BUITENLAND. Belangrijke ontvreemdingen NIEUWSBERICHTEN. HOLLAND. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D BEPROEVING ITALIË. OOSTENRIJK. TURKYE ENGELAND AMERIKA Congres tot liet verbeteren van 't Koloniaal Materieel De luchtverovering. Twee stoomers in opmerking. De stoomer Carl Lehnkering van Sint- "Petcrsburg naar Amsterdam, en Republic ▼an Sint-Petersborg naar Rotterdam zijn te Ymoiden en te Maassluis in observatie go legd, wegens de cholera ongevallen. Toren ingestort. De toren van Leautie, Montauban Is Don derdag avond ingestort. Deze toren was 25 nieters hoog en droeg eene noodklok. Het monument dagteckcndo van de XIV® eeuw. Niemand na erd gekwetst. Door vleesch vergiftigd. Te WatlrelüS, Franscb Noorden, is een 2jarig kindje overleden, na bedorven ossen- tong geëlen te heLben. Het parket onderzoekt. Ongegronde vrees Een Duilsch blad, handelende over de Ronde van Frankrijk per vlicgmachien, schrijft In geval de Fransclio vliegers waarlijk zinnens zouden zijn, do grens over te komen cn over onze versterkingen en vestingen zou den vliegen, moeten de militairo overheden zulks zeer ernstig aanzien cn derwijze hande len, dat zij do vliegers doen naar beneden komen. Men moet aan de bestuurbare luchtbal len en aan do vliegmachienon beletten, bij ons binnen te dringen en over onze forten te vliegen. liet zal onnoodigzijn te klagen, als wij ze niet geweerschoten neerhalen. De lock-out op de scheepswerven. Het beheer der scheepswerven Vulcan van Stettin, heeft een bericht uitgeplukt, waarbij melding gemaakt wordt, dat een groot deel van liet personeel afgedankt wordt. Ook de scheepswerven van Flensburg wor den stilgelegd. Volgens de Deutsche Tag es Zeitung be grijpt do lock-out 00°/o der werklieden en 37 scheepswerven of ongeveer 40,000 werk lieden. Drama in eenen automobiel Twee mannen huurden lo Charloitenburg- bij-Berlijn eenen auto-taxi. Een der reizigers nam binnen in het rijtuig plaats, terwijl de andere zich naast de chaulleur zette. Eens klaps haalde do man die binnen zat eenen 'revolver to voorschijn en loste twee schoten cp don chauüoor. Deze werd in den schouder ge trollen. De zonderlinge reiziger joeg zich daarna Ccnen kogel duor het hoofd. Misdadige ouders Eene Zwitsersche familie, Franch genaamd, tlie uit Bazel te Belfort was aangekomen, leefde er conige dagen op do kosten der ge meente. Do ouders zijn nu over de grenzen getrok ken, hunne vijf kinderen, waarvan het oudste zes jaar, en het jongste vier maanden oud is, achtcrlatendo. Door zwervers vergiftigd Te Oberhausen weigerde de melkkoonman Jansen een paard to koopon van eene bende zwervers. Zij boden hein alsdan eenen ge- heinuinnigen drank aan. Jansen dronk en f lierf twee uren later. Eene akelige ontdekking Soldaten die te Hanover do voorraadwa gens kuisebten, vonden in eenen waceu de lijken van 2 knaapjes die reeds sedert 30 Juli laatstleden verdwenen waren. Uit het onderzoek bleek dat do kinderen dien dag zioh in den fourgon verscholen had- denzoen zij met eenigo makkertjes speelden. Het deksel van den fourgon was loege- loopen cn do beide knaapjes sliervon er eene akelige dood. HEX GELUK NA DE 4' VSRYOLG. Waar gij wilt. Andi ies bleef stcods staan kloppen, maar Cu ontwankte de molenaar, eu deze riep Hel» ik u niet vooraf gezegd, deugniet, dat gij buiten zoudt blijven, inilioii gij te laat te buis kwaamt 1 Hot is nog niet laatantwoordde An diies. - Dat geloof ik, het is niet laathernam do molenaar, het is slechts twee uren, maar Sk raad u, stil to zijn, Andries, want indien gij mij noodzaakt op te staan, zal ik beproe ven, wat hot hardste is, myn stok of uw hoofd. Hierop ging Andries, die wol inzaar, dat hij bij de deur niets kon uitwerken, n.t «r Peggy's venster, tikte aan hetzelve, eu zcida op eenen smeekenden toon - Peggy- Peggy. Wat wilt gij vroeg z j. Heb medelyden met mij,lieve juffer,en doe open.m - Mijn vader heeft het verbodeD, en dus zou ik het voor geen geld ter wereld durven doen. Daarenboven ben ik bang voor het spook, jk boud do >gcn toe nm het niet te zien want ik heb hot den gansehen nacht hooron Steonen. «O, mijn God,mijn God! lieve juffer, heb jöedelijden met. mij. Hopen doen durf ik niet,maar ik zal u den pleutol van den stal toewerpen. 1 De Zwarte Hand. Een rijke handelaar van Palermo, Fran cisco Trapani, dio geweigerd had eene som van 35.000 fr. uit to betalen aan do Zwarte Hand, is in do Truckeryluan met dolksteken vermoord geworden. De moordenaar werd niet teruggevonden. Trapani had de policie verwittigd toen men hem de 35.000 fr. wilde afpersen, doch hij ontving reeds 's anderendaags zijne terdood- veroordeeling. Do gevreesde verecniging heeft dus woord gehouden. Genade. Ter gelegenheid van zijnen 80ïlen verjaar dag, heeft Keizer Frans-Jozef, eene alge- meene kwijtschelding verleend aan al de gevangen, die wegens politieke misdrijven, majesteitschennis, hoogverraad, enz. opge sloten zijn. Deze maatregel zal bijzonderlijk de Italia nen, die veroordeeld werden wegens de sa menzweringen van Trieste en Trcnte, genadig zijn. Nieuwe leeningen. Do Yeni Gazctta, van Konstantinopel, meldt dat de Porte met eene bank van Salo- niko eene leening van 500,000 Turksche pondon heeft aangegaan, aan eenen intrest van 51/2 De dagbladen melden ook nog dat eene leening van 6 miljoen Turksche ponden is gesloten met eene groep geldmannen. Deze leening is rechtstrecksch tegen de Ottomansche bank gericht. Nieuwe oorlogschepen. Het Turksch staatsblad meldt dat het mi nisterie van zeewezen in Frankrijk, vijf nieuwe kanonneerbooton besteld heeft. Een akelige bilan. Een verslag van den algemeenen opzichter der mijnen meldt dat in 1009 in de Engelsche mijnen 1453 personen gedood werden. Sinds 1873 werd zulk cijfer niet meer be reikt. Buskruit ontploft. In het fort van Spithead nabij Ports mouth, is eene groote hoeveelheid buskruit ontploft. Een onderofficier werd gedood en drie soldaten erg gekwetst. Een beraamde aanslag. De policio van New-York doet thans een onderzoek, nopens do gezegdens van zekeren Pariman, wiens zustor, oenen policïeraan zou hooren zeggen hebben, dat M. Gaynor, meier van New-York, zou vermoord worden, 'tzij bij zijne inscheping naar Europa, 't zij bij zijnen loruglteor. Eene andere vrouw bevestigt ook deze woorden gehoord to hebben. Voorzorgen. Bijzondere voorzorgen worden genomen, om de veiligheid to verzekeren der municipa- liteit van New-York. De lijfwacht van M. Taft, is ook verdubbeld. Vreeselijk automobielongeluk. Nabij Gapomay, New-Jersey, is een auto mobiel door eenen sneltrein aangereden ge worden. De vijf automobilisten werden op den slag gedood. Paketboot gestrand Indo seeëngte van San-Juan-del Puca, Washington, is een transallanticker, die 800 reizigers naar Victoria moest brengen, op de kusten van het eiland Castlo gestrand. Al d»> passagiers konden gered worden en karnpee- ren nu langs de kust. Andries nam denzelven en begreep, dat het tijd was om op te breken, want hij boorde den molenaar mot eene dondereude stem roe pen Wacht, knaap, ik zal open doen. Tegen don middag, tervi.il Peggy met haar huiswerk bezig was, zag zij Emma Dendall de dochter van den heer van Maed-IIall, biunou- troden. Miss Emma, zoide zij, ik acht mij gelukkig, u Nveder to zien. Waar zijt gij zoo langen tijd geweest Gij zijt toch niet ziek geweest Volstrekt niet, Peggy, maar ik ben uit het kasteel niet kunnen komen omdat wij zooveel bezoek hebben gehad, dat onze voorraad van hoenders tyjua uitgeput is, en nu kom ik om te zien of gij mij van do uwe een paar wilt overdoen. Zeer gaarne want gisteren nog zeide mijn vader tegen mij, dat ik mij van een ge deelte van mijn gevogelte moest ontdoen. Na bet gevogelte overgezien te bobben, koos miss Emma twee fraaie witte hoenders uit. Het spijt mij, miss, zeide Peggy, «dat ik u deze nieo kan geven, want ik heb ze van eenen vriend tot geschenk ontvangen, maai' al de andere zijn tot uwe dienst. Miss Dendal glimlachte en zag Peggy aan, die sterk bloosde. Vervolgens vroeg zy misschien Leelt een der Stewarts u ze ge schonken m «•Waarl ik, miss Emma, gij hebt juist ge- re'eu. Ik kan hom beminnen, zonder nn. r^hanien, en hij insgelijks nok zal ik mijn William nooit afstaan, hoezeer men tegen mU zegt, dat hij ni"c, rijk genoeg voor mij is, en daarom moet gij hot niet kv, nemen, dal ik u de witte hoenders weigerwjAt ik houd Boschbranden. Hot groot park van Yèllowstorie bij New- York, is door eenen boschbrand grootendeels vernield geworden. Heel den Zuid-Oostkant word vernield. Do troepen konden het vuur beperken, doch ongeveer SO.000 hektaron bosch zijn vernield, in de staton Montana. Idaho, Was hington, Oregon, Kalifornie en Wyoming. Gelukkig gered. De Engelscho stoomer «Ikalis* heeft nabij Barbados eene sloep van het zeilschip Sun light ontmoet waarin zich *de kapitein en vijf matrozen bevonden. De ongelukldgen stierven van honger. Zij hadden het schip, dat lek bekomen had moe ten laten zinken, en hadden nu sedert dor tien dagen enkel suiker en azijn ten ontbijte gehad. Dit belangrijk congres zal in de Tentoon stelling te Brussel gehouden worden van Zondag 14 tot Donderdag 18 Augustus. De openingszitting zal plaats hebben op Zondag 14 Augustus ten 11 uren. Heer minister R enk in zal er op tegenwoordig zijn. Maan dag 15 Aug. om 13 u. vertrek naar Tervue- ren per bijzonderen trein, waar een bezoek zal gebracht worden aan het museum van den Belgischen Congo. Dinsdag, 10 Augustus, na het banket van 18 1/2 u. ontvangst op het stadhuis te Brus sel. Donderdag, 18 Augustus, om 11 ure, de algemeen sluitvergadering. Het sekretariaat van het congres, ingericht in de feestzaal der tentoonstelling zal open zijn van S tot 12 uren en van 14 tot IS u. gedurende de dagen van 't congres. Jan Olieslagers in Ha'.iand De Antwerpsche duivel, die terecht als een der beste vliegers gesteld wordt, is thans in Holland aan het vliegen. Het is te Helpman, bij Groningen dat hij zijne kunst vertoont. Gisteren avond steeg hij voprde eerste maal op, met zijn Blériot, zijn eenig toestel dat heelhuids uit do meeting van Stockel-Brussel kwam. Jan wilde het Hollandsche rekord van Maasdijk neerhalen, dat 27 minuten bedroeg. Hij bereikte flink zijn doel, want de Ant werpsche duivel bleef 30 minuten en 54 s. in de lucht en vlo jg schier onafgebroken op eene hoogte van 2ü0 meters. Hij verbaasde letterlijk de talrijke menigte, toen eon sneltrein het vliegplein in voflo vaart voorbij stoomde, en hij hem achterna zette en... met verscheidene lengten en breedten klopte. Eenige minuten later reed eon trein naar Winschoten voorbij. Een nieuwe match wordt onmiddelijk be twist en weer komt onze Jan zegevierend uit den strijd. Toen Olieslagers nperdaaldo en uit zijn toestel stapte, word hij doord9 geestdriftige menigte gegrepen en in triomf rond het vlieg plein gedragen. Belgische en Nederlandsche volksliederen werden gezongen. 't Was een echt verbroederingsfeest.Ieder een wilde Jan geluk wcnschen en de hand drukken. Olieslagers trachtte vruchteloos zich van de menigte te ontmaken. Men liet hem zelfs den tijd niet zich te lierkleedon, en 't was met zijn vliegtuniek aan, dat mon hem naar hot dorp bracht, al waarJiem een feestmaal aangeboden werd. Nog eest waagstuk De Frans' ii vlieger Loraine is in hel eiland Man opgestegen om naar Engèland to vliegen. Hij werd door de duisternis verrast mij verzekerd, dat gij voor do besten, die •X'ifc uit <"'.den gekomen zijn. treenen ouden hands. lioeu van mijnheer Henri zoudt geven. Is het lang geledeD, dat gij hem gezien hebt? De erfgename van Mead-Hall gaf hierop geen antwoord, maar vertrok, na eenige be- \elen gegeven te hebben, terwijl zij het lot des molenaars dochter benijdde. Die beklagenswaardige juffor zeide Peg gy tegen hare moeder, men kan haar niet zonder medelijden aanzien. Ik houd mij over tuigd, dat men haar den man, dien zy bemint, niet wil geven. Is mijnheer Henri niet rijk, dat geeft niets, omdat zij geld ge noeg heeft. Er is niets aan gelegen, als er maar gold tot do huishouding is, van wat kant het kome. :ne Emma, zij gaat zoo langzaam en met zoo ernstig gelaat, alsof heur haar reeds grijs van ouderdom ware, on het is zoo zwart als gitmaar haar schoon gelaat is bleek geworden van hart zeer. n De heer van Men1 TTall was een norsch manen werd door zijne kinderen meer ge vreesd dan bemind. Hy was sedert verschei dene jaren weduwenaar, maar had hot geluk gehad, ee gouvernante aan te treffen, aan zijne dochter eene uitstekende op voeding had gegeven, zonder dat deze Mead- Hall had behoeven te verlaten, waar hare eenigste uitspanning bestond in het spélen met haren broeder i met Henri Elphinsstone, Di' beminnelijke jongentje was de zoon van een vriend van lord Dendall. welke, bij diens dood, door denzelven tot voogd van het kind was benoemd geworden, en door zijne zorg zame en reoli.-^'wipo handelwijze ook volko men aan net vertr «uwen van zijnen overWnn vriend beuiHWoui'dUO. Henri werd met den en bevond zich daarbij weldra door eenen dikken mist omgeven, zoodat hij de vuurto rens niet zag. Onder hem was het de zee. Hij gelukte er evenwel in le Semlyn, ten Noordon van het eiland Anglesey, neer te dalen. Paulhan geklopt Het rekord van Paulhan, in Engeland, is geklopt gONvorden door Gatance, die 226 ki lometers in eene vlucht aflegde. te Brussel Een tiental dagen geleden zond M. Bartho- lomé, handelaar, Wolvengracht, zijnen loop jongen,Liagro genaamd, naar don post om er eene belangrijke geldsom te gaan ontvangen. Liagre kwam weenend bij zijnen patroon terug en verklaarde dat hij alles verloren had of dat men hem bestolen had. De policie werd verwittigd en ondervroeg Liagro, dio hield staan dat hij de som in zijnen vestzak had geplaatst en hij er van ontlast Nverd. M. Bartholomé kreeg echter argwaan, deed heimelijk een onderzoek in de boeken en ontdekte talrijke bedriegerijen. De boekhouder, zekere Kuger, dio lont rook, kwam niet meer naar het bureel en verliet zijne woning zonder naar vrouw of kinderen om to zi«n. Het tekort bedraagt meer dan 20,000 fr. Ten gevolge dezer ontdekking heeft het par ket een aanhoudingsmandaat afgeleverd tegen Liagre en Ruger. Liagre werd in zijne woning to Stockel aangehouden, hij loochent beslist met Ruger iels gemeens gehad te hebben. Brussel. Stoutmoedige diefstal. Donderdlg morgend, toen de echtgenooten Van derLindon, koffiehuishouders, Houzeau- straat, benedon kwamen, stelden zij vast, dat dieven bij middel van valsche sleutels in hunne woonst gedrongen waren. De schurken hadden in de plaatsen van hot gelijkvloers alles doorzocht en eene som van 650 fr. en drie spaarboekjes, een ten bedrage van 1215 fr. een tweede van 274 fr. en een derde van 80 fr. gestolen. Een onderzoek is geopend. Geknipt. Twee jonge vrouwen, die verleden nacht op de Anspachlaan,de zakken van een dronken persoon ledigden, zijn door do policie aangehouden geworden. Het gestolene werd in het bezit van een paar vrouwon teruggovonden. Beiden zijn ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. Een andere gauwdief, Emiel D..., die in bankbreuk was, werd in de Markstraat aangehouden,- na eene lange jacht. Woensdag nacht werd in de wachtzaal der Noordstatie eene klopjacht gehouden.Een twaalftal personen die er lagen te slapen werden aangehouden,daar zij geene middelen van bestaan hadden. Onder hen bevonden ziek twee oud-veroordeelden. Donderdag morgend werd in de Rivier straat oen Franschman, Emiel D..., aange houden. Deze leefde hier enkel van dief stallen. Op de Antwerpschelaan, werd een ke rel aangehouden, die eenige dagen geleden, ten nadeele eener dame eenen diefstal bedre ven had. De kerel werd ondanks zijnen hevigen tegenstand naar het policieburcel overge bracht. Daar ontdekte men in zijn bezit, eenen brief, waardoor men te weten kwam, dat do aangehoudene zekere Pieter Moyeux was, een Frausche deserteur, die met zijne vrien din, Jeanne Wellekens, in de Boogstraat, te Sl Jans-Molenbeek verbleef. jongen Dendall naar de school gezonden,maar bracht jaarlijks de vacantièn op het kasteel door, waar Emma en hij van hunne vroegste jeugd ecno innige liefde voor elkander opvat ten. De heer Elphinstone hail zijn zoon een jaar- lyksch inkomen van nagenoeg 500 pond ster ling nagelaten, en daar de ongemeen bemin nelijke Henri de gunsteling van den heer van Maed-IIall geworden was, besloot deze, dat het huwelijk van Henri en Emma zou gevierd worden, op denzelfden dag waarop zijn zoon zijn een-en-twintigste jaar zou ingetreden zijn. Deze gewonschte dag kwam eindelijk, maar bracht het laatste levensuur mede van den jongen Deridall, die in weerwil van al mijne kunsthulp en zorgvuldige behandeling, bin nen ve^ '^n dagen, door eener bij gelegen heid eener jachtpartij opgedane borstkwaal aan zijne familie werd ontrukt. Dit sterfgeval beroofde Emma niet slechts van haren broeder, maar ook van haren geliefde, want lord Den dall achtte Henri nu geene partij meer voor zijne d •btc, die thans de erfgename van de uitgestrekte goederen van Mead-Hall gewor den was. Hunne tranen en hunne gebeden waren vruchteloos. Lord Dendall bleef onbewege lijk, er verzocht einde' om van hunnen lastigen aandrang ontslagen te wezen, El phinstone het kasteel te verlaten. In weerwil echter van Emma's levendige en diepe smart, weerstond zij al de pogingen, welke haar geliefde iu het werk stelde, om haar lot een geheim huwelijk over te halen. Hierdoor ge- do tot wanhoop vervoerde Henri in verzo. /icr haar van onstandvastigheid te beschuldigen maar wanneer hij haar bleek gplaat, hare doffe oogen eu haren slependen gang oüsüiiouwde, dan stierf hot verwijt op Deze laatste was onlangs uit Frankrijk gebannen, na er wegens dief te eene lange govangonisstraf te hebben uitgedaan. Zij werd nu opgezocht door het parket van Antwerpen, wegens eenen juweelendiefstal, in gezelschap van haren minnaar bedreven. Rigolo is de beste der oude genevers. Tram en huurrijtuigDonderdag kwam een huurrijtuig uit do Nieuwbrug- straat gereden en M ilde de tramlijnen der Lakenstraat oversteken, toen een tramrij- tuig in volle vaart afkwam. Eeno botsing had plaats. Het paard werd omvergeworpen en op den slag gedood. Het rijtuig werd bijna geheel verbrijzeld en de koetsier ten gronde geslingerd en gekwetst. Gelukkiglijk bevond zich niomand in liet rij tuig. Een onderzoek is geopend om de ver antwoordelijkheid vast te stellen. Mosselen aangeslagen. Do visch- keurders van Brussel, hebben Donderdag morgend in de yerbindiDgsvaart, aan boord van eene Hollafldsche schuit, 3000 kilo be dorven mosselen aangeslagen. Deze werdep in de mestpacht verbrand. De bedriegers. Een Zwitser, M. Frans M..., die naar Brussel gekomen was om do tentoonstelling te bezoeken, is er door twee onbekende kerels van zijnen geldbeugel, een duizendtal franken inhoudende ontlast geworden. M. M... had zijnon geldbeugel afgegeven aan de twee onbekenden, terwijl hij voor een hunner een pakje tabak ging koopen. Eene klacht is neergelegd. Doodelijk ongeluk. Donderdag namiddag kwam M. Jules Lion, 20 jaar oud, wonende te Schaarbeek, vanhctTerKameren Bosch gereden met zijnen motocycle, toen hij plotsolings lievig zwenkte om twee meisjes, die over de baan liepen, te vermijden. De motocycle gleed uit en Lion werd met geweld ten gronde geslingerd. Hij werd onmiddelijk opgenomen en naar hot paviljoen van het Roode Kruis gebracht, waar hij ondanks de beste zorgen bezweek. Anderlecht. Geheimzinnige verdioij- ningen. Men is nog steeds zonder nieuws over de verdwijning der kleine Emilie Du- mont, 13 jaar oud en Roger Bourlaert, 6 jaar oud, wonende Ninoofschen Steenweg, die reeds sinds 27 Juli spoorloos verdwenen zijn. Donderdag morgend werd hun signale ment in alle richtingen verspreid. Banque Centrale Gantoise, Naarnl. Maat. Huring Brandkoffers iu. lis. 's jaars. Zie annonce. Antwerpen. Erge vallen. De werk man Jozef Neefs, wonende Stoelstraat, is in de Staats-Middelbare school der Boogstraat, van eene stelling gevallen. De man werd niet gewond, doch hij klaagt van hevige inwen dige pijnen en moest naar het gasthuis over gebracht worden. De kleine Regina Klokgieter, 7 jaar oud, wonende op het Schelleken, is van eenen stapel planken gevallen. Het meisje werd erg gekwetst en is naar het Stuyvenberg- gasthuis gebracht. In de Pelikaanstraat, viel de schilder G. Posewitz van eene ladder. De man werd den linkerknoesel gebroken en klaagt daaren boven van inwendige pijnen. Kind overreden. De kleine Pieter Dennes, 19 maanden oud, wiens ouders in de Lango Vpldstraat wonen, is nabij de ouder lijke woonst door eenen kaïnion omverge worpen geworden. Het arme kind werd den bil verbrijzeld en moest bij hoogdringendheid naar het Sluy- venberggasthuis gebracht worden. Hoboken. Laffe daad. Een kalf, staande in eene weide der polders en toebe- hoorende aan M. Verbeeck, Antwerpsche Steenweg, is in de weide gekeeld geworden. Do schurken hebben het arme dier dood ter plaats achtergelaten. zijne lippen, en hij begon haar te troosten eD met haar te weenen. Tot overmaat van ongeluk voor Emma, werd de heer Bertram, eigenaar van een prachtig kasteel in de nabuurschap van Mead- Hall, dcnzelfden dag, dat zij erfgename van een onmetelijk vermogeD was geworden. Bertram verzocht den vader terstond om de hand zijner dochter, die na bedoDgen te heb ben, dat hij den naam Dendall bij den zijnen zou voegen, hem aan Emma als haren aan staanden echtgenoot voorstelde. Emma kon, om haren vader te gehoor* zamen,wel afstand doen van degenen, welken zij beminde maar niemand zou haar hebben kunnen dwingen, het oor te leenen aan de liefdesverklaringen van een ander. Diensvol gens werd Bertram door haar met de groot ste koelheid behandeld. Den tweeden dag nadat zijn aanzoek haar eene nieuwe bron van kwellingen in het verschiet geopend had, begaf zij zich naar den molen, en dus was het geen wonder, dat Peggy door haar bedrukt en bleek gelaat getroffen werd. Wat deert u vroeg jnistress Daillie haren man, toen deze meteen donker gelaat uit den molen kwam. Niets, vrouwniets, dat van eenig belang is. Andries, die slechte knaap, heeft mij, om zich to wreken, dat hij eenen nacht onder den blooten hemel heeft moeten door brengen, dezen morgen het hoofd zeer warm gemaakt. Hij deed, alsof hij meor meel ge bruikte dan ik hem kon verschaffen,en brouw de mij, alsof ik een kleine jongen was, telkens Da. Nu weet gij vrouw, dat ik wat driftig ben, ik Dam mijn stok en betaalde hem daarmede het loon, dat hij bij mij verdiend had. Maar ik kan mijn werk niet alleen af, en moet wederom iemand hebben.(Wordt voortgezet),

De Volksstem | 1910 | | pagina 2