BUITENLAND. THERESA NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D ZWITSERLAND. OOSTENRIJK. ENGELAND rusland; AMERIKA Het huwelijk van prinses Clementina Het onderzoek eener moord. Bij M. Iloueix,onderzoeksrechter te Rijsel, is nog eenc bezwarende getuigenisingekomen tegen Dedunslaeger, de vermoedelijke moor denaar van den kleinen René Vandamme, te Bonducs. De landwerkman Lambrez, ver klaarde dat Dedunslaeger hem zelf bekend heeft, dat hij de moordenaar was, doch dat hij alles zou loochenen en men hem niet zou te pakken krijgen. Er werd aanstonds proces verbaal opgemaakt der getuigenis van Lam brez, en deze zal met Dedunslaeger gekon- fronteerd worden. Hevige brand in Roubaix. Het magazijn van scheikundige voort brengsels, van M. Achille Molinier- Gombert, in de rue de Moulin, to Roubaix. M. Wattel heef ook erg door het vuur te lijden gehad. Voor M. Moolinier bedraagt de schade rond de 65,000 fr., voor M. Wattel rond de 35,000 fr. alles is verzekerd. Schrikkelijk ongeluk te Parijs. Zondag avond rond 8 ure werd, op den hoek der Renes- en Mèzièresstraten. te Parijs, een huurrijtuig tusschen twee elek- 'trieke trams gevat en letterlijk vermorzeld. Het paard alleen ontsnapte. De koetsier werd nogal erg aan 't gelaat gekwetst. Eene dame en haar dochterken, die in het rijtuig zaten, werden gedood een jongen en een meisje bekwamen erge verwondingen. Het socialistisch kongres. Zaterdag is het socialistisch kongres van Maagdenburg geëindigd. Ingevolge de slot- redo, uitgesproken door den voorzitter gezel Diotz, is men geneigd te besluiten dat de beste overeenkomst onder de Duitsche roodjes hoerscht. De waarheid nochtans is dat zij meer dan ooit verdeeld zijn. Ontploffing eener buskruitfabriek. Een gedeelte der buskruilfabriek van Rot- weil is ontploft. Het was in do droogkamor dat twee vreeselijko kwalen plaats hadden. Drie werklieden werden gedood en acht erg gekwetst. Groote brand. Te Masucliowken is er ingevolgo nalatig heid van den eigenaar Brosda, een groote brand ontstaan. Veertien hoeven werden in asch gelegd. Brosda zelf kwam in de vlam men om. Wanorders. Hit Berlijn wordt gemeld dat cr in de wijk Monbit erge onlusten hebben plaats gehad tusschen stakers en werklieden die aan den arbeid gcblovon waren. De policie moest de straat ontruimen. Een policieoiticier en een agent zijn gokwelst. Juweelen diefte. Leopold Katz, van Leipzig, die te Kassei was aangehouden als verdacht van mede plichtigheid aan een juweelendiofstal, is weer op vrije voeten gesteld, nadat liet parket van Dresden had laten weten, dat Katz in den juweelendiefstal aldaar niet betrokken was. Do aanhouding van Katz was 't gevolg zij ner opvallende pogingen, om in de statie van jLeinefelde en in den trein kostbare juweelen voor oen spotprijs te verkoopen. Hij was vroeger eigenaar van een juweliers winkel te Leipzig, die in 1308 failliet g'Ug. Sedert «enigen tijd was het opgevallen dat Katz dwaze inkoopen deed. die zelfs geen 't minste betrek hadden met zijnen handel, als parfu meries, zeep, en/.., die hij dan weer aan spot prijzen verkocht. Met dc juweelen deed hij hetzelfde. Een onderzoek is geopend, om do zins- ▼ermogons van Katz vast te stellen. Een anarchistische Kongres. Over conigo dagen bestatigüo de policie eene groote uitwijking van anarchisten welke allen naar Zwitserland trokken. Thans is liet aan het licht gekomen wat dit beleekende. Een anarchisten kongres heeft op de grens- 7* VERVOLG. Sedert don vorigen avond was er peen ander gerucht iu het gelwele kerspel van onze Lieve Vrouw de las Dcsamparados, dan dat van de verdwijning van donna Theresa. Allo naspo ringen waron te vergeefs geweest, do naam van har on schaker was onbekend en men was in het algemeen overtuigd,dat zy de vlucht ge- Bomcu had. Het was nog zeer vroeg in den morgen, Paco Jtozalez ging op een steen zitten in het gezicht van het huw, wachtcndo, totdat do oen of an- éere dienstbode buiten kwam. Hoewel hij niet bet minst verlegen zou gew eest zyn, al had hy den koning moetou toe spreken, waagde hy bet echter niet om aan te kloppen,en gebruikte gedurende een uur geduld. Eindelijk ging de deur open, en het was donna Beatrix zelve, die tevoorschyn kwam,gevolgd dooreen ouden bediende, die haar gebedenboek en haar satij nen kussen droeg zy ging de eerste misse booren De oude dame had don grooten rouw aange nomen, even alsof hare dochter dood was. Na dit geruchtmakend voorval had zij hare ge- beele familie vaarwel gezegd, en was terug gekeerd om «ich in haar huis op U sluiteu. Den Antonio De Mara w as dien/elfden avond naar het leger vertrokken. Mevrouw, eeide Paco*ij hoed uit ge woonte ophoudende, ik breng u eene geluk kige tijding, ik heb donna Tb ore sa op de Ala meda zien gaan *y is iu de kerk van de eer- gemeente Clivio plaats gehad. Een dichte sluier van geheimhouding had dit kongres omhuld en liet is slechts nu, dat men dit ver nomen heeft. Ontbonden De-regeering heeft de vijf spoor wegveree- nigingen ontbonden, die het lijdzaam verzet hadden ingericht. De sneeuw Uit Innsbruck, in Tyrol, wordt gemeld dat de sneeuw in den Arlberg, van Innsbruck naar Bludenz, groote schade heeft berok kend aan de velden dezer streek. Sinds acht dagen liggen haver, hooi en koren onder eene drie voet dikke laag sneeuw bedolven. De sneeuw viel twee maanden vroeger dan andere jaren. De lock-out In eene vergadering van vertegenwoordi gers van de kaarders in de katoenfabriek te Manchester is besloten het scheidsgerecht in de geschilpunten met de werkgevers te aan vaarden. Men beschouwt de mogelijkheid van een lock-out thans als vermeden. Spoorwegongeluk Er heeft eene botsing plaats gehad tus schen een reizigers- en een koopwarentrein, op de transkaukasischelijn. Er zijn verschei dene dooden en gekwetsten. Zonderlinge vondst In eene voorstad van Moskou is in het bed der Moskowa een groote verzameling kanon kogels ontdekt.Er zijn reeds 77 kogels boven gehaald. Ongeveer 100 moeten er nog op den bodem der rivier liggen. Aanslag op den burgemeester van New-york Men zal zich herinneren, dat toen M. Gay nor, meier van New-York de boot wilde ne men, om naar Europa te stevenen, een revol verschot op hem gelost werd. M. Gay nor werd dooreen kogel getroffen en licht gekwetst. De kogel kon evenwel niet uitgehaald worden, en is thans zoo hinderlijk dat eene heelkundige bewerking noodig ge oordeeld wordt. Spoorwegramp Uit Tripton, Indiana, wordt gemeld Eene botsing heeft plaats gehad tusschen een reizi gerstrein en een koopwarentrein op den elek- trieken spoorweg van de Union Traction, Er zijn zes dooden en zes gewonden. Prinses Clementina is gisteren ingescheept om naar Engeland te vertrekken. Zij begeeft zich naarFarnborough, bij Keizerin Eugenia, alwaar zich reeds prins Victor Napoleon be vindt. Onlangs heeft prins Victor-Napoleon aan Keizerin Eugenia een bezoek gebracht, om tijd en plaats van zijn aanstaande huwelijk met prinses Clementina vast te stellen. Onder de hooge personen die bij het hu welijk zullen tegenwoordig zijn, noemt men: den koning van Italië,koningin Maria-Pia van Portugal, tante van prins Victorprinses Clolilde, moeder van den prins de hertogin weduwe van Aoste. prinses Laetitia prins Louis-Napoleon, broeder van prins Victor de gravin van Vlaanderen, en misschien prins Roland Bonaparte,die den rouw draagt voor [•rinses Jeanne-Bonaparte, markiezin de Vil- leneuve, onlangs overleden. Men denkt dat het huwelijk in de kapel der Micbielsahdijte Farnborourgh zal inge zegend worden. Eene maand geleden, toen prins Victor Napoleon, te Famborough ver bleef, bezocht hij deze kapel. Daar keizerin Eugenio echter in haar ka steel ook eene kapol heeft,waar zij mis hoort, kan het wel gebeuren dat het huwelijk in deze kapel ingezegend wordt, zoo wel te meer,daar de plechtigheid in de grootste inti miteit zal plaats hebben. waarde pators Domiuicauen gegaan, zonder twijfel om daar hare godsdienstoefeningen te verrichten. De oude dame veranderde van kleur. Theresa, mijne dochter riep zij uit, laat ons gaan Maar zy beteugelde dadelijk deze eerste opwelling van vreugde en hernam met eene minder ontroerde stem: was zij alleen Paco i Geheel alleen, Mevrouw Het is genoeg, keer terug waar gij haar gelaten hebt en verlies haar niet uit het oog. Ga Paco haast u Donna Beatrix keerde naar huis terug, en liet oogenblikkolijk haar raadgever halen,een nabestaande van haren overledenen man, en iu wien zy het volste vertrouwen had. Don Ravalata de Ferensato was altijd een man naar de wereld geweest, en mon verhaalde zelfs ze kere buitensporingon zijner jeugd van hem,die hem rechtstreeks naar de hel zouden gevoerd hebben, indien hij zich niet op eens bekeerd had. Hij bezat een van die karakters, die niets ten halve doen, en liet geheel zijn oude levens wijze varen. Van dien tyd af gedroeg hy zich als een braaf man en het voorbeeld van zijne streng heid strekte tot stichting van de geheele stad Valencihij had al zijne hartstochten beteu geld, behalve den hoogmoed, die nog vurig en onbeteugeld in hem leefde. Zoodanig was de man, wien donna Beatrix om raad vroeg om het lot harer dochter te beslissen. Hy was den vorigen avond geko men, hij had de droefheid dezer familie gezien, op walke d« schande zanTheresa terugkeerde, en was een der ijTerigsten geweest om mid- deJ«e tot herstel ran eer te zoeken. Toen donna Beatrix hem al schreiende ver klaard had dat hare dochter wedergevonden Brussel. Slimme bedrieger. Eenige dagen geleden kwam een onbekende, welge kleed, bij mej. Boussy, Londenplaats en zegde er de vertegenwoordiger te zijn van hel huis Cook en Cle. Duquesnoy straat. Hij moest, zegde hij, logement zoeken voor 75 Engelschendie een veertiental dagen te Brussel zouden verblijven. Mej. Boussy zegdo dat zij een tiental plaatsen beschikbaar had, waarop de onbe kende beloofde haar goede klienten te be zorgen. Hij wilde ten slotte een kommissie- loon trekken doch mej. Boussy weigerde en de onbekende vertrok. Natuurlijk heeft mej.Boussy geen enkelen EDgelschman gezien. De drank. De slotmaker Jan C... werd Zondag avond, gezien zijn dronken toe stand, uit eene herberg der Hoogstraat ge zet. Woedend sloeg hij de ruiten aan stukken, doch sneed zich den rechterpols door. Hij zal verminkt blijven. Stoutmoedige diefstal. Eenige dagen geleden werden ten nadeele van Mev. Van Gracht, Abrikoosstraat, al de juweelen ge stolen. Zondag namiddag bemerkte vrouw Van Gracht, dat het 15 jarig dochtertje eener buurvrouw hare oorringen droeg. On dervraagd, bekende het meisje de juweelen gestolen te hebben. Stoutmoedige dievegge. Zondag nacht heeft zekere Julienne Lemaire, die sinds lang door de policie opgezocht wordt, in een logement der Spaarzaamheidstraat, al de draagbare voorworpen gestolen. Erg rijtcielongeluk. De 16 jarige Felix Grevelinkx, wonende Twiststraat, wilde aan de Zuidlei van zijn rijwiel springen, daar een automobiel in razende vaart af kwam. De arme jongeling viel, en werd erg aan den schedel gewond en verloor veel bloed. Hot slachtoffer is naar het St-Pietersgast- huis gebracht. Vreeselijke val. Maandag viel mev. wed.Barbiaux, 57 jaar oud,wonende Laken weversstraat, ten huize van een photograaf van den Steenweg van Elseno, in den kelder. De arme vrouw werd erg gekwetst en in bc- denkelijken toestand naar hare woning ge bracht. Stoutmoedige bandieterij. Zondag nacht werd een inwoner van St-Genesius Rhode, D... genaamd, in eono herberg der Zuidlaan aangerand door vijf bandieten, die hem eene som van 27 frank, en zijn uurwerk met keten ontroofden en bovendien nog erg mishandelden. Het slachtoffer heeft eene klacht neergelegd. Onrustwekkende verdwijningZon dag namiddag, was Octayie V.27 jaar oud, naar de Tentoonstelling gegaan. Het meisje dat niet boel wel bij de zinnen is, kwam tol hiertoe nog niet te huis. Men vreest een on geluk. De liefde. Maandag morgond ont moette Estella L..., een pompier, Jan V..., die haar eenigen tijd geleden verlaten had en met een ander meisje betrekkingen had aan geknoopt. De verlatene haalde een revolver te voorschijn en loste een schot op Jan V... Deze werd niet getroffen. Hij ontwapende het meisje en leverde haar in handen van een policieagont. Stella heeft gezworen te zullen herbeginnen. Gekwetst. Zondag avond, rond 10 1/2 ure, werd in de Vilvoordelei, een persoon bewusteloos op de tramriggols gevonden. Naast hem lag een gebroken rijwiel. Na een uur werkens kon de man tot bezinning ge bracht worden. Hij verklaarde dat hij in gezelschap van vrienden naar Vilvoorde gereden was on niet wist, hoe hij gekwetst werd. Dieven aangehouden. Maandag avond, werden in de Dageraadstraat, twee kerels aangebonden, die zwaargevulde zak- was, gevoelde hij eene groote vreugde in hot belang van hare arme ziel, daar zij door eene strenge boete haren misslag zou kunnen uit- wisschen. Ilot was omstreeks acht uur des morgens eene drukke en volhandige menigte woelde in de volkrijke wijk, waarin het huis van de Fe- renatos stond. Doch er was niemand onder do hoornen van de Alameda, dan Paco Rosalez, die de wacht hield. Toen by Ravalata zag ko men, vroeg hij hem eerst om eene aalmoes, daarna volgde hij hem in do kerk. De ochtenddienst was geëindigd en twee of drie vrome vrouwen hadden nog hare rozen kransen, voor de traliën van het koor. Tova- lito, achter een pilaar geknield, sloeg donna Theresa met eonedroevige oplettendheid gade. Zij zat nog in den biechtstoel, met Dederhan- gende armen verwarde haren en een strakken blik. Ravalata (leed bij het binnentreden der kerk een kort gebed, en ging toen recht naar de jonge dochter, die hem, zoo het scheen, niet zag. Theresa, zeide hij, sta op. Op het hooren dezer stem, begon zij te beven en zonder iets te zeggen, stond zij op. Doe uwen sluier voor. Zij bedekte haar aangezicht er mede. Volg mij Zij beproefde te gaan, maar hare knieën knik ten en door eece werktuigelijke aandrift stak zij den arm vooruit, om op den arm van don Ravalata te leunen doch hij stiet hem terug en zoude gevallen zijn, indien Tovolito niet toegeschoten ware om baar te ondersteunen. Kom aan zeide Ravalata, bid God en ga mede. Zij sleepte zich langzaam achter hem voort en de beide bedelaars volgden van verro. ken droegen. Hot waren twee dieven, die ten nadenle van een ondernemer eene groote hoeveelheid nieuwe looden buizen gestolen hadden. De dieven zijn opgesloten. Onvoorzichtige wielrijder. Maandag morgend, werd mov. A..., wonende Ilaecht- schen Steenweg, in de Jeruzalemstraat, door een wielrijder omvergeworpen en erg ge kneusd. Na in eene naburige apotheek ver zorgd te zijn geweest, werd hot slachtoffer naar zïjno woning overgebracht. De onvoor zichtige wielrijder is gekend. Kleine onvoorzichtige. De 6 jarige zoon der echtgenooten G..., Zes Ellenstraat, was gisteren in de Liuiestraat op eene kar geklommen. Toon de geleider hem wegjoeg, bleef de kleine met zijne kleedoren haperen en werd verscheidene meters ver medege- sleept. Het kind werd den bil gebroken en in hopeloozen toestand naar het gasthuis ge bracht. Erg ongeluk. Maandag avond reden de echtgenooten St..., per rijtuig langs de Tervurenlei, toen het paard ophol ging. Het rijtuig bolste op den boordsteen van het voet pad, waardoor Mev. St..., ten gronde geslin gerd werd. De vrouw werd erg aan het hoofd gekwetst en het been gebroken. Na verzor ging werd zij naar hare woning overgebracht. Tramongeluk. Eene dienstmeid Louisa Courmont,Belliardstraat, werd Zater dag avond, aan de Naamsche poort van het platform van een tram geworpen. Zij werd met erge kneuzingen en gebroken linkerbeen naar het gasthuis vervoerd. Gauicdief aangehouden. Een poli agent hield Zondag tusschen de menigte aan de Naamsche poort een kerel aan, die de portemonnaie stool van eene boerin. Het is R. G..., oud veroordeelde. Hij werd opge sloten. Behendige schurk. M. Schimpers, ran Boschvoorde, werd Zondag op het plat form van een tram, rijdend van de Naamsche poort naar de Zuidstatie, ontlast van zijn gouden zakuurwerk met dito ketting. De behendige dief was spoorloos verdwe nen. Zuivere koffie doet velen nadeel. De Bitterpeeën Trappisten doen iedereen goed. 1600 St Gillis. Hevige brand. Zondag nacht is brand ontstaan in de slaapkamer van M. B.., Zwitserlandstraat. Het vuur nam spoedig eene groote uitbreiding en M. B... had ter nauwernood den tijd zijne huisgeno ten Ie wekken en de vlocht te nemen. De pompiers konden na een uur werkens de vlammen uitdooven. De schade is zeer aanzienlijk. Kuregem. Diefstal. Ten nadeele eener muziekmaatschappij, wier zetel in de Duitschlandstraat is, zijn uit een kas ver scheidene speeltuigen gestolen. Eene klacht is neergelegd. Schaarbeek. Diefstal. Ongekende dieven zijn in de woning van M. Van Ginter- taelen, handelsbediende, Felix Marechal- straat. De schurken braken er alle meubelen open en vertrokken met eene belangrijke partij zilverwerk, juweelen, alsook verschei dene obligaliën. Campenhout. Gauwdief Maandag reed Mev. Vanderhuizen, van Campenhout naar Evere. Onderweg ontlastte een behendi ge gauwdief haar van een handzakje, een honderdtal frank inhoudende, Zware vermoedens wegen op eene, wiens signalement aan de policie medegedeeld w erd. St-Jans-Molenbeek. Schrikkelijk onge luk. Maandag morgend kwam de voerman Louis Verheydcn, wonende in de Dubois- Thornstraat, met zijn gespan langs den Gent- scken steenweg gereden hij zat op een der tremies, toen hij door een schok het even wicht verloor on onder de kar viel, waarvan een wiel hem de ribbekas indrukte. Zijn toestand is hopeloos. Laken. Gevaarlijk spel. Het 6 jarig knaapje, Eugeen Coppens, Antwerpsche Op deze wijze ging het ongelukkig meisje een gedeelte der stad door, zonder dat er eenig acht op haar geslagen werd doch in de nabij heid der wijk, waarin zy woonde, werd zy erkend. Toen vloeide de menigte te zamen,en volgde haar met hatelijke uitroepingen,onbarmhartige woorden, vernederende spotternijen. Men ver drong elkander rondom haar met eene wreede nieuwsgierigheid, en al deze lieden, die sedert den vorigen avond over hare verdwijning met elkander spraken, deden overluid hunne oor deelveilingen over hare terugkomst hooren. Zy verdroeg hunne beleedigingen, hun smade lijk medelijden, zonder daarover ontroerd te schijnen. Aan den drempel van het hnis geko men zijnde, keerde hij zich om en zeide met luider stemme De misdaad is openlijk geschied, de boe tedoening moet insgelijks openlijk zyn. Haar huis ingaande, viel Theresa op hare knieën en met uitgestrekte armenMijne moeder l Gy hebt geene moeder meer, zeide Rava lata, donna Beatrix met een gebiedende wenk verwy derende gy hebt geene bloedrorwanten meer de wereld heeft u veroordeeld, bid God, dat Iiy u vergeve Hy bracht haar in de kamer, die *ij den avond van het feest voor haar huwelijk zoo schoon en opgesierd verlaten had. De menigte was haar toen ook gevolgd maar toen met zegeningen en gelukwenschingen. Bij deze levendige en nieuwe herinnering schreide het ongelukkige meisje eindelijk, en het bewust zijn van haren verschrikkelijken toestand, keerde terstond bij haar terng. Theresa, eeide Ravalata, gij moet uwe bloedverwanten,en allen die u gekend hebben, afsterven uwe boetedoening zal laDg zyn steenweg, liet zich Maandag ten zijnent van de trapleuning van den kolder glijden. Hij viel er over en werd met gebroken voor hoofdsbeen en kneuzingen opgenomen. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Ganshoren. Ongeval. Zondag avond viel de stoker Arthur Block, wonende Van Langenhovestraat, St Gillis-bij-Dendermonde van zijne lokomotief tusschen de statiën van Ganshoren en Zeilick. Zijne linkerbil werd gebroken. Beproeft do wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddol tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Vilvoorde. In 't water. Maandag voormiddag, rond 11 ure, vaarden verschei dene schepen langs de Wilebroecksche vaart, toen, nabij de Drie Fonteinen, de echtgenoote Decranel, schipperin, van Willebroeck, op eens in hot water viel. Men snelde de onge lukkige aanstonds ter hulp, doch het duurde verscheidene minuten vooraleer men er in gelukte haar te redden. De drenkeling kon slechts na een half uur tot leven teruggeroe pen worden. Haar toestand is nog altijd on rustwekkend. Antwerpen. De diefstallen. Er wordt veel geklaagd dat er te Antwerpen zooveel gestolen wordtde policie der 8ste afdeeling heeft op bevel van den policiekommissaris een nazicht gehouden OTer de openstaande kelderingen. In slechts 5 straten, werden reeds 26 keldervensters opengevonden, dus allo gemak aanbiedend voor de dieven. M. P. Arens, Reynderstraat, zijn onge kende schurken, met een kamion vier kassen koperwerk komen afhalen, welke naar Du blin moesten gezonden worden. De voerman zegde door de firma John P. Best gezonden te zijn. Deze wisten echter van niets. Aan boord van het binnenschip De Eenige Dochter is een dekzeil gestolen. Ten nadeele van mad. Marie Geerts, wonende Pelsstraat, zijn twee gouden ringen gestolen. Het rijwiel van M. Arthur Brunei, Grond wetstraat werd ook medegenomen. Eene onbekende vrouw heeft ten nadeele van M. Hansen, handelsreiziger te Hanburg, eene som van 50 fr. gestolen. De policie onderzoekt. Ongeval opeen schip. Zondag avond is de schipper Emiel Broeck, 35 jaar met aan boord van zijn schip Mercator te willen gaan, van eene loopplank gevallon en den linkervoet gebroken. Oeleghem. Verdronken. Uit de vaart is hier het lijk opgehaald van den ge- naamden F. Pauwels, 76 jaar oud. De onge lukkige moet, terwijl hij langs den dijk naar hnis ging, in het water gesukkeld en ver dronken zijn. Het lijk is naar de woning van het slacht offer overgebracht. Meerhout. Hevige brand. Op den zolder der woning van don herbergier L. Dorp, is een hevige brand ontstaan. Het vuur nam eene zoo snelle uitbreiding, dat heel de woning spoedig in laaie vlam stond, alsook het nevenstaande huis, bewoond door E. Ceulemans. De brandweer der gemeente word in werking gebracht, doch vruchteloos, men moest zich bepalen tot vrijwaren der naburige huizen. De woningen van Schaeken en van Ceulemans zijn gansch vernield van inboedel kon er weinig gered worden. Ge lukkig is alles verzekerd. Brugge.Botsing Hot Engelsch stoom schip Tripoli, kapitein Williams, komende van Antwerpen en bestemd voor Brazilië, is ter hoogte van Zeebrugge in aanvaring ge komen met het Fransch viermastschip Loire, kapitein Salaum, komende van Iqueque en bestemd naar Zeebrugge. en God roept niemand tot zich, dan hen die hij bemint. Hy zal medelyden met my hebben, zeide Theresaik heb in deze wereld de straffen van een eeuwigheid geleden Myn misstap is groot... Gy zult dit alles aan uwen biechtvader zeggen,viel Ravalata haar inik heb niet meer noodig dan een woord den naam van hem, die u medegenomen heeft. Theresa antwoordde niet. Zyn naam hernam Ravalata, de men- schelijke gerechtigheid vorderdert eene wraak oefening... Myne wraak, viel Theresa hem in, met eene zwaarmoedige drift, kan ik niet anders dan van God alleen verwachten. Deze naam zal nimmer over mijne lippen komen. By deze verschrikkelijke woorden hief Ra- valato de handen ten hemel, en riep op een woedenden toon Gy weigert nwen verleider over te leveren,gy wilt dan dat de misdaad en de schande op n alleen terug valle Weina gy zult tegelyk zijne en uwe kastyding ver duren Dadelyk ging hy de kamer uit en sloot alia deurentoen viel Theresa weder Sn eenen treurige gevoelloosheid, uit welke de schok, die zy zoo even had ondergaan,haar een oogen- blik opgewekt had. Hare zielvermogens waren uitgeput, zy bad geen kracht meer om te ly- den. De dag verliep op deze wyze. Tegen den avond kwam Ravalata terng, hy vond There sa in den donkersten hoek der kamer op den grond zitten en het hoofd bedekt met een lan gen sluier, even alsof zy het daglicht had wiV» len ontvluchten. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2