NIEUWSBERICHTEN. DU ITSCH LAN D. SPANJE. DENEMARKEN RUSLAND ZWITSERLAND. OOSTENRIJK BEPROEVING Tyck en Lanser .Met eene zeis vermoord. To Pontivy kregen twee landbouwers die 'aan den oogst werkten twist. Een hunner 'bracht zijnen tegenstrever, zekeren Habrout, met zijno zeis zuilten vreeselijken slag toe, dat do man kort nadien bezweek. De moordenaar heeft zich gevangen gege ven. Vreeselijk ongefuk te Epernay. In de Hospitaalstraat, te Epernay, is een muur ingestort, toen verscheidene werklie den er juist nevens eenen put aan het graven waren. Een der werklieden, Aslic genaamd, werd op don slag gedood. Een andere, Pa- thé, werd zoo erg gekwetst, dat hij kort nar dien bezweek. Eenderde, zekere Galand, werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis ge bracht. Een onderzoek is geopend. Keizer en Czaar. Het gerucht wordt bevestigd, dat Keizer Willem en Czaar Nikolaas eono bijeenkomst zullen hebben, tijdens het verblijf van den Czaar van Rusland in Hessen. De samenkomst zal waarschijnlijk in het kasteel van Friedberg plaats hebben. Tegenslagen. Gisteren moest to Johannisthal, nabij Ber lijn, eene vliegmeeting beginnen. 15Duitscho vliegers waren ingeschreven, met een totaal van 28 toestellen. Ten gevolge van den hevigen wind werd er niet gevlogen. De werkstaking der havenwerklieden te Hamburg. Maandag avond hebben de scheopskuis- schers en schilders en de dokwerkers van de Hamburg-Amerikalijn eene vergadering ge houden, waarin zij beslotenheden hetlwerk te staken. De werkstaking van Bilbao Do mijnwerkers van Gaddad hebben be sloten, ook het werk to zullen laten staan, indien do patroons van Bilbao niet toegeven. In talrijke steden werden Zondag tijdens do stierengevechten omhalingen gedaan, ten voordeele der werkstakers van Bilbao. Het regent. Uit Kopenbago wordt geseind dat het in Deneraark en sinds verscheidene dagen stort regent. Geheel Vestergolland staat onder water. To Marsholan en in verscheidene andore steden is alle verkeer onderbroken, daar spoorbanen, steenwegen, enz. overstroomd Petrool. Nabij Bakou zijn nieuwe potroolputten on tdokt, kunnende 350.000 pond daags op leveren. Een cykloon. Een vreeselijke wervelwind heeft een groot deel van het distrikt Pcriakop, ten Noorden van de Krim, vernield. To Kaluga werden verscheidene hoktaron bosschen ont worteld en talriilto huizen zijn vernield. Het getal slachtoffers is nog niet gekend. Terzelf dor tijd werden geweldige aard schokken waargenomen. Deze duurden on geveer 25 sekonden. In vrijheid Czaar Nikolaas heeft do invrijheidstelling bevolen, van M. Goulchkoff, voorzitter van de Douma, die zooals men weet, in de Poter en Paulusvcsling zijne gevangenisstraf uit deed, waartoe hij veroordeeld werd, wegens een tweegevecht mot een ander doumalid. Eene politieke moord To Cracovie werd M. Ryback, opzichter der Poolsche volksscholen van Trudnowsky, met drio revolverschoten gedood. De moor denaar is aangehouden. Hij verklaarde dat hij M. Rybach gedood had, omdat deze een Russische spioen en een Opruiersagent was. Eene zonderlinge stemming Te Genève moest een volksreferendum plaats hebben over het al of niet inrichten eener ouderdomsverzekeringskas. 27,225 kiezers waren ingeschreven. Meer dan 9000 kiezers verklaarden zich tegen de verzeke ring en deze haalde maar 2500 stemmen op. Eene statistiek Uit de cijfers door de douanen van Oos tenrijk opgegeven, blijkt dat erin de maand Juni 1910 voor 11,200,000 kronen min in gevoerd werd, terwijl er voor 4,600,000 kronen meer uitgevoerd werd dan in dezelf de maand 1909. HET GELUK 1* VERVOLG. Zoodra Andries heengegaan was, gelaste Robin aan Peggy, dat zij William zou balen, ten einde met hem te overleggen, wat het best was, dat men doen kondo. De dochter gehoor zaamde met vreugde. Kom binneu,kom binnen, William zeide de molenaar, gij hebt dezen avond getoond mijn vriend te zijn, en gij zult ondervinden, dat Robin Daillie de man niet is, die een goeden dienst vergeet. Ik ben,» zeide William altijd bereid ge dweest, om u te verplichten, maar men heeft 'mij bij u belasterd, doch laat ons daarvan op eenen anderen tijd spreken, en thans werk zaam syjn, om het gevaar dat u dreigt, te voorkomen. Wy moeten de vaatjes halen.» Hierop gingen zij naar den molen en, na de vaatjes op don schouder genomen te hebben, begaven zy zich stil en voorzichtig naar de majestueuze bouwvallen van Mead-Castlc. God beware ons zeide do molemar \vi komen thans bij eene gevaarlijke en ver schrikkelijke plaats, waar, zooals men zegt.de geosten der oude eigenaars van het kasteel altijd ronddwalen. - Zulke brave lieden als wij,» antwoordde William, - moeten evonmin bang zijn voor de dooden, als voor de levenden. Inderdaad, William wat gij daar zegt is waar,» zeide Robin, en ik kan met de hand op het hart betuigen, dat ik nooit iemand hoe genaamd kwaad of ourecht aangedaaj heb. Brussel - Antwerpen en Brussel - Hasselt Zondag namiddag, of liever Zondag avond om 6 uren en 3 minuten was de Antwerpsche vlieger Tyck te Stockel opgestegen. Hij was zinnens zich naar Antwerpen te begeven. Zijn motor werkte echter niet regelmatig en daarbij verloor Tyck zijnen weg in den mist. Na nog al lang op Gods genade rondge- zweefd te hebben, moest hij ten slotte neer dalen tusschon Gapellen en Willebroeck. Tyck verklaarde dan dat hij zijne reis 's anderendaags zou voortzetten. Maandag namiddag zag men hem inderdaad rond 4 ure plotseling hoven de stad Antwer pen zweven. Hij beschreef eenen grooten cirkel langs de Meir- en Groenplaats, rond de kathedraal. Ten slotte ging hij op het plein van Wil rijk landen. Eene afdecling soldaten van de luchtvaartkompagnie, onder het bevel van eenen luitenant, snelde ter plaats on bielp Tyck bij de neerdaling. De moedige vlieger werd warm geluk gewensclff. Zijne verschijning boven de stad had eene geweldige opschudding verwekt. Na eenige rust genoten te hebben, steeg Tyck andermaal op en ging wederom boven de stad vliegen. Toen hij tegen avond te voet naar Antwer pen kwam gewandeld, in gezelschap van een paar vrienden, zag hij nog talrijke per sonen die in de lucht stonden te zien, meen en- do dat zij Tyck nog eens gingen te zien krijgen. Lanser heeft een niet min belangrijk stuk je uitgovoera. Men weet dat hij vóór de vliegmeeting van Stockol-Brussel met zijn toestel van Kiewit-Hasselt naar de Tentoonstelling van Brussel was gevlogen. Lanser had nu besloten naar Kiewit terug te vliegen. Maandag avond rond 6 ure 8 m. nam hij met zijnen mecanicien, M. Camiel Dorjo, van Seraing, in het toestel plaats en steeg onmiddelijk tot op eene hoogte van ongeveer 400 meters. Hij volgde de spoorbaan naar Luik tot aan Landen en nam daar.de richting van Sl-Truiden en zoo naar Hasselt. In 't zicht van zijn vliegplein legde hij den motor stil en daalde van eene hoogte van 550 meters in eene heerlijke vlucht neder juist voor zijne loods. Lanser vorklaarde zich zeer voldaan over zijne reis. Het weder was uitmuntend en huiten eenige kleine ongevallen aan den motor liep alles naar wensch af-. De weg, ongeveer 80 kilometers, werd afgelegd in 1 uur 12 minuten. Hij daalde te Kiewit neder om 7 ure 20 minuten. Van Stockel was Lansor over Leuven, Thienen, Landen, St-Truiden en Hasselt gevlogen. Het is de eerste lange reis, welke in België met eenen passagier, gedaan wordt. Lanser en Tyck hebben door het volbrengen der reizen Brussel-Hasselt en Brussel-Antwerpen bewezen, twee meesters in hun vak te zijn. Dat zullen u velen niet kunnen nazeggen, hernam William, maar zie nu wel toe, waar ge de voeten zet, want het pad is smal en glib berig. Deze waarschuwing werd juist gegeven, toen Robin Daillie struikelde en bijaldien hij zich niet aan den tak van eenen boom vast had gehouden, gewis verloren zou geweest zijn. Intusschen had hy, allen bedacht op zijn eigen behoud, het vaatje, dathy droeg, los gelaten, en hoorde het nu van de eene rots op de andere vallen en eindelijk in de diepte nederploffen. Ik ben daar een groot gevaar ontkomen riep hij. Het is een geluk,zeide William, dat gij toevallig den boomtak greept, en wij moeten deD Hemel daarvoor danken. Vervolgens voegde hij er bijwacht hier een weinig, ik zal mijn vaatje onder de bouwvallen verber gen. Een oogenblik daarna kwam hij terug en daarop begaven zij zich naar den molen. Terwijl dit voorviel, ging Andries met lang zame schreden naar Nelly's hut, waarvan hij echter de deur gesloten vond, wijl de goede vrouw reeds te bed lagmaar door zijn her haald kloppen wakker geworden,vroeg zij met eene bevende stem Wie is daar Denkt gij mij iets op de mouw te spelden, gaf het oude mensch hem ten antwoord Robin Daillie is een veel te redelijk man om eene oude vrouw in haren slaap te storen gij kunt derhalve elders gaan aankloppen want ik doe toch niet open. Andries, die wel wist, dat hij, na zvffk een bescheid, hier niet langer behoefde te blijven staan, nam den zak weder op zijnen schouder en keerde naar den molen terug. Intusschen stond Peggy in een groot laken gewikkeld by eenen omdraai van het pad op, Brussel. De dieven. Verleden nacht is een stoutmoedige dief in het magazijn ge drongen van M. Amand Mhoedenfabri kant, Henegouwlaan. M. Mhoorde ge rucht, stond op en ging zien. Hij vond den kerel in de eetzaal, toen hij een buffet wilde openbreken. De inbreker nam de vlucht en M. M...., kon hem natuurlijk in zijn nachtgewaad niet nazetten. De dief heeft eenen belangrijken buit me degenomen. Hij moet bij middel van valsche sleutels in het magazijn geraakt zijn. In de Jaak Jordaenstraat, liet de meid van den wisselagent, Maandag morgend eenige oogenblikken de straatdeur openstaan, ter wijl zij eenen emüier water ging halen. Een stoutmoedige schurk drong middeler wijl binnen en stool er verscheidene zilveren voorwerpen. Toon de diefstal bemerkt werd, was de schurk reeds lang gaan vliegen. Overreden. De echtgenoote Van dör Auwera, wonende Krakeelstraat, werd giste ren avond in de Hoogstraat, door een huur rijtuig omvergeworpen en overreden. Het slachtoffer bekwam slechts eene lichte wonde aan het hoofd, doch klaagt van hevige inwendige pijnen. Zij is naar het gasthuis overgebracht Schilderij gestolen. Een oudheids- kooper van Londen, M. Farr, heeft Maan dag morgend op het policiebureel der 4e wijk Elsene. Veelbelovende hnaap. M. en Mevr. T... wonende Tulpstraat gingen gisteren namiddag naar de Tentoonstelling, hun 15 jarige zoon, Emiel, die verklaarde buikpijn te hebben, te huis latende. Toen zij terugkeerden klopten zij vruchteloos aan hunne woning. Zij deden de deur openbreken en stelden vast dat de jonge schurk ver trokken was, al hunne spaarpenningen ongeveer 4Ö0 frank medenemende. Etterbeek. Wanhopige daad. De 22 jarige handelsbediende Rene G..., wan hopig omdat hij geene plaats kon vindon, heeft zich Maandag morgend eenen kogel door het hoofd gejaagd. De dood was oögen- blikkelijk. Leuven. Wittebroodsioeken. Twee jonggehuwden kregen in de Broeckstraat, twist en begonnen weldra te vechten. De vrouw bekwam eenen messteek in den arm en kneuzingen aan den hals. De moedige echtgenoot is aangehouden en opgesloten. Vilvoorde. Teruggevonden. M. Mer- tens, de beheerder van het socialistisch volks huis van Vilvoorde, die sinds eenige dagen verdwenen was, na eene belangrijke geldsom ontvangen te hebben, is thans in Holland teruggevonden. Antwerpen. Stoutmoedige bandieterij. Maandag avond drongen twee kerels in de woning der gezusters Winrix, hoek der Pyckestraat en Kleine Haantjeslei, terwijl de jongste der zusters alleen te huis was. Zij cischten van het meisje al het geld en op hare weigering werd zij ten gronde gesla- eene klacht neergelegd, over eenen diefstalS"en' aanbanden en voeten gebonden en eene waarvan hij eenige weken geleden te Brus- ProP m ^en monc* gestoken, sel het slachtoffer geworden was. Uit ziine) Daar zij nog pogingen aanwendde om zich kamer, in een hotel van het Center, werd van hare banden te bevrijden, bedreigde een alsdan eene prachtige schilderij vaa den der schurken haar met een bijltje, terwijl de Ilollandschen meester Van Brakelenkamp andere hare kleederen met petrool begoot, gestolen. Deze schilderij heeft eene groote.| Daarop verloor het meisje het bewustzijn, waarde. p0 ]3an^je^en doorzochten heel het huis en Woeste kerel. Donderdag laatstle-f namen de vlucht, toen geburen, opmerk- den beviel eene huishoudster der Hoogstraat zaam gemaakt door het gerucht in de woning- van een dood kind. s Anderdaags moest de der gezusters Winrix, kwamen zien wat er moeder naar het gasthuis gebracht worden, gaande was. daar haar toestandzeer onrustwekkend werd. Ondanks de zorgen is de vrouw er Maandag 1 Een geneesheer gelukte er spoedig m, het morgond overleden. De geiieesheeren, die de lijkschouwing de den, ontdekten op hót lijk talrijke sporen van slagen en stampen en weigerden de toe lating tot begraven. De man van het slachtoffer is aangehou den. Hij zou de ongelukkige vreeselijk mis handeld hebben. Onvoorzichtige wielrijderDe voer man Albert Do Meulenaere, 26 jaar oud. reed per rijwiel achter eenen auto-taxis, toen de auto aan de Louizalaan plotseling stopte. De wielrijder had zulks niet bemerkt, botste op den auto en werd met vreeselijk geweld ten gronde geslingerd. Hij werd met verbrijzelden arm en erge hoofdwonden opgenomen en naar het gast huis gebracht.Hij klaigt ook over inwendige pijnen. Erge botsing- Door do onvoorzich tigheid van eenen chauffeur, had Maandag morgend eene geweldige botsing plaats tus- schen eenen taxi en eenen auto-kamion. De taxi werd omvergeworpen en de inzittende personen, de markiezin de J... en hare doch ter werden ten gronde geslingerd en erg ge kwetst. Na in het gasthuis der Pachécostraat verzorgd te zijn geweest, werden beide slachtoffers naar hun hotel teruggevoerd. In de val geloopen. Een dronken kerel naderde verleden nacht, op den Wa- verschen Steenweg, eenen policioagent hracht hem onverhoeds eenen geweldigen vuistslag toe, waarna hij de vlucht nam. De agent blies alarm en de kerel liep juist in de armen van eene .patroelje. Ondanks zijn hevigen opstand werd- hij naar het policiebu reel overgebracht, waar men vaststelde dat hij nog drie maanden gevang te doen had. Hij is opgesloten. hem te wachten.Zoodra zij hem zag aankomen, begon zij een dof gesteen van zich te geven en verwijderden zich daarop zeer snel na hem een teeken gegeven te hebben, om haar te volgen. Dit was meer dan de moed van den armqn knecht kon verdragen hij viel op de knieën, en het koude zweet, stond hem in groote droppols op ziin voorhoofd. Inmiddels kwam Peggy, over den gpeden uitslag van haar guitenstreek verheugd, in huis terug, en ging weder aan haar werk. Is Andries til terug vroeg de molenaar. Nog niet, antwoordde Peggy. Dan zal het goed zijn, denk ik, dat ik eens ga zien, of alles in den stal wel in orde is, hernam haar vader. Hierop begaf hij zich derwaarts; maar hal verwege gekomen, meende hy iemand op den grond te zien liggen. Wie is daar 1riep hij. 1k ben het, zeide Andries. Wat doet gij daar tocb Och help my overeid, bid ik u, ik heb een geest, een spook gezien ik zal zeker bin nen acht dagen dood zijn. Droomt gij, mijn jongen zeide de mo- lenaar,terwijl hij hem op den schouder kloptè, kom aan, zeg eens, nebt gij Nelly gezien T Neen, zij heeft voor mij de deur niet eeps willen opendoen. Och,dat oude gekke wijfhernam Robin. Vervolgens traden beiden in huis, en Peggy vroeg Andries met de grootste deelneming wat hem was overkomen. Zij kon *zich nauwelijks van lachen onthouden, toen hjj verhaalde, dat hy een spook had gezien. Maar weet gij wel zeker, dat gij er een gezien hebt vroeg zy - Zoo zeker als ik u thans zie, was zijn antwoord. meisje tot het bewustzijn terug te roepen. Do laffe schurken worden naarstig opgezocht. Het zonderling avontuur. Het duiecffi Turnhout.Opschudding in de duiccfl' liefhebbersicereld.Il-.-r.e groote opschud ding heerscht thans onri./ do Tarnliouts'che d ui venlief hebbers, door ontdekken van belangrijke bedriegerijen, u aaraan een lief hebber zich zou plichtig gemaa'. l hehhe-ij De kerel, zekere F. J..., had het n.'JcVl c-*' vonden, om in de wagons te drinp-o- waarin de duiven verzonden \\.t )<>-<. haalde hij zijne duiven uit de ma ,ai ver wisselde de ringen, aldus gelegenheid vin dende om steeds een der eerste prijzen te be machtigen. De bedrieger heeft volledige be kentenissen afgelegd. Westmalle. Erg tramongcluk.De hoeveknecht Jaak Van Dyck, 40 jaar oud, dronken zijnde, legde zich nabij het klooster der 'Trappisten op de riggels van-den buurt- tram te slapen. Toen de Iram kwam aange reden, bemerkte de machinist hem, toen liij er nog eenige meters af was. Hij stopte on middelijk, doch Van Dyck kreeg nog zulkon ergen stoot, dat hij den schedel gebroken werd. Men vreest voor zijn leven. Beersel. Aanval. Men heeft gisteren morgend op den openbaren weg van Beersel een man gevonden die afgrijselijk aan het hoofd gekwetst was en verscheidene ribben gebroken had. Het is zekere Louis Michiels, 40-jarïgen landbouwer. De gekwetste vertelde dat men hem rond middernacht, zonder oorzaak, had aange vallen. Het waren eenige jonge booswichten die den man in dien deerniswekkenden toe stand brachten. Do pachter werd naar het; hospitaal overgebracht waar hij in verzor ging opgenomen werd. Na opzoekingen door de gendarmen ge daan, werd de ergste aanvaller zekere J.-B. D... 24 jaar, aangehouden en opgesloten het is een hoeveknecht van Beersel. Hij zegt' dat hij onplichtig is. Hony. Doodeljke val. M. GillarcL Delvaux, photograaf te Luik, heeft te Hony eene villa, en bleef er in gezelschap zijner vrouw en zijner twee kinderen. Rond 5 ure was een der kleinen, ondanks het verbod der meid door het vensier van het eerste verdiep gaan liggen. Het kind viel door het venster. Het ongelukkig Wichtje werd gansch be- T bloed opgenomen, het had eene vroede ver- parket heeft ach in gezelschap van den be- ^°ndinl gaan het hoofd bekomen, stolene P.naar het koffiehuis der Verster-' kingstraat begeven, waar P. uitgeplunderd werd. Zondag avondTwee geneesheoren werden in der haast 1 ontboden en wilden eene gevaarlijke bewer- king beproeven, doch alles was te vergeefs, Hot parket heeft ongetwijfeld weinig of - geen goed licht in de zaak gekregen, want| P... is aangehouden gebleven. Moordenaar opgevischt. Uit de Merxemsche vaart heeft men gisteren het I lijk opgehaald van den Hollander De Villers, die eenige dagen geleden op zijne vriendin I verscheidene revolverschoten loste. Het» slachtoffer der moordpoging lieeft haren aan- rander herkend. Nog een lijk opgehaald. Aan het 1 Kattendijkdok heeft men het lijk opgehaald jl van eenen onbekende. Het lijk is naar het: doodenhuis overgebracht. Het wichtje stierf eenige minuten na het ongeval. Luttre. Brand. Een geweldige brand is ontstaan - te Luttre op de Groenmarkt, in een huis bewoond door M. Lucien Lefe- vre. Het vuur deelde 'zicli ook mede aan de twee aanpalende woningen. Deze werden ook vernield. Zij behooren aan de Wed. Gharle De Boulle van Pommerceil. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. wij zijn vast besloten eene warme pro paganda te maken bij de geachte lezers van <i« De Volksstemvoor het geneesmiddel '-vVrEonkhih '- Maandag namiddag'THEOBROMA genaamd. Immers de THEO- wilde Jozef Van den Broecko, 28 jaar oud, BROMA m een uitmuntend krachthersteller wonende Lange Scholierstraat, in de wallen ivan 1 bloed, de zenuwen en de spieren, van de Berchempoort een bad nemen. De' De THEOBROMA, een waar volksmiddel, man kreeg krampen, zonk in de diepte enj verkwikt en verkloekt, verdronk. Zijn lijk werd eene halve uur later Reeds velen onzer vrienden zijn er mede opgevischt. geholpen en genezen. Aan bleeke jonge doch» - Belangrijke diefstal. - Ten nadeele ters' flauwe of uitgeputte lieden is het bij- van M. Landy, Leopoldlaan 40, i-s eene som» zonder aangeprezen, van 7.000 fr. in bankbriefjes en 5 krediet-f Het kost maar 3 frank. Depot bij M. DE brieven gestolen. Men heeft niet het minste JMOOR, apotheker, in de Burgstraat, 38, spoor der daders. a Gent, en te Aalst bij al de heeren apothekers. Berchem. Geknipt. Een werkman J Bergen. Gevecht. - Ten gevolge eener der automobielfabrieken Minerva is op hee- S b et al i n gskw estïeis er gisteren een opstand terdaad van koperdiefte betrapten aangehou- Ij.' tusschen de mijnwerkers uitgebroken, den. Eene huiszoeking ten zijnent gedaan, v Deze gelukten erin in het bureel der direc- deed eene groote hoeveelheid voorwerpen,! tie te geraken. Er had eene hevige woorden ten nadeele der zelfde werkhuizen gestolen,! wisseling plaats en weldra sloegen de mijn- ontdekken. I werkers er alles kort en klein. Was het groot doen, ten einde te weten of hy ook eenige Grootzijn hoofd stak boven de hoornen vaatjes brandewijn heeft verborgen. uit. -i De molenaar, ten oogste verheugd, dat hij Lieve hemeldan bevreemdt het my niet, geen redenen had, om voor hun onderzoek dat gy zoo verschrokken zyt.J bevreesd te zijn, liet hen alle hoeken, tot het En waar liet gij den zak met meel, welke 1 kleinste toe, zien. Vervolgens gingen zij naar j den molen, waar zy insgelijks niets konden I vinden. - Molenaar, zeide hierop een der gerechts» 1 dienaars, terwijl hij zijnen medegezel schalk- achtig aanzag, tot dusver hebben wy niets I gezien, dat een eerlijk man in verdenking kan brengen maar gij zult ons niet kwalijk ne» Nelly niet ontvangen wilde vroeg de moe-, der. Ik had dien op mijnen schouder, toen ik vielgaf Andries ten antwoord. Zonder twijfel zal het verschijnsel hem voor zijn ontbijt medegenomen hebben, viel, Peggy hierop in. - Loop heen, zottinetje zeide Robin, re- men, dat wy eens op uwen zolder rondkijken ken liever het vuur wat in, dan langer te gek- want wy hebben hooren zeggen,dat daar meer scheeren want het is tijd om naar bed te 1 is dan koren. Dit geschiedt echter niet, ver gaan, ik ben reeds dood van de slaap. By deze woorden nam Andries de lantaren en begaf zich naar zijn kamertje boven den stal, met het vast voornemen om, bij de eerste» gelegenheid, den dienst des molenaars te ver laten. Reeds vroeg in den volgenden morgen werd» het huisgezin door een geweldig kloppen op^ op de deur uit den slaap gewekt. Wat wilt gij hebben riep de molenaai volgde hy met eene soort van zegepraal in zijne blikken, welke hij niet ontveinzen kon, dewijl wy geloof hechten aan hetgeer_ men ons gezegd heeft,maar dewijl wij niets moetefi overslaan. Ik zal u zelf derwaarts geleiden,zeide de molenaar. Hierop doorsnuffelden zy den zol der met de grootste oplettendheid maar zij konden er niets ontdekken. Nu wilden de gerechtsdienaars, die daarover zeer verbaasd «Doe open in naam der wet!» was het stonden, vertrekken,-maar de molenaar ver antwoord. J zocht hen ten ontbijt, welke oitnoodiging zftf Zulk een bevel klinkt in deze streek wat i daar zy thans hunnen eetlust raadpleegden, vreemd, hernam do molenaar maar hebt|met genoegen aannamen. - een oogenblik geduld, ik zal open doen. In de woonkamer gekomen, ging bw Hierop kleedde hij zich spoedig aan en ont->ner by Peggyjzitten, die daarjuist bezig sloot do deur. Het waren twee gerechts- met het ontbijt gereed te maken, en zeide dienaars, welke hij verzocht om binnen te treden. Het valt ons hard, zeide een hunner. Robin Daillie en zijn huisgezin in den slaap te storen, maar wy moeten ons gedragen naar de order, die wij ontvangen hebben, welke behelst, dat wij huiszoeking by hem zullen Gy hebt daar eene flinke doohter, mo» lenaar. Ja, zeide deze, zij is niet leelijkmaar- het is eene erge heks. Hoe kuntgezoopratenvaderlief viel Pag» gy hem in de rede, terwijl ieder zegt, dat ik zoo sprekend op o gelijk.» (Wordt tewnigd)«

De Volksstem | 1910 | | pagina 2