BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN, Crippen is terechtgesteld. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D. ENGELAND PORTUGAL.' RUSLAND BRAZILIË. AUSTRALIË De Ontbinding der Engelscbe Kamers De Kempenaar de#Sdst0 Een dikke mist omringde Woensdag mor- gend het gevang van PontonviDe, vaar Crip pen opgesloten zat. Al de gevangenen hieven in hunne cellen Opgesloten, tot de terechtstelling van Crij>- pen had plaats gehad. Crippen had een zeer woeligen nacht ge had. 'l oen de overheden in zijne cel drongen, stond hij onmiddelijk op en trok do kleede ren aan welke hij droeg toen hij veroordeeld werd. De veroordeelde scheen alle besef verloren Ie hebben. Rond 7 ure werd hein zijn ontbijt gebracht, bestaande uit brood, boter en thé. Hij liet bet schier onaangeraakt. Rond 9 ure drong de beul. Ellis, met zijn knecht, de cel van Crippen binnen. Dan eerst begreep de veroordeelde, dal zijn laatste uur geslagen had. Crippen stond op van de bank waarop hij heel terneergeslagen zat, en liet zich zonder tegenstand binden. Onmiddelijk daarna, begaf do stoet, voor afgegaan door een priester, zich naar het schavot, dat pas op eenige stappen afstand van de cel w as opgericht. Crippen werd door 'verscheidene gevangenbewakers tol aan den galg \ergezeld. llij werd spoedig op de val geplaatst. De veroordeelde zag er alsdan reeds schier dood uit. Do heul deed onmiddelijk het strop rond den Jials van Crippen. Daarna zcllo Lij hem het kapje op en toen de laatste voorbereidse len genomen waren, deed do beul de val neerstorten. Crippen. die ongeveer 70 kgr. woog. viel van ecne hoogte van 7 meters en was op den •lag dood. Kort daarna werd aan de bijzonderste poort >an hel gevang, een bericht uilgehangen, meld' ede dat '.rippen de opperste straf had ondergaan. Ecne overgroole menigte ver drong zich voor het gevang om hel bericht te lezen, b.r hadden geene betoogingen plaats, «'rippen heeft niet de minste verklaring afge legd, dus kan hij ook niet hekend hebben. Ccdurende de 5 weken, dat hij op do uit voering van het doodsvonnis wachtte, had Crippen allo toelating, om zijne bloedver wanten en ziine vrienden lo ontvangen. Hij ontving editor alleen Miss Lo Nèvo en zijn advokaat M. New lun. Crippen was wel te pas. Hij was onderwor pen aan hel zieken regiem, 'l is te zeggen drie cctmalon daags, met toegeving van een glas alkool. C:ippen rookte nooit, hoewel zulks aan de tcnloudveroordeelden toegelaten is. I ijdens hol. ontbijt der andere gevangenen, wandelde hij op den koer van het gevang in gezelschap van twee gevangenbewakers. I <>l het eindo loc lnehl (.'.rippen steeds zijne onschuld slaande, llij schoen zeer teleurge steld, loon hij vernam dat de minister van jusliere geweigerd had tusschen te komen. Dan verloor Idj" allen moed. .Een katho lieke priester be/< c!il hem dagelijks. Crippen woonde verscheidene malen de godsdienstige plcchjighedcn Lij in do kapel van het gevang. Dc veroordeelde zat bijna gedurig 1** lezen. Dinsdug ging Miss Le Nève hem voor hel laatste bezoeken. Do samenkomst duurde ruim een half uur en was zeer pijnlijk. Nadat Miss Le Nève ver!rokken was, sprak Crippen geen woord meer. De zaak Rochette Hel onderzoek in deze zaak w erd gisteren Tiog voortgezet. Het wordt al meer en meer duidelijk, dat liier eeno kolossaio bedriegerij gepleegd werd. waarvan Roebelle en zijne klienten de slachtoffejs ziji :esl. 9* Vervolg. Louis, je redeneert niet meer. je praat onzin. Als ik een adder op mijn weg ontmoet, Vertrap ik baar als een schadelijk dier, oen wolf of een dollo hond, op mijn grond komt, neem ik mijn gewoer en dood hef, ik heb er het recht toe. En dat is betgeen ik zooeven ge daan heb. Ach, hy begrijpt me niet, hij wil me niet be grijpen riep Pandullo in vertwijfeling. Maar dat is vreeselijk, Louis, dat is ontzettend... en jo kalmte jaagt mij schrik aan. ongeluk kige, iemand kan jo gezien en herkend hebben. Wat bekommer ik mij daarom Louis, al wat jo zegt is onzinnig. Ach je Dent gek, jo bent waanzinnig! 't Is zeker, niemand beeft je gezien; Qp dit uur slaapt iedereen, zoowel op de hoeve als te Erémi- court. Maar ik smeek je, denk over den stand Van zaken na. je licht een gniweRiko mi- da nl gepleegd, en indien 'tontdekt wmdt, zal men je ter verantwoording roepen. Ge zijl voor de wet niets meer dan een ander, niets beters dan de minste van je ar! eiders, de wet is voor al len gelijk, en «le goro -hiikheid der men- hen kent geen medelijden.1 je niet h.iend.V je zegt- Hij le eft mij lolccdigd; ik mijn heleeiligdoeer gewroken men zal u an' woor den. dut iiich .ind jn i <m re-liter n iu zijn. Maar men beeft jo nic -c/ieu. ui /nl go btsrhiildig-'n, en toni.» n ge je i i-» Verraadt... D;mr ik hel» j-» arm niet Luimen weerhouden, en In eiul ongeluk is ge leurd, mi ii. ([o mi'Idtilou nadenken om je te redden. Neen, men u je niet kunnen De tentoonstelling van Parijs De minister van handel ontving gisteren de parlementaire groep van handelen nijver heid. Het onderhoud liep over de tentoon stelling van Parijs. Het zal onmogelijk zijn die tentoonstelling voor 1920 in te richten. Generaal overleden. Do divisiegencraal Prévot, militaire gou verneur van Rysel, is te Mezières in een hotel, schielijk overleden. Generaal Prévot was op inspectiereis. Tweegevecht. Ten gevolge eener dagblad polemiek, heeft een tweegevecht plaats gehad, tusschen de volksvertegenwoordigers Kurguezet en Thu rermel. Twee revolverschoten werden ge wisseld doch zonder uitslag. Treinbotsing. In do statie van Villepreux, waar cenigen tijd geleden zulke vreesdijke spoorwegramp gebeurde, zijn Woensdag morgend twee koopwarentreinen op elkander gereden. Niemand werd gekwetst, doch de stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Drama te Parijs Een schoenmaker en een daglooner, kre gen gisteren avond twist op het Operaplein. De schoenmaker bracht zijn tegenstrever een dolksteek in de horst toe. De man bleef op den slag dood. De moordenaar kon aange houden worden. De overstroomingen De Seine zakt gedurig. Het peil is nu in het geheel reeds meer dan een meter gedaald. Ook al de andere waterloopen dalen. Gevangenen vergiftigd Een dertigtal opgeslotenen van het gevang van Toulon, zijn schielijk ongesteld gewor den, na genoenmaald te hebben. Zij werden allen naar het gasthuis gebracht, waar een hunner, een Italiaan. Chiantaretlo genaamd, kort nadien bezweek. De gevangen waren vergif ligd. Eene oude misdaad In November 1809, was in den omtrek van Berlijn een Engelsche gezant. Lord Balhurst, spoorloos verdwenen. Men vond zijnen mantel en zijné broek, doch van den man zelf was geen spoor te ontdekken. Thans hebben houthakkers in hel bosch van Quitzo v, waar honderd jaar geleden, de broek van Lord Barlhurst gevonden werd, op ecne diepte van anderhalven meter, een ge raamte gevonden. Do geneeshecren verklaren dat het ge raamte waarschijnlijk van Lord Barlhurst moest zijn. Om zijne schulden te betalen Een 20 jarig handelsbediende, Paul Ilart- mann, zoon van een gekend advokaat van Lubbeek, Duitschland, heeft eene oude al leen wonemie vrouw vermoord, om haar tp bestelen. De moordenaar had reeds vroeger gepoogd door bedreigingen de vrouw geld af te persen. Ondervraagd over de drijfveer der mis daad. verklaarde do moordenaar, dat hij te veel schulden had ëii ze nu wildé betalen. De suffragetlen Honderd zes en vijflig slemrechlvrouwen zijn aangehouden wegens de aanslagen, ge pleegd legen de woningen van MM. Asquilii, Grey, Churchill, llarcourt en Burns. Ook M. Birroll. sekretaris van Ierland, is aangerand en mishandeld geworden. Hij be kwam onder andere een lievige voetstamp op bel been en moest door de policie ontzet worden. De toestand tn het Land van Walles He' getal gekwetsten, in do botsing van Maandag nacht, beloopt tot meer dan drio honderd. De woelingen duurden ongeveer 4 uren. Dinsdag en Woensdag hadden nieuwe on lusten plaats. De agenten charcheerden, terwijl «le Werk stakers met steenen wierpen. beschuldigen, bovendien, er zouden bewijzen noodig zijn, en die zyn er nietneen, die zyn er niet. Pandoile bleef eenige oogenblikken dood- s'il, waarin hij scheen te overleggen. Tegen een kast leunend, stond Dupont daar even onbewegelijk als verpletterd, met gebo- gon hoofd en de wijd geopende oogen strak op den grond gevestigdwellicht dachthij ook na. Eensklaps rees Pandoile van zijn sloel op. Zijn oogen rolden wild in bet hoofd, en op zijn ontsteld 'gelaat lag een uitdrukking van den ljevigsten angst. Hij ging naar zijn meester, en de hand op diens schouders leggende, sprak hij met zachte stein Louis, een gedachte is by mij opgekomen, die my van schrik «loet beven. Luister, in naam des hemels, luister, meester! Indien er een persoon is, «lie weet «later tusschen den jon- g«*ling en je dochter betrekkingen hebben be staan, dan zijt gij verloren. Dupont hief woest bet hoofd op en staarde me? een wezenioozon blik Pandoile aan. I r /al een onderzoek worden ingesteld, gin- deze voort. Indien er een misdaad i*,- ge pleegd, tracht men de aanleiding er toe uit to vorsehen, om het spoor van den dader te vin den. Km woont, ern uitdrukking, onvoorzich tig f met opzet geuit, is voldoende om «lo vcr- «le.iLin" v! te wekken cn «le lied -n van 't gc- r.'i-ht l.i- c. n to «i n komen. Louis, we moe ten op alles bedacht, zijn. Ik zal het afwachtten, antwoordde Louis kool. - Doch. dat is niet vohloonde, sj rak --n- dolhïwc moeten kalm ou bctlahn! overleggen Dupont w ierp het hoofd onverschillig achter over, een zonderlinge glimlach speeldo om zij ne lippen. Spoorwegongeluk Zeven baanwerkers, dia in den tunnel van Rocio. te Lissabon, werkten, zijn door een sneltrein verrast en vermorzeld geworden. Twee w erklieden w erden gedood en 5 ande ren vreeselijk gekwetst. De pest breidt zich uit De pest welke tot hiertoe enkel in Mand- schoeriëen Zuid Rusland verspreid was,heeft thans ook slachtoffers gemaakt, to Tchita, in de streek van Transbaïkal. Nog eene revolutie. Uit Londen wordt gemeld dat erge onlus ten uitgeborsten zijn te Rio-de-Janeiro. Ver scheidene schepen, in d«* haven gemeerd, maken gemeene zaak piet de oproerlingen. Een cyl^loon De groote helft der stad Broome is door een cvkloon vernield rge,wordon. De vloot der paarlenvisschers is bijna geheel verloren gegaan. Het getal slachtoffers is zeer aan zienlijk. Het is beslist. Asquilli heeft besloten zijn ontslag neer te leggen en de Kamers te ont binden. Daar men vreesde te vóel nadeel aan den handel to doen met de kiezingen te laten plaats grijpen rond Kerstmis en Nieuwjaar, heeft men besloten ze zqo spoedig mogelijk aan le vatten. Waarom ontbindt men hèt Parlement Omdat liet lagerhuis niet kan regeeren met de huidige landskamer. Deze moet heel en gausch heringericht worden. De lordska- raer is samengesteld uit leden van den adel, en deze plaatsen zijn erfelijk het is te zeg gen w orden overgezet van; toet eene familielid op het andere.De lords 1 webben het vetorecht, het is te zeggen, zij hebben het hooge woord over al de wetten die door het Lagerhuis gestemd worden. Zij kunnen ze veranderen en ook naar vollen willekeur verwerpen. Dat wordt men moede in hel grootste gedeelte van het La gerhuis en men wil nu die Lordskamer ver anderen en er eene tweede Kamer van ma ken nagenoeg als liet Sehaat hier in België is. Het is natuurlijk moeilijk le voorzien welk de uitslag der aanslaande Engelsche verkie zingen zal wezen doch, orts steunende op de laatste algemeene kiezingen ten Vooral op de laatste gedeeltelijke kieztngen, voorzien wij een tamelijk s-hoonen Zegepraal voor de Engelsche liberalen. De Engelsche liberalen zijn niet met hel zelfde stip overgoten van onze Belgische liberalen, tv el te verstaan het verschil tusschen beiden is dit van dag en nacht. ",s Dé unionisten, met BiTioiir 'en Chamber lain aan het hoofd, zullen foch hunno besto pogingen aanwenden oni behoorlijk uil den slag lo komen! Doch schijnt deze kiezing, zelf onder mate rieel oogpunt, in hun nadeel. De unionisten hebben er alle belang bij do kiezingen lang op voorhand te kunnen bewerken omdat zij verafgelegen plaatsen moeten kunnen berei ken en door hunne groote geldelijke macht hc o.' een langen s rijd kunnen trotseeren. De unionisten willen het zelfbestuur niet toe slaan aan Ierland. De Ierlanders steunen daarom de partij van Asqufflv, doch zoo deze aan Ierland geene voldoening moest geven, «lan trok Redmond ook zijne hulp terug en dan kon de liberale partij niet regeeren. De Iersche partij is daarom ook de meester van den huidigen toestand. Dat Asquilh de Ka mers ontbindt, is dus nief*omdat hij geene voldoende meerderheid bezit in het Lager huis. maar wel omdat hij uiet kan regeeren met de huidige beslaande Lordskamer, en hij afhangt van de houding van de Iersche partij. Maar begrijp me dan toch, Louis de gendarmen, de gevangenis, het gerechtshof. Welnu, men zal mij veroordeelen. Maar dan wachtte je het bagno,ongelukkige Verstaat ge dat liet bagno levenslang duurt. En al ware het 't schakotriep Dupont op woes ten toon. Pandoile zag hem angstig aan en week naar liet midden der kamer terug. Een mooie zaak is liet leven, inderdaad een prachtige zaak vervolgde Dupont met sissende stom, terwijl een spottende lach zijn lippen plooidede menschen moeten wel dwaas zijn, om er zooveel aan te hechten. Al len loopen «le schim na, welke zy het geluk noemen, die dwazen zyn ze rijk, dan maken zc van hun goud een afgod zijn ze arm, dan beschuldigen zij den Ilemell'Die dwazen die dwazen De zieken en gebreken maken som- tijds hun medelijden waardig de ondeugden, do laagheden van anderen Vekken onze ver achting op. De eerzucht verslindt menig een, nijd en jaloezie verteeren allen. Eerlijkheid is eeu ondeugd geworden. Overal laagheid, hui chelarij, eerloosheid liet hart is diep gezon ken het bederf woont in onze ziel. Het kwaad is sterker dan het goede, en de schelmerij van de een maakt misbruik van de eerlijkheid en rechtschapenheid van den ander. Ha, ha, ha wat armzalige zaak is het leven Gelukkig, zijn zij die do wereld verlaten hebben die gestorven zijn. Zie, ik zou wens-.!.en dood te te wezen. Ik hen niets meer. M i zonk in een leuningstoel en bleef er als een wczcnlooze in zitten. Pandoile ;:aghern met ipijigmodciudcn aan. hoe «bopgelukkig is hij da to j hy hij is geheel verpletterd Na verloop van cenigen tijd zonk het hoofd van Du; it in zrjne handen, en de trouwe die- Brussel. Stoutmoedige schurken. Woensdag nacht heeft een onbekende schurk hij middel van een kasseisteen de vitrien ver brijzeld van M. II.., juwelier. Trapstraat. De dief plunderde daarna heel do vi trien. De buit moet zeer belangrijk geweest zijn. Een onderzoek is geopend. Zelfmoord. Een genaamde Jozef B. wonende Koolmarktstraat, dio door zijne vrouw verlaten was, heeft zich gisteren aan zijn lied verhangen. Toen men den wanho pige vond, was de dood reeds verscheidene uren ingetreden. Erge val. De slachtorsgast, August II.., wonende Ninoofschensteenweg, is Dins dag avond in het slachthuis van Brussel zoo ongelukkig gevallen, dal hij hel heen op twee plaatsen gebroken werd. Het slachtoffer moest naar het St-Pielers- gasthuis gevoerd worden. Dc diefte der 100.000 fes. De aan gehouden juwelier, heeft volledigo beken te nissen afgelegd. Het is op zijne aanduidingen, dat, de trein- overste en de twee treinwachters, die de 100,000 frs. naar Boom moesten brengen, 'aangehouden zijn. Andere aanhoudingen zijn nog nakend. Intusschen is men echter nog steeds zonder nieuws over de gestolen som. Gevaarlijk speelgoed. De 15jarigo Jozef V..., wonende Zeepaardstraat, had een kleine revolver gekocht. In de Kool marktstraat, schoot hij in de richting van een automobiel. Eene spiegelruit van het rijtuig werd gebroken. De knaap werd aangehouden en zijn gevaarlijk speelgoed afgenomen. I 'an den tram geslingerd. Dinsdag avondstond M. Jan Carels, handelsreiziger. Huidevelterslraat, op een tramrijtuig dat naar de Noordstatie reed, toen hij tengevolge van een lievigen schok, op «le straatsteenen geslingerd werd. De man werd erg gekwetst en moest in het politiebureel van den steen weg van Elsene verzorgd worden. Bestolen. Dijnsdag avond, was een handelaar van Ruysbroeck. met een drietal andere personen op zwier gegaan. In eene herberg der Ruslandstraat, viel hij in slaap. Toen liij wakker werd, stelde hij de verdwij ning zijner gezellen vast ook zijn geldbeu gel en zijn gouden uurwerk met kelen waren verdwenen. Valschmunters geknipt. Na de aan houding der graveerders, betrokken in de diefte der 100,000 fr. werden de familieleden van dicht bij bewaakt. Zoo ontdekte men dal de zoon D.., wonende Hoogstraat, verschei dene zware pakken had Dij een vriend gedra gen, in de Iieyvaertslraat. Eene huiszoeking aldaar gedaan deed een prachtig valschmun- terstoestel ontdekken. De zoon D.., ook een graveerder, fabrikeerder valscbe nmut en drie zijner vrienden gaven de valscbe stuk ken uit. Het onderzoek wordt voortgezet. De .zoon D.,; is reeds aangehouden. Wat ge hoeft te weten De zenuwach tige, zwakke of fijn - gevoelige personen kunnen, dank het bijvoegen van de helft Bitterpeeën der Trappisten Vincart, hel gebruik van koffie verdragen. Deze die hem zuiver gebruiken, bevinden er zich nog heter mede. 1500 Elsene. Onvoorzichtige. Woensdag ging de verzekeringsagent Frans Van den Bobaerde, zijn dagblad lezend,over deTrpon- slraat. Hij werd «loor eene hrouwerskar omvergeworpen, verlrappekl en overreden. De man werd erg gekwetst opgenomen. Na door een geneesheer verzorgd le zijn geweest, werd hij naar zijno woning overgebracht. De slachtoffers der pet rooi. Mej. S.., 23 jaar oud, met hare ouders wonende Van Volkxemstraat, wilde Woensdag mor gend een petroolvuur aansteken, toen eene ontploffing plaats had. liet meisje werd wel dra door vlammen omringd. Op haar hulpge- naar hoorde hem snikken, Hij liet hem wee- nen. Hij wist dat tranen de smart verlichten en onze geest daarna vaak helderder wordt. Hij ging op eenige schreden afstand van zijn meester zitten, den blik met de grootste be langstelling op hem gericht. Zoo wachtten zij zwijgend den dag af. Francois Trochets was niet vreesachtigook in den donkerston nacht was er geen geluid denkbaar, dat in slaat was hem te doen beven Zoo dikwijls had hij het vroolijk gekef gehoord 'van.de jakhalzen bij het lijk van een dood paard of bij het opdelven van een Bedopïn, het bulken der hyena's, met den woesten en gluiperigen blik, het vreeselijk gebrul van den leeuw Menigmaal had by het gevaar getrotseerd en den dood getart, 't Zou inderdaad moeielijk zijn een dapperder, onversclirokkener man te vinden. Op zijnen terugtocht naar huis, trof eens klaps een zacht gekerm zyn oor. Hy bleef staan en luisterde keek om zich heen, en be speurde op eeuige schreden afstand een per soon, die voorover lag en alle krachten in spande, om z'eh op te heffen, iiy snelde naar hem toe, knielde naast hem, nam hem onder den arm en plaatste hem in een zittende hou ding. De ongelukkige slaakte een diepen zucht, daarna zonk zijn hoofd zwaar tegen de borst. De Wolvendooder bemerkte nu, dat de klee deren van den onbekende met bloed bevlekt waren. De gewonde was zenuwachtigmen kon ter nauwernood zijn korte, hijgende adem haling liooren, die als een dof gereutel klonk. In de nabijheid lag een hoop steenen, die tot verbetering van den weg moesten dienen. Hij droeg deu gewonde hier heen en legde roep snelden haar vader ter hulp, die er niot zonder moeite kon in gelukken de vlammen uit te dooven. Het meisje had zulke ergo brandwonden bekomen, dat men voor haar leven vreest. Laken. Dramatische brand. Woens dag avond is brand ontstaan in de kamer van Mev. wed. Beguin, kleermaakter, Maria- Ghristinastraat. Het vuur verspreidde zich zeer snel, en weldra konden de bewoners der bovenverdiepingen niet meer vluchten. Een politieagent drong dwars doordevlam- men en kon eene vrouw met haar kindje red den. Do ongelukkigen waren reeds half ver slikt. De pompiers hebben het vuur na een half uur werkens uitgedoofd. De schade is zeer aanzienlijk. Vreeselijk ongeluk. De voerman Frans De llerdt, van Vilvoorde, kwam Woensdag morgend met een kam ion. met twee peerdeu hespannen, langs de Koningin- nelei gereden, toen hij opeens door een schok onder den kamion geslingerd werd. De wie len liepen hem over het lichaam. De man werd de ribbekas ingedrukt en het linkerbeen vermorzeld. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. St-Jans-Molenbeek. Hoorndul gewor den. Woensdag morgend leidde Edmond Vantours, hoeveknecht te Wemmei, eene koei langs de Jubelfeestlaan. Eensklaps werd het dier woedend, rukte zich los en bracht Vantours verscheid© hoornstooten toe. Eenige voorbijgangers konden hel dier op de vlucht drijven. Vantours werd in deemiswekkenden toestand naar liet gasthuis gedragen. Hot slachtoffer bloedde overvloedig uit verschei dene diepe wonden over heel liet lichaam. Do koei kon in de Vanderstichelenstraat gevan gen worden. Schaarbeek. Erge val. Deschrijn- werkersgast Désiré Vandowalle, wonende Van Schoorstraat, is Woensdag namiddag in eenen houw der Lodewijk Bertrandlaan van eene stelling gevallen. Het slachtoffer werd den rechterarm gebroken en had eene ga pende wonde aan den rechterslaap, waaruit hij veel bloed verloor. De ongelukkige wordt in het gasthuis verzorgd. Vollezele.Erg ongeluk. De knecht van M. Van der Schueren, paardenkweeker en veearts, le Vollezele. zekere De Herder, toonde gisteren morgend, tijdens de hengsten- keuring, te Brussel, een hengst aan uilige liefhebbers. Eensklaps steigerde liet d en viel op De Herder. Deze kreeg een,hovigen hoefslag op het hoofd en stortte bewusteloos ten gronde. Het slachtoffer moest door een geneesheer verzorgd worden. Antwerpen.. Brand. In eene stokerij der Dombardenslraat, is gisteren namiddag, rond 2 1/2 ure, brand uitgeborsten. De pom piers werden onmiddelijk verwittigd, doch toen zij ter plaats kwamen was het vuur reeds door de werklieden kunnen bemeesterd wor den. Dé schhde is evenwel aanzienlijk. Deurne. Vreeselijk tramongeluk. Dinsdagavond, rond .9 ure, is de bakkers kar van M. Smet, wonende te Borgerhout, aan de Deurnehuizekens door een buurttram verrast en omvergeworpen geworden. M. Smet, die in het rijtuig zat, werd ten gronde geslingerd en vreeselijk gekwetst. De ongelukkige werd de linkerbil gebro ken, de schouders ontwricht en zwaar ge kwetst aan het hoofd. Hij is naar het gast huis gebracht. Mechelen. Erge val. De 24 jarige Alfons Delvaeu, zoon van een ondernemer, is in de Kazernestraat van een inopbouwzijn- de huis gevallen. De jongeling werd erg ge kwetst en in gevaarlijken toestand naar zijne woning overgebracht. Eekeren. Doodelijk ongeluk. Op de wijk Den Luchtbal heeft men op de rig- gels van den buurtram het vreeselijk vermor zeld lijk van Richard Puylaert, hoeveknecht te Kieldreclit gevonden. Een onderzoek is geopend. diens hoofd op een breeden steen. Eenige oogenblikken later opende de gewon de de van koortshitte gloeiende oogen en zag zijn helper met een akelige strakken blik aan. - Ik dank u ik dank u stamelde hij met nauwlyks hoorbare stem. Kunt ge mij verstaan zeide Francois Trochets. De gewonde antwoordde door een hoofd knik. Zeg mij dan wie ge zijt en wat u overko men is. De gewonde legde de hand op zijn borst. Een geweerschot, sprak hij in afgebroken klanken hier... getroffen... dooreen kogel. Ach, een moord zei de Wol vendooder. Vervolgens, na snel een blik in de ronde geworpen te hebben, voegde hij er by We zijn in de nabijheid van de hoeve «Espoir» ik zal er heen snellen, om hulp te halen. Die woorden hadden op den gewonde een zonderlinge uitwerking zijn geheel lichaam beefde, en hy hief het hoofd weder op. Neon, sprak hij met nadruk, alsof hy eensklaps zijn krachten had teruggekregen, neen, vorwijder u niet, ik smeek er u om. Bo- vendien, waartoe zou het dienen Geen hulp kan my meer baten, binnen enkele minuten, ik gevoel het, zal ik den laatsten adem uitbla zen. Maar ik kan u hier niet laten sterven. Ge kunt mij niet redden, zeg ik u, rk ben doodelijk gewond. Weet ge door wien Neen O, ik zal het uitvorschen, ik zal den naam van uw moordenaar te weten komen rrop Trochets op dreigenden toon. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2