BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. Cs nieciyte. j De verzekeringen Koninklijke deelneming De deelneming in den vreemde De verantwoordelijkheid. Wat zal er gedaan worden Het parketter plaats Een onbevestigd gerucht. BEPROEVING Het Staatsblad Zondag nacht was er natuurlijk veel'volk in den omtrek der tentoonstelling, doch ^Maandag was het rechtuit gexegd ongeloof lijk, om 3 ure 's namiddags waren reeds 85,500 betalende kaarten afgeleverd. I Elk v ilde nog eens zmn wat cr van de tprachlige zalen en van Brucsel Kermis over bleef. I Men hoorde slechts eone algemcene klacht, jecno algemcene uitdrukking van spijt over 'dcramn -.sclko voorgevallen was. ff Alles liep kalm af, dank aan do goede 'ordemaatregelen welke genomen waren. Een belangrijke veiiekeraar van Brussel verklaarde, dal het tot nu too onmogelijk is Ie schat ten w at cr verloren ging en in hoe- J veel do verzekeringsmaatschappijen in den I brand 1 -'trokken zijn. In nlgomccnen regel hebben de Belgische 'maatschappijen geeno groote verzekeringen geteekeinï. Zij zijn nog al voorzichtig. Hot zijn de vreemdo maatschappijen die de belangrijkste verzekeringspolissen gesloten 'hebben. B;us 1-Kcrmis was door eeno En- gelsche maatschappij verzekerd. ïn do Ene» Jsrhe afdeeling had eene en kele maatschappij voor meer dan 75 miljoen jverzekeringen geteekend. De Belgische verzekeringsmaatschappijen zullen slechts voor 3 of 1 miljoen moeten 1 tusschenkomen. Wal er echter van zij, er is niet te vreezen dat cr falingen der maatschappijen zullon uit voorspruiten', daar de Hërverzckerings- ka9sen d-Twijze ingericht zijn. dat het onder- gane verlies zich over al de maatschappijen 1 verdeelt. f Het zal toch nog «enige dagen duren voor- aleer over het vorli«-s juist kan geoordeeld 'worden, daar men eerst de polissen moet samenbrengen. Een andere belanghebbende verklaarde dal het verzekeren eener tentoonstelling, een teerling worp is. De worp is niet gelukkig geweest voor de verzekeraars. Van al de huurders der koffiehuizen van Brussel-Kerm is waren er slechts vijf ver zekerd. Bostock had zich verleden week later ver zekeren. Maandag morgend werden aan Koning Al- bert per telegram inlichtingen gezonden over do ramp. (Men weet dal Koning Albert en "Koningin Elisabeth zich voor het oogenblik te Posenhofen bevinden). Koning Albert was eon uilstapje gaan doen in Tyrolen. zoodat de Koningin het te legram ontving. Zij heeft onmiddelijk geant woord, hoezeer het nieuws der ramp haar getroffen had en den sekretaris des Konings gelast aan baron Janssens, voorzitter van bet Uitvoerond Komitcit hare deelneming te gaan uitdrukken, On tevens nog nadere bij zonderheden vragende. Nadat zij deze ontvangen had, zond do Koningin nog een telegram, waarin zij zegde boczecr de ramp haar ontroerd had. Do hoer baron Janssen voorzitter van het Uitvoerend Komitcit heeft telegrammen van deelneming ontvangen van do gravin van Vlaanderen M. Fallières, voorzitter der Franschi' Republiek zond een telegram aan Koning Albert. De burgemeesters van Berlijn,Rome,Luik, Antwerpen, Blankonborghe. enz. zonden telegrammen aan M. Max, burgemeester van Brussel. Do Engeïsche on Italiaansche gezanten gingen naar liet ministerie van Buileuland- sohe Zaken hunne deelneming aanbieden. Ook in talrijke vreemde dagbladen versche- ncn artikels van deelneming. Algemeen worden thans de vragen gesteld of de tentoonstellers alles zullen verliezen en aan wie de verantwoordelijkheid ligt van de ramp. liet is zeker dat do maatschappij der ten toonstelling al do gevaren der onderneming op haar moet nemen. Deze maatschappij was geslicht ten kapi tale van 2 miljoen frank, welke som moet dienen om het gebeurlijk deficit of to kort te dekken. Welk zal het te kort nu zijn Men weet het nog niet, doch het zal overgroot zijn, ndien de tentoonstellers, die alles verloren hebben, zich tot de maatschappij wenden om vergoed te worden, hetgeen erg te vreezen is. Reeds werden verscheidene vergaderingen gehouden van het uitvoerend komiteit, om te overleggen wat er zou gedaan worden. Do tentoonstelling blijft open, voor de onaangetaste zalen de beschadigde worden hersteld en de andere, vernielde, zullen mis schien door andere aantrekkelijkheden ver vangen worden. Maandag morgend is het parket langdurig ter plants geweest en heeft de kommissaris- sen der tentoonstelling laDgdurig onder vraagd. Het gerucht dat een lijk zou gevonden zijn in de pninhoopen van een koffiehuis van Brussel-Kermis wordt niet bevestigd. HET GELUK 6* VERVOLG. Och ik ben dat loeien van haar wel gewoon het is een on verdragelij k beest Zytgy dol, datgy kwaad van haar spreekt; tij bobben in hot gausche graafschap hare wederga niet. Neen, althans in het loeien. Dat niet, maar in bet geven van melk en boter, doch vergeet niet haai* ouder ge woonte te strooion. Gij beknort my altijd ora die koeien ik geloof, dat gij deze liever hebt dan mij.» God beware mij -weet gij wel, wat gij zegt, zottinnetje Meent gy dan, dat ik aan een beest de voorkeur geef boven mijn kind 1 Doch komaan, begin maar te melken. Intusschen spoedde William, na de toe- Btemming des molenaars verkregen te heb ben zich naar huis, om zijne moeder het gelukkig nieuws mede to deelen. Mistress Stewart zat juist gerust bij het venster, toen ay haren zoon in aller ijl zhg aankomen. Dit maakte baar iu het eerst ongerust, maar icodra zij een blik op zijn gelaat geworpen had, verdweon hare vrees. - Wol zoo mijn lieve toon, ik verbeeld my weder jong te w orden, nu ik u zoo vroo- iyk zie hebt gij eenen prijs getrokkeu Ja, moederlief en wel eeuen prys voor mijn gehecle leven. Ook weet ik zeker, dat gij myu gvluk r< omen zult. Wat zoedt gij w»d zeggen,als ik u eens vertelde,dat ik d *nk te trouwen 1 Ik zou zeggen, dat hot een verstandig HOLLAND. Vergiftigd. Omtrent do vergiftiging van de familie B. aan bet Kanaal te 's-Gravenhage, door het eten van schadelijke kampernoelie, tenge volge waarvan kort daarop een 13 jarige knaap, zooals wij reeds hebben medegedeeld is overleden, terwijl do overige loden van bet huisgezin in bedenkelijken toestand ver- keerdon, verneemt de N. R. Ct. nog, dat in den afgeloopen nacht ook een meisje uit het gezin aan de gevolgen overleden is. FRANKRIJK Schrikkelijke spoorwegramp heeft Zondag namiddag plaats gehad te So jon. Twee reizigerstreinen zijn in hotsing gekomen. Er zijn 35 dooden on 50 gekwet sten. ITALIË. Gandietenstreek. Een kassier van het slachthuis te Rome, vergezeld van een bediende, reed met een rijtuig naar de schatkist om de ontvangst van den dag te storten. Het gold was in drie kleine zakjes. Gekomen aan de plaats Bocca deïla Verita, reed het rijtuig op stap, wegens de helling van dun weg. Eensklaps sprong er een kerel in. sloeg den bediende de vuist in het gelaat, mankte zich meester van een der zakjes, sprong op eone automobiel en ver dween met groofe snelheid. Men heeft tol hiertoe geen spoor van don misdadiger gevonden. OOSTENRIJK. Eene koei als spion aangehouden. Uit Trer.te wordt gemeld dat eene koei be- hoorende tot eene hoeve van den omtrek, bare weide verliet en langzaam den heuvel naderde, waar een fort staat. De officier van dienst hield de koei in 't oog en schepte het vermoeden dat 'het dier wel een zelfwerkend fotografieapparaat kon bij zich hebben, om zichten van het fort te neincn I Daarom riep hij eenige mannen te wapen, deed de koei aanhouden, naar het fort brengen en ze aan een nauwkeurig onderzoek onderwerpen, dal natuurlijk geen uitslag opleverde. Niettemin behield de officier zijne vermoe dens. Hij deed do koei in vrijheid stellen en gelastte twee mannen al hare bewegingen te volgen, om te zien wie de eigenaar was, en of deze een Italiaan,dus eene verdachte is. TURKYE Brand. Een brand heeft te Divrig, Vil lavet Siva9, Aziatisch Turk je, 1-17 huizen en magazijnen vernield. SERBIË Vermoord. De Serbische hoofdman Glidor Soko- lowïtscli is door Bulgaren in Macedonië ver blijvende om het leven gebracht, op hot oogenblik dat hij naar zijn geboortedorp terugkeerde. Deze aanslag heeft eene groote opschudding gemaakt daar men de Bulgaren beschuldigt deze moord bevolen te hebben. RUSLAND De cholera De cholera neemt meer om meer toe in het Russisch rijk. Dagelijks bezwijken er perso nen aan deze schrikkelijke ziekte. liet zijn de departementen KarkhofF, Voldinie en Mohi- leff, die meest aangetast zijn. Erge treinbotsing. In de statie van Nikolai, bij Se Petersburg gelegen, zijn twee koopwarontreinen in bot sing gekomen. Zeven personen worden ge kwetst. JAPAN De overstrooming. liet water rijst nog immer, en de gevolgen der overstrooming zijn verschrikkelijk. Dui zend personen zijn zonder dak en verschuilen zich in de kerken en de scholen. De levens voorraad ontbreekt. De helft van Tokio staat onder water. De troepen doen hun best om zooveel mogelijk liet vermeiend element tegen te houden. Gelukkiglijk zijn cr tot hier toe geene dooden. ARGENTINA Aanhouding. Naar de Corriere della Sera verneemt, zijn te Buenos-Ajres een Rus en een Italiaan gepakt, onder verdenking onlangs de bom in den Colon-schouwburg te hebben geworpen. I Men beeft papieren bij hen gevonden, die op een kom plot tegen bet leven van Koning- Victor-Emmanuel schijnen te duiden. AMERIKA Het landaankoop-schandaal. Het onderzoek der commissie naar het ge beurde bij de landaankoop-schandalen in Olkalioma levert hoe langer hoe meer feiten op die de handelingen van den landagent Mc Murray, die de overeenkomsten leidde,in een leelijk licht stellen. Nu weer is door E. B. Latham, vroeger een hooggeplaatst rechterlijk ambtenaar, de verklaring afgelegd, dat Mc Murray hem, Latham, twee jaar geleden 10,000 dollars ten geschenke bad aangeboden. Voorwaarden waren aan die gift niet verbonden geweest maar... bet geld zou worden uitbetaald als de koopcontracten er door waren. Boschbrand. Deboschbrand in bet Noorden van Indaho heeft eene buitengewone uitbreiding ge nomen. De troepen zijn in allerhaast gezon den om den brand te beperken. Het dorp Toktis gansch in asch gelegd. De bewoners hadden slechts den tijd do vlucht te nemen, toch zijn zij langs alle kanten ingesloten door de vlammen die met eene verbazende snel heid voortrollen. Men vreest dat de redders teiuat zullen aankomen. Staatkundig Overzicht Zwitserland.De Voorzitter der Fran sche republiek is te Berne aangekomen. Hij- is vergezeld van de ministers Miller and, Pichon, Viuiani eit Troupiilot. Ondenceg is men te BesAngon afgestapt alwaar de plechtigheid plaats had der nhuldiging van het standbeeld van Proud- hoii. Verscheidene redevoeringen werden uitgesproken, onder andere door M. Fai lures en Viviani, minister van Arbeid. Na het banket zette men de reis voort naar Zwitserland. Het is de eerste maal dat de voorzitters der republieken van Frank rijk en Zwitserland eene officiiele bijeen komst hebben. Frankrijk. De Franschepost van Ilin- boun is door Anameesche zeeschuimers, herkomstig van Siamaangevallen gewor den. De Fransche bezetting, verwittigd van den aanvalheeft de schuimers tot den af tocht gedwongenna verscheidene hunner gedood en gekwetst te hebben. De Franschen hebben geene verliezen geleden. Oostenrijk. De keizer heeft verboden dat de krijgsoefeningen voortaan nog op de Italiaansche grens zouden plaats hebben. Zij sullen nu in Opper-Oosten geleverd worden. Het is ten gevolge der laatste voor vallen dat deze maatregel genomen is. Duitschland. Nieuwe versterkingen gaan gebouicd worden langs het westelijk gedeelte van Duitschland. De Duitsche krijgsoversten hebben geen ander doel dan verschansingen op te richten tegen eene ge beurlijke nationale verdediging. Spanje. De pauselijke gezant heeft te St Sebcistiaan een onderhoud gehad met den minister van Buitenlandsche Zaken. Men be sprak de verklaringen van M. Canalejas. Die verklaringen, zegde de pauselijke ge zant, zijn deels wat al te radikaal. De mi nister antwoordde dat zij overdreven uit de pen der dagbladschrijvers gevloeid zijn, Verders drukte den gezant den wensch uit een onderhoud met de koningin Christina te hebben. De minister van Buitenlandsche Za ken heeft aan den gezant eene diplomati sche nota overhandigd. De onderhandeling tusschen denpauseljken gezant en den mi nister heeft op beiden den besten indruk ge maakt. Koning Alfons is teruggekeerd uit Lon-. den langs Bordeaux. Het is de hrisis die zijnen terugkeer verhaast heeft. Turkyë. De Turksche regeering is zin nens een nieuwer leven in hun land te bren gen. Zulks is ten minste de meening van den -minister van geldwezen, die verklaard heeft dat er eerlang nieuwe ijzeren wegen en an dere instellingen zullen tot sland komen die zullen toelaten eene grootere uitbreiding te geven aan den handel en Aan de gemeen schappelijke betrekkingen van Turkyë met de andere landen. voornemen is, indien gij eene goede keus ge daan hebt. Twyfel daar niet aan er is geene betere vrouw in gansch Engeland. Ook heb ik nooit zulk een zacht karakter gekend, als /.ij heeft daarenboven is zij zoo handig, zoo vlijtig. En zoo fraaivoegde de moeder er lachen de by. Welnu Peggy Daillie, lieve William, maakt het geluk barer ouders uit, eu dit is een bewijs, dat zy u ook zal gelukkig maken.» - Maar hoe liebt gij kunnen gissen, dat ik met u over haar wilde spreken 1 O mijn zoon in uw hart huisvest niot één gevoel, dat uwe moeder ontgaan kan. Met wien, trouwens, zou ik mij ook nog bezig kun nen liouuen, dan met u, lieve William, mot u, die al mijnen troust op deze aarde uitmaakt? William was voortaan bet grootste gedeelte van den dag aan den molen. Robin Daillie deed niets zonder hem hij was zijn gunste ling en rechterhand nooit word er het minste knorrige woordje tusschen hen gewisseld, dan slechts eenmaal, bij gelegenheid, dat William met Peggy bleef praten toen Robin liem juist noodig had. Toe, toe aan het werk riep de mole naar op eeuen ongeduldigen toon alles heeft j zijnen tyd. Peggy heeft wel gelijk, dacht William op nieuw, eigen baard is goud waard Terwijl nu in den molen alles vreugde was, hadden op liet kasteel de zaken een geheel ander aanzien. Mijnheer D*ndaH, die zich ver beelde, dat geldzucht en de begeerte om te •cbittcren, de Keerschonde driften dei* vrou- wen waren, ontwierp bij zich zeiven een plan j waarvan bij zich den 1 esten uitslag voor stelde Dicns'. jlgena liet hij baar roepen, en zeide tegen baar Alvorens eene beslissende schikking om trent mijne zaken te maken, verlang ik uw onherroepelijk besluit te weten. Het is u be kend, miss Dendall, dat bijaldien ik in het be zit van al mijn goederen sterf, gij daarvan do *»rftrenatne ziin maar liet is mijn oogmerk in geen deele, met dezelve een kind te be- loonen, dat ongehoorzaam ïs. Zoodra gij der halve u bereid verklaart,om mijnheer Bertram binnen drie maanden te huwen, dau verklaar ik u tot erfgename van Mead-Hall, en gij zult' liet gouoegeu smaken van een geliefd kind uws vaders te zyn zoo niet, dan kunt gy Henri Elphinstone huwen, maai* gij zult hem niets, dan het weinige dat de wet aan eene dochter toekent, aanbrengen terwijl gij dan ook zult moeien afwachten, of zijne genegen haid u het verlies van uwe erfenis en het ongeluk van u den haat uws vaders berok kend te hebben, vergooden kunne. Neem derhalve uw besluit, maai* vergeet niet, dat uwe eenmaal gedane keus onherroepelijk is. Hierop smeekte Emma haar vader, met» eene ontroerde stom, haar eenige dagen toe of Let ongeluk baars levens afhing, rypelyk te overwegen. De lord voldeed aan haar verzoek, omdat hij zich reeds verheugde haar thans zoo besluitloos te zien ten op zichte eener zaak, waaromtrent zij zich, tot dusver, op eene zoo stellige wyze verklaard had. Maar hij bedroog zich in zyne vermoedens. Emma was geenszins besluiteloos in de kens tusschen den heer Bertram met een inkomen van vijfduizend pond sterling en Henri met Koninklijke akademie van medecijnen. De benoeming van M. Leon Fredericq, professor aan de Hoogeschool van Luik, als litelvoerend lid der koninklijke akademie van medecijnen, in vervanging van M. Bod- daert, geneesheer, wordt goedgekeurd. Notariaat. M. G. Leix, kandidaat-nota ris, bijgevoegd vrederechter voor het kanton Vloesbeke, is notaris benoemd te Maulde, in vervanging van M. Lizon, ontslaggever. Gemeenschapswegen. MM. Willemey en L. Félix, toegevoegde konducteurs, ten titel van proef, worden bepaald benoemd. M. Franchimont T..., brigadier-opzichter, wordt toegevoegd konducteur benoemd. Burgerlijk eereteeken. Het kruis van ■eerste klas wordt toegekend aan M. de Spot, senator te Veurne. Gevangenissen. M. Van de Voorde, bouwkundige, te Gent, wordt lid benoemd van den beheerraad der Gentsche gevange nissen in vervanging van M. De Waele, ont slaggever. Brussel. Vrouwengevecht. In de Hoogstraat is een hevig gevecht ontstaan tusschen drie vrouwen. Eeno der vrouwen G... genaamd, werd erg gekwetst en moest in het gasthuis ver zorgd worden. Door taximeters omgeworpen. M. Paul Hennaux, van Lobben (Frankrijk) is op de Waterloolaan door eenen auto-taxi om- vergeworden. De man werd bij hoogdrin gendheid naar bet gasthuis gebracht, waar men zijn toestand hopeloos oordeelde. Een genaamde Eugeon Sauvenier, 22 jaar oud, van Ukkel, werd aan de Louizalaan door eenen taxi omvergeworpen. De ongelukkige werd met verbrijzeld bek keneel opgenomen en naai* zijne woning over gebracht. Diefstal in eene kerk. Mev. Van C..., wonende Meysselaan, trad in de Mag- dalenakerlc in den biechtstoel, hare hand- tescli op eenen stoel latende liggen. Terwijl zij zich daar bevond, is een onbe kende er met hare liandtesch, eene belang rijke geldsom en eene prachtige verzameling juweelen bevattende, van door gegaan. Paarden op hol. Twee paarden in eenen camion gespannen, zijn op den Waver- schen Steenweg, op hol gegaan en in volle vlucht op eenen tram geloopcn. Een reiziger kreeg den dissel in de zijde en werd erg ge kwetst. Doodeljke val. Een werkman van de Tentoonstelling, Wilhelm Thomas ge naamd, die in do Steenstraat op een platform naar de klaarten van den brand der Tentoon stelling stond te zien, verloor het evenwicht en viel van het platvlak op den koer. De man werd bewusteloos en badend in zijn bloed opgenomen en naar het St-Pieters- gasthuis gebracht, waar hij weldra bezweek. Laken. Betaald met revolverschoten. De koetsier Frans Meyer, wonende Tele- foonslraat te Lakeü, werd verleden nacht door een koppel uitgenoodigdhen naar Ever© te voeren. De koetsier aanvaardde. In het volle veld deed de man stoppen en loste ver scheidene revolverschoten op den koetsier, terwijl de vrouw door het veld wegvluchtte. De man liep haar dan achterna den verbluf ten koetsier alleen op de haan achterlatende. Het signalement van het koppel werd in alle richtingen medegedeeld. Overryssche. Ouderling gezelfmoord. Een 80 jarige ouderling, Frans V..., dio sinds eenigen tijd aan eene zenuwziekte leed, heeft zich op de baan voor eenen automobiel geworpen. De wanhopige werd ijselijk ver morzeld en bleef op den slag dood. Groenendael. Hevige brand. Het koffiehuis der echtgenooton Roose-Jolly, gelegen naast de statie, is door eenen hevi- gen brand vernield geworden. De schade is zeer groot, doch door verzekering gedekt. Geeft een goeden raad. Wel zeker hebt gij eene vriendin die altijd bleek ziet, bleeke lippen, bleek tandvleesch. Hebt gij misschien een bloedverwant, eene kennis die rap t' einde adem is, dio gee ne courage meer heeft? Hewelgeeft hem den raad eens den THEOBROMA te beproeven. Gij zult zien uwe vriendin, uw vader of uwe moeder, of uw kind zal verkloeken. Reeds honderden getuigschriften geven daarvan de bewijzen. De THEOBROMA kost 3 franken, 't is te zoggen 20 centiemen daags. Is dat duur betaald Hoeveel meer ver teert men niet dagelijks op estaminet en dit met groolen binder voor de gezondheid Het hoofdepot van de THEOBROMA iö" in de Apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38 Gent. Te Aalst bij al de heeren apothekers. .zoek gedaan, toen zij hem slechts eenige duizenden ponden sterling kon aanbrengen doch zij wilde zich overtuigen, of hy nog steeds dezelfde gezindheid jegens haar koes terde want hij was met zooveel verachting door haar vader behandeld geworden, dat Emma vreesde, dat zijne genegenheid voor haar er door zou geleden hebben. Zij schreef dus, zoodra zy in hare kamer was teruggeko men een paar regels aan Peggy, waarin zij -haar verzocht het ingesloten briefje met de grootste zorgvuldigheid aan het adres te laten bestellen. Ten einde aan dit vorzoek te voldoen liet Peggy het door William zeiven over brengen. Emma bepaalde aan Henri eene bijeen komst op den molen, en het gevolg van het aldaar gehouden gesprek was wel vooruit te zien. Hoezeer Elphinstone gebelgd was over de onrechtmatige behandeling van Mead-Hall's eigenaar aarzelde hy echter geen oogenblik ora Emma tot echtgenoote te nemen, want hij kende haar genoeg, om te weten, dat zij zich gelukkiger achten zou, wanneer zij met te staan, om eenen stap, waarvan het geluk» hem zijn middelmatig vermogen deelde, dan wanneer zy omringd was door al de pracht en rijkdommen van «len door al de naburen ver- wensch ten en verachtenBertram. Met een woord, toen de beide jonge lieden van elkan der scheiden, wareu zij nog inniger aan elkan der verbonden dan voorheen. Zoodra het vergunde uitstel geëindigd was, liet do lerd van Mead-Hall Emma roepen, eu vroeg haar, waartoe zy besloten had, hetwelk» zij hem met eene oogcnschynlyke vastbera denheid mededeelde. De lord stond eeniger- ecu van nagenoeg vier of vijfhonderd maar! maf* Terlegcn; maar dewijl bij haarver7~kertb zy wilde hem zien en hem sproken. Hy had had dat-haar eenmaal genomen beslini alles haar zeker wel bemind en om hare hand aan-^beslissen zou, verborg hy zyn misnoegen over deze teleurstellingdoch hij behandelde haar met eene w anhopige koelheiden verzocht haar huwelijk te bepalen. De arme Emma bemerkte met eene grie vende smart, dat haar vader haar uit zijn hart had verbannen en hare zuster Maria wendde rruchtelooze pogingen aan, om haar te troos ten. Maria was een zeer goed, maar tevens zeer [onbezorgd meisje, die het gemak en de rust beminde, en het zich altijd tot eene wet j gemaakt had, met haren van één gevoelen te zyn. I Intusschen zag Emma met eene menge ling van smart en blijdschap den dag aan breken waarop zy het huis van haren vafier misschien voor altijd verlaten zeu. Omdat zij -door duizenden verschillende aandoeningen was geslingerd geworden, werd zy, gedu-, rente de trouwplechtigheid, hevig ontroeid." Haar vader, die de teedere gevoelens, welke op zulk een plechtig tijdstip natuurlijker wjjze in zijn hert ontwaakten, niet geheel kon onderdrukkenen dit bemerkende,werd er zoo sterk door getroffen dat hy Emma, toen hy- haar naar de koets geleidde, .met eene, nog nooit betoonde teederheid omhelsde. Do arme Emma, door dit bewijs van genegenheid lievig., aangedaan, wierp zieh schreiende in zijne armeneen oogenbkk daarna zat zy in h.et rijtuig naast haren joBgen echtgenoot, eik.de. paarden brachten haar naai' haro Djeuwe-w<fci Ding. Tot verbazing van Ieder verdroeg de heet. Bertram zyne teleurstelling niet alleen metl-^öq grootste bedaardheid, maar vervolgde ztsjQ^j vorigs bezoeken op Mead-Hall, waar hy -altijd welkom was, t {Wordt voortgezet-}.

De Volksstem | 1910 | | pagina 2