Laatste Berichten SUCREMA De aankomst der Duitsclie vorsten te Brussel m W Gebroed. Lagrange, Antwerpen SPORTN IEUWS Wielrij den Vliegen. V oetloopen Football der Tentoonstelling van Brussel Officieele kwoteering VERMAKELIJKHEDEN. Weerkundige waarnemingen Men -v raagt Xe lmren Te koop beste melasse voeder °mcieelil^kroo"a Zulte. Beg racing. Maandag had, onder een grooten toeloop van volk, de plechtige teraardebestelling plaats van den Leer Hippoliet Van Walle, hoofdonderwijzer, Donderdag schielijk aan do liefde der zijnen ontrukt, in den ouderdom van 43 jaar. Hel lijk werd gedragen door onderwijzers van den kring Audenaarde. Al de overheden de onderwijzers der streek, en schier al do ingezetenen woonden de droeve plechtigheid Lij. Er werden verscheidene lijkreden uilge sproken, die de toehoorders tot tranen toe bewogen. De heer Van Walle was een man met zacht karakter, een ware opvoeder, een voorbeeldige onderwijzer, eon geacht burger een overtuigde christene. Hij ruste in vrede Eyne. Nieuice fabriek. De fabrikant Anrys, uit Ronse gaat in onze gemeente cene spinnerij en ecne weverij oprichten. De noo- dige gronden zijn reeds aangekocht. Wetteren. Diefstal. Gisteren namid dag ging een der bedienden der Koninklijke buskruitfabriek dezer gemeente, zooals ge woonlijk naar de Etherfabriek, om het uur werk op reglementaire uur te stellen. Tot zijne groote verwondering kon hij ditmaal niet binnen en bestaligde dat de ingangspoort langs binnen gesloten was. Zulks verwekte vermoedens op en onmid- delijk ging hij den lieer Henri Libbrecht, on derbestuurder der fabriek verwittigen. Geza menlijk begaven zij zich naar de Etherfa briek en wanneer deze geopend was, bemerk ten zij den poortier die als van het Lam Gods geslagen was en op de vraag waaróm de in gangspoort gesloten was, niet wist wat ant woorden. Een nader onderzoek deed de ongepaste aanwezigheid van andere werklieden en het gereedstaan eener kruik, met rond de 80 li ters alkool in, ontdekken. Over dit alles wisten de verraste werklie den geenen uitleg te geven. Het verdere naarstig gedane onderzoek verzekerde de bestuurders der Etherfabriek dat dusdanige diefstallen reeds lang in gan, waren en deze van Zondag namiddag aan haar proefstuk niet was. De belichten hebben onmiddelijk hunne wegzending opgeloopen en de zaak is daaron- boven in handen der politie gegeven. Naar wij op het laatst vernemen, zouden door dit voorval nog andere dusdanige al kooldiefslallen aan het licht kunnen komen en meer werklieden in zelfde kwestiën be trokken zijn. Daarenboven zegt men dat ©vereenige weken twee werklieden wegge zonden werden, verdacht, van zelfde diefstal len, en zou het thans blijken dat ze onschul dig waren. Deze zaak heeft in Wetteren veel opschud ding verwekt, alwaar de werklieden van het poerkot steeds in besto aanzien stonden. De kindermoord van Gransuelde. De zaak der kindermoord van Gransvclde, waarvan Van Pujenbroeck beticht wojdt, zal in dezen zittijd niet opgeroepen worden, omdat de verdedigen van Van Ptiyenbroeck het'dossier te laat'ontvdtigeiFliéèft. Daardoor-zal dó bevolklfog-, die met belang stelling de opreeynng der kiiidPrnïóord vair Gransvèlde afwachte nog Wat geduld móeten hebben.Debetichteh'oudt stèeds'zijne onschuld staande. Belcele-Waes. Rcvolvcrheld.Zondag avond was do genaamde E. M. dronken. Hij zocht tegen elkeen twist en dreigde gedurig met een revolver. Dij werd door eenig buren ontwapend. iLokeren. Aanranding. Zondag avond werd Leopold Zaman, tóen hij ecne herberg van Bergendries verliet,aangevallen. De man kreeg twee hevige slagen op het hoofd, bij middel van een kneuzend voor werp en werd gewond. De policie heeft de zaak in handen. Men heeft vermoedens. Een luchtvlieger boven de stad. Maandag avond eenige minuten na 5 ure, is de Fransche vlieger Beaud over Lokeren ge vlogen. Hij kwam uit do richting van Ant werpen en volgde blijkbaar de spoorbaan Antwerpen Gent. Voorbij Lokeren draaide hij op de baan naar Dendermonde, doch hij zag spoedig dat hij zich vergiste en nam dan de goede baan. Onnoodig te zeggen dat heel Lokeren op straat was om den vlieger te zien en toe te juichen. Vrouwen Zijt gij rap tendent als gij eenigen arbeid doet Zijt gij bleek van kleur geworden Lijdt gij aan witten vloed Hebt gij ongeregelden eetlust Zijt gij mistroostig en verdrietig zonder redens Dat. gij tegen niets kunt, dat gij zoikH weenen bij 't minste ongepast woord Hebt gij soms de vlam in het wezen of ecne hitte die gansch uwe huid ovérloopt? Moet gij dikwijls zuchten zonder nochtans verdriet te hebben Gebeurt het dat gij herhaalde malen zwelgen moet alsof er een stok in de keel zat Zoo ja Ehwel, gij lijdt aan bloedarmoede en verzwakking van het zenuwstelsel Gij moet daat laten naar zien En in afwachting beproef eens het nieuw uitgevonden geneesmiddel THEOBROMA. Uiterst geprezen tegen bleeke kleuren, vale tint, waterzucht, bloedarmoede, verliezen in het wit, moeilijke en overtollige maandston den, zwaarmoedigheid. Vrouwen die TIIEOBROMA nemen, mo gen in al de omstandigheden van hun leven op eene bestendige gezondheid aanspraak maken. THEOBROMA verkwikt, versterkt en her stelt hem. Het geeft nieuwen adem. nieuwe krachten, nieuwe gezondheid, nieuw leven. Harten omhoog' Hoopt, hoopt, arme zie ken. Beproeft h"t n'cj«e geneesmiddel Grijpt de redplank schipbreukelingen van het loven Gent, apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, 3 frank. Te Aalst, in alle goede apotheken. Ninove. Erge tramongelukken. Zon dag namiddag is de tr. in welke om 1 ure 22 Ninove verlaat, te Schepdael ontriggeld. Men moest drie uren werken om de sporen vrij to maken. De stoffelijke schade iszeer aanzienlijk. Aan den draai nabij de fabriek Cobbaert, is Pieter Van Laethem 's avonds van den tram gesprongen vooraleer deze stilstond. De man viel onder de wielen en werd het rechterbeen verpletterd. Zijn toestand is bedenkelijk. Aalst, feest der Bokkenrijders. Maandag avond had de 44st0 verjaring plaats van deze inachligo maatschappij. Overvloed aan slof dwingt ons het openen van het ver slag tot morgen uit te stellen. 't Feest der Meesters van de Zondagschool. Na de plechtige prijsuitreiking welke des morgens om 9, ure in de St-Martinuskerk plaats had gegrepen, had des avonds het feestje der Meesters plaats. Eene welgevulde zaal was er tegenwoordig. Wij bemerkten er behalve den Z. E. II. Deken en de EE. HH. Onderpastoors ook nogM. Romaan Moyersoen, Volksvertegen woordiger en M. Lodewijk de Bcthune, die genoodzaakt werden de zaal ontijdig te ver laten, daar zij ook nog naar het feest der Bokkenrijders moesten. Het eerste blijspel werd wel gespeeld en duurde niet te lang. Kort en goed was ook het drama. Maar overheerlijk en zeer lach wekkend het laatste blijspel. Onze gelukwenschen aan M. Mcrlens, die zoo goed zijn rol hield. Botsing. Dijnsdag morgend, is de tram, welke vaft Oordegcra kwam, op den Gentschen steenweg, op den wagen van Vic tor Verriest gebotst. De wagen werd op zijde geslagen en beschadigd, doch voerman of paarden werden niet gekwetst. Per telefoon en telegraaf. Bijzonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Crippen gaat in beroep De terdoodvtroordeelde Grippen is in be roep gegaan tegen het vonnis. Hij heeft in liet gevang van Brixton reeds zijne burgerbloed ij voor liet gewone gevan geniskleed verruild. In het gevang heeft hij de cel, welke vroeger door Rayner, de moor denaar van den iniljoenonbezilter Whiteley, gebruikt werd. Een orkaan in Italië Eene stad vernield Over de provincie Salerne is eene vrèese- lijke waterhoos losgebroken. Celard en Ainalli werden erg beproefd, doch de stad Casamicciola is bijna geheel vernield. Er zijn nog- slechts enkele gehouwen gespaard gebleven. Het getal slachtoffers is zeer aanzienlijk. Reeds in 1883 werd Casamicciola door eene aardbeving vernield. Dan kwamen ook'dui zenden inwoners om. De Tooneelvertooning te Hof stade Zondag voerde de tooneelafdeeling «Willen is Kunnen van Hofstade het Evangeliespel De Blindgeborene van E. H. Walgraeve op. Na de beruchte Passiespelen welke te Aalst opgevoerd werden kan dit stukje als een prachtige bijbrok doorgaan. Schóón de opvoering, schoon de taal, schoon de schik king, gevoeld en natuurlijk de vertolkin. een echt Evangeliespel. Van 't eerste af aan leefde men als 't ware geheel de geschiedenis mede. Zang en woor den paarden zich om den gewcnschten, stich tenden indruk te doen ontslaan. Gepaard met dc schoone en indrukwek kende Godstaai van 't Evangelie, weklo do strijd tusschen Jesus van Nazareth en de schaar valschc Farizeërs, zoowel als de be keuring en hel nïirakel welke het stuk be vatte, de grootste belangstelling op. Het dient ten andere gezegd te worden, dat de belangrijkheid verre boven al, wat men ge woonlijk belangwekkend noemt, op tooneel kundig gebied was. Men voelde-meèr wal men zag, omdat het geen men zag sprak tot de ziel en omdat Christus woóM varf aflë tijden en door alle eèu\Vën nóg:'denzelfden indruk laat, dan toen JipLop. de boordoiLvan.UetGalileaansche meer gepredikt werd. Wij doen dan ook een warmen oproep aan al de liefhebbersvan het schoone om de laatste vertooning, welke op Zondag 30 Ok tober zal gegeven worden, niet lo missen, want 'tis waarlijk prachtig. ?z> Koersen Sint Denys-Westrem. Eerste koers beginnelingen. 1. De Baere, Sint Nikolaas 2. De Simpe- leire, Ledeghem3. Van Laere, Oost-Eecloo Tweede koers, alle wielrijders. 1. Persyn, Nazareth 2. A. De Voghe- laere, Maria-Leerne 3. Revels, Poucque 4. Verslraete, Kruishautem. Derde koers, beginnelingen. 1. De Simpelaere 2. De Baere 3. Van Laere 4. D'Hondt. Koers Veloclub L'Aurore. Gcnt-Ricme-Gent, 36 kilometers. 1. De Muynck, (l'Accion) Gent2. Dudolf- Claeys, op 2 lengten, Mariakerke 3. De Backer, op een lengte, Gent4. Quasaert Gent. S' Job-in-'t Goor, Gent. Maandag namiddag, vond Beaud, die be loofd had naar Meeiien te vliegen, dat de luchtgesteltenis goed was. Hij deed zijn toe stel builen brengen en om 4 ure 45 steeg hij van het vliegplein van Sl Job-in-'t Goor op. Zijn mekanicien Schapmeister, vergezelde hem. De vlieger volgde de spoorlijn Antwerpen Gent, toen hij de Schelde was overgestoken. Daar het te Gent reeds donker werd, rond 5 1/2 ure. werden op het Farmanplein, sig nalen gegeven bij middel van Bengaalsch vuur. Om 5 ure 40 kwam de vlieger daar Be houden aan. Hij zal bij gunstige weergestel- tcnis zijne reis voortzetten in gezelschap van Mej. Dutrieux. Ronde van Gent. 60 deelnemers. Uitslag. 1. Tittelboom in 45 minuten 2. Irnpens, Heusden 3. Haene van Eve 4. Samont, Gent5. Brabander 6. De Bruyne 7. Gillès 8. Boutelier. te Wetteren Zondag laatst werd er op het plein van den Racingeenen match betwist tusschen Racing Wetteren I, en Racing Lo keren I. Na eenen hevigen strijd werd Lokeren ge klopt met 6 goals tegen 2. Vriendenschaal Binnen kort wordt er wederom voor de Vriendenschaalgespeeld. Gelijk men weet is deze tot nu toe in 't bezit van den Racing De Puitschvorsten zijn nu dus in Brussel. De Keizerlijke trein kwam zonder vertra ging om 2 ure 20 binnen. In de prachtig met wimpels, vlaggen, bloemen en planten versierde Noordstatie bevonden zich de Koning en do Koningin, de gravin van Vlaanderen, prinses Clementina, prins en prinses Karei von Hohenzollern. Verder ook nog tal van burgerlijke en mili taire overlieden enz. Eene sterke afdeeling troepen had ook in de statie post geval. Nauwelijks stond de keizerlijke trein stil, of daar weerklonk het Duitsclie keizerlied, gespeeld door het muziqk der grenadiers. Daar schijnt keizer Willem in groote kleedij. Van den eersten oogslag herkent men in hem een vorst. Na hem komen de keizerin Augusta-Vic toria en prinses Victoria,-Louiza., Daarna stappen de leden van II. II. K. K. gevolgen uit namenlijk Z. Exc. graaf von Kulenburg, groot-maar schalk van het hof Z. Exc. von Plessen, opperstafofficier Z. Exc. von Valentini, overste van het burgerlijk-kabinetZ. Exc. generaal von Oertzen, overste van het mili tair kabinet de fregatkapiten von Bulow, stafofficier doktor Niedncr M. Knauff, sekrotaris van liet keizerlijk huis M. Abb. hofraad van het burgerlijk huis MM. Stel ler en Perdelwitz, sekrelarissen. Mevr. dc gravin von BrockdorlT, groot meesteres mevr. de gravin von Keiler, hof dameZ„ JSyc. bfU'oa, ypn Mirbacli, groot meester van jiet liof - .der, keko in Z. Exc. vón Beb(' Pinnow, kaïnoybc-er, en M. Posth, sekrcloi is van de burg^rj^ko lijst. Prinses. Vicloria-Louiz^ van Pruisen was vergezeld van hare eeredame, juffrouw von .Saldern. Met hen slappen ook nog uit, M. von Plo- low, Duitscho gezant, te Brussel, dio de vorsten tot Thienen te gemoet gereden was en Luitenant- generaal Jungbluth. kolonel Vanden Bogaerde en majoor graaf de Jonghc d'Ardoye, gelast met den eeredienst van den keizer, graaf Eduard d'Assche en do gravin de Renessc, gelast met den eeredienst 'der kiezerin, die II. H. K. K. H. II. tot aan Leu ven waren te gemoet gemoet getrokken. Gewoonlijk gingen de personen, gelast met don eeredienst der vreemde vorsten, dezen te gemoet lot aan de grens, doch thans werd dit niet gedaan, voor liet gemak der Duitsclie vorsten. De Duitsclie en Belgische vorsten en vor stinnen omhelsden en verwelkomden elkan der oprecht hartelijke wijze. Na de gebrui kelijk o voorstellingen in do statie, namen de heeren bergemeesters van Brussel en Sint- Joost-ten-Noode en de heer gouverneur van Brabant het woord, om den Keizer geluk en welkom te wenschen bij zijne aankomst te Brussel. Onmiddelijk daarna namen de Keizerlijke bezoekers de Iroepen in oogenschouw. Deze houding was recht onberispelijk en zonder hot stijve, automatische te hebben der Duitsclie troepen, maakten zij op Keizer Wil lem een gunstigon indruk. In de verte weerklinken reeds de 51 sal voschoten ter verwelkoming der Duitscho vorsten. Bij liet verlaten der statie was het een he- vig gejuich dat liooren en zien verging. De omtrek der Itogierplaals zag letterlijk zwart van't volk. 't Scheen alsof allen, werklie den, burgers, rijken, enz. zich afgesproken hadden, om door hunne eensgezinde opkomst de kaakslag te geven aan de plakbrieven der socialisten. Overal op den doortocht was het dezelfde geestdrift. Nooit of nimmer had men te Brussel zulken geestdrift of zulke menigte gezien, zelfs niet hij de Blijde Intrede onzer vorsten. Nergens werd de minste kreet gehoord welke voor de keizerlijke bezoekers beleedi gend zou kunnen geweest zijn, nergens wer den zij uitgellolen, zooals socialisten beloofd haddden... Onderwege drukte Keizer Willem ook herhaalde malen zijne hooge voldoening uit over de llinke houding der troepen. Als men weet dat deze van 11 ure tot 4 u onafgebroken in het gelid stonden, zal men best verstaan dft zij, Leden een tour de forceverrichten, waarvoor zij ten vo11" dfenen geprezen te worden. Hgt was rond 4 ure, dat d,o Keizorlijke stoet aan liet Koninklijk paleis van Brussel ainkwam. van Wetteren, die zó zoo meesterlijk won, met eenen buitengewonen uilslag van 45 goals om 0, in zes matchen. Dit jaar nemen cr tot nu toe aan den strijd deelRacing, Wetteren Vigor, Hamme Onsleven, Wacsm unster; Temsica/fhemsche Football-club, Lokeren allen clubs, die ver leden jaar voor do Vriendenschaal speelden. Daarbij komen cr nog dc Football-clubs van Lebbeke en van Moerzeke. Dit jaar zullen cr waarsohijnlijk return matchen plaats hebben. Loterij Trekking van 25 Oktober. De bijzonderste prijzen zijn gewonnen door de volgende nummers Serie 25083 n. 2 Serie 122110 n. 5 Serie 71496 n. 5 Serie 126261 n. 1 Seri<4 55816 n. 1 Serie 190492 n. 4 Serie 16529 ij. 1 Serie 121688 n. 2 Serie 138719 n. 4 Serie 107799 n. 2 frank «200,000 25,000 15,000 10,000 5000 5000 5000 5000 5000 5000 BEURS VAN BRUSSEL 24 OCTOBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1® r 3 NIEDEDEELINGEN. Brussel. Morgen, Woensdag, zullen de bureelen van het stadhuis te rekenen van 's middags gesloten zijn. BRUSSEL. Koninklijke Vlaamsche Schouwburg. Dinsdag ten 7 1/2 ure,vertooning door de Re derijkkamer De Wijngaard Kranke zinnen drama, en 't Is uit Liefde blij spel, met zang. Paleis van het Jubeljaarpark. Tentoon stelling van de Belgische kunst in de XVHC eeuw, en tentoonstelling van Schoone Kuns ten. 9 lot 5 ure. Koninklijke Cirk, Onderwijsstraat. Ver toon 8 ure Zondags en Donderdags dagver- tooning ten 3 ure. Kunstpaleis, Paleizenstraat, 22, Schaar beek. Tentoonstelling van oude schilde rijen, 10 tot 5 ure. Cirk Plege. II. Kruisplaats, Elsene. Vertoon 8 ure. 2® r 3 3® r 3 2 5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten..3 Gemeentekrediet. 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst-.3 Antwerpen 1887 2,5 1Q01 9 Brussel 1902 .'.II'//.li 2,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 1885. 3 1897 3 Oostende 1852 St.-Gillis 1904 11 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 tr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 93.— 93.15 93.10 99.60 92.— 92.— 92.— 103.50 89.50 89.80 104.50 98.95 lOfÜö 93.— 102.50 91.— 75.50 76*.— 130.— 75.50 93.10 93.35 77.— 99.70 90.— 104.— 101.50 92.50 102.75 91.50 76.- 71.50 72.- 52/75 van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Lange Zoutstraat, 6 Aalst, 25 Oct., 15 ure: MARKTPRIJZEN Aalst. 25 Oct. Hop. Markt vaster koopers 70 a 71 fr. Leuven, 17 Oct. Landbouwtarwe 18,00 a 19,()0handelstarwe 18,50 rogge 14.25; voe- derhaver 18,50 brouwhavcr 17,00 koolzaadolie 64,50; lijnolie 105,00 strooi 5,00 hooi 6,50 bo ter 3,40: tarwebloem 26,50 gort Remy 30,50 tarwezemelen 11,75; lijnkoeken 21,00 eieren 3,S0. aardappelen 9,50 a 10,00. Kleine aankondig. (I tol 4 Kleine regels) fr. 0,60. Hen vraagt aanstonds meisje voor alle werk, loitig gesloten hi.is, 16, Gemiebienstraat, Brus- 1-Noord 500 Men vraagt eene werlc- _hiw, 9, rue des Mate- nix, (bij de rue du Collecteur, Cureghem. 501 Men vraagt goeden niidsgast, v. a. work, lost-imv., bij balmond Hoeillaorts, 270, IIcl- sclicn stuw. Schaar beek 502 Men vraagt goeden hal- nsmidsgast, kostinw. bij G. Antoons, 79, llaeclitschen steenweg. Evevc 5ü3 Mt n vraagt meisje van 14 tot 15 jaar, om te loeren strijken, 2SG, Haechtscken steenweg, Evcre. 504 Men vraagt tweekriste- lijke, werkzame meisjes oor alle werk, Boule- levard du Midi, 4, Brus sel 505 Men vraagt eenen goe den melker, loon 30 fr. en volgens verdienste, en paurdenkueclit, Huy- breclil s. Strombcek. 506 Men vraagt eene werk vrouw voor te wasschcn Oude Graanmarkt, 51, Brussel. 507 Men vraagt bekwamen nidsgast van buiten, kost-inw., bij Fr. Pau- wels, Bergensche steen- eg, 1040, Anderlecht. 508 Men vraagt jongen van builen om bakkerstiel te leeren, 525, steenweg van Waterloo, Ukkel. 509 Wlen vraagt hv. smids- gast, liefst van buiten, kost-inw., bij V. Ver- gote, hoefsmid, Vuurto ven, Oostende. 51( M' ii vraagt buitenjon gen, 15 tol JG jaar, vooi likeurhuis en handel tb leeren, van goede fami lie. zich aanbieden wet ouders, Hoogstraat, 58, Brussel. 511 Men vrgt kleermakers gast of g. halve gast. loon naar verdienste, bij Achiel Michiels, Iddcr- gem-Halt, Dender). 512 Men vraagt kloeke meid voor alle werk, fransch sprek. on bnrgerskcu- ken kennend, goede ge- tuigsehr. loon 40 fr. 58,. me de TabeHion (Ma' Cmpagne), Elsene. 513 Men vraagt eene mied voor alle werk. Paro- chiunenstraat, 32, Brus sel. 514' Landbouwers Indien gij u wilt voorzien van plantnardappelen echte Ilollanclsche (Frieschc) genaamd (Krugers) en (Industrie) afkomstig uit do zware kleigron den, wend u in volle vertrouwen tot liet huis Placide DE WliUTER-MEERT, Zaadhtmdclaar, Gkkrardsbergschk Stki.nwtg, 184, Aalst. Gewaarborgde kwaliteit getuige daarvan do uitslagen dit jaar door de landbouwers van Aalst en omliggende bekomen. Levering van goede keuken-aardappels op staal. Gevraagd bekw ame chauffeur, om met automo biel te rijden zich te bevragen dagblad De Volks stem, Kerkstraat, U, Aalst. 7 Men vraagt kindermeid van 14 a 15 jaar. Te huis slapen. Schrijven bureel der Volksstem, Aalst. A. B. 134. Gevraagd. Eene dienstmeid, eene goede bur- gersKeuken kennende. Zirh aanbieden op liet bureel De Volksstem. Aalst. Men vraagt eene dienstmeid voor alle huis werk. Gesloten huis. Ouderdom van 20 tot 30 ja ren. Goed loon.Zich te bevragen ten bureele,Aalst. Men vraagt eene bavenmeid, goede getuig schriften worden vereischt. Schrijven aan het bjad te Aalst, onder dc letters J. 11. V. Een huishouden zonder kinderen vraagt eene bekwame meid, goed kimnende koken. Tegen 25 fr. per maand. Zich weuden ten byruelp - Dc Volksstem, te Aalst. Een braaf en stil meisje van den builen wordt gfevraagd als kindermeid. SchrijvenR. M. bu reele der Volksstem,'i te Aalst. Men vraagt ecne kindermeid, kunn® vlaamsch en fransch. Adres schrijven M. D. Bureel van De Volksstem te Aalst. Landbouwers Koopt uwe plantaardappelen, zoonis Krügers en Industriels bij de Geuuokdkrs PYCK, Dam- kaai, 30, Aalst. Deze aardappelen zijn afkomstig uit Friesland en hunne opbrengst is verzekerd. Te huren 2 kamers, voor stille menschen. 10 fr. in de maand bijz. ingang. Goed water. Te bevragen in 'tSchalieuhuis, Burgemeestersplem, 1, Aafst. Te huren een gerieflijk huis dienstig voor hei* berg, gelegen in de Langestraat, Mijlbeek. Voor de voorwaarden wende men zich tot den hees Max Moeus, brouwer, Molendrie6, te Aalst. Te huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel, gelegen Lange Ridderstraat, Aalst. Voor den sleutel zich te wenden bij den heer Deurwaarder J. De Vos, Statiestraat. Voor de conditiën zich to bevragen bij Mejufler De Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, Brussel. Plantaardappelen van echten oorsprong zijn van heden af te btv komen bij J.-B. WELLEKENS, Zoons, Burge- meesterplein, (nabij de Houtmarkt), Aalst. Twee schepen zijn reeds deze week aangekomen. Te koop bij Paulinos Van Gysegem, hovenier, kasteel te Gijsegem gerariums, solvias enz. aan 15 de honderd minste levering. Te koop eene groote hoeveelheid goed hooi zich te wenden tot den heer Max Moens, Molen dries te Aalst. Te koop 2 schoone glazen kassen om op eenen toog te zetten, dienstig voor alle bedrijven, aan zeer voordeeligc voorwaarden. Zich te bevragen ten bureele van 't blad, te Aalst. Barometer 763°5 Thermometer 12 Windoost Vooruitzichtgoed weder.' Te koop een deel grond inhoudende 32 aren 50 centiaren, allerbest geschikt voor bouwgrond, gelegen in de nieuwe aangelegde straat, leidende van den Ledeweg naar de Pietev (^ouckestraat, (3 kanten bouwgrond). Zich te bevragen bij den heer Bernard Goethals, bouwkundige, gezworen landmeter, Sluyerstraat, te Aalst. Lijnmeel Katoenmeel Voederkoeken Leveranciers voor het Ministerie van Landboo w

De Volksstem | 1910 | | pagina 3