NIEUWSBERICHTEN. AMERIKA Schrikkelijk ongeluk te Antwerpen BEPROEVING Het Gougres tier Euyelsclie Katholieken. Eene spoorwegramp. :n reizigerstrein van San Francisko naar Sanla-Rocu rijdondo, is mot cene lokomotief in botsing gekomen. Dertien personen werden gedood en twaalf erg gekwetst. Aanslag te^ln den meier van New-York Toon M. Gaynor, meier van New-York, zich aan boord van den paketboot Kaiser Wilhelm des Gross bevond, om naar Europa te reizen,loste eon gewezen stadhuisbedionde, Gallagher, drie revolverschoten in zijne richting. M. Gaynor werd in don hals getroffen en erg gekwetst. Zijn toestand is evenwel niet hopeloos. De dader is aangenouden. De nieuwe mode. De laatste nieuwe vrouwenmode, fs een hand welke door den rok gelrokken is, en dus de vrouwen verplicht kleine stappen te nemen. Kon meisje van New-York,miss Lilian Shuttle worth, dat ook naar do laatste mode gekleed was, viel in bare woning van de trappen en brak zich de beide beenen. Haar toestand is wanhopig. De werkstakingen te New-York. Vruchtelooze pogingen zijn aangewend geworden, om de stakende kleermakers te overhalen het werk te hernemen. Integendeel breidt de staking zich nog uit. 70,000 mantel- makers zijn in staking. Verleden week waren er slechts 5000 kleermakers in staking. Thans zijn er reeds 21,000 in staking en men denkt dat er toe komende week-45,000 zullen zijn. Twee personen verdronken Dijnsdag morgend waren vier werklieden van do Antwerp Eugeneering C"10 bezig met den metalen steven van liet schip Merchant Prince inliet Noorderdok gemeerd, te her- js tellen. Do werklieden stonden op eene stelling welke langs buiten aan het schip hing. Rond 11 ure brak eensklaps eene koord door. Do andere koord loste ook en de vier werklieden werden met de stelling in hel water gcslingord. De ooggetuigen van het ongeluk, dokwer kers, matrozen en andere werklieden, snel den oniniddolijk ter hulp en trachten op allerhande wijze de slachtoffers te redden. Do dokwerker Marietto sprong heel ge kleed in het wator en gelukte er in den mees tergast Mélans te grijpen. Hij kon er echter niet mede uit het wator, en moest hem boven water houden, tot men hem kon ophalen. Een andere meestergast, Maldoy genaamd, werd ook gered. Do twee andere werklieden k vamen niot meer aan do oppervlakte van het water terug. Na een tiental minuten gelukte men er in «en hunner, Domiun Moickaurt op te vis sollen. Onmiddelijk werd hij door dokter Jacquet, die per automobiel was toegesneld, ver pleegd, doch ondanks de lange pogingen, kon men er niet in gelukken hem tot hel le ven terug te roopc-n. De ongelukkige was 37 jaar oud en laat «ene weduwe met 5 kleine kinderen achter. Een roerend tooncel had plaats in het doo- donhuis der Korte Dijkstraat, waar men hól lijk van den drenkeling had overgebracht, t oen zijne weduwe, op den arm haar jongste kind dragende, het lijk kwam herkennen. Men moest do arme vrouw met geweld van het lijk rukken. Het lijk van het tweede slachtoffer, Joris Simons. St Elisabcthstraat, werd slechts in den namiddag teruggevonden. Een onderzoek is geopend. De koorden en de stelling zijn aangeslagen. Het parket is 's namiddags ter plaats geweest en heeft tal rijke personen ondervraagd. HET GELUK NA DE 2® VERVOLG. Peggy,zeide thans de moedor, zet de tafel aau en breng de melk. Hierop spreidde de dochter een tafellaken, too wit als sneeuw, over de tafel, welke spoe dig met verscheidene uitnoodigonde schotels bedekt was. Wij drinken gewoonlijk geen thee, zeide de molenaar, «en derhalve zult gij dien drank dezen morgon moeten ontbeoren, Wij verliozen bij deze ruiling niet, was hot antwoord der gerechtsdienaars. Toen do tafel gereed was, ging Peggy An- dries roepen. Deze brandde reeds van ongeduld om te weten, wat nieuws er was voorgevallen, en kwam dus spoedig binneDgeloopen maar rood ra hij de gasten zag, zweeg hij, zonderde ©ogen to durven opslaan. Nauwelijks was het ontbijt genuttigd, of de gerechtsdienaars ston den op, om te vertrekken doch de molenaar hiekl hen terug, en zeide Ik wil u mijnen brandewijn laten proeven, maar ik zweer u, voegde hij er lachende bij, - dat het geene smokkelwaar is. Hierop echonkhij zich zei ven een glas in, en dronk hot, na hun de flesch overgereikt te hebben, op hunne gezondheid uit. Daar hij nu hoorde, dat zij de rivier over- moesten, bood hij aan ben met, zijne kar door dezelve te brengen, opdat zy niet naar de pont behoefden te gaau,die op een grooten afstand ▼an daar lag. Dit congres dat nu geëindigd is, beleefde een overgrooten bijval. Hot is bijna niet om gelooven, boe de geest van verdraagzaamheid tegenover do katholieken immer toeneemt. Do Protesuntsche burgemeester der stad Leeds, omringd van den geheelen gemeente raad, kwam Vrijdag namiddag met groote pracht en ceremoniën den Aartsbisschop van Westminster en den Lord-mayor van Lon den, aan de statie afhalen. Ze werden naar het Stadhuis van Leeds gebracht, waar hun een ontbijt werd aangeboden. Van hier gingen de Aartsbisschop en de Geestelijkheid in plechtgewaad naar de hoofdkerk. Eene groote menigte aanschouw de eerbic lig dezen prachtigen stoet. Wat les voor onze dorpsgeuzen, zegt een moedig ka tholieke confrater, inderdaad, maar wij voe gen er nog bij, wat kranige les vooral voor onze stadsgeuzen, onder andere die van Ant werpen en Brussel. Deze zijn zoo fanatiek als onze godsdiensthaters van den huiten mogen donken.... In hunne vergadering te Leeds verklaarden de katholieken hunne onwan kelbare verkleefdheid aan den pauselijken troon en hunnen wil zich in alles te gedragen naar de verlangens van den opvolger van den H. Petrus. De bekendste geleerden uit de Engelsche katholieke wereld spraken cr heerlijke rede voeringen uit. In een der afdeelingen waren de vlugschriften ten toon gelegd, welke door de katholieken van Engeland voortdurend bij duizenden kosteloos worden verspreid. Ook de Engelsche vrouwen namen deel aan de werkzaamheden en uit een dezer verslagen kon men opmaken, dat de meerderheid der Engelsche tooneelspeelsters katholieken zijn. Een bewijs dat het tooneelberoep geen belet sol is om katholiek te zijn en te blijven. Brussel. Eene goede vangst. Onge veer eene maand geleden stool een Fransch- man Marcel C.., ten nadeele van eenen land bouwer een bankbriefje van 1000 fr. Ondanks alle opzoekingen bleef C..., on vindbaar. Een policieagent zag hem gisteren avond een koffiehuis binnengaan in gezelschap van een anderen persoon. De agent ging hulp halen en de twee ke rels werden aangehouden.'t Was eene goede vangst, want de andere kerel Was een ge vaarlijke oud-veroordeelde, die reeds ver scheidene malen over de grenzen gezet was. Beiden zijn opgesloten. De diefstallen in de magazijnen. Twee 14jarige meisjes dor Roggestraat zijn in een magazijn der Nieuwstraat op heeter- daad betrapt en aangehouden geworden, De jeugdige dieveggen zullen vervolgd worden. Twee jongelingen, tot achtbare fami- liënbehoorende, Gaston V...enLucien J..., die sedert eenigo dagen diefstallen pleegden in de magazijnen der Koninklijke straat, werden Maandag gezien door twee werklie den, toen zij in eenen tabakwinkel hunnen voorraad opdeden. De jongelingen werden aangehouden en afgetast. Men vond in bun bezit talrijke ge stolen voorwerpen. De dieven zijn ter beschikking van het ge recht opgesloten. Slachtoffer zijner zelfopoffering Een S3 jarige ouderling, Jan Boggemans, ging de Brouchèroplaats over toen een tram- rij tuig kwam afgereden. De ouderling ging onvermijdelijk verpletterd worden, toen een voorbijganger M. Delforge, hein op zijde wierp. M. Delforge werd daarbij erg aan de knieën gekwetst. Beiden waren dan op het punt dooreen ander tramrijtuig overreden te worden, doch de moedige redder hield den ouderling stil en liet de beide rijtuigen voor bijrijden. M. Delforge werd om zijne heldendaad warm geluk gewenscht. Dit aanbod namen zij met het grootste ge noegen aaD, en Andries ontving oogenblik- kelijk bevel, om het paard voor te spannen, en frisch stroo in het rijtuig te brengen. Aan den oever der rivier gekomen, steeg Robin van de kar, en zeide tegen hen, dat hij bet best oordeelde, zijn paard, dowyl het een weinig schichtig was, by den toom te leiden. In dezer voege roden zij nu langzaam, om den stroom te breken, door bet water doch op eene plaats gekomen,waar de rivier het diepst was, liet hy de kar opzettelijk om vallen, zoodat d§ beide gerechtsdienaars in het water vielen, waaruit zij zich niet dan met veel moeite red den, terwijl Robin zijn paard met grove woor den overlaadde. Zij lieten zich echter niet ge heel door licm om den tuin leiden, maar had den nauwelijks den overkant bereikt, of zij beschuldigden hern van hen te hebben willen verdrinken. U verdrinken riep de molenaar, en wat zou ik daarmee gewonnen hebben Waar lijk. gij betoont u uiet zeer dankbaar voor mijn gul onthaal. Doch zij wierpen hem, zonder te blijven staan, een woedenden blik toe en verwijderden zich. Zoodra Robin hen uit het zicht liad verloren, kon li ij zich niet langer bedwingen maar begon hartelijk te lachen. Terwyl hij nu zijne vroolijkheid alleen bot vierde, kwam ziju oude vriend, James Darner hem toevallig voorbij. Hoe staat het leven, molenaar riep hij, gij schijnt zoo bijzonder verheugd, alsof gij den grootsten prijs uit de loterij getrokken hadt. Neen, neen, zeide Robin, zoo gelukkig ben ik niet geweest, maar ik heb twee ge rechtsdienaars laten duikelen, oindien gij eens gezien hadt, hoe zij spartelden, en wat kluchtige grimassen zy maakten, gij zoudt u Zonderling ongeluk. De lantaarn- aansteker Gretens. 71 jaar oud, die in de Graystraat een lantaarn wilde aansteken, kreeg hem eensklaps £p het hoofd. Cretens werd erg gekwetst en bewusteloos opgenomon.In eene naburige apotheek stelde men vast dal do mail stervend was, en hij werd onmiddelijk haar het gasthuis gebracht. Ongeluk in eenen schouwburgTij dens eene herhaling, in het Kiralfys Theater Jarnarlaan, is eeno jonge danseres, in den bassijn van den troep zwemmers govullen. Het meisje verdween in de diepte, doch een der zwemmers, M. Webb, kon haar, na verscheidene malen geduikeld te hebben, op halen. De drenkelinge had hot bewustzijn verloren. Een bijgeroepen geneesheer kon haar tol het leven terugroepen. Valsch gerucht. Dinsdag namiddag werd het gerucht verspreid, dat het deel dei- Tentoonstelling naast hot Sportplein gelegen* in brand stond. Inderdaad kwam een dikke rookwolk van dien kant afgedreven. 'tWas echter ver buiten de Tentoonstelling, te Boendaal, dal eene hoeve in brand stond. Ondanks de spoedige hulp der pompiers van Elsene, werd de hoeve ten gronde ver nield. De schade is door verzekering gedekt. De oorzaak der ramp is onbekend. Proces-verbaal. Verleden nacht heeft de policiekommissaris in den Variétés schouwburg proces-verbaal opgemaakt tegen eene tooneelspeelster en twee andere leden van den troep, wegens openbare zeden schennis. Schaarbeek. Het drama der Philome- naslraat. De genaamde M..., die op 28 Juli laatstleden in 4e Philomenastraat, te Schaarbeek, verscheidene revolverschoten, op zijne vrouw loste en daarna poogde zich te zelfmoorden, is genezen on heeft het gasthuis verlaten. Hij is naar het gevang overge bracht. Auderghem. Tramongeluk. Eene huishoudster, Mev. Marie P...., wonende steenweg van Boschvoorde, is door een tram- rijtuig omvergeworpen geworden. De vrouw werd huiten de rigge.ls geslingerd en dus niet overreden. Zij werd met erge verwondingen aan het hoofd opgenomen. Na verzorging weru zij naar hare woning overgebracht. Hal. Poging tot zelfmoord. Een slachter van Hal, M. J..., poogde verleden nacht zich te zelfmoorden door zich een re volverschot in den mond te lossen. De man word niet doodelijk getroffendoch vreese- lijk verminkt. De reden zijner wanhopige daad is onbekend. Saventhem. Bijna een erg ongeluk. Door eene missing in het verleggen der spo ren, is een reizigerstrein, in de statie van Saventhem, bijna op eenen manoeuvreeren den koopwarentrein .gebotst. De treinen stop ten toen zij nog enkel eenige meters van elkander verwijderd waren. Mechelen.Ergern geluk. Verschei dene werklieden van het huis Quintelier, wa ren Dijnsdag morgend bezig zware stukken ijzer op eenen wagende laden, toen een werk man met het rechterbeen tusschentwee zware stukken gevat en het been geplelterd word. De ongelukkige werd onmiddelijk naar het gasthuis overgebracht, waar bet gekwetste lichaamsdeel afgezet werd. De beiaardprijskampZeven Hol landers en tien Belgen zullen zich de prijzen betwisten. De jury is als volgt samengesteld M. Cyr. Vereist, bestuurder van het muziekcon servatorium van Mechelen, doktoor Van Doorselaar, Jef Denyn, M.M. J.-A. Do Swaan, leeraar aan het conservatorium van den Haag, William Wooding Starmer, van de muziokacademie van Londen. Binnen eenige dagen zal het reglement aan de belanghebbenden rondgestuurd worden. niet minder vermaakt bobben. Ik verzeker u, dat zij in geen jaar de rivier zonder rillen zul len overtrekken. Maar ik ben genoodzaakt u te verlaten want }k moet naar den heuvel, om steenkolen te halen. - Het bevreemdt mij,» zeide mistress Dailïie tegen hare dochter, 'Zoodra zy met htm beiden waren, dat uw vader mij geen woord van 4e twee vaatjes brandewijn gezegd heeftzou hij meenen, dat ik niet ztoygen kan Wel neen, moederliefmaar hij zal het vergeten hebben,zeide Peggy. «Dat denk ik ook,» hernam zij, «en Wil liam heeft ons gisteren een uitmuntenden dienst bewezenwant had men die vaatjes met brandewijn bij ons gevonden, dan was onze goede naam voor altijd verloren geweest. Maai- pas wel op het huis, dochter, ik moet mij een oogonblik verwijderen. Zoodra zij uitgegaan was, begon Peggy schielijk alles in orde te brengen vervolgens waschte zij haar bevallig gelaat, en haar fraai krulhaar netjes opgebonden hebbende, wierp zij met zelfbehagen een blik in den spienel. en wilde juist beginnen met bot middagmaal gereed te maken,, toen eene welbekende stem haar verzocht om de deur te openen. Zijt gij het William riep zij. «Ja,» was het antwoord, «wilt gij mij i^el inlaten Gij fijt altijd welkom, hernam zij, de deur openende, maar mijn vader is niet te huis;'hij haalt steenkolen van den heuvel. «Goed! dan kan,ik utot zijne terugkomst gezelschap houden. Zeer zekerdoch zou dat niet te veel ge vergd zijn In het geheel niet Peggy maar ik breng u vandaag kwade tijding Wat Antwerpen. Doodeljhe val. Het 9-jarig zoontje der eclitgenooten Lcysen viel gisteren door het dakvenster der ouderlijke woning. Het knaapje kwam op een glazen dak terecht, viel en plofte dan op den koer. Het anno slachtoffer was vrcosoliik ver minkt en bleef op don slag dood. Diefstallen. Twee vrouwen der Koolstraat werden gisteren aan do dokken aangehouden, toen zij eene kar voerden, waarop vijf zakken raapzaad lagen. De zak ken waren van een schip gestolen. De vrou wen weigerden hunno modoplicluigen hekend te maken. In den dierentuin, heeft men ten nadeele van Mev. Malentjer, wonende Mechelschen steenweg, een gouden armband gestolen. Aan de dokken werden ook nog eene kas glaswerk en eene kas mekaniekon gestolen ten nadeele van verzenders. De Engelsche matroos Tom Hughes werd door twee kerels aangerand, erg mishandeld en uitgeplunderd. Van de ladder gevallen. Dijnsdag namiddag vielen twee schilders, die op den koer van de school der Oranjestraat aan het werk waren, van de ladder. Een hunner Frans De Jonghe, wonende Schoytestraat, werd erg gekwetst opgenomen en naar het Stuyvenberggasthuis gebracht. Do andere ontkwam het ongedeerd. Hemixem. Vreeselijke val. De 19 jarige werkman Raymond Van Dyck is Dins dag in eene fabriek van scheikundig^ voort brengselen van een brugje gevallen. De ongelukkige werd den schedel verpletterd, en bezweek schier onmiddelijk. Doktor Van Iluffel spoedig ter plaats ge roepen, kon enkel de dood vaststellen. St Truiden. Erg automobielongeluk. Op den grooten steenweg tusschen St Trui- den en Brusthem is een automobiel, waarin vier personen zaten, opeen kar met tarwe gehotst. De kar werd met paard en lading in de gracht geslingerd, terwijl de automobilisten op do straatsteenen vlogen. Twee hunner werden erg gekwetst. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. De doodrijders zijn studenten der hooge- hscliool van Luik. Twee hunner zijn Luike naars de twee anderen zijn Brazilianen. Peruwelz. Akelige ontdekkingIn het bosch, tusschen Peruwelz en BonSecours heeft men het lijk van eenen onbekende, zeer net gekleed en schijnende ongeveer 35 tot 40 jaar oud, aan een boom vinden hangen. De dood was reeds verscheidene dagen in getreden. Amercceur. Verdronken.De 13 ja rige Frederik Meulenyser, van Marchienne- Doeherie, die in het kanaal was gaan zwem men, kreeg een bloedsopdrang en zonk in de diepte. Men haalde nog slechts een lijk op. Bergen. Rijtuigongeval. Dinsdag viel de wed. Hemelbert uit een rijtuig en kwetste zich daarbij zoo erg dat zij naai' het gasthuis moest overgebracht worden. Rodange. Bloedig gevecht. Twee werklieden, Sintges en Scholdei, kregen om cene nietigheid twist en begonnen te vechten. Ziende dat hij het te kwaad kreeg, greep Sintges een werktuig en bracht er zijnen tegenstrever eenen hevigen slag op het hoofd mede too. Scholdei werd den schedel gebro ken en moest in wanhopigen toestand naar het gasthuis gebracht worden. Sintges is aangehouden en ter beschikking van het gerecht opgesloten. Andrimont. Hoeve afgebrand. Ver leden nacht is de groote hoeve van den land bouwer Talbot ten gronde afgebrand. Het vuur was rond middernacht ontstaan op den hooizolder, waar 51 karren hooi op gestapeld lagen. De landbouwer moest zich door een venster laten glijden en dan bij middel eener ladder zijne vrouw redden, daar de trap in brand stond. De schade wordt op 35.000 fr. geschat. Er is verzekering. De opziener van onzen heer heeft my, zoowel als mijne moeder, gewaarschuwd, dat wy ons moeten gereed houden, om ons huis bij het einde van het huurjaar te verlaten. Nu is mijne moeder geheel wanhopig, en ik kan u niet zeggen hoe bedroefd ik zelve daar over ben. O, daarom behoeft ge niet van ons te ver trekken, zeide Peggy blozende. Gij zult immors wel tot zoolang wel een woning kun nen vinden, die u aanstaat. Dat is niet gemakkelijk want de eigenaar van Mead-Hall' wil al de huizen, die het uit zicht van het kasteel belemmeren,omver laten halen. Wat zy'n er toch vele gekken en plaag geesten in de wereld,zeide het meisje. Maar na zich een oogenblik bedacht te hebbeD, voegde zy er bijindien gij dnnfct, dat ons klein huisje bij de molenslüis uwe moeder en u voegt, dan weet ik zeker dat mijn vader tot u zeggen zalWeest daar welkom. Het zal ons niet alleen volkomen voe gen, maar er is ook in het geheele land geene plaats waar het my beter zou beval len. Laat dan de zorg voor deze gansche zaak aan mij over. Bij het uitspreken dezer woorden ging zij het vertrek uit, om eens terloops naar het voorplein te zien, maar zij kwam oogenblik- kelijk terug en riep Daar komt de rentmeester aan. Ik .weet waarlyk niet, wat de reden van zijn bezoek is, maar hij moet bij de hand zijn,als hij thaos een voet in ons huis zet. Nu.grendelde zy onverwijld de deur, sloot de vensterluiken, en zeide toen ik hid u, William houdt u thans doodstil.» Maar denkt gij wel aan do achtordeur Herstal. In cene schacht gevallen. De schrijnwerker Fernand, die in de mijnen van Petite Bacuuro, eene schacht moest her stellen, deed eenen misstap on viel in den put., ruim honderd meters diop. De mail werd vreeselijk verpletterd en was op den slag dood. Het slachtoffer, 35 jaar oud, was gehuwd en vader van 3 kinderen. t Bivange. Doodelijk rij wiclongeluk. Dr. Driessel, van Echternach, reed per auto mobiel van Useldange naar Bivange, toen nabij' de Belgische grens een groep wiel rijders in volle snelheid den auto volgde. Aan eenen draai der liaan moest M. Driessel ver tragen, daar hij in tegenovergestelde richting een auto hoorde afkomen. Een der wielrijders, Kesseler genaamd nn van Useldango afkomstig, reed met gewold op den auto en werd ten gronde geslingerd. Do onvoorzichtige werd met gebroken sche del opgenomen. "Zijn toestand is wanhopig. Casteau. Ongelukken bij de leg cr oefe ningenGisteren-morgend hadden hij de legeroefeningen van het 2e jagers to paard, twee erge ongelukken plaats. Tijdens eene charge, vielen drie jagers met hunne paarden in eenen put. Een der soldaten werd erg gekwetst. Een weinig later viel de wachtmeester Pipelart, van Quaregnon, met zijn paard in eene .groef. Heel het schadron viel over hem. Pipelart werd erg gekwetst aan den hals en het been. De gekwetsten werden per automobiel naar het krijgsgasthuis van Bergen gebracht. Ronse. Verpletterd. Een schaapher der, Theo Phalempïn, in dienst bij don land bouwer Emiel De Lie, is aan de onbewaakto barreel van den Tilbury door eenen trein voor Ronse overreden. De man werd vreeselijk verpletterd en bleef op den slag dood. Weiteren. In de statie. Toekomende jaar zal men in de statie dezer gemeente, een aantal verbeteringswerken uilvoeren, namn- lijk het aanleggen van eenen nieuwen koer aan den hangaar, welke veel gemak voor het laden en het lossen zal aanbrengen en het verlengen der trottoirs, die het in- en uitgaan der statie veel zullen verbeteren. Een ministerieel schrijven, den heer volks vertegenwoordiger Tibbaut toegezonden, komt do uitvoering dezer verbeteringswerken te bevestigen. Gemeenteraad. Zaterdag aanstaande, om 5 ure 's namiddags, is het openbare zit- liDg van den Gemeenteraad. Verschillige punten staan aan het dagorde, waarvan de bijzonderste zijn 1° Eedaflegging van den nieuwen Ge- meentesecretaris, M. Achiel Schatteman 2° Benoeming van eenen nieuwen hulp- schrijver, bij het gemeentesecretariaat Voor dit plaatsje zijn er niet min dan 11 postulanten, men zal dus keus hebben. Gent. Zonderlinge zaak. Depolicio der eerste wijk, lieeft een meisje van Aalter, Louiza De Bdie in eene herberg der Achtei'loi woondo, aangehouden, onder be tichting haar kindje doen verdwenen te heb ben. Het meisje is ter beschikking van het par ket opgesloten. Zij heeft bekend haar kindje in het water geworpen te hebben, daar het door koude en ontberingen overleden was. Doodgevallen. Heden morgend is Jeanne Plosso, oud 67 jaar, wonende Make laarstraat, in hare woning van de trappen ge vallen. Zij werd op den slag gedood. Lijk opgehaald. Gisteren namiddag, rond 6 1/2 ure, heeft men uit de waters der Leie aan de Snepbrug het lijk opgehaald van Jan Cnudde, Maltebrugstraat. Door de zor gen der policie werd het lijk naar het hospi taal overgebracht. Er werden geene sporen van geweld op het lijk vastgesteld. vroeg deze. Is die open, zoo kanjiij er toch wel inkomen. Dat is ook zoo, William, ga die schielijk sluiten. Dit geschiedde aanstonds, en nu gingen William en Peggy zitten, om de komst van den rentmeester in stilte af te wachten. Het d.uurde ook niet lang, of deze klopte aan de deur doch dewijl niemand hem open deed, klopte hij, na eenige oogenblikken wachtens, voor de tweede maal. Klop maar, klop maarzeide Poggy,met zachte stem. Zijt gij tehuis, mistress Daillie?» riep de opziener. Geen antwoord. Hij klopte thans opnieuw, en zeide bij zïch- zelven «dat is wonderlijk; ik heb toch iemand in den tuin gezien.» Vervolgens ging hij het huis rond, maar vond alles gesloten. Toen hij terugkwam, bemerkte hij, dat do deur van den molen half open stond, daarom trad hij er binnen. Hier zag hij niemand dan Andries, die het zeer druk scheen te hebben. Waar is uw volk geland 1vroeg hij hem. Ik heb reeds een uur aan de deur staan^ kloppen, zonder iemand te hooren. Ik kan het u niet zeggen, was het anti, woord, ook heb ik het met mijne eigeno, zaken te druk, om mij met hen bezig te hou-y' den. Wees wat beleefder in uwe antwoordent ventriep dejopziener, «en zeg my, of do gerechtsdienaars dezen morgen ogk hier weest zijn. Zeer zeker j Hebben zij ite twee 'vaafj^sTrandewlJ^ .gevonaeni^ (Wordt voortg§sot)y^

De Volksstem | 1910 | | pagina 2