THERESA T EEN EN 'T ANDER NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D. MAROKKO Onder de wapens. Verjaringen. 9 Oktober 1875, Inhuldiging op het St-Willebrorduskerkhof te Antwerpen, van het gedenkteeken van volks vertegenwoordiger Lodewijk Gerrils. 10 Oktobor. Stichting der Vlaam- sche Koninklijke akademie, door minister de Mareau d'Ardoy. Het huwelijk van prinses Clementine. Het huwelijk zal den 29 Oktober aans *?ride op het kasteel van Moncalieri in Ital jgezegend worden. Tegenbezoek. Tijdens zijn ver blijf in Oostenrijk, heeft Koning Albert den kroonprins van Oostenrijk uitgenoodigd eens naar Brussel te komen. Men [denkt wel dat de kroonprins de uitnoodiging zal aanvoer den. Keizer Wilhelm te Brussel.— Het is den 25 Oktober, dat Keizer Wilhelm te Brussel zal aankomen. Hij zal vergezeld zijn van de Keizerin en van prinses Victoria- Louiza, en een gevolg van 48 hooggeplaatste Duitsche personnagies. Keizer Wilhelm zal drij dagen te Brussel verblijven. Het nieuw zilverstuk. Het gerucht is in omloop geweest, dat de nieuwe stukken van 1 fi> met de beeltenis van Ko ning Albert zouden ingetrokken worden. Er zouden zelfs aau zekere besturen in dien zin onderrichtingen gegeven zijn. Het is nochtans meer dan waarschijnlijk dat het niet zal gebeuren.Er wordt bevestigd, dat er in de Munt voort gegaan wordt met nieuwe frankstukken to slaan, met Pransch opschrift en dat niets doet voorzien, dat dit geld zal ingetrokken worden. Daarentegen is het model van 1 fr. met Vlaamsche opschrift nog niet goed gekeurd ©n do beeldhouwer moest dezer dagen er de noodigo verbeteringen aan brengen. Men is ook reeds begonnen met halflrankstukjes van 't nieuw model te slaan en binnen kort zal dit geld in omloop gebracht worden, en dan blijft er nog het tweefrankstuk over. De nieuwe legerwei. —Devol gende vraag wordt ons gesteld Een weduwnaar, welke eonen zoon heeft, had eene weduwe getrouwd die verscheidene zonen heeft. De oudste zonen van heidon be reiken tegelijkertijd do 19 jaren. Welke van do twee moet aan den dienstplicht voldoen Het antwoord luidt Beide oudste zonen moeten soldaat worden, aangezien er tus- schen de kinderen van beide zijde geen bloed verwantschap bestaat. 't En is al geen goud dat blinkt Wio in de Brusselsche Ten toonstel ling geweest is, heeft bemerkt, dat .Kana<\. een prachtig paviljoen ingericht beeft, om zijnen rijkdom en zijne vruchtbaar heid aan eenieder te doen kennen en ook wol, f)m landverhuizers to lokken. Naar den vreemde trokken kan wol goed ijn, maar ernstige menscben gaan toch erst op inlichtingen uit die betrouwbaar zijn. Wie nu lust heeft tot land verhuizen, raden we, verdere inlichtingen te nemen bij hel St-Raphaëlsgenoulscl.ap. Eene vergadering van rad ik aal-socialisten lieeft te Rouen plaats gehad. Do politiek van overeenkomst door M. Briand ingehuldigd, werd lievig gelaakt en men stemde een dagorde, waardoor men den wensch uitdrukte de politiek Gombes weder om te zien invoeren op sociaal en verwereld lijk gebied. Daar men door de politiek van den lieer Combes de grootste zegepralen beeft behaald en er niets te winnen valt met de gematigde 15* VERVOLG. Toon geloofdet gij ongestraft den goeden naam van een arm, zwak en onbeschermd meisje to kunnen vernielen gij hebt noch me delijden noch barmhartigheid gehad... Gij hebt mij beleedigil. mij vertrapt... maar ik ben de dochter van een edelen Spanjaardik lieb mg gewroken. Er was een oogenblik van stilte de hertog was weder in zgno onbewegelijke houding vervallen don Alonzo scheen door eene pijn lijkeontroering getroffen hg verhief zijn dof en starend oog tot do jonge vrouw, en zeidc met eeno zwakke stem Theresa, zoo nabij den dood verdooven alle hartstochten in 's menscben liarthet bezit niets meer, noch liefde noch haatmaar liet berouw over de misstappen zijns levens blijft liem bg, en doet hem tot op het laatste oogenblik sidderen en beven. Ik heb u trouwe loos behandeld vergeef mg, en bid God voor mij Bij deze woorden werd Theresa's hart week; zij voelde haren haat verdoöven,enhare wraak kwam haar afzichtelijk voor. Een oogenblikkelgko omkeer voerde haar terug tot op den eersten tijd harer liefde zij Tiel op do knieën bjj don Alonzo,en beschouw - de hem met eene lievige smart. Daar was hij, dien zij zoo teeder bemind had zij herkende deze trekken, dit edel gezichtbg dezen akc- ligen doodsangst herdacht zij do dagen, zoo gelukkig met hem doorgebracht. Öp dit oogenblik scheen het haar toe, dat 'zjj, om Alonzo te redden, meer dan haar ellen- Mig leven wilde geven; dat zij haren hoogmoeu, hare liefde zoude opofferen dat zij voor hem zou willen sterven, als zij verzekerd was, dat politiek van den heer Briand. moet de poli tiek Combes terug ingevoerd worden. Zulkdanig was de taal der redenaars van dit Kongres. Voegen wij er bij dat deze woorden weinig uitwerksel op bet volk ma ken en bijgevolg niets verinogen om het mi nisterie Briand omver te werpen. De heer Hiau, minister van Landbouw, beeft om gezondheidsredenen zijn ontslag ingediend. Tusschen douaniers en smokkelaars. Op de Fransch-Belgische grens, nabij Steenvoorde, wilden Fransche douaniers een rijtuig van smokkelaars tegenhouden. Een der douaniers werd omvergeworpen en een been vermorzeld. De smokkelaars gelukten er in te ontkomen en te Cassel poogden de douaniers ook vruchteloos het rijtuig in te houden. Oproer Volgens een telegram van den gouverneur uit Windhoek, zijn den 4deD dezer bij Wil- helmsstadt Transkaikaffers in dienst van de aannemers voor de verandering van den spoorweg Karibil-Windhoek aan het muiten geslagen. Het oproer is met hulp van solda ten onderdrukt. Er zijn twaalf inboorlingen gedood en tien gewond. Duitsche scheepsbouw en metaalbedrijf De werven hebben gisteren het nieuwe voorstel tot verzoening, onlangs door de com missie van het algemeen verbond van het Duitsche metaalbedrijf gedaan, aangenomen. De uilsluiting in bet metaalbedrijf zal nu niet plaats hebben. Assistenten der pollcie. In eenige Duitsche steden is sedert eenigen tijd een maatregel genomen welke de beste uitslagen oplevert. Het is dcz.^ der vrouwe lijke policie-assistenten. Deze beambten heb ben het toezicht op vrouwen van oneerbare levenswijze, op jonge meisjes welke gevaar loopen en op een verkeerden weg zouden geraken en zedelijke ondersteuning behoeven Het gebeurt ook dat ouders, ongerust nopet s de levenswijze hunner dochters, de assisten ten aanspreken om eene bijzondere waak zaamheid over hun kind uit te oefenen. De rechtbank van Mainz, do diensten waardeerende door de assistenten verschaft, beeft hen de bevoegdheid verleend een rechterlijk onderzoek in te spannen over soortgelijke zaken en aanziet deze assistenten dus als ware policiebeambten. Dramatische terechtstelling. In het gevang Straubïng had dezer dagen eene dramatische terechtstelling plaats. De daglooner Henri Zeiler, 38 jaar oud, was ter dood veroordeeld, om zijne minnares, Maria Klehenseiger, vermoord te hebben. Volgens Duitsch gebruik werd hij 24 uren vóór de terechtstelling verwittigd, dat zijne genade verw orpen was en zou onthoofd wor den. Kalm en terneergeslagen wachtte Zeiler de dood af. Do veroordeelde bad luid, toen mon hom naar bet schavot bracht. Er was echter eeno fout in het toestel, en toen Zeiler met bet hoofd door de opening zat, kon men onmoge lijk het mes doen vallen. De veer werkte niet. Men moest in allcrhaast om een hamer loopen, w aarmede mon op de veer begon te hameren. Iutusschen lag de ter dood veroordeelde rustig tot do omstaanders te praten. Zijne Iaatslo woorden waren God bewaro U, mijne heeren, vergeef mij mijne misdaad. Op dat oogenblik viel het mes eindelijk. Eene lievige gisting heerscht in de gemoe deren der Marokkaunsche bevolking. Het zal waarschijnlijk niet mogelijk zijn in der minne dit volk te bedaren, daar zij zeer op gewonden zijn tegen Spanje en Frankrijk. Een Parijsch blad raadt de Fransche regee ring aan. onverw ijld krachtdadige middelen te gebruiken om allen opstand Ie dempen en ulzou groote onheilen te voorkomen. hij een gelukkig echtgenoot voor zijne bruid zoude worden. Helaas, mompelde zjj in eene vreeselijke wanhoop, op deze w ijze moet ik u dan weder zien. Al het lijden in mgn leven kan niet bij dat van dezen noodlottigen nacht vergeleken worden. Alonzo, vergeef mij Hij zag niet meer naar haar hij scheen ver geten te hebben, dat zij daar w as, en het ge laat naar het altaar gewend, had lig met de monniken, die hem bgstonden. De beide bede laars, die op den grond nedergebogen lagen, vestigden hunne blikken op dit tooueel vol af schrik en medelijden. Op eens bemoedigde eene stille hoop de ge dachten van Theresa zij geloofde dat de ko ning hem vergiffenis zou kunnen schenken dit gevoelen werd dadelijk eene overtuiging. Scheen niet alles te voorspellen,dat de goeder tierenheid van den vorst, dezo schuldige ver giffenis zou schenken Zou men den ouden hertog hebben laten komen om bij de ter doodbrenging van zijnen zoon tegenwoordig te zijn Mijn God mijn God mompelde Theresa door een plotseling vertrouwen bezield, hij moet niet sterven. Do koning zal hem genade schenken. Mij God laat dezo verschrikkelijke doodsangsten spoedig ophoudenSla uwoogen op hen, die u met een boetvaardig hart en met eeno wanhopige stem aanroepen Zij verborg haar brandend voorhoofd iu hare handen een smartelijke bedwelming dee<l haar hoofd dui zelen het scheen haar toe, dat do lichten ver bleekten en zij hoorde niet meer de stemmen van hen, die rondom haar zongen. Op dit oogenblik was er eene groote beweging ach ter in de kapeltwee monniken gingen naar den hertog, die in doffe gevoelloosheid op een doode geleek, en rechtop in het gestoelte zat. Men leidde hem door eene kleine deur, die naar het sacristie voorud. Do andere omringden don Alonzo, en brachten hem door Men leest in het Avenir du Luxembourg: Overal is men eenigzins verwonderd dal de rogoering nog het juist getal milieianen en vrijwilligers niet heeft opgegeven, die het cijfer der lichting van 1910 zullen uit- - maken. Die inlichting is nochtans van groot belang voor de huisgezinnen die dit jaar geroepen zijn om het contingent van het leger op to leveren. Inderdaad, gedurende den overgangstijd die zal verloopen .vóór de algeheele toe- passing van het nieuw regiem, zal de diensttijd afhangen van het getal dienst- doende soldaten. In 1910 en 1911 zullen dus de klassen het oud regiem ondergaan, maar onder voorwaarde dat het soldaten- getal het cijfer van 15,100 niet overtretl'e. Alle 1000 man hoven dat cijfer, zullen aan die klas eene maand verkorting bijbren- gen. De regeering moet ook in de kazerne al- le stoffelijke en zedelijke verbeteringen in- brengen, die vóór de familiën de groote opofferingen, welke men van hen eischt moeten verzachten. De katholieken verlan- n gen vooral dat hunne zonen vrij en onge- hinderd hunne kristen© plichten zouden kunnen vervullen. n Zij vragen dit de krijgs aalmoezeniers zouden vrijen ingang genieten in alle loka- len der Kazerne, juist gelijk de gewono officieren, met welke ze in grade gelijk staan. Zoo zullen die uitgekozene priesters aan de jonge soldaten een woord tol steun, tot aanmoediging of tot godsdiensli- ge en zedelijke versterking kunnen schen- ken, hetgeen de nieuwe ingelijfden vooral hoogst noodig hebben temidden hunner on- ervarenheid. Alle huisvaders vragen ook dat hunne zonen zouden bevrijd zijn tegen de brutaliteiten en onbeschoftheden, die eertijds om zoo te zeggen als een bestand- deel van het kazerneleven uitmaakten. De Volksstem treed deze woorden ten volle bij. Volgens Le Patriote heeft de heer volks vertegenwoordiger Colfs van nu af den H. minister van oorlog eene ondervraging aan gekondigd nopens het tegenwoordige getal ingelijfde soldaten en wegens den daaruitvol- genden diensttijd. Brussel. Een loopjongen op den loop Een handelaar der Schildknaapslraat, had Donderdag namiddag, zijn loopjongen, de löjarige August C..., gelast de belastingen le gaan betalen. C.._. kreeg 300 fr. en ver trok. Ilij keerde niet meer terug en toen de handelaar inlichtingen nam, vernam hij dat C..., niets betaald had. Hij was naar huis gekomen, had zijné beste kleederen aangetrokken en was dan onmid- delijk vertrokken. Men denkt dat hij zich te Parijs bevindt. VrouwemoradkVrijdag namiddag wandelde een persoon, vergezeld van 2ijne minnares in de Augustijnenstraat. De ecb.'ge noote van den man achtervolgde bel koppel, en toen deze voor eene vilrien bleven staan, goot zij een groole zak blauwsel over hen uit. De twee verliefden zochten hunne redding in een snelle vlucht. Akelige ontdekking. Vrijdag mor- gend vonden werklieden, dio aan de opvul werken van de bassijns aan den arbeid wa ren, oen zorgvuldig toegebonden pakje. Zij openden het en vonden er het lijkje in van een pasgeboren kindje. De parket is verwii- ligd. Bestolen. Een handelaar van Berlijn, voor eenige dagen te Brussel verblijvende, maakte gisteren avond op de Anspachlaan kennis met eene nachtvlinder, die hem naar ire kamer bracht op do Zennelaan. Toen de eene andere deur in de benedenzaal. Theresa zag dit alles, als in eeuen droom zoozeer hadden de akeligheden van dezen verschrik- kelijken nacht al hare zielskrachten ver zwakt. Eenige oogenblikken verliepen aldus. Paco Rozalez kwam naderbij en beurde de jon ge vrouw weder op. Zij richtte zicli haastig op en zag met een verwilderd gelaat in het rond. Er was niemand meer in de kapel. Tovalito stond aan het einde bij de deur, door w elken don Alonzo was gegaaD, en stak het hoofd in den donkeren doorgang. Op dit oogenblik sloeg de klok twee uren na middernacht. Zij hebben hom medegenomen De ko ning heeft hem vergiffenis geschonken riep Theresa uit, hare handen ten liemel heffende. Ja, vergiffenis van het schavot 1 zeide To- valitcr, bleek en met de hand naar de geopende deur wijzende. Theresa trad voorwaarts en wierp een ver wilderden blik in het einde der benedenzaal. Het levenlooze lichaam van don Alonzo lag uitgestrekt op de grafzerken de goedertieren heid des konings had hem eene schandelijke doodstraf gespaardde beul, die hem op eene openbare strafplaats moest onthoofden, had bevel gekregen, om hem in de gevangenis te w orgen. Theresa sloeg slechts één blik op het onbewegelijke lichaam zij deinsde schielijk terug mot een akelige wanhoopskreet ;'do bei de bedelaars namen haar met haar mede, zon der dat zij tegenstand bood. Toen zg haar van deze akelige plaats verwijderd hadden, liep Theresa alleen eene bovennatuurlijke kracht scheen haar weder bezield te liebben zij ging snel voort zonder te spreken of het hoofd om te wenden. Heilige maagd, onze Moeder waar wilt gij heengaan? zeide Paco Rosalez, ziende dat zij den weg naar het Prado niet weder in sloeg. Waftr OcÜ Iü"T0?pt, Pacoantwoordde zijen begon nog driftiger te stappen. handelaar -zich een uur later op do de Broackèreplaats bevond, stelde hij vast dat al zijn geld verdwenen was. De man keerde naar de Zennelaan terug, doch de vrouw was reeds weg. Zij had de kamer slechts eenige uren te voren gehuurd. Een onderzoek is ge opend. De die/te der schilderijen. Aanhou dingen. Vrijdag morgend werden twee personen, verdacht van medeplichtigheid aan de scliilderijendieften van den steenweg van Elsene, aangehouden. Een der aangehoudenen, zekere De Cosier, werd nog voor verscheidene andere dieften opgezocht. Hij verklaarde dat hij zich zou ge- zelfmoord hebben, indien hij een revolver op zich had gehad. De andere aangehoudene is de minnares van De Coster, Joanne V... genaamd. Het meisje woonde in de Fienesstraat, te Curegem; en't is nabij hare woning dat Dc Coster aangehouden werd. Na ondervraging werden beiden opge sloten. Eene huiszoeking in de kamer van Jeanne V... gedaan, heeft niets verdachts doen ont dekken. Het onderzoek wordt voortgezet. De Cos- ter zal gekonfronteerd worden met den ju welier, die schilderijen van een onbekend persoon gekocht heeft. Belangrijke diefstal. Donderdag avond moest do echtgeriooto P..., wonende Ruysdaclstraat, eene boodschap gaan doen. Toen zij eene goede uur later terugkeerde, stelde zij vast dat hare kamer door dieven bezocht was. Een kollertje, eene belangrijke geldsom inhoudende, was verdwenen. De die/te der Water'oolaan. Ge rard, de aangehoudene portier van M. Ja cobs, heeft verklaard, dat zijn schoonbroeder en zijne vrouw voor niets in dc zaak zijn be trokken geweest. Gerard beweert ook dat hij niet meer weet, waar de gestolen titels ver borgen werden. Nieuwe opzoekingen zullen gedaan wor den te Havelange en te Buissonville. Aanhouding. - Een Duitscher had eenige dagen geleden te Auderghem, ton »a- deele van eencn landgenoot, die hom do gast vrijheid verleend had, al do beste kleederen, geld en juweelen gestolen. Vrijdag morgend, rond 2 ure, werd de kerel aangehouden in een koffiehuis der Vooruitgangslraat. waar hij feest vierde met het ontvreemde geld. Diefstal. Vrijdag avond had een chauffeur zijn auto-taxi eenige oogenblikken verlaten voor eene herberg der Dejoncker- slraat. Toen hij terug zijn rijtuig besteeg, stelde hij vast dal een automobielwiel met luchtband gestolen was. Wat ge hoeft te weten. De zenuwach tige, zwakke of fijn- gevoelige personen Kun nen, dank het bijvoegen van de lielft bitler- peeën de Trappisten Vincart het gebruik van koffie verdragen. Deze die hem zuiver gebruiken, bevinden cr zich nog beter mede. 1500 Elsene. Schilderijen gestolen. Don derdag namiddag zijn dieven in de woning gedrongen van M. L..., Ten Boschlei. en hebben cr verscheidene kostbare schilderijen gestolen. Het signalement der ontvreemde schilde rijen is in alle richtingen rondgestuurd ge worden. Wij vernemen dat de Maatschappij Singer, wier prachtige uitstalling in de Amerikaanscbo Sectie onzer Wereldten- toonstelling dagelijks eeno menigte bezoe- kers ontvangt, den Grand Prix de hoogste bekroning, bekomen beeft, voor hare zoo talrijke en uitstekende modellen van Naaimachienen. Te vergeefs smeekten liaar de beide ont stelde bedelaars om huu haar oogmerk te zeg- uen zij scheen hen niet te hooren en vervolg de haren weg zondereen woord te uiten. Zij ging de stad uit, en sloeg den weg naar Aran- juez in. Hare beide medegezellen gisten toen waar zij heen wilde gaan en volgden haar De plaats waar zij naar toe ging,was slechts eenige mijlen ver, en toch duurde de reis lan ger dan vier-en-twiutig uren, doordien de on gelukkige jonge vrouw dezelve te voet wilde afleggen. Gedurende dezen tocht weigerde zij alle voedsel en zij rustte slechts hier en daar eenige oogenblikken. Eindelgk den tweeden dag kwamen zij des morgens aan de poort van van het klooster van Sint Franciscus. Het was het uur der mis en volgens het gebruik was de deur der kerk open. Theresa trad binnen en ging voor het altaar nederknielen Paco Ro salez en de andere bedelaar plaatsten zich godvruchtig achter haar. Op het zien van deze vreemdelinge, w ier gezicht met eenen zwarten sluier bedekt was, verwonderden zich de gees telijke zusters, die in het koor baden zij za gen haar door het ijzeren hek met nieuwsgie righeid ec zochten te gissen, wie deze vreem delinge was. Toen de mis geëindigd was, op het oogenblik, dat do priester het altaar ver liet, sloeg Theresa haren sluier achterover en naderde de deur die naar liet inwendige van het klooster leidde. Een kreet van verba zing en van vrees klonk door het ruim der kerk. Mijne moeder, zeide Theresa, zich tot de kloostervoogdesse wendende, God heeft mij op deze wereld gelaten om boete te doen,en mijne, door grooto misdaden besmette ziel vrij te koopen ik kom hier terug om de boete te volbrengen, die de gerechtigheid mij beveelt. Mijne dochter, zeide de eerwaarde over ste; veel hebben wij voor uw welzijn gebeden, dat onze gebeden verhoord zijn geworden, be wijst dat de goede God u tot ons heeft terug- Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uilw erking is radikaal en bijna omniddclijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulliier, Meclielen. 1505 Verdwijning uitgelegd. Een tiental dagen geleden meldden wij, dat een 13 jarig knaapje, Viktor D..., wonendo Viadukt- straat,uitde ouderlijke woning verdwenen was. De knaap heeft thans aan zijnen vader een briefje geschreven, meldende dat hij to Parijs is en liet goed stelt. St-GiIlis. Stoutmoedige bandieterij. Verleden nacht kwam M. II., wonende Lom- bardiestraat, in gezelschap van twee vrien den le huis. Nauwelijks had hij de deur gesloten, of 't dacht hem gekreun te hooren in eene plaats van het gelijkvloers. Hij ont stak licht en ging er binnen. Hij vond er do dienstmeid, een 15jarig meisje, aan handen eu voeten gebonden en met eene prop in den mond. Het meisjo werd spoedig verlost en kon dan verhalen, dat terwijl zij in de eetplaats ingeslapen was, in afwachting barer meeste res, twee mannen in de plaats gedrongen waren en liaar gebonden hadden. De bandieten hadtien gepoogd verscheidene meubels open te breken, doch do thuiskomst van M. II. had de dieven op de vlucht ge jaagd. St-Joost-ten-Noode. Zonderlinge zaak. Vrijdag morgend heeft zekere Pieter M... wonende steenweg van Tervuren,eene klacht neergelegd tegen een koetsier, dio hem in zonderlinge omstandigheden van zijne brie ven tesch, eene som van 1900 fr. inlioudendo, zou beroofd hebben. M. M... was zeer dronken, toen hij in een rijtuig stapte, om zich naar zijne woning-te doen voeren. Op eene afgelegene plaats hield de koe'sier stil en eischic de betaling van zijnen ril. ToenM... weigerde werd bij door tien koetsier aangevallen en uitgeplun derd. M.ó kan zich echter niet meer herinneren, waar hij het rijtuig genomen heeft en waar de aanval plaats had. Arme vriend, wat scheelt er? Ik ben zonder couragie, zonder macht of kracht, zonder adem, het minste werk ver moeit mij. Karei, jongen, gij lijdt aan neurasthe nie. Ik weet het wel, de dokier heefL het mij gezegd hij zegt ge moet distraction ne men neemt dit, neemt dal, maar niets helpt. Wilt gij genezen Ja, parbleu Hewel, ga Lij uwen apotheker en vraagt hem eene flesch THEOBRQMA bet J.s een w onderbaredcracblliersieller van, liet zenuw- Stelsel, gebruikt bel juist gelijk of dat,het in do explicatie te lezen slaat, en binnen, eeno maand zijl gij een ander mensch. Zoo ge/.eid, zuo gedaan. Te Geul, apotheek UE MOOR,. Te Aalst, in alle goede apotheken. Laken. Arme sinnelooze. Vrijdag morgend werd een genaamde M.., wiens moeder eenigen tijd geleden overleed, schie lijk zinneloos. Hij nam eene scliup en begaf zich naar het kerkhof van Laken, alwaar hij het lijk zijner moeder wilde ontgraven. De bewaker kwam toegesneld en kon slechts na eene hevige worsteling de zinnelooze bemeesteren. De ongelukkige is naar een krankzinnigen- geslicht overgebracht. Diefstal. Vrijdag namiddag werd vastgesteld dat in een onbewoond huis der Molenbeekstraat, al de waterhuizen, koperen kranen, enz. ges'olen waren. Vermoedens wegen op een gekend persoon. gebracht. Eerwaarde moeder, zeide Theresa, indien liet u mag behagen mg onder uwe orde aan te nemen, zoo zal ik door de zwaarste beproe ving trachten deze gunst waardig te worden. Moeder weiger mij deze bede nietmijn ge weten is besmet met zonde van haatniets wil ik onbeproefd laten om de ziel van hem, die ik van het leven beroofd heb, zalig te ma ken. Na een kort gebed opende de eerwaard© overste de deur voor Theresa. Vóór dat zij ten tweede male dezen drempel overschreed, keerde Theresa zich tot Tovalito en Paco Rosalez. Vaarwel broeders zeide zij, hun de hand toereikende vaarwelkeert naar onze stad Valencia terug, naar dat schoone land, dat ik niet wil wederzien, en bidt voor mij al de da gen van uw leven Zij gaf nog een afscheidsgroet en de deur van het klooster sloot zich voor altijd achter haar. De twee bedelaars bleven daar nog lan gen tijd met een bedroefd gelaat en tranen in de oogen vervolgens vertrokken zij tegen den avond, gingen al bedelende naar Valencia. Zij leefden altijd van aalmoezenwant hetgeen zij bezaten, hadden zij volgens verlangen van Theresa gebruikt om eeuwigdurende zielmis sen te stichten voor de rust der ziele van don Alonzo. Theresa onderging de strengste beproevin gen twee jaren lang vastte zg op water en brood, een haren kleed was al de kleeding, waarmede zij bedekt was onophoudelijk bad zij voor de bekeering van hen, die door haat bezield zijn. Zij stierf in eon hoogen ouderdom na jaren door boetvaardigheid haar zondig leven te hebben uitgewischt. EINDE.

De Volksstem | 1910 | | pagina 2