DE KAMER m Laatste Berichten SPORTmTïïws m Bloedige aanranding Rechterlijke Kronijk Wielrij den Vliegen. Foottoall VERMAKELIJKHEDEN; Officieele kwoteering waarnemingen Men v raagt Aangeslagen 4500 flesschen fijne WIJNEN UITVERKOOP Te Buren Te koop Voor diefstal van een paar oorslingers, ten nadeele van Mev. Angeline Dierckx, werd zekere P. H., aangehouden. Beide dieven aijn opgesloten. Lier. Overleden. De schippersgast P. Slootmaekers was den 7 November laatst gelast een bootje weg te brengen langs de Nethe. Onderweg raakte liet lichte vaartuig vast aan een schip Sloolmaekers werd tus- schen de boot en het schip gevat en erg in wendig gewond. De ongelukkige is nu in liet gasthuis aan de gevolgen gestorven. Sloot- maekerswas 45 jaar oud en weduwenaar met drie kinderen. Mechel en. Erg verbrand. Een meu- belmakersgast der llanswyckvaart,had Maan dag morgend zijn drinken op de stoof gezet en het stopsel er op gelaten. Toen liet drin ken aan 't koken was, vloog het stop van het kruikje en de werkman Frans van Kerkho ven. 26 jaar, wonende Lange Penninkstraat werd ijselijk verbrand aan het gelaat. De on gelukkige is in bedenkelijken toestand naar zijne woning gebracht. Is 't waar, Bertha?Ja zeker, en allen die mij gekend hebben over een jaar of twee slaan hunne handen ineen. Dan was ik zieke lijk en bleek, ik had geenen adem meer. ik was mistroostig en gaf den moed op. En de dokter zegde mij neem eens THEOBROMA, dat krachtherslellend gereesmiddel dat de flauwste lieden opbeurt, en ik deed het. En zijt gij genezen Door en door, zooals gij ziet. In alle apotheken. Hoofddepot Gent, apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38. Te Aalst, in alle goede apotheken. Hamme. Diefstal. Zondag namidda^ zijn onbekende dieven in het huis gedrongen van de weduwe Van den Berghe, op den Hoo- gen Akker. Er was niemand te huis. De schurken hebben er alle kassen doorzocht en eene som van ongeveer 500fr. gestolen. Men heeft vermoedens. VoermansongelukMaandag avond reed een groote wagen met hooi geladen en toebehoorende aan A. V... Hij reed twee lantaarnen, een uithangbord, een groote koeikop boven een beenhouwerswinkel en en talrijke dakpannen van een huis af. Dé schade zal vergoed worden. Ronse. Rotcrrcvolutie. Verscheidene dagbladen hebben gemeld dat te Nukerke eene boerin gestorven is ten gevolge der sla gen die zij op de markt, tijdens de boterre- volulio zou gekregen hebben en dat het par ket van Audei a trde met de zaak bezig was. Dit nieuws wordt tegengesproken. Hekelgem. Gevallen. Maam lag avond, is Karei R toen hij van Meldert terugkeerde, nabij zijne woning gevallen. De man bezeerde zich nog al erg aan het been. Burst. De doodslag. Het onderzoek. Elic Cosy lis, de persoon die verleden week aangehouden word, wegens den doodsla gepleegd op Edward -Bailly, is andermaal vjor den onderzoeksrechter geroepen, op het gerechtshof van Audenaarde. Na eene nieuwe ondervraging, werd het aanhoudingsmandaat békrëölltrgd. Cosyns houdt staan dat kij het niet' is die het moordend schot gelost heeft. De zitting xcordl om 2 ure geopend onder voorzitterschap van M. Cooreman. De ramp van Brasschaat. M. Hellebaut, minister van oorlog. Daar het rechterlijk onderzoek in zake de vreeselijko ramp van Brasschaat nog niet geëindigd is,zal ik niet veel inlichtingen kun nen geven. Ik wil er nochtans op drukken, dat in te genstelling met hetgeen sommige bladen me dedeelden, alle voorzorgen door de krijgs- overheid genomen waren. De krijgsoverheid heeft geenc do minste onvoorzichtigheid be gaan. Van zoodra hel ongelukter mijner oore kwam. heb ik onmiddelijk aan de familiën der slachtoffers mijne deelneming en eerste gel delijke hulp gezonden. Deze hulp zal voortduren, tot de kwestie van het pensioen opgelost is. M. Janson. Ik hoop dat de vergoeding redematig zal zijn. Tot hiertoe werden de slachtoffers der werkongelukken, doorgaans zeer slecht be loond. De nagedachtenis der gevallenen op het arbeidsveld moet geëerd worden. M. Segers. In naam der afgevaardig den van Antwerpen, sluit ik mij bij de woor den van rouwbeldag van den heer minister aan. Nog andere ongelukken zijn te Bras schaat gebeurd. Ik durf verhopen, dat er strenge maat regelen zullen genomen worden opdat de ramp waarvan wij uu spreken, zich niet meer kunne vernieuwen. Het onderzoek zal, naar ik denk, ons ook de ongelukken van t> November opklaren. M. de Minister. Het onderzoek is be volen en zal geheel onpartijdig, zonder voor ingenomenheid geschieden. M. Van Cleemputte. Het is dringend noodig, zoo spoedig mogelijk eene wet op de werkongelukken te stemmen. M. Hubin. liet ongeluk is hier te wij ten aan het gebruikte stelsel, om den niet- ontploften houwitser te ontladen. Men moet een ander stelsel gebruiken, onder andere, de elektrieke ontpluffers. MM. Verheydkn, Tërwagne en Daens vragen dat do krijgsoverheid maatregelen zou nemen om het leven der soldaten beter te beschermen. M. Terwag.nk. Ik vraag de toelating, om den lieer Minister van Oorlog toekomen de week te mogen ondervragen, over het be dorven spek, dat aan het leger geleverd werd. M. de Minister. Ik ben ter beschikking' der Kamer, zoodra het adres van antwoord aan de troonrede zal besproken zijn. De ziekte der Koningin M. France, in naam van al zijne kolle- gas, vormt de beste wenschen voor het spoe dig herstellen der koningin. (Bijtreding op de banken der katholieken en liberalen). Het adres van antwoord op de Troonrede. M. Franck. De troonrede kan ons geene voldoening geven, daar wij zien dat het gou vernement den moed niet heeft, om de groote kwesties welke thans aan de dagorde zijn, te weten het verplicht onderwijs en de een making der kieswetten, ten berde te brengen. Een groot deel der katholieke volksver tegenwoordigers hebben daaromtrent stellige verbintenissen aangegaan. Zal het gouvernement de wet op de wer kerspensioenen uitbreiden of zal er een nieuw wetsvoorstel neergelegd worden, dat met de vereischten van den tijd overeenstemt. Dat nieuw voorstel mag geen voorstel zijn in 't vooruitzicht voor morgen en overmorgen, liet moet een voorstel zijn dat nu goed is. Eene belangrijke verklaring Wanneer wij van het verplicht onder wijs spreken, dan hebben wij in't oog een volledig onderwijs, tot op l i-jarigen ouder dom, in goede scholen met vrijheid van keuze der schoof voorden huisvader, maar deze school moet een ernstig programma hebben en het onderwijs moet ei' door be kwame onderwjzers gegeten worden. Volgens een Engelsch statistieker zijn er in België nog 19 °/0 ongeletterden, waarvan 12 °/0 in de groote steden, 17 °/0 in de Walen en 33 °/0 in de Vlaamscho streken. Deze cij fers komen overeen met de olücieële stati stieken. Ware de werkman meer onderwezen, dan zou hij voordeeliger zijn brood kunnen win nen, doordien hij gemakkelijker de techni sche kwesties van zijn vak en een vollediger beroepsonderwijs zou kunnen genieten. België blijft het laatste land waar het ver plicht onderwijs niet is ingevoerd. Met M. Van der Velde vraag ik het alge meen stemrecht. Het land wil ook de Eenmaking der kies wetten. Al de katholieke volksvertegenwoor digers van Brussel hebben stellige verbinte nissen aangegaan met hunne kiezers om die hervorming te helpen invoeren. M. Woeste. Er zijn formeele verbinte nissen aangegaan. Er is een groot verschil lusschen eene belofte en eene stellige verbin tenis. M. Frank. Het is te betreuren, dat een gouvernement de toelating gegeven heeft om de loterij der Tentoonstelling van Brussel in te richten. Het brengt den lust tot het spel onder het volk en trekt het zuurgewonnen geld uit den zak der werklieden. Ik verwacht van het gouvernement eene beslissende verklaring, over de groote her vormingen welke door het land gevraagd worden. Geruststellende tijding M. S.CHOixAKRT, in naam van het gouver nement, deelt aan de Kamer mede, dat de toestand der Koningin thans geruststellend is. Hij stelt voor een brief van verkleefdheid en toegenegenheid te zenden aan den Koning en de Koningin. (Toejuichingen rechts en bij "de liberalen). M. Destrée. Er zijn bij de rechterzijde drie politieke partijen, hetgeen maakt, dat er geene meerderheid meer is. Er is thans geene spraak van de Grondw et te herzien, doch de cijfers zijn onloochen baar het gouvernement heeft de noodige meerderheid niet in het land, welke door de Grondwet voorzien wordt. Spreker tracht met cijfers te bewijzen, dat de uitslagen der kiezingen van 1908 en 1910 eene meerderheid aan de oppositie gaven. Het gouvernement heeft dus het recht niet zijn programma door den Koning te doen voordragen. Het gouvernement heeft het recht niet de 59.000 stemmen der kristene demokraten als hare aanhangers te rekenen, daar het gou vernement het vertrouwen niet bezit dezer partij Ik zou de afschaffing der begrooting van eerediensten en de inrichting der republiek stemmen, indien die kwestie ton berde kwam, doch ik heken dat daarvan voor het oógen- blik geen spraak kan zijn. Spreker zal morgen zijne redévóering voortzetten. De zitting wordt om 4 ure 45 geheven. Woensdag, openbare zitting om 1 u. 45 m. TE TERNATH Zondag avond rond 10 ure ging Leon Van der Heyden. dienstknecht, naar huis terug. Op eene afgelegene plaats werd hij door drie kerels zonder de minste reden aange vallen. Een der aanranders sloeg hem ten gronde, terwijl een tweede hem met een groot keu kenmes con vreeselijken steek in den rug toebracht. Hunne heuveldaad gepleegd, sloegen de de drie kerels op de vlucht. Hel slachtoffer had, ondanks de vreeselijke wonde en het groote bloedverlies, nog de kracht tol aan een huis te sukkelen. Daar viel hij uitgeput neder. Spoedig liep men om den geneesheer Poodt. Deze kwam met zijn zoon en een veearts ter plaats en stelde vast dat de toe stand van het slachtoffer zeer gevaarlijk was. Het bloed gudste uit eene gapende wonde. Do genccsheoren bevonden dat de longen doorboord waren. Na den gekwetste een verband gelegd te hebben,- werd het gerecht verwittigd. Per telefoon en telegraaf. Bij zondaren dienst van «DE VOLKSSTEM» Dubbele terdoodveroordeeling. Het assisenhof der Bouches-du-Rhóne had gisteren eene bende Marseilsche apachen te beoordeelen. Deze hadden eene moord en twee moord pogingen op hun geweten. De bijzonderste plichtigen werden ter dood veroordeeld. Twee anderen kregen 5 jaar op sluiting. Erg automobielongeluk Een automobiel, waarin zich vier personen bevonden, die van Reiips naar Brussel reis den, is te Signy-1' Abbiiye, omgekanteld. Drie der inzittende werden gevaarlijk ge kwetst. Een hunner, M. Adolf De Smet, handelaar te Brussel, is in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. Drama te Parijs. De daglooner René Antoine, die pas het gevang verlaten had, waar hij eene straf had uitgeboet wegens moordpoging, heeft thans een vriend van zijn eerste slachtoffer ook een gevaarlijke dolksteek toegebracht. I)e moordenaar werd onmiddelijk ontwa pend en door de verwoede menigte half dood geslagen. In den trein overleden. Een rijke Amerikaah, M. Platt, die naar New-York wilde vertrekken, is in den trein Parijs-Le Havre schielijk' onwel geworden. Toen de trein te Le Havïe aankwam, vond men hem dood in hel rijtuig liggen. Hevige ontploffing te Parijs Maandag avond wilde vrouw Hamel, wo nende Legendrestraat, naphte in eene bran dende lamp gieten. Eene ontploffing had plaats en vrouw Hamel stond weldra door vlammen omringd. Haar echtgenoot snelde haar ter hulp, doch ook zijno klecderen vatten vuur. Toen geburen op hunne kreten, toesnel den, vonden zij de echtgenooten Hamel stuiptrekkend ten gronde liggen. Beiden hadden gevaarlijke brandwonden bekomen. Eene misdaad ontdekt Te Vayres (Frankrijk) is uit de Dordogne het lijk opgehaald van een onbekond mans persoon. Deze had verscheidene vreeselijko wonden aan het hoofd. Uit de lijkschouwing bleek, dat de ongelukkige reeds moest over leden zijn vooraleer in het water terecht te komen. De moordenaars moeten dus eerst hun slachtoffer vermoord en dan in het water geworpen hebben. Het onderzoek wordt voorgezet. Vreeselijk ongeluk in Italië. Uit Milaan wordt gemeld, dat te Masino- bij-Sandrio, eene groote waterlcidingsbuis gesprongen is. Het water ontsnapte met zulk vreeselijk geweld, dat drie worklieden door het water medegesleept werden. Men kon de ongelukkigen niet redden en alle drie verdronken. Twee huizen werden door het water om vergeworpen. Pe schade is aanzienlijk. Dijnsdag is het parket ter plaats geweest. De toestand van het slachtoffer was dan hopeloos. De ongelukkige is gehuwd en vader van drie kinderen. 't Ware te hopen dat men de daders dezer laffe aanranding spoedig kunne vatten, want sinds eenigen tijd zij li ér te Ternalh reeds verscheidene bloedige vechtpartijen gebeurd. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. SLAGEN Arnold G... daglooner, St-Amand en G... van Buggenhout hebben een ouderling Jan Jacobs,zonder de minste reden,erg geslagen. Elk 2 maand gevang en 50 fr. boet. ZEDENZAAK •Een zestienjarige werkman van Exaarde, beticht van zee-r erge feilen krijgt 3 maand gevang en 50 boet voorwaardelijk. Eervolle onderscheiding De Morgendstar van Brugsel had eeneu graoten prijskamp ingericht, onder tponkun- digen. Meer dan dertig toondichters namenei- deel aan, en niet van dé kleinsle'géhalte. De Jury komt uitspraak te doen en heeft het werk bekroond, van Mijnheer Ph. Loockx, leeraar onzer stedelijke muziek school. Die eervolle onderscheiding verwondert ons niet en ook hen niet, die sinds jaren dien kunstenaar naar waarde weten te schatten. Zij verheugt ons en wij sturen hem een welgemeend Profiicial toe. Eene ronde van Duitschland Deze zal in 1911 voor do eerste maal be twist worden in 5 ritten le weten Berlijn-Dresden, 280 kim. Dresden-Nu remberg, 280 kim. Nuremberg-Erfurt, 216 kim. Erfurl-Hanover, 230 kim. Ilanover- Berlijn, 250 kim. Zij het dus een totaal van 1256 kim. Deze koers zal betrist worden de week na Sinksen en toegankelijk zijn voor beroeps- rijders en liefhebbers. De mededingers zulten kosteloos gehuis vest worden. Eene vliegweek te Kortrijk Zundagnathiddag moést te kortrijk de ope hing der vliegwëók plaats grijpen. Hel slechi weder bad'veel liefhebbers belet de oefeningen te kometï hij wonen; Het was ook 4 uren eer de vlieger René Cozic er kon aan denken op te stijgen. Hij legde eene vlucht af op eene hoogte van 40 a 50 meters gedurende 4 a 5 minuten, Maandag namiddag was het weder hier zeer goed talrijke toeschouwei's waren op en rond het plein - Ter Linden vergaderd. Om 3 1/2 ure ging de luchtvaarder René Cozic, met zijn tweevlak op, vloog over Deer lijk en Harelbeke en daalde na 10 munuten. in gestrekte vlucht terug op het vliegplein neaer, onder de geestdriftige toejuichingen van het volk. Om 4 ure 20 ging Cozic wederom do lucht m en ging wederpm boven Harelbeke rond vliegen, kwam diimnal-jjin zwierige kringen naar het Ter Lindenplein terug, en na een toer rund het vliegplein gedaan le hebben, landde hij onder de levendigste toejuichingen der menigte. Rangschikking der ploegen 1. C. S., Ver- viers. 17 punten 2. F. C., Mechelcn, 14 punten 3. Ucele Sport, 13 punten 4. A. A. a Gantoiso, 11 punten 5. R. G. Gent 11 pinden 6. Stade Leuven, 11 punten 7. A. S., Antwerpen, 10 punten 8. F. C., Luik, 9 punten 9. U. S., Doornijk, 6 punten 10. TilleurF. C., 6 punten 11, A. F. Alliance, 4 punten 12. S. C,, Theux, 4 punten. BRUSSEL. Koninklijke Vlaamsche Schouwburg. Dinsdag ten 7 1/2 ure, Moeder Tonia bekroond in den eereprijskamp uitgeschreven door de koninklijke martschappij De Mor- gendstar Om Beters wil Cirk Schumann, Onderwijsstraat. -— Ver tooning, 8 ure. Zondags en Donderdags, ver tooning ten 3 ure. Cirk Plège, H. Kruisplaats, Elsene. Vertooning 8 1/2 ure, Zondags en Donder dags, dagvertooning ten 3 ure. MARKTPRIJZEN Aalst.22 Nov. Hop. Markt kalm prij zen in afslag; verkoopers 63 koopers62 fr. Leuven)'21 nov. Landbouwtarwe 18,75 a 19,00; handelstarwe 18,25 rogge 14,25; voe- derhaver 16,00 brouwhaver 16,75 koolzaadolie 65,00; lijnolie 103,00 strooi 5,00 hooi 6,25 bo ter 3,00 tarwebloem 25,75 gort Remy 29,75 tarwezemelen 12,00; lijnkoeken 21,50 eieren 4,25. aardappelen 9,00 a 9,50. Dendermonde) 21 nov. Tarwe 19,00;rofge 13,50; haver 17,50; lijnoliel02; koolzaadolie Ol;ni. gezuiverd65JOG; lijnkoeken 21,50;kqo,lzaadkockqn meststof 10,50boter 2,00 eieren 4/00; aardap pelen 8,50; graan van La Plata 43 ,3/4 id. Indie Capiphore 25,25; 292 groote hoornbeesten. Ninovef 22nov: Tarwe 19a20; roggo 15a 16; haver 17 a 18 gerst 00 a 00koolzaad 00 a 00 •boonen 00 a 00 aardappels 8 a 9 boter 3,10 a 3,25 eieren 4,25 a 4,50 viggens 55 a 65. BEURS VAN BRUSSEL21 NOVEMBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r 2® p 3* r 3 3 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 1905 2 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 1880/3 1908 3,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 92.30 92.50 92.30 92.50 92.30 92.50 77.50 77.30 99.25 90.25 90.50 91.45 91.55 89.50 99! 59 102.— 93.75 94.— 103.75 104.25 91.— 75.— 75.25 87.75 88. 76.— 76.50 86.50 99.50 7g!50 86.25 86.75 22 November, 15 ure: Barometer 763°3 Thermometer 6'2 Wind noord-west Vooruitzichtregenachtig. Kleine aankondig. (I lol 4 kleine regels) fr. 0,60, •n vraagt goeden bal ven smidsgast, kostinw. bij O. An toons, 79, Haechtschen steenweg, Evere 503 IWen vraagt meisjo van 14 tot 15 jaar, om te leeren strijken, 280, Haechtschen steenweg, Evere. 504 Men vraagt twee kristc- lijke, werkzame meisjes vooralle werk, Boule- levard du Midi, 4, Brus sel. 505 Men vraagt oenen goe den melker, loon 30 fr. en volgens verdienste, en paardenknecht, Huy- brechts, Strombcek. 5ÜG Men vraagt eene werk vrouw voor te wasschcn Oude Graanmarkt, 51, Brussel. 507 ■en vraagt buitenjon gen, 15 tot 16 jaar, voor likeurhuis en handel to leeren, van goede fami lie, zich aanbieden met ouders, Hoogstraat, 5S, Brussol. 511 Men vrgt kleermakers gast of g. halve gast, loon naar verdienste, bij Achiel Michiols, Idder- gem-Halt, Denderl. 512 Men vraagt kloeke meid voor alle werk, fransch sprek. en burgerskeu ken kennend, goede ge- tuigscbr. loon 40 fr. 58, ruc de Tahellion (Ma Cmpagne), Elsene. 513 Men vraagt eene mied voor alle werk, Paro- chianenstraat, 32, Brus sel. 514 Landbouwers Koopt uwe plantaard appel en, zooals Krilgers en Industrials bij de Gebroeders PYCK, Dam- kaai, 30, Aalst. Deze aardappelen zijn afkomstig uit Friesland en hunne opbrengst is verzekerd. Men vraagt eene keukenmeid, rich te ijcvragen ten bureelc der Volksstem, onder de letters E. D. n. 1600. Fabriek L A B O R Bergemeersc bestraat vraagt bekwame breisters. Verzekert werkgansch het jaar. 8-1 Gevraagd i Reiziger op kommissieloon, «Ie kruidenieraerijen'bezoekende, en kunnende eene bijzonderheid van Beschuit vertegenwoordigen. Zicli te wenden Bureel van dit blad. Men vraagt eene dienstmeid voor alle huis werk. Gesloten huis. Ouderdom van 20 tot 30 ja ren. Goed loon.Zich te bevragen ten burcele. Een huishouden zonder kinderen vraagt eene bekwame meid, goed kunnende koken. Togen 25 fr. per maand. Zich wenden ten burecle - De Volksstem. Men vraagt eene bovenmeid, goede getuig schriften worden vercischt. Schrijven aan liet blad onder de letters J. B. V. van 4500 flesschen uitmuntende Wijnen 3000 flesschen Bordeaux wijn waarvan I 1500 flesschen Porto wijn Nr Bordeaux 1906 Porto 1907 de 100 flessch. 60 fr. 70 fr. de 50 I de 25 I flessch. I flessch. 32,50 fr 40.00 fr 17,50 fr 21,50 fr deflescb 75 cent. 95 cent. Te verkrijgen bij den Uitverkooper Alphonse VAN ROYEN, 3, Nazarethstraat, 3, AALST Piantaardappelen van echten oorsprong zijn van lieden af te be komen bij J.-B. WELLEKENS, Zoons. Burge- meesterplein, (nabij de Houtmarkt), Aalst. Twee schepen zijn reeds deze weck aangekomen. fXui s TL-.. FETIT, Kerkstraat, Nr 10, AALST, te bekomen alle dagen versche Groenten en Frui ten. Dagelijkse!» versche Champion^. Te huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel, gelegon Lange Ridderstraat, Aalst. Voor den sleutel zich te wenden bij den beer Deurwaarder .1. Dk Vos, Statiestraat. Voor de conditiën zicli te bevragen bij Me juffer De Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, BrOsseT. Te huren een gerieflijk huis dienstig voor her berg, gelegen in de Langestraat, Mijlbeek. Voor de voorwaarden wende men zich tot den heer Max Moens, brouwer. Molendries, te Aalst. Landbouwers Indien gij u wilt voorzien van piantaardappelen echte Hollandsche (Friesche) genaamd (Krugers) en (Industrie) afkomstig uit de zware kleigrou- d:n, wend u in volle vertrouwen tot liet huis Placide DE WINTER-MEERT, Zaadliandelaar, GeerardsbergscAe Steenweg1S4, Aalst. Gewaarborgde kwaliteit getuige daarvan de uitslagen dit jaar door de landbouwers vau Aalst en omliggende bckomeu. Levering van goede keuken-aardappels op staal. Te koop twee beste trekhonden, bij Laurent Cayet, Buggenhout. 2-1 Te koop bij de Weduwe Frans Boelaert, te Erpe. Bosschestraat50,000 Doornplanten, 20,000 Erselaren-planten, 500 Spaanschhout-planten, dienstig voor hagen en 100 groote en schoone Notelaars aan goedkoope prijzen. Te koop bij Paulinus Van Gysogem, hovenier, kasteel te Gijsegem gerariums, solvias enz. aan 15 de honderd minste levering. Te koop eene groote hoeveelheid goed hooi zich te wenden tot den heer Max Moens, Molen dries te Aalst. Te koop 2 schoone glazen kassen om op eeneu toog te zetten, dienstig voor alle bedrijven, aan zeer voordcelige voorwaarden. Zich te bevragen ten bureele van 't blad. Te koop een deel grond inhoudende 32 aren 50 centiaren, allerbest geschikt voor bouwgrond, gelegen in de nieuwe aangelegde straat, leidende van den Ledeweg naar de Pieter Couckestraat, (3 kanten bouwgrond). Zich te bevragen bij den heer Bernard Goethals, bouwkundige, gezworen landmeter, Sluyerstraat, te Aalst.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3