BUITENLAND. DE BERGBEWONER NIEUWSBERICHTEN. HOLLAND. FRANKRIJK PAUSELIJKE STATEN ITALIË KANADA RUSLAND: De nieuwe Ministers. Dubbele moord. De gebroeders Karstenberg, te Bargeroos- terveen, zijn Zondag Dacht vermoord. De ééne lag dood in eene greppel, do tweede leefde nog, doch stierf spoedig. Zondag was het kermis te Hobelermeer vermoedelijk is de oorzaak een gevolg daarvan. Tot over 14 dagen woonden ze nog te Hoogovcen. De daders zijn onbekend. Van wege het gerecht wordt een onderzoek gedaan. Een drama. $en Italiaan, Guiseppe Fuccnda genaamd, 44 jaar oud, confijter te Glasgow, heeft aan de station du Nord te Parijs, tuoc revolver schoten gelost op een vriend zijner vrouw, Vacca genaamd, ook confijter te Glasgow, en op zijne SOjarige vrouw. Deze laatste kreeg oen kogel in den rug. Vacca werd in de borst getroffen en was bijna op den slag dood. De toestand van vrouw Fugenda, is hopeloos. Eene geheimzinnige dood Dver eenige dagen brachten te Parijs een man en eono vrouw per rijtuig eenen persoon naar het hospitaal, schijnende een twintigtal jaren oud, welke door eenon messteek in den buik erg gewond was. Zij gaven zijn adres op en vertrokken. Gisteren morgend werd aan den burger lijken stand der wijk het overlijden van den jongeling bekend gemaakt, doch, toen men zich begaf naar het aangeduide huis om zijne woonplaats te ontdekken, bevond men dat het opgegeven adres valsch was. Een geheim omhult deze zaak. Men doet ieverige opzoekingen om de per sonen, die den zieke gebracht hebben, te vinden. Verdronken Zekere Rousell», geboortig van Lorient en sold' i bij bet 150* lineregement, had ir de kizerne eene straf ondergaan om zijne baion- net op eene onvoorzichtige wijze rondge zwaaid lo hebben. Ilij gelukte er in uit zijn gevang te breken en langs een venster kon hij buiten de kazer ne loopen.Ilier had hij eenen stroom te door zwemmen, ongelukkiglijk had hij, in het wa ter gesprongen zijnde; eenen bloedsopdrang en verdronk. Een nieuw dekreet. De H. Vader heeft een nieuw dekreet in het licht gegeven, handelende over de ver schillende omstandigheden, in dewelke een herder eener parochie, noodzakelijk moet vervangen wordon. Eenigo der oorzaken van zulke verwijdering zijn de verslapping der geestvermogens, de onwetendheid, de onbe kwaamheid, eene geestelijke of lichamelijke kwaal, het verlies dor cor, de afkeer der toe vertrouwde kudde jegens hunnen herder, enz. De hoogere geestelijke overheid is gelast bet aftreden van alle zielenverzorgers te cischen, wclko in dorgelijke omstandigheden bevonden worden. Eene misdaad van de Zwarte Hand. Do dagbladen deelen breedvoerige bijzon dorheden mee over de misdaad van Pellaro. Do indruk in het heele dorp is overgroot en vooral omdat er geen spoor van do misdadi gers to vinden is. I)e misdaad werd met de grootste wreedheid gepleegd. Het lijk van het driejarig kind lag niet ver van het huisje en in het huisje lagen de zeven andere lijken. Nabij het lijk des vaders lag een geweer. De toegesnelde buren hebben niets gezien, nocli gehoord. Zij konden enkel vaststellen dal heel de familie Rovolino dood was. Zij was eerst onlangs en zeer plotseling van Amerika teruggekeerd. Men zegt dat de familie het 15* VERVOLG. De bisschop door (leze eenvoudige woorden lewogen, drukto den goeden licrder do hand. Des avonds om den haard gezeten, en wan neer men zich gewoonluk ovor de gebeurte nissen van den dag onderhield, was het zeld zaam, dat niemand geen nieuw bewijs van goedheid of weldadigheid te verhalen had, van den voortreffelijken heer Laurentius Leysell. En wanneer do goede grijsaard op eeu stok leunende, zyno dierbaren ging bezoeken, zap men by zijne komst de lorgbewoDers en hun ne vrouwen eerbiedig opstaan. Do kinderen huppelden van vreugde, wetende, dat er vooi hen dien dag eene liefkozing en voor allen een zegen meer zouden zyn. Ziedaar den eerwaarden man, aan wien Karol zyno ontwerpen en hoop ging toever trouwen... Was zijn voornemen door don liefdevollen border goedgekeurd cn gezegend, dan wist hij, dat hy meer moed zou bezitten, en dat het gebed van zijn ouden vriend hem nuttig zoude zyn. Karei was sedert eenigen tijd de lieveling van den pastoor geworden. Hij had zyn schoon gedrag on zynen heldenmoed by hot ongeluk waardoor hij wees werd, eu zyne ouderlijke liefde jegens zyne moeder, vernomen. Karei werd dus met open armen door den goeden geestelijke ontvangen. Depriester keurde zyn besluit goed en bo venal de beweegredenen, welke hem daartoe aanzette, namelijk om zyno moeder te onder steunen en haar eon onbezorgden ouden dag te slachtoffer is geweest van twee geheimzinni ge pogingen tot vergiftiging. Rovolino heeft ook meer dan eens gesproken van eene mo gelijke wraakneming tegen zijnen peisoon. Zooals gezegd werd, beweert men dat de Zwarte Hand niet vreemd zou zijn aan die misdaad. De cholera Gedurende do laalste 24 uren werden de volgende gevallen van cholera vastgesteld te Margherita, tweo gevallen en een overlij den te Trinitapoli, drie ovcrlijdens onder de zieken der vorige dagen te San Ferdinando, twee gevallen te Cerignola, een overlijden onder de gevallen der vorige dagen te Bar- letta, vier gevallen en zes overlijdens te An drea, twee gevallen teMolfetta, drie geval len en te Gorato, een geval en een overlijden. Het H. Sacramentskongres van Montréal Do kardinaal Vanutelli is te Montréal per stoomboot aangekomen. Van zoohaast het schip in 't zicht was,donderde het kanon langs de kust en vaarde mon den prelaat te gemoet. Onderdo toejuichingen van duizenden toe schouwers, van alle kanten toegestroomd deed hij zijne intrede in de versierde stad. Het H. Sacramentskongres is Dinsdag avond geopend.Het belooft allerschitterendst to zijn; duizenden deelnemers,waaronder vele kloosterlingen en priesters zijn van alle kanten der wereld toegestroomd. De aarde b6eft. Dinsdag morgend werd te Saissan, ouni- ralzvinsk, eene lichte aardbeving waarge nomen, welke ongeveer 4 sekonden duurde. Er werd geene schade aangericht. Heden verscheen in het Staatsblad de be noeming van de 2 nieuwe ministers in het cabinet van Mijnheer Schollaert. Het zijn 2 jonge, maar zeer werkzame katholieke strij ders. De minister van Binnenlandsche Zaken is M. Berryer, van Luik en de minister van Spoorwegen, die voorzeker het lastigste werk van al de ministerién ontvangt is Mijnheer de Brocqueville, volkvertegenwoordiger van Turnhout. Men vertelt voel goeds van de 2 nieuwe ministers. M. Berryer heeft den naam een ongeüven- aarde redenaar te zijn, zeer sympathiek en daarbij niet hang om de handen uit de mou wen te steken. Hij is de afgod der Luike naars. M. de Brocqueville heeft zich sedert jaren in de Kamers doen opmerken door zijno be drijvigheid on aanhoudende werkzaamheid. In Turnhout is hij geerno gezien en in Brus sel heeft hij talrijke kennissen en vrienden. De katholieke pors is eensgezind om de 2 nieuwe ministers hartelijk welkom toe te wenschen. Zij zien in dio 2 nieuwe benoemin gen een bow ijs van betere verstandhouding en nauwere eendracht tusschen de katholieken. Wij wenschen de 2 nieuwe ministers ook eene lange ministeriéelo loopbaan. Wij ver hopen dat zij hot werk hunner voorgangers zullen voortzetten. Vooral M. de Brocqueville wenschen wij haar op de tanden, om zich niet gedweo to laten leiden door de overtalrijke bureelen van den spoorwegdienst en zich door do mannen dier bureelen niet onder den pan toffel te laten leggen. De vijandelijke pors schijnt met die be noemingen niet fel in den schik, zij welen er tot hiertoe maar weinig op af te dingen. Toch daar is nog tijd voor. Zij hebben minister Hellebaul zoo lang gekoesterd en nu vallen zij er allen te gelijk op. lnlusschen nadert al meer en meer de opening der Kamers die dil jaar zeer belangwekkend beloofd te zijn. Wij zullen afwachten en onderlusschen onze wapens scherpen, zooals echte soldalen van het grooij katholieke leger verschaffen en gaf zijn geliefd kind eenige vaderlijke vermaningen cn heilzame lessen. Myu kind, denk ook steeds aan mij die u bemin... Mijno heil wenschen zullen u overal volgen zeide do gryzc herder. Uwe braafheid zal mij in mijne laatste jaren verkwikken liet vergeten uwer plichten zou mij het hart doorgrieven en my voor den tijd ten grave doen dalen... Do brave herder kon niet meer tranen big gelden over 2yne gerimpelde wangen. Karol wierp zicli om den bals van don grijsaard en besproeide met zijne tranen dat eerbiedwaar dig hoofd. Vervolgens nederknie'ende, ontving hij den gen cn verwynerdo zich, niet zonder nog verscheidene malen narr de woning van den man Gods cm te zien. Eenige dagen na het zooeveL beschreven toooecl, zien wij by het opgaan der zon, een j 'eling, met den reiszak op den rug, zwij gend, den weg naar Frankrijk inslaan. Aan de vlugheid van zijn gang en aan den vreugdestraal, dio nu en dan zijn gelaat ver helderde, was het gemakkelijk te zien dat deze rei3 zeer aangenaam voor hem was, en dat het verdriet alleen, van zijn vaderland en zijne familie te verlaten, zijn voorhoofd bewolkte. Van tijd tot tijd vaagde hij een traan weg, keerde zich om en bleef een oogenblik staan, ;n een laatsten blik van vaarwel op dio gelief de bergen te werpen, waar hij zyno schoonste jongelingsjaren had doorgebracht en die nu eveneens hun waarwei schenen toe te roepen. Daarna deed hij zichzelf geweld aan, vervolg de zijn weg met meer haast en weldra ver dwenen de toppen der bergen in een nevel vermengd mot wojken. Langzamerhand verscheen een kalme ge rustheid op het gelaat van den jeugdigen rei- Brussel. Eeneerge zaak. Een drietal dagen geleden, rond 6 ure 's morgends, toen het stortregende, stond een restauranlbe- diendo te schuilen op den dorpel van een huis naast den restaurant gelegen. Een policie agent, die met een pompier op roDde was, en g< on woordje Fransch kende, naderde den man, die toevallig geen Vlaamsch verstond en snauwde hem het woord vagebond toe. De restaurantbediendo verstond dat woord toch en teekendo tegen deze beleediging ver zet aan. Voor alle antwoord werd hij vastge grepen en naar het policiefcureel gesleurd, ondanks zijno klacht dat hij zijn werk zou verliezen. Op het policiéburecl werden hem de hand- Loeien aangedaan. Een policieagent naderde den man en bracht hem eenen vuistslag in het gelaat toe. De man kon zich onmogelijk verdedigen met de handboeien aan en om aan zijne verontwaardiging lucht te geven, spuwde hij in het gelaat van den lafaard. Alsdan kwam een tweede policeagent toe- geloopen cn heiden mishandelden den restau- rantbediende, zoodat het bloed hem van het aangezicht stroomde. Op liet hulpgeroep van den man snelde M. Cloetens, adjunkt- policiekommissaris die van dienst was, too en stelde een eindo aan het barbaarsch tooneel. M. Cloetens stelde procesverbaal op, dat onmiddelijk aan de» 'heer burgemeester Max en aan het parket gezonden werd. Do policieagenten werden onmiddelijk uit hun ambt ontheven en de man in vrijheid ge steld. Toen hij echter opzijn werk kwam, was hij te laat en werd aan de deur gezet. M. Cloetens is dan later met den ongeluk kige naar den restaurant gegaan en doer zijne tusschenkomst kou de man terug aan het werk gaan. i Zulke moderne policieagenten zouden beter op hunne plaats zijn te Parijs, waar de poli- cic er soras een handje van heeft om de aan gehouden en af te ranselen. Doodelijke val.Dinsdag avond viel een metsersgast, Frans Marcus genaamd, iie aan een inopbouwzijnde huis van den Warmoesberg werkte, van eene stelling. De ^ongelukkige werd met gebroken schedel op genomen en in wanhopigen toestand naar het gasthuis gebracht. Opschudding. Dinsdagavond werd te Brussel bet gerucht verspreid, dat de Ten toonstelling van Brussel in brand stond. To Gent en te Aalst voegde men er nog bij dat do Duitsche afdeeling geheel door het vuur vernield was. Dat gerucht was gelukkiglijk fel overdre ven. In de machienengaanderij der Belgische afdeeling was brand ontstaan onder den plankenvloer, in eenen boon schavelingen en klodden. Het alarm werd gegeten toen men zag dat er rook van tusschen do planken opsteeg, en spoedig was het vuur uitgedoofd In de stad had men evenwel 's avonds vlammen gezien inde richliug der Tentoon stelling. Deze brand was echter in de Ten toonstelling niet. Het was de zolder van een huis van den Boendaalschen steenweg, die in brand stond. De pompiers van Elsene hebben hot vuur uitgedoofd. Valschmuntcr aangehouden. Dins dag avond is een Duitscher, zekere Wilhelm S..., aangehouden, toen hij in do tentoon stelling een valsch tienfrankstuk ter betaling gaf. Men vond in zijn bezit verscheidene val sche stukken. De schurk, die reeds vele slachtoffers gemaakt had, is opgesloten. Een vriend van Liabeuj. Dinsdag morgend, rond 3 ure, waren eenige kerels aan het vechten in eone herberg der Hoog straat. Een policieagent snelde ter plaats, doch een der kerels begon te roepen Leve Liabeuf Wij zullen doen zooals te Parijs ziger, en gaf zicli aan vloeiende gedachten over, die hem hot toekomstig geluk voor oogen spiegelden. Jeugdig, sterk en vlug,zooals Karei was, had hij in weinige dagen degronzen van Frankrijk bereikt, en zijne reis liep ten einde zonder dat eenig merkwaardig voorval dozo stoorde. Do nacht was reeds gevorderd, toen een der talrijke rytuigen, die zonder ophouden de hoofdstad in alle richtingen doorkruisen, hem in eene der voorsteden deed afstappen Hij ging in eene herberg van een eenvoudig uiterlijk overnachten. Zware vermoeinis deed hem het goluk ver geten, dat hij meende bereikt to hebben; do vurige droomerijen verdwenen en hij sluimerde zacht in. Den volgenden dag ontwakende, dacht hij aan zijne goede moeder, welke hy zoo ver ver wijderd achterliet, en stortte eenigo tranen van kinderlijke liefde. Toen maakte hij zich gereed om naar het binnenste gedeelte der stad te gaan, om op het uur, waarop hij zynen aanstaanden be schermer bezoeken kon, aan zijn huis te zyn. Niet zonder lovende verbazing, beschouwde hij de wonderen,welke deze stad aan de oogen van den vreemdeling aanbiedt. Daar zelf be woners van schoone eu groote steden, die al tijd gewoon zijn prachtige gebouwen te zien, toch aan Parijs hunne bewondering niet kun nen weigeren, wat moet dan de verrassing en en de voldoening van den jongeling niet ge weest zijn,die uit verlatene bergen,uit woeste en eenzame streken gekomen is, eensklaps in hot brandpunt van bedrijvigheid, luidruchtig heid, pracht en sierlijkheid overgebracht werd Het weinige onderricht dat hij had genoten, hadden hem wel eenigzins doen gevoelen, wat Hij bracht den policieagent eenen hoofdstoot toe. De policieagent greep hem vast en bei den rolden ten gronde. Hulp daagde spoedig op en de woestaard, aekero Henri D..., Zon derzorgstraat, te Elsene, werd naar het poli- ciebureel gesleept. Doodelijh auiomohielongeluh. Eene inwoonster van Baelen, de echtgenoote Mor- gaels, werd in de Henri Mausstraat door eenen automobiel omvergeworpen. De vrouw bekwam eene vreeselijko wonde aan het hoofd en werd erg inwendig gekwetst. Men bracht baar naar het gasthuis ovor. Dinsdag morgend had zij nog het bewustzijn niet teruggekregen. De drama der ellende. Do onbeken de die zich Maandag in het park van Brussel wilde zelfmoorden, is zekere JanR..., Uit het onderzoek is gebleken, dat de man zelf moord wilde plegen, omdat hij er niet kon in gelukken, werk te vinden. Zijn toe stand is geruststellend. Txcee vliegen in eenen slag. Eene Parijzcr nachtvlinder, Clotilda Vervincq, dio uit het land gebannen was, keerde eenige dagen geleden terug naar Brussel. Verleden nacht wandelde zij op de Rouppeplaats, toen een dronkaard haar aanviel en erg mishan delde. Op het hulpgeroep van het slachtoffer snelden twee policieagenten toe die beiden naar het policiebureel overbrachten. De dronkaard werd in den amigo gedraaid. De jonge vrouw vertoonde valsche papieren, om hare identiteit te bewijzen. De policieofficier van dienst ontdekte echter het fijne der zaak en Parisienne werd op gesloten. De drank. De drukkersgast Jozef Van B..., wonende St Annastraat, werd overal afgedankt, omdat hij gedurig dronken was. Daardoor ontstond gedurig twist in zijn huis. Maandag avond na een nieuwen twist verliet hij zijno woning en sprong in het Ka naal achter het slachthuis. Zijn lijk werd eenige uren later opgevischt,. De schat van den bedelaar. Wij tmeldden reeds, dat Zondag morgend een 78 jarige bedelaar, Karei Renneboog, op zijne kamer Betteravenstraat, doodgevonden was. Toen men zijne armoedige meubeltjes opruim de, vond men een spaarboekje, ten bedrage van 1200 frank, alsook zijn trouwboekje. Renneboog schijnt te Bambrugge geboren te zijn. Paard op hol. Een paard, gespannen in een huurrijtuig, ging Maandag avond op de Anspachlaan op hol. Aan de Borgvalstraat kwam het rijtuig in botsing met een auto mobiel. De koetsier en de twee personen die zich in het rijtuig bevonden, werden erg ge kwetst. Een weinig verder botste bet paard, dat door den schok uitgespannen was, tegen eenen kamion, waardoor het ton gronde stortte. Gauwdief aangehouden. Een in woner van Verviers stond nabij de Noord- statie naar eene uitstalling te zien, toen hij voelde, dat een gauwdief hein zijn gouden uurwerk wilde ontfutselen. Hij greep den kerel vast en leverde hem in handen der policio. De dief, een oud-veroordeelde, Jan B..., wonende Pierenslraat, is opgesloten. Diefstallen. Dinsdag namiddag drong een onbekende schurk, in den gang der wo ning van M. Arts, Van Arteveldestraat, en stool er een prachtig rijwiel. Eene meid van Duitschen oorsprong, Clara S...., genaamd, is spoorloos verdwenen, na ten nadeele der echtgenooten Gomberbach, Twee Kerkensttaat, bijmiddel van valsche sleutels, eene belangrijke geldsom on juwee- len gestolen te hebben. Ten nadeele van M. Dirkens, Steenweg van Vleurgat, werden Dinsdag al de kleedc- ren en spaarpenningen gestolen. De dief is gekend. Erg verbrand. De 6Sj arige Jan Lensscns, wonende Jules Van Praellaen, deed gisteren avond eene brandende pctrool- lamp omvallen. De man werd gevaarlijk ver brand. de eerste stad der wereld moest zijn dit was dan ook de oorzaak, dat zijne verwondering minder groot en niet zoo kinderlijk was als die van oen onwetenden dorpsbewoner zoude ge weest zyn. Verscheidene uron besteedde hy om zijne nieuwsgierigheid een weiaig te voldoen toen sloeg hij den weg naar de herberg in, waar hij den nacht doorgebracht, en waarvan hy uit voorzorg zich niet al te ver verwijderd had. Eindelijk was het lang verwachtte uur ge komen hij won berichten in omtrent de wyk, waarvan hy den naam onthouden had, en maakte hij zich gereed om te vertrekken. Be denkende, dat het noodzakelijk was, het adres van den persoon die hij ging bezoeken, bij zich te nemen, wilde hij het by zich steken,maar vond het tot zyne smart niet meer. Een her haald zoeken bleef even vruchteloos. Hy had toch het adres bij zich gestoken, daaraan twij felde hij volstrekt nietzöude hy het verloren hebben Deze gedachte deed het koude zweet op zijn voorhoofd parelen. Misschien, dacht hij, zal ik het in mijn reis zak tusschen mijne kleederen vindenHij haast zich deze nauwkeurig na te zien maar tever geefs keert hij hem langs alle zijden om, zijn zoeken bleef vruchteloos, hij ontdekte niets. Er bleef thans geen twijfel meer over, hy moest het verloren hebben. Hij trachtte den naam welke hem ontgaan was, in zijn geheu gen terug te roepen maar hetzij verwarring, hetzij hij het wezenlijk vergeten had, het ge heugen bracht hem den naam niet meer te binnen. Wat aan te vangen Hij besluit toch zich naar de straat, waar do vreemdeling woonde, te laten brengen, hopende, dat zijn naam hom onder weg zou Noodlottige misgreep. Vrouw De- corte, Frontispicestraat, wilde Dinsdag mor gend een zuiveringsmiddel innemen, doch vergiste zich van pakje en nam vergift. Zij werd spoedig hevige krampen in de ingewan den gewaar. Ondanks de spoedigs genees kundige hulp, is haar toestand oajostwek- kend. Schaarbeek. Dief geknipt. Zekere Jaak Dick van Bohl (Beieren) die aldaar ten nadeele van zijnen patroon eene som van 27,000 mark ontvreemd had, is in een loge ment der Koninginnelei aangehouden. Etterbeek. Die/te. Een ongekende dief heeft ten nadeele der echtgenooten Serrure verscheidene stukken stofi'e, zij Ao, enz. gestolen. Elsene. Stoutmoedige diefstal. Tijdens eene korte afwezigheid van Mad. Do Smedt, wonende Collegiestraat, drong een dief bij middel van valsche sleutels in hare woning en stool er eene som van 180 fr. en juweelen. Cureghe/n. In een waterput verdron ken. Het lljarig dochtertje der echtge nooten Vanpraet, Berschen Steenweg, viel Maandagavond op den hoek van een huis in een waterput, welke men had vergeten te sluiten. Na tien minuten gaf de moeder bet alarm. Men trok nog slechts het lijk van 't arme meisje uit den put. Maar zeker, gebuurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de Bitterpeeën Trappisten. Oeleghem. Doodelijh ongeluk.Op het gehucht Het Fort had Maandag een doodelijk ongeval plaats. De löjarige land- bonwersknecht, August De Boudt, kreeg eenen dissel op het hoofd. Het slachtoffer werd naar zijne woning gebracht m aldaar door een geneesheer verzorgd. De jongeling is een uur later ten gevolge van een schedel breuk overleden. Het parket van Antwerpen is Maandag namiddag, ter plaats afgestapt. Duffel. Doodelijke val in het krank zinnigengesticht. Maandag morgend, rond 5 uur, kroop een 23 jarig meisje, in het Al- bertinagesticht voor zinneloozen, door den waaier van een vensier op dè «tweede verdie ping en viel op den grond. Werklieden, die voorbijgingen, ontdekten de ongelukkige, doodelijk gewond. Haar toestand is wan hopig. Borgerhout. Belangrijke diefle. On gekende dieven zijn in de magazijnen van mej. Van Merode gedrongen en hebben er voor meer dan G000 fr. ge weefsels, olie goederen, enz. geslolen. Men beeft geen spoor der dieven. De liefhebbers van een fijne tas gebruiken de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Antwerpen. Tioee kinderen verpletterd. Dinsdag namiddag zijn twee kinderen aan de Waalsclie kaai onder eenen natiewa gen geraakt en verpletterd. Beiden zijn erg gekwetst naar het gasthuis gebracht. De diefstallen. Ten nadeele van Mej. Louiza Claes, Leopoldlaan, werd een paar gouden oorringen, met briljanten versierd, en hebbende eene wdarde van 400 fr. ge stolen. Bij middel van valsche sleutels werd ten nadeele van M. Crucke, Lange Zandstraat 80, eene som van 70 fr. gestolen. Tijdens de afwezigheid der echtgenooten De Schacht, Sanderusstraat, drongen dieven in hunne woning en stolen er eene belang rijke partij juweelen en zilverwerk. In de Scala werd M. Rohrmaer, van Bras- schaat, van zijn gouden uurwerk met keten, ontlast. Goede vangst. Dinsdag werden in eene herberg der Scheldestad twee kerels, Jan K..., wonende Kloosterstraat, en Jan R..., wonende Vlaamsche Kaai, aangehou den. Do kerels voerden eene kar, waarop 35 kgr. was lagen. invallen, vast besloten te wachten, tot dat hij den man, die hij zocht, zou ontmoeten. Onzeker en gevoelig klopte het jeugdig hart. Thans bevindt hy zich in de lange straat, waar zijn beschermer woonthij is er van verzekerd de naam dezer straat was hem niet ontgaan. Maar tevergeefs werpt hy zyne blikken links en rechts op die eindelooze huizenrei aan welk van deze groote gebouwen moet hij kloppen Helaas hij weet het niet. Indien hij slechts het nummer onthouden had, maar daar heeft hij niet het minst acht op geslagen, hij telde nummers van een tot vijf honderd. Zal hij overal gaan vragen Maar naar wien vragen Hij begint met de geheele straat te doorloopen, elke deur, elke venster beschou wende, zijn blik werpende op al de gelaats trekken der voorbijgangers, die hem voor een lomperd, of voor een pas aangekomen pro vincie-bewoner houden en hem bespotten. Maar hij bemerkt ditniet. Hij keert dcnzelfden weg terug, gaat heen en wederdoch altijd te vergeefs. Een oogenblik meende hij in een hoek op een paal te gaan zitten wacliteD. Hij zal dan alleen de op- en afgaanden kunnen zien. Maar misschien woont hij, wien hij zoekt,aan de andere zijde? Zyne onzekerheid was inder daad wreed. Eindelijk, vermoeid van zoo lang dezelfde straat te hebben doorloopen, zoekt hij een nachtverblijf dicht hij deze straat en vertrekt met een bedrukt hart, zijn zoeken tot den vol genden dag uitstellende. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2