DE BERGBEWONER NIEUWSBERICHTEN. DU ITSCH LAN D. ENGELAND ITALIË SPANJE. OOSTENRIJK. KANADA AMERIKA a AFRIKA INDIË De Christene Yereeniglngen van ouderlingen bijstand. Be Rabelle werd op liet hoofd getroffen en (werd den schedel gebroken. Echo halve uur nadien,was de arme kleine en lijk. Volgens de verklaringen van de knapen Vitrant zou het ongeluk do schuld zijn van Hendrika Rabelle, die op den kamion had willen klimmen en hern deed voortrijden met op een der wielen te trappon. Do policie heeft een onderzoek ingesteld. Do kleine Julienne was het vierde van zes kinderen. Cholera-geval. Hit Freiburg a/Elbe, m ordt gemeld, dat bij een uit Hamburg hier aangekomen scheeps kapitein Aziatische cholera, is vastgesteld. Lock-out. De mogelijkheid, op het ontstaan eener algemeene uilsluiting in het scheepsbouwbe drijf, is grootcr geworden, door den uitslag der onder de ketelmakers gehouden stem ming, die uitwijst, dat de meerderheid wei- 'gert het standpunt goed te keuren, dat het bestuur der arbeidersorganisatie ten opzichte (Tan het met dc patroons aasgegane contract inneemt. Bij die stemming is liet voorstel aangenomen, eene vergadering van vertegen woordigers der arbeiders bijeen te roepen, ter verdere beraadslaging. Cholera. Gedurende de laatste 24 uren hebben zich _n Aptiüé, 18 niouwe gevallen van cholera voorgedaan 11 lijders zijn bezweken. De trams van Malaga. De - Tmpsicial van Madrid rneldt dat de Belgische i ram maatschappij te Malaga haren dierst hernomen heeft. Johan Orth. ï)e opperhofmaarschalk van het Weensche hof is van plan, Johann Orth, keizerlijke prins van Oostenrijk, oflicieei dood te ver klaren. Zooals men weet, hebben allerlei geruch ten de ronde gedaan over den geheimzinni- gen aartshertog. Onder moer is beweerd, dat hij nog leeft en nog met officieren gecorres pondeerd heeft, toen zijn schip reeds als ver dwenen geboekt stond. Om nu allo vergis singen te voorkomen, heeft do minister van oorlog allo officieren gelast, mogelijk in hun bezit zijnde briefwisseling met Orth af te geven. Brengen deze geen nadere aanwijzing, dan zal Orth officieel als lot het verleden behoorend, verklaard worden. Het H. Sakramentskongros van Montréal. Vrijdag had eene schoono betooging plaats van kinderlijke godsvrucht ter eero van het H. Sakrainent. Twaalf duizend jonge meisjes in het wit gekleed, met het hoofd mot bloe menkransen omstrengeld, waren met hunne meesteressen vergaderd voor de rijk ver sierde Onze Lieve Vrouwokerk. Onder hot zingen van godvruchtig^ liederen begaven zij zich naar het plein voor do Sint Jacohskerk, alwaar do pauselijke legaat met zijne bis schoppen op een verhoog had plaats geno men. Elke afdeeling der 12.000 meisjes kwam teerbiedig knieion voor don pauselijken ge want. Een meisje van don laatstcn groep las een huldogroet cn bood eenen inoasterbloemen- schoof aan. Daarna was het do beurt van de 20,000 schoolknapen, die in dezelfde orde en onder het aanheffen van liederen, voor hot verhoog voorbijtrokken. In do vergadering van Vrijdagavond waren 15,000 personen aanwezig. Mfc'r Heylen be dankt den kardinaal-legaat enden aartsbis schop van Montréal en geeft lozing van on telbare bij tredingon, onder andere deze van den hertog van Norfolk. Ito Eerw. Pater .0 VERVOLG. Van alle zijden verhieven zich verwenschin- gon en kreten van verontwaardiging alle ge laatstrekken droegen het kenmerk van groote ontsteltenis. Zijne tegenwoordigheid als nutteloos be schouwende, keerde de heer Derbin naar huis en berichtte aan Karei en z\jno familie de nood lottige tijding zij veroorzaakte daar de ho- vigste droefheid. Allo werklieden, inet Karei aan het hoofd, betuigden hunno gehechtheid aan de belangen van den heer Derbin, en gaven te kennen, dat zy met eer.e vermindering van de helft, ja zelfs van twee derden van het werkloon wil den arbeiden, om zijno zaken te herstellen. De heer Derbin betuigde hun, met tranen indeoogen, zijnen dank voor dit edelmoedig aanbod maar hy weigerde, zeggende Goede vrienden, ik kan dit aanbod niet aannemen dit zoude u nutteloos my non on dergang doen doelen myn verlies is onher stelbaar. Ik ben diep getroffen over hetgeen gij doen wilt, ik dank er u voor uit geheel mijn hartmoge God het u vergelden Hetgeen mij in mijn ongeluk vertroost, is, dat ik u geen van allen iets doe verliezen. Werkzaam en eer lijk zooais gij zijt, zal het niet lang duren, of gij zult behoorlijk geplaatst zyn. Gij moet u daarmede oogenblikkclijk bezig houden, maar ik wil niet dat iemand van u mijn huis verlaat, voor hij werk heeft. Vrienden, denkt iteeds aan my, cn indien ik u ooit van dienst Kan ziju, komt dan gerust bij mij. Nadat hij dit gezegd had, kon hij zijne tra- Ba illy doet het dekreet nopens de vervroeg de eerste communie der kinderen toejuichen. Verders namen nog verscheidene bisschoppen het woord. Hunne ongemeene welsprekend heid oogstte de luidruchtige toejuichingen in der aanwezigen. - Ik. Roosevelt he°ft, naast tallooze bewonde raars, ook veel vijanden. En deze bestrijden hem in hun pers op dikwijls vlijmende, soms ook grappige manier. Op de plaats voor het hoofdartikel van het Boston Netosbureau, in dato 31 August! komt onder het opschrift Democratie lut volgende voor IK zal-de maatschappijen tot rede brengen. IK zal de oplichters wel leeren. IK zal zien dat het Opperste Gerechtshof zich zelf herziet. Waarom heelemaal een Opperste Gerechts hof, waar IK er ben. De Grondwet, foei IK dankte ze jaren geleden reeds af. Uitvoerende Macht, IK Wetgevende Macht, IK Rechtsprekende Macht, Ik 1 Let op wat IK doen zal. i j o t Scheepsramp. Eene spoorwegbrug der Peremarquette- spoorwegmaatschappij is op 30 mijl afstand van de kust, te Sheboygan, aan het Michi- ganraeer, gezonken, 39 opvarenden zijn ver dronken 3 zijn gered. Aardbeving. Eene geweldige aardbeving heeft m de Tonganikastreek plaats gehad. Vele huizen zijn in de Boudewijnstad ingestort. De prach tige kerk der Witte Paters is gelukkigiijk ongeschonden. Bommen. Huiszoekingen te Calcutta leidden dezer dagen tot dc ontdekking van twaalf bommen. Deze bestaan ('s lands wijs, 's lands eer) uit uitgeholde kokosnoten, die met kaliumchlo- raat, nagels, gramofoonnaalden enz. gevuld waren. De bewoners van het huis, waarin men deze zonderlinge instrumenten gevonden heeft, zijn in hechtenis genomen. Het Congres van den Landsbond derChris- tene Verecniging van ondorlingen bijstand, dat, zooals wij reeds vroeger meldden, zal plaats hebben to Brussel den 19 en 20 Sept. aanstaande, belooft een der belangrijkste te zijn, welke dit jaar reeds gehouden werden. Verscheidene volksvertegenwoordigers en senators zullen het Congres hij wonen. M. Ed. de Pierpont, voorzitter, zal de ope ningsrede uitspreken. Daarna zal de Eerw. Heer Eeckhout, algemeene schrijver, het verslag voordragen, dat de werkzaamheden en de talrijke diensten van den Landsbond zal doen uitschijnen. Dit verslag zal gevolgd worden door eene voordracht over de Fa miliemutualiteit door Baron du Sart de Bouland, den uitstekenden mutualist, wiens bevoegdheid en toegenegenheid in zako van onderlingen bijstand, gansch Belgie door gekend zijn. 's Namiddags zal de kwestie der ouder domspensioenen besproken worden. M. de Ghollinck d'Elseghem, ondervoorzitter van den Landsbond, zal het programma der nationale vereeniging uiteenzetten de be spreking van dit punt, aan hetwelk de meest bekwame mutualisten van het land doel zullen nemen, zal hoogst belangwekkend zijn. Dinsdag, 20 September zal M. Van Slrae- len de kwestie behandelen der herverzerko- ring en der voorbarig© werkonbekwaamheid. Do I anddag zal voorzeker een buitenge wonen bijval bekomen het getal bijtredin- gen op heden ontvangen gaat alle verwach ting to boven. nen, die hem verder de spraak'weigerden, niet weerhouden. De brave man snikte en ween de. De werklieden vertrokkon met een bedrukt hart, ©n waren bedroefd dat zij zulken goeden meester moesten verlaten. llij nam volstrekt geen rust, voor hij zijne zaken geheel in orde had. Toen zijne boeken opgemaakt en zyno schuldenaars betaald wa ren, bleef hem bijna niets meer over. Echter bleef hij kalm onder dezen slag, liet geene klacht hoerenhij bukte zonder morren het hoofd onder do slagen dor Voorzienigheid. Hij wanhoopte niet, er bleven hem nog handen over,die hoewel door den ouderdom verzwakt, toch hunne behendigheid en werkzaamheid van voorheen behoudon hadden. Karei, die in den voorspoed zijns meesters gedeeld had, wilde ook in zijnen tegenspoed deelen, hy bleef aan het lot van den heer Der bin verbonden, die zich nu als kleine baas we der vestigde. Ook kwam nimmer bij den uitmuntenden jongeling de gedachte op, om hem te verlaten. Hij had eenige spaarpenningen in eene soliede bank belegd, en deze haddon rijke vruelitc i gedragen. Hy gebruikte die om de onmisbaar ste gereedschappen aan te koopen, ten einde het handwerk voort te zetten, dat het huis Derbin weer moest verheffen, vroeger zoo be roemd om de schoonheid der stukken, die uit hunne werkplaatsen kwamen. Het gelukte liea ook nog eenige meubelen te kunnen behoudon, welke hy later hoopte te vermeerderen, ten einde een kleine winkel te beginnen. D- ch voor dit alles werd volkomene ver loochening van eigenbelang, onafgebrokene werkzaamheid, bijna bovenmenschelijke in spanning, vereischt. Brussel. Bedrieger geknipt. De kerel die Donderdag avond ten nadeele van een juwelier,bij wien hij zich voor een rijken Engelschen lord had doen doorgaan,eene som van honderd frank wist af te truggelen, is Zondag op de Koninklijke plaats aangehou den. Het is een Kanadees, Karei Watowako genaamd en 24 jaar oud. De schurk is opge sloten. Crème a la glacéTwee jonge Ita lianen, Antonio C... 18 jaar oud en Guiseppe V.19 jaar oud, ijsröomvorkoopers, drongen Zaterdag nacht in de woning van de vriendin van een hunner en stolen er al de kleederen, schoenen, juweelen en geld, geburen hadden hen echter gezien en deden hen aanhouden. Beiden zijn opgesloten. Dief geknipt. Een jcngeFranschman Emiel C..., magazijnier in een handelhuis der Nieuwstraat, is op heeterdaad van diefstal betrapt geworden. Eene huiszoeking op zijne kamer gedaan, bracht eene groote hoeveel heid gestolen koopwaren aan het licht. G... is opgesloten. De diefstallen in dc tentoonstelling. In den nacht van 19 tot 20 Juli, werden in de afdeeling van het Groot-Hertogdom Lu xemburg, ten nadeele van M. Breick, juwe lier te Luxemburg, voor 14.000 fr. juweelen gestolen. Uit het onderzoek bleek dat de dieven Duitschers moesten zijn, Walter Berg, Alfr., Mönighen en nog twee anderen gekend onder de voornamen Hans en Job. In den nacht van 25 tot 26 Oogst, werden in de Duitsche afdeeling voor 35.000 fr. juweelen gestolen ten nadeele der firma Lange, van Glashütte. Eon nieuw onderzoek werd gedaan en men vond dat de diefte door dezelfde kerels moest geploegd zijn Het signalement der uurwerken was in allo richtingen rondgestuurd, en weldra ont dekte men, dat een der kerels te Luik een uurwerk had laten herstellen, dat van dief stal voortkwam. Een der vier Duitschers, Alfred Mönighen werd daarop aangehouden, en Zaterdag ontving het gerecht te Brussel uit Hamburg, een draadbericht, meldende van Walter Berg en Job Meyer. Daar beiden van Duitsche nationaliteit zijn, zal hunne uitlevering niet kunnen gevraagd worden. Men zoekt nu nog het spoor van Hans. De juweelen zijn ongetwijfeld reeds lang verkocht geworden. Schrikkelijk ongeluk. Aan de Halle poort is een karabinier die per rijwiel langs den boulevard reed, door eenen persoon die op den tram wilde spripgon, omvergeworpen. De ongelukkigo soldaat werd onder den tram geslingerd en vreeselijk vermorzeld. Het slachtoffer werd in wanhopigen toestand naar het krijgsgasthuis gebracht. Erg tramongeluDe 14 jarige Louis Van dor Winne, wonende Beenhou werstraat, werd op de Louizalei door een tramrijtuig omgeworpen en vreeselijk ge kwetst. De ongelukkige is in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht. De dramas der ellende. De dagloo- ner Michel Devillé, wonende Land van Luik- straat, dio zich sinds geruimen tijd zonder werk bevond, heeft zich in zijne woning ver hangen. Hij laat eene weduwe met verschei dene kinderen achter. Kiekendief. Zaterdag avontï knipte Jan Kolmon, wonende in de Spiegelstraat, in de Hallen een vet kieken en trok er mede naai' huis. De eigenares had zulks echter be merkt en deed hem in de Sinle Katharina- straat aanhouden. Diefstal. Een Duitscher, Fritz Waul, wonende Zuidlaan, ontmoette Zaterdag nacht eenen landgenoot, die hem verklaarde dat hij juist te Brussel aangekomen was. Waul leid de den onbekende naai' zijne kamer en liet er Karei vertrouwde, dat hy hiertoe iu staat was hij had den moed zulks te ondernemen. Hij kon aan iemand dien hij beminde,diensten bewijzen hij wijdde hem zijn leven. Deze ge dachte vervulde hem met vreugde en scheen zijne krachten te verdubbelen. Hij arbeidde dus dag en nacht, zich alleen de noodige krachten van zijn, door het boven matig werken, uitgeput lichaam te herstel len. V. Geheel aan zijne bezigheden en nieuwe voor uitzichten gewijd, had Karei de Engelsche fa milie en den onbekende geheel vergeten, of, indien hij er soms nog eeus aan dacht, was het voor hem slechts eene herinnering, die alleen den geest treft, zonder een spoor achter te laten. Door zijnen arbeid gelukte het hem het geziu van den eerlijken heer Derbin, die hem m..-t all© krachten bijstond, .staande to houden; maar er was geen vooruitzicht, dat het huis ooit deszelfs luister zoude terugkrijgen. De schitterend© vooruitzichten van Karei waren verdwenen hij was tot een nederig en werk zaam leven veroordeeld. Maar dit bedroefde hem nietindien hij al eenig spijt gevoelde, was het alleen ter oorzako van den heer Der bin, die aan welstand gewoon, alle ontberin gen dio hij nu genoodzaakt was zich op te leg gen, smartelijk moest lijden. Voor hem, den zoon der Alpen, in behoefte geboren, was de verandering onbeduidend hij was terugge bracht in den stand,dio do Voorzienigheid hem bij zijne geboorto had aangewezen. Ilad hij recht om zich to beklagen Hij dacht er zelfs niet aan. Iedere nacht voor te gaan slapen, trots zijne vermoeienis, wijdde hy een uur aan de studie, ten einde niet te vergeten wat hij geleerd, en nog meer vorderingen in de weten- hem eenige oogenblikken alleen. Toen hij terugkwam, was zijn landgenoot verdwenen en met hem de kleederen, juweelen en het geld van Waul. Eene klacht is neergelegd. G au \c die ven. Bij het verlaten der St. Gudulakerk, werd Mev. Lafosse, van Leuven, tusschen twee heeren erg geprangd. Toen zij buiten was, stelde zij vast, dat haar gouden uurwerk met keten verdwenen was. Het gestolen had eene waarde van 400 fr. De drank. Zaterdag avond kwam een genaamde Frans Van Haegen, na ge- ruimen tijd te Merxplas doorgebracht te heb ben, te Brussel aan. In gezelschap van oude kennissen verteerde hij in de dranksluiterijen der Hoogstraat tot zijnen laatsten cent. Zondag morgend kwam hij op het policie- ureel vragen om terug naar Merxplas ge zonden te worden. In het gevang, waarheen hij voorloopig gezonden werd, stelde de geneesheer vast, dat zijn arm gebroken was. Ondervraagd, zegde de man, dat hij gevallen was en zóó gekwetst werd. Hij is naar het Sl-Pietersgasthuis overgebracht. Erg ongeluk. Zondag morgend werd de werkman Steenackers, wonende Samaritanenstraat, op den steenweg van Waver omvergeworpen door eenen kamion. De ongelukkige werd door de paarden ver- trappeld en de wielen liepen hem over het lijf. Het slachtoffer werd erg gekwetst en na verzorging in eene naburige apotheek, naar zijne woning overgebracht. Verdronken.Het 6jarig zoontje der echtgenooten Geeroms, Romeinschen steen weg, is in eene kleine gracht, gelegen op 200 meters afstand van de ouderlijke woning, gevallen, en verdronken. Gevaarlijke hoefslag. Achiel Decraen hovenier, van Wemmei, wilde Zaterdag morgen op de Houbalaan een hoefijzer, dat loshing, van een poot zijns paard wegne men. Het dier bracht hem een geweldigen stamp toe in volle borst. De man zakte ineen en brak dan nog den rechterarm. Zijn toe stand is gevaarlijk. De typhus. Er waren Zaterdag reods 300 gevallen.De toestand der lijders is gerust stellend. De geneesheeren raden het drinken van on gekookt water, alsook het gebruik Van onge kookt groonsel of fruit ten zeerste af. Slimme dieven. Vier kerels die ge baarden dronken te zijn, omringden verleden nacht op de Henegouwlaan een inwoner van Guregem en begonnen rondom hern te dan sen. Toen een politieagent naderde, vluchtten de kerels weg. M. D... bestatigde alsdan dat de schurken hem zijn gouden uurwerk met keten,hebbende eene waarde van 400 fr. ont vreemd hadden. Twee werklieden getoond. Door het omklinken eener plank, vielen de twee pla- foneerders,Devries,Serviëstraat en Blankaert Waterlooschen steenweg, Zaterdag van eene hoogte van zes meters op den grond. De eer ste werd opgenomen met gebroken linkerbeen en kneuzingen de tweede, met gebroken ribben en eene gevaarlijke wonde aan het hoofd. Na verzorging zijn zij naar hunne woning overgebracht. St-GiIlis. Huis geplunderd. Toen M. Eugeen Hendrickx van zijn buitenverblijf terugkeerde stelde hij vast, dat dieven in in zijne woning gedrongen waren en er alle voorwerpen van waarde gestolen hadden. Uit het onderzoek bleek dat de dieven langs den hof in huis gedrongen waren. De waarde van het ontvreemde is zeer groot. Aflruggelaar. De policie van Elsene heeft in alle richtingen het signalement rond gestuurd van eenen genaamden Jules F..., 45 jaar oud, die bij middel van valsche schrif ten ongeveer 9000 fr. aftruggelde ten nadeele van verscheidene handelaars van St-Gillis. Schaarbeek. Werkongeval. Achiel schappen te maken. Hy vond er eene uitspan ning in vol bekoorlijkheid, vorgat zynen toe stand,en na gebeden en zijne medaillie gekust te hebben, sluimerde hy wel doodmoede maai' zachtin. De tijd vervloog, zonder verandering aan te brengen. De ijverige pogingen van Karei ge lukten slechts in zooverre, dat hij het bestaan van dengene, waarvoor hij zich opofferde, eeni ge verzachting kon verschaffen. Do heer Derbin leefde stil in zijnen benar- den toestand. Sedert de fortuin hem verlaten had, hadden allen die vroeger zyn werk roem den en bij hem kochten, zijn huis vermeden, alsof hij met zijn fortuin, ook het talent, dat hem voorheen toegekend .werd, verloren had. Karei bereikte zijn zeven en twintigste jaar, en het was reeds zes jaren geleden, dat hij zijn vaderland verlaten had, ora in Frankrijk een gelukkiger lot te gaan zoeken. Maar die for tuin, welke hy vervolgde, on die hom steeds scheen toe te lachen, ontsnapt hem telkens, wanneer hij op het punt was haar te berei ken. De brave familie was eens rondom eene een voudig gedekte tafel gezeten gulle openhar tige vroolijkheid, zonder levendig to zijn, schitterde op aller gelaatstrekken. Als men hen aldus vroolijk, onbezorgd zag, zou niemand gezegd hebben, dat armoede mede aan tafel zat. Karei verhaalde eenige gebeur tenissen uit zijn vroeger leven; bij lachte zelfs, toen bij over de dwaasheid zijner ontwerpen, over het blind vertrouwen in dien vreemdeling sprak, die hem con schitterend lot in de toe komst had doen hopen, en in zyn hart de kiem der eerzucht had gestrooid. Welaan! voegde hij er bij,ik ben gelukkiger geweest, dan ik wel wegens mijne dwaze ge dachten verdiende. In plaats van eer, gezel- Vandaele, ajusteerder, Paviljoenstraat, her stelde Zaterdag een machien in een werkhuis der Stephensonstraat en kracht ze in werking. Hij werd in een raderwerk gevat cn zijn rech terarm werd tot aan den elleboog afgerukt. Vandaele werd naar het gasthuis overge bracht. Sint-Joost-ten-Noode. Doodeljke val. In eenen schouwburg der Kruisvaartstraat, is een electricien, Felix Van den Branden, van eene. hoogte van verscheidene meters op het tooneol gevallen. De ongelukkige werd zwaar over heel het lichaam gewond en in hopeloozen toestand naar het gasthuis ge bracht. Sint-Jans-Molenbeek. De schoonmoe ders Zaterdag avond, kregen de echtge nooten Do Smedt, Liverpoolslraat, twist. De moeder van den man kwam tusschen eu trok natuurlijk partij voor haren zoon. Hare schoondochter verdedigde zich echter zoo kranig, dat moeder De Smedt, een mes greep en er hare schoondochter mede te lijve ging. Deze bekwam eene diepe snede in do rechterhand. Anderlecht. Brand. Eene schuur van, den landbouwer Andries Van Steenberghe, KastecldreeL is Zaterdag avond, met al wat zij bevatte ten gronde afgebrand. Woonhuis en stallen kondon, dank aan het spoedig op treden der pompiers, gevrijwaard worden. Laken. Cigarenmagazijn afgebrand. Verleden nacht is brand ontstaan in een ci- garerunagazijn van den Antwerpschen steen weg. Toen de pompiers ter plaats snelden,vorm de het magazijn nog slechts een vuurpoel. Hunne hulp moest zich dan ook bepalen bij het vrijwaren der omliggende gebouwon. Het magazijn werd geheel vernield. Een goed nieuws voor de menschen met slechte spijsvertering; men zegt wonderen van de Bilterpeën der Trappisten»Vincart, gebruikt met of zonder melk. 1500 Antwerpen. Ljk opgehaald. Aan do Rynkaai is het lijk opgehaald van den ma chinist De Roeck, van Klein Willebroeck, die sinds eenige dagen verdwenen was. Ongelukken. De dokwerker Ch.-Van den Bergh, werkende aan boord van den stoomer Axminsterviel zoo ongelukkig, dat hij het been gebroken werd. Aan boord van den stoomer Sphynccin bet Amerikadok gemeerd, w erd de dokwer ker Jan Beernaerts, 47 jaar oud, den knoesel gebroken. Beide slachtoffers zijn naar het verpleeg huis van de Kipdorpvest gebracht. Erg w er kon geluk. In eene hout zagerij van den Ouden Steenweg, heeft een werkman, Karei VanHooren, eene plank op het hoofd gekregen. De man werd den sche del gebroken en moest in wanhopigen toe stand naar het gasthuis gebracht worden. Van zijnen wagen gevallen. Indo Middenstatie is do voerman A. Lindekens, wonende te Merxem, van zijnen wagen ge vallen en met eene ernstige wonde aan liet hoofd naar het Stuivenberggasthuis overge bracht. Kindje overreden. Zaterdagavond is de 4-jarige Maria Ballaert, wonende Scho liersstraat, door eenen r.atiewagen overreden en de rechterknie gepletterd. Het slachtoffer is in het stuivenberggasthuis opgenomen. Haar toestand is zeer gevaarlijk. Kind verpletterd.Het 4 jarig knaap je, Adolf Nugé, dat in de St-Katherinastraat voor de ouderlijke woning speelde, werd dooreen tramrijtuig omvergeworpen en over reden. Toem men hot knaapje van onder het rijtuig haalde, had het reeds opgehouden te leven. De droefheid der ouders is onbeschrijf lijk. Erg ongeluk. Gisteren namiddag werd de 24 jarige boodschapper Berrevoets door een tramrijtuig overreden. De man werd de armen en beenen gebroken en in hopeloozen toestand naar het St-Elisabeth- gasthuis gebracht. schap der ryken,waar ik met alle kracht naar haakte,heb ik eene eerlijke, eenvoudige, goedo familie gevonden,die mij als een zoon opgeno men heeft, zoodat ik geloofde, nooit mij no ouders verlaten te hebben, die mij zoo vroeg ontrukt zijn. En gij verdient, dat men u acht en bo mint, zeide baas Derbin, door de openhartige woorden des jongelings bewogen. Ik moet mij gelukwenschen van u aan getroffen te hebben. En hij reikte hem de hand die Karei harte lijk drukte. Ik wil u bekennen, vervolgde baas Der bin dat ik ook het lof van die EDgelsche fami lie, welke gy zoo zeer bemindet, heb willen kennen, maar het is mij niet gelukt. Ik heb ook een onderzoek gedaan naar den vreemde ling, die gij in uwe bergen aangetroffen hebt maar te vergeefs. Ik heb wel iemand opgemerkt die telkens als hij hier kwam, en u gewaar kon worden, met alle aandacht u beschouwde, en mij nopens u een aantal vragen deed, zonder daaraan schijnbaar gewicht te hechtenik ge loof wel, dat hij die man was. Maar sedert lang heb ik hem niet meer terug gezien. Het spijt mijdat ik er u toenmaals niet over gesproken heb maar ik kende in dien tijd al de bijzon derheden uws levens nog niet. Karei wilde antwoorden, toen de klank de* bel de komst van iemand meldde. Een der kinderen van den heer Derbin haastte zich te gaan openen, en bracht eenen reeds bejaarden, eenvoudig gekleeden man mede, waarschijn lijk een bediende, die naar den heer Karei vroeg. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2