Jacques de Orancian Eene vreeselijke botsing tiwilenlaml De geheimzinnige zaak van Msrcken-bij-Dixmuiöe Nieu wsberfchten 'T WIT STGÜPKE '„VTtt vanfJAQUES HEEFS Oude Genever Splesjelfalirlak A. L. MEYVAERT 2 IN DUITSCHLA ND Een ex press trein op cc-n tram gebotst. Een vreeselijk ongeluk had Vrijdag te Essen-aan-Roer plaat». Een tramrij- tuig naderde eene barreel en zooals ge woonlijk ging de ontvanger zien of de baan vrij was. Bedrogen door den mist, gaf hij het fingnaal, dat de trara kon doorrijden. Op hetzelfde oogenhlik kwam de ex- presstrein van Berlijn in volle vaart af gereden en botste op den tram. De schok was zoo geweldig, dat de tram een twintigtal meters ver gewor pen werd. Onmiddellijk stegen uit het tramrij tuig hartverscheurende hulpkreten op. Spoedig werden de reddingswerken aan gevangen. Uit den half verbrijzelden tram werden vier lijken gehaald. Twee andere personen waren zoo erg gekwetst dat zij nog slechts enkele uren te Wen hadden. Er zijn nog een tiental anuere min of meer zwaar geworden. De expresstrein kon slechts een vijf tigtal meters voorbij de plaats der ramp stoppen. De spoorwegoverheden, het parket, enz., ziiu ter plaats om een onderzoek te doen en de verantwordelijklieid vast te «tellen. FRANKRIJK Halsrechtlng. De genaamde Dela- cour, den 9 November ter dood veroore deeld om zijn dochtertje vermoord te hebben, is Vrijdag morgend te Charle- ville, om 5 u. 58, gehalsrecht. Hij be klom moedig het schavot en bood gee- non tegeusiand toen men hem op de plank bond. Priesterlijke zelfopoffering. Te St-Etienne-du-Bois (Vendée), kreeg een man, in November laatst, de zwarte pokken. Men weet hoe besmettelijk die ziekte is. Allen verlieten den ongeluk kige. Maar in een christen land, zegt La Croix vindt de mensch, die van iederen verlaten is, een vriend die hem trouw blijtt: de priester. De pastoor van de parochie, M. de abbé Barthet, ging den zieke herhaaldelijk bezoeken en bracht hem de vertroostingen van den godsdienst. In zijne erkentelijkheid reikte de zieke de handen aan den pries ter om de zijne te drukken en hem te bedanken. De priester trok de zijne niet terug. Eenige dagen later viel de pastoor die niet had opgehouden den man te helpen, op zijne beurt ziek en stierf als slacht offer van zijné zelfopoffering. De aanslag tegen Chiritepacha. Men heeft te Parijs, de handelaars te ruggevonden, die den hoed en de klee- dingstukken welke de aanrander van Cberif-pacha droeg, teruggevonden, doch deze hebben geene enkele inlich ting over den dader kunnen bezorgen. Uit het geneeskundig onderzoek blijkt dat de aanrander door 4 kogels getrof fen werd, die de dood veroorzaakt heb ben. Daar men denkt dat de aanran der van generaal Cherif-pacha mede plichtigen zou hebben, heeft het gerecht in tegenstrijd met de berichten van Donderdag, het onderzoek niet gesloten lerklaard. DUITSCHLAND Ontslag. In de parlementaire krin gen te Berlijn werd Vrijdag bevestigd dat de rijkskanselier M. von Bethmann- Holweg, zijn ontslag genomen heeft, «venals de staatssekretuxis van .buiten landsche zaken M. von Jagow, en de on- derstaatssekretaris van buitenlandsche zaken M. Zimmermann. Als opvolger van den rijkskanselier noemt men M. Von Turpitt, staatssekretaris van kolo niën, en als opvolger van M. von Jagow zou de keus vallen op Dr Solz. (30** Vervolg.) Breng uwe zuster bij mevrouw Ferry, zegde hij zachtjes, wat ik u te zeggen heb zou de arme kleine kunnen bang niaken. Ik-gehoorzaamde cn toen ik bij mijn vader terugkeerde, zegde hij mij zonder te wachten tot ik hem nogmaals onder vroeg Ik ben verschrikkelijk ongerust, tfacques, maar om te kunnen begrijpen .waarom, moet gij goed naar mij luiste ren en al het verstand, dat God u gege ven heeft, gebruiken. Ik beloofde nïijn vader dat ik alles 5iou doen wat hij mij vroeg en hij her nam: Gister heb ik de zekerheid gekre gen, omtrent een ongeluk, dat ik reeds lang vermoeddeonze bondgenooten verraden ons. Ons klein leger is een last ,voor hen, omdat het aanhoudend wordt aangevallen, hetgeen hen verplicht den «chijn aan te nemen alsof zij ons ter hulp komen daarom zijn zij nu besloten om ons bij de eerste gelegenheid te la ten verdelgen. Wij hoeten duur, mijn kind, voor 'den misstap, dat wij de erfvijanden van ons vaderland ter hulp geroepen hebben, ging hij voort; waarom moest ons geen ander lot overblijven, dan de keuze tus- •chen een verbond met den vreemdeling ©f met den beul? Ik vrees dat wij het beste deel niet gekozen hebben. d Daar ik hem door mijne redeneerin- gc-D niet troosten kon, zocht ik het door M. von Betbmann-IIolweg zou ge vraagd hebben om M. von Wedel te mo gen opvolgen als stadhouder van Elzas- Lotharingen. ENGELAND Schip vermist. Men meldt uit Lon den dat men groote onrust gevoelt, aan gaande den Duitse.ben paketboot a Da- nia d uit de Acorische eilanden naar Ha vana vertrokken. Dit schip, dat 300 pas sagiers aan boord heeft, moest Maandag laatst, ter bestemming aanlanden. De schipbreuk dér Volturno. Uit het onderzoek blijkt dat de schipbreuk der Volturno aan brand moet toege schreven worden. De kapitein en de. of ficieren zijn buiten de verantwoorde lijkheid gesteld. ZWEDEN Opening der Kamer. Vrijdag werd de Zweedsche Kamer geopend. De Ko ning deed de gebruiktn,jke troonrede. Na gesproken te hebben over de goede betrek1 ingen welk er tusschen Zweden en de buitenlandsche 6taten bestonden, verklaarde hij nochtans dat het noodza kelijk was het leger uit te breiden. Om de onkosten van deze hervorming te dekken, zullen er lasten gelegd worden op de fortuinen, on den alkooi en op eenige andere voortbrengselen. SPANJE Ministerraad. Een ministerraad, voorgezeten door Zijne Majesteit de Ko ning, heeft Donderdag morgend plaats gehad. De geldelijke toestand werd be sproken, alsook hot deficiet dat tot de som van omtrent twintig millioen frank beloopt. Nadere bijzonderheden. Wij meldden gisteren reeds, onder ru briek Laatste Berichten eenige, woorden over do geheimzinnige misdaad van Mercken. Ziehier eenige nadere bijzonderheden. Het gezin Delen kwam niet al te wel overeen. Dikwijls waren er twisten. Toen de oudste zoons nu Woensdag nacht van de bruiloft van een familielid kwamen, en aan hunnen stal een persoon zagen liggen, dachten zij eerst dat het een dronkaard was. Zij gingen zien en bemerkende dat het hun vader was, na men zij hem op en droegen hem te bed. Slechts alsdan bemerkten zij dat hij door een geweerschot gedood wa6 ge worden. Het gerecht werd verwittigd en het parket, na de eerste vaststellingen be val de aanhouding de oudste zonen De- leu. Deze konden echter een alibi opgeven dat onmiddellijk kon onderzocht wor den en waaruit ten volle bleek, dat zij geen deel konden genomen hebben in de misdaad. 's Anderendaags is het parket terug ter plaats gekomen en na een nieuw on derzoek weiden ditmaal de echtgenoote Deleu, hare dochter en de jongste zoon in hechtenis genomen en naar het ge vang van Veurne overgebracht. Het slachtoffer, dat 61 jaar oud was, werd Vrijdag morgend begraven. Volgens liet onderzoek moet de onge lukkige in eene hinderlaag gelokt ge weest zijn.' De geneesheeren hebben be sloten dat de misdaad rond 8 ure des avonds moet gepleegd geweest zijn. De leu zal gerucht gehooid hebben aan de stalling. Hij is uitgegaan langs de voor deur en terwijl hij de herberg omdraai de, is hij gevolgd geweest van een per soon die langs achter verraderlijk het doodelijk geweerschot op hem gelost heeft. Deze geheimzinnige zaak heeft in de streek de grootste opschudding ver wekt, daar het gezin Deleu in de streek goed bekend is. mijne liefkoozingen te doen; maar het eenige gevolg was, dat ik liem zag wee- neu, toen hij mij aan zijn hart drukte evenals hij eenige minuten te voren ge weend had, toen hij Hélène omhelsde. Ik zoek weer eene schuilplaats voor u, zegde hij, met eene door snikken on derbroken stem. Wij zullen nogmaals moeten scheiden, mijne arme kinderen mocht dit offer ten minste eene waar borg zijn voor onze latere hereenigiug Hij kon niet meer zeggen, zijn hart scheen verbrijzeld en met een droevig gebaar beduidde hij mij om mijne kleine zuster in een naburig vertrek te gaan halen. Hij bracht nog eenige uren met ons door en hoewel hij ons beloofde den an deren dag terug te zullen komen, bleek het toch duidelijk, dat deze korte schei ding hem buitengewone smart veroor zaakte. Eindelijk rukte hij zich uit onze araien met. deze woorden, de laatste die ik uit zijnen mond vernomen heb Jacques, ik beveel u uwe zuster aankinderen, bemint elkander!... En hij verwijderde zich met zijn paard in galop. Ik volgde hem met mijn blik zoolang ik kon, en toen hij in een stofwolk verdwenen was, drukte ik de kleine Hélène aan mijn bedrukt hart, en zonder te weten wat ik deed, zwoer ik dat ik haar altijd zou beminnen en haar, zoo het noodig was, tot mijn laatst en druppel bloed zou verdedigen. Ik meende eene stem in mijn bin nenste te hooien, die mij zegde dat wij spoedig alleen op de wereld zouden zijn. Nauwelijks was er één uur sedert het vertrek van mijn vader verloopen,- toen wij een ordonnancie-offieier, wiens paard met schuim bedekt was,-aan de DE VOLKSSTEM Kinkhoest, brouchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende kin- ders van deze ziekten w7elk huisgezin beeft op bet kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven P met Kink hoest remedie Haleivyck, apotheker, Groeuselmarkt, Oostende, ontsnappen zij allen. Verkrijgbaar: Aalst, apo theek De Valkeneer; Antwerpen, De Beul Dendkrmonde, Roman Geis ha a rosbergen, Van DaSnuic Aalter, Tavernier. Honderde certificaten bij el ke remedie. Elke apotheker zal wel haast de Kinhhvsstrtmsdie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. Brussel. Oplichting' van een kind en diefstal van juweelen.-^-Eene dienst meid, Eliza Lampe, wordt beticht, te Metz, voor 42,000 mark juweelen ge stolen te hebbcu. Zij réi-trok met liet kind barer patroons, oifd 3 jaar, dat zij achterliet te Mayence, waar het ontdekt werd. Deze dienstmeid werd wettelijk van haren man gescheiden. Zij. wordt ieverig opgezocht. Wie hare schrilUplaats doet. keunen, waarschijnlijk in België, zal van de rechterlijke overheid eene beloo ning van 3.000 mark ontvangen. Turf-strooisel en turf mest, zeer ge ringe prij/en, 21, r. Chimiste, Brussel. Tél. B. 6590. Dievegge geknipt. Een handels agent werd in December laatstleden door eene jonge vrouw van zijne brie- ventesch ontlast, vijf duizend frank in houdend. Donderdag avond ontmoette hij de dievegge in de Dnblijnstraat en deed haar aanhouden. Het is eene ge naamde Octavic V..., 19 jaar oud, van Leuven. Zij bekende den. diefstal. Van de 5.000 fr. bleven haar og 750 frank over. Aanhouding van een Roemeen. Een Roemeen, die beweerde 6tudent te zijn en A. L... te heeten, Invarn over een tiental dagen, bij lieden in de Johannes- Nepomueenusstraat zijn intrek nemen Hij leefde op hoogen voeUOver drie da gen verdween hij, eene schuld van onge veer 200 frank onbetaald latend en den pelzenfrak meenemend van een zijner landgenooten. Een klacht werd bij de policie ingediend. Donderdag avond zag een policieman hem in de Spiegelstraat <en leidde hem naar het kommissariaat der Nieuwe Graanmarkt. Hij bezat geen rooden duit. Hij verbleef nu in een hotel op de Grondwetplaats, waar- hij zich had doen inschrijven onder dén valsohen naam JDe kerel werd opgesloten wegens 't dragen van een valse hen naam, land- looperij, misbruik van vertrouwen oh rliefetal. Algiers, Azurenkisst* Italië, Reizen Francois, 45, Noorellacra, jBrussel. Nog een dief aan^ëhouden. De policie hield Donderdag; avond in de Wolvengrachtstraat een Engelschman aan, John L...., afkomstig van Londen, die in een hotel een pelsmantel gestolen had. De aangehoudene werd voor dief stal en landlooperij opgesloten. Een woestaard. )n eene herberg der Hoogstraat kwam Donderdag een dronken kerel binnen eji eischte drank. De bazin weigerde, waarop de drinke broer in gramschap opvloog en een flesch op het hoofd dor meid van den huize aan stukken sloeg .Het meisje werd zwaar gewond en moest naar het gasthuis ge voerd worden. De woestaard is opgeslo ten. Pelsen gestolen. -Ten nadeele van den officier Dupont', Waterloolaan, werd in de gang van zijn huis een pels gepikt, ter waarde van 1500 frank. Een kerel, van kleine4'gestalte, drong in den gang van het hotel van den heer R...., advokaat, Regentlaan. De kwaad- doeuer nam van den kapstok een pelzen frak van 600 frank. deur van den bevelhebber onzer kleine troep zagen stilhouden. Eenige minuten later was ons ge woonlijk zoo vreedzaam kamp in rep en roer. De trompetten klonken, de trom mels roffelden men laadde het reisgoed op de karren en legwapéns de officiers liepen de tenten langs om te zien of nie mand van den trein achterbleef. d De goede mevrouwherry kwam ons bleek en ontdaan zeggen dat wij ons ge reed moesten maken om te vertrekken inderdaad stapten wij weinige oogen- blikken later met haar in eene kleine koets, waarvan zij zich gewoonlijk be diende, om het leger óp zijne mareben van verre te volgen. d Spoedig lieten ziek eenige kanon schoten hooren. Daar dit echter achter ons was, vermeerde deüó omstandigheid onze onrust niet. Het gedonder van liet kanon kwam echter onmerkbaar nader, en spoedig mengde liet zich op de verschrikkelijk ste wijzemet liet geknetter van het ge weervuur. Ij d Eindelijk kwamhet oogenhlik, waarop eenige manschappen, van ods ge leide zich naar de achterhoede moesten begeven, om den vijand, die ons achter volgde, tegenweer te bieden. d Diegenen onzer gfewonden, welke een wapen konden dragen, voegden zich bij hen liet was, hèfyas, een zwakke hulp, die zich bij .do geringe verdedi ging voegde. Intusschen daalde de nacht en de ver schrikking der duisternis maakte onzen toestand nog vreeselijkër. Toch konden wij pen oogenhlik ge- looven dat hij gunstig zou zijn, want Do bestolene, die oene klacht hij de policie heeft ingediend, belooft eene be- looning van 200 frank aan dengene die hem terug in het bezit van dit ldeeding- st.uk brengen zal. De vrouw verandert dikwijls, maur nooit voor haren koffie, want zij ge bruikt altijd de uitmuntende Chicorei der Trappisten Vincart. 1500 T. Elsone. Automobielongeiuk. - Een afdelingsoverste van den kontrool- dienst der stad, M. Deiiège, wilde Vrij dag de Stoof straat overstappen, toen hij verrast, en omgeworpen werd door een automobiel. Het slachtoffer werd uogal erg* gewond opgenomen en na in eene naburige apotheek de eerste zorgen ont vangen te hebben, naar zijne woning overgebracht. Leest op de 3* bladzij Je: De hweilmyen ecner zenuwachtige mensch. Antfërlecbt. Brand. Donderdag namiddag is er brand uitgebroken in de karreelbakkerij van M. Van Malder, Wolfstraat. Toen de pompiere ter plaats kwamen eloegeu de vlammen hoog op. Na eene halve uur werkens was niette min alle gevaar geweken. Men denkt dat de brand veroorzaakt is door knapen, die een brandend solferstekje of een nog brandend eindje sigaret op een hoop 6trooi geworpen hebben. Soïïïpst. Erg automobielongeluk. Vrijdag had een erg ongeluk plaats op den Brusselscben steenweg tussclien Eppeghem en Sempst. Een automobiel die in volle vaart langs den steenweg reed is op een tilbury gebotst, waarin M. Janssens, inmdbouwer te Eppeghem en dezes vrouw hadden plaats genomen. Het rijtuig werd omgeworpen en de in zittenden ten gronde geslingerd. Zij weiden nogal erg gewond opgenomen. Wat de automobilisten betrett, deze re den voort zonder zich om hunne slacht offers te bekommeren. Een onderzoek is geopend. V/Ij rallen onze lezeressen cn ook onze lezers', die zinnens zijn een nuttig ge schenk te doen, aan, eens aandachtig de aankondiging frachtpelterljen, welke op de 4° bladzijde van ons blad ver schijnt, te lezen. Dé groote keus en de prachtige vol maaktheid dezer pelterijen, eenig in hunnen aard, alsook de buitengewoon voordcelige voorwaarden waarin te koop gesteld zijn. laten iedereen toe er pro fijt uit te trekken. Het is voldoende, het insehrijvingsbulletijn, dat in de aankon diging prijkt, in te vullen cn op te zen den. Muyscn. Doodelijk ougeluk in 'de statie. Een lampist, E. L. Van Gysel, werd 'op het oogenblik dat hij een spoor overging, gevat tusschen eene reeks manoèuvreerende wagons, en de borst ingedrukt. Het arme slachtoffer werd opgenomen en in eeile afhankelijkheid der statie gedragen, waar een bijgeroe pen geneesheer hem kwam verzorgen. Bij hoogdringendheid werd de ongeluk kige vervolgens naar het. gasthuis over gebracht. Zijn toestand is hopeloos. Lck&ren. Het parket. Zaterdag namiddag, om 1 ure, is liet parket vau Dendermonde alhier afgestapt, om een onderzoek te doen nopens het ongeluk waarbij Edmond Verbcke in de haar- snijderij Mantels verstikte. Men heeft niet kunnen vaststellen hoe het onge luk gebeurd is. Sinaai. Hofstede afgebrand.- Vrijdag namiddag, rond 5 ure, is biand ontstaan in de stallen van Polydoor Smet, Molenstraat. Het. vuur deelde zich mede aan schuur en huis en weldra bleef van gauscli de hofstede nog enkel een puinhoop over. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles is door verze kering gedekt. thans hadden wij de gelegenheid om den grooten weg te verlaten en onze toe vlucht te zoeken in een boscb, dat op een honderdtal schreden aan onzen lin kerkant lag. Daar brachten wij liet overige van den nacht in een ontzettenden toestand door. Men vocht rondom ons. Wij hoor den de vreugdekreten der overwinnaars, de verwenschingen der overwonneliu- gen, de hartverscheurende klachten der stervenden. Herhaalde malen waren de strijders in de onmiddellijke nabijheid van onzevschuilplaats handgemeen en wij hoorden talrijke kogels lange onze ooien fluiten b Een weinig voor het aanbreken van den dag scheen de strijd te verminderen en zich te verwijderen. De geweer- en kanonschoten klonken bij lange tus- schénpoozen en op een grooteren af stand van ons verwijderd. Mevrouw Fer ry, die thans kalmer was, legde Hélène op haar schoot en poogde haar te doen slapen. Hélène wachtte niet lang hier mede en ik volgde spoedig haar voor beeld. Onze slaap was niet lang van duur maar zeer vastzoo vast dat ik slechts meende te droomen dat de slag nog voortduurde, terwijl hij werkelijk weer slechts weinige schreden van ons af, op nieuw begon. d Eensklaps was heft mij alsof ons voertuig, dat stilstond toen ik insliep, ons in dolle vaart vooruitvoerde. Ik sprong overeind en mijne eerste bewe ging was om mij naar onzen voerman te wenden en hem naai1 de reden van die snelle vaart te vragen. Verbeeld u mijn ontzetting, vrienden: de plaats van on zen „voerman was ledig'cn de paarden 18 SN 19 JAN. 1914 Sil-NIkclaas. - Brand. Vr^Lr namiddag, rond 1 ure, ontetond i^Wrï bij M. Thienpont, Staticstraat, net vuur was begonnen in e>.ne der slaap kamers. De pompiers konden het vuur blussehen. De schade is nogal aanzien lijk. Er ie verzekering. Aelter. Wraak. Niet lang gele den werd bij den landbouwer De Deyno een slier gestolen. De zoons wierden het gewaar en achtervolgden de dieven. De ze dreigden te schieten opeens lieten zij den stier los en zetten het op een loopon. Met den avond nu zijn er kerels op de hofstede Aron De Deyne gekomen en hebben den hond doodgeslagen dan wierpen zij de ruiten uit en verrichtten nog andere schade. De gendarmen heb- heu de daders ontdekt. Men gelooft dat het de dieven zijn die zich kwamen, wreken. Vraagt aan onze verkoopers ohm prac'itigen alm. van Afiligem. Prijs: 30 centiemen. Cullcgem. Fabriek afgebrand. - In de vlasfabriek! van M. Baekelnnd, staande aan het Stamkot, is Vrijdag voormiddag een geweldige brand uitge borsten. Het vuur dat in de zwingelarij begon, Tond er veel spijs in de grooto hoeveelheid vlas die er lag. Al de gebou wen stonden dan ook weldra volop in brand. De arbeiders die aan 't werk wa ren, hadden nauwelijks den tijd om te vluchten. De schade is zeer groot. Ver leden jaar werd dezelfde fabriek ooki door het vuur vernield. Winkel-Sint-Elci. Schrikkelijk ongeluk. De voerman Alois De Deur- waerder, oud 40 jaar, viel eergisteren van zijn wagen en werd door de wielen verpletterd. Toen men hem vond, had hij opgehouden te leven. De paarden waren reeds een eindje ver voortgeloo- pen. De grootste onderscheiding., CHJCOREÏ TALPE is zuiver, smake lijk en gesparig. V/ev«dgem. Groote brand. In de vlasfabriek tegen de statie, is er Vrij dag avond brand uitgeborsten. Het vuur, begonnen in de oylinderkamer, nam eene groote uitbreiding. De pom piers, na twee uren gewerkt te hebben, konden het vuur overmeesteren. De 9chade is zeer groot. Om 7 ure 's avonds herbegon de brand. Nu nam het vuur nog eene groo- tere uitbreiding en alles werd verwoest. 150 werklieden vallen zonder werk. Sweveg&ïn. Van koudo gestorven. Hendrik De Witte, oud -iO jaar, wo nende op de wijk Kreupel, werd in eene schuur doodgevonden. Hij was bezwe ken aan de koude. Spl»g«l« Kader®— Vltraux Baguelten Warf.H, Attlêt. Stoomfabriek in Gent 382 67- Pamol. Valst h gerucht. Vrij dag werd het gerueht te Ninove ver spreid, dat Matheus Van Eeckhoudt, die Maandag zoo laffelijk aangerand en mishandeld werd, overleden was. De man is niet dood. Zaterdag was zijn toestand zelfs licht verbeterd, doch niettemin is er op geeneu redding te hopen. De slagen op het hoofd zijn al te geweldig geweest, zoodat de hersenen vreeselijk geschokt zijn. Waarschcttf. In het water. Vrijdag avond, rond 5 Ulf,> kwam do voerman De Craene, met zijnen wagen van Gent afgereden. Op den wagen die geladen was mét klcerstoffen hadden plaats genomen, be nevens voerman De Craene, de weduwo Volf, haar zoon en kare meid. Gekomen op de wijk Reinink ver schrikte het paard en liep in een gracht. De inzittenden alsook de voerman werden spoedig gered en hadden geen letsel. Alles bepaalt zich dus bij wat stoffelijke schade. renden met lossen teugel voort. Ik: trachtte do teugels te grijpen, die in een der veeren van ons rijtuig verward waren, maar trok terstond mijne han den met een kreet van afgrijzen terug... Zij waren bebloed toen ik het kussen van den bok aanraakte. Toen zag ik wat er gebeurd was en wendde mij naar me vrouw Ferry wier onbeweeglijkheid" en stilzwijgen mij verwonderde te midden van een gevaar dat zich openbaarde dooi: schokken die mij ieder oogenblik deden vreezen dat ons rijtuig in stukken zou springen. Ik riep haar fluisterend zij ante woordde mij niet. Ik trok de schermen open die de raamkens van ons rijtuig bedekte en bij de schemering van liet morgenlicht zag ik een schouwspel dat mij van schrik deed verstijven. Mevrouw Ferry lag met gekloven schedel in het rijtuig en scheen niet meer te leven. Hélène, nog altijd op hare knieën uitgestrekt, was met bloed bedekt. lk dacht dat zij ook dood was en stiet een doordringenden kreet uit. Op dien kreet, die tet in haar hartje door drong, werd zij wakker, zette zich over eind en onbewust van de moordtoonee- leu, dm ons omringden, Jkustte zij mij en lachte. Gij zijt toch' niet gewond? riep ik uit, terwijl ik haar in mijne armen nam. Mijne zuster, mijne lieve zuster, zeg mij zoo u iets deert. Wat zou mij deeien, av.iwoordde zij ik heb zoo goed geslapen. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2