Laatst® Berichten SPORTNJEUWS Het dcQüeiijk automobieiontjeiuk te Kwatrecht Wielrij den HANDELSRECHTBANK MARKTPRIJZEN Aan de Tooneelmaatschappijen Tli. Stevens, Officiesla Mering Weerkundige waarnemingen Over te nemen» Men vraagt Te koop Te liuren Het Stoomschip Tripoli beliep zware avarij aan het voorschip en kreeg de voor- piek vol water. Het schip is naar Vlissingen teruggekeerd en laler naar Antwerpen opge- etroomd. De Loire, geladen met nitraat, is insgelijks erg beschadigd. Zedelgem. Zelfmoord. Zondag mor- gend heeft men Jacobus Bonte aan eene tronkwilg, op een honderdtal meters afstand van zijne woning verhangen gevonden. Kortrijk. Doodelijk ongeluk. Op den Doornijkschen steenweg is de voerman Karei Huvenne, 18 jaar oud, van Helkyn, onder zijnen wagen geraakt en het hoofd verplet terd geworden.De dood was oogenblikkelijk. Het lijk is naar Helkin overgebracht. Ronsse. Doodelijk spoorwegongeluk. Maandag morgend, rond 6 ure, werd de genaamde Alfred Rommens, verrast door den trein van Ronsse naar Kortrijk, en op den slag gedood. De ongelukkige was slechts 22 jaar oud en woonachtig te Heestert. Het parket van Audenaarde is ter plaats een on derzoek gaan doen. Geene woorden maar daadzaken. Ren goed produkt heeft geene ophefmakende ruchtbaarheid noodig Het prijst zijn eigen aan of liever, zij die het gebruikt hebben en zich er goed mee be vonden, bevelen het hunne vrienden en ken nissen aan. Lezers, trekt uw voordeel uit de volgende getuigschriften Mijnheer, Daar mijne vrouw reeds veel verbeterd is sedert zij THEOBROMA neemt, verzoek ik a nog eene flesch af te zenden. E' Dupondt, rue du Chateau, 162. La Madeleine-lez-Lille (Nord) France. Madame D. leed aan flauwte vau het bloed en algemeene verzwakking. Roubaix, 23 Juli 1907. Ik kom u bedanken uw THEOBROMA heeft mij volkomen genezen. Sedert 4 maan den kon ik niet meer werken en met eersten Oogst kan ik mijn werk hernemn op den tram. Ik heb 1 kilo gewonnen in 20 dagen. Pierre Maes, rue des Anges. Cour Duhamel, 9, Toubaix. Roubaix, 11 Oogst 1007. Mijnheer, ik ben gelukkig u te mogen schrijven dat uw THEOBROMA mij gansch genezen heeftik was zonder hoop geluk - higiijk is alles gepasseerd, dank aan uwen THEOBROMA. Maurice Thienpont. rue Nabuchodosor, 28, Roubaix. Mijnheer, Gelief mij nog eene flesch THEOBROMA te zenden, ik vind er mij goed mede, mijnen adem is veol verkloekt P, Iluvghe. Vlamingstraat, 72. Brugge. De hoofddepot van den THEOBROMA is apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. 3 frank de flesch. Overal met den post op gestuurd tegen een poslmandaat van 3,15 fr. Te Aalst, in alle goede apotheken. La Hestre.Zeepziederij afgebrand. Ken geweldige brand heeft Zondag nacht, de groote zeepziederij der heeren Assoignon ten gronde vernield. De schade bedraagt rond de 40,000 frank. Er is verzekering. Marcinelle. De dramas der onafhan kelijke zedenleer. Een smidsgast, Jan Denayer. heeft Zondag avond een revolver schot gelost op Andrea Margucritte, zijne bijzit, welke hij van ontrouw verdacht De vrouw werd in den buik getroffen en in hopeloozen toestand naar het gasthuis j bracht. Haine St-Pierre. Verhangen. De 31 jarige Camiel Witlemberg, geboren te Geeraardsbergcn, die sinds ecnigen tijd niet mcér kon werken, had reeds meermaals het voornemen to kennen gegeven, zich te zullen zelfmoorden. Maandag morgend vond men hem aan de kelderdeur verhangen. Bergen. Arme zinnelooze. Een Duilsche rondleurder, Welton genaamd, die maar een been heeft en met eene kruk gaat, werd Zondag avond in de statie van Bergen schielijk krankzinnig. Hij sloeg al do ruiten aan stukken. Men kon er na veel moeite in gelukken 6en man te binden, en naar het gasthuis te brengen. Luik. Arme zinnelooze.Een genaam de Henri J..., die eenigszins in het hoofd ge raakt was, sprong, Zondag in de Vesder, te Trooz. Een gendarm en een andere ooggetui ge sprongen hem achterna, doch konden J..., slechts na lange vruchtelooze pogingen red «len. Men moest evenwel lang de kunstmati ge ademhaling toepassen, vooraleer hem tot bet leven terug te kunnen roepen. Houdeng-Aimeries. Zelfmoord. Ze kere Alois Maes, 45 jaar oud, die aan eene ©ngeneesbare ziekte leed, heeft zich Zondag aacht aan zijn bed verhangen. De dood had reeds haar werk volbracht, toen men het lijk vond. Hornu. Doodelijk mijnongeluk. De «ijnwerker Aulhime Gobert, die in den put a. 6 der mijnen van Hornu eene mijn had Aangelegd, werd door het springen der mijn rrecselijk aan het hoofd gewond. Zijn toe- itand is hopeloos. De zoon Gobert, die in de nabijheid stond werd ook gewond, doch niet gevaarlijk. Herzele. Laffe aanval. Twee jon gelingen van Borsbeke werden te Herzele in •ene herberg aangevallen door hun jongsten broeder, met wien zij in veete liggen. Deze greep oen stekjespot en sloeg hom toet zulk geweld op 't hoofd van zijn oudsten broeder, dat de pot brak en de stukken in bet hoofd van den jongeling bleven steken. Het slachtoffer werd ook nog meteen knup pel mishandeld. De toestand van don gekwetste is zeer erg. Dendermonde. Tooneelmaat schappij Het is op 2 Oktober aanstaande dat de rederijkkamer De Leeuwwerkenaars het zoo schoon, hartroerend en zedestrekkend drama, Kermisklok Doodsklok door Felix Van de Zande opvoert. Het is een letter en tooneelkundige pcrel. Als blijspel voeren zij op de trein te laatin 1 bedrijf. Do prijzen der plaatsen zijn 2 fr. 1,50 fr. 1 fr. en 0,50 fr. Beveren. KrankzinnigSedert eeni- ge dagen bemerkte men iets ongewoon aan de genaamde Mathilde Moens, oud 35 jaar echtgenote Jozef Boesens. Iedereen die zij op de straat te gemoot kwam, begon zij uit te schelden en te slaan. Men raadpleegde den dokter De Bae, welke haar krankzinnig vond en ze dezen namiddag naar het geslicht van St. Niklaas deed overbrengen. Belcele-Waes. Ongeluk. Het vijfja rig knaapje van Frans Willems, landbouwer op Moortelhoek, geraakte Zaterdag avond met de hand tusschen het snijmachien. De knaap werd drij vingeren afgesneden. Dokter Van Namen verzorgt hem, Audenaarde. Rij tuig ongeluk. De knecht van den burgemeester van Heurne kwam daar in de Neerstraat gereden, toen het paard struikelde en viel, waardoor het rijtuig omkantelde. De geleider en een meisje die in het rijtuig zaten, werden op de straat- steenen gev orpen. De knecht was ongedeerd, doch het meisje had eene wonde aan het hoofd. Het slachtoffer werd in de apotheek van M. De Paepe verzorgd. St-Nikolaas. Diefstal. Maandag mor gend stelde M. E.V.R... vast, dat hem eene som van 2700 fr. ontstolen was. Hij verwit tigde onmiddelijk de politie, aan wie hij zijne vermoedens te kennen gaf. Een onderzoek werd dadelijk geopend en rond den avond werd de verdachte aangehouden. 't Was do zoon des huizes. In zijn bezit vond men nog slechts eene som van 158 frank. De jongeling weigert uitleggingen te goven. Een drama verijdeld. De echtgenoo- tcn G..., leefdo sinds eenigen tijd in twist. Maandag avond ontmoetten zij elkander in de Kalkstraat, en een hevige twist ontstond. De man haalde plotselings een revolver te voorschijn doch op hetzelfde oogenblik werd hij door den policieagent Goethals bij den kraag gevat en aangehouden. Lokeren. Erge slag. Maandag avond is twist ontstaan in de herberg Van Over- straeten op de Groenhage. De twisters wer den buiten gezet en de herbergierster kreeg hierbij eenen slag op het hoofd, met een kneuzend voorwerp. Het slachtoffer viel be wusteloos neder. De policie heeft de zaak in bandon. Wetteren. Diefstal. Verleden nacht werden op het kasteel van mad. Maurits Lib brccht, 15 handdoeken gestolen,welke op het grasplein te bleeken lagen. De dieven zijn uoor de liofheining gekropen en moeten ge zien de voetsporen met versfhilligen geweest zijn. Men heeft vermoeden, want het is de eerste maal niet, dat dit buitenverblijf door dieven bezocht wordt. De handdoeken zijn met witte en roode strepen. Nachtgerucht. Gisteren rond 12 ure ontmoetten de nachtwakersD'Hondt en Pop- pe van dienst in de Moerstraat alhier, zekeren Fl. V. H..., die dronken was en veel lawijd maakte. Op het beleefd verzoek om zich wat te be daren en alle nachtgerucht te vermijden, viel hij de policiebeambten wat al te onbeleefd te lijve, zoodat dat ze verplicht waren hem in der» amigo op te sluiten. De dronkaard ging daar gansch den nacht door gewoldig te werk. Proces-verbaal is ten zijnen laste opgemaakt. Laatste bijzonderheden Verkeerdelijk met hetgeen wij reeds vroe ger schreven, is de lieer De Poorter slechts Dinsdag morgend rond 7 ure bezweken en niet gisteren avond. M. De Poorter was bestuurder eener on langs gestichte maatschappij van electriciteit en had eene gewezen koersautomobiel ter zijner beschikking, voor het doen zijner om reizen. De bestuurder was Maandag naar Wette ren vertrokken. Rond 3 ure kwam men per automobiel om de vrouw van M. De Poorter, Het wederzien, op het kasteel van M. de Bueren,was pijnlijk en hartroerend. De arme vrouw blijft thans weduwe met twee kleine kinderen. Er wordt ons nog gemeld, dat De Coninck slechts mot tegenzin, en om M. De Poorter niet te vernederen, aanvaard had mede te rijden de ongelukkige was pas eenige we ken gehuwd... Het lijk van M. De Poorter ligt nog in het kasteel van M. de Bueren dat van De Co ninck ligt in hot doodenhuis van Melle. De voorman, die dichtst bij de plaats der ramp was, is van Dendermonde De man heeft zoo goed hij kon verhaald hoe alles gebeurd was, daar hij er zelf niet veel van gezien heeft, daar hij zijn paard moest leiden. De vliegmeeting van Milaan. Zondag was het de opening dor vliegmeeting van Milaan. Eene overgroote menigte bevond zich op het vliegplein. Onze landgenoot, Jules Tyck, schijnt zich dapper te willen onderscheiden. Niet zoodra was het eenigsziDS mogelijk om op te stijgen, of daar ging do Antwerpe naar de lucht in. Hij deed achtereenvolgens vijf opstijgingen, steeds hooger en hooger. Pes* telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Czaar Nikolaas te Frankfort. De czaar van Rusland is Maandag morgend mot zijne kinderen to Frankfort aangeko men. Hij bezocht er langdurig den dierentuin. Een mooie burgemeester. De meier van Corneilla-de-la-Rivière, ar rondissement Perpignan, Frankrijk, had eenige dagen geleden de stakende landwer kers op eene meeting uitgenoodigd. Die propere mijnheer deed de roode vlag op het stadhuis hijschen en hitste de stakers op, de eigendommen hunner patroons te vernielen. DeTurksche leening Turkayë moet dus kost wat kost gold heb ben. De onderhandelingen voor het sluiten eener leening worden ter gelijkertijd^ voort gezet te Parijs, Berlijn en Londen. Men voorziet dat de onderhandelingen tot een goed einde zullen gebracht wordeu. Het Turksch-Grleksch konflikt. Het Turksch-Grieksch geschil is nog steeds zeer gespannen. Turk je beweert dat Grie kenland den oorlog zoekt, en wijst op de ver sterkingen der Grieken in Thessalie. Griekenland zegt hetzelfde van Turkje en toont de talrijke troepen en legerkorpsen in Albanië. Wat er van dio kwestio zal geworden, blijft een raadsel. Na iedere vlucht zag hij aandachtig zijn toestel na. Verscheidene veranderingen moeten aan zijn toestel gebracht worden. Al do vliegers klagen over den slechten toestand van het vliegplein. Velodroom van Yper I. Koers der 100 kilometers achter zware motoren. Eerste manche 1. Tichon 2. Luycken 3. Somers 2de manche 1. Ti chon 2. Somers 3. Luycken 3d® manche 1. Tichon 2. Soiners 3. Luycken. II. Beginnelingen Eerste manch 1. Vin cent 2. Bruneel 2dc manche 1. Vincent 2. Haeck. Velodroom van Verviers. De koers der 100 kilometers, betwist op de velodroom der Heids, was voor de Pauw de gelegenheid eene schoone zegepraal to be halen. De Baets was ziek en kon niet geven wat hij wilde. De uitslag was als volgt 1. De Pauw j 2. Saroléa, op 1 ronde 3. Pevée. Velodroom Franco-Beige te Erquelinne9. Uitslag van den 3 urekoers 1° Charlier, die 100 kil. 600 m. aflegde 2° René Van den Berghe, op 4 lengten 3' Garrigou 4° Adam. Charlier, die pas 18 jaar oud is, klopt zeer gemakkelijk René Van den Berghe en Gar rigou. De jougdige rijder schijnt stof te hebben om een hovreesd mededinger te worden Velodroom van Wendre. De Vlamingen hebben schitterend hunnen match met de Waalsche rijders gewonnen. Ziehier de uil slag van den 100 kilometers- koers 1. Verschoore, Moorslede 2. Marcel Buysse, Sl Denys-Westrem 3. Massolis, Le degem 4. Haulet 5. Melotle 6. Lcbon. De premiën werden gewonnen door Me- loUe 5 Verschoore 4, Buysse 1 en Haulet 1. De baankoers Parijs-Tours Zondag morgend om 8 ure werd te Parijs het vertreksein gegeven voor deze belang rijke baankoers, Oktaaf Dapize, de overwinnaar der Ronde van Frankrijk, die als vermoedelijke opge geven word, is niet vertrokken. Te Dourdan gelukten Faber, Trousselier, Engel, Leonard, Brocco en Charpiot er in hunne mededingers te ontvluchten. Een wei nig verder sprong een hand van Trousselier, doch vooraleer de rijders tien kilometers ge reden hadden, was Trousselier reeds terug bij hen. Tusschen Orletfrts en Blois moesten Brocco en Charpiot ook achterblijven. Ziehier de uitslag 1. Frans Faber, in 7 u. 43 m. 28 s. 2. Trousselier, op 1 wiel 3. Engel op 3/4 lengte 4. Leonard op 1 lengte 5. Jan Ala voine, in 7 u. 56 m. 6. Pottier, op 1/2 lengte 7. Dhers, op 2 lengte. Velodroom van Leuven De groote prijs van den velodroom, Zon dag laatslcden betwist, gaf voor uitslag 1. Albert Van den Broeck 2. Alex. Van den Broeck 3. Nadia 4. Moritz en Libior 6. Rari 7. Charbonnier. Velodroom van Charleroi De zes urenkoers op den velodroom van Charleroi werd dapper betwist en gaf den volgenden uitslag 1. Wancour, met 213 kilom. 200 m. 2. Mattiat, op 2 lengten 3. Lambot, op 4 leng ton 4. A. Spiessons 5. L. Heughem 6. Van Houwacrt 7. Monseur 8. O. Melotte; 9. Sackx 10. P. Heusghem. Van Houwaert en Spiessons deden prach tige koersen, doch bandspringen en vallen waren de oorzaak dat zij zich niet beter kon den klasseeren. De katholieke betoogingen. Langs allo kanten wordt toelating ge vraagd, om op 2ddu Octobor katholieke beloo- gingen te mogen houden. De staat van beleg is over Bicaye gehe ven. Men denkt dat het gouvernement alle betoogingen zal toelaten, uitgenomen deze van Bilbao. Een generaal In ongenade Generaal Moinier, opperbevelhebber der Franscho troepen in Marokko, is te Mar seille aangekomen en rechtstreeksch naar Parijs vertrokken. Hij had er mot den minister van Oorlog eene lange samenkomst. Men weet niet waarover deze samenspraak liep, doch algemeen denkt men dat generaal Moinier verzocht werd zijn ontslag te geven. Eene botsing te Berlijn Maandag had te Berlijn eene botsing plaats tusschen stakende werklieden en niet stakers. Een niet staker kreeg een kasseisteon op het hoofd. Verwoed trok de man een revolver en loste verscheidene schoten in de richting der werk stakers. Do policie moest tusschenkomon, doch zij werd op steenworpen onthaalt. Een policie-officier werd licht gekwetst. De werkstakers konden ten slotte uiteen gedreven worden. VAN AELST Aalst. 27 Sept. Hop. Markt vast, zen der veranderingen koopers 70 fr. Leuveiiy 26 Sept. Landbouwtarwe 17,75 a 18,75 hamielstarwe 18,25 roggo 14,25 voe- derhaver 16,00 brouwhaver 16,50 koolzaadolie 67,00 lijnolie 105 strooi 4,50 hooi 6,50 bo ter 3,50; tarwebloem 27,25 gort Remy 31,25 tarwezemelen 12,00lijnkoeken 20,50 eieren 3,10. Ninove, 26 Sept.. Tarwe 19 a 20; rogge 15 a 16; haver 17 a 18 gerst 00 a 00 koolzaad 00 a 00 boonen 00 a 00 aardappels 8 a 9 boter 3,10 a 3,25 eieren 3,00 a 3,25viggens 55 a 65. Bij vonnis van 22 September 1910 ver klaart de Rechtbank de bankbreuk open van sicur De Neef Theofiel, handelaar in kolen te Lede. Rechter Commissaris 3 M. Herman Bosteels. CuratorM. Paul Michiels, advokaat te Aelst. Sluiting van liet proces verbaal van na zicht der goederen op Donderdag 27 October 1910, om 11 uren voormiddag. Bepleitingen op Donderdag 3 November, cm 3 uren na middag, in de Verhoorzaal der Rechtbank. Aelst, den 24 September 1910. Voor gelijkvormig uittreksel. De Referendaris, Edm. Scheerlinckx BELANGRIJKE OKKASIE Een Jas op Reis. In den tijd der Patriotten. Hoe Roosje aan een man geraakt, In het misverstand. Politie in huis. Een geweten of geendoor den E. II. Fleerackers. Deze blijspelen, afzonderlijk verkocht aan den prijs van 1,00 fr. zijn gezamenlijk te vorkrijgen aan 3,50 fr. ten bureele der Volksstem. WISSELAGENT, 16, Gnderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 26 SEPTEMBER. BEURS VAN BRUSSEL- Leen van Staat. Provin.» Steden. Belgische leeuing 1® r 3 93.25 2® r 3 93.25 3® r 3 93.25 2,5 99.85 93.50 92.20 92.— Gemeentekrediet 91.95 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli. 90.— Obl. Moi-Nov. 3 89.50 (loteu) 2,5 104.50 3,5 97.75 2,5 101.— 101.25 1903 93.50 94.— 2,5 104.50 103.75 91.50 77.50 70.75 3,5 ■99.— 99.05 88.50 89.— St-Joos-ten-noodo 1881 3 Schaarbeek (100 fr.) 2 72. (500 fr.) 3 5 98.— 105.50 C 1893 3 89.25 van M. Camiel Praety opticicn-specialisto Lange Zoutstraat, 6 Aalst, 27 Sept., 15 ure: Barometer 767°5 Thermometer 18 Wind: Zuid-West Vooruitzichtgoed weacr. TE BEKOMEN ter stokerij St-Jozef, Aalst, (Schaapstal), goede sterke vaten, dienstig voor aal- of beir&tukken. Goedkoope prijs. 3-3-1 Over te nemen welgekalandeerdo modewinkel gelegen in een der beste straten van Aalst. Voor inlichtingen zich te wenden ten bureele der - Volksstem te Aalst. 6-5 Men vraagt goede kleermakersgast, 3 fr. per dag of volgens bekwaamheid, bij Francois De Rybel-Sermens, Nieuwe Laan, 133,Vilvoorde. 6-6 Men vraagt goede kantwerkster, alsook per sonen om het werk uit. te geven. Zich te wonden bij V. Van Rossen-Ghysels, Dendcrhautem. 6-6 Eene bovenmeid met goede getuigschriften, vraagt plaats. Schrijven bureele der Volksstem, tc Aalst C. D. M. 80. Kien vraagt eene dienstmeid voor alle huis werk. Gesloten huis. Ouderdom van 20 tot 30 ja ren. Goed loon.Zich te bevragen ten bureele,Aalst. Men vraagt eene bovenmeid, goede getuig schriften worden vereischt. Schrijven aan het blad te Aalst, onder de letters J. B. V. Men vraagt eene kindermeid, kunn® vlaamsch en fransch. Adres schrijven M. D. Bureel van De Volksstem te Aalst. Een huishouden zonder kinderen vraagt eene bekwame meid, goed kunnende koken. Tegen 25 fr. per maand. Zich wenden ten burcelo De Volksstem, te Aalst. MEN VRAAGT eene dienstmeid van stillen aard, kunnende eene goede burgerskeuken. Loon volgens bekwaamheid 25 tot 35 franken. Schrijven L. J. B. Bureel De Volksstem Eene kindermeid, kunnende goed werken, vraagt plaats op den buiten. Schrijven bureele der Volksstem, te Aalst. E. R. D. 90. Men vraagt vluggen buitenjongen, 20-22 jaar, 3 fr. daags te beginnen; aanbieden 1-3 ure, Oude Graanmarkt, 41, Brussel. Gevraagd. Eene dienstmeid, eene goede bur- gersKeuken kennende. Zich aanbieden op het bureel De Volksstem, Aalst. Een braaf en stil meisje van den buiten wordt gevraagd als kindermeid. Schrijven: R. M. bu reele der Volksstem,- te Aalst. Men vraagt goede eerlijke werkvrouw, voor regelmatig en standvastig werk. Schrijven N. G. U., bureel van 't blad, te Aalst. Eene kindermeid van deftige familie, 15 jaar, vraagt plaats. Schrijven bureele der Volksstem, te Aalst. C. D. W. 85. Te koop bij Paulinus Van Gyscgem, hovenier, kasteel te Gijsegem gerariums, aolvias enz. aan 15 de honderd min6te levering. Te koop eene groote hoeveelheid goed hooi zich te wenden tot den heer Max Moens, Molen- dries te Aalst. Te koop een deel grond inhoudende 32 aren 50 centiaren, allerbest geschikt voor bouwgrond, gelegen in de nieuwe aangelegde straat, leidende van den Ledcwcg naar de Pieter Couckestraat, (3 kanten bouwgrond). Zich te bevragen bij den lieer Bernard Goethals, bouwkundige, gezworen landmeter, Sluyerstraat, te Aalst. Te koop 2 schoone glazen kassen om op oenen toog te zetten, dienstig voor alle bedrijven, aan zeer voordeelige voorwaardon. Zich te bevragen ten bureele van 't blad, te Aalst. Te huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel, golegen Lange Ridderstraat, Aalst. Voor den sleutel zich te wenden bg den heer Deurwaarder J. Dk Vos, Statiestraat. Voor de conditiën zich te bevragen bij Mejuffer De Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, Brussel. Te huren een gerieflijk huis dienstig voor her berg, gelegen in de Langestraat, Mijlbeek. Voor de voorwaarden wendo men zich tot den heer Max Moens, brouwer, Molendries, te Aalst.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3