BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK VRAAGT Gij zult verkrijgen Waarde Louise, DU ITSCH LAN D ZWITSERLAND. HONGARIË ITALIË PERZIË SINTE URSULADAG. De Kempenaar de Sdsle Goede inzichten M. Roivu«, do DoiTugeesche minister van fmancicën. hoeft aan eon Engelse li financieel tdad een telegram gezonden, meldende dal Portugaal in staal is al zijue schulden te be- lalen. Er zal eeno vaste en duurzame iinanciëele basis aan het land gegeven worden. De erkenning der Portugeesche republiek Het Engelscli gouvernement heeft aan de vreemde mogendheden voorgesteld, samen op te treden om het nieuw l'orlugeesch gou vernement te erkennen. Men denkt dat al de mogendheden het En- gelsch voorstel gunstig zullen onthalen. Duilschland heeft het reeds bijgetreden. Koningin Maria-Pia in Italië De Giomnle d'Italia. van Homo, geeft de volgende inlichtingen over den terugkeer van Koningin Maria Dia in Italië Toen de Koningin op de Reg i na Helena inscheepte, /egde zij aan degenen die haar omringden, hoe smartelijk het voor haar was, haar aangenomen vaderland te moeten ver laten, na een verblijf van 18 jaar. Haar troost was, dat zij steeds Portugaal hartelijk bemin de, zooveel goed mogelijk stichtteen ten volle hare plichten als Koningin heeft gekweten. Koningin Maria-Pia sprak met de officieren van den kruiser.en noodigde hen ter tafel. Zij herinnerde den officieren, dat het öp C* October, dag harer vlucht naar Gibraltar, juist de -18'' verjaardag van haar huwelijk was dat de Dl Oktober dag op welken zij Gibraltar verliet, do verjaardag barer ge boorte was, en dat do 19 Oktober, dag barer aankomst in Italië, de 28 verjaardag was van den dood \a haren gemaal. Koning Luiz. Dj Portugeesche scheepsluitenant Sepuldeva be vestigt, dat «Ie Koninklijke familie in de kritieksehe oogcnblikken verlaten werd van ben, die het meest voor plicht hadden hen tc beschermen en hij Te slaan. De ontmoeting tusschen Koning Victor- Emmanuël en Koningin Maria-Pia was hart roerend. Maria-Pia was ook zeer geroerd en de Koning zegde lot haar. - Laat ons aan wal gaan tante,. Helena en de kinderen verwach ten ons. Kon salvo van 21 kanonschoten begroette den terugkeer van Koningin Maria- Pia in haar vaderland. Ontsnapte galeiboef aangehouden Een genaamde Emiel Robert, die twee jaar geleden tot verscheidene jaren verblijf op do galciën veroordeeld was en uit Guyane ontsnapte, is tc Dy on aangehouden. Hij had zich reeds papieren aangeschaft op naam van Emiel Chenez. De galeiboef zal naar Guyane teruggezon den worden. Twee maal gezetfmoord De sobeepsdolvlpr van den pakefboot Kern? wit Australië naar Frankrijk lerugkcorendo.' beeft zich aan de H véren-eilanden een kogel door het hoofd gejaagd.' Doktor Allard sprong dan in zee on hot was onmogelijk hem tu redden. Men denkt dal hij in eeno vlaag van boete koorts handelde. Bloedig gevecht tusschen Fransche en Bel gische werklieden Te Louvroil heeft een bloedig geveeld plaats gehad tusschen Fransche en Belgische werklieden. Een Belg kreeg verscheidene slagen mot een lat op het hoofd en werd den schedel verpletterd. Zijn toestand is hopeloos. Het parket is ter plaats geweest. Eene dievenschool Te Parijs is een Hollander, zekere Hendrik D..., aangehouden, die aan de jonge niet- EN 2" VERVOLG mijn God.zuchtte mevrouw, en met sidde rende handen item zij «lort brief van dén inspec teur aiu,.De inspecteur boog andermaal, doch innig medelijden me het lot van die fel beproef1» de vroüw vervulde zijn gevoelig hart.Wat zou die brief behelzen zou hij wellicht den sluier ©plichten, die over het geheimzinnig vor- dwijneu van haar man lag uitgespreid, of zou 1»Ü-' O mijn God. snikte zg, sta me bij of ik be- 7wijk. Zo had nog geen lotter van den brief gelezen, en reeds, was hij van hare tranen doorweekt. Maar w is die brief dan werkelijk aan baar gerichtDaar oog viel op het eerste velletje en... ja daar stond haar naam, het was de hand van haar u an. Als gij (leze, mij :o laalsto woorden -leest, sullen ongetwijfeld tranon van bitter zielsver driet langs uwo vangen stroomen, want ik weet het dat gij mij teederlijk bemint. Hot is dan ook in den naa n van diezelfde liefde, dat ik li bid en smeek we tranen te drogen.want ik ben zo onwaardig en verdien die tolken uwer liefdon iet. WVo mg ellendeling. Ik heb don eed geschonden.dien ik u eenmaal gezwo ren heb. Ik had gezworen u gelukkig te zullen maken en alleen <>or u te zullen leven, en Sell, wat heb ik ge laan Ik l.eh dien duren •ed verbroken n 'keloos heb ik u en ons kind, ons cenig kit J, in 't verderf gestort. Ik deugen der wijk leerde, hoe zij aan de uit stallingen moesten stelen. Hij kocht hen den buitaf voor eenigecenten. De Hollander is ongesloten. Dramatische zelfmoord Dinsdag avond bevonden zich talrijke per sonen op de kaai der statie van Quinsper, om den trein naar Dorient te nemen. Toonde trein binnenstoomde, sprong een meisje op de liaan. Zij werd vreeselijk ver morzeld en bleef op den slag dood. Zij had zich uil liefdeverdriet ge zelfmoord. Wanhopige dief Een 71-jarige ouderling, Louis Laurent, van Saint-Marlin (Frankrijk) die eerstdaags voor de rechtbank moest verschijnen wegens eene konijnendiefte, heeft zich vergiftigd. Men vond zijn lijk in liet konijnenhok,bij de gestolen konijnen liggen. Drama in een aalput Een landbouwer van Zeilers. Eutrich ge naamd, is met twee zijner knechten in eenen aalput, welken zij moesten kuiseben, verstikt geworden. Een lock-out Ingevolge een geschil tusschen werklieden en het bestuur eener groote horlogefabriek over dc kwestie van bet bijtreden derwerk- liedensyndikaten, hebben de herlogiefabri- kanten van heel de streek van Val-St-Imier, Biel en Chaux de Fonds besloten de uitslui ting toe te passen, te beginnen van den 5 No vember. Deze maatregel zal 35.000 werklieden trollen. Voor den vrede Do Ilongaarsche afveerdiging heeft bet budjet van Oorlog en het buitengewoon kre diet van 51 millioen frank, tot verbetering der Oostenrijk-Hongaarsche zcevloot aan- veerd. De graaf Montecucoli deed eene rede voering, welke luidruchtig werd toegejuicht, waarin hij zegde dut llongarië zijn vorigen rang, die bet bezat van 1SG0 tol 1870 moest herwinnen. Reeds ten lande heeft llongarië zich veroverd blijft nog zijne standpunten op zee to veraterken. Echtelijk drama. Do dagbladen van Rome verhalen dat markies Pilot Rubini goed gekend te Napels, die gescheiden van zijne vrouw leefde maar ze nu en dan bezocht om zijn kind lo zien. Donderdag morgend de kamer zijner vrouw is binnengedrongen en vijf revolverschoten op haar heeft gelost. De toestand van de gekwetste is erg. De markies is aangehou den. Het consistorie. Iu katholieke kringen te Rome zegt men .dat het consistorie,-dat in November moest plaats hebben, verdaagd is tot in Maart, maar .zoo ijo benoeming der rtieuwo kardinalen dan geen plaats heeft, 'zal zij verschoven blijven uit een consistorie, dat eerst in 1912 zal plaats hebben, omdat de Paus besloten heeft alle plechtigheden als heilig- en zaligver klaringen, consistories en bedevaarten op le schorsen, tijdens de feesten der vijftigste verjaring van do uitroeping va» Rome tot hoofdstad van Italië.' De toestand. De toestand blijft altijd even wanordelijk. Men weet «Jut Rusland en Engeland op zich genomen hebben do zaken teregelen. Dit valt juist in den smaak niet van Duilschland en Oostenrijk, die eene breedcro opvatting der kwestie wenschen te zien. Aange hitst door'furkye, laten zij hunne ontevre denheid blijken, over de verwaandheid van Rusland en Engeland die deze taak op zich nemen, zonder het oordeel der andere mo gendheden te kennen. heb den naam onzer familie onteerd en ge schandvlekt ik heb mij overgegeven aan een hartstocht, die mij ten laatste geheel en al overheerscht. Ach, dat ik u zoo ongelukkig moest maken Ja waarde Louise, ik heb mij in rockelooze spoculatiën geworpen, ik heb uwe fortuin verspeeld. En toen ik dat verloren had, toen heb ik misbruik gemaakt van mijn ambt en mij vergrepen aan de geldon van den staat. Weer was het lot dngunstig,- weer trof mij een verlies en dat verlies, het was groot. - - Lang heb ik mg kunnen helpen, door telkens als de controleur kwam, gelden bij mijne vrienden op te nemen, doch thans was de ga ping te groot, thans viel aan stoppen niet meer te denken. Wat bleef mg dus over Had ik niet te kiezen tusschen de groote schande van gevankelijk uit uwe tegenwoordigheid to wor den weggevoerd, of mij nog door ccno tijdige vlucht aan dat vreeselijk ongeluk te onttrek ken. F.n dat laatste heb ik gekozen doch vraag me niet, waarheen ik ben gegaan, want het is mijn vurigste wensch, dat dit geheim eenmaal met mij nederdale in den killen schoot van het graf. Ja, beminde echtgenoote, ik zweer het u nogmaals bg de reine liefde, die ge mij steeds hebt toegedragen, vergeet den eeilooze, die u en uw kind zoo diep ramp zalig beeft gemaakt on denk er toch nim mer aan. mij, ellendeling, weder te vinden. N(^n, ruk mijn onzalig, beeld voor immer uit uw hart en scheuk geheel uwe liefde aau onze eenige dochter, aan onze Marie. Immers ik zou.de schitterende oogen, die do hemelsche reinheid uwer ziel weerstralen, niet meer kunnen yerdragen, de engelachtige blikken vaq Marie zouden mij keer op keer mijne gru welen verwijten .Ja.sleehts de hoop op eeuw ige Vergetelheid kan mij nog eenigszins met mjjn Sl' Ursuladag, h ex t^r stede, meest ge noemd - garentin[i ■rsdug% is de aange name gelegenheid voor vus werkvolk, van vroolijkè uilspanning en van uitbundig ver maak. Het is hot sluilfeoft van het jaar. De toebereidselen .voor dien dag worden dan ook van lang op voorhand .gemaakt, en er wordt wekelijks nóg al een stuivertje van kant gelegd om bij het feest niet zonder voor raad op zjk te moeten loepen, want - zonder geld is zonder zinnen Op de fabrieken en werkhuizen is het mede rollen aflaat of kwijtschelding van boe ten, want al de gelden waardoor de verzui- menissen, en tuchlóverbredingen gedurende 1 et jaar uit te boeten waren, worden nu ver deeld onder de werklieden der inrichting. En zoo zwelt het fecsttesèhje nog wat dikker op. Het doet ons waarlijk deugd aan 't harte als wij ons werkvolk de 'vrije lucht zien ade men als onze vrienden, gansch opgeruimd in Zondagspak, mot vrouw en kinderen wan delingen doen en een bezoek brengen aan Familie, aan vriendeb én kennissen, als ze mogen het een of ander' deftig vermaak ne men of met leeuwenmoed zich weren in onze oude Vlaamscho volksspelen als in een woord de dagelijksehekommer den oogenblik een oogenblik als van kant geschoven en er vollen teugel wordt gegëven aan verkwik- kenden levenslust. Dat is schoon en deugde lijk Nochtans is het niet te ontkennen dat garenticijnersdu'g npg al eens aanleiding geeft aan dronkenschap en slemperijen, aan krakeelen en vechtpartijen, ja zelfs aan groote verergernissen en dierlijke baldadig heden. Dat. is leelijk verderfelijk Dat is waarlijk spijtig Wij moeten ons volk aanmanen tot eene waardigere en hoogcr© .opval ling van de uit spanning en van het vejnnaak. Wij zien met voldoening de volksklassen optreden en een altijd groeiend aandeel nemen in de sociale beweging, in het vooruitslrevon naar lots verbetering en naar maatschappelijke verhef fing. Nochtans kunnen wij er niet te zeer op aandringen en aan ons werkvolk niet te vast op het harte drukken, dat die vooruitgang en die verbetering niet enkel stoffelijk mag zijn, maar ook, en hoofdzakelijk, het zedelijk ge bied niet mag verwaarloozcn. Niets is zoo schoon. als een matig, een wel gemanierd, een deftig en een zich zelfeerbie- digend volk Wij wenschen dat Garenticjnersdag dit jaar eene merkelijke verbetering in dien zin daarstelle Brussel. Echtelijk drama. Vrijdag avond rónd 7 1/2 ure gebeurde aan den hoek der Louiza- en Euiiel De Molleiën een echte lijk drama. Een drogist, W\genaamd, doodde zijne vrouw met revolverschoten en zelfmoordde zich daarga, "Ziehier in welko omstandigheden het schrikkelijk drama plaats bad. - Dé echtgenoöten W..., in 1900 gehuwd, leefden sinds eenigen tijd gescheiden. Vrouw1 W.., was hij haren vader, M. P..., wonende Alsemberschen steenweg teruggekeerd, ter wijl W..., op den zelfden steenweg zijne drogerij bleef bewonen. De vrouw had een echtscheidingsproces ingespannen, alhoewel W... reeds dikwijls pogingen had aangewend zich met haar te verzoenen. Vrijdag vernam hij, dat zijne vrouw met haren vader naar de tentoonstelling was ge gaan. Reeds eenigen tijd' koesterde hij de ge dachte zich te wreken, en gisteren besloot hij zijne wraak le voltrekken. Hij nam zijn revolver en ging hen afwach ten... Niet zoodra had hij zijne vrouw bemerkt, diep rampzalig bestaan verzoenen. En thans vaarwel, mijne innig beminde echtgenoote, vaarwel, teerbeminde dochter, immer zal uw beider beeld in mijn ellendig hart voortleven, doch nimmer zal ik u wederzien. Uw Henri. Lang duurde het eer iiievrouw G... de lezing van den brief, de treurige uiting van wroeging en verdriet, voltooid had telkens toch werd het lezen onderbroken door zuchten en snik ken. Ook Marie schreide weer bittere tranen en eïk woord van haar beminden vader dreef eën schicht meer in haar bloedend kinderhart. Helaas, snikte zij, ik zal hem dan nimmer we derzien nimmer zal mijne hand weer in de zijne mogen rusten, njmmer zal ik hem r.og mogen omhelzen. Mevrouw echter hield zich beter, dan men zou hebben durven verwach ten wel stond felle droefheid op haar bleek gelaat te lezen, doch ook eene hemelsche kalmte lag er over uitgespreidimmers de brave vrouw, zij putte kracht en sterkte in het gebed en daarom was haar hart overgege ven aan Gods wil. Overigens het was juist uitgevallen gelijk mevrouw had gedachtdoch in liet jeugdige hart big ft zoo licht een plaatsje over voor hoop, maar ook een plaatsje voor bittere teleurstelling, pis de koude hand der werkelijkheid dien laatslsten straal van hoop meedoogenloos uitdooft. En dat was thans met Marie het gevalimmers ze had zich nog steeds met dezoetsto. hoop gevleid, haar be minden papa spoedig weder te vinden en thans, nu zag zij zich zoo bitter teleurgesteld. Me vrouw trachtte hare flochter te troosten en sprak van een wederzien aan gene zijde van het graf, in den schoonen hemel. Toen stond Marie op en hare mama teederlgk omhelzende, snikte zij of hij 'naderde haar en Joeg haar eenen kogel in den mond. De ongelukkige zonk stervend neer. De moordenaar keerde dan het wapen tegen zich zelf en loste zich een schot in het rechteroor. Hij viel dood ten gronde. Op middel ijk warden de echtgenoote» W. naar het St Pielersgaslhuis gfbi-aclil. lïij hare aankomst aldaar was vrouw \V... ook reeds overleden. De echtgenoote:) V... hadden ec.i kindje, thans 1 jaar oud. Gc/migt. Do winkeldochter van een handelshuis der Nieuwst raat betrapte Don derdag avond een persoon, toen hij eene kas openbrak. De kerel werd aangehouden en in handen der policie overgeleverd. Het is een Hollander, Willem Sasdorp genaamd, 24 jaar oud.tegen wien nog een aanhoudingsmandaat bestond wegens diefte. De kerel is opgesloten. Stoutmoedige bandiet. Donderdag nacht maakte een Franschman, Jozef D..., van Lesneven, kennis met een onbekends, die zich voor Franschman deed doorgaan. Bei den bezochten talrijke herbergen, zoodat M. D... erg bedronken was. Aan de oude bas- sijns werd D..., door zijnen gezel ten gronde geworpen en zijne brievenlescli ont nomen. Toen D.., te been geraakte en om hulp riep, was de dief reeds ver weg. Mislukte diefstal. Vrijdag morgend poogden dieven in het magazijn te dringen van Af, Heyvaert, NoordstraaL Zij werden door de gebigen op de vlucht gejaagd. Brutale vreemdelingenTwee Bra- ziiiaahsclio ingenieurs, keerden Donderdag avond, per rijtuig van de Tentoonstelling naar hun hotel, Rogiersplaats, terug. Daar de koetsier ter oorzako van het groot ver keer, langzaam reed, begonnen zij hem te mishandelen. Een der ingenieurs bracht hem mot zijnen stok zulken hevigen slag op het hoofd toe, dat de koetsier bew usteloos neerzonk. De andere koetsiers, die daar met hunne rijtuigen stonden, snelden hunnen makker ter hulp, vielen bovenarms op de vreemde lingen en dienden hen eene goede rammeling toe. Daarna leverden zij hen aan do policie over. Proces verbaal is tegen do brutale Brazilianen opgemaakt. Voerman verpletterd. Vrijdag avond rond G ure, reed de voerman Louis M..., wonende Ribaucourtstraat te Molenbeek, met zijnen wagen langs de Leopold II lei, toen hij uitgleed en onder de wielen rolde. De onge lukkige werd liet rechterbeen en den linker arm vreeselijk verpletterd. Hij was ook erg inwendig gewond en moest in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht worden.- Behendige diefstal.Donderdag avoiid. kwam eene onbekende vrouw, in den winkel van Mev. Herinckx, Leuvenschen steenweg, en bleef er zeer lang klappen. Zij kocht slechts eene kleinigheid. Toen de winkelier ster in hare keuken terugkeerde, stelde zij vast dat een dief langs den bijzonderea in gang was binnengedrongen en voo'r meer dun 4000 fr. waarden gestolen had. Lijk opgehaald. Uit de vaart van Charleroi werd Vrijdag morgend het lijk op gehaald van Rutfin Vermasson, daglooner, wénende te Anderlecht, die eenige dagen ge leden, na eenen twist met zijne vrouw spoor loos verdwenen was. Gauic diever ij. Een Hollander, M. Batenberg, van Veurnay, werd Donderdag avond op de Rogierplaals door twee onbe kenden schier omvergeloöpen. zij vroegen be leefd verschooriing en maakten zich dan spoedig uit de voeten. Wat later bestaligde M. Batenberg dat zijne brievontescli met 240 gulden verdwenen was. Onder een automobiel. Een hof bouwer van St-Servais-bij-Namen, M. Ilenri Feron, werd Vrijdag namiddag op de Beurs- plaats door een automobiel omvergeworpen. De man werd erg aan de beenen gekwetst en naar liet Sl-Jausgastliuis overgebracht. Schaarbeek. Erg werkongeluk. De werkman Oscar D..., 35 jaar oud, die aan de Maar ach, papa ging immers nooit meer naar de kerk. Die sombere klacht van bare beminde dochter drong door tot in het diepste harer ziel, doch zij wist haro ontroering te verbergen, en sprak op liefdevollen toon, ter wijl zij de blonde lokken van haar eenig kind streelde't is waar, Marie, pa ging wel nooit meer naar de kerk en van liet geloof zijner kinderjaren was er luttel overgebleven, maar denk er wel aan, wat voordemenschen onmo gelijk heet, is voor God nog allgd mogelijk. Daarom laten wij niet wanhopen, doch laten we samen den goeden God bidden, dat hij pa de genade vorleene, op den rechten weg terug te keeren. Ja, beloof mij, mijne dierbare Marie, dat gij daarvoor dagelijks zult bidden, en mo gen wij pa dan hier beneden al niet wederzien, wij zullen hem toch eens wedervinden boven in den hemel. Die taal, die waarlijk christe lijke taal vloeide als een verzachtende balsem in de wonden van het teederminnend kinderhart. Ja bij God is alles mogelijk, herhaalde het jeugdige meisje, en daarom zal ik bidden en blijven bidden tot mijn jongsten snik ja, bid den voor de bekeering van papa zal van nu af de taak mijns levens zijn. Er zijn van die bevoorrechte wezens, die reeds in den eersten bloei der jeugd liet leven van zij no ernstigste zijde opvatten met moed en vertrouwen aanvaarden 'zij hunne vaak moeilijke levenstaak en zij mogen ze dan ook gewoonlijk met een gewenscliten uitslag be kroond zien. Onder die categorie zou men pok gerust Marie kunnen rangschikken immers ook zij besefte vroeg den ernst des levens, ook zij had eeno moeilijke levenstaak op zich ge nomen en dat was de bekeeriDg van haar papa. —o— afbraak der huizen van den Keyenberg werk te is gisteren van eene stelling gevallen. De man word vreeselijk gekwetst over heel het lijf en den schedel gebroken. Zijn toestand is hopeloos, Hel slachtoffer is naar bet gasthuis- van SiaaHieek gebracht Een goed nieuws voor de mensehén met slechte spijsvertering. Men zegt wonderen van de Bitlerpeeën der «Trappisten«Vincart, gebruikt met of zonder melk. 1500 Anderlecht. Onvoorzichtige. Don derdag avond, rond 11 1/2 ure, wilde Leo pold Verret, 57 jaar oud, wonende Sauiari- taine straat, nog over de tramlijn gaan, toen een Iramliog slechts enkele meters van hem verwiji'o.'d was. Hij werd verrast en ver scheidene meiers ver geslingerd. De onvoor- voorzichtige werd erg gekwetst. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAÜTHIER, 'krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn; Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddellijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulliier, Mechelen. 1505 St.-Joost-ten-Noode. Brand. Vrijdag namiddag is brand ontstaan in de woning van Mev. Alice D., Scalquinsstraat. De pompiers snelden spoedig ter plaats en konden na een half uur werkens de vlammen uitdopyen. Al wat zich op de kamer bevond, was vernield. De brand'is aanee'ne kortsluiting toe te'schrij- ven. Verkeerd gepakt. Een onbekende kwam Donderdag in eene achterkamer op het gelijkvloers der woning van M. Sargogne, Molenstraat. De dief, die ongetwijfeld ge rucht zal gehoord hebben, greep in der haast eene rol oude papieren en liet een pakje lig gen inhoudende 17 sladsobjigaties. Sint Jans-Molenbeek. Stoutmoedige diefte. Vrijdag namiddag zijn dieven in de kamer gedrongen van M. Walcourt, Rans- forlstraat. De schurken stolen er al de ju- weelen, kunstvoorwerpen enz. Zware ver moedens wegen op Cciien onbekende, dié daags voor de diefte de kamer naast déze van M. Walcourt gehuurd had en sedert verdwe nen is. De kerel wordt opgezocht. Elsene. Overreden. Een voerman, Piet Vanderaa, wonende te Vorst, werd Vrij dag in de Deninstraat door een brouwer - wagen verrast en omvergeworpen. De man werd een voet zoo afgrijselijk vermorzeld, dat bet lidmaat zal moeten afgezet worden, Leuven. Erge val. Donderdag na middag', rond'2 1/2 ure, was 'de genaamde Frans Dragonneau. 17 jaar oud, bezig bet dak te leggen op de nieuw gebouwde elek- trieldvabien in de Kasteelstraat. Tengevolge van een misstap verloor de jongeling bet evenwicht en plofte ten gronde. Hij werd beide polsen gebroken. Antwerpen. Woéstaard. Donderdag nacht, werden twee dronken kerels uit een koffiehuis der Kaasstraat gezet. Op straat maakten zij zooveel rumoer, dat een policié- agent hen verbood te roepen en naar huis deed gaan. Eon der dronkaards, zekere L..., mishan delde den agent. L..., kon noch lans opge sloten worden. Van wie is het uurwerk. In de maand September laatstleden, werd een persoon in de Saksenstraat, van zijn uurwerk beroofd. De policie vernam dc zaak, alhoewel geeno klacht werd neergelegd. Een onderzoek werd gedaan en de dieven en bel uurwerk werden ontdekt. De eigenaar van het uurwerk wordt thans opgezocht. Erg toerkongeluk. Eea dokwerker, Antoon Van Hooydonck, 34 jaar oud, wo nende Dylestraat, die gisteren aan bc-ord van den stoomer Lapland werkte, kreeg eene zware rol papier op den rug, Van Hooydoi ck werd erggekweist en moest naar de verpleeg- zaal der Kipdorpvest overgebracht worden. V. In de huiskamer De moord op den controleur der directe be lastingen gepleegd, bleef natuurlijk niet lang geheim en spoedig was hij het voorwerp van aller gesprekken. En dat kon ook wel niet an ders, immers de dagbladen stonden vol van liet ijselijke drama, dat daar in do buurt van het anders zöo vreedzame dorpje V. op eene zoo bloedige wijze was afgespeeld. Nu waren die bladen in het kleine dorpje wel niet talrijk vertegenwoordigd maar er bestond voor de le den der sociëteit toch voldoende gelegenheid, om zich zoowel van binnen- als buitenlandsch nieuws op de hoogte te houden. Het zal onze lezers dus wel geenszins verwonderen, dat de nieuwsgierige, praatzieke secretaris gewoon lijk het eerst van alle leden der sociëteit het nieuws van den courant kwam verslinnen; en dat was ook thans liet geval, nu de voor zes dagen gepleegde moord er met de levendigste kleuren in boschreven stond. Met gretigheid verslond hij het verhaal van den moord, niet zoozeer, omdat hij bijzonder veel van bloedige tooneelen hield, maar vooral, omdat hij nu niet langer meer over dat droevig voorval een diep stilzwijgen bewaren en er dien avond dus naai* hartelust over zou mogen praten. Toen hij do lezing van het verhaal loltooid had, le digde hij zgn glasje, betaalde lig zijn gelag en stond op om zich huiswaarts te spoeden, da«n* hij wel vermoedde, dat het middagmaal hem reeds geruimen tijd wachtte. En inderdaad, toen hg de huiskamer binnenkwam, zat zijne vrouw reeds met bare beide lieve krullekopjes aan tafel, terwijl do Benjamin van het huisge zin vroolijkin zijn wiegje lag te spartelen. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2