DE BERGBEWONER NIEUWSBERICHTEN. HOLLAND. SPANJE. ENGELAND PORTUGAAL. OOSTENRIJK. ZWITSERLAND. RUSLAND. ITALIË AMERIKA Bet Eelfliseh scboolschip te San-Francisco. had. Eene vrouw, waarmede hij reisde, is ook opgesloten. De twee hadden in Duitsch- Jand al 100 roebels gewisseld. Gestikt. Te Maagdenburg hadden twee jongens van negen jaar veel plezier met telHens in een grooten koffer weg te kruipen. Dat ging goed, tot de koffer, terwijl zij er in zaten, dicht en op slot sloeg. De twee jongens zijn gestikt. De Engelsche bespieders. De twee Engelschen, die van spioeneering verdacht worden, zijn uit Emden naar Leip zig overgebracht, ora aan liet krijgsgerecht daar overgeleverd te worden. Een nader bericht omtrent de inhechtenis neming van een fotograaf te Wilhelmshaven meldt, dat de man werkzaam was op het jrijksmarinowerf. Hij zou beproefd hebben, jgeheime plannen van verdedigingswerken 'aan een vreemde mogendheid te verkoopen. Er is huiszoeking bij hem gedaan, maar toen die niets opleverde, is hij voorloopig in vrij heid gesteld. Diefstal van diamanten. De heer Bhandelaar in diamant, wonen de te Watergraafsmeer, heeft bij de Amster- damsche politie aangifte gedaan, dat hem ©ene partij diamant ter waarde van 11,000 .gulden benevens een bedrag van omstreeks 400 gulden aan bankbiljetten is ontstolen. Hij had in de biljartzaal van 't café Palais Ho val te Amsterdam zijne jas uitgetrokken en daaruit waren, toen hij hem weer wilde aantrekken, deze waarden verdwenen. Een toreador gedood Do gekende loreodor Pepete (José Clars) £7 jaren oud is te Murcië, gedurende een stierengevecht door een hoornstoot in den buik gedood. Hij had eono afgrijselijke wonde van 23 centimeters breedte. Toen men hem ter hulp snelde, stamelde hij slechts dozo woorden Ik sterf. Staking van letterzetters Bij den Typografenbond te Amsterdam is ccn telegram aangekomen uit Edinburg, dat daar eon algemeene staking van letterzetters is uitgebroken. Do patroons hebben gedreigd het werk in Nederland te zullen laten ver vaardigen. In het land van Walis is de gisting der werkstakers zoo groot dat de eeno meeting de andero opvolgt, en er dagelijks bcloogin- gen zijn. De werklieden van alle nijverheden heb ben gevraagd de algemeene werkstaking uit te roepen. De Lock-out Het bestuur van het verbond van katoen- Spinnershoeft besloten,een algemeen look-out af lekondigen,indiende werklieden teOldham. waar een plaatselijk arbeidsgeschil bestaat, geene scheidsrechterlijke beslissing van dat geschil willen aanvaarden. De Duitsche bespieders Thans is bekend gemaakt, dat twee solda len van een regiment grenadiers, te Ports mouth in garnizoen, gemeld hadden, dat een burger hun 5 shillings had aangeboden, wan neer zij hem op het fort toelieten. Bij confron tatie met de meergenoemden Duitschen luite nant Helm, herkenden zij hem omniddolijk als dien burger. Helm zou naar aanleiding van die verklaring in hechtenis geuomen zijn. Kloosterlingen uitgedreven. Do Portugeeseho regeering heeft een aan tal Spaanseho kloostcrlingou to Aldeio Alpanta verblijvende, over de grenzen gezet. In geval zij zouden terugkeeron, zullen zij als overtreders der wet, aangehouden wor den. 21* VERVOLG. Mijn hemelwat heb ik dan voor hem ge daan, om my zulk eene groote gunst te bewij zen Karei, het wordt tijd u alles to bekennen, n te zeggen,wie de heer Klington was,en waar om gij sedert zyn vertrek mets meer van hem bobt geboord. De heer Klington was eon rijk grondeige naar uit Londeu, die om staatkundige rede nen, onnoodig hier uit te leggen, gedwongen werd zijn vaderland to verlaten. Zijne groote bezittingen, hoogen rang, standvastig karak ter, haddon hem vele vrienden doen verwer ven hij genoot aller achting en zijn invloed strekte zich ver uit. Voorkomend, tot ver- kwistings toe mild, kende hij geen grooter ge noegen, dan diensten te bewijzen, en voorzijne vrienden de beurs te openen. Weldadig kwam hij de behoeftigen zonder uitwendig vertoon ter hulp. Liever zijne onafhankelijkheid en «ijne opinies willende behóuden, dan vleiend voor de eischen zijner tegenpartij te bukken, had hij het jdan opgevat, om ver van Eugeland die vrijheid van handelen en denken, die zijn vaderland hem weigerde, te geuieten. Kundig en weetgierig man, had hij in Zwitserland, in die schilderachügo landstreek, welke nieuws gierigen en natuurbowondcraars zulke ver hevene tooneelon, en den kunstenaar, den ge- leerdo zulke schooue voorwerpen van studio aanbiedt, voldoeuing gezocht. Dewijl hij ziuh ©ver veleu dio zich zijuo vrienden noemden, te beklageu liad, was hij tot een soort van mon- •cheuhaat vervallen, welke hem een afkeer De cholera Op de 22 verdachte gevallen, zijn er 11 choleragevallen vastgesteld. Een telegram uit Budapest meldt dat te Mohaes, waar vier verdachte gevallen zijn voorgekomen, men besloten heeft de jaar markt, die vandaag moest plaats hebben uit te stellen. In de stad zelf zijn geen gevallen voorgekomen, en men zet ook de toebereidse len voort voor de ontvangst van Keizer Wil helm, die Vrijdag komt jagen op de eigen dommen van aartshertog Frederik. Te Presburg zijn vier verdachte gevallen waargenomen. Alle maatregelen zijn geno men. In den St. Gothard. Uit Genève aan«temps» Door het breken der verluchtingstoestellen in den tunnel van den St. Gothard, is een bewaker van het noordelijk gedeelte geslikt. De werklieden en de bewaker van het zui delijk gedeelte konden zich redden. Russisch schip beroofd. Uit Charbin, «Mantsjoerie», wordt in den dato, 12 September, geseind Tsjoengoezen hebben op een Russisch stoomschip de heide eigenaars van het schip gedood en de bemanning en do passagiers gekneveld en beroofd, waarbij velen gewond werden. De Tsjoengoezen vernielden daarop de machines. Een kruiser van de grenswacht heeft do geboeiden uit hunne benarde positie verlost. Groote brand. Uit Zaritsinne wordt geseind Een brand woedt sedert Zondag 3 ure in de voorstad Kawkas. 's Avonds waren reeds 300 huizen afgebrand. Vier duizend personen zijn zonder schuilplaats. De hout-treinen van Wolga zijn in gevaar. Het huwelijk van den hertog der Abruzzen. Eene offioieuso meedeeling verklaart de geruchten over een op handen zijnde huwe lijk van den hertog der Abruzzen, door de bladen dezer dagen meegedeeld,als volkomen ongegrond. Do «Tribuna» verklaart zonder vrees voor logenstraffing, dat de koning van Italië zijne volle toestemming had gegeven, 't Is dus de hertog zelf die van deze verbintenis heeft af gezien. Cholera. In de laatste 24 uren zijn vier nieuwe ge vallen waargenomen on 4 overllj'dens. Katholiek kongres. Een groot Katholiek Kongres heeft te Porto Anzio plaats gehad. Meer dan drij hon derd genootschappen namen er deel aan. Kardinaal Merry del Val zond een lang tule gram waardoor l»ij do deelnemers, in naam van Z. H. den Paus geluk wenschte en hen aanmoedigde om voorts te arbeiden aan het heil van allen doch bijzonderlijk voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der werk lieden. De ramp op het Michga n-meer. Over de ramp, welke dezer dagen eene groote veerboot op het Michigan-meer heeft getroffen, en dio aan 31 menschen het leven heeft gekost, is nog eenig ander bericht toe gekomen. De oorzaak dor ramp is niet ge kend. Een deel van het achterschip liep plot selings vol water, waarschijnlijk door het openspringen van luiken. Terwijl het schip reeds aan 't zinken was, stuurde de kapitein naar de rióhting van ondieper water, om het vaartuig op de kust te zetten. Inmiddels was de bedienaar der toestellen voor draadlooze telegrafie reeds aan het geven van het ge- vaarsein «C. Q. D. Veerboot n. 48 is aan het zinken. Help. Gelukkig werd dat sein door een voorbijvarend schip opgevangen. Onmid- der samenleving ingeboezemd en hem aangezet had, eene eenzame streek van Zwitserland te gaan bewonen. Gij weet beter dan ik, hoe zijne levens wijze in die half woeste streek was,gedurende de vijf jaren welke hij daar doorbracht. Dooi de liefde en teedere zorgen zijner deugdzame eclitgenoote en beminnelijke dochtor omringd, wclko hij uit den grond des harten beminde, was zijn tijd verdeeld tusschen de studie en de gedurige tochten in de bergen. Eeuige zaken van geldelijk bolang riepen hem naar Londen terugen daarhy zijne dochter tot geen eenzaam leven wilde veroordeelen, besloot hij zijne fa milie mede te nemen en vervolgens Parys te gaan bewonen. Hier heb ik hem leeren ken nen. Overeenstemming in denkwijze en smaak maakten ons spoedig tot vrienden. Gedurende den tijd.wolke hij in Zwitserland doorbracht, heefthi.i u leoron hoogachten aan uweu moed was hij het leven verschuldigd; er bestond reeds een band van erkentelijkheid tusschen u beiden, toeu hij uw goeden aan leg tot do studie opmerkte. Ilij schepte er be hagen in, uwen geest te versieren hij be merkte met vreugde, dat uwe ziel niet minder schoon, dau uw oordeel vatbaar was, en er ontstond eene ware vaderlijke genegenheid vooru in zijn hart. Gij verecnigdct alle zede lijke en li- hamelüko hoedanigheden van een fiksehen jongeling, zonder een hunner gebre ken te bezitten. Van allo wercldsche veroor deelen ontdaan, oordeelde hij dat gij een goed echtgenoot voor zijne dochter zoudt zijn. De u verschuldigde erken lelijkheid,dezekerheid van het geluk zijner dochter te l ereiken,zijueleven- digo genegenheid u. no bewondering voor uwe tref el ijk e hoedanig icden, alles legde hem den plicht op. -n do neiging zijns harten te volgen en uw fortuin te vestigen,- door het delijk zette het koers naar de zinkende stoomboot. Toen het schip daar aankwam, lagen de opvarenden van de «18» al in het water. Maar nog 43 konden worden gered 31 zijn er verdronken. Deletters G. Q. D. beteekenen Come Quick Danger. (Kom spoedig, gevaar). De katoenoo£st. Uit NewYork, aan de «Frankf. Zeitung» Een hevige hagelslag heeft de katoenoogst op eene groote oppervlakte vernield. Het Belgisch scboolschip l'Avenir bevindt zich sedert eeuige dagen te San Francisco. De Belgische kolopie, aldaar gevestigd, heeft te dier gelegenheid een feestmaal aan geboden aan den staf van het schip, alsook aan de kadetten. Talrijke heildronken werden uitgebracht. M. Drion, konsul van België, stelde de gezondheid vóór van Koning Albert en dronk op den bloei onzer nationale marine en op de gezondheid van den staf en de kadetten van het scboolschip. Geestdriftige toejuichingen besloten dezen heildronk. Bevelhebber Zanders antwoordde in goed gevonden zinnen en betuigde zijne groote voldoening over de werkzaamheid en oppas sendheid der kadetten. Op 28stea Oogst zijn eenige leden der kolo nie, gevolg gevende aan eene uitnoodiging van bevelhebber Zanders, het schoolschip gaan bezichtigen. Onder de bezoekers waren M.M. Drion, Clerfayt, Marsily Huttaert, Vernieuwen, Bellemans, enz. Een lunch werd den bezoekers aangeboden en toen het uur van schbïden geslagen was, scheidde men, met do hoop, elkander toeko mend jaar terug te zien.. Brussel. Eene Klopjacht. Maandag nacht heeft de Brusselsche policie eene klop jacht gehouden op de talrijke rondleurders, die alle avonden en 's nachts de bezoekers der koffiehuizen met hunne Oostersche tapijten enz. lastig vallen. Eon dertigtal Algerianen werden naar het policiebureel gebracht. Het is op klacht der handelaars, aan wie deze rondleurders eene gevoelige konkurrencie doen, dat de policie hevel kreeg krachtdadig te handelen. Taxi tegen tram. Maandag nacht had op den noek der Noordlaan en de Brouckère plaats eene geweldige hotsing plaats tusschen een taxi en een eiektriek tramrijtuig. De auto werd bijna geheel ver nield en Mev. Jeanne B..., wonende de Launoystraat, die er in had plaats genomen, werd erg gekwutsü» gelaat. Uit het onderzoek bleek, dat de botsing aan de onvoorzichtigheid van den autogeleider zou te wijten zijn. Nog eene klacht. De vertegenwoor diger der firma Savarden, zonen, van Parijs, heeft Dijnsdag eeno klacht neergelegd tegen onbekenden, wegens diefte, in den nacht van den brand der tentoonstelling, van eene groote hoeveelheid voorwerpen in nagebootst goud, voor eene totale waarde van 7,500 fr. Eon onderzoek is geopend. Een dronkaard. Dinsdag namiddag, stond een dronken kerel, van herkulische ge stalte, voor de vitrien van eenen wisselagent der Vooruitgangstraat, te roepen, dat al wat voor de vitrien lag, aan hem toebehoorde. Met eenen stok poogde hij de vitrien te verbrijzelen. Ziende dat er zooveel volk rond hem bleef staan, nam hij de vlucht en ging zich in een koffiehuis der Noordstraat, op het platvlak van het gemak verbergen. Een politieagent haalde bem uit zijnen schuilhoek en de kerel, zijne aan u te vermaken. Hij deelde dit voor nomen aan zijne vrouw mede, die hetzelve met al de vreugde eener edele en dankbare ziel, goedkeurde niet minder dan de heer Kling ton had zij u leeren kenDen, en ongetwijfeld voorkwam hij hiermede hare dierbaarste wen- schen. Sedert was de zaak uitgemaakt. Maar hij wachtte zich wol, u daarvan te onderrich ten hij wenschte u eenige beproevingen te doen ondergaan, en daarom moesten zijne plannen tot op het laatste oogenblik u onbe kend blijven. Miss Clary moest ook niets we ten. Dat hij uit Zwitserland is vertrokken, zonder u zelfs te zien, zonder u vaarwel te /eggen, dit was alleen, omdat hij bevreesd was zich te zullen verraden, of dat het door dc gevoeligheid zijner vrouw of dochter u bekend zou worden waarlijk, dit eerste was reeds een wreed middel. Tot voldoening zijt gij over winnend uit de beproevingen gekomen, die de Voorzienigheid, alleen u oplegde. Gij zyt we zenlijk de weldaden, welke de heer Klington over u heeft uitgestort, waardig. Ik kende hem reeds vóór mijn vertrek naar Zwitserland. Hij zelf had mij u als den knapsten gids naai' de ijsbergen aangewezen maar hy had zijne plannen met u nog niet gezegd. Bij mijne terugkomst deed hij mij dui zend vragen nopens u, welke ik slechts ten gunstigste kon beantwoorden. Toen gaf hy mij van alles opheldering. Ik vertelde hem, dat ik verwonderd over uwe kunde en uw ver stand, u uitgenoodigd had naar Parijs te ko men en er u zou wachten. Indien gij zelf het adres, hetgeen ik u gaf, niet verloren hadt zoudt ge mij toch niet gevonden hebben; want do portier van het aan u opgegeven huis had last, wanneer gij u aanmelddet te zeggen dat ik Parijs verlaten had, en mij voorlangen tijd op reis bevond. Dit was het verlangen van den die hevigen tegenstand bood, werd naar het policiebureel overgebracht. Het is een dok werker, Emiel Barth genaamd, die in plaats van te gaan werken, de herbergen afgeloopen had. Spring niet op een rijdenden tram. Een inwoner van Sint-Pieters-Jetle, M. Al- lacrsin, 5S jaar oud, wilde aan de Beurs op een tram springen welke nog al snel reed. Ilij misrekende zijnen sprong, en werd togen de straatsteenen geslingerd. De man werd er? aan het hoofd gekwetst en kreeg nog een proceS-verbaal op den hoop toe. Erge val. Een mekanicien, Victor Olivier, Bordeauxstraat, wilde zich Dijnsdag morgend, rond 5 ure, naar zijn werk hege ven, toeu hij van de trappen viel en met het hoofd door een venster terecht kwam. De man werd bijna den slagader afgesneden en men moest hem uit zijnen neteligen toestand redden. Na door eenen geneesheer verzorgd te zijn, kon de werkman zijnen weg voort zetten. Arme zinnelooze. Eenige dagen ge leden had zekere A... wonende Visitandmen- straat, het zinneloozengeslicht verlaten. Hij was echter niet genezen en gisteren, dronken zijnde kreeg hij opnieuw eene vlaag van zinneloosheid. Ilij wilde zijne vrouw ver moorden, doch deze kon vluchten. Policieagenten kwamen ter plaats en wil den zich van den zinnelooze meester maken, doch, hij had zich in zijne kamer verschanst. Toen zij er in gelukten de deur open te krij gen, wilde A... door het venster springen. Na eene lievige worsteling kon de arme man overmeesterd worden. Onvoorzichtige wielrijder. De echt- genoote Delaet, St-Laurensstraat,werd Dins dag namiddag op de Kaatsplaats door eenen wielrijder omgeworpen. De ongelukkige werd vreeselijk aan het hoofd gewond en moest naar het St-Jansgasthuis overgebracht worden. Na verzorging kon zij naar huis terugge voerd worden. Gefopte Engelschen. Twee Albions- zonen, Tliiinotheus P... en Henay M..., van Birmingham, zijn in het muzeum der Regent- schapslraat in kennis geraakt, met twee andere Engelschen. Een dezer zou gaarne eene schilderij koo- pen, doch hij had het noodige geld niet op zak. P... en M... leenden het ontbrekende en de twee bedriegers verdwenen... Eene klacht is neergelegd. Erg ongeluk. Een landbouwer van Wolverthem reed zoo wild door de Laken straat met zijn gespan, dat hij een lantaarn paal omwierp. Het bovengedeelte van den lantaarn kwam terecht op 't hoofd van M. Vander Maelen, wonende Antwerpsche steen weg, die als eene massa ter aarde zonk, veel bloed uit eene gapende wonde verliezend. Voorbijgangers namen het slachtoffer op en droegen het in een huis, waar een genees- i.oex- Juii man, dip in Jvv/wjjrninjjj was geval len, tot hetleven terugriep. De pÓUlie Dracht hem daarna naar huis. Zijn toestand is zorgwekkend. Slachtoffer harer onvoorzichtigheid. - Vrouw Hamers, Broekstraat, goot ten harent petrool op hel vuur. Hare kruik ontplofte en de ongelukkige werd gevaarlijk verbrand. Men vreest haar niet te zullen kunnen red den. Knaap overreden. De 8-jarige Jean Bultereys, wonende Sleutelstraat, geraakte onder den wagen van een bierkoopman, in de Opvoedingstraat. De knaap werd met ver pletterden voet opgenomen. Men vreest den voet te zullen moeten afzetten. Erg verbrand. De schilder Pelgrims, wonende Jules Bouillonstraat, werd Dinsdag morgend in de Keizerlijke straat gevaarlijk verbrand. De spirituslamp, met welke hij de^ verf van eene deur brandde, was ontploft en had het vuuraan zijne kleederen medegedeeld. Zijn toestand is bedenkelijk. heer Klington, die in z'yne begeerten om u eenige beproevingen te doen ondergaan, vol hardde, tot de tijd er was, om u met zijne dochter te vereenigen. Wij hebben hier van uwo komst geweten, u door eenen landsman, die in mijnen dienst is, te laten gadeslaan, en last gegeven u te mijden, uit voorzorg dat gij hem herkennen zoudt. Het oogenblik was gekomen,waarop de heer Klington u zoude laten roepen, u zijne armen zou openen, zeggende «Myn zoon toen eene plotselinge ziekte hem in weinige dagen naar het graf sleepte. Om te voorkomen, dat zulk een voorval geen hinderpaal in de volvoe ring van zijn dierbaarsten wensch zoude kun nen te weeg brengen, had hij de voorzorg ge nomen een testament te maken, en my eene kopij er van te geven, die gij daar gezien hebt, en het oorspronkelijke by eenen notaris be legd. Sedert eene maand, zijn mevrouw Kling ton en miss Clary ontroostbaar over het ver lies van een teerbeminden echtgenoot en va der, terwijl ik in hem een trouwen vriend betreur, dio nimmer vervangen kan worden. Do armen beweenen eenen weldoener, wiens liefdadigheid onuitputtelijk was. Ik zal jmet genoegen zijn laatsten wil in hetgeen u betreft, vervuld zien.Vandaag zelfs is miss Clary door hare moeder ervan onderricht geworden zij heeft uwen lof met voldoening sclnjueu te vernemen, en geantwoord, dat zij geen ande ren wil dan dien harer moeder had, en harte lijk verlangde, zich nooit van haar to moeten scheiden dat de wenschen haars vaders haar heilig waren, maar dat zij ook de goedkeuring harer moeder behoefden. Er blijft dus slechts uwe toestemming over en voor mij vergiffe nis,van u zoo openlijk geprezen te hebben. Gedurende den geheelen loop vau dit ver- Elsene. Diefstal. Dinsdag namiddag is een onbekende dief in do woning gedron gen van mev. Lannoy, Francartstraat, 11 en heeft er eene reislasch gestolen,eene belang rijke geldsom en talrijke kostbare juweelen inhoudende. Vilvoorde. De genaamde J. Himbrechts van Campenhout, reed per velo naar Vil voorde voor eene boodschap. Onderweg brak zijn rijwiel en Himbrechts viel zoo ongeluk kig op do stukken, dat hij erg aan de kin gekwetst werd. Het slachtoffer kloeg ook van inwendige pijnen. Zijn toestand boezemt eenige onrust in. St- Gillis. Dramatische poging tot zelf moord. De 18 jarige Augusta G..., wonen de Linnéstraat te St-Joost-ten-Noode, wan delde met haren vriend langs de Fonsnylei, toen zij om eene nietige rede met den jonge ling begon te twisten. Plotselings nam zij twee sublimaatpastillen in. Het meisje rolde stuiptrekkend ten gronde. Op hare hulpkreten snelden policieagenten too, dio haar bij eenen geneesheer uit do buurt brachten. Een krachtig tegenvergift werd haar toegediend, doch haar toestand is nog zeer gevaarlijk. Schaarbeek. Erge gasontploffing. Maandag nacht had eene erge gasontploffing plaats in de eetzaal van M. L... ingenieur, Gallaitslraat, 48. De vensters vlogen in stuk ken en M. L..., die met eene lamp in de zaal gekomen was, werd erg aan de handen en het hoofd verbrand. De pompiers snelden spoedig ter plaats en konden de vlammen uitdooven. Uit het onderzoek bleek, dat een gasbek was blijven openstaan. Extra-fijne koffie is gemakkelijk om maken-. Gebruikt de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Overal te vinden. 1500 Vrecselijke nacht. Verleden nacht, werden de inwoners van een huis der Victor Hugostraat gewekt, door het lossen van ver scheidene revolverschoten, gevolgd door hulpkreten, welke uit do kamer der echtge noten Gazon opstegen. De andere huurders snelden toe en klopten op de deur. De 'echtgenoten Gazon openden. De man verklaarde dat hij gedroomd had, dat dieven in zijne woning gedrongen waren en hij zijnen revolver nam en begon te schie ten. Hij had zijne vrouw aan het hoofd getrof fen en een spiegel verbrijzeld. Een onderzoek is geopend en het parket werd verwittigd. Etterbeek. Messteken. Een veekoop man, Albert De Vuyst, was Maandag avond naar de kermis van Wolnwe gegaan en kreeg er twist met eenige onbekende jongelingen. Toen hij naar huis ging, werd hij door do jongelingen aangevallen en verscheiden© messteken toegebracht. De man zonk badend in zijn bloed neder, en dronken zijnde, viel hij weldra in slaap. Dinsdag morgéna, totiU 5 ure, werd bij door een voerman gevonden en naar het policiebureel van Schaarbeek gevoerd. Een onderzoek is geopond. Antwerpen.Drama. Een dokwerker. Georges Marchal, wonende in de Sluisstraat met eene vrouw Rosalie De R... Dikwijls ontstond er twist tusschen het koppel, daar beiden aan den drank verslaafd waren. Maandag nacht ontstond opnieuw twist, en plotselings stegen hartverscheurende hulp kreten uit hunne woning op. Geburen snelden toe. Men vond beiden mei brandende kleederen in hunne kamer. Do vlammen werden spoedig uitgedoofd, en bei den naar het gasthuis overgebracht. Ondervraagd, verklaarde de man dat zijne bijzit hom de petroollamp naar het hoofd, had geslingerd. De vrouw beweert het tegenover-,; gestelde. Daar er geen rechten kant aan te krijgen was, heeft de politie het parket verwittigd. haal, had Karei niet opgehouden tranen te storten. Kan ik thans weigeren vroeg hy, de oogen ten hemel geslagen en de handen sa mengevouwen. Hoe onwaardig ik uwe welda den ook ben, edele vader, ik zal dubbel uw zoon zijn, dewijl gij het verlangt. Dat uw ze gen uit den he. 1, waar gij thans zyt, op mij nederdale, al mijne oogenblikken zullen aan het geluk van haar, welke gij my tot vrouw bestemdet, gewijd zijn, en uwe waardige echt- genooto zal in mij een liefhebbenden en getrou wen zoon vinden. Deze laatste woorden zeggende, had hy zich op de knieën geworpen. Hij dacht aan de be hoefte van baas Derbinhy zou hem zijne schoone dagen van voorheen kunnen terug bezorgen. Deze gedachte had hem elke aarze ling doen wegnemen. De heerHerville nam hem op, on drukte hem aan zijn hart. Ik zal heden mevrouw Klington en liare dochter gaan spreken, zeide hij, en morgen zult gij haar gaan bezoeken. Zij zijn hier, maar ik moet ze op uw bezoek voorbereiden. Karei vertrok. Nauwelijks had hy den drempel van dit huis overschreden, waarin hij eenige oogen blikken te voren arm was ingetreden en waar hy thans als bezitter van eene fortuin uitging, of hij ondorvond een soort van duizeling, en hetgeen voorgevallen was, scheen hem slechts 63n droom te zijn hij vroeg zich af of alles wel waar zou zijn, zoo zeer had de plotselinge overgang hem getroffen en men bespeurde dan ook zonder r^oito, toen hij bij baas Der bin terugkeerde, dat $x iets buitengewoons was voorgevallen. I (Wordt tooftgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2