DE KAMER Laatste Berichten Officieefe kwotesring Weerkundige waarnemingen ■u SPORTNIEUWS Foottoall VERMAKELIJKHEDEN. Rechterlijke Kronijk Boetstraffelijke Rechtbank van Oent HIEDEDEELINGEH. Kleine aankondig. (I lol 4 kleine regels) fr. 0,60. Te lixiren Te ltoop Oostende. Sloep in brand. Do Oostendsche sloep O 170, kapitein Janne- kens, ontmoette dezer dagen in zee eene brandende stoomsloep, welke door de beman ning verlaten was. De Ooslendenaars poog den de vlammen uit to doovon, doch er niet kunnende in gelukken, namen zij de sloep op sleeptouw en trachtten ze naar Dover te slee pen. De brandende sloep zonk*echter op eene mijl afstand der haven. Het was dc sloep n. 3014 van BoAjgne. Arme vriend, wat scheelt er Ik ben zonder couragio, zonder maeht of kracht, zonder adem, liet minste werk vermoeid nyj. 1Karol, jongen, gij lijdt aan neurasthenie, Ik weet hot wol, do dokter heeft het mij gezegd, hij zegt ge moet distraction nemen neemt dit, neemt datmaar niets helpt. Wilt gij genezen Ja, parbleu Hewel! ga bij uwdn apotheker en vraagt hem eene flesch TIIEOBROMA't is een wonderbare kracbthersteller van het zenuw gestel, gebruikt h^t juist gelijk of dat het in de explicatie te lezen staat, en binnen eene maand zijt gij een anderen mensch. Zoo gezeid, zoo gedaan. Tc Gent, apotheek DE MOOR, Burgstraat 38. 3 frank. Te Aalst, iif alle goede apotheken. Sint Nikolaas.Kiekendieven op ronde Verleden nacht zijn kiokendieven langs de Herderstraat, op ronde geweest. Bij Theofiel Rooms, stolen zij 20 kiekens Bij de weduwe De Glerck, maakten zij er 19 buit en bij Edward Pauwels, 70. Hier hoor den de bewoners gerucht en stonden op, doch de dieven waren reeds met hun buit verdwe nen toen Pauwels op den koer kwam. Men heeft geen spoor der dieven, Lokeren. Diefstal. Woensdag mor rend werd op de Markt, ten nadeele eener Antwerpsche koopvrouw, eene groote hoe veelheid koopwaren gestolen. Hoorn dal geworden. Een os, toebe- •hoorende aan een landbouwer van De-Rooze. lis op het Zand, hoorndul geworden. Twee beenhouwers snelden spoedig ter plaats en kondon het dier afmaken. Ledeberg. Brand in een fabriek. Dijnsdag avond, om 6 1/2 ui^f is brand ont staan in de fabriek van den beer D. Vander- hacghcn, Hundelgemschen steenweg. Hot vuur was ontstaan in den duivel. Toon de pompiers van Gent vijf minuten later ter plaats kwamen, was het vuur reeds door het personeel der fabriek geblusclït. De schade die nog al belangrijk is, is door verzekering gedekt. Moorsel. Kiekendieven. Ten nadeele van Henri De Ro, nabij den Vuurmolen, wer den verleden, nacht zeven kiekens en een haan gestolen. Men heeft geen spoot* der laffe daders. Eeitige weken geleden werd het huis van Do Ro, door het vuur vernield. Do man had aich nu eene voorloopigo woonst gebouwd benige nieters achter depuinen van zijne oude woning. Wet'oien. Ongeval op de Schelde. Gisteren morgend rond 8 ure kwam een motorschip afgevaren uit de richting van Gent. Toen de brugdraaier de brug wilde openzetten om aan dezen boot doortocht te verleenen, was het onmogelijk hetzelfde te doen wat pogingen hij ook aanwendde, hoe bij ook wrong, de bnig wilde niet draaien. Ten einde raad en het gevaar beseflende waarin de motorboot zich bevond, nam hij zijne roodo seinvlag en begon ermede te zwaaien om aldus den stuurman te verwit tigen. Inlusscbontijd waren eenige schippers oog getuigen der moeilijkheid bijgesprongen en door hunne medehulp werd do brug eindelijk opengezet. Middelerwijl had de stuurman van den motorboot den sloom achteruit ge- worpeiij doch door de geweldige strooming der Schelde dreef de boot in dwarsche rich ting naar do openstaande brug en daarprangde bij zich voor den doortocht der brug, zoodat deze nu niet meer toekon. Dit ongeval bracht eene groote opschud ding onder de, boeren en boerinnen welke zich ter wekelijksche markt begaven en door dit ongeval over do brug niet moer konden. Schipper Henri Vander Méorsch richtto al gauw eenen Overzet dienst in en daar zag men honderden menschen beurt op beurt in een bootje plaats nemen, en over water gebracht worden. Naar vernomen inlichtingen zal het schip, indien het binnen enkele uren niet wegge trokken wordt, door den hevigen stroom in bot midden doorbreken. Men heeft bij hoog dringendheid de hulp van eenen stoomboot le Gent gevraagd. Dc Zitting wordt om 2 are geopend under voorzitterschap van Af. Cooreman. Adres van antwoord op de Troonrede. M. Van de Walle zet zijn redevoering van Woensdag voort. Spreker verdedigt zijn stelsel van Evenre dige vertegenwoordiging, en beknibbelt het huidig stelsel, dat de uilslag der kiezing niet juist weergeeft. (Hevig verzet van wege Al. Hellcpntle.) AiWoeste antwoordt aan de heeren Van- dervelde en Hymaris Gij hebt gezegd dat gij voor drie groote hervormingen vereenigd waart. En na die drie liervormingen Dat zal maar eenige maanden duren en na de hervormingen zal het land zich voor een warboel bevinden. Na het verplicht onderwijs, zal het de verplichtende school zijn. Wanneer nu in eene gemeente er geene vrije school meer is, en de vader weigert zijne kinderen aan eene onzijdige school toe te vertrouwen zal hij, Jnaar gij gisteren hier zegdet, van zijn kies recht beroofd worden Ziedaar waar gij ieen wil. 't ls nog goed dat er zoo weinig vttn uwe ontwerpen verwezenlijkt wordt, want wij zouden een schoonen weg opgaan. Wij hebben voorzeker geene groolo meer derheid, en 't is daarom dat wij onze ran gen dicht aaneensluiten, in afwachting dat do nieuwe rekruten, welke niet zullen dra len ons te komen versterken, aankomen. De socialistische partij is eene klassen- partij en voor de socialisten zijn er nog enkel werklieden, welko hen belang kunnen inboe zemen en door hen zouden geëerbiedigd wor den. Maar de burgerij en de landbouwers l Waar zoudt ge met deze lieden heengaan 1 Zijn zij dan zoo onbeduidend in uwe oogen V Voorzeker nietDe burgerij en de land bouwers vormen een reusachtig- kontingent, waarmede ook af te rekenen valt. Gij zogt bij hoog en bij laag, dat gij geenen godsdienst hebt, maar waarom valt gij ons dan gedurig om onzen godsdienst aan Waar om vervolgt gij onophoudend de katholieken'' Gij zijt geene partij van vrijheid, maar ec-ne partij van verdrukking en dwang.. Wij hebben vertrouwen in onze godsdien stige vrijheid en vragen geene voorrechten. Het gouvernement was steeds rechtvaardig tegenover elkeen. (Hevig verbet bij do socialisten, geroep Uitgenomen voor ons, want wij hebben geene burgemeesters of openbare ambte naars M. Woeste. Er zou nog maar dat aan ontbreken Hot gouvernement is koningsge zind en gij zoudt nu willen dat het gouver nement de policiediensl zou toevertrouwen aan Republikeinen... Er zijn verscheidene amendementen neer gelegd om bij het adres van antwoord op de Troonrede gevoegd to worden. Ik moet er mij ten zeerste tegen verzetten. Ik wil er niet van welen, daar zij den rechten zin van liet adres van antwoord zouden ver nietigen. Wat nu uwe hervormingen betreft, wan neer hot oogenblik zal gekomen zijn zullen wij zo bespreken. Allo zienswijzen zullen ge ëerbiedigd worden. Wij zullen ons oordeel vellen wanneer ons zulks noodig schijnt. M. Woeste eindigt zijne redevoering, met den wensch uit te drukken, onze Konin gin zoo spoedig mogelijk hersteld te zien. M. IIendrickx (VI.), vraagt dat er bijzon dere wetten zouden gestemd worden voor do middenklassen en dc kleine burgerij. Dat zijn de bijzonderste en meest belangwekkendste klassen der maatschappij, daar zij waarlijk verplet worden tusschen de kapitalisten en de samenwerkingen. M. IIendrickx vraagt ook dat de belastin gen en palenten met wat meer evenredigheid zouden verdeeld worden. IJet onderzoek dul gedaan word nopens de kleine burgerij, heeft ons klaar en duidelijk hetoorfd, dat de klachten der kleine burgerij gegrond zijn. M. IIendrickx vraagt nog, dat de wet op bel Vlaarasch, bijzonderlijk voor hetgeen de Vlaamscho letterkunde, liet Vlaamsch in het rechtswezen en in het beheer betreft, beter zou toegepast worden. Do wet van 1S7S werd maar al to dikwijls miskend en ik durf verhopen, dat het met de wet van 1910 aldus niet zal gaan. Do Vlamingen zijn ook voorstanders van vele hervormingen, doch tegenover de stel- selmatigs tegenkanting der linkerzijde aan hetgouvernement, zullen zij wachten. M. Janson, (van op do spreektribuun). Het gouvernement voert strijd tegen de op positie. De eerste fout welke het tegen de oppo sitie aanhaalt, is dal de linkerzijden kost wat kost aan hot bewind willen komen. Daar zullen wij enkel op antwoorden, dat de rechterzijde zich, als een drenkeling aan een strooipijltje, vastklampt aan het weinige dat zij nog als meerderheid is. De katholieken hebben hier als echte uit dagers gesproken. De socialisten en de liberalen zijn 't ak koord op do groolo hervormingen, welke thans aan dc orde van den dag zijn. Wij willen het algemeen stemrecht in alle graden, doch geen vrouwenstem recht Wij willen ook-iel verplichtend onderwijs. Al het schoone en liet goede dat in de Troon rede te vinden was, komt van ons. Gij ziet u thans verplicht, in uw programma te stellen, wat wij reeds jaren geleden als onze bijzon derste wenschen deden gelden. Gij komt als apen nadoen wal wij vroeger deden. Wij weten wel dat gij voor stelsel hebt, steeds te boweren dat gij alleen do bescher mers en verdedigers der maatschappelijke orde zijt. In België zijn er geene ware republikeinen. j Doch 't is mogelijk, dat gij er met uwe ha lelijke politiek in gelukt, er te maken. Gij zijt hier de gevangenen der Roomsche Kerk eii gij ilt hen vervolgen, die niet denken zooals gij. (Hevig verzet, rechts). Evenals mijne kollegas der linkerzijden, moet ik verzet aanteekenen tegen uwo meer derheid. Gij hebt dc meerderheid niet meer. en ik eiscli dus de ontbinding der kamers. IIet meervoudig stemrecht is een hatelijk stelsel, dat aan de ondergeschikte van het ministerie der eerediensten, welke dus be zoldigden van den staat zijn, verscheidene stemmen toekent, en daarbij nog toelaat, de buitenlieden schrik aan te jagen, door hen mei de hellestraf te bedreigen, indien zij niet voor de katholieken stemmen. De zitting wordt om 4 ure 55 geheven. Per tcJefoon en telegraaf. Bljïonderen dioust van «DE VOLKSSTEM» Schrikkelijk drama te Nizza Een haarkappersgast Riquier van Nizza heeft verleden nacht, in eene vlaag van waan zin, zijne vrouw den hals afgesneden bij mid del van een scheersines. De echtgenooten Riquier waren slechts Zaterdag in het huwe lijk getreden. Echtelijk drama te Parijs. De echtgenooten Bausil, wonende Boule vard Beauséjour, te Parijs, kregen Dijnsdag nacht twist, wegens eene familiekwestie. Na lang twisten vielen zij 't akkoord om zich door vergif het leven te benemen. Zij ledigden een (leschje suWemaat en rol den weldra stuiptrekkend ten gronde. Spoedig weiden geneesheeren onlboden, doch ondanks de beste zorgen is heider toe stond hopeloos. De Turksche leening. Het gerucht, dat het Turksch gouverne ment in het geheim voorstellen zou gedaan hebben aan Frankrijk, voor het aangaan eener bijgevoegde leening, wordt gelogen straft. De cholera breidt zich uit Een geneeslieer door het Portugeesch gou vernement naar de tMadeiraeilanden gezon den om er den gezondheidstoestand te onder zoeken, heeft bevonden, dat de Aziatische cholera woedt te Fienclial en er vele slacht offers maakt. Voor het 8 uien werk De loden der Arbeidskommissie der Fran- sche Kamer, hebben het verlangen uitge drukt, zoo spoedig mogelijk onderhandelin gen aan te knoopen met de vreemde mogend heden om lo trachten eene overeenkomst te bewerken ten voordeelo van het 8 ure werk, Vervolgingen tegen een minister. De gewezen minister van financiën M. Eslri- gueiro en zijn schatbewaarder, M. Aranjo, van Portugal, zijn door het voorloopig be wind verantwoordelijk gesteld, voor de som men welke zij aan Koningin Maria Pia ver schoten hebben. Beiden zijn onder aanhoudingsmandaat geplaatst, tot hunne borgsom volledig be taald zij. Oproer in een Portugeesch eiland Dinsdag avond is de bezetting van Macao in opstand gekomen. Ook eene afdeeling van de Portugeesche kanonneerboot Patva sloot zich bij de muiters aan. Zij richtten zich naar hot paleis van den gouverneur on vroegen er eene verhooging van solde, de uitdrijving der kloosterzusters en bijzondere maatre gelen tegen het blad Vidanova. Do troepon bedreigden hunne officieren en de overheden van liet eiland. De grootste onrust beerscht in de streek Door zijn halsdoek verwurgd De 14-jarige hoeveknecht Victor Rainu- boux, is te Ilavrincourt-bij-Arras, met den halsdoek in een raderwerk gevat en letterlijk verwurgd geworden. Toen men de machien kon stilleggen had het knaapje reeds opgehouden te leven. Matchen voor Zondag aanslaando U. B. S. S. A. In I, afdeeling. Leopold C. F. C. Bruggo. Beerschot A. Daring B. C. Brugge Antwerp F. G. U. S. Gilloise S. C. Korlrijk. R. G. Mechelen Excelsior S. C. Standard, Luik Racing, Brussel In de promotie. Tilleur F. C. A. A. La Ganloise. A. S. Antwerpen Ukkel Sport. F. G. ïjtechelen A- F. Alliance. R. G.-Gent F. G. Luik. S. G. Theux U. S. Doorn ijk. G. S. Verviers Stade Leuven. Beker der Volksstem. Steun Geeft Moed, Aalst, tegen Geeraard Alhlétiek. Do match, te Aalst betwist, zal ongetwijfeld dapper betwist worden. BRUSSEL. Koninklijke Vlaamsche Schouwburg. Donderdag, ten 8 ure: 1° «Eindelijk alleen!» 2° Een paar menschen 3° 't Zijn vod den Koninklijke cirk, Onderwijsstraat. Ver toon. 8 ure. Zondags en Donderdags dag- vertooning ten 3 ure. De Indiaansche teoneelen, de zeeleeuwen, de Siberische honden, do aap Patey en het militair ballet bekomen meer en meer bijval. Cirk Plège, H. Kruisplaats, Elsene. Vertooning 8 ure, Zondags en Donderdags, vertooning ten 3 ure. Cirk Sarassani, Jamarlaan. Vertooning ten 8 ure. De toestand der Koningin. De laatste bulletijns, Donderdag afgekon digd, melden dat de toestand voortdurend goed is en alle gevaar geweken is. DE WREEDE MOORD TE HEÜSDEN Heden morgend verscheen voor de recht bank Alois Van Rysselberghd, beticht van moord op Alois Seheire, in do volgende om standigheden Do IS September, rond 121/2 ure 's nachts, kwamen do gebroeders Pauwels en Cosar Burnus naar hunne woning, niet ver van hun huis hoorden zij August Seheire kermen, hij lag met het onderlijf in eene gracht. Do drie personen meenden dat hij dronken was en vroegen hem of hij mede naar huis ging. Seheire antwoordde Laat -mij nog maar een weinig liggen. Dan reeds was Seheire gestoken. 's Anderendaags vonden voorbijgangers den gestoken persoon liggen, deze was reeds een lijk, toen een dokter bijkwam. Het slachtoffer werd zoo erg gestoken, dat do ingewanden uit de wonden puilden. De oorzaak van het drama is voorzeker den drank. Volgens de bewering van den moordenaar zou liet Seheire zijn, die hem zou aangovallen en hem slagen zou gegeven hebben. Volgens zekere getuigen moest het slacht- ofler niet zat zijn, want 's avonds werd hij om 11 ure gezien wachtende naar den tram, die hem naar Gentbruggo moest brengen. De dader is slechts 19 jaar oud. De heer Minnens, onderzoeksrechter, ver klaart dat Seheire S messteken ontving, waarvan 3 doodelrjk. Er werden nog 8 mes steken vastgesteld in de kleederen. Volgens zekere getuigen zeggen, was Seheire een stillo jongen, die nooit ruzie zoekt. De heer Duchateau wetsdokter, zegt ook dal de messteken met. eene ong'-nv me woest heid moesten toegebracht zijn. Op het slachtoffer namelijk op zijnen arm werd nog vastgesteld dat hij gebeten werd. De heer Voorzitter zegt aan Van Ryssel- berghe Gij moest razend zijn, om zoo te ste ken en te bijlen. Ik heb niet gebeten, zegt Van Ryssel- berghe. Do heer voorzitter dringt aan bij Van Rys- selberghe, om to weten waarom hij die mis daad bedreef. Ilc heb geene reden, ik heb gestoken omdat ik aangevallen werd door Seheire. In eene herberg had den zelfden avond Van Rysselberghe gezegd Indien gij nog ruzie maakt met mij, zal ik u le droogen leggen op het kerkhof. Van Rysselberghe krijgt 5 jaar gevang. Brussel. De Middenmaatschappij van Bouwkunde heeft eene bijzondere commissie (■aangesteld, die zich zul bezighouden met de studie van al de kwesties betreffende de uit breiding der steden, en vooral van den Brus- selschen omtrek. Do jaarlijksche vergadering van den Nationalen Bond der katholieke turn- en wa penmaatschappijen van België, zal plaats hebben te Brussel, in het Wermanshuis, Loc quenghienstraat, 28, op Zondag 4 December, ten 10 1/2 ure voormiddag. Anderlecht. Ter gelegenheid der hooge onderscheiding welko M. Colin, van den Kunstkring, in den prijskamp van Rome voor do schilderkunst behaald heeft,zal hij Zondag aanstaande, ten 11 ure, in liet gemeentehuis van Anderlecht ontvangen worden door den gemeenteraad, die hem eene herinnerings- medalie zal aanbieden. Het bekroond werk zal in do ontvangstzaal tentoongesteld wor den. Aalst. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Dijnsdag 0 December aan slaande, om 5 1/2 ure 's avonds, in de gewone Zittingszaal ten Stadbuizo. Dagorde 1. Markten Openbare Verpachting van den ontvangst der plaatsgelden 2. Grondrente Aflossing 3. Burgerlijke Godshuizen Openbare Verltooping van gronden te Aalst 4. NijverheidsschoolRekening 1909. Begrooting 1911. BEURS VAN BRUSSEL 30 NOVEMBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van 5laat, Provin., Steden. Belgische leaning 1* r 3 2* r 3* r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten3 Gemeentekrediet3 18(38 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antworpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussol 1905 2 Zeehaven"2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik f50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 92.15 92.20 92.15 76.50 99.50 91.90 91.10 103!— 89.— 89.— 104.50 101.75 93.75 103.75 90.75 76.50 87.50 76.50 97.25 52.75 92.40 102. MARKTPRIJZEN Aalst. 1 Dec. IIop. Markt onverau- derd 64 fr. Anderlecht. 30 nov. Ossen, 609 prijs per kilo op voet 0,80 a 1,06. Stieren 198, prijs per kilo op voet 0,78 a 0,98. Koeien 1220, prijs per kilo op voet 0,64 a 0,84. Merchtem, 30 nov. Tarwe 19.00 a 19.50 rogge 13,00 a 13,50; gerst 00,00 a 00,00; boter 2,70 a 3,10 hesp O.Ou a 0,00 eieren 4,00 a 4.50 konijnen 2.50 a 3,75 varkens 30.00 a 42,00 kiekens 5,75 a 7,00 eenden 3,50 a 5;90aardap pelen 7,75 a 8,25. Lokeren 30 nov. Boter 2.72 a 2,96, eieren 3,81 a 3,99, aardappelen 8,00 a 9,00, raapkoek 11,00, lijnkoek 21,50, rogge Gentj Veemarkt Woensdag, te koop gesteld beesten 509: Vette koeien 74; melkkoeien 00 groote ossen 0jonge ossen 148vaarzen 156 stieren 131varkens 888 kalveren mager© beesten schapen 1 December, 15 ure: Barometer 759 Thermometer 6 '5 Wind noord-oost Vooruitiichtregen. Men vraagt goeden hal ven smidsgnst, kostinw. bij G. Antoons, 79, Hacchtschen steenweg, Evere 503 Men vraagt meisje van 14 tot 15 jaar, om te loeren strijken, 286, Hacchtschen steenweg, Evere. 504 Men vraagt twee kristc- lijke, werkzame meisjes vooralle werk, Boulc- levard du Midi, 4, Brus sel. 505 Men vrasurt eenen goe den melkjr, loon 30 fr. en volgens verdienste, en paardenknecht, Huy- brcchts, Strombeek.506 Men vraagt cenc werk vrouw voor te wnsschen Oude Graanmarkt, 51, Brussel. 507 Men vraagt buitenjon gen, 15 tot. 16 jaar, voor hkeurhuisen hamlol to lee ren, van goede fami lie, zich aanbieden met ouders. Hoogstraat, 58, Brussel. 511 Men vrgt kleermakers gast of g. halve gast. loon naar verdienste, bij Aeliiel Michiels, Idder- gem-Halt, Deuderl. 512 Men vraagt kloeke meid voor alle werk, fransch sprek. en burgerskeu ken kennend, goede ge- tuigschr. loon 40 fr. 58, ruo de Tabellion (Ma Cmpagne), Elsene. 513 Men vraagt eene meid voor alle werk, Paro- chianenstruat, 32, Brus sel. 514 Lasicibotiuiei-s Koopt uwe plantaardappolen, zooals Kriigers en Industriels bij do Gf.uuoi-.duiis PYCK, Dam- kaai, 30, Aalst. Deze aardappelen zijn afkomstig uit Friesland en hunne opbrengst is verzekerd. Men vraagt eene keukenmeid, zich te bevragen ten hurcele der Volksstem, onder dc letters E. D. n. 1600. Fabriek X_. _A_ B O l=ï Bepgcmeerscliesiraat vraagt be5sw»me breisters. Verzekert werk ganscSi het jaar. 8-8 IHen vraagt eene dienstmeid voor allo huis werk. Gesloten huis. Ouderdom van 20 tot 30 ja ren. Goed loon.Zich to bevragen ten bureele. Een huishouden zonder kinderen vraagt eene bekwame meid, goed kunnende koken. Togen 25 fr. per maand. Zich wenden ten bureele - Do Volksstem. Men vraagt eene bovenmoid, goede getuig schriften worden vereischt Schrijven aan het blad onder de letters J. B. V. Planiaardappelen van echten oorsprong zijn van heden a( te be komen bij J.-B. WELLEKENS, Zoons, Ilurge- meesterplein, (nabij 4e Houtmarkt), Aalst. Twee schepen zijn reeds deze week aangekomen. Te huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel, gelegen Lange Ridderstraat, Aalst. Voor den sleutel zich te wenden bij den heer Deurwaarder J. De Vos, Staticstraat. Voor de condition zich te bevragen bij Mojufler De Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, Brussel. Te huren een gerieflijk huis dienstig voor her berg, gelegen in de Langestraat, Mijlbeek. Voor de voorwaarden wende men zich tot don heer Max Moens, brouwer. Molendries, te Aalst. Te koop een deel grond inhoudende 32 aren 50 centiaren, allerbest geschikt voor bouwgrond, gelogen in de nieuwe aangelegde straat, leidende van den Ledeweg naar de Pieter Couckest.raat, (3 kanten bouwgrond). Zich te bevragen bij den lieer Bernard Goethals, bouwkundige, gezworen landmeter, Sluyerstraat, te Aalst. Te koop bij dc Weduwe Frans Boelaert, te Erpe, Bosschestraat50,000 Doorn planten, 20,000 Erselaren-planten, 500 Spaanschhout-plant©n, dienstig voor hagen en 100 groote en schoon© Notelaars aan goedkoope prijzen. To koop bij Paulinos Van Gyscgem, hovenier, kasteel te Gijsegem gerariums, solvias enz. aan 15 do honderd minste levering. To koop eene groote hoeveelheid goed hooi zich te wenden tot den heer Max Moens, Molen dries te Aalst. Landbouwers Indien gij u wilt voorzien van plantaardappelen echte Hollandsche (Friesche) genaamd (Krugers) en (Industrie) afkomstig uit de zware kleigron den, wend u in volle vertrouwen tot het huis Placide DE WINTER-MEERT, Zaadharidelaar, Geerardsdekoschk Steenweg, 184, Aalst. Gewaarborgde kwaliteit getuige daarvan do uitslagen dit jaar door de landbouwers van Aalst en omliggende bekomeu. Levering van goede keuken-aardappels op staal.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3