Hst ontslag van t. Du G atiüöü bij ds Daensislen Door een vlieger gered Da Parijzer gemeenteraadsleden DE KAPITEIN Wat er gereed is liet vre&selijk ongeluk van Temsche Noy een slachtoffer overleden 2 rata DE VOLKSSTEM 30 APRIL 1013 Ëaropa'3 wil doen gelden,'t zij alleen of met 3e mogendheden die daartoe zouden bereid frijn. De Balkanstaten blijven solidair. Men meldt uit Belgrado aan den Temps. - Men bevestigt dat alle krijgsverrichting Van wege Oostenrijk tegenovor den Montene gro de vier verbonden Balkanstaten in eene wederzijdscho verbintenis zal zien optreden. Terugzending van Turksche soldaten. Men zegt te Constanlinopol dat Grieken land erin toestemt om 4000 man van hol weslerloger naar Constar.tinopel over te brengen bij middel van Italiaansche sche pen. To Constanlinopel worden do noodige maatregelen genomen om ze te huisvesten jen do zieken te verzorgen. Scutari koninklijke residentie. Men moldt uit Selim aan de Deutsche Tages Zeilung dat de koning van Monte- nogro Scutari als koninklijke verblijfplaats £ou uitroepen. Oostenrijk zou deeluilmakon van het Balkansch bondgenootschap. Eene briefwisseling uit Belgrado aan de to Tribuna uit Home bevestigt dat Oosten rijk hot Balkansch bondgenootschap zou bij lroden. x Een ziekelijke ouderling, M. B..., was Saterdag avond in een licht rijtuigje, he spannen door een ezol, op het slrand der Aulhiebaai, nabij Borck' (Frankrijk) uitge reden. Eensklaps begon bet gespan in het zand te Verzinken, en of do ezol ook al trok, liet was vruchteloos. Het anno dier zakte weldra ook lot midden do poolen in het zand. En de zee kwam al hooger en hooger, en zou weldra hot gespan hereiken. Eene vreeselijko dood stond don ouder ling te wachten, zonder de toevallige tnsschenkomst van een vlieger, korporaal Strohl, die van een tochtjo terugkeerende, met zijn toestel hoven hot strand van Berck vloog. Zeer vcrwondord te zien dat het ge span, ondanks den gevaarlijken toestand zich niet verwijderde, daalde de vlieger dicht genoeg bij het strand neder, om de signalon te bemerken, welke den onderling deed, en zich te vorgowissen, dat alleen eene krachtdadigo poging den zieken man van eene akelige dood kon redden. Een visscher, het vliegtoestel dicht bij het strand bemerkende, dacht dat deze wou tanden en wildo den vlieger verwittigen, dat de plaats zeer gevaarlijk was. Hij trad nader en bemerkte alsdan hot rijtuig. IJlings liep hij de bewakers van den vuurtoren verwit tigen, en samen waron zij zoo gelukkig den euderling te kunnen redden. TE GENT Maandag namiddag word ten stadhuizo van Gent, door de stedelijke overheid een banket aangeboden aan de leden van den Parijzer Municipalen Raad, die zich Zaterdag te Gent bevinden. Talrijke heildronken werden ingesteld, door MM. Braun, burgemeester, Klobu- kowsky, Fransche gezant te Brussel, Galli, voorzitter van den municipalen raad, De Vos, burgemeester van Antwerpen,Falloige, «chepene van Luik, Marraud. algemeene kommisaris van Frankrijk hij doTentoonstel- Jing, Cooroman, voorziltor der Tentoonstel ling en Vilmorin, lid der jury der floraliën. In de floraliën Maandag werden er ongeveer 15.000 be- MET DE ROOIDE 52-A.I^23E:iV (Gle VERVOLG.) Telkens, als een geguillotineerde hem voor jbij trolc, bloef hij voor hom staan en deed op liju lichaam de ijzingwekkende beweging na van do guillotine. Noirot begreep dit verwijt en trachtte de pogon te sluiten, maar liet nachtelijk visioen was tot don bodom derziol doorgedrongen »n telkens vond hij het weór. Do tijd bracht veranderingen, noch ver pachting aan in den toestand van den ODge- jukkige. Den morgend na deze ontzettende droomen, Bis elke geguillotineerde Noirot liet mes in de torst scheen te ploffen, sidderde hij onophou delijk, werd met duizelingen overvallen en iypggelde op zijne boenen, terwijl de gobre- ten van den ouden dag in hem in verbazende Terhouding toenamen. Madeleine toonde zich nooit minzamer en lieftalliger, dan op de dagen, waarop haar K>m aan de wanhoop ton prooi was. Hoezeer beminde de ongelukkige Noirot dit Eenvoudige meisje om hare ware godsvrucht lii kinderlyken ootmoed, waarvan zij dage- fcjks bewijzen leverde Met welke buitenspo- |igo mildheid bood hij haar voorwerpen aan, jraaraan de vrouw in den regol zoo gehecht is 4n welKe zy minachtend van de hand wees. Ja, hij had het meisje innig lief, vernederde tpch voor haar en zou op haar verlangen zelfs f\Jn leven hebben ten beste gegeven. zookers gokontroleerd. Prins en Prinses Ka rei Napoleon, vergezeld van een ordonnans officier,zijn ook de Gentsehe floraliën komen bezoeken. Sommige personen zijn de meening toege daan, dat de floraliën, thans zoo prachtig niet zijn als vijf jaar geledon in hot Casino. Zulks komt hieruit, dat de zaal, waar zij thans gehouden worden, veel hooger is dan deze in den Casino. Het elfekt vermindert daardoor misschien in 't zicht doch hot is onbetwistbaar, dal nooit eene dergelijke tentoonstelling is te zien geweest, noch te Gent, noch elders... Er wordt ook beweerd, dat planten en bloemen de laatste dagen der floraliën niet meer zoo prachtvol zullen zijn, als de eerste dagen. Niels is moer onjuist. Inderdaad, de afgesneden bloemen, worden dagelijks ver nieuwd en do anderen slaan in potten en bloeien er als in de serren. Dug blijft alles steeds frisch. Do ingang8prijzen zijn nu als volgt Woensdag 30 April en Donderdag 1 Mei (O. H. Hemelvaart) 3 frank. Vrijdag 2 en Zaterdag 3 Mei, 2 fr. Zondag 4 Mei, 1 fr. Behalve de floraliën en Oud-Vlaanderen, is alleen het drank en spijshuis van het Burgershuis gereed. In al de andere gehouwen, wordt met koortsige haast gewerkt om zoo spoedig mogelijk in gereedheid te zijn. Er wordt ge klopt, geverwd, enz, enz. Verscheidene afdeelingen beloven recht prachtvol, leerrijk en tevons ook hoogst be langwekkend te zijn. Het tweede slachtoffer, Jan Van Bunderen, 51 jaar oud, gehuwd on vader van verschei dene kinderen, is Maandag ook overleden. Maandag avond was August Clooster- mans nog steeds in leven, doch daar de onge lukkige de ruggraat gebroken is bestaat er niet de minste hoop hem te kunnen redden. De toestand der andere gekwetsten, Van Sam en Boel is betrekkelijk goed, doch zij zullen geruimen tijd workloos moeten blijven. De slachtoffers konden door het parket niet ondervraagd worden, daar de geneesheeren de volslrekste rust aanbovolen hadden. Hoe het ongeluk gebeurde, is nog niet juist bewezen. Wij hebben ter plaats ver nomen, dat het werk dat Zondag aan den ophaalbak moest uitgevoerd worden, in andere omstandigheden nog was gedaan. Toen bond men gewoonlijk den ophaalbak rnet touwen vast aan de ijzers die in den muur gemotst zijn, en waaraan de rechte staven aan vast zijn, waarover den bak schuift. Nu zou men do touwon enkel rond de rechte staven hebben gebonden en niet boven de ijzers die uit den muur steken, Aldus zouden de touwen gelost zijn. Men vertelt van den anderen kant dat de louwen die den ophaalbak moesten op die hoogte houden, niet geheel vast waren, toen reeds de kettingen gelost werden. De juiste ooorzaak is door het parket nog niet vastgesteld. De eerste veronderstelling schijnt echter de juiste te zijn. De ontroering dio dit pijnlijk ongeluk on der de bevolking heeft teweeg gebracht is onbeschrijfelijk. Zondag was gansch de gemeonte te been. Persosrssn die eene plaats zoeken, of eene aanvraag willen doen, huizen of ka mers huren, voorwerpen verloren hebben, enz., zullen door onze «Kleine Aankondigin gen» den besten uitslag bekomen. Maar Madeleine verlangde meer, zij vroeg zijne ziel Een bekwaam heelmeester wacht dikwijls opzettelijk alvorens hot mes in de wonde te zetten, en Madcleinb meonde, dat God haar het uur zou openbaren, waarop zij tot haren oom zou kunnen zeggen Dio onrechtvoordig bozeten goederen, dat geroofde fortuin zijt gij, oom, op uw eeuwige zaligheid, verplicht terug te geven. Op zekeren dag ging Madeleine alleen naar het strand, zij wildo de steile rotsen nog eens beklimmen en de plaats zien, waar zij den dood zoo nabij was. 't Was in den herfst, de zonnestralen waren minder scherp geworden de golven namen rijker kleuren aan en de waterspiegel had een bronsachtig aanzien. Madeleine dacht aan het groote raadsel der toekomst en zocht peinzend do oplossing er van. Do armen, die haar giften weigerden, vingen vreugdevol hare woorden op, en de kinderen liepen haar blijmoedig to gemoet. Eenigo bejaarde landlieden groetten 't meisjo en dit bewijs van achting trof haar. Toen Ma deleine de rotsen beklommen had, zetto zij zich neèr, en met de kin op do ellebogen leu nend, zag zij strak voor zich en li9t zich wie gen door het gedruisch van de zee en het ge kweel van don wind. Eensklaps hoort zij boweging onder zich In do grot, waarvan do rotspunt een eind zee waarts uitstak, en een man treed to voor schijn. Hij had een gebedenboek in de hand en^omhoog ziende, zag hij tot zijne verbazing Madeleine en groette haar eerbiedig. M. Roscoff, sprak do welluidende stom van het meisjo, als gij 't mij toestaat, wenscb ik wel een woord met u te sprekon. Met mij, mejufvrouw vroeg Roscoff verwonderd Wij hebben den briof meegedeeld waarin L. Du Catillon zijn ontslag goeft van do partij der Daensislen. Dal ontslag heeft groote opschudding vencehtImmers, Wid is Leonce Du Catillon L. Du Catillon is een der stichters der cliristene democratie. In de jaren 1890 was hij reeds christen xlomocraat, verscheidene jaren reeds vóór dat P. Daens wilde demo craat spelen. Niemand meer dan Du Catillon heeft voor de christene volkspartij gewerkt, gestreden, geofferd en geledon. Hij was een der beste gaze [schrijvers en volksredenaars der domo- era len. Herhaaldelijk streed hij in de kiezingen voor de Kamers ini 't arrondissement Den- dermonde, en eenmaal was hij bijna geko zen, zelfs onder 't raeerderheidsstelsel. Waarom geeft du Catillon zijn ontslag bij de Döensisten? Hij schrijft het zelf in zijnen opon brief aan P. Daens: le) omdat hij in geweten P. Daens en den afgovallen priester, Fonleyne moet afkeuren, 2e) omdat P. Ufiens zich meer Socialist toont dan do socialisten zelf, bijzonder in do algemeene werkstaking. 3e) omdat hij dè werklieden teveel be mint, om ze te bedriegen zooals P. Daens liet doet. 4°) omdat do rol der christene volkspartij gedaan is de katholieken zelf zijn de ware democraten geworden. Brussel. Dramatische zelfmoord. De menigvuldige wandelaars, Maandag na middag, langs do Louisalaan te Brussel, waren eensklaps getuige van een drama. Een welgekleede dame van zekeren ouder dom trok plotseling een revolver uit den zak, en schoot zich twee kogels in het hoofd. De ongelukkige startte, doode'.ijk getroffen, ten gronde. Seffens snelde men de vrouw ter hulp, en droeg haar naar liet kommissa- riaat dor 6° wijk. waar men bij de aankomst bestatigde dat de gekwetste bezwoken was. Het lijk werd erkend voor zekere Mad. wed. S., geboren Louise Mario L., wonende Sint Jorisstr.te Brussêl.Men kent do oorzaak niet dezer wanhopige daad. Het lijk der onge lukkige werd naar hare woning overge voerd. 'to Vrouwelijke bandieten, Zondag nacht, rond 4 uur, hielden agenten der 7e afdeeling in de wijk van het Vergotedok twee vrouwen aan, dio bozig waren met een dronkaard te plunderen. Nadat hunne een zelvigheid werd vastgesteld, werden beiden losgelaten. j Drie uren nadien werden dezelfdo vrou wen, in de wijk dq£ Kruidluinlaan, opnieuw aangehouden door ile politie. Zij hadden de geldbeui-9, bevattend 40 frank, aan een man ontrukt. Men vond het gestolene in hun be zit. Ditmaal werden deze twee vrouwen-ban dieten ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. De dieftlal in het huis Pathé te Ant werpen. Een tweede aanhouding te Brussel. Onze lezers weten dat er in deze gewichtige zaak reeds een aanhouding werd gedaan door don agent Stockman, van St-Joost-ten-Noodq. Dezo ging gisteren avond tot eone tweede aanhouding ovnr. Hij legde in de Brabantstraat do hand op een Franschmun, oud 20 jaar. Beide aangehou denen legden voliedige bekentenis af. De vrouw van een hutpier wordt opgezocht. Met u, mijnheer. Roscoff beklom de rots en bleef op eenigen afstand van het meisjo staan. —Kapitein Roscoff, herkent gij deze plaats? Men noemt haarde Spookgrot, méjuf- vrouw. Ik heb haar'het Verlossings-eilandje genoemd. De kapitein boog stilzwijgend het hoofd en het meisje vorvolgde Mijn oom is u gaan bedanken, omdat g!ij mij het leven hebt gered en tot mijn spijt bon ik daartou nimmer zelve in dc gelegenheid geweest, doordien gij ons huis vlucht... Is hot edelmoedig, mijnheer, arme wezens van dpn dood to redden, dio zich niet zouden beklaagd hebbon, als zij waren gestorven en voor dezo zich niet medelijdond te tbonen Voor Iemand van uw karakter, mijnheer, was er evenwel een grootscho taak to vervullen en indion ikde kapitein Roscoff was, zou ik mij iiiet burger Noirot hebben verzoend. Mejufvrouw/.. hernam Roscoff srnee- kend. Laat mij uitspreken, hernam het meisje, 't Is zeker do eerste en leste maal, dat ik u raad vragen en een verzoek kan doen... Ik maak mij geen illusie van hot verwijt, waar van mijn oom en ik het voorworp zijn... Wan neer men tot op don bodom van mijn hart kon zien, zou mep mij niot liohtveerdig ver denken eone fortuin to willon behouden, waaraan ik niet het minste gehecht ben maar men beoordeelt mij naar den uiterlijken schijn en pij gelooft, oven als de groote hoop, dat Madeleine Noirot mot haar bruidschat, 't wapenschild voor haar echtgenoot zal beta len... Weot echter wel, dat ik slechts een arm meisje ben, veroordeeld om veel te lijden, dat ik als kristin vol liefde aauveerd, en 't is- 5e) omdat de daensisletnj geworden is demagogie, slechte democratio, volksfop- perij, en antiklerikalismus 1.1. a. eone on godsdienstige partij P Welke schrikkelijke banvloeken over de dacnsistenpartij Welke verpletterende vcroordeeling J Slechte demokratie i Daensismus is anticlericafismus Dit hebben wij sedert jaren herhaaldelijk gezegd en bewezen maar toch doet het ona genoegen, en is het eon geluk en geruststel ling voor ons geweten van katholieken, vast to steller, dat een man als L. du Catillon on zen strijd tegen de Daensislen goedkeurt. Mogen vele hristene demohratendie 'bij de Daensislen nog verdwaald zijnde stem van hun geweten aanliooren en volgen, zoo als hun ouden hoof'dman, L. Du Catillon. En P. Daens, wat antwoordt hij Niets Niets Zooals altijd als hij er be lang hij heeft de waarheid te vorzwijgen J Hij zwijgt als een graf Van dien belangrijken brief geschreven door iemand die oneindig veel gedaan heeft voorde partij, reptP. Daens geen woord in zijn «Land van Aalst» Hij durft dien brief niet overdrukken. Zoo dooft die noodlottige man de 9tem van zijn geweten en zoo verstopt hij do waarheid voor zijne bedrogene lezers 1 Zijn geweien dooden, de waarheid moed willig verzwijgen wreedewreede dingen Hoo diep, hoe schromelijk diep is do daensisterij gezonken 1 Bloedig gevecht. Maandag mor gend, rond uur, had in do Hoogstraat een gevecht plaats. Do policieagent Debceuf kwam lusschen, doch hijjwas verplicht den sahol te trekken om do vechters uiteen lo drijven. Dezen koerden dan hunne woede op den den policieagent. Een der woestaards bracht hem een stamp toe in vollen huik. De agent sloeg met de sabel en kwetsto zijnen aanrander aan het hoofd. Dezo een genaamde J.-B. Van G..., 23 jaar oud, wonende Van- liergang', word in. het St-Pietersgasthuis verpleegd en vervolgens naar het gevang van Vorst overgebracht, voor eene straf, die hij nog uit te doen had. Het gestolen halssnoer. Onze lezers zullen zich herinneren dat over eenige dagen eeno gravin, die lijdelijk hij M. den markies deBeauffort, senator, verbleef, een kostbaar halssnoer kwijt geraakte. De policie werd verwittigd, opende een onderzoek, doch het halssnoer blöef onvindbaar. Maandag werd do policie verwittigd dat de gravin hot halssnoor terug gevonden had in eeno valies, waarin zij liet zelf weggeslo ten had. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is al tijd goed, want ik eisch don naam Vincart Fils op mijne pakken chicoree der Trap pisten. 1500 St-Jans-Molenbeek. Brand in eene brouwerij. Maandag morgend, te 4 ure, is brand uitgeborsten in do brouwerij Van den Heuvel, Ninoofschen steenweg, te Molenheek. Het vunr ontstond in do afhan kelijkheid waar hel pek wordt bewaard. De pompiers der gemeente bovonden zich spoo- dig Ier plaats en na twoe uren krachtdadige werking, gelukten zij er in den brand tot dit gedeello dor brouwerij te beperken. De schade is groot. De oorzaak dor ramp is niet gekend. Vjf ionge dieven aangehouden. Vijf jonge kerels drongen Zondag avond op de slaapkamer van Mevr. Lova, herbergier ster, Zwarte Vijverstraet, te Molenbeek. Zij braken al de meubelen open en legden de deze kristin, die vurig verlangt het kwaad uit te wisschen. Zeg mij waar de erfgenamen van de familie de Kéroulas gebleven zijn. Mejufvrouw. vroeg Roscoff, kent gij het klaaglied niet van den Kapitein metderoode HANDEN Madeleine schudde wrevelig hot hoofd. Ik ken dat onteerend lied, maar de per soon, bekend onder den roemrijken naam van den Bretanjer redder, van kapitein Roscoff, kan onmogelijk een moordenaar zijn... Roscoff sloeg een dankbaren blik ten he mel. Ik neem uw opgewekten blik tot ge tuige, riep Madeleine, doch vooral mijn eigen geweten... Neen do edele menschenvriend Roscoff kar. geen moord hebben bedreven en behalve God weet gij een geheim, hetw elk ik u verzoek mij meê to deelcn. Waarom, mejufvrouw vroeg Roscoff bewogen. Gij vraagt mij waarom, mij, de nicht van den man, die, de goederen van de familie de Kéroulas in zijn bezit heeft Gij wenscht dus... Zo terug te geven aan wien ze toebehoo- ren, en de man dio mij als kind heeft aange nomen, zal go wis de voorkeur geven aan vroegere armoede boven een rijkdom, die mij walgt. Mejufvrouw, gij zyt een engel Antwoord mij liever, kapitein Roscoff, en zeg mij of de burggraaf Hector de Kérou las inderdaad dood is, dat is of hij onder uwe oogon is gestorven...? Neen antwoordde Roscoff vastberaden. maar hij is in een storm bij de Antilles om gekomen. Ha! ik dacht hot wel, hernam Madeleine met geestdrift, ik dacht hot wel... hand op 180 fr. en eenige juwoelen. De heer Maingie, politieofficier, hield do jonge dieven nog denzelfden avond aan. De gestolen voorwerpen en drie der ontvreemde bank briefjes werden teruggevonden. Elsene. Gauwdieverij op de foor Een policieagent bc-trapto Zondag namiddag op het foorplein van Elsene, Sint Kruis plaats, een kerel die M F. V., wonend in do Graystraat, ontlastte van zijn gouden zakuurwerk met dito ketting. In het kom- missariaat vond men op don pick-pocket hot uurwerk en de ketting en eene kostelijke gouden halsdoekspeld, welke hij van een anderen persoon had gestolen. De plichtige, wonend in de Koolenstraat, is een onver beterlijke oudveroordeelde. Eppegem. Erg aulomobielongeluk. Do autogeleider Pielor R..., 27 jaar oud, in dienst van M. Ncuffels, handolaar, St-Culhe» rinaplaats, te Brussel, gebruik makend van do afwezigheid van zijn patroon, reed met de twee winkeljuffers van M. Neuffels en eene andore juffer per automobiel naar Antwerpen. Gekomen te Eppeghem, liep de auto in volle snelheid tegen een hoorn. De schok was geweldig en do twee inzittende vrouwen werden uit liet voertuig op den steonweg geslingerd, waar zij bowusteloos bleven liggen. De twee magazijnjuffers, Mario Gregoire en Ras hadden eene schedelbreuk de chauf feur en do andere juffer waren minder erg gekwetst. Allo vier werden naar het gasthuis van Vilvoorde gebracht. De automobiel werd geheel vernield. De huisvrouwen ondervinden dat de Chicoree TALPE de gesparigste is. 1063 Ninove. Erge hoefslag. Maandag voormiddag leidde F. Renders van Meorbeke, het paard van zijn meester, Van der Slraoton Frans, naar de weide. Toen hij het paaad los liet, begon liet dier eensklaps te slagen en trof Renders juist op den mond, zoo erg dat al zijne landen uitgeslagen werden. Ongeluk. Eenige stonden later viol in de Burgstraat, L. De Schepper, van Pa- mel. voormansgast hij René Do Cooman, op do markt van zijnen wagen, met het onge lukkig gevolg dat het voorste wiel over zij nen voet reed en verpletterde. Audenaarde. Wanhopige daad. Maandag voormiddag, rond 11 ure, ging een dienstbode van het hospitaal op den zolder van de bakkerij, aan het achtergebouw ge legen, en vond daar Engclberlus Van Dyck, rond de 70 jaar oud, kostganger in het hos pitaal, liggen. Deze had met oen revolver hem door den kop geschoten men had hem sedert Zondag niet meer gezien, nevens hem lag een brief aan zijne familie gericht. Men kent de oorzaak zijner wanhopige daad niet. Lokeren. Zelfmoord. De gonaamde Alfons Rombaut, haarsnijder, 30 jaron oud, heeft zich Maandag op don zolder van het kosthuis Hamme opgehangen. Hot was 6 ure toen men het lijk ontdekte. Volgens do verklaring van dón hijgeroe pen geneesheer, moet de ongelukkige zich reeds van in den voormiddag verhangen heb ben. Hij leefde gescheiden van zijne vrouw. Sinds eenige dagen was hij zeer diepzinnig, Lebbeko. De drank. Maandag na middag kwam de genaamde Alfons De W., dronken te huis. Hij zocht twist met zijne ouders, mishandelde hen en sloeg ten slotte heel den huisraad aan stukken. Daarna ging hij zijne beste kleederen aan een gebuur ten geschenke geven en trok er van door, zeg gende dat men hem niet meer zou terugzien. Hij begaf zich naar de spoorbaan, nabij de Mandckensslraat en toen de trein van 7 ure aankwam wierp hij zich voor do lokomotiof. Hij werd aan stukken gereden. Erg ongeluk. De landbouwer Pli. Van Rossem, gehuwd en vador van 7 kinde ren, kwam mot zijne kar langs de Statie- Maar wie of wat bevestigt u zijnen dood Eigenlijk niets of niemand met zeker heid, want toen ik den burggraaf op een on bekend eiland achterliet, was liet een stikdon kere nacht. Toen ik later deze onbekende stip in den oceaan zocht, vond ik den naam vao Hector op de boomen gesneden, maar de graaf zelf was later aan boord opgenomen van een koopvaardijschip waarnaar ik even eens inlichtingen inwon. De Xenopiion leed schipbreuk in liet gezicht der Antillen. Van dien tijd af zoek ik onverpoosd en overalhelaas echter, bedricgelijke hoop, nuttelooze pogingen De burggraaf zal ver moedelijk wel nimmer in Frankrijk terug- keeren, want ware hij niet sedert jaren dood. hij zou reeds lang in zijne vadorstad zijn te ruggekeerd en nu de revolutie voorbij is mot zijn verloofde gehuwd zyn-. Wie is die verloofde vroeg Madeleine nieuwsgierig. De dochter van den voormaligcn kapi tein van de Sainte-Anne den graaf de Ké roulas. Die dochter is dus de eigenlijke erfge name ja, mejufvrouw, maar zij, die den naam van de Kóroulas voerde, heeft hem verwis seld met een homelschen naam. Nochtans i» hot niet onmogelijk, dat gij niet weet watin de gansche streek, bekend is. --Kapitain, do landlieden spreken niet tot do nicht van Noirot... maar zegdet gij Diet, dat jufvrouw do Kéroulas... Thans zuster Marie is... Wat...! zij.,.! riep het verbaasde meisj» uit. (Vervolgt,)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2