Feu Groots Overslrooming MUEY DE ZEE800VES s in Rusland. Nieu wsberichten 'T WIT STOOPKE IVÏÏ van JAQÜES KEEFS oM*™8 Paternosters Prachtige I* Gommunie-Kerkboekem 'word zei fa gedurende eenlgen tijd ♦pgesloten ia een krankzinnigengesticht. Is het ia dien toestand dat hij naar de gen darmerie gekomen is om hulp te vinden tegen Sdjne ingebeelde vijanden,en daarna do vluclit 9mm tsfj het zicht der gendarmen f lu-ditgeva» legt men zich geensznss de te genwoordigheid uit, van den tweeden per- ffeon'en bijzonderlijk zijne vlucht. Geweldige wervelwinden op de busten der Azafzae. Overstroomingen Talrijke slachtoffersEen trein omgeworpen Ziellier verdere bijzonderheden over de tamp die 2ich in den nacht van 13 Maart voor deed. Hot sobijnt dat een hevigen noorderwind op öe Azufzee tweo luclitstroomen heeft doen ODlataan, en dat doze door elkander te ont- moGton verscheidene waterhoozen deed ont staan die de zee ontstuimig inaak te deze boeit iiet kustland ondergezet vanaf Jeiek tot aan dezeeengto va» Kertch. Zes gemeenten lebben op vroeselijke wijze te lijden gehad. In eene loods nabij een© zandgroef opge timmerd sliepen 176 werklieden dio gebruikt -Werden aan do werken van den ijzerenweg ^ran Kou ban. Zij vluobtten voorde overs iroo- •ining, op oenalionsttrein dio toi' plaats was. Do Jokomotief, de tender en de waggons wer den omgeblazen en al de werklieden zijn door de wateren raedogerukt. Het orkaan woedde gedurende tien uren. 'Wanneer het water zich terug trok vertoonde ■zich een betreurenswaardig schouwspel. De .aanaarding van den ijzerenweg was op eene lengte van 8 vorstos (8533 meters) vernield. Onder de gekromde liggels ontdekte men ver minkte lijken. Op de iokomotief en den tender heeft men •iormlooze lijken gevonden. Do plaatsen dor jranip zijn bedekt met puinon van huizen onder dewelke talrijke slaohtoilers begraven liggen. Acht en veertig personen zijn op wondorba- ro vvpzo gered. Op een zekeren afstand der 'kust staat een groep van 380 werkmanswo ningen betrokken door een duizendtal perso nen. Ton gevolge van liet onderbreken der ver binding met die plaats leent men de aanzienlijk der aangerichte ellende niet. Eeue dergelijke ramp deed zich 37 jaar ge leden voor do eerste maal voor. Stoutmoedige redders zijn in zee gesteken ©m de nog levende personen te redden. Eene ovorgroote menigte wacht met ongeduld de» terugkeer der schepen af. Brussel. Die/Ie. Maandag morgend stelden de werklieden van eene werf der Diamantlei vast, dat al hun gereedschap en ©ene groote hoeveelheid balken en planken gestolen waren. Fran&cke bandieten. Eenige nach tten geleden hield do policie to Brussel tweo misdadigers aan, .dio inde .Spiegelstraat hij .©en juwelier, een muur doorboorden. Een hunner was de grenszwervor Lagast, na Vele inbraken uil Frankrijk verdreven. Zijn .medeplichtige zegde do OJjarige Achiel Ver- cauteren, van Robaais, te wezen. Nu, die Vrrcauleren, oen gevaarlijk oud-veroor deelde, werd verleden jaar nabij Hazebroeck petfood, toen hij uit een trein sprong. liet is dus zeker dat een der muurboorders van Brussel den burgerlijken stand van den doodo aannam om zijne ware persoonlijkheid !o verbergen. Men denkt dat de bandiet van de kanten van Parijs moet zijn. Dcodelijhe valM*0 Marie L...., wonende Nieuwlandstraat, is Zondag nacht' toen zij naar huis ging op het guanpad go- vullen. Zij stuikte met liet hoofd*op de «IraalAteenen on werd den schedel gekloven. Voorbijgangers droegen haar naar het Sint- Pietersgasthuis. Haar toestand is hopeloos. .Stoute diefstal. De linnenhleekcr Henri W..., van St. Lambrechls-Woluwe, Del Maandag morgend zijne met wasebgoed Een Oostersch verhaal. (0® Vervolg) Waren wij liever in do visschershut ge bleven Zoo klagende, drukte hij zijn aan gezicht tegen de borst zijns edelen moestere. Ach mijn God waar zullen wij ons verbergen lioo ons redden, mijn zoon vroeg Theodul. Ziet gij nergens in do nabij heid eène rotskloof, waarin wij ons zouden hunnen verbergen Ferdinand blikte rond en zocht niet lo ver- geels. Het was intosschen Sof s licluer gewor den, en men kon minstens de naastbijlig- gendo voorworpen onderscheiden. Hij ont waarde een overhangnnd rotsstuk, nabij hel serslrand, hetwelk hun eene schuilplunts scheen aan te bieden. Zonder zich lung te lodenken, richtten zij er zieh beiden naartoe. Onder de rots editor, lag oen panter, welken zij niet eerder bemerkt hadden. Ver schrikt bij bet zien van dit roofdier der woes tijn, oven als zij, door hèl onweder overval len, deinsde Ferdinand sidderend terug. Dooh de gezel der woestijn, vreesachtig geworden als een lam, ruimde zijne plaats voor de reizigers Hel zijne verwurgde preoi onder do rots liggen en wilde langs den Stellen oever ontvlieden. Eene groote baar wierp zich over het dier heen en sleepte hol in den afgrond der zeo j nog ©enige malen Jtwam In t boven de golven te voorschijn en was dan voor altijd verdwenen. Hebt gij zooeven niet het beeld uws broedere gezien i bemerkte Theodul, terwijl ■Af geladen har onbewaakt slaan op de Louisa- pquare. Tijdens zijne afwezigheid roofde een dief er voor 300 fr, linnen van. Een behendige dief. Een heerschap bood zich aan bij ridder de Meuten in do Welenscbapatraat, om hot hotel, dat te huur hangt, te bezichtigen. Daar hij eeno adres kaart vertoonde, werd hij toegelaten. Doch de kerel wist spoedig het geduld te verschal ken eer dienstmeid, dio hem rondleidde, zoodat hij een oogonbiik alleen werd gelaten in eene kamer. Iltj maakte daar gebruik van om eene borstspeld te pikken van 1,000 fr. waarde. Do dieft© werd slechts bemerkt, toen do bezoeker reeds lang weg was. Bccdefïjk Iranwngeluk. De kleine Octaaf BaiJleux wilde Zondag namiddag de Koningstraat overstappen, loon hij verrast en omgeworpen werd door een tram. De arme kleine werd den schedel gekloven en op den slag gedood. De doodrijders. M. Albert Paler- notre, luitenant bij het regiment dor grena diers, wonend Tolosaalraat, word in de Slormstraat door een auto-taxi die op het voetpad kwam gereden, omgeworpen. Het slachtoffer kloeg over smarten'in hot schou derblad, do bil, het linkerbeen en de reel)ter hand. Men bracht den officier over naar het Sl-JansgasiliUis. Na verpleging, kon hij le zijnen t weerkeer en. Mad. Jeanne Planeher, 61 jaar oud, wonende Van dor Noolslraat, werd Zondag avond op de Noordiaan omgeworpen door den automobiel van een hotel der Anspueh- laan. Do auto bolste dun op oen tram en bekwam slechts lichte averij. Mad. Planoher word opgenomen en enkele minuien nadien door den auto ©en tweede maal omgewor pen. Men heeft haar naar 't gasthuis overge bracht. Bedrieger geknipt. De policie heeft Zondag een genaamde» Zollang Neechi aan gehouden, afkomstig van Budapest, wonende Joniauxstraat, te Etterbeek. Deze nam al lerlei valsebe namén aan on wist alzoco af- trugeolarijcn le plegen. De kerel, die in 1912 nog met het gerecht heeft moeten af rekenen voor aftrnggelarijer. en hel onwet tig dragon van decoratie» is opgesloten. Dief Tiangehouden. De policie heeft don dader aangehouden van den diefstal geploegd vuór acht dagen ten nadeelo van M. Chambion, Mahdenmakorsslraat. Het is een kerel der Beeiihonwersstraat. Deze legde bekentenis ai en werd Zondagmorgen in ilo gevangenis lo Vorst opgesloten. De liefhebbers eener fijne tas ge bruiken altijd do Cbieorei der Trappis ten Vincai t. 1600 O. Schaarbeek. Eene goede vangst. M. Serene, eigenaar. Frans Riga-Square, te Sc li aarheek, word Zoi dug, rond middernacht, wakker gemaakt'door een ongewoon gerucht op het gelijkvloers. Daar men hom 'ó]S «ene maand tijd» twoo rijwielen had ontstolen, dacht hij weer met dievon le doen lo hébben en ging met den revolver inf de vuist'beneden. Op het gelijkvloers verraste hij drie ke rels die de vlucht namen. M. Serene achter volgde hen en gelukte er in een hunner aan te houden. Inlusseheh snelden agenten toe en doorzochten den omtrek. In don hof ontdekten zij een tweeden plichtige en hielden hem aan. In hot kommissariaat van Helmet werden de twee dieven herkend als zijnde de ge vaarlijke kwaaddoeners X... en Z.., beiden reeds dikwijls veroordeeld wegens diefstal. Hun medeplichtige zal weldra insgelijks aangehouden'wórden. In het huis van M. Serer.s, waren reeds verschillende meubels op het" gelijkvloers opengebroken en vole pakken gereed go- maak t, om mede genome» te worden. Handel in blanke slavinnen. Een lOjarig meisje, Deslóuvellestraat, is 'sedert 11 Maart laatst, spoorloos verdwenen. Aa» vriendinnen, verklaarde zij dat zij eene dame ging bezoeken in een hotel aan do Zuidstalie, beide het einde van den stórm afwachten en droefgeestig de overblijfsels dor verwoesting aanstaarden, welke de razende zee naar liet roofnest Tunis voortspoedde. Zoo zal mijn broeder vergaan zijn, wanneer hij niet, door een wonder van den erbarmde» hemel levendig terugkeert. Dui zend maal heter ware hot, dat hij in den buik «ener haai zij» graf vond, dan dat hij weder den grond van Tunis betrad... Terwijl hij zoo sprak, toonde zich aan den gezichteinder, door de bliksemstralen ver licht, con met de woedende golven worste lend schip. De zeiion waren verscheurd, de masten verbroken als riet; het stevende naar Tunis. Nu Zweefde hot hoog op eeiien waterberg, dun weder stortte het pijlsnol in den zwarten afgrond en verdween. Droog h-t Walide's zoon en Rusten En waren zo eens zoo gelukkig, hel schip be houden in do haven binnen te voeren, met welken roof ging da» ue piratenleeiling zijn vader en zijno moedor verrassen I» deze gedachten verzonken verlieten zij de rots kloof, toen do woede van den storm bedaarde en de uilbnlderende zee binnen bare palen terugkeerde. Naar het westen werd do hemel lichter, de donkerwolken dreven ver deeld door de lacht uit hot heldere blauw lachtto do avondzo», e» het onweder trok over de woestijn naar het ooslo» wog. Het was avond toen Ferdinand mot Theo dul de burCht dos vaders bereikte. Do zon derlingste gevoelens doorkruiste» zij» ge spannen gemoed. Hij gevoelde zich tot zij» vader getrokken, on ook oven zoo sterk vun hem afgesloote». Hij vreesde maar te recht dat do vader thans moer naar den zeeroover dan naar hem verlangde de oude Dey DB VOLKSSTEM - om mul keen? lo vertrekken naar Parijs of naar Londen. De poücie, door do ouders verwittigd, denkt dat het hier alweer een geval is van handel in blanke slavinnen. Elsene, Ben looestaard. Een met- sepsgast, zekere D... woner.de in de Clemen- linualvaal, kwam Zondag dronken thuis en mishandelde aijne vrouw op- onbarmhartig» wijze. Hij sloeg en stampte de arme sukkel tot dat zij niet meer recht' kon en ging dan terug naar de kroegen, De policie heeft do zaak in handen. SLPieter6-Jette. Diefstallen op voor' hoven. Zondag nacht zijn kwaaddoeners gekomen op het voorhof van M. R.., Statie straat, te Jeile. Zij stolen dertien kiekens on oen haan. Denzelfden nacht, werden ten nadeelo van M. B.., Do Smet-de NayeHaa», insgelijks twaalf kieken on oen haan ontvreemd. Al dit gevogelte werd ter plaats gedood. Ongetwijfeld werden lléide dieflen door dezelfde kwaaddoeners gepleegd. St Joost-te» Nocds. Geheimzinnige zaak. Do ongelukkige,die zich in eon hotel der Vooruitgangstraat verhangen heeft én papieren in zijn bezit had op naam van Vandervoovde, woonachtig te Aalst, werd aanzien als zekere Joseph V.., wonende Onderrichtstraat. De familie werd in tegen woordigheid gebracht van het lijk, doch heeft hol echter niet herkend. Mon weet niet wat er van V... geworden is. Deze had eene som van 3000 fr. in zijn be zit. Men denkt dat hij in eène hinderlaag ge lokt werd. Een dure kus.Zondag avond sprong een jong meisje, in de Groenstraat te Sl- Joost-teu-Noode aan den hals van den heer X.., wonende Houtstraat;to Schaarbeek, en "gaf hem een klinkenden, kus, uitroepende Eindelijk zie ik u weer, lieve oom M. X... deed aan de juffer verstaan, dat zij aich vergiste. Het lievo ding verontschul digde zich spoedig. M. X... stelde, weldra vast, dat zij» gouden uurwerk, Ier waarde van 375 fr., hem werd onstolen en legde eeno klacht neer in het kommissariaat der Kruisvaartenstraat.Het bekoorlijk niehtje» wordt ijverig opgezocht. Leuven. Jonge deugniet. Een knaap van dertien jaar, sprekende Nederlandse!), Fransch en Duiisch, wol gekleed, kwam in de hoofdkerk in gesprek" mat den koster. Hij zegde hal vaderlijk huls verlaten te heb ben voor eene strenge berisping. Hij was reeds drie dagen in do stad, en had de nach ten doorgebracht in de wachtzaal der statie, maar nu had hij honger éiï geen geld. Een geestelijke nam hem mede, om hem te huis to laten oto». Men liet hom daar eenige ©ogenblikken alléén in de kamer; en do knaap nam de "gelegenheid waar om er mot 2,50 fr. postzegels van onder te trek ken, ze uTt eene lade gestolen hebbende. Men vernam dat liet kereltje do postzegels uitgewisseld had en dan -naar Brussel is te ruggekeerd. Erg ongeval. Zekere Maes, te Oostende woonachtig, werkzaam aan do wer ken der Sluchlslraat en Welving dor Dijlo, was bezig mol het lossen van ijzerbuiken. Een dor poulrellon schampte af on Maes word in het aangezicht gdtroffon, lip en neus worden doorgesneden. D» Dieudouné heeft den gekwetste verzorgd. Erpe. -- Inbraak. Zondag nacht bob ben kwaaddooners de deur opongostampt bij Frans Van Impo, op don steenweg. Zij wil den dan verder in huis dringen, doch Van Impe, door hel gerucht ontwaakt, riep om hulp. Do schurken namen'daarop de vlucht. Men heeft vermoedens,. Een streng onder zoek is geopend. Erondegem. Gelukkig ontsnapt. Maandag avond reed e<m hakker met zijn gespan huiswaarts door ©enen dreef, toon eensklaps door den wind eeno spil van een hoorn geslagen werd. 1 echter, Walide's arme slaaf, geloofde zeker, dat Agla's gebed de» stórm van den hemel had afgetrokken. Hot eerste menschelnk wezen, hetwelk Ferdinand «wider do burchtpoort moest ont moeten was Muiey's moeder, niet de zijno. Eene nijdige lach, welkfi geene pen vermag te schrijven, betrok hot jrnagere, oranjegeel gelaat der verr'adores, .toen zij Ferdinand met Theodul zag voorhij gaan. Zoo, zijt gij weder daar, zoon van Agla morde zij, on waar blijft dan mijn zoon 1 Treed maar kinnen en zie hoe zij haren loon zal ontvangen 1 Zij' zal niet meer voor mijns zoons ondergang bidden. En zoo zijn schip verbroken en mij» zoon dood is# ver breek ik uwe barton. Daarop blikte zij van uit de galerij naar de zee, zoo verre haar oog kou reiken hoe zeer zij rondzag en zocht, geen schip was zicht baar, haar geliefde zoon Verscheen nog niet. Van st kond tot sekond vermeerderde hare onuitsprekelijke moederangst. In hare over spannen verbeelding, zag zij reeds het kille lijk van haar geliefden 30on, door de huren der zee aan het strand gespoeld. Door angst gedreven liep zij heon en weer. Bloedrood zonk de zon in het westen. Op eens meende zij Overblijfsels van eeD schip to ontdokken. Haar ongeduld bereikte den hoogste» en pijnlijksten graad. Zij riep «enige slavnty welke zij uitzond om lijding to vernemen over den schat baars bedroefden harten. De slaven vlogen op haren wenk, den eeuen acliloi' den ande en, naar do have. I)o avond viel in de nacht daalde over Tunis meer. Muiey's moeder blikte nog immer naar de ze nog immer le vergeefs. Waar blijft haar zoon?... Deze kwam terecht op het paard dat Hebt gewond werd. De bakker bekwam geen let sel on was er met den schrik van af. in goud. zilver, nickel, enz., aaïi goedkoope prijzeD, hij J. VAK NUFFEL-QC CENDT, IV 22, Kerkstraat, Aalst. Lede. De storm. Maandag aijn op vele plaatso» dakpannen en schouwen afge waaid. Bij Philemon Voreeeken vloog het strooien dak van een liangaar verscheidene meters verder in den hof. Aan barrool 12 werden eon drietal telegraafpalen omgewor pen. Het verkeer kon spoedig hersteld wor den, daar eene ploeg spocwvegwerklieden weldra ter plaats was. Door don hevigen regen staat de baan aan den watermolen der weduwe Matlhys, op eene lengte van 50 meters onder water.Ook op do steenweg naar Impo is het verkeer onder broken, alsook cp den Jmpschen dam. Daar on op de wijk Gucht zijn verscheidene hoo rnen ontworteld. Wettere» De Overslrooming Maandag avond rond 9 ure is het water der Schelde wederom ove» da kaaimuren gcloo- pen; Niet alleen dón Grooten en Kleinen Aard. doch ganse!) de wijk 'Overscholdo stond onder water en honderden nieters in de ron de geleek de piaats aan eene ware zee. Do schade dio ditmaal veroorzaakt werd is overgroot e» het water stond in veel huizen meer dan een meter hoog. Do bewoners op don Aerd die nochtans hunne voorzorgen hadden genome» moesten op hunne slaapka mers do vlucht nemen wilde» ze niet i» hun huis verdrinken.Hot water was zoo geweldig dat alles planken, bakken, steenen enz. om vergeworpen werden en bót woedend element ontogenboudelijk binnen buis 2e walpsto. Bij werklieden en kleine burgers is de schade groot, doch bij welstellende lieden is deze onschatbaar prachtige lux'meuhioïs zijn reddeloos verloren en alles is met eene stin kende vettige laag. slijk bedekt waufvan de spor.en nooit meer zullen verdwijnen. Bij Mad. Mauiits Librecht is de prachtige lusthof geheel en gansel) verwoest. Do ruiten der kelderplaatsen zijn onder de druk- kin^van liet woeste water gesprongen, e» kelderkeuken, enz. worden op eenige ougeublikken ingenomen, kassen met porce- leinen, en meer ander kostelijk huisgerief omverwerpende en verbrijzelende. Bij den heer Richard Lostrie, veekoopman stonden de koeien lot aan den buik in het water en had men met do kalvers, honden enz. op de zolders de vlucht moeten nemen. Do ecbtgencoten Zenon Vernimmen, die ziek te bed lagen zijn door geburen moeten gered worden. Verschillende herbergen die tot hiertoe gespaard hieven en waar men aan het kaarten was, werden op eemge oogenblikkon door het water ingenomen, zoodat allen' slechts den lijd hadden op dé Verdieping te vluchtten waar ze dit» ook mochten verblij ven tot dat het.-woedend, element afgezakt was. De overslrooming duurde tot onder den morgend. VerschilHge booten moesten van huis tot huis varen om hier en daar menschen of irieubels op te nem>m en te vervoeren. Thans doen vorsehilüge bewoners van de» Aard hunne keldervensters en opening va» deuren e» poorten bij middel Van sleenon en ciment toemetselen, want men vreesde voél* Dinsdag nog meer water, aangezien het heden morgend van rond 9 ure reeds bcgou over de kaaimuren le loopen. Denderhautem Brand. Maandag avond, rond 9 ure, is brand ontstaan in do woning van Jozef Praet, landbouwer, Mo lenstraat. liet vuur nam spoedig zulko snelle uitbreiding dat heel de woning met den in boedel vernield werd. De schade is door ver zekering gedekt. Wieze. De overstrooming. Op ver scheidene plaatsen zijn de dijken van den Dender doorgebroken. Bijna alle huizen van Wiéze slaan onder water. De landbouwers moésten met hu» voe vluohte». Do schade is VI. Ferdinand ijlde zijn meester vooruit, i» den drift zijnor teederste moederliefde, door de marineren zuilengangen der burcht, naar A'hTa's vertrek. Hij. i.ad hclzelvo nog niet bereikt, toen hij eensklaps het smartelijke weeklagen eener vrouwelijke stem meende le hooren. Van waar deze zuchten Wio ontvangt hem, wanneer hij te huis komt, met weeklachten in plaats van mot vreugde zangen Zuchtte hem zijno moeder alzoo te gepioet Hij verhaastte zijne sappen en zielin tranen badend, lag op den grond uitgestrekt zijne arme moeder, do goede Agla liet schuldeloos slachtoffer dor vervol ging eener door ijverzucht, nijd 01) afgunst gekwelde vrouw, Ferdinand boog zich bij zijne weononde moedor neer, richtte in medelijdende liefde haar hoofd omhoog en ^ag, hoe over hare donkerkleurige wangen" tranen vlooiden. Wie zijne moeder deze nieuwe wonde gesla gen had, kon hij zich gemakkelijk vorklaren uil de wijzo waarop hem do boosgi zinde moeder zijns broeders aan de deur ontvangen bad. Nauwelijks ontwaarde de moederoog don zoon of de zoetste vreugde dos wederziens doorstroomde haar hart, hetwelk over de zoo eve» doorstane mishandeling nog zoo pijnlijk bloeddo want eve» als haar zoo» leed ook de moeder schuldeloos oui hare deugd. Ach kernelmijn kind, Ferdinand riep aij uit 01. viel hem om don hals verge ten was i» zijne armen alJo smart. Zijl gij hot waarlijk, mijn zoon O, duizendmaal dank ik aan Godes erbarmen 1 Gij zijt mij terug gegeven, gij, wolken ik als dood «fl »n IDT .«MT---- overgroot, daar alle velden letterlijk Ter- woest zijn. Dendermonde. De overslrooming ia hier veel ergor geweest Ja» eerst gemeld werd. 't Is aa» de Franz Courtensslraat en het Sas dat het water oerst over de kaaimu ren liep. Do bewoners dor omliggende huizen hadden den lijd niet hunne voorzorgen to nemen on alle» waren verplicht naar boven ie vluchten. Op de O. L. Vreuwplaa's stond het water 80 centimeters hoog. Al do huizen stonde» daar ook onderwater. Op do Groote Markt stond hét water ook 00 centimeters hoog. De bureelen van hot poliéiekommissa- riaat stonden onder water, 't was Maandag avond 10 ure vooraleer het water wegtrok". Do pompiers werden dan opgeroepen om de overstroomde kelders leeg to pompen. Dinsdag morgend had eene nieuwe 0ver strooiing plaats. De sohado is groot. Te St. Gillis-hij-Dendermoudo is het water nog gestegen. Dender en Schelde verlieten Maandag avond hunne oevers. De wijken Moerstraat en Boom hebben liet meest te Jijde». Sommige huizen staan gaosch in het water, zoodat do.bewoners die boven wonen onmogelijk bun huis kunnen verlaten. Hier vooral ie do schade zeer groot, en zoo het slecht weder aanhoudt, vreest mon het ergste. De grcfttste cmterschaiclmg. CHICOBEI TALPE is zuiver, smake lijk en gesparig. Zele. Dijk gebroken. Te Ze]© is de scheldedijk op verscheidend, plaatsen door gebroken. Op do wijk Dijk slaat het water zeventig centimeters hoog. Do landbouwers van dezen wijk zijn met bun vee moeten vluchten. Gansoh de» Meerschkant ia in een zoo herschapen. Hier ook hebben de landbou wers met hunne beesten moeten vluchten. Me» vreest nieuwe doorbraken van don dijk die op sommige plaatsen zeer slecht is. Dinsdag morgend is de Scheldedijk nog op verscheidene plaatsen doorgebroken. Het dreigt zoo erg te worden als in 1906. Ver scheidene wijken staan leonemaal onder water. De schade is overgroot. Do gemeentcoverheid Loeft een oproep ge daan tot de inwoners der gemeente, om aan het horstellen der dijken le helpen. Deze op roep is goed beantwoord e» Dinsdag namid dag was men aan 't werk om de opening met aarde, steenen e» graszoden dicht te maken. in !t Vlaamsch en in 't Frunsch, bij J. VAM NBFFEL.de GENDT, Kerkstraat, 22, Aalsf. Denderbelle. Hoog water. Hier ook is de dijk op verscheidene plaatsen doorgo- spoeld en heeft liet waior zich bliksemsnel over de Neërstad verspreid. Op sommige plaatsen staat het meer dan een meter hoog. Heelde bevolking, onder de bevelen vun den heer burgemeester, is aan T work om de dijken te herstellen on to trachten zooveel mogelijk de ramp te keer te gaan. Waesmunster. Schip tjèzónken. Zondagnamiddag kwam hot schip Gabrielle, bevaren door Al. Yercaulero», geladen mot lijnkoek voor rekening van M. De Vleesoh- houwer van Stokcne, de Dunne opgevaren. Voor do brug van Waesmunstor sloeg het op deijsbrekers en zonk. Bijna niets ia kun nen gered worden. Do scheepvaart is hierdoor belemmerd. Het schip zal heden Dinsdag opgehaald wor den. Gent. Bijna een erg ongeluk. Maan dag avond had bijna een erg ongeluk plaats in den Cirkus Schumann. M. Diavolo dio den doodonsprong met zijn rijwiel moet uitvoeren, stond op het punt van zijno plaats te vertrekken, wanneer eensklaps toe» hij reeds op zijn rijwiel zat. Hij door een misstap viel, dut h«t rijwiel naar beneden stortte en terecht kwam in de stallen, waar gelukkiglijk geen volk zat. De wielrijder kon zich aan een paal vast grijpen en viel cp de toeschouwers der galerie. boweende J Hoe kondet gij zoo wreed zijn mijn kind, en zonder mij dit huis van beproe ving verlate» 1 Doch thans zijt gij mij weer gegeven, mijn 200» Ik mag u weer omhel zen! Thans gevoel ik weer kracht genoeg om gelaten en vol geloof op den goeden God le vertrouwen en alles, alles mijn kind, ook het bitterste en hot smartvolste, wat zijne vaderhand mij e» mijn zoon overzendt, te verdragen. Nu wil ik niet meer treuren, niet moer weenen eenmaal, mijn zoo», zal toch ons lijden eindigen. God immers zi-«t ons züehten en weono». Hoort gij niemand Ach waar aal ik mij voor haar verbergen Ner gens hen ik in zekerheid legen deze giftigo spin Angstig slaardo zij over Ferdinand's schouder naar de deur, do kalmte keerde op haar gelaat terug toen zij Theodul zag binnen komen. Hij is het, zegde Ferdinand, moeder, zoo hij mij verlaten had, zou ik thans niet in uwe armen zijn. Doch, waarom hobt gij zoo geweend Waarom vind ik u hier mishan deld neerliggen Heeft dan de onschuld geen beschermelingen niot meer Agla verhaalde hoe do D*y, waarsohijnlijk door Walide's sluwe list, het geheim ont dekt had, dat zij hristene was hoe hij haar zijne woede daarover had doen gevoelen en hoe de boosaardige vrouw hem in den waan gebracht bad, dat zij, Agla, door haar geted den storm tegen de zeoroovers had opge wekt. Betreur den ouden, zwakken vader, welke zich zoo jammerlijk laat nvsleide», vo- gdo aij er bij, eer en bemin hein, mijn kind, en hoop met uwe moeder, dat do al- machtige God zijiie ©ogen voor de wuarheid opene. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2