NIEUWSBERICHTEN. HOLLAND. FRANKRIJK "V H A. GF T Gij zult verkrijgen DU ITSCH LAN D. ENGELAND PORTUGAL.- ITALIË SERVIË OOSTENRIJK. TURKYE. RUSLAND AMERIKA' 08 verdwijning van M. Vermeersch. De Kempenaar de |e™dste Ponderdag avond werd echter gemeld, dat MM. Moois en Miilerand, die de tw ee steun pilaren van het nieuw ministerie moesten lijn, geen deel maakten van de nieuwe sa menstelling. M. Moois had ziel: op aandringen zijner vrienden teruggel n>k Ven on M. Miilerand was wegens zijue voorwaarden van kant ge laten. Om 7 uren werd dan do volgende lijst op gemaakt. Voorzitter en Binncnlandsche Zaken, M. Briand; Justirie M. Theodoor Girard Bui tenland, M. Pichon Onderwijs, M. Maurice Faure Oorlog, generaal Brun Maurico, admiraal B mé de Lapeyrere; Financiëen, M. Klotz Arbeid, M. Laflerre Koloniën M. Jean MorelLandbouw. M. Rainand Han del; M. Jean Dupuy Openbare werken en posterijen. M. Pueeh Ouder staalssokreta- ris Financiëen, M. Guist'llam oorlog, M. Koulens Marine, M. Fernand David Fi nanciëen Sehoone Kunsten, M. Dujardin Bcaumetz. Dezo lijst is nog niet officieel, doch men denkt dat zij niet meer zal gewijzigd worden. Een nieuwe Kamervoorzitter Een laatste vraag wordt ook nog gesteld, nu het ministerie zoo goed als aaneengescha keld is Wat zal M. Brisson, de voorzitter der Kamer, doen Tijdens de woelige zittingen van verleden week, heeft hij bewezen, dat zijne jaren hem niet meer toelieten zich krachtdadig te toonen in liet handhaven der goede orde. Hij moet dus vervangen worden. Reeds wordt er in do wandelgangon der Kamer van opvolgers gesproken. De ernstigste kandidaat, die ook meest kans heeft, is M. Deéchanol. Deze heeft Itet vertrouwen dor rechterzijde en van liet center en lelt vele vrienden onder de linkerzijde zelfs aan de uitersto linkerzijde. M. Etienne zou een geducht mededinger zijn, doch hij heoft thans een postje van 4t)0,000 fr., ah voorzitter van den beheer raad der Porijzer Onmihussen en zal dat niet laten vlotten voor de 72,000 frank van Ka mervoorzitter. Ook M. Borteaux schijnt zich op rang te w illen stellen, doch nu zijne vrienden in de Kamer schipbreuk geleden hebben, beeft hij al niet veel hoop de plaats to verwerven. Doodelijk ongeluk. Door een hevigen rukwind is to Wychen do kap van eenen windmolen afgeslagen. De knecht en do molenaarszoon werden getrof fen. De cersto werd gedood, de andere levens gevaarlijk gewond. Vrouw levend verbrand Mev. Scbilleau, wonende te Cellos, moest verleden nacht opstaan om baren echtgenoot, «lio lam te bed lag, te verzorgen. Do vrouw ■tak"toevallig het vuur aan harrr klcedercff, en toen haar schoonzoon 's anderendaags kwam zien, hoe hot met den kranke ging, vond hij het verkoold lijk van vrouw fcJebil- leau in de keuken liggon. Echtelijk drama. De visschor Cahic, van Doëlau, dronken lo buis komende, greep een nies en bracht er aijne vrouw verscheidene erge steken mede too. Toen gehuren, door de kindoren verwit tigd ter plaats snelden, was do vrouw reeds verleden. Do moordenaar is aangehouden. Schrikkelijk drama. Een ri k eigenaar van Saint-Cannat, For- Vunatus Lesque genaamd, is na ren hevigen twist met zijn zoon door dezen laatste met geweerschoten gedood geworden. De cige mar stortte dood ten gronde. Do veldwachter Roux, die het drama van verre zag gebeuren, hield den moordenaar aan. E!f 12* VERVOLG Eerst hob ik dion hartewenseh blootge legd aan haar, van wier jawoord de vervulling hoofdzakelijk afhing, doch nu ik dat mocht Kooren, blijft mij en ook Mario niets anders •ver dan om uw beider toestemming te vra gen. Heb ik hot je zoooven niet gezegd, zeide grootmama lacl en lo terwijl ze zich tot den aotaris en tot haar schoonzoon richtte, ik had het wel gemerkt, dat daar achter in den tuin iets plaats greep dat van tccdoron aard was. Ze lachten allen. Welaan dan jongelui, zeide do notaris, ik voor mij hob er niets tegen en ook Euge ne's mama zal er recht mede in haar schik ayn. Zij heeft geene dochter en Marie vindt «oo ocno moeder weer. Grootma zal er ook wel geen bezv^ar in hebben* niet waar Neen, hervatte do oude dame, ik len er al zeer ovor verheugd, maar Ilenri Mijnheer G... was to vol dan dat hij zou hebben kunnen spreken, doch hij wenkte ëe beide jongelieden en terwijl een vloed van tranon langs zijne wangen stroomde, strekte btj zijne bevende handen zegenend •ver hen uit. Dan richtte hij hen op, en seido met vaderlijke teederheid -Welaan mijne kinderen, leeft gelukkig met elkan der-, en een oogenbtik daarna lagen zij juichend cn jubelend in elkanders armen. Jachtwachter gedood. Nabij hetbosch van Ballais, word liet lijk van den jachtwachter Bourne, met doorscho ten borst in hel struikgewas gevonden. Men denkt hier met cene laffe wraakneming te doen te hebben. Tempeest Een telegram uit La Roebelle meldt dat do zee zeer hol staat. Men vreest zeerampen. De zee heeft verschillende lijken van matrozen op het strand geworpen, nabij de haven van La Pallice. Men vermoedt dat een stoomer in den omtrek moet vergaan zijn. Misdadige poging. Eene misdage poging is gepleegd in de statie van Epornay. De excentriek van eene wisselnaald is losgemaakt. Dientengevolge is eene manoeuvreerendo machiene ontspoord. Do weg was hieidoor vier uren lang versperd. De treinen hadden groote verlragii Een onderzoek is geopend. Staking te Marseille. Woensdag namiddag hebben stakende voer lieden le Marseille eenen voerman, die aan 't werk gebleven was, aangerand. Drie der aanvallers zijn aangehouden on ter beschik king gestold van het parket, w egens aanslag op de vrijheid van arbeid. Al de voerlieden moeten door de policie beschermd worden. De stakers hebben do voortzetting der staking besloten. Eene ongelooflijke historie. Een blad van Pruisisch-Saksen beweert uit goede bron vernomen te hebben, dat dezer dagen twee oud-strijders van 1870-71 in hun vaderland zijn teruggekeerd. Zij waren krijgsgevangen genomen in Frankrijk en door bun korps als verdwenen opgegeven. Zij werden naar eene verre kolonie gezonden en moesten daar in do mijn werken. Eerst na veertig jaar gelukten zij er in te ontsnappen en een Duitsch koopvaardijschip lo bereiken, dat hen naar Hamburg bracht en vanwaar zij naar hunne geboorteplaats terugkeerden. Beiden waren getrouwd in 1S70 een hunner vond zijne vrouw sedert lang hertrouwd. Wat daarvan waar is, dient nader onder zocht te worden. Schipbreuk Do kapitein van de Duilsche vischstoom- boot President Henoeggisteren to Aber deen ingekomen, deelt méde dat zij op de hoogte van Fair Isle met de visschersboot Augsburg in aanvaring is geweest. De Augs burg gezonken. Zes koppen der beman ning zijn verdronken. De overlevenden, ten getalle van 13, werden te Aberdeon aan land gebracht. Inventaris Do minister Tan Justicie heeft bet opma ken bijgewoondvan den inventaris in hol galeis der Necessidades. De documenten zijn aangeslagen, verfcegeld en naar den minister van Justtoie gezonden. Men vleet nog niet wat er met de gewezen kroongo^deren zal gedaan w orden. Storm net paviljoen van Sardinië, in opbouw in de tentoonstelling van Rome, 1911, is door den wind omgeworpen, zes werklieden be gravend. Een werd ernstig gekwetst, de an- dero licht gewond opgenomen. Gevecht in de Kamer Alvorens do Kamer gisteren de dagorde kon aanvangon, had er een gevecht plaats tusschen den oud-radikaal Dragovitsch en den nationalist Agtonovitch. I)e ziHing werd geheven en tijdens do opscltorsing gelukte men er in de twee afgevaardigden te scheiden. Hardnekkige gevangenen Een Fransch blad meldt dat een aantal Italianen, die te Triest in hechtenis zitten. O dat was die zaligo stond welken zij zoo vurig van den Hemel hadden afgebeden, ja, met zooveel trauon hadden afgeschreid. Daar zullen we toch ook eens op moe ten klinken, zeide grootmama, terwijl ze opstond zoo iets kan onmogelijk zonder feestje afloopen, en richtte hare schreden naar de huiskamer om daar het verlovings feest la vieren. Besluit. Zoo hadden Eugène en Marie dan het toppunt hunner wenschen bereikt. Schoon, ja heerlijk schoon was de huwe lijksdag beiden knielden neer voor liet altaar in de parochiekerk van hun geboor tedorp, en zwoeren elkander in tegenwoor digheid van den grijzen herder, den duren eed, als christelijke eclitgenooten in vre de en eensgezindheid to leven. Was het wonder, dat het hart van den ouden pas toor van vreugdo overvloeide, en tranen van blijdschap langs zijne vermagerde wan gen biggelden. Hij had I-'ugèue en Marie in den schoot der Kath. Kerk opgenomen hij had zo zien opgroeien in.deugd en gods vrucht en toen de groote dag genaderd was. had hij hen voor do eerste maal gesterkt met het brood der Engelen, dat de zwak ken tot helden maakt. Hij had deel genomen aan hot lijden van Mario en do stillo gelatenheid die het jeug dige meisjo had getoond, was voor hem eene troostvollo belooning geweest, eene belooning zijnet wijze, ^aderlijke wenken ten vollo waardig. En thans was zij aan do zijde van Eugèno voor hem neergeknield en mocht by zij no bevende handen zegenend sinds ecnige dagen alle voedsel weigeren, als protest tegeii het feit dal zij, die op 4 Sep tember bij eene betooging in hechtenis waren genomen, nog niet door don onderzoeksrech ter gehoord zijn. Drie weken geleden hadden zij om dezelfde reden'gedreigd, dat zij zich dood zouden laten hongeren, maar men had hen toen van hun voornemen afgebracht door hun te beloven dat hun zaak spoedig zou on derzocht worden. Bommen. Volgens een tolegram, uit do Porto ont vangen, zouden te Aivaly zes pakken dyna miet, eene bom en zes duizend kardoezen ge vonden zijn. Plotselinge dood. M. Rachewski, oud-overste van de Russi sche geheime policie, is plotseling overleden. Men vermoedt dat de man door zijne tegen strevers bij middel van strichnine vergiftigd werd. Staking De slaking van de bestellers te New-York neemt steeds grooler afmetingen aan. Het expediliepersoneel van de groote waterhui zen heeft zich eens verklaard met de stakers. Aartsbisschop-ontslaggever. Het onslag van den. aartsbisschop van San tiago in Chili heeft eenige opschudding ver wekt. De dagbladen schrijven het toe aan eene oneenigheid mei den nuncius Sibilia. Opschuddingv/ekkende zelfmoord Mr Jones, oud-eigenaar van do New-York Times, heeft zich gezölfmoord. Onze lezers zullen zich herinneren, dat wij eenige weken geleden breedvoerig schreven over de opschuddingwekkende verdwijning van den Belgischen rentenier M. Honoré Vermeersch, die te Parijs op de Vesinetlaan een prachtig hotel bewoonde. Hot onderzoek dat door den onderzoeks rechter van Versailles gedaan werd, om te zien of M. Vermeersch niet vermoord was geworden, is thans officieel geklasseerd. De magistraat is tot liet besluit gekomen, dat er geeno reden bestaat om de opzoekingen voort te zetten. Hij is overtuigd, dat M. Vormdbrsch, zicli in galant gezelschap in Marokko bevindt. Hier moet evenwel bijgevoegd worden dat alhoewel het schier zeker is dat men M. Vermeersch to Tunis gezien heeft, men tot hiertoe niet hot minste spoor gevonden heeft, noch in Marokko, noch elders. Brussel. Haardief.Woensdagavond sneed een kerel, vermoedelijk een Duitscher, schijnende 25 jaar oud, in eene cinemazaal der Niouwslraat, tijdens vertooning het haar san een 14-jarig meisje af. De bestolene bemerkte hot onmiddelijk en gaf het alarm, doch do kerel was er in de verwarring toch in gelukt te vluchten, met achterlating van zijn overjas, zijne gajóchcn en zijne schaar. Zijn signalement is in alle richtingen rond gestuurd geworden. Vrouwen gerecht. Donderdag avond kregen twee vrouwen in do Schaarbeek- straat twist. Weldra gingen zij aan't vech- icn en het was een haarkenpluk in regel. Eensklaps kwam do zoon van een der vrou wen toegeloopen met eon stoofhaak en vooraleer men hem zulks knn belet'on, bracht hij de tegenstreefster zijner moeder een geweldigen slag op het hoofd toe. lie getroffene viel badend in haar bloed ten gronde en moest spoedig door een geneesheer verzorgd worden. De bedriegerij in den Berg van Barm hartigheid. Uit hot onderzoek is gebleken dat do aangehoudenen Varolii reeds verschei dene malen juweelen had verpand. De bedrie- ovor hen uitstrekkeé. Ja, de grijze herder gevoelde ce.i innige vreugdeen vurige be den stegen uit zijn vaderlijk hart voor het jeugdige echtpaar ten Ilemel. Na voltrekking der huwelijksplechtigheden in de kerk begaven de jeugdige eclitgenooten zich, gevolgd door de gansche familie, naar het kerkhof om een oogenhlik neder te knielen op het graf van haar, die helaas, al te vroeg van deze aarde was weggenomen. Dat daar tranen stroomden, dat er vurige gebeden ten hemel stegen, behoeft voorzeker niet te wor den gezegd welke plaats toch is geschikter om te schreien en te bidden dan hot kerkhof, waar het stoffelijk hulsel onzer dierbare afge storvenen in den killen grond rust. Onder de genen dio het hartverteo; erende schouwspel, dat daar op liet kerkhof plaats had, uit de ver te gadesloegen, bevond zich ook de secretaris met zijne vrouw en een jongentje van ongeveer twaalf jaren. Ze waren geen van beiden in de negen verloopen jaren veel veranderd, en bei den vertoonden zich in hnnno volle levens kracht. Ook was de secretaris "ng even praat ziek als weleer en hij gunde zijn mond geen enkel oogenhlik rust. - Wel lievo hemel, vrouwtje, zeide hij. Wie had dat töch ooit kunnen den ken dat de levensgeschiedenis van den ont vanger op zoo iets zou uitdraaien Eugène van den notaris met Marie G... gehuwd, de ontvanger, rijk uit Amerika teruggekeerd, en wat nog liet meest te verwonderen is, van een echt vrijdenker een katholiek in merg en been gewerden neen, zoo iets had ik nooit gedachtdat gaat werkelijk mijn verstand te boven. - Ja, God is wonderlijk in zijne wegen, irij beloopt verscheidene houderden fian- II). Doodelijk ongel ak. Donderdag na middag werd de wed. Meyer, <32 jaar oud, wonende Spaarzaamheids!raat, in de Reebok- straat door eene brouwórakar omgeworpen en overreden. De arme vrouw werd met ge broken schedel opgenomen en in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. Een onderzoek is geopend om de verantwoor delijkheid vast te stellen. Brand. Woensdag avond is brand ontstaan in een achterhuis der Slachthuis- straat, in de slaapkamer der eclitgenooten DDo vrouw had het vensier geopend en eene brandende lamp op het schouwblad ge zet. Deze werd door eene kat omgeworpen en ontplofte, waardoor hel vuur- zich door heel de kamer verspreidde. De pompiers konden het vuur uitdooven, doch al wal zich in de kamer bevond werd der prooi der vlammen. Werkhuis in brand. Donderdag morgend. rond 3 ure, werd het werkbuis van M. Van G... pelshandelaar, Zuidstraat door het vuur grootendeels vernield. De pompiers konden heVvuur na twintig minuten werkens bemeesteren. Do schade is zeer aanzienlijk. Overleden. Een spoor weg werkman, Louis Geerts, 20 jaar oud, van Gorbeek-Loo, die eenige dagen geleden in de Noordstatie, to Brussel, tusschen twee wagons geplet- terd werd, is in het St Jansgasthuis aan de bekomen verwondingen bezweken. Vrouto overreden.Mevr. Decoster, wonende Verboeckhavenstraat, te Schaar beek, werd Woensdag avond op de Munt plaats door een kamion omgeworpen en erg gewond aan de beenen. Na verzorging bracht men haar, op haar verzoek,naar hare woning over. Wanhopige moeder. Do 57 jarige weduwe D... heeft zich in hare kamer ver hangen, uit verdriet omdat hare dochter drie maanden geleden, gestorven was. Door den stoomtram gepletterd. De stoomtram welke Woensdag te middernacht, •le Rouppeplaats had verlaten, wierp nabij de Legrandlaan M. Pannuys, Montjoielaan om. M. Pannuys werd zoo erg gepletterd.dat men voor zijn leven vreest. Gauwdieven. Ten nadeele van M. B..., wonende Madeleinestraat, werd op den trein uil Antwerpen, eene brieventesch, in houdende 140 frank, een verrekijker en een scheersraes gestolen. Eeno inwoonster van Leuven, Mad. Van- hove, werd toon zij aan de Naamsche Poort van den tram stapte, hevig gestampt door iwee welgekleed© jongelingen, dio op don tram plaats namen. Eenigen tijd later stelde zij vast dat haar gouden uurwerk met keten verdwenen was. Erge ral. Do schaliedekkersgast Edward Lecointe, wonende Hoogstraat, is Donderdag van bet dak van het Justicie- paleis gevallen. De man werd den rechter schouder en het linkerbeen gebroken en over heel het lichaam gekneusd. Zijn toestand is hopeloos. Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid. De kleine ïsidoor.Casiers^ 9 jaar oud, wo nende in de Pelikaanstraat, liet zich Donder dag in de ouderlijko woning van de trap leuning glijden. De onvoorzichtige knaap verloor het ovenwicht en stuikte op de vloersieenen. De jongen werd den schedel gekloven en den linkerarm gebroken en in bedenkelijken toestand naar het gasthuis ge bracht. Is het gelooflijk dat men voor 60 centie men de Kg. do echte Billerpeeën der «Trap pisten» Vincart kan bekomen? Men verkoopt ze overal aan dezen prijs. 1500 St. Jans-Molenbeek. .Hevige brand. Donderdag avond, eenige minuten vóór 9 ure, is brand ontstaan in do werkhuizen Bovy, machienhouder Mariastraat. Het alarm werd spoedig gegeven en weldra snelden de pom piers ter plaats. Heel het werkhuis leek echter een ware vuurpoel en bedreigde grootelijks de omlig gende gebouwen. Dank aan de spoedige hulp hernam zijne wederhelft, en het is eene on feilbare waarheid, dat hij zyne rechtgeaar de kinderen nimmer verlaat. Marie was braaf, zij heeft de kruisjes, die de Hemel haar heeft overgezonden, steeds met liefde gedragen en uit al de vurigheid haars har ten heeft zij de bekeering van haar Papa aan den goeden God gevraagd. Hoe kan het dus anders of zij moest verhooring vinden.' Het is waar, vrouwlief, hernam de secre taris, ik beschouwde die feiten enkel van een natuurlijk standpunt, doch gij ziot er, en te recht, den vinger Gods in, en dan, ik moet het bekennen, mogen zij ons niet verwonderen, want Marie heeft die belooning waarlijk ver diend. Hemelnu moest de oude meester nog leven. Nauwelijks had de secretaris deze woor den voltooid, of zijne blikken werden naar den ingang van het kerkhof getrokken, door de komst van drie rijtuigen, waarvan het eene met twee prachtige witte paarden be spannen was. Do secretaris en zijne vrouw traden een weinig nader, om het jeugdige echtpaar bij het instappen eens van nabij to kunnen zien. Hun gedold werd niet lang op de proef gesteld en spoedig versche nen Eugène en Marie aan don ingang van het kerkhof om in de voor hen bestemde huwelijkskoets plaats te nemen. Mario zag er bevallig uit in haar wit bruidstoilot; en de krans van oranjebloesems slingerde zich keurig netjes om hare krullende blonde lok- kim. Er stond vreugdo in hare oogen to lezen, en al was die blijdschap ook een oogenhlik vermengd met droefheid by de herinnering aaq een heilige, te vroeg ont slapene moeder, thans was zij weer onver der pompiers, kon het vuur na een half uur workens bemeeslerd worden. Leken. Iluis geplunderd.Toen de eclitgenooten S. wonende Masuistraat, Don derdag avond van eene reis te huis kwamen, .stelden zij vast dal hunne woning letterlijk geplunderd was. Do meubelen waren openge broken en alle voorwerpen van waarde ver dwenen. Lijk herkend. Het lijk dat hier Dijos dag morgend, uit de Willebroeksche vaart opgehaald werd, is herkend als zijnde dat van Edmond De V..., 53 jaar oud, wonende to St. Joost-ten-Noode. Do man was drie weken geleden verdwenen en had verklaard dat hij zijne vrou\y niet lang zou overleven. Rigolo is de besta der oude genevers. Elsene. Kind levend verbrand. Eenige dagen geledon werd de kleine Emiel T..., 5 jaar oud, wonende Limaugestraat, die te dicht bij het vuur genaderd was, erg verbrand, daar zijne kleertjes in brand ge raakt waren. Het arme knaapje is Donderdag morgend, ondanks de beste zorgen, overle den. Erge val. Het 13jarig dochtertje der echtgeuooten Theunis, wonende Vrede- straat, is in do Marsveldstraat, zoo ongeluk kig gevallen, dat zij liet heen gebroken werd. liet kleine slachtoffer bekwam ook nog eene gapende wonde aan het hoofd en kloeg over inwendige pijnon. Schaarbeek.Bestolen. M. S..., een Duitsche handelsvertegenwoordigor, had gis teren avond ten zijnent eene jonge vrouw ge- noodigd welko hij op do Boulevards had ontmoet. Nauwelijks had hij met haar eene tas thé geledigd, of hij viel in slaap. Toen hij een half uur later ontwaakte, was de jonge vrouw verdwenen en met haar zijne brieven tesch, 500 fr. inhoudende en zijn gouden uurwerk met keten. De bestolene heeft eene klacht neergelegd. Brand in eene school. Donderdag namiddag was men in de kelders van de school der Paleizenstraat bezig de schouw te kuischcn, toen eene groote partij hout en krollen, welk in den kelder opgestapeld lag, vuur vatte. De pompiers moesten een half uur werken om het vuur uit te dooven. Banque Centrale Gantasse, Naaml. Maat. Huring Brandkoll'ers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Ukkel. Erg ongeluk. Woensdag avond werd M. August G.., 54 jaar oud, wo nende Waterlooschen steenweg, onpasselijk toen hij over do tramriggels stapte. De man viel bewusteloos neder, juist toen een tram- rij tuig kwam aangereden. Do wattman kon niet tijdig meer stoppen en G.., werd ver scheidene meters ver medogesleept. Do on gelukkige werd erg gekwetst. St. Pieters-Jette. Woedende os. De landbouwer Jan Matlion, van Wemmei, ging Donderdag morgend met eep os langs den Jet- schen. steenweg. liet dier werd woedend, bracht zijnen geleider eenon hoornstoot too en vertrapte hem. Mathon werd vreeselijk gewond onder den rechterschouder en erg gekneusd. De os werd door voorbijgangers overmees terd. Löth. Kind verdronken. Het Cjarig dochtertje der echtgenooteo Geeraerts, land- bouwers alhier, is op den koer der hoeve in een heirput gevallen. Toen men het wichtje ophaalde had het reeds opgehouden te levon. Antwerpen. Politieagent gedood. Donderdag morgend rond 6 ure borend do politieagent Gabanier zich op een iramrijluig aan de Schijnpoort, toen eensklaps eene groote vlam uit den Kontroolpost van den tram opsloeg. Of de agent nu van den tram viel of sprong, weet men niet, doch op zeker oogenhlik rolde hij op de 6traatsteenon en bleef er bewusteloos liggen. Een bijgeroepen geneesheerbestatigde eene schedelbreuk. Het slachtoffer werd naar het gasthuis overgebracht, alwaar hij rond 71/2 overleed. De ongelukkige was 39 jaar oud en laat eene weduwe met drie kindoren achter. deeld, want Marie dacht aan de zalige weel de, welke hare mama thans ongetwijfeld ge noot, nu zij uit den hoogen Hemel op haar en Eugène, maar vooral op haar Ilenri, dio zich zoo oprecht met God verzoend had, mocht nederzien. Na eenige oogenblikken hadden de jeugdigo echtgenooten in de huwelijkskoets plaats ge nomen en nadat Eugène's ouders en de papa en grootmama van Marie in het tweede rijtuig waren gestapt, terwijl het derde de overige leden der familie opnam, legden de koetsiers hunne klappende zweepen over de paarden, on spoedig daarop waren do drie rijtuigen uit de oogen der toeschouwers verdwenen. Ziezoo, nu gaan ze bruiloft vieren, her nam de secretaris, en dat mag ook wel, want zoo iets valt waarlijk dagelijks niet voor. Dat meen ik ook, hervatte zijne vrouw, maar apropos manlief, weet ge ook waar Eugène en Marie van plan zijn te gaan w o nen? Wel zeker, vrouwlief, luidde zyn ant woord, natuurlijk in Maastricht, want daar is Eugène als griffier aan de rechtbank ver bonden. Nu ik wensch lien een gelukkig loven, zeide de vrouw van den secretaris, en zij meen de het oprecht. Ook ik, hernarii de secretaris, wensch hun het beste, want zij verdienen het waarlijk. De wenschen van den secretaris en zyne vrouw traden in vervulling want Eugène en Marie leefden gelukkig en eensgezind met el kander, gezegend door God en geëerd door alle weidenkenden. EINDE.

De Volksstem | 1910 | | pagina 2