BUITENLAND. Edele Zelfopoffering. NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK ENGELAND TURKYE. ITALIË OOSTEN RIJK. AFRIKA AMERIKA -- Hoe men in Kongo gehuisvest is De Kempenaar 'le l™1510 Een voordeele van DurancJ Do algemeene Werkliedenfederatio heeft Terleden nacht een hevig manifest doen druk ken, dat zal uitgehangen worden in Parijs en in de provinciën. Dit manifest draagt al titel Wij willen de herziening. In den tekst komt ouder andere ook een oproep voor tot werk liedenpartij, om hen uit te noodigen weer wraak te nemen, indien Durand terechtge steld wordt. De Seine klimt Verleden nacht is de Seine wederom negen centimeters geklommen. De dienst der Parijzer booten, welke moest hernomen worden, is wederom voor onbe- paalden tijd opgezegd. Gedwongen werkstaking Verscheidene katoenfabrieken, uit den om trek van Belfort, zijn stilgelegd, bij gebrek aan katoen. De sneeuw. In de omstreken van Roussillon, heeft een hevig sneeuw tempeest gewoed. Overgroote schade werd er aangericht. Iu al de berg streken van Frankrijk is ook veel sneeuw gevallen. Er heerscht ook eene lievige koude. De zinnelooze vadermoorder. Talmaro, de zinnelooze vadermoorder van M a con houdt zich nog altijd in zijne woning opgesloten, s' Nachts houdt hij zich op den zolder schuil. Gisteren morgend klom hij op het dak doch toen een gendarm een vuurschot loste, haastte hij zich terug binnen te kruipen. Eeno zuster van den zinnelooze is gisteren aangekomen en hoopt met haren broeder te zullen kunnen spreken. Brand in eene kazerne Te Compiégne is Woensdag morgend brand ontstaan in de kazerne van het 54e regiment voetvolk. Een deel van de kazerne is vernield en tal rijke geweren bleven in do vlammen. De schade wordt op 2 miljoen frank gerekend-. Vijfdubbele poging tot ontsnapping Gisteren morgend waren vijf opgeslotenen van het gevang van Saintes, op hel dak van het gevang gevlucht. De boosdoeners hadden hunne beddelakens aan stukken gescheurd en zouden er zich van bedienen om zich te laten afzakken, toen zij door de be wakers bemerkt werden. Het gevang werd omsingeld en de vluch telingen konden gevat cn terug opgesloten worden. Een dief gedood Te Canterie, drong een dief 's nachts in den eigendom van M. Mouten. Drio geburen hadden zulks bemerkt, grepen hunne gewe ren en drongen ook binnen om don dief aan te houden, Twen dev.o op bon aanlegden scho ten zij geluklviglijk. op, disn, inbreker. Deze. bleef dood U r plaats. Moordenaar aangehouden Vcrl«r«Wn sFéck 'h'.ul «firtii lVflëg«v<n&t?f>1aal8' tusschen tw.ee P^igzcr-apaehen, Em+el Bu reau en Jondj RcUuuJTu uuu wond erg; gekwetst dat hij uaags nadien iu het gasthuis bezweekTteVbh wmYjgwIfyjclsi gisteren in het gasthuis aangehouden. Na een Bebelsch leven Na elf jaren samen gewoond te hebben, mol zekeren Constant Delia, verliet Anna Malesis, de gemeenschappelijke woning, te Marpuelte-hij-Rijscl en ging met liaro kinde ren te Pont-.'i-Marcq wonen, Delia ging haar daar opzoeken en toen zij weigerde hel leven mei hem te hernemen, bracht hij haar zes messteken toe. De vrouw werd erg gekwetst en demoordenaar aange houden. De bandieterij van Houndsditch. De bladen melden dat do politie thans eene opschuddingwekkende ontdekking heeft ge daan. De bijzonderste plichlige, in do zaak der moörderij van Houndsditch is dood ge vonden. 39° Vervolg. Hij haalde uit zijn lecren zak een met katoen omwonden rollet je, hij opende het voorzichtig, en thans blonken eenigegoudstukken. Hij tel de zijn schater waren acht stukken van- twintig frank. Om niet aan het geld teraken, dat men mij ginds gegeven heeft, heb ik langs den ge- heelon wég gebedeld, mompelde hij ik wilde het voor Leonora bewaren. Nu mag ik het voor mij zeiven gebruiken ik zal den raad van den herbergier van rivry volgen ik >1 schoenen en een broek koopen ik zal me voor mjjno dochter opknappen. Hij deed het goud weer in den zak, en daar het nacht begon te worden, sneed hij een paar armen vol vareuskruid en maakte er onder den eik een leger van. Den volgenden morgen vond de opgaande zon hem reeils aan den voet der rotsen. Van daar zijn blik latende weiden over de vallei van Sableuse, die nog met een lichten neve' was bedekt, ontdekte hij Frémicourt aan zijn linkerhand, rivry aan zijne rechterzijde, en recht vóór zich de hoogo gevels van Kspoir. Ha, mompelde'hij. hier zal ik mijn ver blijf kiezen ik zal hier goed naar mijn zin zijn. Zoodra dc dag aanbreekt, behoef ik mijn hol slechts to verlaten, cn evenals nu /.al ik het dak zien, waaronder zij dan nog slaapt. Een grot. door de natuur in de diepte van eene rots gevormd, -/nu voortaan de woning van Épreuve zijn. Ik zal een eigen tehuis hebben, vervolg de hij, en dat is toch zeker verkieslijker dan nu in deze, da» weder in een andere schuur Het is een rus, Potoski Marountzef ge naamd. Deze heeft negen maanden in de Goldstreet gewoond. Iu zijne woonst waar men zijn lijk vond, werd ook een geheel arsenaal, revolvers, dolken, kardoezen, bommen enz. aangesla gen, Een bloedig gevecht Telegrammen uit Pamas melden, dat een bloe dig gevecht heeft plaats gehad tusschen de Turkscho troepen en deDrusen. Deze laatslen trokken zich terug, 450 dooden en gekwet sten op het slagveld achterlatende. GO Drusen gaven zich over. Het overige der bende nam de vlucht. Langs de Turksche troepen waren er 84 dooden en gekwetsten, waaronder 7 officieren. Droevige verjaardag. Te Messina en te Reggio de Calabre, werd gi§teren de tweede verjaardag herdacht, van de vreeselijko ramp der aardbeving van 1908. Te Messina waren do magazijnen wegens openharen rouw gesloten. Ondanks do stort regens begaf eene groote menigte zich naar het kerkhof, waar de bisschop de graven der slachtoffers zegende. Te Reggio ging de bevolking in stoet naar het kerkhof, waar do burgemeester eene lijk rede hield. Daarna werd do eerste steen ge legd van een gedenkteeken. De Etna. Een nieuwe krater is ontslaan op den vuur berg Etna. De verschrikte bevolking heeft de vlucht genomen. Talrijke huizen zijn gebor sten en dreigen in te storten. Een giftmenger wil zich zelfmoorden De luitenant-giftmenger Hofrichtér, die thans in het gevang van Mollesdorf zijne straf uitdoet, heeft reeds tweemaal gepoogd zich te zelfmoorden. Een eerste maal poogde hij zich den sche del te verbrijzelen tegen den muur.Do tweede maal sloeg hij zijn drinkpot stuk,en met eene scherf wilde hij zich een ader doorsnijden. Hij wordt nu dag en nacht bewaakt. Bloedige botsingen Tusschen de inboorlingen, werkende in de Randmijnen, hebben bloedige botsingen plaats gehad. Te Landlaagte waren er zes dooden. To Nieuw Glontfontein werden de policieagenten door de inboorlingen aangeval len. De agenten maakle van hunne wapens gebruik en drie inboorlingen werden gedood. Ook te City Deep waren verscheidene dooden. Een krach De Northern Bank, van New-York, welke negen hulphuizen had te New-York alleen, heeft here betalingen gestaald. Het tekort bedraagt véle honderden miljoenen. DÓ bfsttïur'rfer der bank is in éeh'khmk- ztmTigcngesticht opgesloten. Hoe men in het Zwarte Land g&hüisvest is, wordt dikwijls gevraagd, wanneer er spraak is van Belgen die naar Kongo ver trekken. Een ingenieur, M. Desmcdt, antwoordt daarop in de Revue Gongolaise In den aanvang was de huisvesting alles behalve prachtig. De eerste woningen voor de blanken worden opgetrokken uit bouw stoffen, welke men ter plaats vond het wa ren rieten huttekens, welke weinig beter wa ren dan de hutten der inlanders. Hel dak was met stroo, riet of bladeren gedekt. Zij had den slechts een voordeel, namelijk van niet veel te kosten. Er zijn overigens nog veel dergelijke hut ten te vinden, maar zijn thans slechts voor- loopige woningen geworden, behalve in de verafgelegen posten. Zij hebben gioote na doelen zij vragen een gedurig onderhoud, of onder den blooten hemel te overnachten. .Op dit punt gerust, ging hy naar het bosch terug, en plukte een ruiker van leliën. Hij deed er groene bladeren om, bond alles zoo goed mogelijk met de schors van jonge takken bijeen en sloeg toen opgeruimd den weg naar de vallei in. Zij houdt zooveel van bloemen, mompelde hijbij haar ontwaken zal zij dezen ruiker vinden. Zijn voornemen was, den ruiker aan de eerste de beste van de dienstmeiden, die hij in den omtrek der hoeve zou ontmoeten, voor de jonge juffrouw te overhandigen, maar hij kwam hiemand tegen hij hing dus de plaats op. Zijn piji» rookende, liep Pandolle, de handen op den rug, er op en neer. De bedelaar ontstelde hevig, al zijn leden beefden hij was een oogenblik besluiteloos of hij aldan niet zou tèrugkeéreh. Komaan, sprak hij tot ziehzolven, 'kmoet geen vrees toonen, maar moedig zijn; vroeg of laat moet ik toch do proef wagen. Op dit oogenblik keerde Pandolle zich om, en bemerkte hem. Kpreuvo ging haar hem toe, Paudolle bleef staan en beschoitwdo den zonderlingen bezoe ker aandachtig. Mijnheer, sprak de bedelaar, ik wilde dezen ruiker 'brengen Voor wie vroeg Pandolle. 'k Heb hem heden ochtend geplukt voor de jonge juffrouw, omdat zij zooveel van bloe men houdt. Dat is wel vriendelijk van u. Ge zijt zeker de man die mejuffrouw Blanche gisteren Lij de rivier heeft ontmoet Ja, mijnheer Zij heeft me over u gesproken ge hebt zijn zeer ongezond en worden dikwijls door de orkanen vernield, en branden ook gemak kelijk af. Na de rieten hutten, volgden de huizon in steen, in hout en in meiaal, ten minste ge deeltelijk opgetrokken dié materialen wor den uit Europa ingevoerd. Thans hebben de bouwwerken eene groote uitbreiding geno men; alle manieren worden daarbij beproefd, namelijk het bouwen van vaste en van uit- eenneembare woningen ook do hoedanighe den der voornaamste materialen werden on derzocht, onder opzicht van weerstandsver mogen en van gezondheidsvoorwaarden. De woningen moeten goedkoop zijn, de wijl men met de vervoerkosten der bouwstof fen en den handenarbeid af te rekenen heeft. In Ivatanga, bijvoorbeeld, is do gedrevene handenarbeid peperduur. De woning van den blanke bevat drio dee- len het paviljoen, de veranda en een aange hecht deel. Het. paviljoen of do eigenlijke woning is gewoonlijk zonder verdiep. Het voorplein, door eene lichte omheining afgesloten, geven aan liet verblijf een lief uitzicht, en houden de inseklen en de vlederrauiaen verwijderd. Gewoonlijk heeft het paviljoen geenen kolder, welke nochtans aan te raden is. Het wordlgewoonlijk derwijze ingericht, dat hel door twee vrijgezellen of-Té» vol gezin kan betrokken worden. De veranda omringt het paviljoen en be schermt het tegen de zonnestralen. De veranda is overal in voege, zoowel iiV Neder-Kongo, als in Katanga in dat laatste oord is zij echter kleiner, dewijl de temperatuur er. minder hoog is. Het is overigens om die reden dat de pa viljoenen van Katanga van vuurbuizen moe ten voorzien zijn. Het is: te verwachten dat men volop gebruik zal maken van de elektri sche verwarming, zoodra de watervallen kunnen benulligd worden, hetgeen op dit oogenblik in Duitschland het geval is. Het aangehecht deel is een bijkomend ge bouw, volledig van het paviljoen afgezon derd. liet bevat de keuken, het magazijn en de W. G. De gemetste wdniögen kunnen op- gelrokken worden in baksteen, in bloksteen, of in ijzerciment. Men maakt onzaglHk veel baksteen in Kongo. Talrijke steenmachienen werden dit jaar naar Boma, Leopoldstad, Irebu, Rubi, Kanibove, enz., gezonden er is hier over vloedig veel klei voor het steenbakken te vinden. Do bevloering wo'rdt in metselwerk in ijzer, ciment of baksteen en met eene zekere stóf óverstrekën. De dakken zijn in liput, in rubeoïd en ge teerd karton, of in gegolfde ijzerplaten. Men ontmoet het meest uiteenneembare gebouwjen. Hoëvteel kost zulke' woning wel1 De prijs! Hangt'1'natuurlijk af van do omstandigheden, eiv vooral van do ligging ejm, huis li pst zon-. Veel dn Matadi eYi zóMYeVmmrdeéih iStafr-1 leyslad'ioÊimKairtho^c.*V. rAVNtt Eëi1 vierkante meter* gegolfde ijjzerplatem b1j'Vöóf(>eeld kosten rf;29 fr. te Antwerpent 5,11 fr. te Matadi, 10,47 fr. te Stanleystad en 34,65 fr. te Kambove. Een valje ciment kost te Antwerpen 7 fr. te Boma 16 fr. te Leopoldstad, 54 fr. te Stanleystad, 94 fr. en .boven do 200 fr. te Kambove. De ceramieke bevloering kost 4 fr. de vierkante meter te Antwerpen, 16 fr. te Leo poldstad en 30 fr. te Stanleystad. Eene deur in pitchpin van 3,30 m, op 2,75 m. wegende 2501iilogr. kost 250 fr. te Antwerpen, 372 fr. te Leopoldstad. 465 fr. te Stanleystad en 1000 fr, te Kambove. Uit deze prijsopgave ziet men dat eene wo ning Ie Kanibove dubbelen prijs moet kosten dan elders. Het is echter waar dat do prijzen veel zullen verminderen, wanneer de Kaap- spoorweg lot daar zal komen, hetgeen niet lang meer duren zal. haar belangstelling ingeboezemd. Zij zal den ruiker met genoegen aannemen, maar zij is nog Diet opgestaan. Indien ge wilt wachten, kunt ge hem aan haar zelf overhandigen. Neen, ik dank u. Wilt ge zoo goed zijn, hem haar te ovèrhandigen Moet ik zeggen dat hij van u komt Ja, van den bedelaar Épreuve. Moet ik haar nog iets anders zeggen O, neen Maar als gé het veroorlooft, zal ik nu en dan op de hoeve komen. Ge kunt zoo dikwylakomen als go wilt. Ge zijt zeker de peefvan de jonge juf frouw Heeft zij u over mij gesprokén Ja om my te zeggen hoe goed ge zijt. Tot wederziens, mijnheer Pandolle Do bedelaar verwijderd^ zich snel. Hij heeft me niet herkend, mompelde hij, toen hij weer op den weg was, en hij voelde zijn I' aanmerkelijk verlicht. Pandolle staarde hem eènige oogenblikken na toen de hand over het voorhoofd strijken de, sprak hij tot zich zelvon 't Is vreemd, die arme man heeft me hevig doen O"i-neren. Hij ging het huis in en klopte zacht op de deur van Blanche's kamer, dezelfde die vroe ger door Jeannetto was bewoond geweest. Blanche opende. O, wat schoone ruiker riep zij, Pandolle omhelzend. Hebt gij dien voor mij geplukt Lief kind, antwoordde hij glimlachend, ge weet wel dat ik 's morgens geen tijd heb om in het bosch leliën te gaan plukken de oude bedelaar, die ge gisteren hqbt ontmoet, heeft de ruiker voor u gebracb Is hy nog hier Neen, hij is weer heengegaan. Maar hij zal toch terugkomen i Staatkundig Overzicht Mexiko. Een telegram uit New-York meldt dat dc Mexikaausche muiters de gon- vemementstroepen nabj San Carlos versla pen, hebben. De bevel hebber der regel mali pc troepenkolonel Durand, is in handen der opstandelingen gevallen. Nabij Mnlpaso had ook eene ontmoeting plaats tusschen gouvernementst)-oepen en muiters. Daar bleef de strijd onbeslist. Turkyë. De vali van Senlari en gene raal Janko Virhotich, zijn wederzijdse/ie door de '1 urksche en Monlenégreen$che re geeringen gelast gexoorden, samen een oti- derzoeh te doen nopen de bloedige incidenten welke eenige dagen geleden aan de gemeen schappelijke grens plaats hadden. Engeland. Nu de kiezing gedaan is, wordt M. Lloyd Georges hevig door de Uni onisten aangevallen. Zj verwijten hemdat hij zich door buitenlandsche bladen liet in- tervieuwen over de inlandsche politiek van Engeland. De bladen drukken vooral op de beweringen der Fransche bladen. Dezemeld- den namelijkdat M. Lloyd Georges zou gezegd hebben dat de inlandsche politieke twisten ook hun invloed hebben op de uit- landsche politiek en op de nationale verde- diyimj. Amerika. Na al het twisten tusschen dc voorzitters Taft en Roosevelt, heeft deze laat ste nu verklaard, dut hj afziet van zijne anti- Taft-gezindepolitiek en dezen wil on dersteunen in. den aanstaanden strijd voor den voor zit te rsze tel. Brussel.Een welwillende dief. Woens dag' namiddag bleef een automobiel aan den hoek van do Grasmarkt- en Vorkstraten steken. De geleider, Jan Lafriet, Pastorij straat, te Elsene, beproefde vruchteloos het rijtuig terug in gang te brengen. Een jonge ling bood zich aan om een handje toe te ste ken, doch nu ging het nog niet. Do aulogeleider ging daarop een mecani cien halen en verzocht den onbekende bij het rijtuig te willen blijven. Toon Lafriet terug kwam, was de onbekende verdwenen en met hem een automobielband ter waarde van 400 fr. Valschmunters. Sinds eenige dagen worden le Brussel en omstreken in de maga- zen, koffiehuizen en op markten, talrijke valsclie twee en vijffrankstukken uitgegeven, met de beeltenis der Republiek en Leopold II. De stukken zijn bijzonder goed nagemaakt en zeer moeilijk te herkennen, Brutale dronkaard. Woensdag mor gend verzocht een polieieagent in do Vorks straat een kerel, die daar wat veel beslag maakte, zich stil te houden. De dronkaard viel den polieieagent te lijve* eb mishandeld© hem vreeselijk, zoodat dë-agent baffr-huis'lboefet' gebracht worden. Andere policieagéntenoniélk clen .toe eiyde .brutalo, dronkaard werd aan- gëhóudèn(1en opgesloten, v. Diefstal. SKengnddecle vah een voer— imarti, Victor Grauviels; wonende Twistslraat, .werd in! db/Naamschtestraafvan'z'ijnen- wagen eene kas, voor 400fr. messen, scharen, enz. inhoudende gestolen. De dief vluchtte met zijnen buit langs de Troonplapts en kon niet achterhaald worden. Botsing. Tusschen den kamion van M. Deneck, koopman in koloniale waren, te Haecht, en een tram, had Woensdag mor gend eene hotsing plaats op de Zuidlaan. De kamion werd erg beschadigd en M. Deneck ten gronde geworpen. Men nam hem op met gebroken linkerarm en eeno vreeselijke wonde aan den linkerslaap. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Geen goede koffie zonder goede Bitter- peeën. De liefhebbers van eene goede las zullen daarom de Bitterpeeën Trappisten Vincart gebruiken. Men vindt ze overal. Anderlecht. Brand. Gisteren avond is brand ontslaan in het huis nr 94 der Trans- Ily heeft het beloofd, ge schijnt veel be lang in hem te stellen. 'k Heb gisteren den geheelen dag aan hem gedacht, en van nacht hebt 'k hem in een akeligen droom gezien. Deed liiju kwaad? vroeg Pandolle driftig, terwijl zijn oogen van toorn vonkelden. O, neen, antwoordde zijintegendeel Wilt ge dat ik u mijn droom vertel - Ja, laat eens hooren Welnu, ik liep langs de rivier bloemen plukken. Eensklaps zag ik afgrijselijke slan genkoppen uit den grond te voorschijn komen en my dreigend aanstaren. Ik uitte een kreet van schrik en wilde vluchten, maar de afzich telijke dieren kronkelden zich om mij en maak ten mij hetloopen onmogelijk. Zij kropen hoo- ger en hooger, tot aan mijn gelaat. Toen kwam de oude bedelaar mij tor hulp snellen en sloeg met een dikken stok al de dieren dood. Ik ont waakte hevig ontsteld. Weldra sliep ik weder in toen zag ik u in de weide loopen, de handen op den rug, zooals uwe gewoonte is. Iemand dien ik niet herkende, sloop verraderlijk achter u, en hjef zijn met een dolk gewapenden arm op om u te doorsteken. Doch toen hy den doodeljjken stoot wilde toebrengen, verscheen de oude be delaar weder, en met een slag van zijn zwaren stok velde hij den boosaardigen mensch ter aarde. Vindt ge dat niet een akeligen droom, goe de Pandolle Ja, ja 't Is maar goed dat ge niet dik wijls droomt, antwoordde Pandolle. Ilij nam haar schoon hoofd tusschen de handen en drukte een kus op haar voorhoofd. Als do oude bedelaar terugkomt, moet hij goed ontvangen worden, hernam Blanche. Zeker, hij is immers uw beschermeling. vaalstraat. Het vuur verspreidde zich zoo snel dat toen de pompiers ter plaats snelden, heel de kamer in laaie vlam stond. De pompiers konden het vuur daarbij beperken: Do schade is zeer aanzienlijk. In den gemeenteraad. Dinsdag avond had in den gemeenteraad van Ander lecht een hevig tooneel plaats. M. Henry, katholiek raadslid, op eene be wering van M.Paulsen,liberalen schepene ge antwoord hebbende dal hij loog en een ellen deling was, bracht Paulsen aan M. Henry verscheidene vuistslagen toe. Deze bleef natuurlijk niet ten achter. Zij konden ten slotte gescheiden worden. M. Henry heeft eene klacht neergelegd tegen M. Paulsen. Laken. Stoutmoedige dief.Woensdag morgend kwam een landbouwer in een koffie huis nabij de tramhalte der Dikke Linde en zette er eene maiyl met 500 eieren. Toen hij eenige oogenblikken later de mand wilde terugnemen, was zij verdwenen. Een stoutmoedige dief was er mede ver trokken. Erge botsing. De landbouwer Van Gaelster, van Elewyt, kwam gisteren met langs den Antwerpse!)en steenweg, toen een tramrijtuig achter kwam gereden. Dc geleider belde, doch de landbouwer kon door de groote drukte, noch links noch rechts uitsteken. Daar de wattman niet stopte, werd het gespan van Van Gaelster gevat en tegen eenen lantaarn geslingerd. Deze werd geheel verbrijzeld en de kar erg beschadigd. Nie mand werd gekwetst. Elsene. Dievegge geknipt. Sinds eenigen tijd stelden de echtgenooten Lauters, Waverschen steenweg, vast, dat zij bestolen werden. Woensdag namiddag betrapten zij op heeterdaad hunne kuischvrouw, welke reeds meer dan een jaar in hunnen dienst was. Op hare kamer vond men voor verscheidene hon derden franken koopwaren welke zij ten na- deele der echtgenooten Lauters gestolen had. Schaarbeek. Erg werkongeluk. Woensdag namiddag- is een schrijnwerker, Eduard Van derhoft, die in een opbouwzijnde huis van den Helmetschen steenweg werk zaam was, is van eene hoogte van een viertal meters ten gronde geploft. De ongelukkige werd erg over heel het lijf gewond en het rechterbeen gebroken. Na ter plaats de eerste zorgen ontvangen te heb ben, werd het slachtoffer naar het gasthuis overgebracht. Vorst. Tusschen tram en auto. Dins dag avond reed een bestelauto, in volle vaart langs de Moliérelei, toen een tramrijtuig,ook in volle vlucht rijdende, er met geweld op ..holste.. De schok was zeerge\yeldig. D? auto mobiel werd verbrijzeld en van' deii tram \Yo= geptiallq ruilen aan stukken. T jO'-V" -- ■■■c.'tr Deaiji togQleider en een 1)de, die Bern vergezelde werdop ten gronde gewórpen, ilgtffi gefukkiglijk niet gekwets^r St-Jópst-ten-N oo.de. Brgnd,,,<— Bid dag avónd had de, daglooner- I^aipbrecl/.ts, wonende Pianogang, 2, zij no pi jp aangesto ken en wierp iiet slecht uitgedoofd stekje on achtzaam weg. Het viel in eene vaas, welke naplhe bevatte. Eene geweldige ontploffing had plaats en het brandend vocht spatte op de meubelen. Een begin van brand ontstond, doch kon gelukkig spoedig gebluspht worden. St-Gillis. Brand in een lijkhuis. Woensdag morgend is brand ontslaan in een huis der Zwitserlandstraat, in eene kamer, in rouwkapel herschapen. De kaarsen hadden de vlammen medege deeld aan de draperijen. Men kon slechts met de grootste moeite de lijkkist redden. De pompiers hebben het vuur uitgedoofd. St-Lambrechts-Woluwe. Onderzoek. Dinsdag is het parket een onderzoek komen doen in een huis der Georges-Henrilei, waar stoutmoedige dieven binnengebroken waren En mijn vriend Hij lieeft mij gezegd, dat ik hem geluk zou aanbrengen. Dat doet ge allen die u Daderen, mijn lieve uw glimlach schenkt vreugde, uw blik maakt gelukkig. Maar ik zal u niet langer op houden, ga u nu verder kleeden, tot straks Pandolle verliet de kamer, Blanche beschouwde den ruiker en ademde er don heerlijken geur van in. Arme Épreuve mompelde zij, hij heeft aan mij gedacht. Zou 'lc hem waarlijk geluk aanbrengen Zij zette den ruiker in een met water gevul de vaas op den rand van den schoorsteen. XII. Hoe Épreuve, of met zijn eigenlijken naam Trochets genoemd, zoo onverwacht te Sin t-Irun kwam, zal onze lezers duidelijk worden in dit hoofdstuk. Veertien dagen na in het voorlaatste hoofd stuk medegedeelde gesprek der twee vrienden begaf de heer Dumoulin, van zijn reis naar de Haute-Saóne teruggekeerd, zich weder naa,r den graaf De Bussières, om hem verslag te doen van de uitkomst zijner zending in 't be lang van Trochets. Waarde vriend, waren zijne eerste woor den, ik geloof u te kunnen verzekeren, dat uw beschermeling onschuldig is. Ik dank u, antwoordde de graaf. Sinds lang heb ik me niet zoo gelukkig gevoeld als door deze tijding. Maar, hernam de heer Dumoulin, uit de archieven te Vesoul heb ik die overtuiging niet geput. Uit de processtukken bleef de schuld duide lijk, onbetwijfelbaar. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1910 | | pagina 2