoer Vervolgens bemerkte de joDgeling zijnen broeder, somber, terneêrgeslagen, verniettigd ondrr 't gewicht zijner droefheid, in de gehei- inelyke schuilplaatsen do schim der wroeging en der wanhoop na zich sleepend. Zijne inbeelding, opgewekt door do herin nering van het verhaal des gravin van Bcau- jeu, toonde hem in de dichte wouden van Spanje eene gedaante, de gedaante zijns broe ders, gebuid in do lompen van den bandiet, rich verschuilend in het verblijf der dieven en moordonaars, zich wentelend in den modder der misdaad en oneer Verders zag hij in don pikdonkeren nacht den rooden gloed van eenen uitgestrekten een gegeven oogenblik, na eenen brief gele zen te hebbeiC zegde M. Vermeersch heel misnoegdHet is onaangenaam. Ik kom van eer.6 re;3 terug en moet reeds wederom weg. Nogmaals zegde M. Vermeersch niet waar hij heenging. Hij begop in zijne papie ren le snuffelen en nam er eenen heelen voorraad mede. Daarna gingen de bewoners der villa sla pen. Nauwelijks was M. J...., te bed, toen er aar. de deur zijner slaapkamer geklopt werd. Hat was de knecht O.disl Vercruyssen, die zeer ontroerd scheen eii een brief toonde, welke hij zsgde van zijne moeder ontvangen le hebben. Deze zou erg ziek zijn. M. J....} zegde nog, dat de knecht hem vroeg wat hij te doen had, waarop M. J...., antwoordde, dat hij niet moest wachten en onrniddelijk moest naar huis gaan. Vercruyssen trok dan naar Grammene-bij- Deinze. s'Anderendaags vertrok M. Vermeersch ook. Hij droeg enkel eene kleine valies mede, waarin M. J...., eenige linnen gestoken had. Toen M, Vermeersch vertrok zegde hij aan M. J...., dat hij zijn adres zou zenden en M. Jhem zijne briefwissoling moest op sturen. M. J...., heeft echter geen adres ontvan gen. Hij bleef tot einde Juni op de villa, doch dan kon hij de onderhoudskosten niet meer dragen en daar M. Vermeersch hem geen geld ter hand gesteld had, besloot M. J,..naar Brussel terug te keoren. M. J. schreef eerst naar M. Van Wambeke, een neef van M. Vermeersch, wonende te Deynze, om hem op de hoogte te brengen van den toestand. De knecht was ondertusschen ook teruggekeerd, en vertelde dat zijne moeder ziek was. Odiel Vercruyssen had reeds dikwijls ver klaard dat hij den dienst, van M. Vermeersch ging verlaten, doch hij ging niet weg. M. J.... verhaalde verder, dat M. Ver meersch dikwijls personen van zeer verdacht uiterlijk in zijne villa onthaalde, en dat hij er enkel heenging omdat M. Vermeersch zou goed was voor hem. Sprekende over de veronderstellingen der verdwijning, zegde M. Jdat hij geenzins zou verwonderd zijn, indien M. J. Ver meersch den eenen of den anderen dag terugkeerde, maar dat hij toch de mogelijk heid eener misdaad aanneemt. De knecht heeft aan M. J.... laten weten wat er zooal omgaat in de villa, doch van de familie had M. J.... nog geen nieuws ont vangen. M. J.... eindigde met het zeggen dat ^ij zich tot aller beschikking houdt. 51. Vermeersch zou nog in leven zijn Terwijl policieagenten en magistraten rond de villa opzoekingen. doen, kreeg de meier der wijk waar M. Vermeersch woonde, een telegram, te Parijs zelf afgegeven en ge- teekend Vermeersch. Het telegram meldde dat M. Vérmeersch Woensdag morgend om ld ure in zijne villa zou zijn. Men vreest dat dit telegram echter van eenen flauwen grappenmaker voortkomt. Het onderzoek Mevr. Vernon, die ook dikwijls op de villa van M.Vermeersch verbleef met hare kinde ren, zal door den onderzoeksrechter onder vraagd worden. De dame beweert dat M. Vermeersch ver moord werd toen hij van eene reis in België terugkeerde en eene belangrijke geldsom op zak had, welke hij aan deze dame moest be stellen. De moordenaars zouden het lijk in den oven van den grooten warmteverspreider verbrand hebben. De oven zal onderzocht Worden. brand.... en t© midden dor vlammen en pnin- hoopen, diezelfde gedaante den brand aanhit send, overal schrik en <M>d rond/aaiend, en aan ile liefdo eener moeder een bevallig kind, het dochtertje der Beaujeu's, ontrukkend De jonge Odo zag, aan eenen dichter byaijn- den gezichteiDdt-r, eene sehaduwe die met ge weld eene jonge maagd in deze gevloekte grot ten wegvoerde, eene jonge maagd gehuld in haar wit kleed en opgetooid met de sieraden haars huwelijks..., en deze maagd was zyne verloofde, en die sehaduwe geleek aan do ge daante dor brandramp de gedaante zijns broeders By deze gedachten met afgrijzen bevangen, stootte Odo verre van zich die sombere denk beelden weg zich het doel herinnerende dat hem in deze plaatsen had gebracht, wilde hij weder vooruit. Doch eene hevigo, onuitlegbare ontroering die nochtans geene vrees was, zou hem wil len terughouden. Hot was zoo iets dat men gevoelt, dat den menschheel en gansch in. verwarring brengt en waarvan men zich geene rekenschap kan geven, een slach van voorgevoelen, eene on bestemde vrees (lie u als 't ware doet aarzelen en tegenhoudt, eene heimelijke neiging, eene bedwelmende begeerte die u opwekt en aan trekt. Het was die geheime, onbestemde en ver warde ontsteltenis, die inwendige wanorde welke uwe slagen onzeker maakt en u niet toelaat met juistheid den dood toe te brengen. Niettemin, door eene heimelijke veerkracht voorgestuwd, richt zich Aglaé's verloofde naar eene schijnbaar nederige zijzaal, welke zich te midden der pralen dezer plaats verschuilt. Het is de treurige woon der wanhopige smart. Brussel. Duilschers bestolen, Verle den nacht werd een Duitsche handelaar V... genaamd in een hotel nabij de Noordstatie door twee behendige Parijsche dieveggen Renée F.., en Jeanne G.., uitgeplunderd. De dieveggen werden 's anderen daags morgend aangehouden. Zij waren nog in liet bezit der gestolen som. Een Duitsch geneesheer, M. Béhring, werd toen hij de tentoonstelling verliet e;i op een tramrijtuig wilde stappen, van zijnen geld beugel, 500 fr. inhoudende beroofd. Kwaaddoener aangehouden. Twee agenten der eerste wijk hebben verleden nacht een gevaarlijken kwaaddoener, Chris- toffel R...., voermansgast, afkomstig uit het Groot Hertogdom Luxemburg aangehouden. Deze werd opgezocht wegens bandiete- rijen. Hij is opgesloten. MoordpogingEene naaister der Montserratstraat, Maria Beauclair, ging Dijnsdag namiddag, naar de woning van ha ren minnaar, Hertengang, en had er met hem eenen hevigen twist. Een metsersgast, Louis Van Steenberghe, wilde de jongo vrouw tot kalmte brengen, doch zij haalde eene scheer te voorschijn en bracht er Van Steenberghe twee erge steken in de borst mede toe. Marie Beauclair is aangehouden. Het slachtoffer werd gevaarlijk gekwetst en moest naar het S' Pietersgasthuis over gebracht worden. Kind verpletterd. Een 2jarig kindje, de kleine Jean Grinsbergh, zat op het voet pad ffer Pierenstraat, in eene appelmand on der de bewaking zijner öjarige zuster. Eens klaps deed het knaapje de mand omvallen, juist toen eene bakkerskar voorbijreed. De arme kleine rolde onder de wielen en werd het hoofd verpletterd. Wraakroepende diefstal. Dijnsdag namiddag, waren de schrijnwerkers en de metsers die een huis der Hospitaalstraat aan het werk waren, hunnen boterham gaan eten in eene naburige herberg. Een laffe schurk nam hunne afwezigheid te baat, om hunne kleederen, drie zilveren uurwerken met ketens en hunne gereed schappen le stelen. Eene menschenjacht. Dinsdag na middag voelde M. Peelers, meubelfabrikant te Hoist-aan-Zee, toen hij op do foore der Zuidlaan stond, dat een persoon zijn gouden chronometer met keten stool. Terzelfdertijd zag hij een persoon de vlucht nemen. Hij zette hem achterna in gezelschap van ver scheidene andere personen, en de dief, ze kere Jozef Voets, wonende Birmingham- straat, kon aangehouden worden. Hij had onderweg het uurwerk weggeworpen. Erg ongeluk. Een wielrijder Jan Bienman, van St-Joost ten-Noode, is aan de St-Gudulaplaats door een rijtuig omverge worpen en overreden. Biesman werd erg over heel het lijf gekwetst. Zijn rijwiel was geheel verbrijzeld. Ukkel.Overleden. De ongelukkige brigadier der kannoniers, die verleden week ontzadeld en door zijn paard medegesleept werd langs de montjoielaan, is aan de gevol gen zijner wonden overleden. Koekelberg. Erge val.Een metser- gast van Groot Bijgaarden, Renaat Pisteloon genaamd, viel Dinsdag namiddag van eene stelling aan een huis der Van den Borght- straat. De ongelukkige werd de twee beenen gebroken, verscheidene ribben ingedrukt en erg aan het hoofd gekwetst. Zijn toestand is wanhopig. Anderlecht. Zelfmoord. Een kool- handelaar der Gheudestraat, zekere Langlet, die sinds eenïgen tijd aan zenuwzwakte leed, heeft zich Dinsdag morgend terwijl hij zich alleen te huis bevond verhangen. De wanho pige was reeds bezweken toen men hem vond. Reeds is Sonnac's zoon er binnengedron gen, maar plotselings blijft hij staan. Te midden der zaal, in eenen dier zetels welke de koningspaleizen zouden versieren en door de natuur daar in een harer grilligste luimen geplaatst, lag oen man diepdenkend uitgestrekt Het was hijde man der Spelonken dien men ook de man des Nachts noemde Odo aanschouwde hem met verbaasdheid Het was die man niet meer met zijn terug stootend uiterlijke, met zijn heersehenden blik. Zyn voorkomen moest dien afkeerigen haat niet meer inboezemen, dien onweder- staAnbaren schri k welke zich van aller harten meester maakte. De verslagenheid was in gansch zijne hou ding te lezen zyne trekken hadden niets meer van dien alles verslindenden nijd, noch van die woeste en steeds onverzadigde begeerten. Zij spraken niets meer van dien eeuwigen wrok welken hij Gode en de menschen gezwo ren had. Het was een man door den strijd uitgeput, bezwijkend vooraleer tot het einde te zijn ge komen, afgemat, ontmoedigd, onder zijne eigene slagen gebukt, door het noodlot ver volgd. Het was een m®h die zich tot slaaf ayner driften had gemaakt, die hun ten prooi had gegeven al wat zijn geest en zijne krachten maar kwaads vermochten die voor hen een onbeperkt veld had gedroomd die aan dit al zijne macht had willen besteden, door in ééne enkele schoof al de ongeregelde begeerten en misdadige plannen te vereenigen, om er een des te machtiger uitwerkingsvermogen aan t© peveo maar nu lag hij daar overwonnen cd wanhopig. Alleen in de wereld, de zijnen verachtend Schaarbeek. Tusschen dronkaards. Twee drinkebroers V.., en D.., werden in eene herberg der Metsysstraat handgemeen V.., trok een mes en wilde zijnen tegenstre ver treffen, doch hij werd door de anderö verbruikers ontwapend. De messentrekker kreeg alsdan eene erge rammeling. Proces-verbaal is opgemaakt. Leuven. Diamanten bruiloft. ue diamanten bruiloft der echtgenooten Veus- ters, uit de Vesaliusstraat, is hier met veel luister gevierd geworden. Heel do buurt was in feest en aan de gelukkige jubilarisen, die algemeen geacht worden, werden talrijke geschenken aangeboden. Gent. Werkongelnkhen. Gisteren is een montour van den heer Van Outryve werk zaam in eene fabriek op de Nijverheidskaai met de hand tusschen een mekaniek gevat en vier vingeren verpletterd. Op dezelfde kaai, in de fabriek - Widauwe» is een metser die zich op eene stelling be vond van twee meters hoog gevallen en op-* genomen met erge kwetsuren over het gan- sche lichaam. Men moest hem naar eeno kliniek overbrengen. Gauwdief. Heden morgend deed eene vrouw aankoopen op de markt, Zij werd er ontlast van haren'geldbeugel, in houdende 13 tot 14 frank en eenige sleutels. De dief die zeer snel moet gehandeld hebben, is niet gekend. Ongeluk. Gisteren avond,rond 8 1/4 ure, was Amand De Meyer, 7 jaar, Make laarstraat, aan het spelen op de Terneuzen- laan, op een houtstapel. De kleine viel en werd het rechterbeen gebroken. Do kleine is na verzorging naar het gasthuis overge bracht. Omvergeworpen. Gisteren avond is Franciska Godyn, 66 jaar, op de Plezante- vest, door eenen wielrijder omvergeworpen. De vrouw werd gekwetst aan het hoofd en kloeg over inwendige pijnen. Zij moest naar hare woning gevoerd worden. Stekene. Smokkelhandel. In de stallelï van Petrus Vervaet, op de Hoefijzers, hebben de douaniers van Koewacht een ge smokkeld zwijn aangeslagen. AanhoudingNabij de Hollandsche grens hebben de douaniers eenen verdachten persoon, van Franschen oorsprong, die zich zonder middelen van bestaan bevond, opge leid en ter beschikking van het gerecht ge steld. Beveren-Waas.Kwaadwillige brand. Verleden nacht, rond 2 ure, ontstond brand in de stalling van den landbouwer Alois Vonck, op de wijk Halsterbroeck. Het vuur nam onrniddelijk zulke groote uitbreiding, dat toen de landbouwer met zijn gezin gewekt werd reeds alles in laaie vlam stond en er aan geen blusschen meer te donken viel. Alles werd ten gronde vernield. Een paard, vier koeien en verscheidene runderen en varkens bleven in de vlammen. Aan verschillige teekenen kon men duidelijk zien dat de brand aan kwaadwilligheid moet toegeschreven worden. Het parket van Den- dermonde is verwittigd en wordt ter plaats verwacht. 1 Gevecht. In de herberg van Van Overfeld, Moortelhoek ontstond twist, wel dra kwam het tot vechten en de zoon van den herbergier kreeg ook zijn deel. Deze greep een geweer dat aan de muur hing en bracht er een zijner tegenstrevers eenen ergen slag op den arm mede toe. Het slachtoffer, Edward De Wreede, kon den arm niet meer bewegen. Een onderzoek is geopend. Lokeren Nog het onweder. Twee kleine meisjes zijn op de wijk Blauwpoort, door den bliksem opgenomen en een vijftal meters ver geslingerd geworden. De meisjes bleven er bewusteloos liggen doch konden na een half uur tot het leven teruggeroepen worden. Zij werden niet gekwetst. en verlatend-, door dezen verafschuwd welke hij laffelijkhad bestreden, en in dit voor allen menschelijken blik ontoegankelijk verblijf, thans zijn verbanningsoord geworden, de bij tende wroegingen zijns gewetens verber gend De lange zwarte rok welke hem gewoonlijk omhulde, hong neêr op de leuningen van den zetel.... Onder dit grove kleedsel droeg hij de klee ding der edó'en.... Het wamhuis dat tot ann zijnen gordel kwam en het manteltje om zyne schouder, duidden genoegzaam aan dat hy aan de hofgebruiken niet vreemd was. Een leeuwenvel lag aan zijne voeten open- gespreid zijne armen waren op de borst ge kruist, en op zijn gerimpeld voorhoofd las men den indruk eener kommervolle en einde- looze smart. Twee dikke tranen rolden van zijne dorre wangen. Hij weende Odo kon hem niet aanschouwen zonder me delijden te gevoelen. Hij was gekomen om den kwaden geest die zijne familie vervolgde, den gehaten bandiet te bevechten, en hij vond slechts nog eenen ongelukkige op wien de vervloeking des He mels zwaar nederdrukte. Zijn verbaasde blik ontleedde dien man. Bij dien uitgedoofden straal van sombere grootheid, bij dit overblijfsel van verwelkte majesteit welke door de moedeloosheid van dit gelaat drongen, kreeg de zoon Sonnac's eene herinnering, eene onzekere, verre, doch onstuimige berinnering Hy had dien meosch eertijds nog gezio&j... Hij had dicht veor hem gestaan! (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2