DE BERGBEWONER NIEUWSBERICHTEN. OOSTENRIJK. RUSLAND TURKYE. AMERIKA Het melkerijgetuig op de Tentoonstelling van Brussel. Hevige gasontploffing Te Candia, Valencie, waren werklieden bezig eene mijn aan te leggen, toen eensklaps ©ene hevige gasontploffing plaats greep. Drie werklieden werden gedoQd en verscheidene anderen zwaar gekwetst. De cholera Eene nota van den minister van Binnenland- sche Zaken meldt nu dat de hovenier Gassel- hüber, die op 6n September bezweek, toch ^an Aziatische cholera bezweken is. Ook de pro uw en do dochter van Gasselhüber lijden laan cholera. Martregelen worden genomen, om de ziekte te keer te gaan. Een rijke vondst. In de Ermitage te St-Petersbnrg zal binneD kort ondergebracht worden eene groote ver zameling van massief gouden sieraden die in don Kaukasus, in do omgeving van de stad Stawropol gevonden zijn bij het graven in een moestuin. De schat weegt ongeveer 10 kilo en vertegenwoordigt een goudwaarde van omtrent 60.000 fr. Te oordeelen naar de primitieve uitvoering van de sieraden hals kettingen, oorringen en armbanden zijn zijn zij waarschijnlijk uit de vroege middel eeuwen. Toeschouwers door denval van een aeroplaan gedood Tijdens do vliegweek van Minck, deden de luchtvliegers Ranken Martoglio een val. Zij bckwaiiK n geen leisel,doch hun toestel dood de drie toeschouwers. Het parket beval de aanhouding van do luchtvliegers. Aanslag tegen den Czaar Men meldt uit Sl-Petersburg, dat twee kerels dragend de uniform van het 88°infan terie on die men denkt anarchisten te zijn, gepoogd hebben in liet kasteel van Friedberg te dringen, waar de Czaar verblijft. Een verdacht geval Een herbergier van Kassimie is plotselings ziek geworden. Zïjtie ziekte vertoont alle kenteekens der cholera. De overheden heb ben niaatreg»*len genomen om den zieke af le zonderen en eene wacht is rond zijn huis ge plaatst. Nog de kiezingen in ds Vereenigde staten In de landstreek Vermont, behalen do Re publikeinen een schoonen zegepraal. Ins gelijks de twee Repuhlikeinscho kandidaten van Washington zijn gekozen. Integendeel stipt men eonige kleine aanwinsten aan der demo kraton. Het H. Sacramentscongres Kardinaal Vanutelli heeft eergisteren avond de hulde ontvangen van talrijke pre laten in de hoofdkerk van St Jacobs. Hij heeft gisteren de min gecelebreerd iu de kerk der gevangenis van Montreal, 's Namiddags hebben M. Gouin, eerste minister van Que bec, en de overige ministers een banket aan geboden aan de afgevaardigden. Kardinaal Vanutelli zinspeelde op de godsdienstvrijheid die in Canada heerscht. Hij dronk aan den koning en aan de koninklijke familie. M. Gouin zogdo in cono redevoering vol sympathie, dat het Pausdom nog vol kracht en leven is, en hij bracht een heildronk aan Z. H. den Paus. M. Murphy, staatssekretaris van Canada en zijne collega's hielden 's avonds oeno ont vangst ter cere van do afgevaardigden. Een schip in brand TJit Norfolk (Virginie) komt con telegram, meldende dat de kruiser North Daksla, thans te Océan City liggende in brand staat. Hel vuur zou ontstaan zijn in de petroolvergaar- bakken. Verscheidene leden dor bemanning zijn reeds verstikt. Een hospitaalschip is ter hulp gezonden. 17* VERVOLG. Maar hg was dit niet geheel. Twee zaken ontbraken aan zijn geluk, of liever twee ge dachten kwamen onophoudelijk de gewone kalmte van zijn geest storen. Hij herinnerde zich dikwijls die Engelsche familie, waaraan hij alles, w at hg heden was. te danken had, en telkenmale als hij er aan dacht, drong diepe droefheid iu zijne anuers zoo kalme ziel. Hij zag altijd ondankbaarheid in het gedrag van den heer Klington en leed er door. Hij be minde hen nog allen hij had hen terugwillen zien, of minstens tijding van hen ontvangen. Wat was er dan van hen geworden? Nooit had men nog iets van hen gel' «rd. Eene andere ongerustheid kwelde hem bo vendien. Sedert zes maanden, dat hij zijn geboorte grond had verlaten, had hij geeno tijding van huis gehad, geen enkel briefjo ontvangen. Hoe maakte het zijne armo moeder en de oudo Peter, zgn tweede vader, en do goede priester die hem zoo zeer beminde? Waarom schreven zij hom niot Zou zijne moeder het kleine sommetje, do vrucht zijner spaarpen ningen, die hij gezonden had, wel ontvangen hebben I Wat zou lig gelukkig zijn to vernemen, dat men zich zijner herinnerde Van zgn vader land, van zgne geliefde bergen te hooron spre- kon, die hij misschien in langen tijd niet meer terug zal zien. Welke veranderingen ziju er tijdens zijne afwezigheid voorgevallen. De landbouwers, die zich naur de tentoonstel ling van Brussel begeven, zullen weldoen tijdens hun bezoek, bet nuttige met het aangename te j paren. Vele schoon# zaken zijn op deze tentoon stelling te bewonderen, die, de eene, voor deze klas van personen, andere, voor andere lieden belang inboezemen Voorzeker gaat de landbouwer bij voorkeur het paviljoen van landbouw, en elke uitstalling, die 't zij rechtstreeks, 't zij onrechtstreeks met den landbouw in betrek staat, bezoeken, aan gezien daar vele nuttige dingen voor hem te leeren zgn. Sneller, wandelt hij tusschen de uit stallingen, waarvoor hg soms wel eene wijl in bewondering staat, doch die voor hem van min der belang schijnen, en dus niet een zoo lerendi- gen indruk als van bekende voorwerpen nalaten. De veekweek en de melkerijnijverheid, die in deze laatste haren oorsprong vindt, gingen gedu rende de laatste jaren in ons land met reuzen schreden vooruit, zoodat zg de bijzonderste tak van den landbouw, en de voornaamste bron van inkomen voor den landbouwer geworden zijn. Bijna geene enkele landelijke gemeente, waar thans niet eene melker ij bestaat, en hoevele ge meenten worden er niet aangetroffen, waar tot 3 en 4 melkerijen bestaan In de melkergen im mers brengen de landbouwers, met minder on kosten en meerder gemak, voortbrengselen van hoogere waarde voort. Ook is het liedje dat dc melkerijen de boter gingen doen afslaan, reeds lang afgezongen. Van de goede inrichting van het bestuur en den goeden gang der tuigen, hangt alles af, en name lijk, van den goeden keus des afroomers. Zoo onder andere, hoo scherper de melk kan afge roomd worden, hoe profijtiger en winstgevend dit voor den landbouwer wezen zal. Sedert de melkerijnijverheid in ons land tot stand kwam, werden verscliillige stelsels van af roomers in den handel gebracht. Eene der oudste stelsels, die niet tegenstaande eene verwoede mededinging, steeds de eerste gebleven is, de Alfa-Laval genaamd worden, die in Zweden, te Stockholm, vervaardigd wordt, en waarvan sedert jaren de lieer Iv. Gillain, te Antwerpen, de eenige vertegenwoordiger voor België is. Om een gedacht te geven over den ongehoor de» bijval die de Alfa-Laval's in alle landen der wereld genieten, zij het voldoende te zeggen dat hun verkoop, van 580 tuigen per jaar gedu rende Cc 7 eerste jaren huns beslaans, tot 96,204 banden stoomtuigen per jaar steeg gedurende d« laatste 4 jaren. Niet minder dan een miljoen tuigen werden reeds in alle werelddeelen ver spreid. en, niettegenstaande dit ongelooflijk cij fer, schijnt er geen gevaar, dat de verkoop zoo spoedig verminderen zal, immers, alle twee mi nuten, wordt er gedurende de werkuren een nieuwen afroomer vervaardigd. Wij zetten de landbouwers dieusvolgens ten zeerste aan, tijdens bun bezoek aan de Brussel- sche tentoonstelling, het paviljoen der - Alfa-La val's - te gaan bezichtigen, waar zij alle nuttige of wenschelijkc inlichtingen van wege bevoegde personen, betrekkelijk dit gewaardeerd werk, ontvangen kunnen, liet is gelegen nabij de plaats der vermakelijkheden, dichtbij liet Senegalische dorp. Brussel.Erg rijwiel ongeluk. Gis teren avond, rond 9 1/2 ure, reed de genaam de Alfons De Wit, 37 jaar oud, wonende te Ganshoren, per rijwiel langs de Leopold II ban. Eensklaps bolste hij op een tramrijtuig van de Bazilich komende. De Wit werd ten gronde geslingerd, en verscheidene meters ver medegesleept. Toen men hem opnam, was de ongelukkige erg gekwetst. Hij moest ter plaats do H. Rechten ontvangen, waar na hij in hopeloozcn toestand naar 't gasthuis van Molenbeek gevoerd werd. Schrikkelijk ongeluk. Do 15jarige Jozelina Wasleels, woneode St-Jansstraat te Sl-Pielers-Jelle, ging Donderdag morgend, rond 6 uro door de Kerkstraat, toen zij door eenen wielrijder omgeworpen werd. Het meisje werd onder eenen kamion geslingerd Hij wilde het weten. Peter! Peter! waarom al deze zaken niet geschreven Zouden allen, die hij op aarde beminde, ziek zijn Hebt medelijden met zijne droefheid, met zijne onzekerheid schrijf hom, of indien gg het niet kunt, zoekt dan iomand die hot voor u doet Wat blijft er hem over Hoop... doch die eiken dag minder wordt. Niettemin vond hg in zich zei ven, en vooral in hot gebed, de noo- dige sterkte, om het verdriet te overwinnen, dat hem aangreep. Hij arbeidde steeds met vlijt en volharding het werk kwam zoo volmaakt als ooit uit zijne handen, en niets verried opzijn gelaat de in nerlijke smarten. Telkens offerde hij aan God zijn lijden op, bad en was getroost. De heer Derbin, de voortreffelijke hoedanig heden van den jongeling dagelijks meer waar- dccrende, had hem eindelijk het opzicht over zijn huis toevertrouwd, hetgeen dan ook in in geene betere handen had kunnen vallen. Karei was, om het zoo uit to drukken, geen werkman meer hij deelde den arbeid aan de leerlingen uit, had het beheer daarover, ont ving de bestellingen, hield boek, was bg de aankoopen tegenwoordig en vervulde alles met ijver, en met zulk overleg niet eigen aan een alledaagsch verstand. De heer Derbin, die zich met niets, tenzij met den verkoop en de briefwisseling bezig te houden had, begon eenige rust tc genieten. Zgn jonge zaakwaarnemer verving hem op de geschiksto wijzo, en hij wist, niettegenstaande zijne jeugdige jaren, zich zoo goed, alsof hg racester was, te doen eerbiedigen. De handel •ging boe langer hoe voorspoediger. De heer Derbin wiens nieuwsgierigheid door het verhaal van Karei opgewekt was, gevoegd en overreden. Het werd erg gekwetst opge nomen en in eeno nabtrigo apotheek ver zorgd.Haar toestand is bedenkelijk. De onvoorzichtige wielrijder had de vlucht genomen, zonder zich om zijn slachtoffer te hekommeren. Bedrieger Een veertiental dagen geleden, stapte een persoon, schijnende van Engelschen ooi-sprong, en ongeveer 35 jaar oud, in een restaurant der Sl Christetfel- straat, af. De man zegde dat hij van Afrika terugkeerde en schreef zich in onder den naam van Athinson. Daags na zijne aankomst wendde hij eene ongesteldheid vóór en bleef te bed liggen, er.Kel thee drinkende. Hij verklaarde dat zijn reisgoed te Leuven in het Hotel Metropole, was en kreeg van de hotelhoudster 40 frank ter leen. Toen gisteren zijn goed nog niet aankwam, liood de hotelhouder hem de rekening, tot 220 fr. beloopende aan. M. Athinson at nog eens goed, en ging dan zijn reisgoed halen. De kerel is nog op weg, en in het Hotel Metropolevernam men dat de kerel daar ook eene schuld van verschei dene honderden franks had nagelaten. Dieven aangehouden. Sinds eenigen tijd werden in een der bijzonderste hotels der Anspachlijn talrijke dieften van overjassen, pelsen, regenmantels, enz. bedreven ten nadeelo der kliënton. Eindelijk vielen de vermoedens op zekeren Gustaaf R... die tel kens in het hotel geweest was toen een# diefte bedreven werd. De kerel, een oud-ver oordeelde, werd Donderdag aangehouden. Hij weigerde zijn adres op te geven. De dief werd ter beschikking van het gerecht opge sloten. Een andere gevaarlijke kerel, Henri Van Saet genaamd, werd ook aangehouden en opgesloten. Kind overreden.Het 5 jarig doch tertje der echtgenooten Beelen, wonende Stoofstraat, wilde in gezelschap van een ander meisje over Zuidslraat loopen, toen het door een huurrijtuig, omgeworpen werd. Het kind werd door de paarden verlrappeld en erg gekwetst. Na in eene naburig# apotheek verzorgd te zijn geweest, werd het kind naar de ouderlijke woning terugge bracht. Oplichting. Een genaamde Jaak- Raymond P..., geboren to Parijs, die te Brussel een minderjarig meisje had opgelicht, is door de policie aangehouden. Het meisje werd te Maubeuge teruggevonden. P... is in het gevang van St-Gillis opge sloten. Arme man. Donderdag morgend stond Jan V... 32 jaar oud, wonende Ver- heydenstraat, te Anderlecht, op een tram- rijtuig dat langs den steenweg van Bergen rolde. De man kreeg eensklaps eenen aanval van vallende ziekte en rolde op de straat- steenen. Hij werd vreeselijk aan het hoofd gewond. Zijn toestand is zeer bedenke lijk. Dc dieften in de magazijnen. Twee Duitsche vrouwen, Edwige H... en Marga ret ha S..., wonende te Antwerpen, werden gisteren namiddag in een magazijn der Nieuwstraat- op heeterdaad van diefte betrapt en aangehouden. In een ander magazijn der zelfde straat werden ook twee dieveggen geknipt en aan gehouden. Diefstal in de Noordstatie. Mevr. Dombret, van Verviers, na de tentoonstelling bezocht to hebben, ging naar de statie om te vertrekken. Zij had reeds op de voettrede van een rijtuig van 2® klas hare twee reis zakken geplaatst, linnen, kleedingstukken en juweelen bevattend, wanneer zij tusschen do reizigers eene dame bemerkte, die zij kendo en die insgelijks den trein zou nemen. Zij ging haar te gemoet. Wanneer Mevr. Dombret turugkwam met hare vriendin, waren de twee reiszakkon verdwenen. Eene klacht is neergelegd. bij de belangstelling in hem, bad, zonder het te zeggen, onderzoek godaan om dien onbe kenden beschermer terug te vinden. Hij had ook omtrent den heer Klington berichten wil len inwinnen, die tot nu toe nog vruchteloos gebleven waren. Maar niets was in staat zgn yver tegen te houden, daar dit het gelnk gold van zijn jon gen vriend. Hij hoopte dat tijd en geduld hem het doel zouden doen bereiken. Over de verschillende omstandigheden, die Karei hem verhaald had,nadenkende, en daar uit een geheel zoekende te maken, viel hem plotselings iets te binnen. Een man was verscheidene malen by hem geweest, onder voorwendsel van eenige inkoo- pen te willen doen, en had hem over zaken sprekende, verscheidene vragen gedaan,welke Derbin toen niet goed begrepen had, maar dit gaf thans voor hem opheldering. Buitendien had liij opgemerkt, dat zijne blikken voort durend op Karei gevestigd waren, maar zon der dat hij ooit zijnen naam uitgesproken had. Wie was die man Welk belang stelde hg in zijn gunsteling Waarom die verborgen heid Dit moest ontdekt worden. Hij nam zich voor, om bij de eerste gelegen heid de beste, den geheimzinnigen persoon zooveel strikvragen te doen, dat eene beken tenis moest volgen. In den beginne was Derbin van plan den jongeling, met hetgeen hg veronderstelde, he kend te maken maar hij verkoos hem liever te verrassen wanneer deze zaak ton einde was, en hij hem konde zeggen: «Ik heb uwen onbe kenden vriend ontdekthetgeen naar zijne meoning niet lang meer kon duren, dewijl hg Doodelijh ongeluk. De brouwers gast Louis Bernaerts. wonende O. L. Vrouw- van-Vaakslraat. werd Donderdag morgend onder eene ton bier gepletterd vóór een huis der Nieuwbrugstraat. Hij werd met gebro ken beenen en ribben naar het gasthuis ver voerd. Zijn toestand is hopeloos. Rigolo is de beste der oude genevers. Erge val. Donderdag morgend viel de schilder Benoit Vandoren, Kolenstraat. in de Bleekerijstraat van zijne ladder. De man werd opgenomen met gebroken rechter arm en erge kneuzingen. De slachtoffers der ellende. Donder dag morgend werd uit het handelsdok het lijk opgehaald van den genaamden Jozef S., 48 jaar~oud, wonende Radijzenstraat. S... was sinds geruimen tijd zonder werk. Men Jenkt dat de ellende er hem toe dreef zich te zelfmoorden. Trouwe vriend. Woensdag avond gingen twee monteerders samen uit. Rond middernacht kregen zij in de Mechelsche- straat twist, en een hunner, Jules D.., werd door zijnon vriend vreeselijk mishandeld. Het slachtoffer werd rond 2 ure bewuste loos en badend in zijn bloed gevonden. Hij is ter verzorging naar het gasthuis ge bracht. Slachtoffer zijner zelfopoffering M. Schoefs, wonende Belliardstraat, werd gisteren avond erg gekwetst, toen hij twee hollende paarden inhield nabij de Hallepoort. Zonder de zelfopoffering van M. Schoefs, ware een tienjarig meisje onvermijdelijk ver pletterd geworden. Messteken. Een rondleurder der Konstantinopelstraat, HendrikM... dronken zijnde, reed in gezelschap van eenen vriend per rijtuig door de stad. Zij kregen twist en gingen aan 't vechten. Ook de koetsier be moeide er zich mede. Eensklaps stortte M... ten gronde, hij was door twee messteken getroffen geworden. De rondleurder beweert dat de koetsier hem gesloken heeft. Do koet sier houdt echter staan dat het de vriend van M... is die de messteken toebracht. De vriend van M... is verdwenen en nog naar huis niet teruggekeerd. Het onderzoek duurt voort. Schielijk gestorven. Mevr. Tizette, wonende Cureghemstraat 22, zakte gisteren in deSt-Ghislenusstraat plotseling ineen. Een dokter, in allerhaast ontboden, kon slechts den dood vaststellen. Hij schreef het over lijden aan eene geraaktheid toe. Kind verbrand. Het 3 jarig zoontje der echtgenooten Domanet, de Merodestraat, viel in een ketel kokend water welke op den vloer 6tond, terwijl de moeder de deur was gaan openen voor een bezoeker. Wanneer zij weerkeerde en haar kind wilde redden, viel zij in bezwijming. Een medehuurder trok het kind uit den ketel en deed een dokter halen. Het arme knaapje werd zeer gevaarlijk ver brand. Erge val. Donderdag morgend viel de metsersgast Edward Christiaans, van Neder-over-Heembeek, aan eenen bouw der Jeltelei van eene stelling. De ongelukkige werd den arm gebroken en erg aan het hoofd gewond. Banque Centrale Gantcise, Naaml. Maat. Haring Brandkoffers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Etterbeek. Erg rijtuigongeluk. Eene inwoonster van Leuven, de echtgenoote Rey- newater, is Donderdag namiddag op de Tervuerenlaan door een huurrijtuig omver geworpen geworden. De vrouw werd erg gekwetst en moest onmiddelijk verzorgd worden. Laken. Werkongeval. De 15 jarige Louisa Galcaen, inpakster in eene fabriek der Molenbeekstraat en wonende in de Koningdomstraat, droeg gisteren, met een ander werkmeisje, een korf suikergoed. Zij gleed uit, viel en brak zich den rechterbil. Na verzorging, werd zij naar hare woning over gebracht. nu een leiddraad in handen had dien hij slechts bad te volgen, om den knoop te vinden. Maar de man kwam niet terug. Eens bevond Karei zich, terwijl hij voor handelszaken uit moest, te midden eener sa- mengedrongene menigte, in een smalle door tocht eener straat. Zoodra de menigte uiteen raakte,en de door gang vrij werd, verhaastte hij den stap, doch moet zich ter zijde plaatsen om eon sierlijk rijtuig, dat hij in de nabijheid zag, te laten voorbijgaan. Hetzelve gaat in vollen ren zoo dicht langs hem, dat het hem bijna raakt. Nieuwsgierigheid doet hem het hoofd oplich ten, en hij werpt den blik in het binnenste van het rgtuig. Eensklaps verbleekt hij, slaat de hand aan het voorhoofd, blijft onbewegelijk en staart het rijtuig, dat reeds verre is, na. Heeft hjj zich bedrogen Hij heeft in de personen,zoo pijlsnel verdwenen, den heer Klington, zijne vrouw en dochter meenen te herkennen. Het scheen hem toe, dat eene vrouw geglimlacht en hem aan de andere personen, naast haar gezeten, gewezen had. Maar dat alles was zoo snel geschied, dat hij het als gezichtsbedrog beschouwde, waarin evenwel Diets ónmo gelijks lag. Deze ontmoeting, of liever die gelijkenis, liet niet na, in weerwil dor onwaarschijnlijk heid, onzen goeden Karei te kwellen. Zijne gevoeligheid was opgewekt, al was dit slechts maar een hersenschim geweest, hij zag het toch gaarne voor eene wezenlijkheid aan, en verbeeldde zich, dat zijne vrienden van voor heen niet ver van hem verwijderd waren. Zij bewoonden dezelfde stad, misschien dezelfde straat en hg kon hen nogmaals ontmoeten. Maar indien het een of ander toeval hem op hunnen weg voerde, zouden zij dan den gerin- St-Joost-ten-Noode.Apache aangehou den. Verleden nacht is een gevaarlijke Fransche nietdeug, die in de Vooruitgang- straat aan het vechten was, door de policie aangehouden geworden. Hij is ter beschik king van het gerecht opgesloten. Doodelijk ongeluk. De brouwersgast August Steels, Van Vorst, kwam met zijne kar langs den Leuvensehen steenweg gere den, toen hij door eenen schok ten gronde geslingerd werd. Hij werd den schedel ge kloven en een been gebroken. Zijn toestand is hopeloos. Loth. Lijk opgehaald. Uit het ka naal van Charleroi is hier Donderdag het lijk opgehaald van eenen onbekende, als werk man gekleed, en schijnende ongeveer 40 jaar oud. Het lijk is in het doodenhuis neerge legd. Dikwijls verbiedtde geneesheer het gebruik van koffie, nooit de Bitterpeeën Trappisten. 1500 Willebroeck.Geheimzinnige zaak. Eene geheimzinnige zaak is hier thans het onderwerp aller gesprekken. In de Keislraat is een onbekende persoon dood gevonden. Het lijk lag in eenen breeden bloedplas. Mep weet niet wie de man is, noch hoe hij aan zijn einde kwam. Lier. Het parket. Het parket van Mechelen is hier een onderzoek komen doen, nopens eene veelbesprokene zedenzaak. Er zijn geene aanhoudingen gedaan.. Merxem. Brand. Donderdag mor gend, rond 1 uur, ontstond brand in den win kel van M. J. Hanegraef, Nieuwe Dreef, 34. Op eenige oogenblikken werd alles vernield. Eene aanziennjke partij koopwaar is Ter- brand. De schade is groot. Mechelen. r Ontaarde zoon. - Woens dag namiddag heeft zekere De Brouwer# een revolverschot op zijnen vader gelost. De ouderling werd getroffen en erg gekwetst. De ontaarde zoon is aangehouden. Antwerpen. Goede kuisch. Twee vrouwen van Franschen oorsprong, die zich aan ontucht overleverden, zijn aangehouden. Zij zullen over de grenzen gezet worden. Diefstallen. Ten nadeele van M. Ber- gaerden, Versterkingsstraat, zijn voor 120fr. geweefsels gestolen. Gouden uurwerken werden ontvreemd ten nadeele van M. Van Laar, Sudermanstraat, en M. Verhellen, van Moortsel. Ten nadeele van M. De Clerck, van Bor- gerhout, en M. De Smet, Lange Hospitaal straat, werden rijwielen ontvreemd. Aan boord van den stoomer Emerald werd ten nadeele van den scheepsluitenant Craw ford een gouden uurwerk, kleederen en een® som van 150 fr. gestolen. Een jonge Rus, bediende op een zeevaart- kantoor, is verdwenen, na op een schip eeno som van 1850 fr. ontvangen te hebben. Men spreekt veel op den oogenblik van do Bitterpeeën der Trappisten Vincart, die- volgens 't schijnt extra-fijnen koffie geeft. 1500 Luik. Verdronken. Donderdag na middag viel de schipper Robert, in dienst op de slijkhooten van Coronmeuse, in de Maas. Toen men hem een kwart uurs later kon op halen, had de ongelukkige reeds opgehouden te leven. Het slachtoffer was 46 jaar oud, gehuwd, en vader van verscheidene kinderen. Esneux.Doodelijkeval. Een 81 jarigo ouderling, M. Jozef Moureau, stelde toen hij te huis kwam vast, dat hij zijnen sleutel ver geten had. Hij wilde bij middel eener ladder door het venster binnenklimmen. De onvoorzichtige ouderling verloor het evenwicht, toen hij het venster wilde binnen kruipen. Hij plofte ten gronde en werd ge vaarlijk gekwetst en in wanhopigen toe stand opgenomen en naar het gasthuis ge bracht. gen knaap van een nietig Zwitsersch dorp wil len erkennen Zouden zij zich nog wel den on- gelukkigen zoon van Walter die voor hen om gekomen is, herinneren Hadden zij hunne schuld van dankbaarheid niet voldaan,door aan Karei eeno opvoeding te geveD, die de hulp, welke hij van zijn vader niet meer verwachten kon, vervangen zou Wreede gedachten... Hg wilde en trachtte ze te verwijderen, doch dit gelukte hem slechts ten halve. Te vergeefsch wierp hij dagen achtereen zijnen nieuwsgierigen blik in elk rijtuig, dat hem voorbijreed hij zag overal slechts onbe kende gezichten, en hij begon zelf te gelooven dat de ontmoeting in zijne verbeelding was .ontstaan. Op eenen morgen, reikte men hem eenen brief over, die gedurende zijne afwezigheid ge komen was. De oogen op het adres slaande, herkende hg oogenblikkelgk de hand, wie die geschre ven had. Deze komt van Peter, zeide hijHa,Godzy geloofd reeds te lang wachtte ik eenige tij ding. En terwijl hg met eene bevende hand het cachet verbreekt, klopt zijn hart van aandoe ning. Snel doorloopt hg den brief... Maar ach hy verbleekt, hij wankelt... Helaas, de arme jongeling, wordt door den vreeselgksten slag, die een gevoelig hart tref fen kan getroffen. Deze brief bericht hem dat zijne lieve moeder Diet meer bestaat. De smarten van den armen jongeling tracht ten te beschrijven zou eene nuttelooze poging zijn. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1910 | | pagina 2