ïGog en loketten te koop Laatste Berichten DE KAMER Een gestrafte brandstichter Vreeselijk liefdedrama te Luik Erkentelijkheid Priesterlijke benoeming. Stadsnieuws. SPORTNIEUWS Wielrij den ZAAILANDEN EN MEERSCHEN BOO JVI JEU 1ST WOONHUIS Groote Occasie -v- Landbouwers ACHILLES EEMAN Branden. Vrijdag avond, is ten ge volge eener gasontploffing, brand ontstaan, ,in het magazijn van M. Stas, kleermaker, Theodoor Verhaegenstraat. Dank aan de spoedige opkomst der pom piers, kon men de vlammen bemeesleren, doch de toonbank en ai de koopwaren welke ïioh in het magazijn bevonden, werden de prooi der vlammen. In de woning van Mev. W° An neet, rente nierster, Gulden Vlieslei, is ook brand uitge borsten. Toen de pompiers ter plaats kwamen, had het vuur, dat op den zolder ontslaan was, reeds groote uitbreiding ge nomen. De pompiers moesten een uur wer ken, vooraleer de vlammen te kunnen uit- dooven. De schade is zeer belangrijk. In de Balkanen hebben de afgezanten hel druk met de bespreking der ooslerscho vraagstukken. En wat zal eruit voortkomen? Onkost en oorlog, tranen en bloed Mid delerwijl heeft de uilvinder van de TIIEO- J3ROMA het middel geschapen om aan alle kracliteloozen, uitgeputte, moedelooze lieden de gezondheid, de kracht en het leven terug- te schenken Dit is schooner werk niet waar lezers Hoofddepot! Apotheek DE MOOR, Gent te Aalst, bij alle goede apothekers. Antwerpen. Erge teer kon gevallen De dokwerker Alfons Marien, 17 jaar oud, wonende Blauwbroekstraat, is aan boord van den stoomer Barbarossa zoo ongelukkig gevallen,dat zijp werkhaak hem in den rech terbil drong. Het slachtoffer werd erg ge kwetst naar het gasthuis overgebracht. De dokwerker Henri Van Cauwenbergh, wonende Magdalenastraat, is aan hangaar n. 4tijdens zijn werk, erg gekwetst gewor den. Zijn toestand is bedenkelijk. Eindelijk is de dokwerker Frans Van de Voorde, wonende Scheldeslraat, aan de Waalsche kaai, waar hij graan loste, van eene stelling gevallen. De man werd erg sian liet hoofd gewond en den schouder ont wricht. Arme ouderling. Donderdag avond werd een oude man op de Kalhelijnevest in üiekelijken toestand ontmoet. Men bracht den ouderling, die zich Baptist Minnen noemde, naar het St Elisabethgaslhuis. Later kreeg de policie bericht van de familie uit Dessel, dal de man aldaar verdwenen was. Bekegem. Kind verdronken. De kleine Medard Robben, 18 maanden oud, dat op den koer der ouderlijke woning speelde, is in eenen put gevallen en verdronken. De droefheid der ouders is hartverscheu rend. Middelkerke. Doodclijke val. Een schrijnwerker, die hier aan het dak van een in opbouw zijnde huis werkte, verloor het evenwicht en viel op straat. De arme werk man verpletterde zich den schedel en bleef op den slag dood, Hij laat eene weduwe met een kind achter. Oostkamp. Doodeljh tramongeluk. Donderdag avond, toen de buurt tram van Brugge, rond 8 1/2 ure, tè Oostkamp aan kwam. bëmérkte de machinist omtrent de geifdavinefie een iftan dwars' 'overde baan liggen. De geleider sloeg de sloom om, doch te laatdo ongelukkige word dbdr de lokomo- tief overreden en op den slag gedood. Het is zekere Cornell's De Wulf, landwerkman, 36 jaar, ongehuwd. Gent. Begin van brand. Gisteren namiddag, rond <1 on half uren, is een begin van brand uitgeborsten in de fabriek van de heeren Uyllemlaele, gelegen Korte Strop straat. De automobiel der pompiers was spoedig ter plaats, doch er moest niet gewerkt wor den, daar het personeel der fabriek gebluscht had. Het vuur was ontslaan door liet lieet- draaien eener as. Gentbrugge. Overleden. Het zesja rig meisje Beatrice Vandersluyft, dat eenige dagen geleden door een wagen omgeworpen werd. is gisteren aan de bekomene wonden overleden. Kriebelachtig.Slien trok binst de Kerst dagen met zijn muziek naar Antwerpen, en om de jongens wat te verzetten, ging hij met geheel de bende naar den beeslenhof of die rentuin. Zij waren nog maar pas in den hof binnen of daar stonden zo allemale aan het apenkoten ze schenen zoodanig veel plezier te hebben met die apen en apen toeren dat zij vandaar niet weg geraakten. Al met eens sprong Stien op eenen stoel en zei Muzikanten een deuntje muziek als T u belieft Waar kunnen wij. nu beter zijn, dan bij onze beste vrienden Eenige dagen geleden werd de schuur van den landbouwer Hassler, van Barlensheim (Elzas) door brand vernield. Terzelfdertijd was de schoonbroeder van Hassler, de dorps barbier Fuclis, spoorloos verdwenen. Deze Fuchs leefde met Hassler in slechte verstandhouding en had hem reeds dikwijls bedreigd hem eene kwade poets te bakken. Toen men nu de puinen opruimde, vond men een verkoold lijk onder eenen balk lig gen. Het lijk werd weldra herkend, als zijnde dat van Fuchs. Nu herinnerden zich geburen, dat zij den avond voor den brand, Fuchs, in zeer dron ken toestand en met eene brandende kaars in de hand, zijne woning hadden zien verla ten. Men denkt dus dat Fuchs het vuur aan den oogst zal gestoken hebben en dan door eene achterdeur, waar naast het lijk gevonden werd, wilde ontvluchten. Deze achterdeur was echter daags voor den brand, toegenageld geworden, uit vrees voor de dieven. Toen Fuchs langs daar wilde ontsnappen, kon hij met buiten, andcrszih's v s de weg hem door het vuur afgesneii» n. Hij moest dus omkomen in don oven welken hij fcelf aangelegd had... ZONDAGRUST. Zondag 25 December, 1910, zal de dienstdoende apotheek van M. Ghysselinckx, Molenstraat, alleen open blij ven, te beginnen van 12 ure des middags. Kerk van St-Martinus. Morgen, feest dag van Kerstmis te 5 ure Kerstmis te 7 ure Herdersmis to 9 ure Hoogmis te -1 ure plechtig Lof waaronder sermoen door den Zeer Eerwaarde lieer Deken. Davidsfond?. Afdeeling Aalst en Om streken. Reeks van 6 Voordrachten met Lichtbeelden te houden in de Feestzaal van liet Landbouwershuis, Keizerlijke Plaats, Aalst, telkenmale oiii 8 ure 's avonds, zeer slipt. Programma Maandag 2G.Decemb.er 1910: PIUS X. Eerw. Heer P. J. Van den Bos sche, leeraar in de Bisschoppelijke Middel bare School. Erge zaak. Het parket is Zaterdag na middag te Aalst een onderzoek komen doen nopens zeer erge feilen, waarvan zekere Kamiel S...,wonende St-Jobstraat,belicht is. De feiten zijn zoo erg, dat het parket de aanhouding bevolen heeft van den jdiclitige. Deze werd Zaterdag avond naar het gevang van Dendermonde overgebracht. Stadsschouwburg. Koninklijke Maat schappij 't Land van Riem, luisterrijke ver tooning op Zondag S Januari 19IJom 51/2 ure 's avonds, met de welwillende medewer king van Mev. Van Beeck-Bruylandt en Mej. Mina Daniëls. Men zal opvoeren 1° Het Kruispunt, geprimeerd tooneelspel in drie bedrijven, doórD. Claeys. 2° Een huis met Commensaals, klucht spel in één bedrijf, door J. Mannoury. Giften voor het St. Martensvenster. Zeer Eerw. Kan Thibaut fr. 20 Eerw. Heer Pessernier 20 fr. Heer Graaf Glénisson 100 fr. Onbekend 10 fr. Onbekend 3 fr. Heer Gust. Van de Maele 10 fr. Dame wed. Em. Vernimiïien 5 fr. Juffvr. S. Van de Moor- tele 5 fr. Heer Joz. Van Cauwenbergh 5 fr. Heer Joz. Liebaut 5fr. Heer Petrus Fran cois 2. fr. lieer G. Liebaut 2 fr. Heer Petr. Kiekens 3 fr. Onbekend 50 fr.;Eerw. lieer Van Laere 20 fr. Eerw. Heer Bat- taille 20 fr. Eerw. Zusters Arme Claren 2 fr. Onbekend 1 fr. Heer Cercelet 2 fr. Heer L. Spanoghe 1 fr. Heer D. Frank 5 fr. Heer Liv. Fosselle 5 fr. Heer P. Van Melekebeke 5 fr. Onbekend 5 fr. Openbare vergadering van den Gemeente raad, op Donderdag 28sten December aanstaande, om 5 uren namiddag, in de gewone Zitting zaal, ten Sladliuize. DAGORDE 1. Kerkhof. Grondafstand. 2. Brandweer. V 3'. Bareel van Weldadigheid./ "in^ :i.Bur?ei'lijkeT,odsSuïzen. Segrootfagr 5. De Stad. 6vOntleening aan het Gemeentekrediet. 7. Belasting op de Cinematographische ver tooningen. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GEBOORTENf« ftl. HUWELIJKEN. L. Van den Berghe, steenkapper, niet J. Gil lade, twijnster. C. Van de Maele, vellenbewer ker, met G. Fransaert, twijnster. OVERLIJDENS. E. Van Ilouck, weduwenaar De Backer, zon der beroep, S2 jaren, Moorselbaan. J. Poleyn, man De Wael. fabriekwerker, 70 jaren, Moor selbaan. M. Van den Berge, weduwe De Bruyne, zonder beroep, 69 jaren, Ouden Dender mondschen Steenweg. R. De Pelsmaecker smid, 62 jaren, Gasthuisstraat. 13 kinderen onder de 7 jaren. Een 19jarige Russische student doodt zijne 17jarige vriendin. Vrijdag- avond rond 6 ure werd een policie- agent van dienst op do Avroylaan. aange sproken door een welgekleeden jongeling die hem verklaarde dat hij zijne minnares had gedood. Do policieagent geleidde den jongeling naar het policiebureel der 2° wijk. Daar herhaalde de jongeling, een Russi sche student, Jerzy Gutkowsky, 19 jaar oud, geboren te Warschoud, zijne verklaring. Hij voegde er hij, dat men het lijk zou vinden op zijne kamer, Foidartslraat, te Bressoux. De policie van Bressoux deed een onderzoek en er werd daar inderdaad het lijk gevonden van een 17jarig meisje Soralina Eickou,gebo ren to Auvelais. Het meisje was nauwelijks twee maand geleden to Luik aangekomen, om er zich als dienstmeid te plaatsen. Zij was echter verleid geraakt en leefde nu van hetgeen hare vrienden haar gaven... De ongelukkige had een revolverkogel in den rechterslaap gekregen en was op den slag gedood geworden. Uit het onderzoek bleek dat Gutkowsky Vrijdag morgend, om. 2 ure, met het meisje te huis was gekomen. Zij hadden samen een deel van den nacht en van den dag doorgebracht. De drijfveer der misdaad is jaloerschheid geweest. Seraline Tichon, wilde bij Gut kowsky niet blijven wonen. Zij wilde vrij zijn. Vrijdag vooraleer te scheiden, herhaalde Gul owsky nocmaals zijne vraag.Het meisje weigerde en b kocht het met den dood... Demoordenaar is opgesloten. Hij schijnt niet eens te beseffen wat hij gedaan heeft. Per telefoon en telegraaf. Bij zonderen dienst van «DE VOLKSSTEM» Eene prinses geboren Te Madrid is de infante Louiza d'Orleans, zuster van den hertog van Orleans en vrouw van don Carlos de Bourbou, Vrijdag mor gend van een dochtertje bevallen. De cholera vermindert op Madeira. Uit Lissabon wordt gemeld, dat de cholera op Madeira vermindert/ Alles is kalm op het eiland. Te Madeira zijn negen en twintig inboor lingen aangehouden, 'die zich tegen de ge zondheidsvoorzorgen \Vilden verzetten. De aangehoudenen werden echter in vrij heid gesteld, nadat zy aan de voorzorgen onderworpen waren. Altijd onlusten in Marokko De stam der Ouled Fredy* die tegen de Caïds in opstand is, heeft dezer dagen ver scheidene malen de bezittingen der naburige Douars aangevallen. De aanvallers werden afgeslagen en verloren 5 dooden. Zij hadden ook verscheidene gekwetsten. De mistte Parijs Sinds gisteren morgend heerscht over Pa rijs en omstreken een dichte mist, zoodat het trein- en tramverkeer zeer bemoeilijkt is. Alle treinen, bijzonderlijk deze van den Wester-Staat, zijn met aanzienlijke vertra gingen toeg-ekomen. Op het Noordernet wer dén verscheidene treinen afgeschaft. Hevige incidenten in eene hoogeschool Hevigo incidenten hebben plaats gehad in de Fakulteit van Wetenschappen en Letteren te Montpellier. De studenten hebben de leeraars aange vallen en groote sehadc aangericht. Verscheidene studenten zullon uit de hoo geschool gebannen worden. Do fakulteit moet gesloten worden voor het begin van den gewonen verloftijd. Bisdom Gent. Zijne Hoogweerdigheid de Bisschop heeft pastoor benoemd te Maldeghem-Cleyt, den Eerw.Heer Waegeman, onderpastoor te Wet- teren, in vervanging van den E. H. Van de Walle, ontslaggever. In den Belgischen Wielrijdersbond. Donderdag heeft het Sportkomiteit van den Belgischen Wielrijdersbond (Ligue), in blok zijn ontslag gegeven als protest tegen de verschillende stemmingen, in den loop der buitongewone algemëène vergadering van den Bond, op 18t,eu December laatst uitge bracht nopens het wielrijderssport. De bijzonderste redeli schijnt nochtans ge legen in de verwerping van do nieuwe kate- gorie onafhaukeiijken welke het Sport komiteit voorgesteld had. De B. W. B. is dus op dit oogenblik zonder Sportkomiteit, maar de. voorzitter E. De Beuckelaar, zal een voorloopig komiteit sa menstellen om den dienst te verzekeren tot de toekomende vei'gadei'iiig van den Bond in Februari of Maart aanstaande. Vervolg der zitting van 23 December. Begrooting der dotatiën. Na nog eenige opmerkingen van' wege de heeren Vandervelde, Dernblon én Hiiysmans, weerlegd door M. Schollaert, wordt hét voor stel der algemeene vrijkaart op het Belgisch spoorwegnet verworpen met 77 stemmen tegen 74. De rechterzijde juicht toe, terwijl de lin kerzijde jouwt. Een hevige betwisting ont staat tusschen Victor Delporte en Anseele. Deze laatste verwijt aan den eerste dat bij beheerder is van maatschappijen. (Hij zou waarlijk beter zwijgen N. derR.) De begrooting wordt aangenomen met 112 stemmen tegen 39. De voorloopige kredieten. Het wetsontwerp eenige voorloopige kre dieten voor 1911 toekennende, wordt aange nomen met 81 stemmen tegen 05. De buitengewone ontvangsten van Congo. M. Van Marche verklaart dat de liberalen zich zullen onthouden, omdat zij zich niet wil len verzetten tegen dé regelmatigheid der diensten en te laat het ontwerp der huilenge wone ontvangsten van Congo ontvingen. De buitengewone ontvangsten worden ge stemd met 73 stemmen togen 31 en 31 ont houdingen. De dagorde. M. Schollaert stelt voor de dagorde op te maken als volgt Begrooting van Gongo wet op de mijnen wel'op de pensioenen der mijnwerkers vergunningsrechtde vermin dering der enregistratierechten en de wet be trekkelijk de voorrechten cn de hypotheken. M. Troclet, Persoons, Féron, Vander velde en Theodor vragen dat het ontwerp betrekkelijk de eenmaking der kieswetten, op den tweeden rang zou geplaatst worden. Er wordt gestemd over hun voorstel, en het wordt verworpen met 67 stemmen tegen 64. M. Ason spreekt ten voordeele der ge meenteontvangers, waarna de zitting om 7,15 ure geheven wordt. De Kamer gaat in verlof tol 24steu Januari. MARKTPRIJZEN Aalst. 24 Dec. —Hop. Markt vastprijzen in opslag, 69 70 fr. Aalsf, 24 dec.Aardappelen de 100 lcilogr. fr. 8,50; Boter de 3 kilos fr. 8,64 a 9,18 Room boter de kilo fr. 3,25 Eiers de 25 fr. 3,50 a 3,75; Ajuin de 100 kilos fr. 12.50 a Viggens 't koppel fr. 65 a 75. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 215 klonten, wegende te zamen 1720 li. Compagnie Hollandia, 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, CSrême Boter Extra 3,25 per kilo. Brussel. Markt 23 dec. Kalveren 210, prijs per kilo op voetfr. 1,10 a 1,35. Anderlecht. Markt 23 dec. Kalveren 1044, prijs per kilo op voet fr. 0,90 a 1,03, 116. Leuven, '23 dec. Landbouwtarwe 18,50 a In :i dol star WA 18,00 rogge 14,50; voe- derliavcv nvAnwiiover 17,25 koolzaadolie 67,00; lijnolie 87,00 strooi 5,00 hooi 6,50 bo ter 2,80; tarwebloem 25,75 gort Remy 29,75 tarwezemelen 13,25; lijnkoeken 21,— eieren 4,00. aardappelen 10,00 a Studie van den Notaris DE VUYST te Borsbeke OPENBARE VERKOOPING van goede Gelegen binnen de gemeente HAELTERT De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal ten verzoeke van wien liet behoort.op Dinsdag 27 December I9IO. om 1 ure namiddag, ter her berg «de grrrk - bij den heer At funs Mucsschalek openbaarlijk verlioopen 1. Een perceel land gelegen op het Boeoktcn- veld, sectie C nummer 887, groot, 18 aren 40 cen tiaren, palende Noord Juffer Maria van den Ber ge, Zuid Isidoor Bogaert, West den los. In ge bruik bij Jos. Van Mol. Boomprijs 60 fr. -2. Een perceel meersch gelegen op liet Groot- huisveld, sectie C nummer 911, groot 14 aren, palende Noord den voetweg, daarover Benedikt Van den Steen en Debollc als gebruiker, Oost E. Coppens, Zuid Lievens, West Ben. De Schut ter. Boomprijs 390 fr. 3. Een perceel land gelegen op den Aardbe- ziënbarm of Grootdeeskensveld, sectie C nummer 1004 bis, groot 1 aren 70 centiaren,palende Noord Em. Coppens, Oost Victor De Smet, Zuid C. Bae- ten en Dom. Coppens, West Victor Van den Steen. 4. Een perceel land gelegen op den Aardbeziën- barm, sectie C. nummer 2U2 c,groot6 aren, pa lende Oost en West de wed. De Grueve,Noord de kinderen De Meyer. 5. Een perceel meersch op bet Bissenrot.sectie C nummer 631 a, groot 22 aren 30 centiaren, pa lende Noord C. De Graeve en Amand Heyman, Oost de wed. August De Gendt, Zuid de weduwe Cas. Vyverman en Cas. Coppens, West de straat. O P E N B A R E V E.R K O O P I N O I van' te Ninove, Hof ter Ruysbroeck. De Notaris VAN DEN BERGHE, te Ninov lal met de tusscliènkomst.van zijnen ambtgenoot Meester De O heest, Néhiris Ie Aalstin het open baar verkoopen, MAANDAG 9 JANUARI 1911, te beginnen om lialf één nanoen. STAD NINOVE. 50 koopen schoone, zuivere en zware Ivanada- boomen, wassende te Ninove. op den Ilinnewin- kel, nabij het Hof ter Ruysbroeck, op meers- schen. Gebruikt door den heer Alplionse Van der Hoe ven en de kinderen Dc Middeleer. Men zal vergaderen ter herberg van d' heer Donatus Souffrian, te Denderhautem, Terlinden, alwaar men ook na de verkooping zal verborgen. Met tijd van betaling mits borg, Bij sterfgeval OPENBARE VERKOOPING van eene toeliuisdLe Hofstede en een PERCEEL LAND TE LEDE, KEIBERG De Notaris De Glieest, te Aalst, zal ten aan- zoeke van wien het behoort, op do hiernagestelde zitdagen, met gewin van palmslagen en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Lede Eerste koop. Eeno welgelegen hofstede met afhankelijkheden, gestaan te Lede, Kciberg, ge kadastreerd sectie C, nummers 817d en 823b, met eene grootte van 15 aren 20 centiaren, palende Oost én Noord de straat, Zuid d'ervenNyseu West Domien De Rycli. Tweede koop. Eene partij land, gelegen te Lede, op den Kei berg, gekadastreerd sectie C, nummer 762a, inhoudende volgens titel 20 aren 45 centiaren en volgens meting 19 aren 98 centi aren, palende Noord liet baantje en daarover de kinderen Van den Abbeele, Oost Domien De Ryck, Zuid den steenweg en daarover Domien De Ryck en West het Weldadigheidsbureel van Lede. Onmiddelijk ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel, Woensdag 28 December 1910. A'ei-blijf, Woensdag, 11 Januari 1911. Ten 2 ure namiddag, ter herberg DEN FE- ZANT bewoond door Dame Weduwe Domien Van llauwermeiren, te Lede Kei berg. OPENBARE VERKOO%PING van een nieuw gebouwd te ER PC, Hocneqem. Po Notaris MEERT te Erpe, zal namens wien bet behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een gerieflijk Woonhuis met verdere gebou wen en grond, gestaan eu gelegen te Erpe, op den Hoonegem. gekend ten kadaster sectie B, nummers 110c;en 110d, meteen grootte volgens meting van vier aren drij-en-tachtig centiaren, palende ten Ooste den heer Leander Van den Brempt. ten Zuide den voetweg, ten Weste den heer Gustaaf Boelaert, ten Noorde de straat. Onmiddelijke ingebruiktreding. EENIGE ZITDAG Dajnsdag 27 December 1910, om 1 uur van den namiddag, ter herberg «In den Appel aan de Broekstraat, te Erpe, Hoonegem, gehouden door den heer Gustaaf D'IIogr. Uw «Dentogène is een kostbaar hulpmiddel togen le tandpijn. Mijn kleine en ik zelf, wij leden sinds lang an de tanden geen enkel middel baatte. Op den raad an een bloedverwant ge bruikten wij het Dentogène Onmiddelijk dwenen de pijnen zonder nog ooit weder te keeren. Geteekend Celestink LARTHOIS, Aiseau-le-Petit, den 23 September 1910. Gij lijdt aan hevige tandpijn, gebruikt het Dentogène en de pijn is plotseling verdwe nen uwe tanden blijven goeden gij kunt zonder ongemak eten. Laat u niet bedriegen, eiseht het Dentogène-' met het groen waarborgscaeher. Fr. 1.25 de flesch in alle goede apotheken en hij de volgende apothekers Aalst Dk Valckknker, Esplanadeplein, l-l Ninove Cobbakrt Gceraardsbe.rgeu A an Damme Dendermonde Roman Sottegcm Vanderschueren Nederbrahel De Beer AVet leren Tei rlings Audcnaerde De A'acht Lokeeen AVauters. 1613 Aan de Vlamingen Zoo gij Fransch kunt, zullen wij u bin nen 2 maanden eeno winstgevende plaats bezorgen, indien gij eerst de steno-dactylo- graphie of het boekhouden wilt komen leeren aan 40 fr. kent gij nog geen Fransch komt het dan eerst leeren. Schrijf u seffens in: ECOLE - BUREAU 35, Rue du Midi, Bruxelles-Boursc 1511 1502 zich te bevragen MOLENDRIES, 18, AALST \/y\ Belangrijk bericht. Ten eindo voldoe ning te schenken aan de vraag mij door tul- rijke personen gedaan, die door het slecht weder verplicht waren t'liuis te blijven, laat ik u weten dat M. R. Blondiau, fotograaf, in de Lange Zoutstraat, Aalst, zich Zondag, gedurende den heelen dag ter beschikking houdt van het geacht publiek. X/V/V OUDERS Wilt ge dat uwe kinderen do beide talen grondig machtig zijn Wilt ge dat uwe jon gens eone goed bezoldigde plaats bekleeden niettegenstaande den weinigen Aoiruitgang van uwe zohen Stuurt ze naar een der 2 ge stichten, te Courcelles of le Denderleeuw. De bestuurder J. ZyDe. Grondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 V Geldleeninqen mits hypotheek to oekoroen voor het. bouwen van huizen, aaiïkoop van gebouwen en landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. 2« Uitgaven van obligatiën, intrestende aan 3,50 fr. 'sjaars zijnde eene verzekerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAN Leopoldsf.raat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. vV Men hoort niets anders spreken dan over de deugdelijkheid, zacht heid en sierlijkheid der naaima- cliienen van het huis PHCENIX VICTORIA, (vijf jaar waarborg). IIuis ALFONS GHEYS 77. K ATT EST RA AT. AALST gemak van betalen reparation aller stelsels. Om u persoonlijk te overtuigen van de groo te winsten die onze bijzondere zaaigranen, zaden en plantaardappelen voor den Belgischen Landbouw geven, doet eens de proef met onze Haver, Frühhafer, SpulhafcrStormhing, Ex celsior, Zomertarwc, Japhei, Aardappe len, llarjolai ne (Keikes), Professor Wohlt- nwnn, Verbeterde Magnum, Industrie, Krügcr, Lijnzaad ltiga, Klaverzaad Luzerne, Violet-, Steen- en Bast aard klaver, Graszaad, Engelseh Itoliaansvh,LammerstaarlMengeling voor merr- schen, Voederheetzaad Groenhals, Gele Vaitriac, Duilsche Lange Gele, Roodc Mam mout h, Gele en Ronde Eckendorf, Suiker- beetzaad Klein Wanslebcn, Suikerijzaad Magdeburgsche Bit terpera. Matige prijzen, stalen en inlichtingen op aanvraag. Bijzondere conditiën voor voortvcr- koopers. Algemeen Landbouwofficie (Invoeren Uitlezing van Zaden). Bestierder Cyr. DE MEERSMAN, te Aalst-Mjlbekc. HUIS GESTICHT IN 1878 AALST Kunstguano Scheikundige vetten Prijs volgens samenstel van 8 tot 18 fr. de IOO kilos. VRAAGT PRIiS-COURANT Al onze vervaardigde kunstvetten bevatten: 1° Stikstof onder vorm van nitraat en ammoniak; 2° Phosfoorzuur onder vorm van superphesphaat 3° AVatervrije Potassium, oplosbare zouten. (Ter uitsluiting der organische stikstof en de* pliosphoorzuren in oplosbare verbindingen). Grondstoffen aan den prijs van den dag, zooals Nitraat van Soda, Sulfaat d'ammoniak, Super- phosphaten, Nitraat do potassium, Cliloorzuur potassium, Plaaster, Kaïnit, IJzerslakken, IJzer- sulfaat, enz. Opgeloste guano «De Zon». Zuivere blauwe Aluin, zijnde 't middel tegen de aardappelfdaag en het zwart der granen. A'ergruizers, A'crmo- rel aan luje prijzen.

De Volksstem | 1910 | | pagina 3