BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. VRAAGT Gij zult verkrijgen FRANKRIJK DU ITSCH LAN D ENGELAND ITALIË SPANJE. PERZIË EGYPTE 'I Nuttige bij 't Aangename. m. De bemanning van do America bleef evenwel zich zeiven meester, docli wij waren gillen zeer uitgeput. De eene na de andere vielen wij van ver- jnoeienis inslaap en wij allen waren over- •tuigd in den Oceaan te zullen ontwaken. Het evenwichttoestel trok letterlijk de America naar beneden en dreigde de red dingssloep, onze eenige hoop te vernielen. Wij wierpen allee uit de schuit wat wij naar konden miesen en deden de motors ■werken, hopende ons daarmede naar de Azo- ren of zelfs Europa te kunnen wenden. 't Was echter te vergeefs. Daarbij ver anderde de wind nogmaals en stond nu Zuid- Oost. Toen zagen wij dat hot onmogelijk was onze onderneming te vol trekken. Wij moesten dan trachten de Bermuden te bereiken, toen de wind ons Zuid-West begon te drijven. De luchtbal en do luchtvaarders werden erg bedreigd. Wij moesten ons zoo lang mo gelijk in de lucht houden, daar wij ons in oen gansch onbekend deel van den Oceaan bevon den, verre van alle regelmatige baan. Wij wierpen alsdan do macliienen over boord, doch nadat ook deze opoffering gedaan was. bevonden wij, dat het niet mogelijk zoude zijn nog 24 uren in de lucht te blijven. Daar de reddingsboot al meer en meer gevaar liep, door den evenwichthooder ver brijzeld te worden, besloten wij niet meer te wachten en te beproeven ons to redden, zoodra do dag aanbrak. - Toen het klaar werd, zagen wij de - Trent op ongeveer 2 uren van ons. Wij lieten onzen bont in zee zakken. Zulks ging niet gemakkelijk. De oven wichthouder werd met geweld tegen du sloep geslagen en deze keerde bijna gansch om. Eindelijk na verscheidene uren oofenin- fon, geluk ton wij or in,allen inden reddings- oot plaats te nemen. De zee was kalm en Wij mochton dus op redding hopen, daar wij per telegraaf zonder draad met de Trent in gemeenschap geweest waren en hulp ge vraagd hadden. De America, van de reddingssloep ont slagen, steeg zeer hoog en verdween weldra in de verte. Wij zagen hem zonder verdriet verdwijnen, daar wij overtuigd waren, dat do America nog niet genoeg geschikt en op getuigd was om den overtocht te doen. r Waarschijnlijk zal een grootere, sterkere en hetere luchtbal gemaakt worden. f Onze mislukking is nu te wijten aan het gebruik van don even wichthouder, die zeer zwaar was, den gang van den bestuurbaren luchtbal bolenuüordo en zijne vrije beweging belette. Een Duitsche luchtbal zou ook den overtocht wagen. Eene groep luchtvaarders van Munchen bobben ook besloten don overtocht van den AHan tischon Oceaan in bestuurbaren luchtbal to wagen. De luchtbal, stelsel - Parseval zou eene lengte hebben van 60 meters en eenen inhoud tan 8000 kubieke meters. Indien men de inzichten van de ontwerpers mag gelooven, zou de luchtbal bestand zijn •in eone luchtreis van 6000 kilometers te doen. In geval van nood zou do bemanning van bet luchtschip zich kunnen redden. Het schuit je van den luchtbal zou derwijze ingericht worden, dat het bij eeno landing in zee. •ogenblikkelijk in autobootje kan veranderd worden. Do bestuurbare luchtbal zou uit Madera of Ténéritf vertrekken en denkelijk op de Kleine Antillen aanlanden. Men berekent dat er vijf of zes dagen zul len noodig zijn om den overtocht to doen. Het vertrek zou in do maand Februari aan staande plaats hebben, daar de luchtgestelte nis tusschen December en Maart veelal de EN 1' VERVOLG Juist wilde de secretaris beginnen met den ouden onderwijzer een kort verslag te geven van de toedracht dor zaak, toen de burgemees ter eensklaps voor hen stond en zich nederzet tende zeide Wel vriondon, wat hebt je daar voor gc- hcimeu Het zijn geen geheimen, autwoordde de secretaris, ik wilde den meester maar even die treurige scène van heden morgen vertellen. Zoo, en dat is toch eigenlijk nog wel een geheim, althans een officieel geheim, hervatte de burgemeester, doch ik wil best gelooven, dat er voor u geen geheimen meer bestaan. Wil u de taak soms van mij overnemen, aeide do secretaris, een weinig verlegen Neen, volstrekt niet, ga nu je gang, ik baal intusschen twee glazen bier, want ik zio, meester, dat je ook nog op een droogjo zit. Gelijk u ziet, burgemeester, luidde het beseheiden antwoord. Dan ving de secretaris zijn verhaal aldus aan Verbeeld je, daar bielden me heden morgen, omstreeks II uur. twee marechaus sees te paard voor ons raadhuis halt. Zij ste gen af. bonden de paarden vast en kwamen toen naar l oven, om by den bm vemeester pnogffte te doen van e< ne ti ettrigdontdekking. Zij hadden nlt op een half uur afstand van bier, du* nog onder deze gemeente, te midden van struikgewas, een lijk gevonden, dat vree- luchtschippert gunstig is en weinige on- weders te vreeeon zijn. Een teeht Londen-Parijs M. Willows, een jong Engelscho lucht schipper, die oulangs per bestuurbaren lucht bal van Cardiff naar Londen kwam, sal loe- komende week, indien het weder gunstig is, met zijnen luchtbal van Londen naar Parijs trekken. Automoblsl enge luk M. Bielovueie, do befaamde vlieger, die over eenige weken de vlucht Parijs-Bor deaux afgelegd heeft, bevond zich Dinsdag rnet een automobiel, dien hij zelf voerde, op do baan naar Melon liij wilde eon anderen auto vooruit snellen, doch kwam tegen een boom terecht. M. Bielovucio werd do lip doorgesneden en een tand gebroken. Eene dame, dio hem vergezelde, werd de heup ont wricht en de duim van de linkerhand sehiw heel en gansch afgerukt. Corsikaansche zeden Vier gendarmen der brigade van Capora- lino zijn nabij de brug van Castirlo door twee gewapende bandieten aangevallen geworden. Een gendarm werd met een geweerschot gedood en een andere zwaar gekwetst. De bandieten konden ontsnappen. Slecht ontvangen dieven M. T... van Clamart, werd 's nachts ge wekt door het geblaf van zijn hond. Hij stond op en bemerkte twee kerels die over den hofmuur sprongen, den hond ver wurgden en dan poogden de deur open te breken. M. T... loste verscheidene revolverschoten in hunne richting. Een der kerels stortte ten gronde, terwijl de andere de vlucht nam. De getroffene is zwaar gekwetst.Het is eea, gevaarlijke oud-veroordeelde. Hij is opge sloten. Te Givors werd een dief, die in do woning der echtgonooten Chavas gedrongen was, be merkt,toen hij wilde vertrekken. De zoon Chavas schoot hem neer. In zijne zakken vond men eene belangrijke som gelds en een gouden uurwerk, welke hij in het huis gestolen had. Doodelijke val in het arsenaal van Touton Een 22 jarigo marinesoldaat, Leon Abar- nour genaamd, is in bet arsenaal van Toulon van eenen mast gevallen en met verbrijzelde ruggraat en gebroken boenen opgenomen. Hij bezweek kort nadien. Vreeselijk drama De zoon van den burgemeester van Worm- houdt, M. Cailliau. terugkcerende van de jacht, kreeg in eene herberg twist mei ver scheidene personen. Hij werd erg mishandeld en zijn geweer grijpende, loste hij twee schoten op zijn« aanvallers. Een dezer, de 28 jarige Henri Verhille, word op don slag gedood. Een andere, Ka- mie! Becquaerl, was erg aan het hoofd ge kwetst. M. Cailliau heeft zich gevangen ge geven. Dynamietaanslag op eene fabriek. Dinsdag nacht hebben ongekende schurken, bij middel van dynamiet, een deel der macliie nen van de papierfabrieken van Foix doen springen. De schade is zeer belangrijk en de macliie nen zullen geheel moeten vernieuwd worden. Kasteel geplunderd. To Ligny, nabij Pamiers, is het kasteel van M. do Corail letterlijk leeggeplunderd ec- worden. Meubelen, kunstvoorwerpen, huis gerief, enz., zijn verdwenen. Een onderzoek is geopend, selijk verwond was en meenden er den con troleur der directe belastingen in te hebben herkend. Terstond ging de burgemeester met bon mede, om zich persoonlijk van de zaak te o gowissenen zijne terugkomst moest,helaas, dio treurige veronderstelling komen bevesti gen. Daarop zijn do marechaussees naar Maas tricht gereden om or by den officier van justi- eie aangifte te doen, terwijl de burgemeester den inspecteur der belastingen per telegra- phiseho depêche van het voorval in keuuis heeft gesteld. Treurig, treurig, zuchtte de meester. .Ta, maar dat is alles nog niet, hernam de secretaris liet ergste van de historie is, dat de rijksontvanger sinds gister-avond 11 uur spoorloos verdwenen, eu nog niet teruggevon den is, begrepen Ja, ja, zuchtte de meester, het is waarlijk eene droevige geschiedenis. Nauwelijks bad de secretaris zijn verhaal voltooid, of de burgemeester kwam met twee glazen bier aandragen. Onder een luid als het u belieft bood hij het eeue glas, met een zweem van die hoffelijkheid,welke gewoonlijk den kellner kenmerkt, den ouden onderwijzer aan. Deze glimlachte, doch do secretaris,w iens lachspieren bewegelyker waren, schaterde het uit. Inderdaad, burgemeester, was de iro nische opmerking van den ouden onderwijzer, wist ik het niet beer, ik hield jo voor een kellner, geknipt volgens het echt model. Ja. ja, hervatte de aangesprokene, jo ziet liet we', ik ben van alle markten thuis. Thans wilde de secretaris 'nog eons te rugkomen op de treurige historie, dio hij zooeven den meester verteld had, toen de bur gemeester hem onderbrak met het beleefd doch driugend verzoek, dat tevens don omlerwy- Schip gezonken De Duitsche stoomboot Valeriavertrok ken uit eene Russische haven, is nabij Reval gezonken. De bemanning, bestaande ait zei tien personen, is verdronken. Erge wanorders Dijnsdag hadden er nogmaals erge onlus ten plaats te Bremen. Er had een opstoot plaats tusschen de werkstakers en de policie. Men wierp met sleehei!, flesschen, glazen en met alles wat men onder do handen kon krij gen. De politieagenten verdedigden zicb dap per, met blanken degen in do hand. Er zijn een zestigtal gekwetsten. E«ne Duitsche prinses gekwetst. Prinses Maria von Schaumhurg-Lippe en haar zoon hadden, Dinsdag namiddag, in een auto-taxi plaats genomen om zich van Berlijn naar de voorstad Treplow te begeven. De taxi botste op een tram. en de reizigers w er den door glasscherven nogal erg gekwetst. De zaak Crippen De getuigen ten laste kw amen Woensdag morgend hunne verklaring doen. Onder de bewijsstukken bevindt zich een stuk vleesch, waarop een lidtecken le zien is. Een gezwoorene is bij liet zicht ervan on passelijk geworden en moest weggedragen worden. De zaak werd dus lot 's anderendaags uit gesteld. Kening Manuël aangekomen Het Koninklijk yacht Victoria and. Albert hebbende aan boord Koning Manuël van Portugaal en zijne moeder, is te Plymouth aangekomen. Daar het schip slechts 's avonds verwacht werd, w as niemand aan de kaai om hen af te halen. Bijzonder gehoor Mgr Tacci, pauzolijke gezant aan hot hof te Brussel, is Dpgmaals door Z. H. deu Paus in bijzonder gehoor ontvangen. Poging tot brandstichting: eener kerk Om den verjaardag van Ferrer te vieren, hebben zekere kerels zich overgegeven aan gew elddaden en aanslagen. In den nacht van Zondag tot Maandag heb ben zij gepoogd do kerk van Tore Arnaneiala in brand te steken. Men heeft goluKkiglijk het vuur in lijds kunnen uitdoovon. Erge onlusten. Te Alfafar, hij Valence, riepen katholie ken tijdens eene processie Leve de Paus- Koning. Repuidikeinen protesteerden met den kreet Leve de Republiek. Het kwam tot een gevecht en revolverschoten weerklon ken. Een persoan werd stervend naar het gasthuis gebracht. Er zijn vele gewonden. De ultimatum De Engelsche rbg4k»ring heeft aan do pers eenige uitleggingen gegeven over den ulti matum, wflke aan Perzië gezonden werd. Deze maatregel is genomen met de volle toepassing van Rusland en andere mogend heden en heeft voor doel den internationalen handel te vrijwaren. Er is geeno kwestie van eene verbrokke ling van Perzië indien biunen de drij maan den de orde niet. hersteld is, zal Engeland de verantwoordelijkheid der zaak on zich nemen. De werkstaking De w erkstaking van de spoorwegbedienden, to Cairo, is reeds geëindigd. Woensdag wer den de bedienden, die te klagen hadden, door den bestuurder ontvangen. De werkstaking was beperkt tusschen de bedienden der spoor wegwerkhuizen van Boulac. De stakers bolet- ten de lokomotievcn naar Opper-Egypte te vertrekken en hadden. Maandag, den spoor weg bestuurder on andere overheden aange vallen. De policie moest chargeeren, en ver- scheideno woelmakers werden aangehouden. zer gold,die zaak niet meer aan te roeren,voor zij officieel bekend zou zijn. Beiden voldeden aan dit verzoek, ofschoon de secretaris wel moeite had, om zijn mond niet voorbij te praten. liet gesprek nam nu eene andere wending, om al spoedig verzeild te raken op het gebied yan politiek, dat juist in die dagon stof bij overvloed opleverde voor redevoeringen. Men schreef 20 Oogst 1870. De Franscho en Pruisische adelaars streden een bioedigen strijd op het veld van eer, terwijl de revolutie in Italië zich met heiligschennende handen vergreep aan het patrimonium van den H. Petrus. Wie zou zegepralen, Frankrijk of Duitschland, dat was de brandende kwestie,die ook onze Limburgers voor enkele oogenblik- ken ging bezighouden. Naarmate de vrienden kring, in de open lucht, in getalsterkte toe nam, werd ook het gesprek levendiger en langzamerhand ontspon zich een strijd die veroorzaakt werd door verschil van gevoelen of liever gezegd door oene zekere natuürlijke neiging, die bij dezen partij koos voor Duitsch land, bij genen voor Frankrijk. De burgemees ter beweerde hoog en laag, dat de Pruisen het zouden winnen, terwijl de secretaris, die meer Franschgczind was, iets wat zyn levendig ka rakter in aanmerking genomen, ons volstrekt niet mag bevreemden, met al de kracht die in hem zetelde, trachtte te bewijzen, dat de Fran- schen zouden triomfeeren. Zoo liep de strijd hoe langer hoe hooger, om ten laatste zulk eene verhouding aan te nemen, dat iemand, met eene levendige verbeeldingskracht be deeld, zich verplaatst zou hebben kunnen wa nen op het slagveld van Sedan, waar de bewe ring van den secretaris werd gelogenstraft doch die van den burgervader met het zegel der waarheid bevestigd werd. Doch geluk- k»»* liep de strijd toen spoedig ten einde, De lange winteravonden komen met rasse schreden vooruit. Menig landbouwer zal wridra door regen, koude en sneeuw van zijn land achter de stoof geduwd worden; cn vele stedelingen weten reeds niet meer hoe de kinderen te paaiën en stil te houden. Welnu wij willen aan onze lezers een middel aan duiden dat onfeilbaar alle verveling zal ver drijven en de winteravonden zal doen smelten gelijk sneeuw voor de zon. Zaterdag aan staande, komt onze prachtige almanak uit voor het janr 1911. 't Zal een echt juweeltje zijn en aan een ongelooflijk lagen prijs afge leverd worden, 't Ware moeilijk hier al de hoedanigheden of zelfs den korten inhoud eryan op te geven, 't weze genosg u te zeggen dat gij er behalve den almanak van 'tjaar 1911 en de portretten van O. H. Vador Pias XMgr Mercier, Mgr Stillemans, on zen Koning Albert en de Koningin Elisabeth, allerhande inlichtingen zult vinden over De Pensioenkasdc Kiezerslijsten, Na- Uuirlijkc Wetenschappen, Eigen Haard, Sterrehunde, Nieuice Leger wei, enz. enz. Lachpoeder en grappenalsook boeiende verhalen verden er ook niet in vergoten. Pe We oer van den Duivel. De Muzikanten van Ravensydc. Gered, en andere nog. Voor dezen die graag een verzehen lezen, is er ook gezorgd prettige en dramatieke. De Markten staan er ook allen in. Nuttige beschouwingen over Weekabonnementen, over Landbouwbelangenover Spreckma- chienrn. Over het vervaardigen van Jaar schriften en over de Posttarieven waarlijk alios wat men van noode heeft om goed en gemakkelijk door de wereld te geraken 't Nuttige bij 't Aangename. Dit alles beslaat B 2 8 grooto blad zijden, is in sierlijken omslag gebondeu, en wordt aan den ongelooflijk lagen prijs van SO centiemen afgestaan. N. B. De Almanak zal bij de verkoopers en in 't Bureel van af Zaterdag avond ver krijgbaar zijn. Brussel.Vertrek van prins Hendrik der Nederlanden. Woonsdag om half twaalf heeft prins Hendrik in het paleis der Regentstraat het ontbijt genomen. Rond vier ure heeft Koning Albert hem vergezeld naar. de Noordstatio alwaar prins Hendrik, uiterst voldaan over zijn bezoek den trein genomen heeft naar den Haag. De belangrijke jmoeelendiefle der Grasmarkt. De policie denkt op het spoor te zijn van een der kerels dio Zondag nacht den juweelenwinkel van M. Coenraets,Gras markt, plunderden. Het is zekere Emiel R. die sinds Zondag verdwenen is evenals zijne minnares. In de beenhouwerij welke juist boven den j uw oelön winkel gelegen was, heeft men eene acetyleenlamp en verscheidene andere voorwerpen gevonden, welke er door de dieven achter gelaten waren. De handelaar, bij wien R... werkte, heeft deze voorwerpen herkend als zijnde bij hem gestolen. Men denkt dat de dieven minstens getweeën moeten geweest zijn en dat een hunner zich heeft laten opsluiten om do deur voor zijn ge zel te openen. Een onderzoek heeft bewezen, dat de dieven niet meer dan 2 uren noodig hadden om het gat in den vloer te delven. Emiel R... is nu ook met eene som van 80 fr. ten nadeele van zijnen patroon vertrok ken. Een aanhoudingsmandaat is tegen hem afgelevord. Geknipt. Een 17 jarige kerel Marcel M..., die reeds vroeger in eene verbeterings- school opgesloten werd, had sinds eenigeu tijd verscheidene dieften gepleegd in handels huizen, waar hij onder valsche namen dienst nam. Verscheiden» klachten waren reeds tegen hem neergelegd geworden. Woensdag daar het politie-uur de aanwezigen kwam herinnoren, dat het tijd was om huiswaarts te keeren. i Het Bezoek. Omtrent hetzelfde tijdstip, waarop de secre taris do treurige ontdekking der maréchau- sées aan den ouden onderwijzer mededeelde, zat mevrouw G... aan bitter zielsverdriet ten prooi, met hare dochter in de nette, doch een voudige huiskamer harer woning. Wel vlij mend moest het wee zijn,dat haar boezem ver scheurde immers die blauwe kringen rondom hare anders zoo schitterende oogen, dat git zwart haar, dat nu ordeloos langs beur hoofd hing, maar vooral die trek van weemoed om hare samengetrokken lippen,waren er de wel sprekendste tolken van. Ook Marie zag er treurig en 6omber uit. En geen wonder Ze was toch een eerst vader- gekje en steeds had zij in zijne tegenwoordig heid het zoetste genoegen gevonden. Wat had zij bittere tranen gelaten toen ze hem moest verlaten, en thans nu ze pas van het' pensio naat thuis was, moest ze haar papa al aan stonds weer missen. Ja, wellicht zou ze hem nimmer wederzien misschien was dat schul deloos gonoegeu, aan de zijde haars vaders gesmaakt, haar fiu voor immer ontzegd en dat nog wel, zonder dat hij een afscheidskus op hare wangen had gedrukt, zonder haar een laatst vaarwel te hebben toegestuurd. Onbe grijpelijk was de droefheid van het vader- minnend kind en met het verdwijnen van haar papa waren ook de blos, die gisteren nog hare wangen kleurde en de glimlach, die gestadig, om hare lippen speelde, weggeroofd. Eensklaps werd er gebeld en eenige oogenblikken daarna morgend werd hij door een policieagent her kend en aangehouden. Hij is ter beschikking van den prokoreur des koaiDgs opgesloten. Arme vrouw. Eene inwoonster der Papen vest, vrouw L.. bad eenige dagen gele den een begin van Ivphus gehad, doch door krachtige weermiddelen, was zij er in gelukt de ziekte te doen keeren. Dinsdag namiddag kwamen de agenten van den gezondheidsdienst om hare kamer te ontsmetten. Vrouw L... was zoodanig ontroerd, dut zij schielijk zinne loos werd. De ongelukkige moest naar het Sl-Jansgasthuis overgebracht worden. Erge betsing. Op den hoek der Gré- trystraat en Anspachlaan is Dinsdag nacht een huurrijtuig door een tram aangereden geworden. De schok was zeer goweldig. De koetsier, Fredeiïk De Coninck, van Schaar beek, werd ten gronde geslingerd en zijn rijtuig bijna geheel verbrijzeld. De Goniock werd vreeselijk aan het hoofd gewond én moést, na in eene naburige apo theek verzorgd te zijn geweest, naar zijne woning overgebracht worden. Belangrijke diefstal in de tentoonstel ling. Woensdag morgend werd vastge steld, dat dieven in den afgeloopen nacht de uitstalling der firma Dhungara, in de Per zische af deeling opengebroken en geplunderd hadden. De waarde van het ontvreemdo is zeer belangrijk. Een onderzoek is geopend. Aanhouding. Woensdag morgénd, werd zekeren Reich Hosenclever, geboren te Luttighausen, in 1884, die door liet Duitsch gerecht opgezocht werd, in een logement der Apenstraat, aangehouden. De kerel heeft verscheidene aftruggela- rijen op het geweten. De dieven slapen niet. Woensdag morgend, rond 4 ure, werd een inwoner van Etterbeek in de Troonstraat slapend op eenen deurdorpel gevonden. De man werd gewekt en stelde alsdan vast dat zijn gouden uurwerk met keten gestolen, was. De slaper heeft eene klacht neergelegd. Doodelijke val. Een 70 jarige ouder ling, Ferdinand Stroobants, wonende Volder straat, viel gisteren in zijne woning van den keldertrap. De man werd gebroken schedel opgenomen en in wanhopigen toestand naar bet gasthuis gebracht. Kind levend verbrand. Het 2jarig kindje, Georges Lebbe, Cirkstraat, deed gis teren avond in de ouderlijke woning eena petroollamp omvallen. Het kind werd door de vlammen omringd en ondanks de spoedige hulp der moeder, gevaarlijk verbrand, op gansch het lichaam. Zijn toestand is hope loos. Men spreekt veel op dezen oogenblik vau de Bitterpeeën der Trappisten Viucart, 'dievolgens 't schijnt extra-fijne koffie geeft. 1500 Anderlecht. Onrustwekkende verdwij ning. Woensdag morgend, heeft de poli cie in alle richtingen het signalement rond gestuurd van Mej. Elisa Do R..., wonende met hare ouders, Onderwijsstraat, die sedert verleden week verdwenen is. Zij was alsdan voor hare moeder eeno boodschap gaan doen, en keerde sinds niet meer terug. Hevige brand. Dinsdag avond, rond 9 ure, brak er brand uit in de woning van sM. Jozef Vermande, op den Waterlooschen steenweg. Het vuur was begonnen in een hangaar, waar verscheidene kamions gebor gen waren. Ondanks de spoedige hulp, is de liangaar met den inboedel de prooi der vlam men geworden. De schade is zeer aanzienlijk. Op de vlucht gejaagd. Een onbe kende, drager van een zwaar zak, ontmoette Woensdag morgend rond 2 ure in de Kliniek straat een policieagent. De kerel wierp zijnen last ten gronde en zette het op een loopje. Hij was weldra verdwenen. In den zak vond men eene groote hoeveelheid koper welke in de werkhuizen van den tram, te Kuregem gestolen was. verscheen de meid aan den ingang van de deur om mevrouw te zeggen, dat de pastoor haar wenschte te spreken. Wel, laat mijnheer binnenkomen, luidde het antwoord, meteen streek zy met de han den heur haren wat in 't fatsoen, terwijl Marie den fauteuil voor mijnheer pastoor gereed zette. Intusschen trad de oude pastoor de ka mer binnen eu na mevrouw en Marie hartelijk de hand te hebben gedrukt, nam hij op haar dringend verzoek in den voor hem bestemden fauteuil plaats. Het was een eerbiedwaardige grijsaard, een priester by uitnemendheid. Naar het voorbeeld van zijn goddelyken Meester was hij steéds daar, waar hulp en troost noodig waren. Hy nam zoowel deel in de vreugde als in droefheid der hem toevertrouwde kudden, maar voor al, als een zijner kinderen den kelk des lydens moest driuken, ja, dan vooral kon men in hem het juweeltje van een priester leeren bewon deren. Ik geloof, waarde mevrouw, zoo ving de pastoor het gesprek aan, dat u iets loodzwaar op het hart ligtalthand heb ik van middag zoo iets gehoord en besloot daarom eens even te komen opzoeken. Uwe komst doet mij waarlijk goed, mijn heer pastoor, was het antwoord ik heb er reeds naar verlangd, want ik weet, dat gij al tijd een woordje van troost over hebt voor hen, die onder lijden gobukt gaan. Maar zeg me nu eens eerst, mijn goede mevrouw, hernam de brave priester, of ge nog geen nadere inlichtingen omtrent uw echtge noot ontvangen hebt. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2