Voor onze hoveniers NIEUWSBERICHTEN. BEPROEVING Hij deugt niet meor Minister Ilellebaut. RUSLAND. Maxime Gorki betert zich Naar kot geen do Post van Berlijn meldt, zou Maxime Gorki, do pokende Rus sische revolutionuuiYe propagandist, van hol Russisch gouvernement de toelating beko men hebben om in bet land terug te koeren. Hij zou beloofd hebben aan alle revolutien- naire propaganda vaarwel te zeggen. AMERIKA Zonderling De gekende Amerikaansche hokser Jef fries die na te Los Angelos woont, in Cali fornia, zegt dat zijne nederlaag, in den match fan Reno tegen Johnson, te wijten is aan een slaapdrank welke men hem gegeven had. Acht degen voor den. match was ik zeer goed te been. 't Was op een Zaterdag en daar alles good was, ging ik met cenige an dore vrienden eens' visschen. Toen al opeens kreeg ik eencn geweldigen stok en begon le slapen. Van dien dag af was ik steeds slaperig. llelis zeker dat ik een slaapdrank moet genomen hebben. Ik heb zelfs brieven ont vangen die van deze slechte pert spreken. l)en oenen of den anderen dag zal men wel te weten geraken wat het te zeggen is. E3B23V3E3 Nu er spraak is do lijn Aalst-Anlworpen te verdubbelen, stelt het Fondsenblad de vraagof het ook geen tijd wordt de lijn Cenl-Aulwerpeu te verdubbelen Dan kan men op minder dan een uur van Gent naar Antwerpen reizen. Het ware goed voor do inwoners van het land van Waes zooals voor de Gentenaars. Ons dunkt ook dat de verheul-middelen tusschen do groote Belgische handelsstad en de verschillende «leden van Oost-Vlaanderen wat talrijker mochten zijn... DE KOORNSALADE Koorn.--alade is eene groente die van in den Herfst tot aan <le Lente groote diensten bewijst. Zij wordt zelfs in den Winter als latouw geëten. Men begrijpt dus gemakkelijk dat de goede huis moeders er sterk aan houden deïe uitmuntende groente te bezitten. Zij wordt van half Augustus tot October gezaaid. De eerste zaaiïng kan in den ajuin of op aangeaarde tuinbedden gebeuren. Men zal zeer dicht zaaien, dan is er middel om Uit te dunnen naarmate men er noodig heeft; men mag niet vergeten dat de jonge plantjes de beste zijn. De volgende soorten zijn zeer aanbe velenswaardig De groene knornsalaad, rnet ge vuld hart, en de Italiaansche. Men heeft ook nog de - Koornsalaad mot breed blad en de bont gekleurde die de grootste opbrengst geven. De kweek dezer plant is zeer gemakkelijk, dus volgens raden wij de landbouwers aan'ze. op gvooter schaal te telen. Wij zijn overtuigd dat ze ex zullen over tevreden zijn. De koornsalaad behoort lot den groep der blad- gewassen. 't Is bijgevolg eene groente die eene goede be mesting met stalmest eu beir of aal vraagt. Om goede opbrengsten te bekomen, dient de grond overvloedig fosfoorzuur, potasch en kalk te bevattende stikstof zal men rechtstreeks toedienen. Aangezien fosfoorzuur en potasch in den grond Biet verloren gaan, mag er wel een voorraad voor handen zijn. Deze meststoffen zullen goed onder geploegd worden. Als stiksfofmest heeft de zwavelzure ammo* Bink den voorkeur,omdat de stikstof inde boven laag vastgehouden wordt, en omdat zijne wer king regelmatig en duurzaam is. Men zal den zwavelzuren ammoniak vóór het zaaien uit strooien en inwerken met de rijf. Wij raden dus aan de volgende hulpmcsten per are toe te dienen A tot 5 kgr. zwavelzuren ammoniak 2 tot 3 kgr. zwavelzure potasch 4 tot 5 kgr. superfosfaat. Veritas. HET GEL-UK NA DB 5* VERVOLG. Welnq,vader, bekommer u daarover niet \er zijn meer knechts dan goede geburen, telde Peggy on zij ging, onder voorwendsel van garen to gaan koopen, ©ogenblikkelijk de deur uit. Hier is nog genoeg in dezen korf, riep mistress Daillie haar-na; maar zij hield zich, alsof zij hot niet hoorde. Zij moet zeker een nieuw pad naar den •winkel van Mary Murdoch weten,dacht de moeder, toen zij bemerkte, dat Peggy naar ,den tegenovergestelden kant ging. - Is William te huis 1vroeg zij aan een jongentje, die haar de deur van mistress Ste wart huisje opende. Neen,» antwoordde deze hij heeft den vorigen nacht eenen brief ontvangen, en is dezen morgen, vóór het aanbreken van den dag, naar Granside vertrokken. Maar kom binnen zijne moeder is te huis. Ik heb, zeide Peggy, btf het binnen treden, tegen mistress* Stewart, - slechts zoo veel tijd, dat ik u slechts goeden dag wen- fichen Lanmaar ik kom vandaag nog terug, c Nu keerde sjj oogenblikkelijk terug, terwijl tij, onderweg nadacht, van vvien die brief toch wel mocht gekomen zijn» en tevens zoo diep in gedachten verzoDk, dat hij, die daarvan bot voorwerp was, zich reeds dicht bij haar bevond, alvorens ztf hom gewaar werd. *og fcw.y.yk naar toe, Peg- Wij hadden het voorspeld, tot hiertoe stond M. llellebaulin den góedrip geur der tegen strevers. Maar nu hij de beruchte vereeni ging zoo goed als ontbonden heeft, nu is er aan M. Hellebaut niets goed meer. Hij is de dienaar der bisschoppen, do kruiper van do andere ministers, de onderdrukker van zijne bedienden in het ministerie van oorlog Ua, hot inoest er nog aan ontbreken, dat eene militaire vereeniging, welke zich zoo radi- kaal met politiek bemoeit en die nochtans allerstrengst er buiten moest blijven, dat men zulke vereeniging liet© doen, tegen den geest der wet zelve. Nu hebben sommige vijandelijke bladen hot gevonden. De wedu wen en weezen der officieren gaan thans in nood verkeeren, bij gebrek aan steun uit deze vereeniging Die uitroep is dood eenvoudig bluf. Dat de officieren van af morgen eene nieuwe vereeniging stichten, dat zij zoo slim zijn de liberale heetekoppen van het bestuur te houden, dat zij zich alleen bekommeren om hunne beroepsbelangen, en, van stonde uf, zal die vereeniging de goedkeuring en den besten steun ontvangen en van den Ko ning en van den minister, en vooral van alle katholieken, voor wie de eerste wet, de wet der liefde ie. Brussel. Winstgevend stieltje. De Brusselsche policie heeft twee meisjes, 9 en 7 jaar oud, aangehouden, die onder het toe zicht van bunnen 17 jarigen broeder dage lijks te Brussel kwamen bedelen. De broeder werd ook aangehouden en in zijn bezit vond vond men drie reiskaartjes voor Leuven. J)o policie dezer stad werd verwittigd, doch men vond de woonst dor bedelaars niet. Erge botsing. Donderdag avond is aan de Kruidluinlaan een automobiel door een tramrijtuig aangereden geworden. Een wiel van den automobiel werd ver brijzeld en het rijtuig zelf erg bosohadigd. Er zijn geene persoonongclukken. Juiccclendiefstal. Vrijdag morgend waren verscheidene werklieden bezig de meubelen van Mad. V..., Slévinstraat, in eenen verhuiswagen te bergen om ze naar eene andere woonst over te brengen. Toen de verhuizing gedaan was stelde Mad. V... vast dat een valiesje, voor meer dan 10.000 frank ,u weel en inhoudende, verdwenen was. Zware vermoedens wegen op eenen per soon die in den omtrek van het huis gezien werd. De drank. Een gevaarlijke oud-ver oordeelde, Jozef De Vdie nu nog veertien maanden te goed had, hield zich sedert eenige dagen te Brussel schuil, zonder dat men zijne verblijfplaats kon vinden. De V..., leverde zich echter zelf over. Hij bedronk zich zoo hevig, dat hij buiten kennis in de Spiegelstraat bleef liggen.' Hij werd door eenen agent gevonden en naar het gast huis gebracht. De diefle lij den juwelier Rosseels. Vrijdag morgend had te Erquelinnes eene konfrontalie plaats, tusschen den Rus Heir- licli, aangehouden wegens den juweelendiof- stal der Nieuwslraat en Liebus Cohen, die voor de zelfde diefte gevangen zit. Dekonfrontatieplaats was op de grensschei ding der heide landen in eenen koopwaren- wagen. Lijk opgehaald. Vrijdag namiddag is aan de Nij verheidskaai het lijk opgehaald van Pieter Desmedt, 49 jaar oud, van Brus sel. In de zakken van don drenkeling vond men slechts een 2 centiemenstuk. Overreden. De metsorsgnst Vangin- tertalen, wonende Kardinaalslraat, 27 te Sl- Joost-ten-Noode, is Vrijdag morgend aan de Audergemlaan door een kamion omgeworpen gow orden. gy vroeg William zoudt gij mij zoo voorbij kunnen gaan, zonder een woord met mij te spreken -Wie kon denken u hier te ontmoeten was haar antwoord. -Ik kom van uwe moe der waar men my gezegd heeft, dat gij naar Carnside waart vertrokken.» - Dat was welzoo maar thans zijn wij bij elkander wat hadt gij mij te zeggen Niets, zelde Peggy want het viel haar eensklaps in, dat William misschien geen lust zou hebben om do plaats van Andries te vervangen. - Indien gij mij niets hebt te zeggen, her nam William, - dan heb ik u toch veel te zeg gen. Laat ons derhalve in de schaduw gaan, want hier brandt de zon te fel. Nu liet Peggy zich onder te hoornen, die langs de weg stonden, geleiden, ofschoon zij al gaande daar tegon inbracht, dat zij geen tijd had, om zich op te houden, en naar haren vader, die door het vertrek van Andries in eene kwade luim gebracht was, moest terugkeeren. Daarvoor behoeft uw vader zich niet te bekommeren. Zeg hem, dat ik nog heden avond aan den molen zal komen. Voor Dobin Daillie wil ik alles doen. Vooreerst omdat, hij braaf en een goed buurman is, eu ten andere, omdat hij de vader van Peggy is. William beschouwde haar eenige oogen- blikken met oogen, die van vreugde schit terden, en verhaalde haar toen, dat hij den vorigen nacht cenon brief van eenen zaak gelastigde uit Darnside had ontvangen, mel dende dat de zevenhonderd pond, sterling, welke zijne familie reeds zoo lang te vorderen had, eindelijk waren nitl et-iakl. Het zou moAiliik zijn te zegg» - v.,Je vau beide zich thans het geiukaigot gevoelde» Van Ginterlaelew w«rd erg gekwetst en moest bij hoogdringendheid naar het gasthuis gebracht worden. .-Y Y j Onvoorzichtige slaper. Verleden nacht was een dronkaard op den dorpel eener woning in slaap gc>ajlen. Een onbekende d\ef maakte er gebruik van Om zijne pijp, labakdoos, geldbeugel en uur werk met keten te boven. Laken. Brand. Verleden nacht is brand ontstaan in lrel huis n. 37 der Maria Christianas tra at. i i Toen-de pompiers ter plaats snelden, stond heel bet gebouw reeds in laaie vlam. Zij moesten er zieli dus ook bij bepalen, de om liggende gebouwen te vrijwaren. De schade is zeer aanzienlijk doch door verzekering gedekt. De oorzaak der ramp is onbekend. Chatelet. Een echtelijk drama. Ver leden nacht beeft zekere Jozef Mermans, van Chatelineau, die gescheiden van zijne vrouw leefde, deze met revolverschoten gedood. De moordenaar is gevlucht. Luik. Een hieënregen. Gisteren hing een groote zwerm biëcn ban eenen boom der Marktplaats. Mon poogde de bieën in eene mand te van gen, doch talrijke personen werden hierbij erg gestreeld. Men moest eenen bieënhoudep ter plaats roepen om van de diertjes ontslagen te zijn. Ciplet. Kind verpletterd, De 4jarige Edgard Jacquemin, speelde gisteren voor de kar van den landbouwer Labye. Het knaapje gleed eensklaps uit eu, viel voor de wielen. I)e arme kleine werd het hoofd verpletterd en bezweek kort naliep. La Louvière. Geheimzinnig overlijden. Een 18jarig meisje, van Sohre-aan-Sam- ber, is in geheinfeimijge omstandigheden overleden. Men denkt,dat het meisje zich ver giftigd heeft, Thienen. Zedenzaak. Het parket van Leuven onderzoekt thans eene erge zaak, waarin een gehuwd persoon, zou betrokken zijn. 1 De slachtoffers zijh kinderen van 8 tot 10 jaar oud. Elouges. Overreden. Op St-Anne- weg heeft het gerij van D1' Bruoult van Dour, waarvan het paard verschrikt was, de ccht- genoote Derveau omvergeworpen. Zij is van den weg gerold en in eene diepte gevallon. Het slachtoffer dat twee volle uren zonder kennis bleef, hoeft erge verwondingen be komen. Farciennee. Dwaze wanhoopEen jongeling Rodolphe Tfupuis, 22 jaar oud, en te Farciennes verblijvende heeft zich, omdat hij zich in moeilijkheden met zijne ouders be vond onder een trein laten vallen. Het hoofd van den wanhopige wejd van het lijf gerukt. Hel zijri baanwerkers, 'die stomme getuigen van die zelfmoord waren, die het lijk bobben opgenomen en naar ht«9 gedragen hebben. Frameries. Mijnongevallen. Inde mijnentginning Nord de Geuly werd een werkman, zekere Aifönse Désiré 24 jaar oud, door een wagon getroffen aan den on derbuik. Hij werd zwaar gewond. In don namiddag, werd Omer Heirent aan het hoofd gekwetst door een steen die uit eene der gaanderijen der mijn losgeraakt was. Baudour. Akelige zinneloosheid. Men komt uit de Maas aan de Belgische grens, het lijk op te lialen van don genaam- den Adolphe L...., 38 jaar oud en afkomstig van Condez. In eene dor zakken van den verdronkene vond men verscheidene onge looflijke berichten, onder ander deze Hier rust mijn liéhaam. Ik verlang dat doktoor Relle mij het hoofd afsnijde, opdat hij mijne hersens zoude kunnen wegen en mij zeggen of zij Zoo zwaar wegen als die van Gambetta. «Waar "blijft dat onbezonnen ding toch zoolang 1zeide mistress Daillie. Binnen een oogenblik zou zij terug zijn, en het is reeds een uur geleden dat zij uitging. Zij gaf voor dat het eten klaar was, en zy heeft nog geen vuur aangelegd. - Ilazyt gij daar riep zij op eenen gramstorigen toon, toen zij Peggy zag bin nentreden. Heeft Mary Marnoch haren win kel naar het einde der wereld 'verplaatst 11k houd er niet van dat men mij leugens op de mouw speldt. Beknor mij niet, moederlief, zeide de dochter, ik ben bij mistress Stewart geweest, om William te verzoeken dat hij mijnen vader zoolang wilde helpen, tot deze weder eenen anderen knecht zou gevonden hebben. Goed! doch waarom mij dit niet vooraf ge zegd Maar ik ben nldt boos op u, voegde, zij er bij, toen zij zag, dat Peggy de tranen in de oogen kwamen. Des avonds kwam William om den molenaar zijne diensten aan te bieden, hetgeen dien braven man in zulk een vrooiyke luim bracht dat hij riep Vrouw, breng ons de flesch met brande wijn. Ik heb anders beste, warme versche melk. j» Naar den drommel met uwe melk riep Robin op eenen vergramden toon die is slechts goed voor Vrouwen en kinderen maar mannen, die vau den morgen tnt den avond arbeiden, hebben eene krachtige hart versterking noodig. Mistress Daillie,, die van gedachten scheen dat het verstandiger- zou zijn goedschiks te gehoorzamen, dan nifuwe tegenwerpingen te iLt'k. izetto de hesch op de tafel en ging weg. Peggy volgde haar, en gaf daardoor aan Deze akelige brief waar noch meer dwaze voorstellen inslaan, isgeleek,ènd Een geze-lfmoorde. Men gelooft dat de man zot was. Beloeil. Verpletterd. Vrijdag mor gend, ging een landbouwer. zeker* Laurent Joseph, eten dragon aau zijn zoou die op het veld werkte. I-Iij wilde over de sporen van den ijzeren- weg gaan nabij de stalie van Bel oei l. Op het zelfde oogenblik kwam de trein die van Ath naar Blaten om 7 u. 42 m. vertrekt in volle vaart afgestoomd. De machinist deed de alnrmfluit gaan, doch liet was te laat; Laurent word omver ge worpen en meer dan 50 m. ver mede ge sleept. Toen men hem opnam had hij het hoofd en de borst ingedrukt en een hand en been afgesneden. Do dood was oogenblikke lijk geweest. Hot parket van Doorn ijk is ter plaats af gestapt. Laurent was 62 jaar oud en woonde te Beloeil, op 't gehucht Gresage. Het onge luk is te wijten, zegt men, aan do onvoor zichtigheid van liet slachtoffer, dat over den ijzeronweg wilde gaan, wanneer de barreelen reeds gesloten waren. Antwerpen. Werkongeval. Een dok werker, de 24 jarige. Jules Sinets, was aan het -werk aan boord van den steamer - Fe- gel». Hij werd door eene vallende plank erg aan het gelaat gotrofl'en en gekwetst. Men bracht hein naar de verzorgingsapo- Ibeek der Kipdorpvest. De genaamde Frans Nulten, 60 jaar oud, werd aan de St Michielskaai de beide boenen gepletterd. Frans Nutten woont in de Smallestraat, bij moest naar deverzor- gingsapotheek der Kipdorpvest overgebracht worden. Diefstal. Men heeft ten nadeele van M. Richard Kopenbrouwers, van de Meir- plaats, een gouden uurwerk en eene som van 30 fr. gestolen. Aanranding. Vrijdag mosgend, als Virginio Temmermans dit koffiehuis van hare meesters op de Zuidplaats n. 19 open deed, kwam een kerel binnen en vroeg eene pfcit. Eensklaps trok de kerel een mes uit den zak en dreigde hot meisje te dooden in dien zij durfde roepon. De dienstmeid verborg zich in de keuken waar zij buiten kennis neerviel. Als de meesters beneden kwamen vonden zij de meid nog steeds zonder kennis liggen. De kerel had de vlucht genomen. Overreden. Een 8 jarig meisje dor Nassaustraat nr 9, zekere Ilubèftine Iirantz, werd voor hare woning overreden. Ddhr zij nogal erg gekwetst was, deed men ze naar het S tuyvenberghospitaal overbrengen. Zij werd er bij hoogdringendheid in verzorging opgenomen. Ongeval. Een Hollandsch matroos, de 62 jarige André De Blauw heeft een val gedaan aan boord van een yacht, gemeerd inden zuiderdok. Het slachtoffer heeft den rechterbil gebroken. Men heeft hem naar St-Elisabetsgaslhuis gebracht. Eorgerhout. Zelfmoorden. - Een in woner der Molenstraat, te Borgerhout, hetfi zich aan eenen boom dezer gemeente verhan gen, het lijk werd naar het doodenliuis ge bracht. Een jong meisje van Borgerhout heeft zich willen zelfmoorden door in een der grachten der vestingen van de Turnhoutschepoort te springen. Doch daar verscheidene soldaten die daar op wacht stonden d© wanhopige hadden opgemerkt kon zij gered worden. Eeckeren. - Doodeljk ongeluk. Een dakdekker van Capellen, zekere Hens, 65 jaar oud, was bezig met het dak eener, villa uit de Onze Lieve Vrouwstraat, te Eec keren te herstellen. Eensklaps gleed hij uit en viel op den grond. Dr De Kuyper, die in allerhaast bijgeroepen werd, kon slechts den dood bestatigen. Het slachtoffer laat eene we duwe en vier kinderen achter. William gelegenheid, om een gesprek aan te vangen, hetwelk voor hen beide van groot belang moest zyn. Deze draalde dan ook niet lang, 'om van die gelegenheid partij te trek ken, en zeide Ik twijfel niet,meester Daillie of gy zult reeds lang bemerkt hebben, dat ik uwe dochter bemin, en wfcder door haar bemind wordt. Ik heb u zulks niet oerder kun nen zeggen, dewijl ik geene middolen om my te vestigen, bezatmaar thans weet ik met zekerheid, dat ik vandaag zevenhonderd pond st.e'*,:ng rijker ben, dan gisteren want deze som is my zoo even uitbetaald, dus kan ik uwe dochter nu mijne hand aanbieden, en ik hoop, dat gij haar toestaan zult, in mijn beter lot te deelen. Ik heb besloten, eene hoeve te pachten, eu gij weet dat een pachter niet zonder vrouw kan blijven. Ik geloof, antwoordde de molenaar meesmuilende, -Dat gij en Peggy, bijaldien ik het waagde neen te zeggen, mij eenen kwa den trek zoudt spelen. Gy zult toch, hoop ik goed en toegevend jegens haar zijn, niet waar 1 want er is geen beter meisje in het gansche land. Maar William, alvorens ik haar aan u geef, wil ik u gevestigd zien. Hebt ge reeds eene hoeve in het oog Hierop noemde William er eene, welke tot de bezittingen van lord Dendall behoorde. «Goed!» hernam de molenaar, «doch ik heb meer ondervinding dan gij dus neem ik de zorg voor deze zaak op mij.» Vervolgens schonk hij een glas boordevol en ledigde het zelve op de gezondheid vau William eu Peggy. Zoodra William den molenaar gevoegelijk verlaten kon, begaf hy zich naar don stal, waar hij het meisje bezig vond met do koeien buiten te drijven. Lieve Peggy,riep h\j, zoodra hy haar Belcele-Waas. Parket. Vrijdag na middag is het parket van Dendermohde alhier afgestapt om een onderzoek lo openen ^nopens zeet erge feiten, waaraan zekere V. B.de plichtige zou zijn. Talrijke getuigen werden onderhoord. Do uitslag van het onderzoek wordt zeer geheim gehouden. Lokeren. Feest in het Godshuis. Donderdag hebben de bewoners van het Gods huis, dank aan de edelmoedigheid van den heer doktor Van Ncste, en ter gelegenheid zijner benoeming tot ridder der Leopoldsorde oenen schoonen dag beleefd. 's Namiddags om 21/2 ure, deden 65 ouder lingen een uilstap naar Boxlaere, waar aij de herbergen bezochten. Vooraan droeg men een opschrift Ilulde aan ridder Van'Neste Aan het hoofd der kermisvierende ouderlingen stapten de Z. E. H. Van Driessche, bestuurder van het ge sticht, en den lieer Voorzitter Honoré Vyt. Terwijl de mannen aldus feest vierden was het in het Godshuis zelf kermis voor de vrouwtjes,de weezen en allen die niet kunnen uilgaan. Aan den lieer Van Ncsto werd een prach tige bloemtuil gezonden. Waaraan au It gij zien dat gij beternis hebt 1. De eetlust verbetert. 2. Het lichaam verzwaart, weegt u voor gij THEOBROMA begint te nemen on gij zult verbaasd zijn over den uilslag. 3. De kleur der huid neemt eene roosach tige tint. 4. De spierenkracht vermeerdert. 5. Het hart klopt harder en kalmer, do pols wordt beter. h. De ademhaling wordt breeder en dieper. 7. Het gemoed ruimt op en men wordt vroolijk en blij gestemd. 8. De geesteswerliing wordt gemakkelij ker, het geheugen langer en scherper. 9. Men smaakt waarlijk het geluk van te leven, men heeft hoop en ziet alles in eene blijde toekomst to gemoet. BesluitVan heden af, allen hebben wij het vast voornemen van toch eens THEO BROMA te beproeven. Te Gent is de hoofddepot in de apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38. 3 frank. Te Aalst bij al de heeren Apothekers. Wetteren. Van een dak gevallen. Gisteren namiddag was de werkman Corthals bezig aan hot herstellen der kornis van het gasgesticht toen op een zekeren oogenblik hij het evenwicht verloor en van eene lengt© van drie meters naar beneden stortte. Men nam hem opganschgewond; hij kloeg over inwendige pij non. Hij werd ter plaatse verzorgd door doktoor Verstraeten welke hem naar zijne woning deed overbrengen. Gent. Schielijk gestorven. Sedert eenige dagen was de heer De Vreese, majoor in hot Central gevang, te Brussel, gaan ver blijven bij zijnen zoon. Gisteren ontvingen zijne familieleden een telegram uit Brussel, dat hij aldaar schielijk overleden was. St-Amandsberg. Bijna een erg ongeluk Gisteren rond den avond kwam eene kar toebehoorende aan den bakker Maudts be spannen met een paard in ie Toekoraststraat gereden, toen eensklaps een der wielen af brak en liet paard op bol ging. De geleider stortte ton gronde en werd erg gekwetst aau schouder en knie. Twee personen snelden bet vluchtende dier achterna maar gelukten er niet in, het beest in te halen. De heer Jules Pauwels drukker sprong overschokken naar den kop van het paard en na een geheele eind te zijn medegsleurd, kon bij het dier tot stand brengen. bemerkte, ik ben dc gelukkigste mensch van de wereld. Uw vader staat ons huwelijk toe, zoo spoedig ik eene hoeve bezit. Niï'heb ik er reeds eene in het oog, die wel slechts eene hut is, maar door mijnheer Dendall tot een fraai huisje zal verbouwd worden, zoodra het daartoe behoorende land verhuurd is. Doch indien dit verbouwen wat lang mocht duren, zal uw vader, hoop ik, ons huwelijk daarom niet uitstellen want ik weet, dat er in uw huis genoeg ledige vertrekken zijn, waarin wij intussehen wel zouden kunnen wonen. Gij zijt,zeide Peggy, ook al even als andere mannen zijn, die altijd verlangen en van ongeduld branden om iets te verkrijgen. Maar denk niet,William,dat ik ooit in iets van dien aard zal toestemmen want in één huis passen geen twee meesters. Hun gesprek werd spoedig afgebroken door de komst van mistress Daillie, die door de heg drong, en vroeg, waarom de koeien nog niet in de weide waren. De dienstmeid had de verloofden reeds verscheidene malen gewaar schuwd, dat het melkensuur voorby was maar deze waren met elkander te druk aan het praten, om acht op haar to slaan. Mistress Daillie, die de koeien bijna evenzeer beminde als hare dochter, bad bun eindelijk hooren loeien,en kwam nu vergramd aangeloopen,om dat men zich daaraan niet scheen te storen. Op de komst van mistress Daillie verdubbelde Peggy hare schreden, waarop William zich spoedig verwijderde, reeds half overtuigd, dat een eigen haard goud waard is. «Watdeedtgij dan toch, Peggy? hoordet gij de arme koe niet loeien Waarlyk, ik ver wonder mij QYW UW'Q tnverschilligheid. (Weidt voortgezet)»

De Volksstem | 1910 | | pagina 2