B DE KAMER Laatste Berichten SUCREMA Gebroed. Lagrange, Antwerpen Weerkundige waarnemingen Leening van 20 millioen. 1897 VERMAKELIJKHEDEN. Officieels "kwoteering Men vraagt Te huren Te koop REPARATIËN beste melasse voeder "moiMl^krMna ANQUE CENTRALE GANTOISE VTAmETOER BRANDKASTEN J)e ongelukkige woonde te Berlaar-bij- Lier. Hij was gehuwd en vader van verschei dene kinderen. Lijk opgehaald. Gisteren heeft men uit do Vestingen, aan de Leopoldpoort, het lijk opgehaald van een 22jarig meisje, wo nende Leopoldstraat, te Borgerhout. Hot meisje was sinds een 2tal dagen uit de ouder lijke woning verdwenen. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. In zee gevalle)-.. De Engelsche drie master Rowenscourtte Antwerpen aangeko men. meldde dat tijdens een lievig tempeest, een Engelsch matroos, Knight genaamd uit een mast gevallen is. De ongelukkige viel in zee en kon onmiddelijk gered worden. Erg icerkongeluk. De dokwerker, J. Lemmens, werkende aan boord van den stooiner Hugo en Clarakreeg een zwaren balk op het lijf. De man moest in hopeloozen toestand naar hel gasthuis gebracht worden. Rigolo is de beste der oude genevers Melsen. Droevige tehuiskomst. De genaamde Edmond De Vogelaere, onzer ge meente,die naar Frankrijk was gaan werken is aldaar in een kalkhoven gevallenen zooer^ verbrand, dat hij aan de bekomene wonden bezweken is. liet lijk werd Donderdag te Melsen teraar- de bes', eld. Den zelfden dag moest Edmond te buis komen. Mechelen. Kind verpletterd. Het 10 jailg zoontje der echtgenooten Van den Bos sche, van de school K. ngkeerende, wilde op eene kar klimmen. De voerman verjoeg het knaapje, dat ongelukkiglijk o--<W een tweede kamion vielen erg verpletter werd. De toe stand van het knaapje is hopeloos. Eekloo. Zelfmoord. Donderdag mor- gend heeft Karei Mettepenning terwijl zijne vrouw naar do Botermarkt was, zich op dei zolder, bij middel van verhanging, van hel leven beroofd. Do ongelukkige was 68 jaar ouden had reeds menigmaal gezegd een einde aan zijn leven te zullen stellen. Heusden. Kiekendieven.In het Wee- zenhuis zijn bij middel van braak en beklim niing 38 kiekens gestolen en ter plaats ge slacht. Bij den landbouwer .Tan Onghena w erden acht zware konijnen gestolen. Zwijndrecht. Vreesdij k gevecht. Ter gelegenheid van het St. Cecilia féést deed de Koninklijke Fanfare een uitstapje, 's Avonds werden zij door eene bende soldaten, met knippels gewapend aangerand. Vele muzi kanten werden gekwetst en hunne speeltui gen verbrijzeld. De soldalen hielden zoo geheel den nacht buis. Eene klacht is bij de krijgsoverheid neergelegd geworden. Gent. Erg rij wielong,elnk. De 2-1 ja rige Vanden Berghe, houtbewerker,reed Don derdagnamiddag, per rijwiel uit de Schouw burgstraat, geraakte met het voorwiel in de riggels van den eleklriekeri tram. De onge lukkige werd met zulk groot geweld ten gronde geslingerd dal hij zich in eene 'nabil rige woning moest laten verzorgen, llij Had eene groote wonde bekomen aan het hoofd en kloeg van pijnen in den schouder. Het rijwiel werd tamelijk erg beschadigd. COCO LI NE Depot voor Aalst en omlig gende. J. Simoens- Van der S/raden, Nieuw straat, 62, Aalst. Quaregnon. Het drama. De moor denaar is gisteren langdurig door den onder zoeksrechter ondervraagd geworden. Plumat. beweerde de minnaar der vrouw Carpentier te zijn en van haar geld gehad te hebben om een revolver te koopen en de moordpoging to plegenZulks wordt echter geloochend door vrouw Carpentier. Ten andere, de revolver waarmede de moordpoging gepleegd werd is een oud ver sleten wapen, en dus niet onlangs gekocht. Plumat is opgesloten. Daar men vermoedt dat zijne vorstandvermogens gekrenkt zijn, zal liij onderzocht worden. Binche. Vrees lijkc val. De schalie- dckkeisgasl. Guslaaf Boudart, 52 jaar oud. die aan liet dak van eender Goede Hulpvcst werkte, verloor het evenwicht en rolde hene den de vesting. De arme man werd met zware inwendige verwondingen en gebroken armen en beencn opgenomen. Zijn toestand is ho peloos. Het slachtoffer is gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Morlanwelz. Poging tot diefstal in de statie. Verleden nacht drongen ongekende dieven in de statie van Morlanwelz. De schurken poogden er den brandkofter te ope nen, doch konden er niet in gelukken. Zij wilden dan in het huisje van den bareelwach ter do noodige toestellen gaan halen, doch werden door den bareelw achter op revolver- scholen onthaald en namen in allerijl de vlucht. Hornu. Doode'jk mijnongeluk. Woensdag morgend, is de lTjarige mijnwer ker Alfred Xavcz, van Franschen ooi sprong, in de mijnen van Grand-Homu. onder eene instorting begraven. De ongelukkige werd «le horst en de heide beenen verpletterd. Zijn toestand is hopeloos. Dinant. Eene rots ingestort. Giste ren morgend, is de gekende Bavardrots, een der oudste aantrekkelijkheden der stad, ge deeltelijk naar de diepte gerold, Eene massa steenblokken, wegende minstens 40,000 kgr. is van den bergtop losgeraakt en naar bene den gestort. Daar kwam het steengevaarte terecht op eene rij van zes huizen, welke zoo erg be schadigd werden, dat zij denkelijk zullen moeten ontruimd worden. Een 73jarL'<; ouderling, die zich in een der huisjes bevond, werd omvergew orpen door den schok en zoo erg gekwetst dat hij zich moest te bed be geven. De schade is zeer aanzienlijk, De Zitting wordt om 2 ure geopend ouder voorzitterschap van M. Coorcman. Adres van antwoord op de Troonrede. Op voorstel van den voorzitter, wordt be sloten, heden de algemeene bespreking van het adres van antwoord le sluiten en Woens dag tot de stemming over le gaan. M. Ozeray zegt dat er in de provincie Lu xemburg minst ongelelterden zijn, daar er daar ook minst fabrieken en werkhuizen'zijn. Daardoor kunnen de kinderen daar langer de klassen bijwonen eli zich tot liet bekleeden van kureelplaatsen voorbereiden. Er is nog meer vooruitgang gedaan. Het huidige kiesstelsel heeft eene dringende verandering noodig. Het is bijzonderlijk in zake de provinciale kiezingen dat het zich in geheel zijne onrechtvaardigheid doet gevoe len. Spreker maakt den lof van de schoolwet van 1879 (de beruchte ongelukswet) on sluit zijne redevoering met nogmaals aan te drin gen, opdat hel wetsvoorstel betrekkelijk do eenmaking der kieswetten zoo spoedig moge lijk zou gestemd worden. M. Piïrsoons. Alleen het Varplicht On derwijs, kan ons een degelijk en goed onder wijs en eene geleerde natie bezorgen.De cijfers door het ministerie opgegeven, moeten uit de lucht geprepen zijn, zij zijn niet juist en ik vind ze in geene ofiioieele gegevens terug. De werkman Heeft veel kracht noodig om zijn* werk goed en degelijk te doen dus moet liij veel krachtig voedsel hebben, om zijne krachten gedurig le kunnen herstellen. Veelal echter kunnen de huishoudsters geene krach [herstellende spijzen bereiden. Het is dus noodig dat de moderne kook- en huishoudscholen ondersteund en aange moedigd worden. Ik kan enkel de woorden van Pater Rut- ten aanhalen en goedkeuren,waar hij spreekt van den huisarbeid en de openbare gezond heid. Die Iwee zaken huisarbeid en openbare gezondheid kunnen niet samen gaan. M. Hector Denis. Daar men nu toch lot de volksopstelling moet overgaan, ware het nu niet mogelijk ook een algemeen han delsstatistiek op te maken. Men zou zulks dan gemakkelijk alle tien jaar, mot volksop stelling kunnen samendoen. M. Hubert, Minister. Het is moge lijk daaraan te voldoen, indien ik over de noodige kredieten beschikken mag. De kredieten worden mogelijk gestemd met algemeene stemmen door de 155 aanwe zigen. M. Tiieodor. M. Destreé heeft mij ge vraagd, indien ik ook den noodlottigen in vloed van M. Woeste zou ondergaan. Ik wil u hier in '1 kort antwoorden. Voor eerst zal ik mijn gedacht zeggen over de Evenredige Vertegenwoordiging. Reeds van over lang staat do Evenredige Vertegenwoordiging in mijn programma ge schreven,, voor Gemeente, Provincie,Kamer- en Senaatsverkiezingen. Do homogene gemeenteraden, 'tis to zeg gen de gemeenteraden zonder oppositie, kun nen geen goed werk afleveren. Er moei overal eene oppositie zijn, zoowel in de kleine als in de groote gemeenten en sleden. Moest de oppositie verdwijnen, uit de ge meenteraden van Brussel, Antwerpen, Luik en Gent, om slechts deze vier te noemen, liet ware onder vele -oogpunten de ondergang voor die steden. Wij hebben er alle belang bij. dat de socia listen er in gelukken een akkoord te sluiten met de liberalen, omdat dat akkoord, enkel de liberalen nog eenige partijgangers doet verliezen in de burgerij. Maar ik vraag mij waarlijk af, eens dat de oppositie hare eenigo gemeenschappelijke hervorming verwezenlijkt, zal helden, waar zullen zij nog overeenkomen Ik zie enkel een diepen afgrond, want de socia listen spreken enkel van de opslorping van de werken door den Staat. (Verzet links). Men wil dat ik spreke, en nu ik het woord neem. tracht men mijne stem te overschreeu wen. Zonderlinge gasten die lieeren uit de op positie. Zeg ik nu toch zooveel dat hen hindert De socialisten spreken enkel van den werk man, doch zij verlaten en verachten de bur erij Wat ik bijzonder vaststel, is dat indien M. Hymans zegt, dat de socialisten in den tijd dal ik uit de Kamer verwijderd gebleven ben veel kalmer geworden zijn, de liberalen daarentegen, zich nu veel heviger aanstellen. En wat zeggen van de werkstakingen zie eens naar Frankrijk M. Briand moest zicli van zijne oude vrienden afscheuren en tegen tien handelend optreden, om de orde in liet land te kunnen behouden Ik hen nooit in mijne verklaringen noch in mijne princiepen veranderd. Nog steeds is de 'eenmaking der kieswetten en het verplichtend onderwijs liet doelkan mijn streven, en indien ik ee:ie plaats aangenomen heb op den katlio lieken lijst, dan was liet wel met dat program ma juist aangeduid. Spreker doet een beroep op zijne vrienden, om eene schoolwet te maken, welke bijzon derlijk in het voordeel der kinderen zou wezen, w ant het is rechlvaardig.dat indien Lij het kind wilt verdedigen tegen de gods dienstige onverdraagzaamheid, gij het ook tegen de onverschilligheid der ouders moet beveiligen, zonder daarom do vrijheid van den huisvader le schaden in heigeen de keus eener school aangaat. liet onderwijs is veel uitgebreider in Duitscliland en ook nog in andere landen. Zulks is zoowel hel geval met het officieel onderwijs dan met het vrije onderwijs. De oppositie zal daarin natuurlijk wederom de kerk gaan zoeken. Wij zullen zoover niet gaan. Het. is omdat wij niet durven, dal wij noj zijn. Per telefoon en telegraaf. Tfijzonderon dienst van «DE VOLKSSTEM» De cholera in ftalië. In de laatste 24 uren werden in de provincie Caserli nog vier nieuwe gevallen van cholera vastgesteld. In de provincie Palermo was er een nieuw geval en een overlijden. In de omstreken van Rome waren er drie nieuwe gevallen. De slachtoffers van het ijs Vier scholiersters die te Windorf-bij-Nu- jvmberg waren gaan schaatsen, zijn door liet ijs gezakt. Drie meisjes verdronken. De vierde kon gered worden, doch haar toestand is zeer be denkelijk. De Fransche troepen in Marokko Over Madrid is uit Melilla een telegram ontvangen, meldende dat de Fransche troe pen, de inboorlingen van den stam der Beni- Bouyiag hebben verdreven. De Franschen hadden verscheidene dooden. Het getal doo- den is langs heide kanten zeergroot. Het telegram meldt ook nog dat de Fran sche troepen Moulaï-Ismaül ingenomen heb ben. Zonderlinge Werkstaking De patroons-bakkerfc van Agen, gevonden hebbende, dat de taks op het brood onvol doende was, heb) e hunne knechten afge dankt en hunne ovens uitgedoofd. Zij weige ren volstrekt brood te bakken. Eene kerk ingestort. Een deel der vout van de parochiale kerk van Lorignac is gisteren met groot gedruisch ingestort, juist toen eene godsdienstige plech tigheid opgedragen werd. Verscheidene ge- loovigen werden door de puinen getroffen, doch gelukkig!ijk niet erg gekwetst. Een gevangene pleegt zelfmoord. De landbouw er Honoré Tassaryvan Grasse (Frankrijk), die wegens diefstal tot twee maanden gevang veroordeeld werd, moest gisteren zijne straf beginnen. Tassary maakte zich Hij middel van zijne beddelakens eene koord en verhing zich aan den bedstoel. Toen men hem vond had hij reeds opgehouden te leven. De Keizerin van Duitschland is ook ziek Keizerin Augusta lijdt thans aan eene oorvliesontsteking en uit dien hoofde, zal zij dezen Winter geene feesten bijwonen. Daar zij ook de liefdadigheidskoopzaal van Potsdam niet zal bezoeken, moet haar toe stand dus wel ernstig zijn. Ce overstroomingen in Frankrijk Daar de regens blijven aanhouden, vreest men dat de ramp nog uitgebreider zal worden danvóór eenige maanden. Te Nantes is door Mgr. Rouare, bisschop, eene inschrijvingslijst geopend, om de slacht offers bij te staan. De schade is onbereken baar. Te St-Florent le Viei' zijn twee hoeven weggespoeld. Ziet wat er gebeurd is met Kongo. Wijlen Koning Leopold II, hééft ons 't groot domein geschonken, en hoe is hij niet afgekeurd en beknibbeld geworden, door verscheidene on zer vrienden Ik durf dus aan mijne vrienden vragen, dat de kwestie van het onderwijs tot eene goede oplossing zou gebracht worden, 't is te zeggen eene ernstige hervorming zou onder gaan. Er zouden moeten toelagen toege kend worden zoowel aan het vrije katholiek onderwijs, als aan het vrije nationaal onder wijs. Er moet ook eene krachtige doch niet te strenge verplichting zijn. M. Theodor wordt warin geluk gewenscht door de heeren Beernaej-f, Levie en Mabille. M. Allard. Irrdièn gij liet verplichtend onderwijs niet stemt, zijt gij rechtstreeks in tegenstelling met het land. Het onderwijs op don buiten is geheel ge- klerikaliseerd. Spreker haalt aap wat er in 1902 tijdens de woelingen gebeurd is en zegt dat liet enkel de schuld is van dë katholieken, dat zij daar verantwoordelijk voor zijn. M. Allard .spreektook nog lang; over onverdraagzaamheid van liet gouvernement. De zitting duurt voort. DE MIDDEN AFDEELING. De Middenafdeeling der Kamer heden na middag vergaderd, heeft de begrooting van 's Lands Middelen en Wegen goedgekeurd niet 5 stemmen tegen 2. M. Levie is verslaggever benoemd. De begrooting van Kongo moet nog vóór 25 December gestemd zijn. Men zal er on middelijk na de bespreking der begrooting van 's Lands Middelen en Wegen mede beginnen. Ce toestand der Koningin. Het mag dus zeker gezegd worden, dat alle gevaar voor verwikkelingen geweken is en dat do Koningin op goeden voet van genezing is. Het bulletijn van Vrjjdag morgend meldde dat de toestand steeds goed was. Dr Rommelaere was nog lijdend en moest nog op zijne kamer blijven. De geleerde geneesheer Heeft reeds her haalde malen zijn ongeduld te kennen gege ven, om spoedig zijne zieke weer te kunnen gaan verzorgen. ure 's avonds, zal er door M. WoulfT, eene voordracht gegeven worden over de Elcctri- citeit. De Vlaamsche telegraaf- en telefoon beambten van den Brusselschen omtrek wor den erop uitgenoodigd. MARKTPRIJZEN Aalst. 2 Dec. Hop. Markt vaster 64 fr. Audenaarde 1 dec. Aardappelen 0,75. boter 3,03. eieren 4,50. viggens 39. konijnen 2,50. Gent Veemarkt van 2 decern.getal te koop gestelde dierenVette koeien 92 Melkkoeien 15 Groote ossen 4 Jonge ossen 16 Vaarzen 16 Stieren 11. Varkens 349 Kalveren 187; Ma gere beesten 167; Schapen 38, Lammeren 2, Vig- genen 501 Geeraardsbcrgen 2 dec. Tarwe de 100 kilos 20,50Masteluin 15,50; haver 21,00; Rogge 14,00; boonen 21,50; Aardappelen 9,00; lijnzaad 34,00 koolzaad 00,00boter de kilo 2,91 a 3,06 eieren per 25, fr. 4.25 ruw vlas 0.94. 2 December, 15 ure: GEMEENTE SCHAARBEEK 40e trekking. 1 December 1910 13 seriën, zijnde 325 obligatiën, uitkeer- baar den 1" Oktober 1911. Serie 2708 n. 15 uitkeerbaar met 50.000 Serie 9189 n. 9 1.000 Serie 1213 n. 7 500 Serie 9035 n. 5 500 Zijn uitkeerbaar met 200 fr. Serie 11 n. 8 Serie 11 n. 25 Serie 170 n. 13 Serie 4969 n. 9 Serie 6060 n. 20 Serie 11 n. 11 Serie 170 n. 9 Serie 2708 n. 9 Serie 4969 n. 18 Serie 9035 n. 19 Uitgenomen dc hierbovenstaande nummers zijn de volgende seriën uitkeerbaar met 100 fr 11 170 1213 2708 3997 4969 5539 6015 6060 6504 8826 9035 9189 BRUSSEL. Koninklijke cirk, Onderwijsstraat. Ver toon. ure. Zondags en Donderdags ver- tooning ten 3 ure. Heden Vrijdag, groote galavertooning. Gunstkaarten zijn voor deze vertooning ongeldig. Cirk Sarassani, Jamarlaan. Verlooning ten 8 ure. Barometer 762"8 Thermometer 5 Wind: noord-oost. Vooruitzicht mistig regen BEURS VAN BRUSSEL 1 DECEMBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r 3 3* r 3 Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annuteiten Gemeentekrediet 3 3 68 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 1902 2,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 1908 3,5 Laken 19023 Luik 1860 3 1897 2 1905 2 Mechelen 1885.'3 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noodel8813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 92.15 92.20 92. If- 76.75 99.50 91.— 91/75 104.75 99.75 101.50 93.75 103.50 9J.50 76.75 87.50 76.— 80.— 98.50 129*50 76.— 85.— 77.— 99.40 102.— 94.25 104.- 91. 76.50 76.50 76.25 85.50 Kleine aankondig. (I tol 4 kleine regels) Ir. 0,60. Mon vraagt buitenjon gen, 15 tot J6 jaar, voor likeurhuis en handel te leercn, van goede fami lie, zich aanbieden met ouders. Hoogstraat, 58, Brussel. 511 Men vraagt goeden lial- vensmidsgast, kostinw. bij G. A n toons, 79, llacclitschen steenweg. Evere 503 Men vraagt meisje van 14 tot 15 jaar, om te leeven strijken, 286, Haochtschcn steenweg. Evere. 504 Mi n vraagt twee kriste- lijke, werkzame meisjes vooralle werk, Boule- levard du Midi, 4, Brus sel. 505 Mom vraagt eenen goe den melker, loon 30 fr. en volgens .verdienste, en paardenknecht, Huy- brechts, Strombeek. 506 Men vraagt eene werk vrouw voor te wasschen Oude Graanmarkt, 51. Brussel. 507 Men vrgt kleermakers gast of g. halve gast. loon naar verdienste, bij Achiel Michiels, Idder- gem-Halt, Denderl. 512 Men vraagt kloeke meid voor alle werk, fransch sprek. en burgerskcu- ken kennend, goede ge- tuigschr. loon 40 fr. 58, rue de Tabellion (Ma Cmpagne), Elsene. 513 Men vraagt eene meid voor alle werk. Paro- cliianenstraat, 32, Brus sel. 514 Landbouwers Koopt uwe plantaardappelen, zooals Krijgers en Industriels bij de Gebroeders PYCK, Dam- kaai, 30, Aalst. Deze aardappelen zijn afkomstig uit Friesland en hunne opbrengst is verzekerd. Men vraagt eene keukenmeid, zich te bevragen ten bureele der Volksstem, onder de letters E. D. ii. 16ü0. Men vraagt eene dienstmeid voor alle" huis werk. Gesloten huis. Ouderdom van 20 tol 30 ja ren. Goed loon.Zich te bevragen ten bureele. Een huishouden zonder kinderen vraagt eeno bekwame meid, goed kunnende koken. Tegen 25 fr. per maand. Zich wenden ten bureele Do Volksstem. Men vraagt eene bovenmeid, goede getuig schriften worden vereisclit. Schrijven aan het blad onder de letters J. B. V. Plantaardappelen van echten oorsprong zijn vim heden af te he komen hij J.-B. WKLLEKKNS, Zoons, Burge- meesterplein, (nabij de Houtmarkt), Aalst. Twee schepen zijn reeds deze week aangenomen. Te huren. Schoon en gerieflijk Magazijn, 3 verdiepen, dienstig voor allen handel, gelegeu Lange Ridderstraat, Aalst. Voor don sleutel zich te wenden bij den hoor Deurwaarder J. Dk Vos, Statiestraat. Voor de conditiën zicli te bevragen hij Mejufl'er De Coninck, Boulevard Militaire, n. 221, Brussel. Tc huren een gerieflijk huis dienstig voor her berg, gelegen in de Langestraat, Mijlneek. Voor de voorwaarden wende men zich tot den heer Max Moens, brouwer. Moleudries. to Aalst. MEDEDEELINGEN. Brussel. De Verbroedering van Tele graaf- en Telefoonbeambten (Brabandsche gouw), in 't Vlaarnsch Huis. Groote Markt, 15, richt Vlaamsche voordrachten in ten ver ten achtere j einde de vakkennis der Vlaamsche beambten le bevorderen. Woensdag, 7 dezer, ten 8 1*4 san Naaimachienen ALLER STELSELS MERKEN worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werkhuizen der Maatschappij SIN O E R AALST, 9, Albert Liénartetraat, SPOEDIGE BEDIENING GOEDKOOP Te koop een deel grond inhoudende 32 aren 59 centiaren, allerbest -geschikl voor bouwgrond, gelogen in de nieuwe aangelegde straat, leidende van den Lcdcweg naar de Plater Couckestraat,! (3 kanten bouwgrond). Zich te bevragen bij den lieor Bernard Ooethals, bouwkundige, gezworen landmeter, SluycrsTraat. tc-Aalst. Te koop hij do Weduwe Frans Boelaert, to. Krpe, Bosschestraat50,0Ü9Doornplailten, 29,000; Krselaron-planleii, 500 Spaanschhout-plan ten, dienstig voor hagen en 100 groote en schoone Notelartrs aun goedkoopë prijzen. Te koop bij Paulinus Van Gys i. hovenier, kasteel te Gijsegenigcrariums, .as enz. aan 15 de honderd minste levering. Te koop eene groote hoeveelheid goed hooi zich te wenden tot den lieer Max Moens, Molen dries te Aalst. Lijnmeel Katoenmeel Voederkoeken LkVRUANCIKRS VOOR MKT MINISTERIE VAN La.NDBOUW Landbouwers Indien gij u wilt voorzien van plantaardappelen echte Iloliandsche (Friesche) genaamd (Krugers) en (Industrie) afkomstig uit de zware kleigrou- d n, wend u in volle vertrouwen tot. het huis Placide DE W3NTER-MEERT, Zaadhandelaar. Gkkrardsbi rgschk Sticicnweg, 184, Aalst. Gewaarborgde kwaliteit getuige daarvan de uitslagen dit jaar door de landbouwers van Aalst en omliggende bekomcu. Levering van goede keuken-aardappels op staal. U9 NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ KAPITAAL 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Kocpons Voorschotten op titel3 In bewaarneming van waarcen. G D E F G H Afmetingen binnen met. mek. 0,12 0,12 0,24 0,37 0,31 0,31 0,52 0,56 0,78 0,15 0,30 0,20 0,15 0,21 0,35 0,55 0,62 0,62 De zaal der brandkasten open van 9 tot 12 1/2 ure ureden zaterdag van dags. mot. 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 HUURPRIJS O 3 3 O O S s: '•V «•s 'O Fr. Fr. Fr. Fn. Fr. O 4 10 25 3 6 14 35 4 7 iü 17 45 4 8 12 20 50 6 12 18 {30 75 9 18 26 45 30 50 115 10 20 125 20 40 00 j 80 200 is allo werkdagen en van 2 tot 3 1/2 1/2 ure tot 's mid-

De Volksstem | 1910 | | pagina 3