BUITENLAND. DE BERGBEWONER Voor onze Duivenüefhehliers. NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK OOSTENRIJK. ZWITSERLAND. RUSLAND. DENEMARKEN Brand in eene kerk. De schade door den brand aangericht in 'dc hoofdkerk van St-Just te Narbonne is zeer belangrijk in artistiek opzicht. Het graf van aartsbisschop Pierre de la Jugie is geheel bedorven. De schoone liguurtjes in relief zijn ®nder de werking des vuurs gebarsten. De "brand is hooger in tijdslegen gehouden. Dinamietaanslag. Het parket van Garsasonne werd Donder dag verwittigd dat ér een dynamietaanslag gepleegd was te Vilanière. Sedert lang heerscht in de streek eene werkstaking. Zekere Bédeille was aan den arbeid gebleven en de stakers hadden om zich te wreken zijn huis doen springen. Do vensterluiken en deuren werden afge rukt en al do ramen werden verbrijzeld, de bewoners werden ten gronde geslagen vader Bédeillo bekwam erge wonden. Een onderzoek is ingesteld. Buitengewone onderscheiding der Gentenaars. De gekende Genlsche zangmaatschappij A Capolla bestuurd door den jeugdigen en talentvollcn kunstenaar Emiel Hulle- broeck iieeft te Reims in Frankrijk eenen buitengewonen bijval genoten. A Gapelh bceftde volgende prijzen behaald 1. Den eersten prijs voor het lezen van muziek op zicht met Azuren kroon, toegekend met eenparigheid. 2 Eersten prijs voor de uitvoering, toege kend met toejuiching van den jury. Azuren kroon met duizend frank. 3. Eersten prijs van het besturen van den zang, met gelukwensching van den jury en 2000 fr. als eereprijs. -1. Bijzondcren prijs, porseleinen vaas van Chèvres toegekend door den minister van Schoone Kunsten. A Capolla breidt hare faam meer en meer uit in hel buitenland. Do jonge kunstenaar Emiel Ilullebroeck. is oen overtuigde katho liek,die in gansch België zeer gunstig gekend Het huwelijk van barones Vaughan. Alhoewel alles stipt geheim gehouden was, werd hel huwelijk van barones Vaughan met baron Durieux eergisteren te Arrenville, te midden van eenen gróolen toeloop van volk ingezegend. Het was nog zeer vroeg in den morgend dat bet koppel met hunne getuigen per automobiel op liet gemeentehuis van Arrenville aankwam. De formaliteit geëindigd, gaf baronets Vau ghan aan den meier 500 fr. voor do behoef- ligcn der gemeente.. Aanstonds daarna trok men naar do kerk, alwaar do priester hen wachtte. Alles was afgedaan in eenige minuten tijd en de barones de Vaughan is nu veranderd in madame Durieux. Haar echtgenoot is 47 ja ren oud. Zij integendeel telt slechts 27 zo mers. Het jubelfeest van den keizer Frans-Jozef te Weenen Het feost begon met een salvo van kanon echoten van uil bet arsenaal. Gansch de stad was versierd en bovlagd. Plr had eono groot sche wapenschouwingplaats. In 't kursaal had «r eene prachtiger! vergadering plaats waarna banket. Aartshertog Frans Ferdinand stelde een heildronk in om den keizer geluk te wen- schen en do Voorzienigheid te danken, die don keizer tot hierloo gespaard heeft. Dat 'God altijd uwe majesteit zegene en bescher- ifto voegde bij er bij en besloot met een hoch op den keizer, waarin alle aanwezigen ld rif tig bij stemden, terwijl bet orkest bet prachtige Gotterhalle speelde. De keizer dankte daarna en schudde aartshertog Frans- Ferdinand warm de hand. De berg Sinai. Musil, hoogleeraar aan de Weensche uni versiteit, is Woensdag van eene ontdekkings reis in Arabië teruggekeerd. De uitkomsten van zijne navorschingen zijn zeer belangrijk. Musil heeft grootsehe doodensteden en merk waardige opschriften van geschiedkundige beteekenis ontdekt. Hij gelooft ook, den waren Bijbelschen berg Sinai gevonden te hebben. Brand. Uit Weenên wordt gemeld, dat liet kur- haus en de Kursalon te Rohitscli-Sauerbrun- Stiermarken) gisteren nacht volkomen afge brand zijn. De gasten zijn gered. Een komplot. De politie te Fiume heeft, naar uit Wee nen gemeld wordt, gisteren de hand gelegd op twee zoogenaamde anarchisten, die zich vermomden als de Servischen officier Mi- chaïlowits en de Servische student Petrits. Die aanhouding leidde tot een aantal huis zoekingen, in Fiume. Bij deze huiszoekingen gouden stukken gevonden zijn, bewijzende dat bij gelegenheid van de jubileumsfeestc- lijkheden in Gettinje (het vijftigjarig regee- ringsjubileum van vorst Nikolaas) een dyna- mielaanslag beraamd was tegen den vorst alsmede de vorstelijke gasten en de Skoepsj- tina. De samenzwering ging, naar men zegt, uit van het comiteit der revolutionnaire Mon- tenegrijnsche landverhuizing. Ongeluk in de bergen. Drie toeristen, een Duitscher en twee Zwit sers, zijn slachtoffers geworden van een doo- delijk ongeval op het massief der Jungfrau, Cusschen Rollal en den gletscher van Aletzcli. Sene kolom is aangekomen, maar zij heeft w niets bereikt wegens den slechten toe stand van de sneeuw. De slachtoffers zijn om gekomen tijdens een hevig tempeest. Hooge reizigers. De hertog der Abruzzen reist op bet oogen- lik in gezelschap van de veelgenoemde Amerikaansche jufvrouw Elkins en hare moe- Woensdag is bet drietal met twee auto 's van Geneve naar Vicby vertrokken, Een prins-bedrieger. De Temps bevat het volgende bericht Prins Kugarschif is aangehouden te Saratov onder beschuldiging van bedriegerij. De prins zou geldsommen, die hem toevertrouwd wa ren om de geneesheeren te betalen, die de cholera zieken verzorgden, hebben achtefge houden. De cholera. De ziekte schijnt te verminderen. Er zijn in de laatste 24 uren te Sl-Petersburg 48 nieuwe gevallen geweest cn 24 overlijdens. Het heel aantal zieken bedraagt755. De Albama gezonken. De Deensche ondèrconsul te Tromsö heeft aan bet ministerie van Buitenlandsche Zaken te Kopenhagen geseind Het ijszeejacht Laura bericht bij terugkeer van Oost-Groen land, dat het expeditieschip Alabama, van den onderzoekingsreiziger Mikkelsen, in den loop van den winter gezonken is. Do beman ning heeft zich kunnen redden en op het Shannonciland overwinterd. Zij zal worden afgehaald door den motorboot van Aelesund. die in Germania Hafen ligt of door het IJs zeejacht Minerva, dat zich tot 8 Augustus bij het Shannon-eiland heeft bevonden. 1' VERVOLG. Aan het eindpaal van een dorp, op de onge lijke hollingen der bergen van Zwitserland ge legen,zag men in eene eenzame uit rotsblokken ■stevig gebouwde hut, eene nég jonge vrouw voor bet vuur. Tiet binnenste der kamer waar zich bevond, tegelijk keuken en slaap kamer uitmakende, was landelijk, zir.deiijk en wezenlijk aangenaam. De glans van den haard spiegelde do bruine en zorgvuldig geboende pooten eencr ouderwetsche, vierkante en lan ge tafel, af. Verscheidenedoorschijnoudo stce- iien, van verschillende kleur, en eenige geiten hoorns, waren op den niet zeer hoogen schoor Rteen gerangschikt; het overige huisraad beant woordde aan deze voorwerpen. Vier sterke stoelen, twee bedsteden met blauwe geruite gordijnen, eenige wapenon in den hoek, ver schydenc reisstokken, keukengereedschap en eene grove schotel, maakten bet geheel uit De jonge vrouw zette zich, terwijl zij den haard verzorgde en de tafel bereidde, nu en dan treu rig neder, en alsof zij door smartelijk naden ken gekweld werd. Eensklaps opstaando, maakte zij de gegren- dolde deur half open. zag in alle richtingen en keerde na goed gesloten te hebben, weder bij het vuur terug. Haar echtgenoot en haar eenig kind. een kind, dat zij meer dan haai- le ven beminde, warén gedurende den storm buiten, en de anno moeder wist in haren angst niet wat doen. Zij wilde uitgaan, om haren zoon te zoekenBovendien sprak zij tot zie zelve indien ik uitga, en mfj een ongeluk overkomt, wat zal er dan van Walter worden. Staatkundig Overzicht Frankrijk. Een Fruüsch republikeinsch dogblad de üebats, kun zijne veront- iceerdiging niét verbergenK over de politieke handelwijze van hel sthiUdige Frankrjk. hi een teelgepust artikel doet dit blad de ver volgingen uitschijnen, gericht tegen onschul dige en xceerloozc prieslerê en kloosterlingen terwijl als tegenstelling het blad melding maakt van de onvergeeflijke straffeloosheid van zekere erge misdaden. Het blad sluit zijn artikel met deze woorden Dood aan de priesters, vrede aan de booswichten. Het verslag is aan den voorzitter der Republiek gezonden over de vereffening der kloostergoederen gedurende het jaar 1000. Het blijkt dat het grootste gedeelte der som in de handen gebleven i$ vim de vereffenaars zei ven. Duitschland. Keizer Wilhem II heeft aan Z. II. Paus Pius ;Y eenen eigenhandi- gen brief doen dragen, hah delende over den toestand in Duitschland en over den indruk icelken de laatste ivereldbrief in het Duit- sche rijk gemaakt heeft, De keizerlijke ge zant werd ontvangen eerst door den staats secretaris Kardinaal Merry del Val, daarna door Zijne Heiligheid zelve. De II. Vader verklaarde dat hij zeer gevoelig was aan de betuigingen van den Dudschen Keizer eir dat hij zonder vericijl een antwoord zal zen den aan Zijne Majesteit. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft de aandacht getrokken der gouver neurs op de noodlottige gevolgeyi voor hert en geest op de kinderen, ie weeg gebracht door het bijwonen van de cinema vertoonin- gm. Het schijnt dat er maatregelen zullen genomen worden, om niet langer de verbeel ding der kinderen te hindèren en dat zij ze ker getal jaren zullen moeten hebben om de vertooning te mogen bijwonen. Montenegro. Koning Ferdinand van Bulgarië is te Céttignie aangekomen om deel te nemen aan de feestelijkheden van prins Nikolaasden toekomenden koningvan Montenegro. Hij teas vergezeld van de mi nisiers van oorlog en vtin binnenlandsche zaken. Turkye. De Macedonische kwestie wordt meer en meer ingewikkeld en zoude mis schien nog wel aanleiding hunnen geven tol. d.e allergrootste gevolgen, In Bulgarië heb ben er hevige meetingen plaatsin dewelke men vraagt dat een oorlog met Turkye de aak beslisse. In Armenië zijn de vooruitzichten on- ustwekkend. Men verwacht zich opnieuw aan eene erge vervolging degen de christenen gericht. Vleugel ziekte de.ir duiven. Heeft eene duif deze ziekte onder de leden, dan wordt zij lusteloos, eet weinig en vliegt zwaar en moeilijk. Bij onderzoek der dieren blijkt dan, dat de veereiiverwisseling geen natuurlijk verloop beeft cü de nieuwe slag pennen met dik, donker bloed gevuld zijn. Deze pennen trekt menvoorzichtig uit, ter wijl men den vleugel in lauw water houdt. Ook eene aderlating wordt toegepast, door een of meer nagels aart den poot open le knippen, onderwijl men den poot in warm water houdt om het bloeden te bevorderen En voorts zorge men voor eene lichte purga- tie totdat de eetlust terugkomt, waarna men de duif weer vrij kan laten vliegen. Voor behoedmiddelen telgen deze ziekte zijn 1. De duiven zooyeel mogelijk tegen nat le beschutten. 2. Zorgen voor luclitvrije hokken. 3. 's Nachts ingangen en hokken sluiten 4. Goed, maar niet overdadig voederen. en wie zal mijn geliefd kind dan verzorgen Zij weende en bad, beurtelings de uren door het floppen van haar hart tellende, wel ken de angstige gewaarwordingen verdub belden. Omstreeks middernacht nam de storm traps gewijze af; maar de gevolgen moesten de berg- wegeu des te gevaarlijker maken. Grettly, zoo werd de arme moeder genaamd, besloot, ofschoon haro woning verre-van het dorp verwijderd was, hier heen te gaan, om een bergbewoner te vragen, van haren Karei te zoeken, zij wilde hem vergezellen. Zij begaf zich op weg, de deur open latende, opdat in geval van tehuiskomst, haar echtgenoot of Ka- rel binnen konden gaan. Op eene spitsen en met ijzer beslagenen stok geleund, volgde zij in de duisternis, het smalle glibberige pad, dat van haar buis naar. het dorp leidde. Nau welijks was zij op do helft van den afstand lio hare woning van het dorp scheidde, of zij zag een groot getal lichten langs de helling van den berg naderen. Deze lichten, ongeregeld gegroepeerd en een dwalend gesternte gelij kende, wierpon zonderlinge schaduwen op de vooruitstckendo wanden der rotsen. De moe der van Karei riep, om te weten, wat die lichten beteekendeu. Verscheidene stemmen antwoordden liaar bij hareu naam. Toen de lichten genaderd waren, zag zij een groot ge tal bergbewoners, met lantarens, met yzer be- slagene stokken, plankjes, touwen en ijzeren baken voorzien. De mannen, die zij aanstonds voor dopsbewoners herkende, zeiden haar,dat Brussel. De diefstallen. "Donderdag nacht drongen dieven in de woning van M.B. Ninoofschen steenweg. .De schurken braken or eene kas open en stolen eene som van 240 frank en talrijke kledingstukken. zulk weder naar het dorp voerde, zeide zij Ik kom ook uwq, hulp inroepen, om myn man, die heden morgen naar de ijsbergen ge gaan en nog niet teruggekeerd is, op te zoe- kon. Karei heb ik uitgezonden, en die keert ook niet terug!... Laten wij ons haasten... ik smeek het u En zij wilde ben volgen. Uwe tegenwoordigheid onder ons is nut teloos, zeide de oudste dor bergbewoners, die de aanvoerder van den troep scheen gij kunt ons slechts liindereu, efi gij zoudt u aan ge varen blootstellen, die wij u besparen moeten Ga naar huis en wacht onbezorgd. Wij ken nen Walter, hij is een voorzichtig man. Ja, ja, moeder Grettly, ga naar huis en wees onpezorgd, herhaalden allo de bergbe woners, hij zal wel eerte schuilplaats hebben weten te vinden, waar hy den storm zal heb ben laten voorbijgaan* Wij zullen hem mede brengen. Bid God voor hem, voor ons en voor den Engelschman. Wat karei betreft, ik ben verzekerd, dat wij hem hier kort bij, onder eene rots zullen vinden. Niettegenstaande deze wijze raadgevingen kon dö arme moeder, door onrust verteerd niet sluiten, om alleen in haar eenzaam huis. dat door wind en regen geteisterd werd, te wachten en waarin elk gedruisch, dat de stil te der eenzaamheid verstoorde, bij haar een Vrijdag morgend kwam een kerel in een huis van de Grooto Markt, ging naar de ka mer der meid, bracht de twee kofiers bene den en laadde ze op eenen kruiwagen, waarna hij vertrok juist alsof hij eenen verhuis deed. De schurk was reeds meer dan een uur vertrokken, toen men de dief te gewaar werd. Goede vangst. De policie der 3® wijk heeft verleden nacht op de Boulevards van het Genter eene klopjacht gehouden. Een twintigtal vrouwen, meest vreemdelingen, die een weinig eerlijk stieltje uitoefenden, werden aangehouden. Jeugdige moordenaar. Vrijdag avond speelde do 14 jarige JanV..., wo nende Etterbeokschen steenweg, op het speel plein van het Jubelpark, toen twee knapen an zijnen ouderdom met hem twist kregen en hem sloegen. V... verdedigde zich en de twee aanvallers namen de vlucht, achter volgd door V... Eensklaps keerde een der aanvallers zich om en bracht V... eenen ergen messteek .in de borst toe. V... werd erg getroffen en moest door eenen hovenier naar het gasthuis gebracht worden. Het parket is verwittigd. De jonge moordenaar werd niet meer teruggevonden. Een goed nieuws voor de menschen met slechte spijsvertering. Men zegt wonderen van de Btiterpeeën «derTrappisten» Vincart, gebruikt met of zonder melk. i Woeslaards. Vrijdag namiddag viel een dronken kerel op de Oude Graanmarkt twee politieagenten aan. De agenten werden erg mishandeld, doch zij gelukten er even wel in den woestaard naar het policiebureel over te brengen, waar men gedwongen was hem hét dwangkleed aan te trekken. De woestaard, zekere V..., stoelvlechter, Franschmanstraat, te Laken, is opgesloten. Een voerman van Elsene, Frans D.... reed met eenen zwaargeladen wagen door de Coudenbergstraat en mishandelde zijn paard op oiwnenschelijke wijze. Een handelaar, M. Loens, teekende verzet aan tegen de brutaliteit van den voerman, doch deze keerde nu zijne woede op M. Loens en de handelaar werd ook erg geslagen. De woeste kerel werd door twee policie agenten naar het policiebureel gebracht waar proces verbaal tegen hem opgemaakt werd. Twee vrouwen onder eenen tram. Nabij de tentoonstelling stonden twee vrou wen, Mev. W..., en Mev. G..., den tram af o wachten, om naar de stad terug te keeren. Toen een tramrijtuig naderde, werden zij door de menigte die den tram bestormde, onder de rijtuigen geworpen. Beiden werden erg gekwetst en moesten onmiddelijk door geneesheeren verzorgd worden. Bijna dagelijks hebben soortgelijke onge lukken plaats. Doodelijke val. Een 12jarig knaapje Antoon Taelman, speelde in het Josaphal- park, boven eend steile belling, toen het eensklaps naar beneden rolde. De moeder van het knaapje, die ooggetuige was van het ongeluk, ziende dat haar kind bleef liggen, liep heneden en riep om hulp Het kind werd op eene herrie gelegd en in het huis van den parkwachter gedragen waar tviee geneesheeren het kwamen ver zorgen. De arme kleine is vreeselijk gekwetst. Men vreest zelfs dat het de ruggraat gebro ken werd. Na verzorging werd het slachtoffer naar het gasthuis gebracht. MoordpogingDe mishandelingen moede, had Marie D..., eenigen tijd geleden haren minnaar Jules V..., verlaten en was op eene kamer der Visitantinnenstraat gaan wonen. V..., ontmoette haar gisteren avond in eene herberg der Hoogstraat en onmiddelijk ontstond een twist. Het meisje verliet de herberg, doch V..., volgde haar en mishandelde haar vreeselijk. Ten slotte bracht hij haar eenen messteek in de borst toe. Voorbijgangers konden den laftën kerel ontwapenen en naar het policie bureel overbrengen. Hij werd opgesloten. Het meisje is erg gekwetst naar het gast huis gebracht. Erg ongeluk. Vrijdag namiddag, waren werklieden bezig een houten hangaar af te breken, op de Houtkaai, toen de han gaar plotselings instortte. Een der werklieden, de löjarige Edgard Kiekens, wonende Kolomstraat, te Sl Jans- Molenbeek, kreeg een groot deel van het gebouw op het lijf en moest in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht worden. De liefhebbers van goeden koffie zijn in feestviering sedert zij de Bitterpeeën der Trappisten Vincart gebruiken. 2 Elsene. Doodelijk ongeluk. Vrijdag namiddag is aan eenen bouw der Kroonlei eene windas omvergevallen, waarmede een zware balkonsteen opgehaald werd. Twee werklieden werden getroffen. Leon Marant, van Grainhem, werd vreeselijk gekwetst en moest stervend naar hot gasthuis gebracht worden. De andere, Leonard Delcorte, van Groenendael, werd den rechterarm gebroken en inwendig gewond. Ilij kon na verzorging naar buis vertrekken. S' Joost-ten-Noode. Erg verbrand. De echtgenoote Verhulst, wilde Vrijdag na middag het petroölvuur aansteken, toen het eensklaps ontplofte. Hare kleederen vatten vuur en weldra was de vrouw in eene toorts herschapen. Op haar hulpgeroep kwam hare lOjarige dochter toegesneld, welke poogde de vlammen uit te dooven. Weldra stond zij echter ook in laaie vlam en beiden rolden stuiptrekkend over den vloer. Eenige medehuurders konden bij mid del van natte dekens de vlammen uitdooven. Beiden warerf echter zoo vreeselijk ver brand, dat zij in wanhopigen toestand naar het gasthuis moesten gebracht worden. De br andkoffer dieven. Verleden nacht zijn dieven in de bureelen gedrongen van M. Meskens, fabrikant, Dwarsstraat, te St Joost-ten-Noode. De schurken gelukten er in den brandkoffer te openen en stolen eene som van 2000 fr. Vilvoorde. Kind levend verbrand. Het dochtertje der echtgenooten T..., wo nende Leuvenschestraat, dat in zijn bedje met steksken gespeeld had, stak zijn bedje in brand. Het kind werd ijselijlt verbrand. Zijn toestand is wanhopig. Antwerpen. Wederom eene aanran ding. Vrijdag avond is de 18 jarige dienst meid, Maria Hermans, in de woning harer meesters, Muzeumstraat, door eenen kerel overvallen geworden. Deze sleurde haar in den kelder, stopte haar eene prop in den mond en bond haar de handen op den rug. Gerucht hoorende, nam do schurk de vlucht. De meid kon zich zelf losmaken, toen de aanrander vertrokken was. Zij kon een geheel signalement vah den dader opgeven. Belangrijke diefstal. Ongekende dieven zijn in de woning gedrongen van M. Wouters, Borsbeekstraat en hebben er eene som van 6,118 fr. en vier gouden uurwerken gestolen. Men heeft geen spoor der dieven. In het ruim gevallen. De dokwerker Felix Présent, van Zwijndrecht, is in het ruim van eenen stoomer gevallen en met ge broken rechterbeen naar liet gasthuis ge bracht. Kinderen verdronken. Het 6 jarig zoontje van den schipper Do Stobbelaer, met zijn schip gemeerd liggende aan nr 62 der dokken, is over boord gevallen en verdron ken. Het lijkje kon twee uren lat*r opge haald worden. Het kind van den schipper De Vooght, 5 jaar oud, spelende aan boord van het schip neerviel en hare kleederen deed druipen,bleef zij op eenen afstand staan, om hen te zien ver trekken; zij oogde'hen zoo lang na, als de duis ternis van den nacht het vergunde, zoo lang als haar oor, hunne stemmen, hunne toeroe pingen konden onderscheiden. Toen zij hen ge heel uit het oog verloren had, keerde zy naar hare woning terug, waarvan zij de deur half open liet; vervolgens ging zij by den haard knielen, wierp eenig hout op het vuur, om zich te droogen, en begon te bidden, nu en dan ophoudende, om te luisteren, of do wind haar geen gedruisch van eenen bekenden tred geen klank eener geliefde stem overbracht. Maar niets kwam de akelige stilte, die in het huisje heerschte, opvrolijken, Nauwelijks hadden zich de bergbewoners van Grettly's verwijdering overtuigd, of hielden raad, ten einde hunnen marsch te regelen. Nu moesten zij twee nasporingen doen, twee, drie personen misschien reddeD; men moest hen al ie drie terug vinden, en het behoud van Wal ter, hunnen gezel, hunnen vriend, ging hen even zeer ter harte, als dat van den Engelsch man. Men besloot zich in drie troepen te verdee- len, waarvan een den berg zou omgaan> ten einde aan de ijsbergen te komen; do andere moest recht opstijgende de omwegen volgen 10 uer CeilZdclIUllClU L.I owwiuu, UIJ VV.U - i „w echo van angst deed ontwaken. Het scheen en (le derde den berg omgaan ïfrde tegenover- haar toe, dat echtelijke en moederlijke liefde gestelde richting der eerste. Na hepaald tyds- haar beter de schuilplaats zoude doen vinden, verloop zou beurtelings, elke troep een ge- haar echtgenoot «o zoon opgesloten wa- schreeuw aanheffen, waarop de beide ande dat bijaldien zij hulp noodig hadden re antVoorden moesten. De troep die dan iets ontdekken zou, moest door een byzonderen om I kreet dit te kennen geven waar ren, en zij ten verzoeke van mevrouw Klington uitge- j hare zorgen de krachtigste zouden zijn. gaan waren, wijl haar echtgenoot, door het De bergbewoners hadden veel moeite, -, ,lA v:: schoone weder uitgelokt, met slechts eenen 1.are onverzettelijkheid te overwinnen. Einde- In gev van s ec j;sberg vaniuer gids (len berg bestegen had en nog niet terug- lijk gedwongen toe te geven, verwijderde zij j eenkoms aan e ander be- ben* gekeerd was. Op hare beurt ondervraagd over zich, hun een goeden uitslag toeyenschende. den Horn epaa c V de beweegreden, die haar op dat uur en met I Niettegenstaande den regen, die met stroomen I sluit nemen moes ooi allen elkander de hand; elke troep moedigde den anderen aan, wenschte elkander geluk en vertrok. Doch de storm, verre van te verzwakken, zoo als-men sedert eenige oogenblikken had mogen verwachten, be^on met vernieuwd ge weld weer op te steken. De oude van den berg bogen zich krakende onder de vlagen van den woedenden wind, die hen tot in hunne wor tels schudde. Van tijd tot tijd rolde een sneeuw val,groote stukken rotsbloken,knaar beneden, en naderde de huizen aan de overzijde van den berg in de vallei Alles week voor die zen delingen van verwoesting en verni< nj Door de ruwheid van den schok getroffei .raak ten of braken de boomen, andere ontwortelde boomen voegden zich bij den val, en die vrees-^ verwekkende massa sneeuw, ijs, rotsen,boom wortels, plofte neder op een bergholte, die ha-' ren loop tegenhield en welke zij grootendeels vulde. Dat razen en woeden, herhaald door de echo's der rotsen en tot in het oneindige ver menigvuldigd, schenen zoovele stemmen, die de ziel met angst vervulden. Duizende water- stroomen doorploegden de helling van den berg; allepaden waren door (len regen onbruik baar of onder de sneeuw bedolven, en de lucht was zwarten ondoordringbaar.Ziedaar de geva ren, die de opzoekers wachtten, en de tallooze moeielykheden, welke zich tegen hunne on derneming verzetten. Maar niets is in staat om de goede bergbewoners tegen te houden of hunnen moed te verflauwen. Bovendien aan die gevaren gewoon, die zij van nabij go- zien cn meer dan eens sedert hunne jeugd go- tart hadden, zagen zij daarin die moeiel(ikheid niet, welke zij voor den rustigen valeibewo- der westelijke kantons gehad zouden heki (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2