BUITENLAND. DE BERGBEWONER NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D. HOLLAND. SPANJE OOSTENRIJK. RUSLAND TURKYE. I (Wordt 1 12 ure 10 stoomt de blauwe trein, do Konink lijke Hollandsche trein binnen. Het - Wien Neerlandsche Bloed weer klinkt. Uit den vorstelijken trein stappen de Koningin, altijd even aanminnelijk, prins Hendrik der Nederlanden, en do leden van het hof. Ridder Roëll, burgemeester van Amster dam, stelt aan de Koningin do aanwezige personen voor. De aankomst der Belgische Vorsten Eenigo minuten later weerklinken ander maal 101 kanonschoten. Nu zijn deBelgische vorsten daar. Het marinemuziek speelt de 13r abanoonne. Bij het afstappen van den trein kuste ko ning Albert do hand van Koningin Wilhel- mina en prins Hendrik die van koningin Elisabeth. De beide koninginnen omhelsden elkander, terwijl koning Albert de hand drukte van jg*ins Hendrik. De gebruikelijke voorstellingen van de ge volgen hadden op de kaai plaats. Hot was een schitterende groep, waarboven do hooge gestalte vaa koning Albert uitstak. De vorsten begaven zich alsdan naar de ontvangstzaal, waar de andere voorstellingen plaats hadden. De stoet. Eeno geestdriftige ovatie werd onze vorsten gebracht toen zij buiten traden. Het geroep Leve de koning Leve de konin gin bldef aanhouden. Do stoet zette zich in beweging in de vol gende ordeeerst de policieoverstcn, daarna ridder Roëll, burgemeester, dan het eersto «chaüron huzaren daarop volgt het eerste bof rij tuig. waarin koningin Wilhelmina en koning Albert hebben plaats genomen, dan bet tweede hofrijtuig, met koningin Elisa beth en prins Hendrik. Het tweede schadron huzaren rijdt achter dit hofrijtuig. Oumidde- lijk daarna volgen in zes bofrijtuigen, de ge volgen der vorsten. Overal op den doortocht is het eindeloos, geestdriftig en tevens eer biedig juichen. In het Koninklijk Paleis. IIpt antiek gebouw is niet versierd. Enkel de Belgische en Nederlandsche vlaggen wap perden er op. Het muziek der grenadiers speelt do Bra- ban^onne, op het oogenblik dat de rijtuigen Btil houden, on onmiddelijk daarna liet Ne- 'derlanJsch Nationaal lied. Middelerwijl klinken daarboven in den toren ook de Belgische en Nederlandsche ualiouale liedoren. Do vorston worden in liet Paleis ontvan gen door den grootmoester der ceremoniën, baron van Pallandtde groot hofmaarschalk graaf vgn Bylandl; do hofmaarschalk jonk heer Borool generaal van Heustz, oud alge- ■leen gouverneur dor Indien de kamer- heeren baron van Tuyl van Scrooskerkon, baron van Nagell, baron Roëll, jonkheer van den Bosch, jonkheer Roëll, jonkheer Six, baron Faets van Amerongen adjunkt Kapitein graaf Dumonceau, luitenant jonk- h> r van Müklen de ordonnancie-ofiicieren baron van Iiardenbroeek, baron van Voorst cn majoor van Suchtelen van de Haere. Na de voorstellingen begeven do Belgische Vorsten, Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik, zich op het balkon, om de menigte- te groeten. De ovalio welke hen nu te beurt viol, was recht onvergetelijk.... Daarna gingen de Vorsten en hun gevolg •ntbijten. Het bezoek aan het Rijksmuzeum. Ka het ontbijt, en na eenigo oogenblikken rus', begeven do Vorsten zich naar het rijks- muzcum. Wederom was het op den doortocht van den Dam tot aan het muzeum dezelfde eind- looze ovatie. Slechts tweemaal tot hiertoe heerschlte deze geestdrift te Amsterdam bij t3J VERVOLG. Hij verhaalde haar het geluk, dat hij onder *ijn dak genoten had, een goluk dat onge stoord zoude gew eest zijn, zouder de vroegere berinncriugeu do ongelukken, wolke dien man getroffen en zijn handel vernietigd had den. Do taal van Karei w as welsprekend, zijne stom treffend men koorde hem met bewonde ring aau, en miss Clary wischte meer dan eens in het geheim een traao af, bij hot ver haal der ongelukken, dio bet loven van Karei getroffen hadden.Niets duidde in de mauiereu. houding, noch in de taal van den laatste, verlegenheid aan. Meu zou gezegd hebben, dat de manieren der groote wereld hem eigen waren, zooveel losheid, bevalligheid en een voud lagon er over zijn geheel waven, ver spreid. Men bepaalde den tijd, wauneer Ka rei de echtgenoot van miss Clary zoude wor den. De heer Klington had het verlangen te konnon gbgeven, dat deze vereeniging zoo spoedig mogelijk na zijn dood zou wonlen vol trokken men rtieende zijne wenschen niet te te mogen weerstreven. Er werd daarom beslo ten, dat mon twee maanden zoudo gebruiken, ora zich tot de plechtigheid voor to bereiden, cn dat miss Clary die in de afzondering zonde doorbrengen. Tot zoo lang moest Karei het huis van baas Derbin blijven bewonen. Karei vertrok, belovende van tijd tot tijcl mevrouw Klington en den hoer Heville, die zich met de xaken der nalatenschap belastte, to komen bezoeken. Helaas daar er op deze aarde geene schil- dorü bestaat, of z'g hoeft hare schaduwzij, geen schoone dag welko geen einde neemt, het bezoek der Boerengeneraals, die nederige helden, en bij het bezoek van prinsesje Jnliana. De wandeling der vorsten en hun gevolg in het prachtig Rijksmuseum was van be trekkelijk korten duur. Zij teekendon het gulden boek van het museum en reden van daar naar het stadhuis. In het stadhuis Hier was de versiering prachtig. Overal bloemen, planten en draperijen. De hooge bezoekers namen in de gulden zetels plaats. De socialistische gemeente raadsleden zijn afwezig. Een muziekkorps, dat in eene zaal naast do zittingzaal heeft plaats genomen, speelt de Belgische en Ne derlandsche nationale arias. Nadat eene verversching aangoboden was, sprak de burgemeester van Amsterdam eene redevoering uit in het Nederlandsch. De burgervader bedankte de Belgische vorsten wegens hun bezoek, deed do beste wenschen voor het g«luk en den voorspoed der Belgische natie en het welzijn derBelgen, en eindigde met de hoop uit te drukken, dat het bezoek der Belgische vorsten aan Amster dam, de banden welke het Nederlandsch volk met het Belgisch volk verbinden, nog nau wer zou toehalen. Het muziekkorps speelde hierna de «Bra- ba^onne.» Koning Albert antwoordde in het Vlaamsch. Onze Vorst verklaarde, dat de Koningin en Hij zeer ontroerd waren wegens het hartelijk onthaal, hem in Amsterdam te beurt ge vallen. Amsterdam, zegde hij, is nog steeds te bewonderen. De stad bezit nog onvergelijk bare kunstschatten, oude en grootsche ge bouwen, eigenaardige kanalen welke aan de stad een hoogst belangwekkend uitzicht geven. Arasterdam is ook het centrum van het kunstvertoon en van geestesontwikkeling. De Koningin en Ik zelf, vormen de beste wenschen opdat Amsterdam voorspoedig en gelukkig weze en wij brengen hier de uitdruk king van ware vriendschap, van alle Belgi sche steden. Nu speelde het muziek het Wilhelmus van Nassauicen Het bezoek eindigt met het bezichtigen van de rijke verzameling voorwerpen, betrek hebbende op de stad Amsterdam. De terugkeer naar het paleis is een ware triomftocht. Het galaontbijt Om 7 1/2 ure werd in de groote zaal van liet Koninklijk Paleis een galaontbijt gege ven ter eere van de Belgische vorsten. De tafel was hoefijzervorming geplaatst. Er waren talrijke genoodigden, waaronder benevens do vorsten en hunne gevolgen, de leden van het hof, de ministers, de vreemde gezanten, de voorzitters der Eerste en Twee de Kamer, de krijgsovorheden, de rechter lijke overheden enz. Da heildronken. Koningin Wilhelmina brengt den eersten heildronk uit. De vorstin spreekt Fransch. ('tls spijtig voor Nederlandsche vorsten. Fransch te spreken tot vorsten die de Neder landsche taal kennen en spreken, doch de protokool van het hof wil het zoo.) De Hollandsche koningin zegde, dat het haar bijzonderlijk aangenaam was de Belgi sche vorsten te kunnen verwelkomen in de hoofdstad. Zij bedankte in haren naam en in den naam van het Nederlandsche volk voor de eer hen door het bezoek aangedaan en drukte de hoop uit, dat het bezoek door de Belgische vorsten in Holland gedaan, nog door meerdere bezoeken zou gevolgd worden. Koningin Wilhelmina dronk ten slotte, op de gezondheid der Belgische vorsten en der Koninklijke familie en op den voorspoed van België. Koning Albert antwoordde op den heildronk van Koningin Wilhelmina en be dankte nogmaals voor het gulhartig onthaal. zoo ook had de zoon Waltor, na de ontroerin gen van dezen dag, nog eenige smartelijke tranen te storten een uit Zwitserland aange komen brief bracht hom eene tijding, die zijn hart met droefenis vervulde. Ilij was van dei- volgenden inhoud Mijn geliefde Zoon De brave grijsaard, die even vurig als ik u «i beminde, de goede pastoor onzer gemeente, - de man Gods die ons allen liefhad, is niet n meer Hij is gestorven, zoo als h\j ge- i leefd heeft, als een heilige Eenige dagen door eene koorts, dio ons volstrekt geene n onrast baarde, te bed gehouden, zoude hij nog te midden zijner kudde zijn, bijal- dien de ijver zijn laatste uur niet verhaas: had. In weerwil onzer smeekingen, hebbeD i wij hem Diet kunnen verhinderen een on- zer goede vrienden te gaan bezoeken, die een vreeselijkon val van de ijsbergen, gedaan liad. Hij seide mijn loven behoort u allen ik ben veplicht aan God rekenschap van alle uwe zielen te geven. In de pastorij terugge- keerd, na de biecht van don zieke gehoord te hobben,heeft hij zich weer te bed begeven, -» om niet meer op te staan. r Ik zal u de droefenis onzer bergbewoners niet afschilderen. Wij verliezen allen een vriend, een vader, het trouwe afbeeldsel der i» Voorzienigheid... Op het kerkof, waar al on- ze dierbaren rusten, hebben wij het lichaam van onzen braven herder, onder het groote kruis van den godsakker, neergelegd. Gij zult, mgn geliefd kind, eens tranen komen storten en een gebed stamelen op dit dier- n baar graf want gij weet hoezeer hij u liof bad. - Yaavwelnog eenigo dagen voor mij en eenigen tijd voor u, cn wij zullen eveneens aan deze wereld vaarwel moeten zeggen. Onze vorst zegde, dat hij sinds lang den wensch had uitgedrukt Koningin Wilhelmina te ontmoeten en nader kennis te maken, met het schoone land dat zij regeert. Wij zijn gelukkig, zegde hij, hier den tolk tc kunnen zijn van de genegenheid en vriendschap van het Belgische volk. De Hol landscho natie heeft ons dit jaar nog een be wijs gegeven van hare genegenheid en wel willendheid, door hare bijzondere deelneming aan de Tentoonstelling van Brussel. Gij vraagt, dat onze betrekkingen nog nauwer zouden aansluiten. Wij van onzen kant, vragen niet liever, dan dat de beste overeenkomst steeds moge beerschen tus- schen Holland en België. Ik denk dus de tolk te zijn van geheel de Belgische natie, met de beste wenschen tc vormen, voor het welzijn van de Koningin Wilhelmina, Hare doorluchtige moeder Ko ningin Emma, den prins der Nederlanden, orinses Juliana, de liefdé en de hoop van een y.nsch volk. Ik drink op de gezondheid van Hare Majesteit de Koningin der Neder landen, van hare doorluchtige familie, en op den voorspoed van het Nederlandsche volk. De taptoe De feestelijkheden van Donderdag werden besloten met een militair-*ö/?toe. Het gewoel, gejubel en gejuich beschrijven is eene onmo gelijke zaak. Minstens 600,000 personen be vonden zich in de straten in den omtrek van den Dam. Gedurig worden vrouwen, die in het ge drang onwel wierden, naai* de verpleeghui zen gebracht (Men zal zich herinneren dat bij den Taptoe in 1891 gehouden ter eere van den keizer van Duitsc-hland, zulk vreeselijk gedrang was, dat er verscheidene dooden en gewonden waren. Nu zijn betere veiligheids maatregelen genomen. Om 9 ure 16 nemen de 650 muzikanten, trommelaars en trompetters, op het Dam plein plaats. Om 9 ure 30 verschijnen de vorsten op het balkon en onmiddelijk wordt de -taptoe» ge slagen en geblazen. Daarna worden de «Brabanconne» en het -Wilhelmus» uitgevoerd. Het volk juichte luidruchtig toe. De muziekkorpsen defileeren voorbij het balkon. De eenen spelen den -March der Gre nadiers» de anderen eenan march door Bras- sine, geschreven voor het regiment, waar prins Albert diende. Het laatste muziekkorps speelt een Beiersch volkslied, ter eere van koningin Elisabeth. Daarmede zijn de feestelijkheden voor den eersten dag afgeloopen. Het volk verspreidt zich door de stad en nog lang weerklinken de Belgische enNeder- landsche liederen door Amsterdam. Levend in de kist gelegd. Het parket van Marseille komt een onder zoek in te stellen over eene zaak te Parijs in een hospitaal gebeurd. Men legde eenen doode in de kist, toen men bij toeval bemerkte, dat hij nog ademde. De ongelukkige werd terug naar zijne kamer gedragen, diereeds dooreenen anderen zieke was ingenomen. Hij overleed slechts twaalf uren later. Al de zieken van dit hospitaal zijn vol ver ontwaardiging. Sedert dit hospitaal ver wereldlijkt is, gebeuren er daar feiten, welke do haren zouden doen ten bergo rijzen. Het schijnt dat het parket vele echte schan dalige feiten aldaar ontdekte. Staking Gistoren avond hebben de camionneurs van Bremen, in meeting vereenigd, met groote meerderheid de staking gestemd. Mochten wij haar slechts verlaten, na al on- ze zaken hier wel verricht te hebben Peter. P. S. Ik vergat ute schrijven, dat men de woorden -Hij deed wel en zag niet om op het graf van den pastoor gegrift heeft. Wij behoeven niet te zeggen, dat de in houd van dezen brief aan Karei vele tranen kostte. De herinnering aan den goeden priester de zegen welke hij hem gegeven hadzijn laat ste vaarwelzijne raadgevingen die het ken merk van hooge wijsheid en bovenmatige lief de droegen, dit alles gevoelde het edele hart an den zoon van Grettly, en vermeerderde zijne smart. In allo geval, geloofde hij niet beter zijne erkentelijkheid en liefde aan zijnen beminden weldoeher te kunnen betoonen, dan door gebed en geloof, en door zich op eene waarlijk christelijke wijze tot den zegen,wolke hem aau miss Clary verbinden moest, voor te bereiden. Als goed onderwezen christen, was het hem niet onbekend, dat dit IJ. Sacrament voor hom eene levenskwestie was, en begreep dus, dat hij Gods hulp hoogst noodig had, om richzelve en zijne gezellin op den nieuwen weg, die zich voor hen opende, te leiden. Miss Clary, even als hij, in de* Katholieken gods dienst opgevoed, verzuimde niets voor dat plechtig oogenblik. Eeiden besloten zich dus goed voor to berei den. Dagelijks, tot op den dag des huwelijks, woonde hij eiken morgen het heilig misoffer en andore godvruchtige oefeniDgen bij, en smeekte zijn heiligen vriend van licm uit den hemel te zegenen. Daags voor dat z(j zich voor altijd zouden verbinden, ontvingen Karei en miss Clary aan Een schat. Te Ruthen, bij Brilon, vonden werklieden, die eene buis van de waterleiding in eenen kelder herstelden, bij het openbreken van eenen muur eene som van 4000 mark in geld. Wie het geld daar heeft ingemetseld,kon men tot hiertoe niet ontdekken. De dubbele misdaad De moordenaar van de echtgenooten Gol- ler, te Burkersdarf, is aangehouden. Het is do 19-jarige barbiersgast Karl Grundig, van Borgstadt. Zijne ontdekking werd gedaan door een policiehond van Chemnitz, die het spoor van den moordenaar volgde van het huis der misdaad naar de woning zijner ge liefde. In zijn bezit werd eene groote som gelds gevonden. Een later bericht verzekert dat Grundig bekend heeft. Schipbreuk. Te Scheveningen is eergisteren avond bij harden wind en zware branding vóór de vis- schershaven eene boot omgeslagen. Do vier opvarenden, schipper Bakker en zijne drie maats, zijn verdronken. De lijken dezer laat- sten zijn gevonden dat van den schipper wordt nog vermist. Een slachtoffer. De vliegtochten van Olieslagers te Amster dam, hebben een slachtoffer geëischt. Giste ren namiddag tegen half vijf toen Olieslagers zijn laatsten tocht deed, is een magazijnbe diende van de firma Peck C"1", gevestigd aan den Nieuwedijk, die op het dak was ge klommen, door een glazen lantaren in het kantoor gevallen. De man is in deernis- wekkenden toestand naar het Binnengast huis vervoerd. Bij aankomst aldaar, bleek hij reeds overleden te zijn. Het kantoorper soneel was hevig ontsteld, doch kwam er met den schrik en met eenige niet ernstige verwondingen door glasscherven af. Instorting. Drie dooden Te Albonnilla heeft eene instorting van gronden plaats gehad. Zij kwamen terecht op eene hut, waarin zich drie personen bevon den, die alle drie gedood werden. De puinen verstopten ook grotten, in den berg gegra ven en bewoond. Deze konden echter weer vrij gemaakt worden. Keizer Wilhelm in Hongarlë Wegens de choleragevallen te Moaks is de reisweg van keizer Wilhelm, die Vrijdag in het district Belly komt om te jagen, gewij zigd. De vorst zal niet over Moaks naar het kasteel Karapancsa gaan. De Keizer gaat p<^ buurtspoorweg naar Kiskoeszeg en van daar naar het kasteel van Karapancsa, waar hij door aartshertog Frederik en familie ontvan gen wordt. De pest De pest neemt zulke schrikkelijke uitbrei ding te Odessa, dat de overheid last gegeven heeft eenen ganschen wijk door het vuur te vernielen. De inwoners moesten hunne huizen ver laten die allen ten gronde afgebrand werden. Een voorval tusschen Frankrijk en Turkye De Fransche gezant verblijvende te Smyrua, had de uitlevering toegestaan van een be woner van Egyple,die in de Fransche kolonie zich aan een schelmstuk had plichlig ge maakt. IletTurksch bestuur verklaart dat ingezien de plichlige een Musuiman is, de Fransche gezant zijne bediening is te buiten gegaan. Dit zal nogmaals ingewikkelde moeilijk heden verwekken. den voet des altaars, met vurigen ijver den God, die ons in het hoogwaardig Sacrament een pand van zijne eeuwige liefde heeft wil len achterlaten. Op den bestemden dag werd het huwelijk zonder praal voltrokken voor getuigen wa ren de heeren Herville en Derbin, welke bei den evenzeer ijverden voor het geluk van deze twee kinderen, als hunne moeder zelve. Moest onder zulke voorteekens dezo vereeni ging niet gelukkig zijn 1 VI. Do avondkoelte verfrischte de luchtde nacht liet haren grauwen sluier afdalen en gaf aan de aarde dat onverklaarbaar en prachtig aanzien, dat haar gewoonlijk vergezelt, wan neer do hemel zuiver en het weder kalm is het is een plechtig oogenblik, wanneer de dag plaats maakt voor de duisternissen; een oogen blik, dat de gehselo natuur met een soort van vrees schijnt te begroeten. De kudden keerden overal in hunne stallen terug, en de dorpelingen, na volbrachten veld arbeid, rustten voor huno deuren gezeten,van hunne vermoeinissen uit,, het uur van het avondeten afwachtende men gaf het vee zijn nachtvoeder. De huismoeders liepen door de kinderen gevolgd, heen en weer, zich met het toebereiden der spijzen onledig houdende, om welke delaatsten hongerig luidkeels schreeuw den of rondhuppelden. De honden dwaalden, om eenig overschot to vinden, of lagen op den vloer uitgestrekt, met den snuit vooruitgestoken en hunne oogen op die hunner meesters gevestigd, als om van hen het teekea tot het eten af te wach ten. Do oude Peter, die tegen een hoop balken geleund, sedert eenigo oogenblikken met de Brussel. Schrikkelijke lotsing. Don derdag inorgeud is op de Louizalei een taxi meter op een tramrijtuig gebotst. De auto werd geheel vernield. Mevr. Haegho, die in den auto zat, werd door de vensterruiten op de straatsteenen geslingerd en bewusteloos opgenomen. Zij was vreeselijk gewond over heel het lijf en verloor veel bloed. Ook de chauffeur werd erg gekwetst. Een onderzoek is geopend Zelfmoord. Eene herbergierster van den Waterlooschen steenweg, de echtgenoot© B... 34 jaar oud, werd gisteren namiddag in hare kamer verhangen gevonden. De reden dezer wanhopige daad is onbe kend. Rigolo is de beste der oude genevers. Gauwdieven. M. D..., van Berlijn, werd gisteravond op de Noordlaan aange sproken door eene vrouw vergezeld door een kerel die het gesprek aanknoopte. Zij brach ten te zamen een deel van den avond door. Wanneer M. D..., rond middernacht, in zijn hotel terugkwam, stelde hij de verdwijning vast van zijne brieventesch 500 fr. inhouden de. Een Engelsman, M. Gwerd in de zelfde voorwaarden bestolen. Men ontnam hem zijne gouden zakuurwerk met dito ke- t.ing, ter waarde van 800 frank. M. Reaux, van Compiëgne, werd in de Tentoonstelling van zijn gouden uurwerk met keting ontlast. Mev. Leonie Lambrecht, rontenierster wonende Gortenberglei, werd in een tramrij- luig, tusschen de Noordstatie en het Jubel park, een briefje van 500 fr. ontstolen. Haar geldbeugel bleef geopend in haren zak steken. Begin van brand. Donderdag na middag is een begin van brand ontstaan in de kelders van het muziekkonservatorium. De pompiers snelden spoedig ter plaats en kon den de vlammen uitdooven. Men denkt dat de brand veroorzaakt werd door een onvoorzichtigenrooker, die een bran dend stekje in het keldergat zal geworpen hebben. De schade is onbeduidend, daar enkel ecno hoeveelheid schavelingen verbrand zijn. Banegue Centrale Ganioise, Nauml. Maat. Huring Brandkoffers 10 frs. s jaars. Zie annonce. De drank. Woensdag avond laat, kwam de metser D... als naar gewoonte dronken naar huis. Hij zocht twist met zijne vrouw en bracht haar plotselings twee hevige slagen toe, bij middel van eenen stoofhaak. De ongelukkige stortte bewusteloos neder. De dronkaard legde zich te bed en snorkte weldra. Eene buurvrouw was echter een policieagent gaan roepen, en deze vond de rrouw badend in haar bloed liggen. Een ge neesheer werd verwittigd en de dronkaard aangehouden. Erge botsing. Op den hoek van den Waverschen steenweg en der Krijgslaan, is sen tramrijtuig Donderdag avond op de kar van een rondleurder gebotst. De kar werd in splinters geslagen en de rondleurders,de echt genoten D... en hunne dochter ten gronde ge* slingerd en erg gekwetst. Nog eene botsing. Aan de Jozef Ste- vensplaals is een kamion van den staat door «en tramrijtuig aangereden geworden. Het zware voertuig werd verscheidene meters ver medegr.sleept. De voerman A. Pierard werd ten gronde geworpen en erg gekwetst. Stoutmoedige dief. Een onbekende schurk sloeg Donderdag morgend rond 4 1/2 ure, de vitrien van den juwelier D..., Been houwerstraat, aan stukken en nam de vlucht met twee gouden uurwerken en verscheidene andere juweelen. De schurk kon niet achterhaald worden. oude iiedon des dorps praatte, verliet hen juist om naar huis te gaan,toen hij een rijtuig zag aankomen, dat zich naar zijn huis scheen te richten, en dat inderdaad op het oogenblik toen hij genaderd was, bleef stilstaan. Een sierlijk gekleedo jonge man en eene jonge vrouw, stegen aanstonds rit het rij tuig, en naderende,noemden zij hem bij zijnen naam. Hemelzijt gij het mijne kinderen riep le grijsaard,Karei en de jonge Engelsche,zijne echtgenoote, herkennende. Meteen drukte hij beiden aan zijn hart. Het is reeds lang geledeD, dat ik u niet meer gezien heb, voegde hij er by. HaKarei, ■rij hebt wel gedaan, om uwen ouden vriend to komen bezoeken. Nu kan ik gerust ster ven. Vader! lieve vader riepen de jongge huwden beiden te gelijk, hem in hunne armen houdende. De menigte had zich om hen geschaard, en beschouwden de twee jeugdige reizigers, wel ker equipage en sierlijk toilet zij bewonder den maar zij zouden in den jongen heer, hun vroegeren landgonoet, noch in de jonge dame, de dochter hunner weldoenster erkend heb ben, bijaldien de oude Peter hen niet met na men genoemd had. Zij beschouwden elkander zwijgend als om zich af te vragen «ls hij bét wel Is zij het wel 1 De grijsaard, stralende van geluk, schoóü'1 bevende en gebukt door de jaren, haastte zicHj zijne kinderen in zijne woning te brengen,waar zij door de goede Margaretha, de levensgezel-l lin van Peter, ontvangen werdén.

De Volksstem | 1910 | | pagina 2