Laatste Berichten SUCREMA Priesterlijke iienoemingen. Gebroed. Lagrange, Antwerpen Boodelijk ongeluk te Erondegem Stadsnieizws. Na de 25 verjaring SPORTNIEUWS Wielrij den Kaatsspel. Vliegen. Weerkundige waarnemingen ANOUE CENTRALE GANTOISE Men vraagt Te ltoop Te kuren Otticieele kwoteering list! melasse widir """"i'' REPARATI EN Trappistenpeeën Vincart. Depothouders te AalstO. Taeymans, Groote MarktGe broeders Delhaize en Cnie. MolenstraatAd. Defhdize en C"'e, Groote Markt. Rigolo Is de beste der oude genevers. COCOLINE Depot voor Aalst en omlig gende, J. Simoens-Vandcr Straeten, Nieuw- straat, 62, Aalst. Opwijk. Erge val. Vrijdag morgend ■werkte Jozef De Pauw, rond de 50 jaar oud, «p het dak van een der huizen van M. Leo Pe man verloor het evenwicht en viel ten gronde. De ongelukkige werd verscheidene ribben gebroken en klaagt van inwendige pijnen. Het slachtoffer is gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Heden morgend, bij hot verplaatsen eener machien dienende om palen in den grond te kloppen, aan de werken van den nieuwen ijzeren weg te Erondegem, is de machien, wegende 4000 kilos, door het breken van een stuk hout omver gekanteld en gedeeltelijk te recht gekomen op den aardewerker Emiel Van der Cruyssen, wonende te Oordegem. Van der Cruyssen was het hart ingedrukt. Dadelijk na het ongeval liep men om pastoor en dokter, geneeskundige hulp was vrachteloos. Na zijne biecht gesproken, en de Heilige rechten ontvangen te hebben, is het slachtoffer bezweken. Do gendarmerie van Aalst stelde een onderzoek in om de verant woordelijkheid vast te stellen. Het parket is verwittigd. Hel slachtoffers was 31 jaar oud, gehuwd cn vader van oen kind. -* Z. D. H. de bisschop van Gent heeft be noemd Onderpastoor van St-Michiels,te Gent,den E. H. Brondeel, leeraar in het college van Dendermonde. Onderpastoor te Vlierzelc, den E. H. Van "Weymeersch, leeraar in het College van Ninove. Katholieke Werkmanskring. Zondag 11 September aanstaande om 5 1/2 's avonds, zullen de leden van den Werkmans kring, die op 21 Juli vereerd werden met onderscheidingen van Mutualiteit en Nijver heid, plechtig ontvangen worden. Deze leden zijn MM. L. Geeroms, F. De Ghecdt, B. Cassiman, L. Mergan, F. Ver- straeten, C. De Keghel, J. Walgraef, M. Blanckaert, J. Baeyens, C. Coen, J. Schol- laert, P. Wauters Terzclfdcrtijd zal cene betooging plaats hebben,ter eere van M. R. Moyersoen, onder voorzitter van den Kring,onze nieuwe volks vertegenwoordiger. Een slaper. Verleden nacht had een fruitkoopman van Oordegem, zich te slapen gelegd in de dreef van het kasteel Terlinden. Dezen morgend werd hij wakker en trok naar huis, zijn rijwiel ter plaats latende liggen. Onderweg herinnerde hij zich zijn fiets niet rneer te hebben, en hij keerde terug, doch het rijwiel was verdwenen. Hij ging naar hel policiebureel zijn geval verhalen. Daar be loofde men hem een onderzoek te doen, waar na de slaper beteuterd huiswaarts ging. Een uur later kwam Remi De Vylder Oude Gentsche baan, het rijwiel op het poli ciebureel aangeven. De eerlijke man had het in de dreef, verlaten vinden liggen. Erge val. Gisteren namiddag kwam M. Duval, van Nazareth, diein deDenderstraat d< fabriek van M. Terrier overgenomen hoeft oens zien hoever het er mot de veranderingen Blond. M. Duval bezocht met een ook zijne nieuwe woning die men aan 't bouwon is. Toon hij op de 3e verdieping was, deed hij eenen mis- 6lap en viel door de roostering naar beneden M. Düval werd erg gekwetst opgenomen, en moest door twee doktors verzorgd worden. Hij is daarna per rijtuig naar Nazareth ge voerd. Het college St-Joseph van Virtjn. De jubileumfeesten, van 8 Augustus zyn prachtig geweest 855 toetredingen tot de manifestatie, meer dan 650 deelnemers aan het banket. I. ZIJN BILAN. In 25 jaar hebben meer dan 2000 leerlingen op do banken van het college gezeten, waaronder 143 kindoren uit Duitsch land, 160 van Elzas-Lorreinen, 157 uit Frank rijk, 260 van Vlaanderen, uit de provincie Antwerpen en uit Holland, 1094 van liet bis dom Namen en 216 van. de andere Belgische provinciën. Luxemburg was de eenige Belgische pro vincie die niet haar BISSCHOPPELIJK COL LEGE had: de invloed uitgegaan van 1. 'tjonge St-Jozcfscollcgo iu 25 jaar.is :r kenrr"' kt door de herleving van het katholieke ie ven in de maatschappelijke werken, waarvan het col lege de ziel was en ook de zeer gunstige poli tieke ommekeer die er uit voortgevloeid is, in de omstreken van Virton, bekend om hun anti-clericalism. II. VOORDEELEN welke het collegie aan biedt aan de familiën voor do opvoeding hun ner kinderen 1. De streek van Virton, door de samenstel- lingvanharen gronden hare gebruiken,trekt veel op Lotharingen, 't Is een zeer vrucht baar en sclnldera-htig gez< id land. tegen den ijskouden Noorderwind beschut door de Ar den nenbergstreek en zich uitstrekkend naar het dal der Semois. 2. Het college, onlangs verbouwd, volgens de eischen d^r gezondheidsleer en volgens de behoeften der ni e opvoedkunde,is gelegen óp een bergvlak dat de stad beheerscht en de twee valleieu der Vire en der Ton. Het ont vangt de zuivere veld- en boschlucht uit de buurt en is een der meest confortabele Bel gische colleges. 3. Gelegen op de uiterste grens van Luxem burg, in de nabijheid van Frankrijk, Lorrei- nen, Duitschland en het Groot Hertogdom- ontvangt het college jongelingen van ver schillende nationaliteiten, en onze Belgische leerlingen hebben bij hunnen omgang met deze vreemden het voordeel de VREEMDE TALEN TE LEEREN EN TE SPREKEN, en zich voor te bereiden in hot gemeenschappelijk leven tot INTERNATIONALE BETREKKINGEN. (Kost baar voordeel voor het maatschappelijk leven. 4e De Vlaamsch en Nederlandche leerlingen komen te Virton om Duitscho en om Fransch te leeren De Duitsche leerlingenomFrausch te leeren De Fransch leerlingen om Duit-sch te leeren de Walen om terzelfdertijd op PRACHTIGE WIJZE en met het GROOTSTE GEMAK om Duitsch te leeren, De dagelijksche omgaug metmcdeleerlingen van andere landen, hunne eigene moedertaal zuiver sprekende, maakt dat zij ZICH ONDER LING DEN DIENST BEWIJZEN van zich de verschillende tongvallen der vreemde talen toe te eigenen, er zich in te entraineeren er zich in te oefenen, en zich onderling te verbe teren. 5C Daaruit spruiten andere voordeden voor onze leerlingen voort a) MEER KARAKTERVORMING EN WEL LEVENDHEID in het gemeenschappelijk leven met medeleerlingen van alle landen, mot ge woonten, zoo verschillend door do nuancen van nationale opvoeding. b) ONDERSCHEIDING VAN SPRAAK EN WELVOEGELIJKHEID door den omgang met jongelieden van Frankrijk ARBEIDSZIN en ENERGIE bij de voeling met het goed gekend Luxembursche temperament. III. FEITELIJK is het bewijs dat, het col legeeen geheel bijzonder standpunt inneemt, voor de opleiding der jongelingen, als inter nationaal college, op het raakpunt van vier aangrenzende landen en dat het zijn onder wijs heeft geregeld, naar de heerschende strooming van wcrelduitbreiding, geleverd, doordat zijne leerlingen zich sederdt 20 jaar in do volgende landen hebben verspreid lc In Belgisch Congo en in China 3 missio narissen, 2 ingenieurs, 10 handelsagenten 2° In Rusland1 ingenieur, 1 handels agent 3° In Brazilië, Chili en Peru 3 ingenieurs en verscheidene handelsagenten 4° In Canada en in Argentinië 2 missiona rissen, 4 ingenieurs en talrijke handelsagen ten en landbouwkundigen 5° In Engeland 2 leeraars van moderne talon, handelscorrespondenten, 2 consuls, 1 vennoot van een in- en uitvoerhuis 6° Duitschland en Elzas-Lortharingen priesters, 3 handelsagenten van 't Berlijn er .Algemeen Handelskantoor, bediendeu van openbare besturen 7° GroothertogdomTalrijke jongelingen verspreid in de Dij verheid, openbare besturen handel en landbouw 8° In Rumenië 2 landbouwingenieurs, 1 suikerfabriekbestuurder, 1 fabriekoverste in eene raffineerderij 9° In Tunis, te Cairo, in Algeriö1 missio naris, 2 handelsagenten 10° In Spanje 1 bestuurder eener fabriek van scheikundige stoffen, 2 handelsagenten 11° In Frankrijk: 3 geneesheeren, 1 apo thekers, 3 inge icnrs, 2 handelsagenten^ tal- rijko oud-leerlingen verspreid in ln.ndei eo landbouw 12° In Holland 2 priesters, I kloosterling 2 nijvorheidsbestuurders, talrijke kooplieden IV. WAARDE van ons onderwijs, is bewezen jaar in, jaar uit, voor de professors der Universiteiten, bijzondere gestichten en de jury's en administraties van den staat. Noemen wij de drie laatste jaren 1907-1908 42 leerlingen aangeboden voor verschilligo jury's, 39 goede uitslagen 1908-1909 55 leerlingen aangeboden voor verschillende jury's 55 goede uitslagen 1909-1910 48 leerlingen aangeboden voor verschillende jury's 42 goede uitslagen. In 3 jaar zijn 25 leerlingen gelukt voor de jury's van het Staatsbestuur in de examen der prijskampen, a) IJzeren wegen, posten en telegrafen, 10 leerlingen aangenomen, klerk en ordeklerk b) Belastingen, douanen en accijnsen, 12 leerlingen aangenomen 'als surnumerairs; c) Socióté générale1 leerling aangeno men d) Cour des Comptes1 verificateur van derde klas e) Beheer van gevangenissen: 1 klerk reken meester. V. HET STUDIEPROGRAM bevat: 1° Grieksche-Latijnsche humaniora 2° Nieuwere humaniora. Wetenschappelijke leergangen, voorbereidend tot de bijzondere scholen 3° Beroepsonderwijs in land- en tuinbouw met hoeve. School van 40 hectaren voor proefveld 4° Voorbereidende leergangen voor de school van kunstenen ambachten vanPierrard(Virton); 5° Voorbereidende afdeeling voor kinderen van 8 tot 10 jaar. Deze klas voor de jongste kinderen is bestuurd door eene geestelijke gediplomeerde onderwijzeres. De beroepsstudiën (nieuwere humaniora) heb ben voor doel jongelingen voor te bereiden tot de meest verscheidene beroepen, tet bestuurambten, tot de bijzondere scholen. Gezien het betrachten dezer loopbanen, gezien de wedstrijden, die van de kandidaten eene bij zondere, onmiddelijke, rechtstreeksche voorbe reiding tot bepaalde examen vereischen, kunnen deze beroepsstudiën niet meer, zooals de andere humaniora een eenvormig program behouden, maar een program gericht op liet bijzonder te bereiken doel. Aldus. ALS BASIS DEZER VOORBEREI DING het program der lagere en beroepsklassen behouden, richten wij van in de derde beroeps klas, door bijzondere programma's, ieder der leerlingen in de d o o r hem verko zen richting. Wij bereiden hem rechtstreeks voor tot de exa men in bepaalde wedstrijden, door in tweede en in eerste, de moderne humaniora in 4 onderscheien secties te onderverduoicn I. Wetenschappelijke sectie, voorbereidend tot bijzondere scholen en hoogescholen II. Bestuurlijke sectie, voorbereidend tot open bare ambten III. Handelssectie, leergang praktisch geleid dooreen professor, licentiaat in handelsweten schappen IV. Praktische land en tuinbouwschool, hoeve, tuinen, broeikassen, voor toepassing en theore tisch onderwijs. Het onderwijs der moderne talen en Aardbeving in Argentina Uit Buenos-Avre^ wordt gemeld dat de omstreken der stad, door eene lievige aardbe ving geteisterd geweest is. De bewoners kam peeren in de velden. Er worden geene Slachtoffers vermoldj De werkstakingen In Engeland 12.000 mijnwerkei-svan hetLand vanWal- lis hebben den arbeid gestaakt. De patroons hebben den lock-out uitgeroe pen. Er zijn thans reeds meer dan 60.000 slachtoffers. Bijna eene schrikkelijke ramp. In de mijnen van Ladravak is brand ont staan, toen de mijnwerkers duizend in getal, afgedaald waren. Gclukkiglijk konden allen terug boven gebracht worden. De pompiers hebben de vlammen uitge doofd. Duitsche soldaten Verscheidene Duitsche soldaten, die zich in Elzas-Lorreinen als eclite beesten gedra gen hadden, zijn aangehouden en opgesloten. De verontwaardiging der bevolking is over- root. De zaak Crippen Miss Le Nève en Dr Crippen verschenen gisteren voor de 3° maal voor den rechter. De apotheker bij wien Crippen zich het ver gift aanschafte, verscheen ook als getuige en vertoonde zijne bpeken: waarop Crippen de ontvangstvan het vergift afgeteekend had. Eene nieuwe encykliek Pep ieEefoon en telegraaf. Bijlonderen dienst vaD wDE VOLKSSTEM» reldbrief uitgevaardigd, waarin lifj opnieuw het modernisme veroordeelt. De cholera Te Weenen zijn drie nieuwe gevallon van cholera vastgesteld geworden. De vlootschouw te Venetië. De groote vlootrevue werd gisteren ge houden te Venetië. Meer dan honderd Italiaansche oorlogschepen namen er deel aan. Koning Victor-Emmanuël woonde de vloot schouw bij. De toestand van Menelich. Uit Addis Abeba wordt gemeld dat de toe stand van Negus Menelich noch steeds on rust inboezemt. De geneesheeren beweren evenwel dat er geen onmiddelijk gevaar is. De overstroomingen In Oostenrijk. Uit Kunowitz-Oostenrrjk, wordt gemeld dat 10 personen bij de laatste overstrooming omgekomen zijn. Een honderdtal huizen zijn ingestort, en meer dan honderd anderen dreigen ook in puin te vallen. De Turksche boycotteering De Turken hebben een dekreet afgekon digd, waarin zij melden, dat voortaan alle koopwaren afkomstig van Kreta, of voor de Kretenzers bestemd,ook zullen geboycotteerd worden zooals de Grieksche waren. Servië wapent zich "De Duitsche wapenfabriok Mauser heeft van de Servische regeering eene bestelling ontvangen van 32,000 geweren en evenveel Z. H. Paus Pius X heeft een nieuwe we- bajonnetten. der natuurwetenschappen, dat het onderwerp van zooveel betwisting uitmaakt, is sedert 15 a 20 jaar in het Sint Jozefscollege te Virton geregeld en op zeer vruchtbare wijze. De ondervinding cn het succes onzer leerlingen be wijzen het ten overvloede. Natuurwetenschappen onderwezen van in de vierde oude humaniora 2 uren per week en in do beroepsklassen, van in de vijlde 2 uren per week, van in de vierde 4 tot 5 uren. Twee levende talen, Vlaamsch en Duitsch, of Engelsch zijn verplichtend in de oude humaniora 5 uren per week, in de beroepsklassen 6 uren per week, in de hoogste klassen 9 uren per week. Teekenen verplichtend en onderwezen in alle klassen klassen voorbereidend tot de Rhetori- ka cn de eerste wetenschappelijkeen in de 2 hoogste klassen humaniora en bcroepsafdeeling, leergangen van kunstgeschiedenis, die de esthe tische opleiding dey leerlingen volledigt. Vraagt prospectus. Heropening 4 October. De Bestuurder, Kanunnik CROUSSE. Velodroom van Karreveld. Zondag morgend, om 10 ure, zal op Kar reveld, te Brussel, het vertrek gegeven wor- denr voor den 8 uren koers. Onder de ingeschrevenen, die zich de 12000 fr. prijzen zullen betwisten vinden wij: Van Houwaert, Trousselier, Blaise, Mas- selis, Ernest Faber, R. Van den Berghe, Garrigou, Spiessens, Achiel De Pauw, Ver- schoore, Rettich, Doerfiinger, Samson, Van Dorpe, Dewaide, Vereecko, enz. Daar er maar 20 rijders aangenomen wor den, vinden wij het zonderling, dat men na do zestiende nog bet woordje enzoovoorts gebruikt. Of komt er misschien nog eene groote ster Groote lutte met den dikken bal Op Zondag 11 Sept. om 1 1/2 u. bij Emiel De Moor, te Aalst-Mijlbeke, Langestraat, t isschen de partijen van Herdersem, Tieger-CooremanAalst, De Moor-Callebaul-LemagieHofstade, De Cock Van Caeckebeke; Aalst. Spaens-Verhulst. Het hoogterekord opnieuw geklopt Morane heeft zich niet lang als rekordman der hoogte mogen beroemen. Woensdag avond, om 6 ure, is Chavez, .te Issy-les-Moulin ix opgestegen, om zich te oefenen voor het veroveren van het record. De vlieger zweefde herhaalde malen boven Parijs, en ging rond den eiffeltoren draaien. Donderdag steeg hij opnieuw op, om 4 ure 45 min. Hij daalde neder om 5 ure 25 min. 50 sec., in tegenwoordigheid van M.M. Be- sangon, Tissandier en Fournier, van den Aéro Club van Frankrijk. Zijn hoogmeter wees eene hoogte van 2,680 meters aan. De 2582 meters van Morane, zijn dus met 98 meters overtroffen. Olieslagers te Zwolle. Gister heeft Jan Olieslagers eene prach tige vlucht gedaan te Zwolle. Hij zweefde gedurende 53 minuten derwijze het rekord der vlucht op Hollandschen bodem verbete rend. Tweemaal vloog hij hoog boven de stad en werd luid toegejuicht door eene talrijke schaar toeschouwers. Ondervraagd door eenen opsteller van Het Rotterdamsch Nieuwsbladver klaarde Olieslagers, dat hij van 19den tot 268ten September, op het Woudenstein, te Rotterdam zou komen vliegen. MARKTPRIJZEN Aalst. 9 Sept.—Hop. Markt in afslag gewas 1909, 80,00 fr.gewas 1910, €5.50 fr. Geeraardsberger» 9 Sopt. Tarwe de 100 kilos 20,50; Masieluin 15,50; haver 21,00. Rogge 14,00 boonen 22,00 Aardappelen 10,00 lijnzaad 34,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,88 a 3,00 eieren per 25, fr. 2.75 ruw vlas 0.94. Gent Veemarkt van 9 Septem getal te koop ;csield dieren: Vette koeien 87 Melkkoeien 15 Iroote ossen 0 Jonge ossen 53 Vaarzen 58 Stieren 8. Varkens 184 Kalveren 190; Ma gere beesten 229; Schapen 6, Lammeren 0, Vig genen 609. De goede stalbeesten golden van 1,50 tot 1,70. van M. Camiel Praet, opticion-spocialiste Lange Zoutstraat, 6 Aalst, 9 Sept., 15 ure NAAMLOOZK MAATSCHAPPIJ KAPITAAL 3 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GËNT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titel3 In bewaarneming van waareen. VERHURINGS- DD A Nïlïf A QTf?N TARIEFDER "tlAW LI 11A O I E/Il Afmetingen binnen met. 0,12 0,12 0,24 0,37 0,31 0,31 0,52 0,56 0,78 met. 0,15 0,30 0,20 0,15 0,21 0,35 0,55 0,62 0,62 met. 0.57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 HUURPRIJS 8 12 Fr. 10 14 17 20 3Q 45 50 80 Fr 2? 35 45 50 75 115 125 200 De zaal der brandkasten is alle werkdagen open van 9 tot 12 1/2 ure en van 2 tot 3 1/2 ureden zaterdag van 8 1/2 ure tot 's mid- ^nKsuDKonBrasBaBi Men vraagt kantwerkster in de omstreek van Wieze of Moorsel, goed het werk der echte bloemen voor strikwerk kennende en zich met het uitgeven van het werk kunnende gelasten. Jaarwedde en per honderd. Schrijven kantoor van het blad te Aalst onder de letters M. L. B. 1875. „len vraagt eene dienstmeid voor alle huis werk. Gesloten huis. Ouderdom van 20 tot 30 ja ren. Goed loon.Zicli te bevragen ten bureele, Aalst. Eene kindermeid van deftige familie, 15 jaar, raagt plaats. Schrijven bureele der Volksstem, te Aalst. C. D. W. 85. Eene kindermeid, kunnende goed werken, raagt plaats op den buiten. Schrijven bureele der Volksstem, te Aalst. E. R. D. 90. Een huishouden zonder kinderen vraagt eene bekwame meid, goed kunnende koken. Tegen 25 fr per maand. Zich wenden ten bureele De Volksstem, te Aalst. Men vraagt eene bovenmeid, goede getuig schriften worden vereischt. Schrijven aan het blad te Aalst, onder de letters J. B. V. .Jlen vraagt een bovenmeid van stillen aard, goed op d'hoogte van haren dienst. Loon 30 fr. Bureel De Volksstem,te Aalst. R. T. S. Men vraagt eene kindermeid, kunn® vlaamsch ui fransch. Adres schrijven M. D. Bureel van u De Volksstem te Aalst. Te koop per occasie. Velo zoo goed als nieuw, weinig gediend, gekost 175 fr. voor 75 frankeh. 3 Nazavetstraat. Aalst. Te koop bij Paulinus Van Gysegem, hovenier, kasteel te Gijsegcm gerariums, solvias enz. aan 15 de honderd minste levering. Te koop eene gToote hoeveelheid goed hooi zich te wenden tot den heer Max Moens, Molen dries te Aalst. Te huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel, gelegen Lange Ridderstraat, Aalst. Voor den sleutel zich te wenden bij den heer Deurwaarder J. Df. Vos, Statiestraat. Voor de conditiën zich te bevragen b(j Mejuflfer De Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, Brussel. Barometer 766°2 Thermometer 17°8 "Wind :Oost Vooruitzichtgoed weer. Til. WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 8 SEPTEMBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1® r 2® r 3® r Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht»1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 18% Elsene 18803 1908 3,5 Laken 1902. 3 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 93.50 93.60 93.55 77.65 100.— 93.25 92.10 91.75 102.50 90.— 90.— 104.50 93.70 93/70 93ili5 77.60 93.50 101.— 101.75 93.50 104.50 92.— 92.25 77.25 91.— 91.50 76.25 76.75 99^50 99.30 13o!— 130.25 77.75 88.75 89.25 88.15 72^50 87.25 72.75 105^5 105^50 Te huren een gerieflijk huis dienstig voor her berg, gelegen in de Langestraat, Mijlbeek. Voor de voorwaarden wende men zich tot den heer Max Moens, brouwer, Molendries, te Aalst. 1501 Lijnmeel Katoenmeel Voederkoeken Leveranciers voor het Ministerie van Landbouw Algemeen Depothouder voor Aalst en omliggend* Ed. Van den Steene, Damkaai, AALST. van Naaimachienen ALLER STELSELS MERKEN worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werkhuizen der Maatschappij SIN Q E R AALST, 9, Albert Liénartstraat, SPOEDIGE BEDIENING GOEDKOOP Over te nemen Bij uitscheiding van bedrijf, na gemaakt fortuin welgokalandeerd en schoon HOTEL BRASSERIE met Billard, Brabantstraat, 57# Brussel tegen Noordstatie. 1504 Het beste adres Kaas-Koffie Rechtstreeksche aanvoer vette Goudscho kaas, 1,75,1,70, l,65pr kil.Commissie (bollen) 1,60 en 1,30 per kil. franko met 10 15 kil. Beste Hol landsche Koflie 1,55, 1,65, 1,75, 1,80 1,85 1,95 por kil. baaltjes van 5 kil. franco. Eerste zonding remboursement. Adres HOOFDHUIS ROMANAI, Antwerpen

De Volksstem | 1910 | | pagina 3