BUITENLAND. Edele Zelfopoffering, NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK DU ITSCH LAN D. ENGELAND GRIEKENLAND SPANJE RUSLAND ITALIË AMERIKA Nog een Nobelprijs in Duilsciiland De Kempenaar dc £f'° verklaarde hij, dat hij in de drie laatste dagen Ie voet den weg, heen en terug, naar Ne mours had afgelegd, om er het graf van zijn slachtoffer te gaan bezoeken. Hij voegde er nog bij, dat hij nooit twee achtereenvolgende nachten in het zelfde ho tel sliep en steeds buiten stad vernachtte, namelijk te Alfort, Asnières, St Germain-en- Laye, enz... Hij droeg zorg. steeds in te genovergestelde richting te zijn, van de plaats waar hij zich den vorigen dag bevond. Ondervraagd over zijne voornemens zich te zelfmoorden, zegde Mevnier, dat hij aar zelde tusschen de vlucht en de zelfmoord. Nu is het to laat om daar nog aan te denken, Voegde hij er nog bij. Na do ondervraging werd Meynier in het gevang opgesloten. Do overstroomingen l)e Seine stijgt en men voor/.iet, dat het water weldra het peil van eonige maanden geleden zal overschrijden. Do Marne zou heden haar hoogsje punt 1 o.oiken. Ook de andero rivieren en stroomeh was sen voortdurend. Te Augers staan de lago wijken onder wa ter. De scheepvaart in do straten is zeer druk. De Loire heeft to Saumer on omstreken alles onder water gezet. De dijk van Saint Bcnoest, in Vondeé.is doorgebroken. Alles is overstroomd. Nog een aanslag Een inwoner van Foulletourte verraste gisteren avond een soldaat in verlof, toen bij bezig was een stuk hout, wegende 150kgr. op do spoorbaan to plaatsen. I)c soldaat ver klaarde dat hij eens een spoorwegongeluk wilde bijwonen en daarom den trein wilde doen ontriggolen. Eene terechtstelling. Gisteren morgend werd zekere Doilin, door het assisonliof der Sarthe. ter dood ver oordeeld, wegens moord en diefstal, te Lc Mans onthoofd. De moordenaar hoorde de mis en verzoende zich met God. Terwijl hij zich in de bureelen van het gevang bevond, rookte hij eene pijp. Jiij zegde dat do pijp hem goed smaakte, doch dut het ongelukkiglijk do laatste zou zijn. Do tempeesten Woensdag avond woedde over do ornsire- ken van Toulon eon verschrikkelijk tem peest. I)c regen viel bij stroomeu neder. Alle tramverkeer was onmoguliik. E-n huis is in gestort en twee kinderen werden org ge kwetst. In do golf Juan is eeno sloep van drn tor- pedoweerder Sahritache gezonken en txveo mariniers verdronken. Echtelijk drama Het parket van Sarlal heeft de aanhouding hevolen, van de echlgenoote Cliastuing, van Cathalj-bij-Villac. Deze wordt beticht haren man, Jan Chas- taing, mulder, met messtckon gedood te heb ben. Do misdaad moet Zaterdag nacht gepleegd zijn. liet gezin Chnslaing kwam zeer wel overeen, zoodal men niet kon denkon welke de drijfveer der misdaad mag geweest zijn. Vrouw Chaslaing beweert onplichlig tezijn. Vreeseiijke zelmoord Do 20 jari dochter van den jachtwachter Dufaut, van Ja zennes, heeft zich een revol ve 'kogel door lie! hoofd gejaagd. De wanhopige bleef op den slag dood. Da koude Op do Rursisch-Duilsche grens is het thans reeds bitter koud. Op vei scheiden© andere plaatsen van het keizerrijk zijn hevige sneeuwstormen gevallen. Talrijke personen zijn ten gevolge der hevige kuude bezweken. I V Vervolg, feooals ik do eer heb gehad u te zeggen, beu ,üt herbergier van vader op zoon, en logeer rui ters en voetgangers. Nu ongeveer twee maan den geleden, heb ik eeu mijner kamers aan een jongeu vreemdeling verhuurd, dien ik voor ©en knap jongmenseh lie!) aangezien, daar bij me altijd juist op den tijd betaalde, en me nooit last heeft veroorzaakt. Heden ochtend zond ik mijne vrouw op het gewone uur mot het ontbijt naar boven. Zij riep en klopte, maar kreeg geen antwoord. Toon kwam zij nijdig naar beneden en zeide tot iny, dat ik zelf mijn heer Richard moest gaan roepen. Heette liij Richard vroeg de rechter. Ja, mijnheer. En verder I En verder O, ik begrijp u, go bedoek hoe hy vorder heette. Dat weet ik nietik weet zelfs niet of hij een familienaam heeft. Ga voort, Milet Ik maakte mijne vrouw voor een dom schepsel uit. Ik ga naar bovou, ik klop aan geen antwoord. De sleutel stak in 'tslot.... ik draai hem om, ik doe de deur open en ga de kamer binnen... Kris niemand... Ik kfjk over al rond alles is in de beste orde, het beu is niet beslapon. Dat is oen vreemde geschiedenis zeide ik zoo tot mij-zei ven. Ik stond eonige ©ogenblikken versuft en zoo stijf i\ls een staak midden in de kamer. Eensklaps schoot me een gedachte te binnen, die me zoo deed ontstellen dat ik er kippevel van kreeg. Ge moet namelijk weten, mijnheer de rechter, dat men mij reels verteld had, da! in de nabijheid van Erémicourt iemand op den Gevaarlijk vermaak Nauwelijks is het seizoen der wintersporls aangekomen, of reeds zijn talrijke ongeluk ken met do tobbogaus, of sleden, aan te stippen. Te Trabon-Trarbach, is een tobbogau. waarin vier studenten luidden plaatsgenomen, in de Moezel terecht gekomen. Twee studen ten verdronken. Een andere tobbogau bolste tegen eene rots en twee studeDten werden doodclijk ge kwetst. Nabij Dresden werden zes personen erg gok wc 1st in een soortgelijk ongeluk. Te Innshruch gebeurden reeds een veer tigtal ongelukken, waarvan vijf een doode- 1 ij ken afloop hadden. De brandramp va* Rummelsburg. De brand der benzien vergaarbakken is nog niet gebluscht. Een vergaarbak brandt nog. Men hoopt de andere te kunnen vrijwaren. De eerste schattingen verklaren dat er minstens drie miljoen liters benzien verbrand zijn. Zonderlinge bewijzen. Do minister Winston Churchill moest gisteren te Rochester eene meeting geven. Hij sprak er niet naar den zin der toehoorders en toen hij geëindigd had, werd hem zulks be wezen, door eene grooto hoeveelheid rotte viseii en andere niet welriekende voorwerpen welke hem naar het hoofd geslingerd werden. Aanvaring. De Engelsche koolbool - Gratitude is op dereede van Gravesend dooreen ander schip in den grond gehoord geworden. De «Grati tude zonk en slechts twee der tien opvaren den konden gered worden. Eene belangwekkende ontdekking Een Griekschc marineofficier heeft een middel ontdekt, om de lucht der onderzeeërs to vernieuwen, zonder deze te verplichten naar hoven to komen. De proefnemingen ga ven een beslissendcn uitslag. Moorddadige instorting. Een inopbouw zijnde huis is ingestort te Barcelona. Lit de puinen werd een gedoode werkman en vier 'anderen, levensgevaarlijk gekwetst, opgehaald. Tempeest op de Spaansche kusten. De Spaansche sloep Princessa is na bij de haven var» La Corogne gezonken. Twaalf matrozen verdronken. Drie scheeps lieden van den sloomcr Peral zijn door ec ne golf over boord geslingerd, men kon de ongelukkige!) niet redden. Van den stoomer - Telmo werd ook een matroos overboord gerukt. Mev. Tolstoï is stervend. Uit St-Petersburg wordt gemeld dat de gravin Tolstoï stervend is. Zij heeft reeds liet bewustzijn verloren. Nog steeds samenzweringen. Het gouvernement neemt krachtdadige maat regelen, om alle gemeenschap tusschen de rev< Julionnuire klingen en do werklieden partij te beletten. Te Si-Petersburg en in de provincie wor den de dagbladen belet, de minste melding le maken over de onlusten Welke te Sl-Polers- hurg plaats gehad hebben na de lijkplechlig- heden van Tolstoï. Stoutmoedigs dievegge. Gisteren heeft do politie eene vrouw aan gehouden die bezig was hot huis van Napo leon I op het eiland Elba to plunderen. Er bevinden zich daar nog talrijke voorw erpen van groote geschiedkundige waarde. Cook en de Noordpool De Poolreiziger Cook heeft thans in een artikel verklaard, niet te weten of hij wezen lijk don Noordpool bereikte. Hij meent dal zijne zinnen gekrenkt worden, door do lang- durigo ontberingen. weg was vermoord geworden. Ge dacht dade lijk dat die persoon de huurder van uw kamer kon zijn. Juist, mijnheer. De rechter van instructie gaf deu herbergier een wenk om tc naderen, en op liet op de tafel liggend lyk wijzende, vroeg hij Kont ge dien persoon Do herbergier deed een paar schreden voor uit, wierp een blik op het lijk en riep dadelijk: Hy is het Men bogaf zich naar de aangrenzende ka mer, en daar was de eerste vraag, die de rech ter van instructie aan den herbergier deed Zijt go zeker dat dit bet lijk dat van de huurder van uw kamer is Volkomen zeker, antwoordde Milet. Ge zeidet dat ge hem alleen bij den voor naam van Richard kent 1 Dat is zoo Ik behoef u dus niet te vragen of ge iets van zijn familie weet. Kunt ge zeggen waar hij gewoond heeft vóórdat hij bij u de kamer huurde? Ik weet het niet, maar wel weet ik dat hij vau Rheims, in Champagne, is gekomen. Dat is althans een aanwijzing. Schryf nauwkeurig op en vergeet niets, mijnheer de griffier Kreeg hij brieven Milet schudde het hoofd. Ik geloof dat hy verscheiden brieven schreef die onbeantwoord bleven, zeide hy. Zoo ver ik weet, hoeft hij er een ontvangen, en wel naar ik meen, eergisteren. Hij had dien niet by zich we zullen hem waarschijnlijk in zijn kamer vindon, zeide de rechter van instructie tot den procureur. Weet go waarom de joDkinau naar Saint- Irun gekomen was vroeg hy zich tot den her- b rgier wendei.de. Novo:..; Paul Ile.yso, die don nobel prijs ver overde van de letterkunde, komt do Duit- Gcher Oito Wallach, beroemde scheikundige op zijne beurt den nobelprijs te behalen. Geboren te Koenigsberg, waar onlangs de Keizer die beruchte redevoering uitsprak, leeraarde hij 1879 uan de Hoogesohool van Bonn om in 1S90 over te gaan naar de Universiteit van Goettingue. Goettingue is eene bevallige, r^cht aange name, frisch gelegene provinciestad,omzoomd door liet grootsche Har/gebergte. Bismarck heeft er zijne studiën gedaan en er gewoond. Het is hier dat Otlo Wallach zijne groote wetenschappelijke werken heeft voortge bracht. Otto Wallach was ooi: een verde diger van het germaniseeren liet verduit- schen van do geneeskunde. Evenals men do Fransche keuken, zoo goed als do Italiaansche keuken heeft ver vangen door de Duitsché keuken, zoo wilde men ook de geneeskunde, dio zoo veie vreem de benamingen bevat, germaniseeren het is le zeggen, Duitsche termen geven. Nu, het is noodig dat de geneeskundige voorschriften onduidelijk zijn, want in vele gevallen zouden de menschen zelve het geheim hunner gene zing loeren kennen, hetgene w einig voordeel zou brengen aan de geneesheeren. Men ver telt alzoo een kleine historie. Op zekeren dag was hot eene groote feefctvertooning van de geneesheerenEen dezer stuurde in zijne plaats eenkleermaker. Onder de verloo- ning viel er eene vrouw in bezwijming. Men kwam seffens naar den kleermaker geloopen, zeggende M. de Doktoor, er is daar een mensch on passelijk geworden, wil seffens medekomen. De kleermaker ging mee, maar w ist niet w at uitzeilen. Gelukkig-w aren er dokiers die het hadden opgemerkt, zij staken hem een brief- ken onder den neus en zegden dat hij het moest teekenen. De kleermaker teekende er wat op on men ging met liet briefken hij i apotheker, die seffens eene llesch mede- gaf. De vrouw dronk uit do llesch al spoe dig opende zij de oogen en weinig nadien was zij hersteld. Die het meeste verbluft stond te zien door die genezing, het was wel de kleermaker hij zal zelf niet geweien hebben dat 4u'j zulke goede dokier was. Brussel. Doodelijke ral Woens dag morgend werd de Getromvheidsgang, eene steeg uitgevende in dd Beenhouwers straat, in opschudding gebracht door eeu ge- lieimzinnig drama. De echlgenoote Dawanco, 51 jaar oud, werd er rond 3 ure door haren man badend in haar bloed, op do trappen ge vonden. De vrouw was dood. Spoedig liet Dawance, zijn zoon, die eon huisje verder woont, verwittigen; dabeiden beproefden de vrouw op te richten doch konden er niet in gelukken. Alsdan gingen zij de policio ver- willigen. Dezekwainen onmiddelijk ter plaats. Nabij het lijk werd een open mes gevon den, ten gevolge waarna Dawance en zijn zoon in voorloopige hechtenis genomen wer den. Een onderzoek werd geopend en daaruit bleek weldra, dat men hier voor een vreese- lijk drama der dronkenschap stond. De echtgenooten Dawance waren Dinsdag avond met bun zoon uitgegaan. De echtge nooten hadden twist gekregen en hadden ge heel den avond door getwist. Toen zij samen tehuis kwamen, weigerde de vrouw naar hare slaapkamer te gaan en ging naar de kamer harer kleinkinderen. Men denkt dat do vrouw nadien is opgestaan en alsdan van de trappen is gevallen. Daar hel lijk op do plaats moest blijven liggen, tot bet parket Ier plaats kwam,moes ten de drie kleinkinderen van vrouw Da wance langs eeno ladder naar beneden gebracht worden. Neen, mijnheer de rechter Wat deed liy Niets Als ik zeg niets druk ik me niet goed uit, maar 't komt bijna op 't zelfde neer, liy schroef veel. Naar zijn uiterlijk, de fijnheid van zyn linnengoed, zijn zachte en blanke handen te oordeelen, moet hij van goede famillio zijn ge weest, hernam de rechter van instructie. 'k Weet or niets van. Ge hebt toch gezegd dat hij u prompt be taalde. Ja, alle veertien dagen tot den laats ten cent. 't Was een geschikt persoon, geen dwaze uitgaven hij gebruikte het noodzakelijke en niets meer. Bezat hy voorwerpen van waarde, bij- voorbeeld een horloge Ik heb het nooit gezien. Denkt ge niet, dat diefstal de aanleiding tot don moord is geweest Ik kan het niet zeggen. Weet ge waar hij gisteren is geweest Neen, mijnheer! Hij is na het ontbijt uit gegaan en te zes uur teruggekomen, om te di- oeereu. Ik dacht niet anders dan dat hy heden .ochtend in zyu kamer zou zijn. Ging hij wel meer den nachts uit Des nachts Dat weet ik niet. 'k Heb het nooit bemerkt. Maar overdag dikwyls. Bleef hij dan lang uit - Verscheidene uren en soms den geheelen dag. Weet ge waarheen hy ging. Neen mijnheer. ik dank u. injinheer Milet Hebt go nog iets mede te dcelen De man krabde zich achter het oor en ant woordde na eenige aarzeling Het parket is rond li uren ter plaats ge komen en deed tot de lijkschouwing over gaan, waaruit bleek, dat de vrouw aan eene schedelbreuk bezweken was. Vader en zoon Dawance, die aangehouden waren, zijn daarop in vrijheid gesteld. Erge botsing. Gisteren avond had in do Bodenhroeckstraat, eeno geweldige bot sing plaats iu. chen een tramrijtuig en eene bakkerskar. Zekere Frans T..., wonende Van dor Kelenslraat, die naar do kar stond te wachten, werd omvergeworpen en vrecselijk gekwetst. De man werd bewusteloos opgenomen en moest naar het Sint-Pietersgasthuis overge bracht worden. Geknipt. Een oud-veroordeelde Jan M.., 29 jaar oud, onlangs uit het gevang van Verviers ontslagen, wilde Dinsdag namiddag in een foorewagen dringen aan Brussel-Zee haven. Toen hij reeds met het bovenlijf door hel venster zat, werd door vier foorkramers bij de beenen gevat en na eene goede ram meling naar het politiebureel gebracht. Hij is opgesloten. In de vitrien. Woensdag morgend rond 1 ure is een automobiel in de vitrien van den juwelier der IJzeren Kruisstraat gereden. Do vitrien werd geheel verbrijzeld en aan de uitgestalde juweelen werd veel schade ver oorzaakt. Laffe aanranding. Eene IxAbergier- ster der Land van Luikstraat, de echlgenoote O..., in de wijk gekend onder den naam van Schele Trien omdat zij maar één oog bad, ging Woensdag morgend rond 1 uur eene harer vriendinnen, ook herbergierster, bezoeken. Zij vond er verscheidene kliënton en betaalde een rondeken. Toen zij cr geen tweede iide betalen, bracht een der aanwe zigen, Karei G..., haar zulkcn geweldigen vuistslag in het gelaat toe, dat vrouw O... ook het tweede oog verloor. De ongelukkige is naar hel gasthuis overgebracht. Erg ongeluk. Woensdag morgend was de werkman Jan de Smet, 45 jaar oud, aan den ouden ingang der Tentoonstelling bezig aan de afbraak, toen zijne ladder door een rukwind werd omvergeworpen. De onge lukkige werkman werd ten gronde geslin gerd en met vreeselijke hoofdwonden en ge broken been opgenomen. Zijn toestand is hopeloos. Rij wielong el uk. Een wielrijder, Achiel Baeck, Maria-Christinastraat, Laken, reed Woensdag morgend op de Zennelaan tegen een kamion. Hij werd erg gekneusd en zijn rechterbeen gebroken. Een dokter ver zorgde hem in een naburig huis. Maar zeker gebuurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de Bitterpeeën Trappisten 1500 St.-Gil lis. Stoutmoedige diefte. Woensdag namiddag is een onbekende dief in de woning gedrongen der echtgenoote iianse, Hendrik Waefelaertstraat, en heeft er al de kleederen gestolen welke er in den gang aan den kapstok hingen. De schurk nam ook drie regenschermen mede. Kuregem. Lekkerbek. Woensdag avond drong een dief in de slachterij Van Craenenbroeck, Bergschen steenweg en stool er zes hespen en talrijke doozen opgelegde eetwaren. Een onderzoek is geopend. Laken. Een gespan in de vaart. Woensdag avond is een paard, gespannen in een wagen der firma Starenburgh, op de We^|huiskaai op hol gegaan. Nabij de Mo lens van Riquier bolste liet gespan tegen een boom en rolde in de Willebroeksche vaart. •Men kon er slechts met de grootste moeite in gelukken, paard on kar op te halen. Werkongeluk. De schildersgast lli- laire Deschadt, wonende Ciaessensslraat, is Woensdag morgend aan liet nieuw gemeen tehuis, Ketelsplaats, van eene hooge ladder gevallen. De man werd het rechterbeen ge broken en erg aan het hoofd gekwetst. Hij moest naar het gasthuis overgebracht worden. Ja, mijnheer de rechter Spreek, wy luisteren Zoodra men te Saint-Irun wist dat mijn huurder verdwenen was, kwam een oude vrouw, die men de Zwitsersche noemt, omdat zij van de andere zijde der bergen is, mij bezoe ken, en zeide Vader Milet, men vertelt dat de jongman die bij u woont, in den affieloopen nacht op den weg naar Frémicourt is vermoord geworden. Lieve hemel, wat zegt ge Hij heoft van nacht hier niet geslapeD, antwoordde ik. Toen zeide zy op fluisterenden toon Weet ge wat ik heden nacht omstreeks een uur gezien heb Hoe zou ik dat weten Om een uur sliep ik als eeu os. Welnu, Milet, ik heb iemand door de kleine deur uit je huis zien sluipen. Dat zal mijn huurder zijn geweest. Neen. hij was het niot. Zij fluisterde mij in het oor. 't Was do Wolvcndooder. De rechter van instructie sprong op, de bur gemeester en de vrederechter wisselden een blik van verrassiüg, de procureur bleef kalm en bedaard. Wie is de persoon, dien ge den Wolven- dooder noemt? vroeg de rechter van instructie. 't Is een oud militair, antwoordde de bur gemeester, een braaf man. In 't geheele kan ton goed bekend by heet Francois Trochets, en woont in 't dorp Civrij. Waarom heeft hij den vreeraden bijnaam van Wolvendooder vroeg weer de rechter van instructie. Sedert eenige jaren komen nu en dan wolven hier in de buurt ea richten groote schade aan. Trochets, dio sterk, moedig en een goed Etterbeek. Erg werkongeval.Woens dag morgend waren eenige aardewerkers beug met do keldering uit te graven voor eenen bouw op' de Tervuerenlaan. toen eens klaps eene instorting plaats had. Twee werk lieden werden bedolven. De eene, Richard Ingelaere, van Ho \vlaerl, werd het linker been gebroken en de andere,'Victor Dekeyser, derzelfde gemeente, de ribbenkas ingedrukt. Beiden kloegen over inwendige pijnen. Hun toestand is bedenkelijk. Boortmeerbsek. Akelige vondst. Woensdag morgend, rond 3 ure, vond een baanwachter op de spoorbaan niet verre van de statie,het vreeselijk verminkt lijk van den haanwerker Th. Huens, van Boortmeerbeek. Do armen en de beenen waren afgereden, het hoofd verpletterd en de ingewanden eu do hersen in het-ronde gespat/De verminkte overblijfselen werden in een zak verzameld, en naar eene afhankelijkheid der statie over gebracht. De ongelukkige Huens moet, in liet naar huis gaan door een trein verrast en in stukken gereden zijn. Hel slachtoffer was gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Antwerpen. In zee geworpen. Een Italiaan Gerardo Calemone, in dienst op den stoomer Houthandel van Antwerpen, is tij dens een tempeest in do golf van Gascogne over boord geworpen en verdronken. Diefstallen. Aan boord van den stoomer Dencbola hebben onbekende dieven negen koperen luchtgaten gestolen. Bij middel van valsche sleutels drongen dieven in het koffiehuis der weduwe Slavon, Groenplaats en ledigden er de tooglade en den gasmeter. De schurken droegen ook eeno groote hoeveelheid sigaren en sigaretten mede. Erge ontploffing. De werkman Frans Goossens, 24 jaar oud, vond gisteren een fieschje en stak bet in zijnen zak... Toen hij naar huis ging, ontstak hij zijne pijp. Eensklaps ontplofte het fieschje en Goossens werd vreeselijk verbrand. Hij moest in ho- peloozen toestand naar het gasthuis gebracht worden. De twee handen afgesneden. De 1G jarigo pasteibakkersgast, Jozef Broospen- ninckx, wonende Van Gampstraat, werd in de bakkerij Hoffman, Anneessensstraat, de twee handen afgesneden in eene kneedma- chien. De arme jongeling werd in bedenke- lijken toestand naar het gasthuis gebracht. Onder eenen stapel zakken geplelterd. Woensdag morgend, rond 11 ure, was de werkman Jozef Van der Stricht, 40 jaar oud, van Boom, aan het werk in eeno suikerrafi- neerderij der Genistraat, toen eensklaps eon stapel zakken suiker om verviel. Van der Stricht werd er onder hegraven. Toen men hem kon verlossen, had hij de beide beenen en den schedel gebroken. De man werd naar bet gasthuis overgebracht en bezweek er eenige oogenblikken later. Hoboken. Doodelijh spoorwegongeluk Woensdag morgend vond men op de spoor baan het vreeselijk vermorzeld lijk van den barreelwachter Éugeen Mompaeye, 50 jaar oud, wonende te Boom. De man moest den nachtdienst doen aan fort 8. Men denkt dat hij door een nachttrein verrast en vermorzeld werd. Contich. Onder zijnen wagen veiplet- terd. De landbouwer August Verwoort, met zijnen wagen van Mechelen terugkeeren- de, vielen rolde onder de wielen. De man werd den schedel verpletterd en bleef op den slag dood. Hemixem. Botsing op de Schelde. Een oud visscher, Jozei' Marwoet, was Dins dag nacht met een bootje gaan varen in ge zelschap van een zijner buren. Toen zij naar huis zouden terugkeeren, werd bet kleine vaartuig omvergeworpen en ook Marwoet werd niet meer teruggezien. schutter is, Heeft aan die verscheurende die ren den oorlog verklaard en in drie jaren lijd minstens een dozijn gedood. Do rechter van instructie zag ©enigen tyd nadenkend voor zich. Dus woont die man te Civry, zeide hy. En liij is te middernacht te Saint-Irun gezien, op een geheimzinnige wijze uit het huis van Milet sluipende. Dat is een ernstig geval heeren Ik houd het er voor dat niet de minste verdenking op Francois Trochets kan vallen, merkte de burgemeester dadelijk aan. We hebben allen eerbied voor uwe gun stige meening omtrent dien persoon,mijnheer, zeide de rechter van instructie. Maar er is eene afschuwelijke misdaad gepleegd, er is een schuldige... 't is onze plicht hem te ontdekken. De onverwachte verklaring van den herber gier was inderdaad van een ernstig karakter. De vrederechter meende dat hy niet het stil zwijgen f^ioclit bewaren omtrent heigeen men hem des morgens op 't weiland van Espoir ten opzichte van Francois Trochets had gezegd. Het gelaat van den rechter van instructie nam nog gestrenger uitdrukking aan. Weder Francois Trochets sprak hij. Ge ziet het, de verdenking krijgt meer grond. Reeds spreekt men van een geweer, en het slachtoffer is door een kogel gedood, hetgeen weer argwaan wekt tegen dien persoon, wiens wapen voor de wolvenjacht natuurlijk is gela den geweest. Een vrouw zegtIk heb Francois Trochets gezien, hij had zijn geweer bij zich twee mannen, die'hem ook gezien hebben, ver klaren dat bij het niet bij zich had. Deze om standigheid vereischt opheldering. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2