1 Laatste Berichten «F? 't Wit Stoöpke van Jacques Neefs Stadsnieuws. Sterfgevallen SPORTNIEUWS Vliegen. Rechterlijke Kronijk MARKTPRIJZEN TT lx. Stevens, Officieele kwoteering Weerkundige waarnemlnten H/t Men vraagt Te koop Te lxxxi-exx St.-Gil lis.Erge val. Een handels teiziger van Antwerpen M. Emiel D..., is gis teren avond in de Ruslandstraat uitgegleden en 200 erg gevallen, dat liij het linkerbeen brak en erg aan het hoofd gewond werd. Na in eene naburige woonst de eerste zorgen ontvangen te hebben, is het slachtoffer naar het St. Pietersgasthuis overgebracht. is hel eenige echte Vieux Système. Laken.Erg ongeluk. Gustaaf De Vriendt, oud 21 jaar, wonende Wolvenstraat, le Pamel, werd gisteren door zijne kar om geworpen op den Antwerpschen steenweg. Hij werd zwaar gewond aan het hoofd en brak zich het linkerbeen. Het slachtoffer is naar het gasthuis overge bracht. Moedergeef mij drie frank. Waarom Om eene fleseh THEOBROMA te gaan halen. Ik ben zoo flauw en de dokter heeft mij gezegd neem het, u zult verkloeken. Als het daarom is mijn zoon, zal u ze krijgen want niets gaat boven de gezond beid nooh geld, noch goed te Aalst in alle goede apotheken. Antwerpen. Dc vergrootingswcrken, Woensdag avond, heeft de jury, ingesteld ter beoordeeling van den internationalen prijs kamp, voor de uitbreiding van Antwerpen, haar oordeel uitgebracht De lsl6 prijs 25,000 fr. wordt toegekend aan M. Henri Prost, van Parijs de 2d0 10,000 fr. aan M. Marcel Aubustin, ook van Parijs de 3de 5000 fr. in verdeeling aan de heeren Emeric Forbath, Eugeen Leckner en Ladislas Warga, van Budapesth (een ontwerp) en M. Van MecbeleD, van Antwerpen. Er waren niet min dan 27 ontwerpen in gezonden, en de beroemdste bouwkundigen van Europa hadden aan den prijskamp deel genomen. De ontwerpen zullen van af toekomende week in de feestzaal der Meir, tentoongesteld zijn. Mei.y'e verdwenen. De 11 jarige Rosa Dillens, wonende met hare ouders Oud Kanaalplaats, is sinds een drietal dage spoorloos verdwenen. Erg automobielongcluk. Woensdag vond den middag had in de Lange Leemslraat een erg automobielongeluk plaats. De ecbtgenoote Fierens, wonende Con- sciencestraat, liep over de straat, en werd door een automobiel omgeworpen en over reden. Do ongelukkige werd vreeselijk gekwetst opgenomen en in liopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. Op de vlucht. Dinsdag nacht werden drie kerels verrast, toen zij aan de Rijnkaai eene baal koffie gerobberd hadden en ermede langs de Keulenslraat wilden vertrekken. De dieven konden vluchten, hun buit ter plaats achterlatende. Ongelukkige val. Een schildersgast, August Gooyinans, 30 jaar oud, wonende Gezelslraat, is op do Rijnkaai van eene lad der gevallea, on den arm gebroken. Het fllaclilofler klaagt ook over inwendige pijnen. Hij werd in de verpleegzaal der Kipdorpvest verzorgd. Deurne.Schrikkelijke brandramp. Dinsdag nacht, is er brand uitgeborsten in de smederij van M. Opdebeeck, Cogelsplein, en Ankerstraat. Het vuur verspreidde zich zeer snel en woldra stond liet werkhuis van den blik- en zinkbewerker, M. Hertog, ook in Vuur on vlam. De brand zette zich voort aan do groote feestzaal Hot Rozenhof gehoudon door M. Van Dyck verders aan do herbergen van MM. Hendrickx en Vervloot, de daken der huizen van MM. Vermeulen en De Schutter en nog scheen hot vuur zich te willen uilbrei den. De pompiers van Deurne waren niet bij machte om den brand te blusscben. stelde vast. dat uiteen kistje eene som vaD ongeveer 5000 fr. verdwenen was. Toen de knecht zich naar zijne kamer be gaf, om zich aan te kleederen ten einde de policie te gaan verwittigen, kreeg hij een ergen slag op bet achterhoofd. De knecht zag niemand. Het parket van Gent is Woensdag namid dag ter plaats een onderzoek gaan doen. Sottegem. Het ch'ama. Woensdag namiddag is bet parket van Audenaarde al hier afgestapt, om een onderzoek te doen no pens bet drama tengevolge waarvan vrouw Ketsman bezweek. Wetsdoktoors vergezelden bet parket, en tot schouwing van bet lijk werd overgegaan. Gent. Eene verhuising. Te begin nen van Maandag aanstaande, 24 dezer, zullen al de diensten van het kantoor van Gent-Midden overgebracht worden naar het nieuw Posthotel der Koornmarkt. Als gevolg van dezen maatregel, zullen de post- en telegraafdiensten van Gent-Vleesch- huis, de ijzerenweg uitgezonderd, overge bracht zijn in de lokalen de oude middenpost, rechtover het Paleis van Jnsticie. Hoefslagen. De voermansknecht Alfons Sina, 27 jaar, kreeg Dinsdag ver scheidene boefslagen van zijn paard. Hij moest door een geneesheer verzorgd worden. Heropening der Hoogeschool. Woens dag bad de plechtige heropening der hooge- schoolleergangen plaats. Er waren veel burgerlijke en militaire overheden aanwezig, waaronder de heeren gouverneur, Siffer, dienstdoende burgemees ter, enz. Uit het verslag van den sekretretaris van den akademischen raad, blijkt dat de hooge school thans 1140 leerlingen telt. M. Siffer sprak in het vlaamsch eene rede voering uit over het vlaamsch in het hooger onderwijs Hij werd warm toegejuicht, evenals een laureaat van de Universitnire prijskampen M. Laurent Lahaye, die in 't Vlaamsch dankte voor de bewezene eer. Na de plechtigheid hadden hier eD daar was studentenwoelingen en feesften plaats. Thielt. Vreeselijk ongeluk. De 17- jarige Georges Allaert, is in de weverij van M. Carlier door eenen riem inedegesleept geworden. Vooraleer men de machien kon stilleggen was Allaert reeds een 40tal keeren rondgeslingerd geworden. De ongelukkige was een der beenen ver morzeld, het andere erg gekwetst en verder over heel het lijf gevaarlijk gewond. Het slachtoffer werd Daar hel gasthuis overgebrachtzijn toestand is hopeloos, Maeter. Orootc brand. Gelijk men weet werd deze schoone gemeente op kor ten tijd reeds door vele branden geteisterd. Woensdag avond werd Maeter wederom in opschudding gebracht door het uilbarsten van een geweldigen brand, tegen de kerk. Om 6 ure stond de woning, de schuur, De stal, de koten, enz. van don koeiboer Gustaaf de Bock in vuur en vlam. Al de gebouwen vormden woldra een overgroot© vuurpoel waar de brandweer niets tegen vermocht. De kleederen do meubelen, eenige beesten, eene groote hoeveelheid kiokens, hennen en konijnen, geheel de oogst, duizendo kilos hout hooi, strooi, aardappelen, al hot landbouwgerief, in een woord, al wat de bewoners bezaten, werd de prooi der vlammen. Van do gebou wen blijven enkel nog eenige zwartgerookte muren over. Do schade wordt bij duizenden gerekend en is gelukkiglijk door ver zekering gedekt. De gebouwen behoorden toe aan den heer Van Marcke van Eyne. De oorzaak van den brand is onbekend. Paulaethem. Inhaling van onzen nieu wen Herder. Aanstaanden Zondag zal deze schoone gemeente te klein zijn de inwoners werken met iever, om do inhaling van den nieuwen Herder, Eerwaarden Heer Rogge,, te doen lukken. Een lange stoet, samenge steld uil ruiters, rijtuigen, wielrijders, enz. Per telefoon en ielegssiaf. Bijzonderen dienst van DE VOLKSSTEM» Luccheni heeft zich verhangen. De moordenaar der keizerin Elisabeth van Oostenrijk beeft zich gisteren in zijne cel te Geneve, bij middel van zijnen broekband ver gen. Alle pogingen om hem tot het leven te rug te roepen, hieven vruchteloos. Tolstoï 16 ziek. Uit St-Petersburg wordt gemeld dat graaf Tolstoï erg ziek is. Een geneesheer-specialist is naar Toula geroepen om hem te verzorgen. De gekende schrijver zou uiterst flauw zijn. De mijnramp van Siegfried Het getal slachtoffers bedraagt wel acht tien, waaronder twee leden van de redders- ploeg. Aide lijken zijn kunnen opgehaald worden. Noorweegsche stoomer vergaan. De Noorsche stoomer Mercatorhebbende eene bemanning van 60 koppen aan boord, en geladen met fruit, is tijdens een hevig tem peest, op de kusten van Yucatan gestrand. Men is zonder nieuws over de bemanning. Spioonen veroordeeld. Woensdag werd de Duitscher Domien De- merle, die de forten van Luccy gefotogra feerd had en de platen aan Duitschland wilde gaan verkoopen, door de rechtbank van Toul tot 4 jaar gevang en 2000 fr. boete veroordeeld. Zijn medeplichtige, Schleup genaamd, die er in gelukle te vluchten, kreeg bij verstek 5 jaar gevang en 2000 fr. boete. Vergadering der socialistishe linkerzijde De sociakstisohe volksvertegenwoordigers hebben Woensdag in een der aaien van de Kamer eene vergadering gehouden om hun strijdplan voor don aanstaanden wetgevenden zittijd te beramen. Er w erd besloten zoo spoe dig mogelijk eene ondervraging over de poli tiek der regeering te doen. Verscheidene an dere ondervragingen werden insgelijks aan gekondigd, onder meer over de Normaalscho len van Henegouwen, het geschil in eene' lagere school te Muysen, enz. enz.. Traneatlantleker vermist] Do Fransche transatlantieker Espagne, op 7 Oktober uit Le Havre naar Amerika ver trokken, is ginds nog niet aangekomen. Men ontving sinds het vertrek niet do min ste tijding van het schip. De Engelsche marine. In eene redevoering, teGlascow gehouden, zegde M. Balfour onder andere Moesten wij tot onzen laatsten penning uitgeven en onzen laatsten man opofferen, wij zullen aan den vreemde laten zien, dat wij de sterksten zijn op zeekundig gebied. Daarom moeten wij spoedig nieuwe en sterke schepen bij bou wen Och wat is de vrede schoon... De erfprins van Servië in gevaar. De laatste berichten over de ziekte ontvan gen, luiden als volgt Erfprins in bedenkelijhcn toestand. Ko ning Peter bracht den nacht aan het lijdens- bed door. Wanhopig van verdriet.» Diefstallen ontdekt. Zaterdag avond meldden wij dat eene vrouw G... uit de Groenstraat, op de Markt op heeterdaad van diefte eener pels betrapt werd. Deze vrouw heeft thans eene gebuurvrouw Jozefina Van E... als medeplichtige aange klaagd. Eene huiszoeking bij deze laatste gedaan bracht ook pelsen, stukken sloffe, enz. welke van diefte voortkwamen, aan het licht. Proces-verbaal is opgemaakt. Gevonden. De damengarnituur welke Zondag avond aan den schouwburg verloren werd en gevonden werd door M. Jan Van Nuffel, en aan de policie toevertrouwd werd is door de eigenaarster opgeëischt gewor den. Deze heeft eone milde gift in de kas der policie gestort. De pompiers van Burgerhout, die ter hulp Z;J* den nieuwen Herder teVelsicque afhalen. waren geroepen, konden ook al niet veel uit richten, zoodat mon ten laatste de hulp moest inroepen der pompiers van Antwerpen. In korten tijd waren deze ter plaats en na een uur werkpns was men het vuur meester. Twee uren later was alles gebluscht. De aanstelling zal gedaan worden door den Zeer Eerw. Heer Deken van Sottegem. Stekene.VechtpartijMaandag avond ontstond er op den Hamer een gevecht tusschen twee kooplieden. E.De Glerck werd zoodanig geslagen dat hij onbekwaam is tc Ti o-: Ut i uai, jiij UllJltmWdcUIl IS IC egmis van M. Opddit-er^. de nhkslagerij werken en door eeu geneesheer moet ver zonhof zijn totaal afgebrand, terwijl de an dere gehouwen erg hebben geleden. Do schade is zeer aa;i/ienl;jk. Burght. Lijk opg< 'd. Uit de Schelde is liet lijk opgehaald van Aloïs Van Hueck, wonende Br. Li-?s..at, die op 8 Oktober laatstleden verdronk, toen bij een bad nam, Mechelen. Doodelijk verbrand. Dinsdag morgend wilde de machinist Cesar Coppieters den sloom aflaten. Hij werd daar bij erg verbrand aan de afmen, den buiken ü'0 beenen on moest bij hoogdringendheid naar het gasthuis gebracht worden. Zijn toe stand is hopeloos. Belangrijke juieeclendieftc. Een juwelier der do Mér^i Carpentier, stelde sinds eenigen tijd vast dat hij bestolen werd. Hij bon er niet in gelukken de daders to ontdekken. Dinsdag bevond hij dat talrijke juweelen hij hein gestolen, in de verhn>pi;,g van den B i g van Barmhartigheid o] l - imald werden. Hij deed den verknop staren en het onder zoek bracht weldra den dader aan het licht. Kalken. Mislukte poging. Dinsdag nacht hebben db ven gepoogd in de kerk te dringen. Zij hadden reeds ene ladder aan de vensters der sakristij geplaatst en waren op het punt door eene opening te kruipen, toen voorbijgangers ben op de vlucht dreven. Zomergem. Stout nocdige diefstal. Dinsdag avond bevond do zoon van M. de la Potterie, Dreefstraat, dal de grootste wan orde heerschle op de kamer zijner grootmoe der. Een onderzoek werd gedaan en men Straatschennis. Onbekende schurken hebben bij de Weduwe Gastiel, in de Kerk straat, den arduinen deurdorpel uitgebroken en over de kalseide gelegd. Waasmunster.Benoeming. De E.H. Verdunnen, Pastoor te Ruilerskerk, is Be stuurder benoemd der Zuslers-Marikollen te Waasmunster. Audenaarde. De boter. Woens dag werd de markt van Ronse in rep en roer gesteld. Er werd gemeld dat ook opstootjes gingen plaats hebben, heden Donderdag op de botermarkt van Audenaarde. Om onlusten te vermijden word do gendarmerie opgeroe pen. Talrijke policieagonten en gendarmen doorwandelden de alombekende botermarkt van Audenaarde, zoodat alle wanorde onmo- helrjk was. De boerinnen verkochten hunne boter van 3 lot 3,32 fr. de kilo. Oosterzeel e. Een zonderling geval. Een buitengewoon geval deed zich voor bij den milicieraad alhier. Er zijn daar twee tweelingbroeders en volgens de nieuwe mili- ciewet moet do oudste binnengaan. Wie is nu editor de oudste Volgens der geneesheeren is het hij, die het laatst op de wereld kwam, volgens de bestuurlijke gewoonten, deze die bet eerst in de bevolkingsregister opgeschreven werd. Da i hij komt nog dat geen enkele der broe ders lust heeft om soldaat te worden en elk van zijnen kant ievert om den jongste ver klaard te worden. De milicieraad heeft de beslissing overgelaten aan bet Hof van Be roep. Gister morgend is te Gent overleden, de Z, E. H. kanunnik Franciscus-Augustinus De Mals, wonende Nieuwbrugkaai, 4, geboren te St. Nikolaas den 3 Februari 1840, titulaire kanunnik van St. Baafs sedert den 31 Decem ber 1897. De Zeer. Eerw. aflijvige had 's morgens nog do mis gelezen. Te Tjimahi (Java), is M. Konstant Gody, planter, goboren te Dendermondo in 187*3, zeer godvruchtig overleden. Jan Olieslagers in Holland. Maandag heeft Jan Olieslagers te 's Gra- venhage oen prachtige vlucht afgelegd, onder de algemeene toej uichingen der menigte. Toen hij na 9 minuten nederdaalde, uit hoof de der invallondo duisternis, werd hij letterlijk uit zijn toestel gerukt en in triomf rond het plein gedragen. Olieslagers weru warm geluk gewenscht door luitenant-generaal De Meester, de minister van Waterslraet, do advocaat-gene raal bij den Hoogen Raad. M. d'Hangest, baron d'Ivoy, en Staatsraad De Savornin Lobman. Olieslagers is daarna naar Hamburg ver trokken. Boetstraffelijke rechtb. ik van Dendermonde. WOESTAARD. De Ras Irénóo, landwerker, te Lede, was op 20 Juni 1. 1., bedronken en had bij de weduwo De Bruycker, in herberg en keuken, al de ruiten uitgeslagen, de sloof uitgetrok ken, do pinten kapot geslagen, de stoelen beschadigd, de deur uitgestampt, en had de vrouw erg geslagen. De politiecommissaris van Lede, die ter hulp gesneld was, vond bij zijne aankomst in do woning der weduwe De Bruycker, De Ras bezig met do hofdeur te vernielen. Hij wilde hem zulks beletten doch De Ras kwam naar hein toegeloopen en gaf hem eer.en stamp met het hoofd op zijnen buik, hij beloedigde en sloeg den politiecom missaris. De hond van den politiecommissaris bracht den woestaard tot bedaren. De Ras wordt veroordeeld tot 2 maand en 8 dagen govang en 50 fr., 15 fr., 20 fr., 26 fr. en 26 fr boot. Boetstraffelijke Rechtbank van Gent GOED GEKNIPT. Toussaint Hughes en Frans Van Oosten, van Antwerpen, zijn beticht van een gouden uurwerk en keten te hebben ontstolen, van den heer Canière, in de volgende omstan digheden. De twee kerels waren reeds meermaals be merkt goweest in do statie, waar zij trachten in den trein te geraken, zij drongen en stamp ten. maar stapten voort in. Nu zekeren dag in de S'Pietorsstatie moest de bestolen beer den trein nemen voor Oos tende de twee kerels waren daar weer en drongen ook om in den trein te geraken, zij stampten de heer Canière, die eensklaps riep: Ik ben mijn uurwerk gestolen. De eerste der betichte kon aangehouden worden, maar trachtte te vluchtten, doch hij werd opnieuw aangehouden. De tweede werd ook aangehouden. De rechtbank veroordeelt de beide betich ten tot elk 3 jaar gevangzitting en vijf jaar bewaakzaainheid der policie. Aalst.20 Oct. Hop. Markt zeer kalm, prijzen zonder verandering, verkoopers 72.50 fr. Andericcht. 19 oct. Ossen, 861 prijs per kilo op voet 0,82 a 1,02. Stieren 194, prijs per kilo op voet 0,76 a 0,96. Koeien 1525, prijs per kilo op vootó,62 a 0,82. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gesteld beesten 645: Vette koeien 4S; meikoeien 00 groote ossen 0 j ionge ossen 250; vaarzen 252; stieren 95 varkens 656kalveren magere beesten schapen Merchtcm, 19 oct. Tarwe 19,00 ft 19,50 rogge 14,00 a 14,50gerst 00,00 a 00,00; boter 3,00 a 3,40 hesp 0,00 a 0,00 eieren 3,25 a 3,50 konijnen 2,00 a 3,50 varkens 32,00 a 45,00 kiekens 4,75 a 6,50 eenden 3,00 a 4,75 pelen 7,00,a 7,50. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 19 OCTOBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1« r 2» r - 3* r Derde koop. Een perceel Meerseh, gelegen te Vlicrzole, LangeboBch, sectie B, nummer 386b, groot 16 aren. palende Oost David De Zwaef, Zuid en West Eduard Yandevoghe) en Noord Jan-Baptiste D&nckeert. Vierde koot). Een Bosch, gelagen te Vlier zele, op den liapellekautcr, sectie C, nummers 170 en 170dis, grootO aren,palende Oost den heer Van Ginderachter, Zuid de erven Liénart, West dc kinderen Pecquet en Noord de rede. van M. Camiol Praet, opticien-specialiste Lange Zoutstraat, 0 Aalst, 20Oct., 15 ure: Barometer 753°5 Thermometer 11 Windzuid-west Vooruitzichtregen en wind Landbouwers Indien gij u wilt voorzien van plantaardappelen echte Hollandsche (Friesche) genaamd (Krugers) en (Industrie) afkomstig uit de zware Kleigron den, wend u in volle vertrouwen tot het huis Placide DE WWITER-MEERT, Zaadhandelaur, Gbkrardsbergsciik Steenweg, 184, Aalst, i Gewaarborgde kwaliteit getuige daarvan de uitslagen dit jaar door de landbouwers van Aalst en omliggende bekomcu. i Levering van goede keuken-aardappels op staal. Men vraagt goede lacctwcrksters om te huis te werken, te bevragen bij Victor Van Rossera, te Dcnderhautcm. 6-5 j Wlcn vraagt eene meid, kunnende alle werk, goed loon, zich te bevragen Lange Zoutstraat, 22, Aalst. 6-5 Gevraagd bekwame chauffeur, om met automo biel te rijden zich te bevragen dagblad De Volks stem, Kerkstraat, 9, Aalst. 3 Terstond gevraagd bekwame pantofielmakcrs bij Martin Dc Beul, Hertstraat, Aalst. 3-2 Men vraagt kiudermoid van 14 a 15 jaar. Te huis slapen, Sclirijven bureel der Volksstem, Aalst. A. B. 134. Ge vraagd. Eeno dienstmeid, eene goede luit* gersiteukcn kennende. Zich aanbieden op hét. bureel Do Volksstem, Aalst. Men vraagt eene dienstmeid voor alle huis werk. Gesloten huis. Ouderdom van 20 tot 30 ja ren. Goed loon.Zich te bevragen ten bureele, Aalst. Kongo uitkeerbaar. 4 Kongo (Loten) Annuteiten3 Gemeentekrediet. 3 1868 3 Buurtspoorw Jan .-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 1880.3 1908 3,5 Laken 19023 Luik 1860 3 1897 2 1905 2 Mechelen 188*53 1897 3 Oostende 1852 st.-Giiiis 190413 St-Joos-ten-noode 18ÖÏ 3 Schaarbeek (100 fr.)2 500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 8 1893 3 93.— 93.25 77.20 93i50 103.50 89.40 89.40 101.25 92.75 102.50 91.50 76.— 87.55 76.50 87.25 71.— 86.60 88.— 72.— 93.30 93.45 91.95 103.25 89.50 R/2.75 91.— 76.25 87.75 Men vraagt, eene bovenmeid, goede getuig schriften worden vereischt. Schrijven aan hul blad te Aalst, onder de letters J. B. V. Een huishouden zonder kinderen vraagt eene bekwame meid, goed kunnende koken." Tegen 25 fr. per maand. Zich wenden ten bureele De Volksstem, te Aalst. Een braaf en stil meisje van den buiten wordt gevraagd als kindermeid. Schrijven: R. M. bu reele der Volksstem,» te Aalst. Men vraagt eene kindermeid, kunn* vlaamsch en fransch. Adres schrijven M. D. Bureel van De Volksstem te Aalst. Landbouwers Koopt uwe plantaardappelen, zooals Krügers en Industriels bij de Gebroeders PYCK, Dam- kaai, 30, Aalst. Deze aardappelen zijn afkomstig uit Friesland en hunne opbrengst is verzekerd. koop bij Paulinus Van Gysegem, hovenier, kasteel te Gijsegem geranums, solvias enz. aan 15 de honderd minste levering. OPENBARE VERKOOPING van beste ZAAILA1VDE1V MEERSCH en BOSCH Sn de gemeente Vlierzele. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie het behoort, op Vrijdag 21 October 1910, om 2 uren namiddag, ter her berg van den heer Vital Lammens, te Zonnegem, openbaarlijk verkoopen Eerste koop Een welgelegen perceel Zaai land, gelegen te Vlierzele, op den Horfgkauter of Kapcllekauter, sectie C, deel ten Westen van nummer 206q, met eene grootte van 29 aren 25 centiaren, palende Oost Edmond Van Herpe, Zuid Theophiel Schockaert, West den heer Ver- straeten, Noord do Straat. Boomprfis fr. 100 Tweede koop. Een perceel Zaailand, dien stig voor bouwgrond, gelegen te Vlierzele, op het Boschveld, sectio B, nummer 392d, groot 31 aren 70 centiaren, palende Oost de straat, Zuid dame wed. Libbreclit, West David De Zwaef en Noord August De Mil. Te koop eene groote hooveelheid goed hoof zich te wenden tot den heer Max Moons, Molen; dries te Aalst. j Te koop 2 schoone glazen kassen om op eenen toog te zetten, dienstig voor alle bedrijven, aan zeer voordeelige voorwaarden. Zich te bevragen ten bureele van 't blad, te Aalst. Tc koop een deel grond inhoudende 32 aren 50 centiaren, allerbest geschikt voor bouwgrond*"; gelegen in de nieuwe aangelegde straat, leidende van den Ledcweg naar de Pieter Couckestraat,1 (3 kanten bouwgrond). Zich te bevragen bij den' heer Bernard Ooethals, bouwkundige, gezworen landmeter, Sluyerstraat, te Aalst. Plantaardappelen van echten oorsprong zijn van heden af te be komen bij J.-B. WELLEKENS, Zoons, Burge-* meesterplein, (nabij de Houtmarkt), Aalst. Twee schepen zijn reeds deze weck aangekomen. Te huren 2 kamers, voor stille menacheni 10 fr. in dc maand bijz. ingang. Goed water. Tè bevragen in 'tSchaliénhuis, Burgemeestersploii^ 1, Aalst. hei? m. H w HHHJL.HLVooi de voorwaarden wendo men zich tot den heel Max Moens, brouwer, Molendries, te Aalst. Te huren een gerieflijk huis dienstig voo berg, gelegen in de Langestraat, Mijlbeek. Te huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel, gelegea Lange Ridderstraat; Aalst. Voor den sleutel zich te wenden bij den heer Deurwaarder J. De Vos, Statiestraat. Voor de conditiën zich te bevragen b(j Mejuffe* De Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, Brussel.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3