Vreeselijke treinbotsing DE BERGBEWONER NIEUWSBERICHTEN. RUSLAND. [OOSTENRIJK- HONGARIË ENGELAND AMERIKA Muiterij. I Ecnc muiterij is losgebroken in de werk zaal van het gevang van Orel. Een bewaker ;werd gedood. Men ontnam hem zijnen revol ver en men viel oenen schildwacht aan. Deze verdedigde zich zoo dapper dat hij vier der muiters doodde en zes andere erg kwetste. Een ballon beschoten. De ballon Ilildebrandt uit Berlijn vertrok ken, is toen hij de Russische grens overtrok (herhaalde malen beschoten. Hij is er goed jvan afgekomen en is dicht bij Warschau [neergedaald. Nog de feestelijkheden. Gisteren was liet to Weenen de inhuldiging ^an het gedcnkleeken van het tachtigjarig jubelfeest. Verscheidene genootschappen hebben aan den keizer een prachtig album overhandigd. Naden middag is de keizer in rijtuig liet geder.kleeken gaan bezichtigen. Hij bedankte liet inrichlingskomiteit voor do gevoelens van genegenheid die men ten zijnen opzichte betoont. Een motor-slagschip. Verscheidene dagbladen melden dat dc admiraliteit besloten heeft de teekeningen tc dopn uitvoeren van een pantserschip, dat zoo het aan zijne verwachtingen beantwoordt, al do Dreadnoughts van welke natie ook, tot oud ijzer zou veroordcelen. Dat pantser schip zou gebouwd worden te Portsmouth. •Het zou motors hebben in den aard der auto mobielen. Er zouden noch schouwen, noch ♦ketels, en dusgeene stokers zijn.Daaruit zou 'groote hesparing van plaats en gewicht vol gen. Bewogen luchtreis. Twee officieren van het Engelscho leger stegen Maandag te Warley in luchtbal lon op. Zij rezen wel lot een hoogte van 2500 meters en hieven daar een uur lang in de wolken. Ziende dat zij zeewaarts dreven, be sloten zij snel todalen. Dat deden zij, doch kwamen in de Teems terecht. Zij stonden al tot hun midden in liet water, toen de ballon, verlicht door liet over boord gooien van al wat zwaarte had, voldoende rees om de lucht reizigers bij Clifte op de Kentsche kust te brengen. De revolutie in Nicaragua De overwonne voorzitter Modroz is naar Garinto gevlucht cd van daar naar Honduras. Tc Managua zijn al de gevangenen ontsnapt. De toestand wordt zeer onrustwekkend. te MecHelen De toestand der gekwetsten. Woensdag avond was de toestand van den •machinist Van Rossum. alsook dien van den stoker Van Hoey zeer bedenkelijk. Men vreest voor beide ongclukkigen eene .bloedvergiftiging. Do toestand der andere gekwetsten. Kna pen, Van Royen en Thirionet is zoo goed mo- gelijk. De opruimingswerken. Het verkeer op de lijnen is slechts Woens dag morgend kunnen hersteld worden. De treinen welke langs daar rijden, onder gaan evenwel nog groote vertragingen. De schade Een deskundige die zich ter plaats begaf, •schatte do aangerichte schade op meer dam een miljoen frank. Het onderzoek van het parket Uit het onderzoek, door het parket gé- daan, schijnt te blijken, dat de ramp aan den 5e VERVOLG. Peter knielde naast don jongeling plaatste een hand op zijnen schouder, en zich voorover buigende, zeido hij: Ea uwe moeder, uwe goede moeder: mijn arme Karei, hebt gij dio dan vergeten? Mijne moeder! zeido hij meteen stem vol' aandoening en door snikken afgebroken. Karei, keerde zich om en zag aan zij no zijde het schoon gelaat van den grijsaard, waarop een traan parelde, en dat de uitdrukking der «liepste deelneming droeg. Hij sloeg zijuo ar men om den hals van don braven man, die het kind als een zoon tegen zijn hart drukte; de grijsaard bleef zwygcDde hij had geeno woor den voor die innige smart, züne eigene ontroe ring sprak voor hem. Zijn zwygen was wel sprekender, dan woorden zouden hebben kun nen zijn; zyne overvloedige tranen waren troostelijker dan ijdele redeneeringen. Toen Karei zich uit de armen van den grijs aard losmaakte, vertoonden zich in zij no oo- gen geeno tranen meer; slechts eene kalme treurigheid hoerschte op zijn zestienjarig voor hoofd. In een oogenblik had hij zijn toestand begrepen; dat woord moeder in zijne gedachte epgekomon, had hem alle de plichten, die hij voortaan te vervullen had, loeren beseffen. Hy begreep, dat hy zyne eigen smart voor zy- no moedcr.moest verbergen; voor haar, aan wie hij zijne vcrüv.nstingon verschuldigd was. daar hij alleen haar «enigste steun was. Hy be dacht dat hij haar moest behulpzaam zijn eD beschermen: dat hy voor haar een man moest xyn en zich als zoodanig gedragen. Voor het macliinist van den trein uit Antwerpen te wijten is. Deze heeft ten andere hekend dat hij zeer ongesteld was, en zich nabij Mechelcn eenige oogenblikkcn op dc kolen gezet lir.d, daar hij aan hevige huikkrampen leed. De stoker, die eigenlijk rijluigkuischer van stiel was en niets van de machienen kende, kon den trein niet besturen, en van af St°-Catherina-Waver tot aan Mechelen, reed de trein door al de signalen. De ramp moet hier dus aan eenen samen loop van noodlottige omstandigheden toege schreven worden. Brussel. Ontrouwe kassier aangehou den. In de eerste dagen der maand Juli verdween zekere Georges C.., geboren te Ledeberg, inkasseerder voor eeno verzeke ringsmaatschappij van Brussel, na verschei dene duizenden franks ontvreemd te hebben. Gisteren werd hij aan de Noordstatie door den agent Goossens herkend en aangehouden. Hij bezat geene roode duit meer. Wild aangeslagen. Ten gevolge eener klacht neergelegd door den St-Hubert- elub, van België, zijn verscheidene huiszoe kingen gedaan in de restaurants der tentoon stelling alsook bij wildhandelaars. Een 20tal patrijzen, reebokken, hazen, kwakkels, enz. werden aangeslagen en een 20tal proces verbalen opgemaakt. Lijk opgehaald. Woensdag morgend, is uit het Vergotendok, het lijk opgehaald, van de genaamde Anna Vaessens, 32 jaar oud, wonende Onafhankelijkheidstraat, te St-Jans-Molenbeek. De verdronkene gaf zich aan den drank over, en heeft reeds dikwijls het inzicht te kennen gegeven zich te zelf moorden. Ondankbare meid.Een tweetal dagen ^geleden had Mevr. Vervaet, herbergierster, Boudewijnlaan, eeno herbergmeid, Kamilla Van T..,, die zonder plaats was, opgenomen. Woensdag morgend, beschuldigde het meisje hare weldoenster haar eene som van 300 fr. ontstolen te hebben. Mevr. Vervaet kon echter onloochenbare bewijzen leveren, dat de ondankbare meid geen cent bezat toen zij bij haar kwam wonen. De valsche aanklaagster zal vervolgd worden. Erg werkongeluk. De 13jarige let- tersgast, Emiel Mahieu, wonende Ooststraat, te Etterheek, werd Woensdag namiddag met den voet in eene drukpers gevat. Toen men de machien kon stil leggen was de voet reeds erg verpletterd. Het knaapje moest bij hoogdringendheid naar het gasthuis gebracht worden. Wielrijder overreden. Woensdag namiddag reed Arthur Fischer, wonende Grooto Zavel, langs de Regentschapstraat, naast een huurrijtuig. Aan den'hoek der Koninklijke Plaats, wilde hij een voetganger vermijden. Hij kwam echter met zijn rijwiel onder de paarden van het rijtuig terecht en word vertrappeld en overreden. Het slacht offer werd erg gekwetst naar liet St-Pieters- gasthuis gebracht. Doodelijke val. Een schrijnwerker, Karol Vandevoorde, Anderlechtstraat, viel Woensdag morgend in de Lombardstraat van eeno hoogte van 8 meters. Hij werdbewus-* teloos opgenomen met gebroken beenen en, kneuzingen op gansch het lichaam. Zijn toe stand is wanhopig. Moedwillige daad. Een werkman, die in eene drukkerij der Koninginneplaats afgedankt was, is bij middel van valsche sluileis in het werkhuis gedrongen en heeft er al het papier gescheurd, do vorschilligo letters vermengd enz. Dc laffe dader wordt opgezocht. Per automobiel. Sedert lang werd zekere Leon O..., opgezocht, wegens talrijke laatst drukte hij ontroerd een kus op het bleeko gelaat zijns vaders. Laat ons gaan zeide hy tegen Peter. Karei, sprak de grijsaard tot hem, laat aan mij do zorg om het liehaar* uws vaders te vervoeren over. Vertrek met George en Frits, die ons vooruitgaan, om onze betrekkingen over de afwezigheid gerust to stellen. Mijn arme karei, ga uwe moeder tot den slag die haar treffen moet, voorbereiden vertroost hare rechtmatige smart. Zij gevoelt behoefte om u te zien zij bemint u, en uwe tegen woordigheid zal voor haar hart een heilzame balsem zijn. Karei hield een oogenblik zijne oogen ten hemel gevestigd; vervolgens boog hij het hoofd ten tecken van goedkeuring. De twee bergbewoners, die bestemd waren, om don troep vooruit te trekken, draden, tot den aftocht bereid, voor-, zij kwamen de be velen van Peter vragen. Gaat, zeide hy hun haast u en weest vooral voorzichtig. G'y weet, wat gy te doen hebt, meer heb ik niet te zoggen. Karei, volg hen. En hij drukte hem de hand. Vier mannen, waarvan de aankomst door het afgesproken tceken aangekondigd werd, kwamen op dit oogenblik nit een dennebosch te voorschijn, dit was de derde troep, die, eenen grooteren omweg gemaakt hebbende, het laatst op de plaats der bijeenkomst kwam. Peter ging hun te gemoet. Bij hen gekomen, drukte hij ze allen de hand ea verhaalde hun de gebeurtenissen van den nacht. Vervolgons begaven zij zich te ramen naar de plaats,waar de overledene lag, en om wie zy 2ich in eenen kring schaarden, zwijgend den nog jongen man beschouwden, die na Peter het meest be mind werd. Toen deoldo Peter de nieuw aan- gekomenen de overeenkomst mede, welke zy aftruggelarijen, misbruik van vertrouwen, diefstallen, enz. Hij had ook nog verscheidene maanden gevang, 23 boeten van 26 frank en eene van 50 fr. te vereffenen. Gauwdieverij. M. Otlo Glutz, van Berlijn, die in do Noordstatie plaats nam in den trein voor Oostende, bestatigde aldaar dat men hem onderweg had ontlast van zijn goudon zakuurwerk met dito ketting van groote waarde. In de Alpen verongelukt. M. Jules Allard, raadsheer bij het Beroepshof van Brussel, die in Zwitserland, eene wandeling deed in het Melchthal, is in eene kloof geval len. De man bleef er 36 uren hulpeloos lig gen, vooraleer hij gevpnden werd. De geneesheeren stelden zware inwendige verwondingen, alsook eene beenbreuk vast. M. Allard had ook eerie longontsteking. Hij is Woensdag morgend overleden. Sint-Gillis. Paard op hol. Drie ge kwetsten. WoensdagTnorgend, ging in de Guldenvlieslaan, een paard, in een huurrij tuig gespannen, op hol. Aan het einde der laan trok de koetsier zijn paard zijdewaarts, om eene botsing met den eloktrieken tram te vermijden. He* paard wierp zich op eenen muur. De koetsier en twee damen werden ten gronde geslingerd en erg over heel het lichaam gewond. Plet paard moest afgemaakt worden. Het rijtuig was bijna geheel verbrijzeld. Erg spoomoegongeluk. Woensdag morgend keerden eenige werklieden, die langs den ringspoorweg dwarshouten gelost hadden, met de ledige wagons naar de Zuid- .statie terug. Een der werklieden, PieterDo Lathouwer, wonende te Zeilick, viel uit een wagon en rolde onder de wielen. De ongelukkige werd het linkerbeen afge sneden. St-Jans-Molenbeek. Schrikkelijk onge luk. Een fabriekwerker van Lennick, Medard Roye genaamd, is in een werkhuis van den Ninoofschen steenweg door eenen transmissieriem gevat en tegen eenen muur geslingerd geworden. De man werdvreeselijk gekwetst en in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. Overreden. De 8 jarige Arthur Ver- monde, wonende Ribeaucourtstraat, werd gisteren nabij de ouderlijke woning door een kamion omvergeworpen en overreden. Do arme kleine werd vreeselijk gekwetst opge nomen. Zijn toestand is hopeloos. Meysse. Door eene koe voortgesleept. De landbouwer Martinus Van Assche, van Wemmei, werd Woensdag morgend op den Steenweg van Meysse meer dan 100 meters ver voortgesleept door eene koe. Hij had het leidzeel rond den rechterpols gewonden. De ongelukkige werd door veldarbeiders opge nomen, bewusteloos, met gebroken rechter arm en verwondingen flan het hoofd. Zijn toestand is onrustwekkend. Dilbeek. Erg ongeluk. Woensdag morgend zagen werklieden hier, paard en khr van den kóópman Eugeeii Plas, van Ninove, aankomen, van voerman was er geen spoor te zien. Men ging op zoek pn vernam weldra dat do koopman badend in zijn bloed gevon den was, op den Ninoofschen steenweg te St-Jans-Molenbeek. De ongelukkige was van ■Ie kar gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Hij had eene vreeselijke hoofd won de en verscheidene erge breuken. Is het gelooflijk dat men voor 60 centie men de Kg. de echte BiRerpeeën der Trap pisten Vincart kan bekomen Men ver koopt ze overal aan dezen prijs. Vilvoorde. Overreden. De 5 jarige Jaak Nielens, wonende op den Mechelschen steenweg, is aan de kazerne door eenen hooiwagen omvergeworpen geworden. Twee officieren brachten liet knaapje in de kazerne, alwaar het door een krijgsdoktor verzorgd werd. 1 e Antwerpen. Bestolen Een handelaar der stad had kennis gemaakt met een Franschman, waarmeijó hij verscheidene gemaakt hadden voor den terugmarsch, en noodigde hen uit, zich onder de twee troe pen te verdeelen, om hem in het vervoer van den Engelschman en van Walter behulpzaam' te zijnZy stemden hierin gaarne toe, zonder eenigzins hun verlangen te kennen te geven, om van hunne vermoeienis uit te rusten. Een der draagbaren gereed zijnde, plaatste men er zoo gemakkelijk mogelijk sir Klington- op, maar niet zonder dat hij zijn kermen ver nieuwde. Een van takken gevlochten prieel, boven zijn hoofd geplaatst, moest hem voor de takken en doornen, die bezijden een ge deelte van den weg stonden, beschermen. Twee der sterkste bergbewoners plaatsten zich aan een uiteinde dór draagbaar, om het dragen gemakkelijk te malken, twee anderen plaatsten zich naast hunne kameraden, de beurt, om hen af te lossen, afwachtende ter wijl een vijfde vooruitging om den weg te ver kennon. Weinige oogeablikken daarna had men hen door het kronkelen der baan uit het oog verloren. Een kwart uurs daarna vertrok het tweede konvooi, na dezelfde voorzorgen in acht geno men to hebben, onder het geleide van Peter, die den vader van Karei, zijn vriend niet had willen verlaten. De weg werd zwijgend en langzaam vervolgd. Aller wezenstrekken stónden in treurige plooi. Do meeste der goede dorpelingen baden stil zwijgend voor de ziel van den overledene. De twee troepen brachten nunne reis ten einde, zonder dat eenig nieuw voorval hunnen tocht kenmerkte. Wat ging er tijdens hunne afwezigheid in het dorp om Grettly alsmede de echtgenoote van den Engelschman, zijne dochter, en die genen, die iemand onder de zoekers telden, brachten eenen angstvollen nacht door. Do herbergen bezocht. Vervolgens vergezelde hij dezen naar zijne kamer. Later zouden in de kamer twee andere personen binnengekomen zijn, die den handelaar buitenwierpen. Dan heeft deze de verdwijning van al zijne juwee- len vastgesteld. Do handelaar diende eene klacht in bij de politie, die de drie Franschen aanhield. De eerste werd in bezit der juwee- len gevonden. De dieven zijn opgesloten. Poging tot vergiftiging. Het parket van Antwerpen houdt zich thans met eene in gewikkelde zaak bezig. De echtgenooten X.., kwamen sinds eeni- gen tijd niet al te wel overeen. Een tweetal dagen geleden dronk X.., een teug koffie, doch moest ze bijna uitspuwen daar ze zoo bitter smaakte. Hij legdo eene klacht neder tegen zijne vrouw. De koffie werd aangeslagen en de experten bevonden dat de koffie met eene vreemde zelfstandigheid vermengd werd en er poging tot vergiftiging bestond. De echtgenooten X.... zijn langdurig door het parket ondervraagd geworden. Het onderzoek wordt voortgezet. Werkongelukhen. De dokwerker Jozef Braecke, 19 jaar oud, wonende Goud- berg, is aan de St-Laurenskaai zoo ongeluk kig gevallen dat hij bij hoogdringendheid naar het Stuyvenberggasthuis moest ge bracht worden. De dokwerker Louis Van den Heuvel, die aan hangaar n. 5, ijzeren poutrellen loste, kreeg eenen poutrel op de beenen en werd erg gekwetst. De man werd in het verpleeg huis der Kipdorpvest verzorgd. Aan boord van den stoomer Holgerge meerd aan hangaar n. 18, werd de dokwer ker Piet Matthysens den linker voet verplet terd door den val van eenen balk. Doodelijke ongelukken aan boord van eenen stoomer. De dokwerker Gorneel Haesendonckx, Rijnkaai, 26, is tijdens zijn werk aan boord van den stoomboot-Lapland'» gemeerd aan hangaar 28, door eenen zak suiker op het hoofd getroffen en doodelijk ge kwetst. Een onderzoek is ingericht om de oorzaak van het ongeval vast te stellen. Kort daarna is een andere dokwerker Gustaaf Van de Perre, 19 jaar, wonende Nationalestraat, bij het afdalen eener ladder, in het ruim van het schip gevallen en op eene ijzeren poutrel terecht gekomen. Het slacht offer dat van eene hoogte van 19 meters ge vallen was, werd op den slag gedood. De adjunkt Herman van den kaaidienst heeft proces-verbaal opgesteld. Vrouw verbrand. De echtgenoote Franchen, van 't Kiel, wilde gisteren avond eene kom soep, welke zij op een petroolvuur gezet had, afnemen. Zij had echter de on voorzichtigheid begaan het petroolvuur op eene kas te plaatsen,- en zij trok kom en petroolvuur omver. De ongelukkige was weldra door vlammen omringd. Op haar hulpgeroep snelde eene buur vrouw, Maria Van Bo<*m ter plaats, doch zij viel zoo ongelukkig dat zij het wervelbeen gebroken werd. Andere geburen konden vrouw Franchen verlossen, terwijl men vrouw Van Boom naar het gasthuis bracht. Beider toestand is zorgwekkend. Mechelen. Lafje aanranding. De stoelmaker Adriaenssens, wonende op de wijk Neckerspoel, is verleden nacht door eene bende straatloopers aangevallen gewor den. De man werd erg mishandeld. Toen op het hulpgeroep van het slachtofter personen kwamen toegeloopen, namen de aanranders de vlucht. Een hunner is gekend. Aarschot. Kind levend verbrand. De 3jarige Emiel Van den Driessche, die met stekjes speelde, stak 't vuur aan zijne kleer tjes en werd zoo erg verbrand, dat het na, eenige uren schrikkelijk lijden, bezweek. La Bouverie. Messteek. Woensdag^ avond ontstond er twist tusschen de gonaam- slaap sloot hun de oogen niet want vrees hield hen wakker, en deze vermeerderde nog, naarmate zij de zon aan den gezichteinder za gen stijgen. Ieder vreesde voor een ongeluk. Sedert den dageraad waroy verscheidene echt genooten, verscheidene moeders bij Grettly gekomen, wijl men uit hare woning een groot gedeelte van den berg kon overzien. Niets ver scheen nog op die bekende paden. Doch het geen een weinig de algemeene ongerustheid bedaarde, was de gedachte, dat de storm om één uur verdubbeld was,en de zoekers in eene verwijderde schuilplaats opgehouden had, of dat zij zich gescheiden hebbende, nu elkan der zochten. Elk oogenblik verliet een* vrouw hare gezelliDneü, deed eenige schreden voorwaarts, besteeg een meer verbeven heu vel, onderzocht de ruimte en kwam aan den groep hare opmerkingen en gissingen mede- deelen. Eindelijk berichtte men de komst van drie mannen, die allen erkend werden. Het zyn Karei Frits George En de anderen, waar zijn die vroegen allen te gelijk aan de aangekomenen, toen de zen hijgende en met zweet bedekt, tusschen de vrouwen bevonden. Zij volgen ons, antwoordden zy wy zyn voorafgegaan, om u gerust te stellen. Hebben er geene ongelukken plaats ge had is geen raenscli gewond vroegen ver scheidene stemmen. Deze vraag werd niet beantwoord, de drie jongelieden veinsden niet gehoord te hebben. Doch dewyl men de vraag dringend herhaalde eide Karei, vreezende dat een van hun drieën Hes onverwachts zou bekennen zou onver- -chillig wegMijnheer KliDgton heeft eene lichte kneuzing ontvangen en is in de onmo gelijkheid om te gaan en omdat men hem heeft moeten dragen, heeft dit onze terug- den Cilliau van Quarignon en M. Achiilè Verteneuil van Paturages. De eerste heeft op zeker oogenblik zijn mes getrokken en er Achille Verteneuil eéh vreeselrjken messteek in het hoofd mede toe gebracht. Huishoudsters, geeft acht Sommige kruideniers geven namaaksels van pakken bitterpeeën der Trappisten voor echte uit zij bedriegen u op de hoedanigheid: Eischt dus goed het merk der Trappisten Vincart op het pak. Frameries. Ongeluk. De 9 jarige Ferdinand Mathieu speelde op eenen hoop kolen van den Agrappe. Op zeker oogenblik verloor hij het evenwicht en rolde naar bene den. De kleine werd erg gekwetst. Certre. Ongeluk. Het 4 jarig kindje van de echtgenooten Leté heeft den ganschen inhoud eener kom kokend water over het lijf' gekregen. Het werd erg aan het hoofd en aan de armen verbrand. Doornijk. Misdadige zinneloosheid. Woensdag morgend rond 7 ure stond een ge naamde Fontaine-Usmar, daglooner, op de St Amandssteenweg wonende, midden op de Grooto Markt. Eensklaps haalde hij een re volver uit den zak en schoot zich driemaal door het hoofd. Hij heeft zich gevaarlijk ge wond. Men heeft hem naar het hospitaal ge bracht. St-Ghislain. Ontriggeling. Woens dag avond rond 6 ure is een koopwaren trein in de statie van St-Ghislain ontriggeld, vier wagons en de lokomotief werden omverge worpen en verbrijzeld. j De stoker werd erg gekwetst, doch da machinist is er ongedeerd van af gekomen. De ontriggeling werd door verkeerd wissel trekking veroorzaakt. Quaregnon. - Ongelukkige val. Woensdag avond kwam Floris Demeulder laat in den avond naar huis, in de Mayeur- Damieaustraat. Hij struikelde ongelukkiglijk over een hoop steenen die juist voor de deur lagen en bezeerde zich erg aan hoofd en beenen. Vrouwen Zijt gij rap tendent als gij cenigen arboid doet Zijt gij bleek van kleur geworden Lijdt gij aan witte vloed Hebt gij ongeregelden eetlust Zijt gij mistroo stig en verdrietig zonder redens Dat gij te gen niets kunt, dat gij zoudt weenen bij heft minste ongepast woord? Hebt ge soms do vlam in het wezen of eene hitte die gansch uwe huid overloopt Moet gij dikwijls zuch ten zonder nochtans verdriet te hebben 1 Gebeurt het dat gij herhaalde malen zwel gen moet alsof er een stok in de keel zat Zoo ja Ehwel, gij lijdt aan bloedarmoede en verzwakking van het zenuwstelsel 1 Gij moet daar laten naar zien 1 En in afwachting beproef eens het nieuw uitgevonden geneesmiddel THEOBROMA. Uiterst geprezen tegen j bleeke kleuren, vale tint, waterzucht, bloedarmoede, verliezen in het wit, moeilijke en overtollige maand stonden, zwaarmoedigheid. Vrouwen die THEOBROMA nemen, mo gen in al de omstandigheden van hun leven op eeno bestendige gezondheid aanspraak maken. I THEOBROMA verkloekt het bloed, ver sterkt de spieren, pantsert het zenuwgestel en de hersenen, vergemakkelijkt de werking van hart, longen nieren. Hoe ver ook ziekte, overarbeid, vermoeie nis, bloedverlies, verdriet, den lijder mocht- ten gebracht hebben, THEOBROMA ver kwikt, versterkt en herstelt hem. Het geeft nieuwen adem, nieuwe krachten, niewe ge zondheid, nieuw leven. Harten om hoog Hoopt hoopt, arme zie-* ken Beproeft het nieuwe geneesmiddel J Grijpt de redplankschipbreukelingen van het leven 1 HoofddepotGent, apotheek DE MOOR^ Burgstraat, 38, 3 frank de fiesch. Te Aalst bij al de H. Apothekers. komts vertraagd, maar voor het overige, is het van weinig beteekenis. Karei trad by zyne. moeder binnen. Bij het gedruisch, dat deze door het openen der deur maakte, keerde zy zich om. j Ha God zij geloofd I zijt gij daar einde lijk En uw vader, waarom 1 De bleekheid en ontroering welke zij op het gelaat van haren zoon zag, die zijne droefheid niet verbergen kon, deden haar een groot ongeluk vreezen en weêrliielden de woorden op hare lippen. Zi} wilde zich in de armen van Karei werpen maar zy had er de kracht niet toe hare bee nen wankelden. Karei ijlde naar zyne moeder, om haar te ondersteunen zij viel zwijgend in zijne armen. Eenige buurvrouwen, die binnen kwamen, om aan Grettly de komst der berg bewoners, waarvan men het eerste konvooi in de verte bemerkte, te berichten, waren het arme kind behulpzaam met het verzorgen zy- ner moeder. Zij werd op een bed gelegd, waar zij weêr spoedig de oogen opende. Karei was by haar, hield hare handen in de zijnen, en deed pogingen, om zijne tranen te weerhou den. Om haar gerust te stellen, verhaalde men haar, dat de bergbewoners naderden, en dat de heer Klington, die, gewond zijnde, op eene draagbaar vervoerd werd, dat Walter onder hen was, en zij hem spoedig zoude te rugzien. Op het hooren van dezen naam, keerde Karei het hoofd om, ten einde zijne tranen te verbergen en de hoop niet te ver woesten, welke deze woorden in het hart zij ner moeder deden geboren worden. Hy had haar tot het noodlottig nieuws willen voorbe reiden maar hy voelde zich daartoe niet in staat. Do tegenwoordigheid van haren zoon deed Grettly voor een oogenblik de af wezig- heid van haren echtgenoot vergeten. (Wordt voortgezet)».

De Volksstem | 1910 | | pagina 2