Kiezingen voor den Senaat ARME [JARRY EN gUKE [ENA DE VOLKSSTEM Aan het klooster der zusters op het St. Pieterspleinw werden talrijke ruiten uitge worpen, evenals aan liet kapelleken der zusters op de KorlrijkschesLraat Schrei boom Verscheidene botsingen hadden Maandag nog plaats, namelijk op de Groenselmarkl waar de ijzeren seliutsels, rond de boompjes geplaatst afgerukt werden. Verscheidene betoogers werden door sa belhouwen gekwetst. TE BRUGGE De woelingen van Maandag avond heli- ben zich 's nachts vernieuwd. Aan de Snay- gaertsbrug, word de policie door eenige leiren (voyous schrijft L'Etoile Bolge) op steenworpen onthaald. De policie maakte dan van hare vuurwapens gebruik. Eene vrouw Leonie Tisson, word aan het gelaat gekwetst. Een 17 jarigen jongeling, Marcel Van Acker, die zich naast haar bevond, werd door oen kogel in den buik getroffen. Zijn toestand scheen eorst niet erg doch Dinsdag morgend was hij zoozeer verslecht dat men een doodelijken afloop vreesde. Kond 2 ure 's nachts, kwam eene bende zingend voorbij de St. Gilliskerk. E"ne «fdeeling agenten wilde ben uiteenjagen, doch er niet in gelukkende, scholen zij op nieuw. De bende rukte kalseiden uit den grond en steenigde nogmaals de policieman- nen. De agenten trokken achteruit', steeds maar voortschietende. Een man viel te: gronde, doch werd door zijne gezellen opge nomen en weggebracht. De identiteit van den gekwetste is niet gekend. TE CHARLEROI. Maandag avond was de Montigny- ilraat in staat van beleg. Daar de burger wacht en de policie op bet punt waren overrompeld te worden, werd de gendarme rie verwittigd, doch hel zicht der haremulsei bracht nog meer de gemoederen in gisting. De burgemeester die zelf den ordedienst be stuurde, deed de'gendarmen zich terug trek ken en hij zelf ging lot de betoogers. trach tende hen langs een omweg weg to leiden. Hij gelukte echter slechts ton dec le, want spoedig waren de betoogers wederom aan de Montignj'slraat en nu begonnen zij m°l stee- nen de ruiten van een katholiek onderwijs gesticht uit te werpen. Alsdan gaf de procureur des Koning* bevel, aan de burgerwacht, de betoogers achteruil le drijven, tol aan de Audenilaan. De major der burgerwacht, M. Verhoeven, kreeg alsdan een steen in het gelaat en werd erg gekwetst. Hij moest in eene naburige apotheek verzorgd worden. Twee burgerwachten werden ook door steenworpen gekwetst. Een dezer werd zelfs zoo erg -getroffen, dat Dij bewusteloos ten gronde stortte en naar het gasthuis moest bracht worden. De "menigte gin£ nadien' uil een zonder verdere incidenten. Dinsdag namiddag was do burgerwacht ppnieuw samengeroepen, ten einde te beletten, dat de betoogers van do omliggende gemeenten naar Charleroi kwamen. Alle samenscholingen waren verboden. Daar in het socialistisch lokaal eene ver gadering der werkstakers moet. gehouden worden, moesten de stakers er in groepjes van twee of drieman heen gaan. De socialistische volksvertegenwoordigers Destrée en Pastur hebben redevoeringen uitgesproken, waarin zij de stakers tol kalmte en lucht aanzetteden. Woensdag zou le Brussel eene vergadering der socialistische groepen gehouden worden, waarop men zou beslissen wat er te doen is •s Avonds zouden de werkstakers eene ver- gadoring houden, om het ordewoord te ver nemen.. Daar het Dinsdag avond stortregende haddon geene woelingen plaats. TE BERGEN verwachten de socialisten enkel het orde woord, om de algemeene slaking uit te roe pen. Maandag avond, zoo meldt l'Eloile Beige waren de klerikalen de oorzaak der opstoot jes en woelingen. TE DOORNIJK Dinsdag avond waren vier kompagniën burgerwachten opgeroepen. Alles bleef even wel kalm De gendarmerie is in de policie- bureelen en in de kazerne gek on sign eert. In den omtrek der stad zijn de werklieden der steengroeven in staking gegaan. Alles is nog kalm. TE MORLANWELZ Daar er bedreigingen geuit zijn aan het adres der katholieke Bakkerij Het Goede Zaad. heeft de burgemeester een hevel uitgevaardigd, waarhij alle samenscl lingen binnen den omtrek van 500 meters der bakkerij verboden zijn. Ook zullen alle voertuigen on personen, welke in de werk huizen moeten zijn. afgelast worden. TE LUIK Dinsdag morgend was de burgerwacht reeds om 5 ure opgeroepen. Het uitzicht der plaats waar 's avonds te voren de vreeselijke botsing had plaats gehad, zag er oprecht akelig uit. Meest alle koffiehuizen en andere handelshuizen in het midden der stad gele gen, zijn oprecht vreesdijk beschadigd De nïuiters hebben zo aangevallen met revol vers, stukken ijzer, houten, knodsen, slok ken enz. Al de dagbladhuisjes, tramhuisjes, huui- rij tuigen, gaslantaarns enz., werden verbrij zeld. 's Avonds werden de openbare plaatsen als de Groenplaats, de St. Lainbertsplaats en de Schouwburgplaatsen staat van beleg gesteld Tusschen de betoogers bevinden zich vele jonge gaston. Langs de Kathedraalstraat, trokken de betoogers naar de Guillëminsstatie, daar er ezegd was, dat verscheidene socialistische olksverlegenwoordigors waaronder Van dei- Velde naar Luik zouden komen. Zij werden echter door policieagenten teruggedreven en verscheidene revolverscho ten werden hier andermaal gelost. Op dat oogoublik begon het zeer geweldig le roge nen en dien ten gevolge, ging destoetuileoii. Rond 7 1/2 zijn de socialistische leiders Vandervolde, de Brouckêre, Van der Smis sen, Hnbin, Troclet. Dejardin en Bologne, door den burgemeester ontvangen geworden. Deze gaf hun de toelating le gaan meeting ouden, aan den post der burgerwachten. De socialistische leiders zetten de beloo- ers aan, kalm le zijn en naar huis terug le eeren. Zij werden toegejuicht, doch hunne woorden brachten den gewenschlen uitslag- niet teweeg, want allen bleven ter plaats. Rond. 9 1/2 ure, werd een deel der burger wacht naai- huis gezonden. Alles wps dan kalm. Rond 11 1/2 ure, deed de policie en de burgerdicht in de oip«treken van het stad- mis eefie patroefje en een uur later'waren 21 aanhoudingen gedaan. Verscheidene dezer kerels waren dragers van revolvers, dolkmessen, enz. enz. Men denkt echter niet, dat het deze kerels zijn, die de eerste gewelddaden pleegden Maandag avond. Intusschen hadden eene andere groep be toogers de ruiten uitgeworpen bij advokaat Tsclioffen, in het bisdom en in hel lokaal van den staf der burgerwacht. De slachtoffers van Maandag avond. De slachtoffers der woelingen van Maan dag avond zijn. Pieter Preuvade. 33 jaar oud, werkman, wonende St. Margarethastraat, gedood. Jozef Preuvade. 31 jaar oud, broeder van den eersten, metaalbewerker, wonende te Glain, gedood. Michel Bayot, wonende te St-Nikolaas-bij Luik. Deze bezweek terwijl men hem naar het gasthuis bracht. De drie mannen waren in het hoofd getroffen geworden. Onder de gekende gekwetsten treft men aan Een inwoner der rue Pieireuse, die ook een kogel in het fioofd heeft en in beden- kelijken toestand weggebracht werd Louis Raschen, van Grivegnèe, getroffen in do horst Clement Pelsen, ook getroffen in de horst een Rus, Wladimir L., 25 jaar oud, gekwetst aan de horst een 14 jarige knaap wonende Surletstraat de kleine Brisser, door een kogel in het linkerbeen getroffen. Al deze gekwetsten werden naar het gasthuis gebracht. Zij verkeeren in gevaarlijken toe stand, doch men wanhoopt niet hen te red den. Nog verscheidene andere gekwetsten worden tehuis verzorgd. TE VERVIERS Hier zijn de woelingen Maandag nacht ook bijzonder hevig geweest. Rond 8 ure 's aVonds was eene groote menigte op de Groenplaats samengeschoold ondanks liet verbod der policie en de ehargen der gendarmerie groeide die me nigte nog gedurig aan, zoodat er zich rond 9 ure ongeveer 10,000 betoogers nevonden. Deze wierpen met steenen naar de gendar men. Alsdan werd aan de pompiers hevel gege ven, hunne lansen in gereedheid te brengen. De betoogers werden nu van den eenen kant gechargeerd en van den anderen kant met water overgoten, doch het regende meer en meer steenen. Nu werd de toestand voor gendarmen en policie onhoudbaar. De gendarmen staken de bajonet op liet geweer en chargeerden alzoo. De betoogers vluchtten in'de koffiehui zen en bombardeerden van daaruit de gen darmen met pintglazen enz. Eindelijk trokken de gendarmen hunne revolvers en gaven vuur. De betoogers trok ken nog niet af. In de Hamerstraat braken zij den weg open, sloegen de kalseiden stuk en wierpen maar gedurig naar de gendar men. Zuiks duurde lot rond 3 ure 's morgends. Er waren talrijke gekwetsten. Een dezer de genaamde Karei Godefroid, 32 jaar oud had een kogel in de borst gekregen en bezweek Dinsdag avond. Twee anderen waren ook door kogels getroffen, terwijl een der tigtal door sabelhouwen, kolfslagen enz. gekwetst waren. Ook zeven gendarmen wa ren gekwetst. Zeventien betoogers, in wier bezit revol ver enz. werden gevonden zijn aangehouden en opgesloten. Anderen, die do gendarmen beleedigd hadden werden ook aangehouden, doch nadat hunne identiteit was vastgesteld, terug in vrijheid gelaten. Gendarmen en burgerwachten zijn gekon- sig-neerd. De algemeene werkstaking. Dinsdag rgorgend begaven zich afgeveer- digden naar de koolmijnen en fabrieken ton einde het werk le doen stilleggen. Van af 10 uren hebben vele fabrieken van La Lou vière, Haine-Sainl-Pierre, Manage, Morlan- welz geslöten en 's middags verletten meest al-de nijverheidsinrichtingen der streek. In de steengroeven van Zin nik en Ecïtussihes werd in den voormiddag de arbeid gestaakt. Ten 11 ure's morgens vertrok eene henile van verscheidene duizenden werkstakers naar La Louvière om d'iar het werk in de koolmijnen van Bracquegnies en Bois-du-Luc te doen stilleggen. Zij werden door een pe loton gendarmen geVolgd. Een honderdtal gendarmen waren reeds le La Louvière aan gekomen, alsook 300 jagers te voet, per bij- zonderen trein uit Charleroi gekomen. In den voormiddag trok een stoet van tot 5000 betoogers naar Jolimont, terwijl eene andere talrijke bende werkstakers van La Croyêre naar La Louvière kwam, daar eene meeting onuer de open lucht inrichtte. Andere henden liepen in destreek rond. Eene algemeene werkstaking komt uit te breken in den kolenbassijn van het Center en te Nijvel. In die stad zijn al do werkhui zen gesloten. In de bassijn van Seraing is het werk ins gelijks gestaakt. In den koolput Vieille- Marihaye is do staking volledig. In den put Kessales insgelijks zijn er 600 stakers. In de mijn Xerée te Flemalle- Grande, weigerden 300 mijnwerkers te da len. CSTSLftSEM Zooals ge zien zult, zijn de uilslagen voor den Senaat ook zeer bevredigend maar de aanwinst van stemmen is ietwat minder dan voor do Kamer. En dit juist maakt onze over winning nog grootscher, geeft er een veel gewichtiger beteekeuis aan. Voor den Senaat moet men 30 jaar zijn om te kiezen, voor de Kamer enkel 25 onze overwinning komt dus vooral van de jonge elementen de jeugd, het opkomend geslacht komt tot ons de toekomst onzer partij is dus ontegen sprekelijk gewaarborgd. Dit is de hoogste beteekeuis van den geleverden strijd. Provincie Antwerpen. Kiesdeeler voor den Senaat 21.129 Stemmen bekomen: De katholieken 84,518 j 1908, 31057 stemmen. 6 JUNI 1912 Hemptinne, De Schepper en Caaier. Liberalen 36,595 lijststcmmen. Gekozene M. de Bast Plaatsvervanger Ilr Vander- stegen. De socialisten 19,206 st. M. Chevalier is gekozen, suppleanl M. Verlinden. De katholieken behalen den nieuwen zetel. De liberale senator M. Van Zele is builen- gewilsd en vervangen dooreen socialist. In 1900 bekwamen de katholieken 65,883 en in 1908, 71,926 stemmen. In 1900 behaalden de liberalen 30.S35 en in 1908, 36,941 stemmen. In 1900 verwierven de socialisten 17,S3S en in 1908, 18.267 stemmen Aalst-A ii denaarde 4 uittredende senators, waarvan 3 katho lieken en 1 liberaal. Kiesdeeler 20117. Katholieken 60351 stemmen. Drij geko zenen Heoren De Sadeleer, Raepsaet en de Kerchove d'Exaerdo. Kartel 24359. Gekozen M. De Blieck. De Daensisten 8937 stemmen. In I960 hadden de katholieken 50250, in 1908, 56094 stommen. In 1900 hadden de liberalen 25896, in 80® vervolg. Om hem te behouden en zijne borst te ver sterken, reisde do grootvader met zijn klein zoon naar het vaste land-en zocht zuiderlijker oorden op. Maar de hemel wilde het niet. De jonge lieer Herbert stierf te Nizza. Dit ge gebeurde voor een half jaar omstreeks. Diep gebogen keerde de oudo heer naar Engeland terug en woont nog in stille afzon deritlg op zijne rijke bezittingen. Ik ben lieder nadat de bewaker Samson mij mijne berichten medegedeeld had, dadelijk naar Aslibrooli Hall geschreven, dat jufvrouw Aurora gered was want de schrik over dezen nieuwen slag van liet noodlot zou den ouden man kunnen dooden, wanneer hij door toeval uit de dag bladen gewaar werd, dat Hearts-ease-hall met het meerendeel zijner bewoners de prooi der vlammen geworden was. Dus staan uwe kansen goed, mijnheer John en nu hangt alles af van den afloop vau de ziekte uwer zuster, die aan mijn bijzonder opzicht toevertrouwd is. Handel dus met alle voorzichtigheid 1 Ik zal hier blijven tot dat het zich uitgewezen heeft, of wij verder eene krankzinnige te verzorgen, of eene naar den geest genezene geluk te wenscTien hebben. Nog op denzelfden dag kre^g .lack van den doktor het verlof om zijne zuster te mogen bezoeken. LIL VREUGDE. Op eon en hetzelfde uur van een der vroo- lijkste Junidagen van het jaar 1859 werden er door de geheimzinnige hand der Voorzienig heid gelijktijdig twee tooneelen van weder zien en wedervinden voorbereid, het eene in het huis van den heer Liniley, het andere in de herberg den Zwarten Hert. Harry Hazeldean was met zijnen vader uit Australië terug gekomen, en John Proudfoot, onze welbekende Jack met de lantaarn had de toestemming van den doktor gekregen, om zijne zuster te zien. Hij deed dit niet, zon der vooraf met groote zorgvuldigheid zijn uiterlijk in een zoo hoogst mogelijk voordee- lig licht te brengen. Met behulp van den ouden Wylie Oldaire, die eenig geld te zijner beschikking stelde, verschafte hij zich eene betere kleeding, schoor zich en bracht zijn haar in orde, zoodat hij het voorkomen van eenen heer kreeg, en Samson nauwelijks zijne oogen vertrouwde, toen Jack hem weer onder de oogen kwam. Deze verwonderde zich bijna over zichzelven en meende dat het hem in het geheel niet slecht gelukt was om als een oud Oxforder student voor den dag to komen. De doktor, wiens eenvoudig, goedaardig voorkomen op Aurora den besten indruk ge maakt had, zegde tot zijnen zieke, dat zij een bezoek zou ontvangen, dat haar zeker verheu gen zou, en liet het aan hare keus, om dit bezoek te bed te ontvangen, of zich aan te kleeden, ingeval zij zich sterk genoeg ge voelde. Waarom niet Ik gevoel mij geheel ge zond, antwoordde Aurora. Maar gij moet niet ontroerd worden, me vrouw, hernam de geneesheer, omdat daar door do ontsteking uwer hoofdwonde zich zou kunnen vernieuwen. Bolooft gij mij dit Met hart en mond, mijnheer Aurara kleedde zich aan zij was in de grootste spanuiiig en trachtte te vergeefs te bedenken, wie de aangekondigde bezoeker vier gekozenen, heeren Leclof, Derarainaix. Biart, Kocli. Plaatsvervangers: Heoren Cogels. Vercruysse, De Meester, Gilliot. Kartel 72.166 stemmen. Gekozen, liee- ren Vandennest, Van Pcborgen, Van de Walle-. Plaatsvervangers Heeren Vander- molen, Callens, Van Peetersen. In 1900 bekwamen de katholieken 61.177; in 1904 66.841 stemmen de liberalen in 1900, 45.715 in 1904 52.099 stemmen. Mechelsn-Turnhcut. Kiesdeeler 189G6. Katholieken 75,866, gekozenen heeren Wiltmans, Van Reynegom de Bu/.et, Cools en Raets suppleanten heeren Kmpain en Dufour. Kartel 29,856. Een gekozene M. Berg- mann. suppleant M. Depoorter. In 190O hadden de katholieken 61,020, in 1904, 62,051 stommen. In 1900 had het kartel 20,217, in 1904, 25,552 stemmen. Brabant Arrondissement Brussel Getal kiesbrieven 300191. Nietige stemmen 10269. Geldige stemmen 291.272. Kiesdeeler 19892. Katholieken 135780 lijststemnien Geko zen Heeren Braun, Mesens.DuBost,Dupret, de Ro en de Mnrnix de Sainte-Aldegonde. Liberalen 99461 lijststemnien. Gekozen Heeren Wie,:er, Han;-ez, Poulaert, Lambiolte en Gatteau. Socialisten, 56250 lijststemnien. Gekozen: JEJeeren Halel en Fléchet. De uitslagen tv Leuven.- Kiesdeeler 25.5SS. De katholieken hekomen 51,177 stemmen. Gekozen, heeren bacon Descamps,, en De becker-Remy. en als .plaatsvervangers Hee ren Hermans-Ausloos en Tieïemans. Het kartel heeft 31,616 stenm.en. Geko V/en' als effectieve M. Vanderkelen als plaatsvervanger M. Swinnen. Arrondissement Nijvel. Twee uittredende senators 1 katholiek en 1 liberaal. Kiesdeeler 29.932. Katholieken 29.932 stemm. M. Dumont de Chassart is gekozen. Het kartel 40.196 stemmen. M. Chariot is gekozen In 1900 bekwamen de katholieken 26,021 in 1904, 25,804 stemmen. In 1900 behaalden de liberalen 27,177 in 1904, 29,840 stemmen. Provincie Oost-Vlaanderen. Gent-Eechloo Kiesdeeler 19205. Katholieken 80446 lijststennnen, 4gekoze nen Heeren do Kerchove d'Ousselghem, Vercruysse, 't Kint de Roodenbeke en Libbreclit Plaatsvervangers Heeren de Dendernio»de-Sint Niklaas. 4 uittredende senators, 3 katholieken en 1 liberaal. Kiesdeeler 20.287. Katholieken 68.492 stemmen. Drij geko zenen Heeren Mertens, De Neve-de Roden. Van Naemen. PlaatsvervangersHeeren Schellekens, de Brouchoven-de Bergeyck, Libbreclit. Liberalen 20.287 stemmen. Gekozen M. Coullier, en als plaatsvervanger, M. Goossens. In 1900 behaalden de katholieken 55.791, en in 1908, 62.916 stemmen. In 1910 bekwamen de liberalen 15.654 in 1908, 20.303 stemmen. West-Vlaanderen. A rrondtssement- Brugge. 2 uittredende senators, een katholiek en een liberaal. Katholieken 27.681. Gekozen M. Van Ockerhout als effectieve en M. Van Caloen, als plaatsvervanger. Kartel 17.536. Gekozen M. De Gloedt, als titelvoerende, en M. Van Reybrouok, als plaatsvervanger. M. Delanier is over 't hoofd gesprongen door M. D« Gloedt. Er is groote ruzie in 't liberaal huishouden. In 1900 behaalden de katholieken 23,569 stemmen in 1904, 25.420 stemmen. Ib. 1900 bekwamen de liberalen 12.816 stemmen in 1904, 13.53L stemmen. Rousselaere-Thielt. 2 uittredende senators 2 katholieken. Nu waren er 3 zeiels te verdeelen. Kiesdeelér 150S7. Katholieken 55261. Drie gekozenen, hee ren De Jonghe d'Ardoye, Van der Bruggen en Van den Bossche als plaatsvervangers heeren Mulle de Terschueien, Döieay en Carpentier. In 1900 en 1904 w aren de katholieken ge kozen zonder strijd. Kot Irijk-Ieperen. 4 uittredende senators drie katholieken, een liberaal. Kiesdeeler 2322S. Katholieken 69605 stemmen. 3 gekozen en Heeren Vercruysse, Fraeys de Venbeke, Vandenpeerebooiu. Plaatsvervanger M.Lan- das. Kartel 29747 stemmen. Gekozen M. Van- devenne en ale plaatsvervanger M. Victoor. In 1900 hadden de katholieken 55813, in 1904, 59664 stemmen. In 1900 hadden de liberalen 22752, in 1904, 25578 stemmen. Provincie Limburg. Hasselt-Tongeren-M&eseych. Aftredend waren 3 katholieke senators. Moesten gekozen worden nu 4 senators. Er zijn twee lijsten, katholieken en libe ralen. wel kon zijn. Toen er kort daarna zachtjes aan de deur getikt \verd, klopte ook haar hart met sterker slagen. Zij riep zacht Bin nen en onze vriend verscheen, lachende onder zijne tranen, in de geopende deur. Zon der zich te bedenken of zich te verwonderen herkende hem Aurora. John, mijn goede, lieve John riep zij hem te gemoet en breidde hare armen uit. Met eenen jubelkreet sloot haar de geluk kigebroeder aan zijné borst. God zij geloofd, ik hob mijne duurbare zuster weiier O, mijn lieve, eenige broeder, om wien ik zoo lang gebeden heb, eindelijk eindelijk zijt gij dan weer terug gekomen Ik weet heel wel, goede John, water met mij gebeurd is ik weet, dat ik een langen, langen tijd de helderheid mijner denkkracht verloren gehad heb geloof daarom niet, dat ik niet bewust ben van zijnen tegenwoordigen toestand, en vrees niet, dat ik mij over mij zelve bedrieg. Nu,daar ik u weder heb,nu gij mij beschermt, is alles goed. Zekerlijk heb ik wei verloren, maar de tijd en de onderwerping, die door de noodzake lijkheid verwekt wordt, heelt de diepste won den. Alsgij bij mij blijft, John, dan ben ik toch uit het duistere, verschrikkelijk huis gekomen, waarin men mij zoo vreeselijk mis handelde Dit huis bestaat niet meer, lieve zuster. Een grooto brand heeft het vernield, en ik redde u door het venster uwer cel. Bij het afdalen op eene ladder trof eon nedervallende steen u aan het hoofd. Schrik en bloedverlies waren de oorzaak van uwe bedwelming intusschen geloof ik, dat juist deze oorzaak de helderheid van uw verstand weder te voor schijn geroepen lieeft, welke u door eene slechte behandeling ontnomen was. Maar dit alles is voorbij, mijne lieve. Ge loof mij, het zal ons nog gelukken, in de toe komst blijde dagen te beleven. Onze vader heeft groote verliezen ondergaan. Die hij be minde, werden hem allen door den dood ont rukt, en die hij van zich stootte, gij en ik, zijn in het leven gebjevon. Zouden wij niet in staat zijn, Aurora, om hem liet verlorene te vergoeden Arme vader fluisterde Aurora in eene vrome opwelling van 't gemoed. Laat ons trachten John, ons met hem te verzoenen. Wij zullen aan hem schrijven, dat wij bereid zijn, hem door trouwe liefde de dagen van zijnen ouderdom te vervroolijken. John beloofde dit en deelde haar mede, dat de zaakgelastigde van hunnen vader, de heer Wylie Oldaire, nog tegenwoordig was om naar haar wolzijn te vernemen en verdere afspraak te maken over haar onderhoud. Aurora ontving den ouden'advokaat vrien delijk. Deze gaf op zijne eigene verantwoor ding eene som van vijftig pond aan John Proudfoot en verklaarde nu naar Londen te zullen terugreizen, terwijl hij broeder en zus ter voorstelde, de vrije, frissclie landlucht in de omstreken van het dorp nog gedurende eenigen tijd te blijven genieten. Maar John moest hem beloven, hem berich ten te zenden zoo hij met zijne zuster van plan veranderde en hem te bezoeken, in geval hij zich naar Londen begaf. Daarentegen verzocht John den advokaat hem de verdere ophelde ringen aan zijnen vader over te laten. De advokaat, die zelf reeds met den eenen voet in het graf stoncTen zich het verschrik kelijk uiteinde van de liefdeshistorie van Adair eu Blanche herinnerde, waartoe hij de hand geleend had, begreep de hoogere aansporing om behalve aan zijne zaken ook te denken aan de ware menschelijkheid.Nog eene andere reden bewoog hem ook John te begunstigen, de hem bekende afkeer van Squire Proudfoot voor zijnen neef Tom. De broeder en zuster, door de waardin, den geneesheer en de overige huisgenooten met de grootste kieschheid behandeld, genoten do herwonnen kostelijke vrijheid met de innigst© vreugde zij dwaalden met elkander rond langs de tuinen van het dorp, tusschen de golvende korenvelden of op de groene heuvels en gevoelden zich beide naar lichaam en ziel als nieuwgeboren. Hunne gausche omgeving herinnerde hun levendig aan het aangename, verrukkelijke landleven in het ouderlijk huis en wekte een zoet verlangen op in liunne ziel zij waren in staat, over alles, zelfs de droevigste voorval len, die zij in het verloren ouderlijk huis en in den vreemde beleefd hadden, met een be daard gemoed te spreken. John werd met eene onbeschrijfelijke ver rassing gewaar, dat zijne zuster in het geheim gehuwd wasgeweest met Seymour Hazeldean, I zoodat het dezen, wanneer hij liet gewild had, gemakkelijk zou geweest zijn haar zelfs tegen den wil van haren vader als zijne echtgenoot op te eischen en mede te nemen. Dit had hij echter niet gedaan, maar haar in de handen van haren al te strengen vader achtergelaten. Het kind, dat in tegenwoor digheid van Rezia Crowne des nachts te Ash- brookhall ter wereld gekomeu was, was levend geweest, dit herinnerde zij zich nauw keurig. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2