VISIETKAARTEN DE KAMER Laatste Berichten De misdaad van Wetteren Tweede parlementair banket Eene kiesliervorming VERMAKELIJKHEDEN. Trekking der leeningen MARKTPRIJZEN Aan de Toon^elmaatschappijen Weerkundige waarnemingen w- Th. Stevens, Otticieele kwoieering Koffie slaat op Luik. Wanhopige. Woensdag mor gen d rond 11 ure is een onbekende persoon aan de Quai de la Batte in de Maas gespron gen. Baar de stroom ter plaats zeer he vig is, werd de man spoedig medegesleept en verdween hij weldra in de diepte. Het lijk werd nog niet teruggevonden. In de Rue Pierreuse heeft eene 41 jarige huishoudster, Maria Regina S..., gepoogd zich te zelfmoorden, door zich al de aderen der beenen open te steken. Men kon de vrouw nog tijdig helpen. Zij verklaarde dat zij acht groote borrels gedronken had, voor aleer de daad te plegen, om zich moed te geven. Zekere Marie D..., 23 jaar oud, wonende Rue Vivegnies, heeft na een twist met haren minnaar eene sublimaat pastil genomen. Bank aan een spoedig tegenvergift, kon het meisje nog gered worden. Micheroux. Ere/ mijnongeluk. De mijnwerker Alfred Noël, 57 jaar oud, is in de putten van Le Hasard, tusschen twee op- liaalbakken geprangd geworden. De man werd zwaar gewond over heel het lijf en daarbij nog het rechterbeen op twee plaatsen gebroken. Mortignies-sur-Roc. Overleden. Eenige dagen geleden had de 70 jarige Louis Lcjeune, toen hij eene pijp stopte, bij mis greep een slaghoedje in den tabak vermengd, zijne pijp was ontploft, en de man werd erg gekwetst. Het slachtoffer is thans aan de ge volgen bezweken. Fontaine-l'Evêque. Hevige brand. In de bureelen der staatsspoorwegen te Fon- taine-l'Evêque, is brand ontstaan. Het vuur verspreidde zich zeer snel en ondanks de spoe dige hulp - werden magazijnen, bureelen, bergplaatsen, enz. de prooi der vlammen. Vrouwen Zijt gij rap tendent als gij eeni- gon arbeid doet Zijt gij bleek van kleur ge worden Lijdt gij aan witte vloed Hebt gij ongeregelden eetlust Zijt gij mistroostig en verdrietig zonder redens Dat gij tegen niets kunt, dat gij zoudt weenen bij het minste ongepast woord Hebt ge soms de vlam in liet wezen of eene hitte die ganscli uwe huid overloopt? Moet ge dikwijls zuchten, zonder nochtans verdriet te hebben Ge beurt liet dat gij herhaalde malen zwelgen moet alsof er een slok in de keel zat Zoo ja Ehwel, gij lijdt aan bloedarmoede en verzwakking van het zenuwgestel Gij moet daar laten naar zien En in afwachting hegroef eens liet nieuw uilgevonden geneesmiddel TIIEOBROMA. Uiterst geprezen tegen bleeke kleuren, vale lint, waterzucht, bloedarmoede, verliezen in het wit, moeilijke en overtollige maandston den, zwaarmoedigheid. Vrouwen die TIIEOBROMA nemen, mo gen in al de omstandigheden van hun leven op eene bestendige gezondheid aanspraak maken THEOBROMA verkloekt het bloed, ver sterkt! de spieren, pantsert, het zenuwgestel en de hersenen, vergemakkelijkt de werking van hart, longen en nieren. Hoe ver ook ziekte, overarbeid, vermoeie,- nis, blpedverlies, verdriet, den lijder moch ten gebracht .'hebben,. THEOBROMA ver kwikt, versterkt en hers'elt hem, Het geeft, nieuwen adem, nieuwe krachten, nieuwe ge zondheid, nieuw leven. Harten omhoog Hoopt, hoopt, arme zie ken Beproeft het nieuwe geneesmiddel Grijpt de redplank schipbreukelingen van het leven Hoofddepot Gent, apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, 3 frank^de ffesch. Te Aalst hij alle goede apolhekers. Wetteren. Inbraak. Verleden nacht zijn dienen ingebroken in de Bewaarscholen, bestuurd door de Zusters van Bermherligheid alhier, ter wijk Overbeke zij zijn over oenen muur van meer dan twee meiers-geklommen, om op den koer te geraken, en hebben dan een der vensterruiten uitgeslagen om in de klassen te komen. Eens daar hebben zij de lessenaren der on derwijzeressen opengebroken en alles door zocht en dooreen geworpen, vermeenende ongetwijfeld van geld te vinden. Niets in dien zin kunnende medenemen zijn ze onverrichterzake moeten vertrekken. De inbrekers moeten jonge bengels zijn,ge zien de kleine opening waardoor ze in de klas gekropen zijn. De politie is op het spoor der plichtigen. Ongeval. Heden morgend kwam de landbouwer .Scheirlinck, van Schellebelle, naar Wet teren markt, gereden met zijne drij- wielkar, bespannen met twee ossen en jonge varkens vervoerende. Gekomen aan de weide van den heer Ilenri Loufs, waar paarden oploopen, maakten de ossen zich schuw en zetten het op een loopen. Al de moeite van den geleider, om zijne dieren in le houden, waren vruchteloos. Ilij werd omgeworpen en overreden, en in volle vlucht zeilen de verschrikte dieren het voort. Eenige honderden meters verder kantelde de drijwielkar om en daar viel ganscli het gespan met ossen en varkens, de Schelde in. Ooggetuigen kwamen toegeloopen en wa ren zoo gelukkig do beide ossen en al de kleine varkens, welke in hel water lagen te spartelen, beurt op beurt le redden de kar werd door den voerman De Kèyser, met twee paarden uit de Schelde getrokken. liet ongeval dat schrikkelijke gevolgen had kunnen hebben, liep dus ten beste af. want de landbouwer Scheirlinck, overwien ganscl) de geladen kar gereden is, werd niet gekletst en kon zijnen weg voortzetten. Maeter. Overreden. De knecht Leo Verstraelen. werkende in de brouwerij van M. Rooman, reed gisteren morgend met eene zwaar geladen kar bier naar Gent. Hoe zulks eigenlijk geheuide, weet men nog niet al le juist, doch op zekey oogenblik is Verstraelen onderdo vielen geraakt en overreden. Men nam hem hi deerniswaardigen toestand op. Het wiel verpletterde hem een been, reed over de zijde en een deel van-het hoofd. De toestand van het slachtoffer levert gevaar op. Audenaarde. Eerste Communie. In het bloeiend Bisschoppelijk College zullen op Kerstdag een geheele groep kinderen voor de eerste maal de Heilige Tafel naderen. Schielijk overlijden. Gisteren mor gend, heeft men den aardappelkoopman Van ae Velde-Vanlancker, wonende in de Hoog straat, in zijn bed dood gevonden. De man was schielijk overleden. Het is nu op eenige dagen de derde schie lijke dood in de stad. Vurste. Verdronken. Woensdag na- raiddag, zagen werklieden in de Schelde, nabij de herberg- «De Pier, een lijk drijven. Zij trokken het op en herkenden welhaast dat het dit was van de genaamde Sylvie Van Kerckhove, oud 19 jaar, gewoond hebbende te Asper. De ongelukkige was sedert eenige dagen t'huis verdwenen. Men denkt dat zij bij ongeluk le Asper in de Schelde viel en dat het lijk door den geweldigen stroom, tot aan de Pier werd medegevoerd. Het lijk werd naar het doodenhuis gevoerd, waar de fami lie het kwam herkennen. Sylvie Van Kerck hove, gaf sedert eenigen tijd teekens van zinsverbijstering. Erembodegem. Brand. Donderdag morgend rond 2 ure, is brand ontstaan in de schuur van Karei Seghers, op de wijk Terjo den. Alles is de prooi der vlammen geworden. De aanpalende woning van Frans Roe- landt, kon dank aan de krachtige hulp, ge vrijwaard blijven. Er is verzekering. Gent. OntploffingGisteren mor gend, rond 9 ure en half, werd de 45 jarige Desideer Poppe, wonende St Lievenstraat, door het ontploffen van een acetyleentoestel, zwaar in het aangezicht, aan den rechterpols en onder de oksels verbrand. Na verzorging werd hij naar zijno woning overgebracht. Schrikkelijk ongeluk. Gisteren avond, rond 6 ure, is in de fabriek van den heer Vanderhaegben, St-Lievenspoort, een erg ongeluk gebeurd. In de ingangpoort der fabriek stond de automobiel van M. Vanderhaeghen. Twee mannen, de geleider en een helper, waren bezig aan het kuischen van den auto, en bevonden zicli daartoe in een put, opzette lijk daarvoor in den grond gemaakt, toen eensklaps eene ontploffing plaats had en de brandende essence op de beide werklieden neerstortte. Deze waren ongelukkiglijk als in een graf opgesloten, aangezien de auto vlak boven den put stond. Op hun jammerlijk hulpgeroep snelde men toe en trok het rijtuig weg heide mannen waren echter reeds vree- selijk verbrand, vooral de eene, wien het bo venlichaam reeds al geroosterd was. Beide slachtoffers zijn naar het gasthuis gevoerd. Hun toestand is bedenkelijk. Van Püyenbroeck verantwoordelijk verklaard Men herinnert zieh dat Van Plryenbroeck, beschuldigd van moord op' de kleine Celina De Bruycker, le Wetteren, onderworpen werd aan het onderzoek van de krankzinni- gen-geneesheeren De Moor en Duchateau van Gent. Thans is het verslag van dit onderzoek ingekomen, en besluit tot de algeheele ver antwoordelijkheid van den beschuldigde. In gevolge daarvan heeft de Kamer van inbe schuldigingstelling, op het rekwisitorium van den heer substituut Van Malleghem, bevolen Van Püyenbroeck voor het assisenhof van Oost-Vlaanderen te verzenden. Mrs Fl. Dauwe en Van de Velde zullen den beschuldigde verdedigen. Zitting van Donderdag 22 December. De Zitting wordt om 2 ure geopend onder voorzitterschap van M. Coorcman. Begrooting van 's Lands middelen en wegen M. Pf.pin beknibbelt de tarieven van het Vergunningsrecht. Men had gerekend dat door het Vergunningsrecht het getal herber gen zou verminderd zijn, en "lis juist het te genovergestelde geweest. Voor de kiezing hebt gij beloofd, dat het vergunningsrecht zou gewijzigd geweest zijn. Gij hebt dan ook een wetsontwerp neerge legd, doch het nadien ingetrokken. Ik heb een amendement neergelegd om een afslag- te vragen van het vergunningsrecht. Ik durf verhopen dat M. de minister mij nu de voorafgaandelijke kwestie niet meer zal opwijzen, zooveel te meer, daar ik geloof met zekerheid te mogen zeggen, dat allen hier T akkoord zijn, dat deze belasting on rechtvaardig is. Het vergunningsrecht wordt ook op zeer onrechtvaardige wijze toegepast. M. Woeste. Ik hen volkomen 't ak koord. Deze kwestie moet dringend opgelost worden. Ik meen er echter te moeten bijvoegen, dat ik geloof dat het nu het oogenblik niet is om deze kwestie te behandelen. Het is niet gedu rende de bespreking- der begrooting van 's Lands Middelen en Wegen, dat men moet spreken van het vergunningsrecht. Ten andere, deze belasting wordt niet geïnd ten voordeele van den Staat, maar wel ten voordeele der Gemeente. M.M. Paens en Augustëyns, in 't Vlaamsch vragen de algeheele afschaffing van het ver gunningsrecht. M. Liebaert. Zet het aan het hoofd uwer dagorde. M. Pepin. Dat kunnen wij niet. Wij Pep telefoon en telegraaf. Bij zonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» De nieuwe voorzitter van Chili De Vereenigde Kamers van Chili hebben met algemeene stemmen M. Ramon Barras Luco als voorzitter der Republiek uitgeroe pen voor vijf jaar. Een nieuw gevecht in Ouadaï. In het Fransch ministerie van Koloniën is een bijzonder bericht ontvangen, meldende, dal een nieuw gevecht heeft plaats gehad in Ouadaï. Men Leeft geene nadere inlichtingen kun nen geven, daar nog geen© oliïcieele berich ten toekwamen. Belangrijke ontvreemdingen. In de zoutziederijen van Sommersvillers, te Nancy, werd vastgesteld dat er geld in de kas ontbrak. Toen de bestuurder dit ontdekte, poogde de kassier zich te vergiftigen. Een tegengif werd hem toegediend en de man naar zijne woning overgebracht. Toen men nu nauwkeurig zijne boeken na zag, bevond men dat de oneerlijke kassier voor ruim 500,000 fr. ontvreemdingen ge pleegd had. Twee politieagenten Werden daarop naar zijne woning gezonden, om hem aan te hou den, doch toen de kassier de agenten zag verschijnen, joeg hij ziel. een kogel door het hoofd. Hij bleef op den slag dood. Moordenaar aangehouden De policie van Bordeaux heeft een ge naamde Georges Roubineau, 19 jaar oud, aangehouden, die verdacht wordt, eenige da gen geleden zijne vriendin, Louisa Lasalle, vermoord te hebben. Het lijk van het meisje was op straat ge vonden geworden met eene vreeselijke wonde aan de linkerborst. Het onderzoek wordt voortgezet. Echtelijk drama te Neufchatel Een uurwerkmaker, AnalooTFaucon, van Noyers, heeft te Neufchatel gepoogdzijne vrouw te vermoorden door haar in het water te werpen. Meenende haar gedood te hebben, liep hij de gebaren verwittigen. Deze snelden ter hulp en haalden de vrouw op. Zij kon tot het leven teruggeroepen worden. De moordenaar had de vlucht genomen, doch werd achterhaald en opgesloten. Drama der jaloerschheid te Amiens. Ten gevolge vali een hevigen twist ontstaan tusschen Antoon Lefebvre.en zijne minnares, Leonie Garon, heefl Lefebvre aan het meisje zeven messteken toegebracht. De moordenaar poogde zich dan te zelfmoorden, doch bracht zich slechts eene onbeduidende snede toe. Hij is aangehoudon. Onderscheidingen in het vliegen. Mej. Dutrieu, de koene Belgische vlieg- ster, heeft gisteren te Etampes al de vrouwe lijke vliegrekords veroverd. Zij bleef 2 uren 32 min. in de lucht en leg de 107 kilometers af. De vlieger Laurent vloog te Versailles voor den beker Duperduissem. Hij gelukte er in 100 kim. af te leggen in 1 uur 7 min. en won den beker. hebben vaste verbintenissen aangegaan,eerst de kwestie van het pensioen der mijnwerkers te bespreken., Wanneer die belangrijke zaak uit de voeten is, zijn wij bereid met het ver gunningsrecht te beginneh. Stemmingen De voorafgaandelijke kwestie gesteld te- gei\het amendement Pepih, wordt gestemd meCll stemmen tegen 09 en 1 onthouding. Het amendement Wauters, voorstellende de rechten op het suiker van 20 op 15 fr. te brengen, wordt verworpen met 74 stemmen tegen 71 en 1 onthouding. M. Janson beknibbelt do recht<?n gepleegd op do verwisseling der eigepdommen. Deze rechten worden titans op zeer onrecht vaardige wijze geheven. Het gouvernement zou deze kwestie heter moeten bestudeuren. M. Veriieyen stelt voor de rechten op de, scheepsvaart te verminderen of af te. schaf fen. De scheepvaart hééft zeer'veel te lijden. Als men ten slotte óver het voorstel Verheyen stemt, stemt hij zelf lëgon zijn voorstel. (Ge roep en gelach op allo banken). M. Lemonnier, vraagt eene vermindering van den taks op den telefoon en eene vermin dering van den huurprijs van het Ter Kame- ren Bosch aan de stad Bruissel. Hij teekent ook verzet aan tegen het ver- huron der huizen van den Berg van 't Hof. Hij vraagt dat de kwestie yan den Kunstberg- zoo spoedig mogelijk zou opgelost worden. M. Liebaert. Ik zal bij mijnen kollega der Openbare Werken aandringen, opdat de werken zouden bespoedigd worden. M. Hubin. Ik heb nooit iets zoo bela chelijks gezien, als dien pastoorshof, ge droomd door M. Delbeke. Het wordt tijd dat daar een einde aan komt. M. Denis keert terug op de kwestie van het muntstelsel en beknibbelt het deel van den Staat in de winsten der Nationale Bank. M. Liebaert antwoordt aan M. Denis en de zitting wordt voortgezet tot 6 ure, om de leden toe le laten, het tweede Parlementair ontbijt hij le wonen. Donderdag avond had te Brussel in het Koninklijk Paleis, het tweede en laatste par lementair banket plaats. Onder de genoodigden bevonden zich M.M. Van Brussel en Pieter Daens. Deze had nooit te voren een parlementair banket ten paleize bijgewoond. Pieter Daens zag er pit, met zijn redin gote, verlakte schoenen en hoogen glimmen- den hoed, alsof hij op ;n bruiloft moest zijn. Aan een dagbladschrijver verklaarde Pie dat Koning Alberl zoo'n vriendelijk mensch was, en hij een zoo bevallig vrouwtje had, dat hij niet zou willen weigeren. M. Van Brussel ging nu in redingote, om dat, zoo zegde hij, hij koningsgezind w as en niet in jas wilde gaan, gelijk de republikei nen Janson en Lorand. Er wordt in de wandelgangen der Kamer verzekerd, dat de gemeenteraadsleden, wier mandaat eindigt in 1911, zullen gemachtigd worden, te zotpkm tot. in 19t?. omdat men zinnens is eene kieshervorming voor te stellen en er geen tijd is zulks te hespreken tijdens den tegenwoordigen zittijd. BRUSSEL. Cirk Schumann, Onderwijsstraat. Ver tooning ten 8 ure. De prachtige pantomien Casa Blanca. 150 personen en 50 paarden. Cirk Sarassani, Jamarlaan. Vertooning ten 8 ure. M. Rieflenach met zijne dromeda rissen en zebras bekomt een zoo grooten als verdienden bijval. Hedendaagsch museum. Tentoonstel ling van waterverfschilderingen, open van 10 tot 4 ure. HERDERSEM Luisterrijk tooneelfeest, te geven door de katholieke zang- en tooneelmaatschappij De Vriendenkring op 25 en 26 Decern her 1910 (le en 2e Kerstdag), in d.e groote zaal: der katholieke meisjesschool van het klooster. Begin op P Kerstdag .om 4 1/2 ure. op 2® Kerstdag om 4 ure. Men zal opvoeren De Gondelier der Dood' beroemd drama iivdïij bedrijven door L. Ernest, Jz. «Een millionair zonder geld idjjspeï in éóu be drijf door J. Wyltynck De overwinnaars der Ronde van België kluchtig zaï.gtooneol door Pol Van Gavere. Voorbehoudeno plaats 2.00 fr. Eerste 1.00 fr. Tweede 0.50 fr. Nationale maatschappij van buurtspoorwegen Uitgave van 250,000 obligatiën aan premiën van 120fr. ieder. - Trekking van 20 Dec.1910 N. 73730 uitkeerbaar met fr. 10,000 N. 5618 id. 1,000 N. 02084 id 500 N. 38800, n. 73361 250 De volgende nummers zijn uitkeerbaar met 150 fr. 13371 18991 19513 21878 22929 23104 36862 58166 97264 103571 114394 123554 127563 145918 101152 162631 178024 205034 213020 246922 Binnen eenige dagen zullen wij do lijst mededeelen der nummers uitkeerbaar aan pari VW Aalst. 22 Dec. —Hop. Markt vastprijzen in opslag, koopers 68 09 lr. verkoopers 70 fr. Merchtem» 21 dec. Tarwe 18,50 a 19,00 rogge 13.00 a 13,50; gerst 00,00 a 00,00 boter 2,00 a 3,00 hesp 0,00 a 0,00 eieren 3,50 a 3,75 konijnen 2,50 a 3,75 varkens 30,00 a 38,00 kiekens 5,-75 a 7,25 eenden 0,00 a 0,00aardap pelen 9,50 a 10,50. AndeHecht. 21 dec. Ossen, 721 prijs per kilo op voet 0,86 a 1,06. Stieren 208, prijs per kilo op voet 0,78 a0,98. Koeien 1162, prijs per kilo op voetO,G4 a 0,84. Lokeren 21 dec. Boter 2,63 a 2,81, eierei 2,54 a 3,.08 aardappelen 8,50 a 9,50, raapkoek 11,00, lijnkoek 21,50, rogge Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gesteld beesten 653: Vette koeien 67; melkkoeien 00 groote ossen 1jonge ossen 160; vaarzen 208; stieren 204; varkens 826, kalveren magere beesten schapen BELANGRIJKE GKKASIE Een Jas op Reis. In den tijd der Patriotten. Hoe Roosje aan een man geraakt. In het misverstand. Politie in huis. Een geweten of geendoor den E. II. Fleerackers. Deze blijspelen, afzonderlijk verkocht aan den prijs van 1,00 fr. zijn gezamenlijk te verkrijgen aan 3,50 fr. ten bureele dei- Volksstem. 22December, 15 ure: Barometer 769°7 Wind: zuid-west. Thermometer 7°2 Vooruitz.regenachtig. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbpt 'iug van coupons en azien van trekkingen. 92 92.— 92.— 92.20 92.20 BEURS VAN BRUSSEL 21 DECEMBER. BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Staat, Provin.» Steden. Belgische leening 1* r 3 2* r 3 3* r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuteiten3 Gemeentekrediet3 Buurtspoorw Jan .-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 1902 2,5 Brussel 1905 2 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 18%2 Elsene 1880. 3 1908 3,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 1898,2 St,-Gillis 1904 3 St-Jios-ten-noodo 18813 Sfthaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik f50 fr.)3 Verviers 1873 3 i- 1893 3 85.25 90.25 91.25 S8Ï90 88.50 106.— 102.— 92.— 91.50 77.75 98.— 53.— 85.75 91.— 89.— 89.— 104.75 92.50 78!— Zooals ieder jaar, biedt de drukkerij van De Volksstem, aan zijne Lezerster gelegenheid van Nieuwjaar, zijne nette VISIETKAARTEN aan, welke als PREMIE, te beginnen van 1 December aan de volgende uitzonderlijke prijzen te bekomen zijn. Bij alle onze kaarten is er gratis eene doos bij. 100 kaarten Ivoir en 100 enveloppen Boekdruk 1,50 Geschrev. letter 2,00 Gravuur 3,25 I00 Rouwkaarten Ivoir met IOO rouwenveloppen: Boekdruk 2,75 Geschrev. letter 3,2Ï> Gravuur 4,00 Voor de bestellingen per post gelief er 0,20 centiemen bij te voegen. De bestellingen in de Stad worden kos teloos ten huize besteld. -KVfv VZ-. -yp. JWzii: De Malt Kneipp mef smaak van koffie koet 75 °/0 minder dan koffie, en is gezond, verteerbaar en voedzaam. - Ziedaar uwe gezindheid. Verkoop in *t grootR Klclot, BRUSSEL

De Volksstem | 1910 | | pagina 3