Laatste Berichten ER Gomiiiuiiia-Kerk&GCken AMER JACQUES BERICHT AAN BE LEZERS GODSDIENSTIG ERONIJS- vv- Stadsnieuws Praciitip U 3F® FEESTWIJZER Rechterlijke Kronijk Beroepshof van Gent. X-.. PETIT 28 MAART 1914 DE VOLXSSTEM ETTERBEEK. E«6 tramongeluk. Een veerman. M. Pieter Ilamie, wonende Van Mevclsn aat, Kwam Donderdag movgend Btet aljne Kar Jangs den EtterbeeKschen steenweg gereden. Op zeker oogenblik werd de kar om- Tergeworpen door eenen train van de Ileil. Kruisplaats komend. M. Hanne werd ten gronde geslingerd en nogal erg gewond aan het voorhoofd. ST-GILLIS. Diefstal. M. Tasnier, die «en lakenmagazijn open houdt in de Paul De Jaerstraat, stelde Donderdag morgerxl vast, dat kwaaddoeners 's nachts ten zijr.ent wa ren binnengekomen en voor verscheidene honderden frank koopwaren hadden gesto len. De policie werd gewaarschuwd en zoekt de daders op. Eettö g$cde meld zal- altijd plaats vinden, indien zij li aren koffie maakt mei de Cliicorei der Trappisten Vincart. 1500 Y ELSENE. Ongeluk. Donderdag mor gend viel een paard in de Troonstraat. Tal rijke, personen snelden toen en hielpen den voerman om het peerd terug recht te krijgen Een steenkapper, Arth. Van Brabandt, maak te het getuig los. Het peerd begon te slaan en de ongelukkige werd door een hoefslag aan iet hoofd getroffen. De man moést bewuste loos naar het gasthuis gedragen worden. Gelukkig ontsnapt. Woensdag nacht reed een autovoerder, op de Kroonlaan, met geweld tegen de brugleuning, waarvan twee pijlers gebroken werden. liet scheelde weinig of hij viel met zijn automobiel van eene hoogte van verscheidene meters in de Grayslraat, welke onder den via- dukt doorloopt. De twee verbrijzelde pijlers vielen te midden dezer straat, zonder echter iemand te treffen. Alles bepaalt zich bij stof- lelijke schade. De autovoerder is er in alle geval gelukkig van*hf gekomen. Een gesclsenk aan onze lezers Het schoonste en het meest modern spreek- machien voor niets, dat is het geschenk. Zijn uaarn Paihéphone Reflex komt van de grootc firma Pathe, de wereld door beroemd. De klank is wonderschoon, 't is de kunst, 't is 't leven in al zijne grootsehe schoonheid De Pathéplione Reflex der Agence De •lienne is de volstrekte volmaaktheid. Wij geven verder in eene aankondiging allen uit leg en het Inteekeningsbriefje, uat het vol doende is in te vullen en aan dö Agence De- ehenne te sturen te Brussel, de bekendste en •udste firma, eenige vergunninghoudster der spreekmachien en schrijven Patné WATERMAEL. Onderzoek. Het parket van Brussel is Donderdag alhier afgestapt om een onderzoek in te stellen over den dief stal die in de woning der echtgenooten Mes- kens heeft plaats gehad. In den hof heeft men voetsporen ontdekt en op do vensters en meu bels ontdekte men vingerindrukken. De da ders zullen niet lang meer op vrije voeten loopen. ITTERBEEK. Inbraak. Toen M. B Donderdag morgend opstond, bestaligde hij dat 's nachts dieven in zijne woning waren gedrongen en een kofferfort, rond de 11,000 fr. inhoudend, hadden meegenomen. Tot nu toe bezit men nog geen het. minste spoor van de daders van dezen stoutmoedige» diefstal. do Koning der bitters LEUVEN. Erg ongeluk. Donderda; morgend kwam een landbouwer van Kessel- Loo, met zijn gespan langs de Thiensche straat gereden, toen het paard opeens begon ie steigeren. De man, wilde bet dier in be dwang houden, gleed uit en viel onder de wielen van het voertuig. Ilij werd met ge brokén rechterbil opgenomen en, na de eerste aorgen in eene naast bijgelegene apotheek ontvangen te hebben, werd hij naar zijne wo ning, Thienschen steenweg, overgebracht. GENT. Ongeluk in den Cirhus Schumann. Tijdens de dagvertooning van Donderdag had in den Cirkus Schumann, op het oogenblik dat acht ruiters te paard het nieuw sportspel uitvoerden het aftrekken der linten een erg ongeluk plaats. De lieer Frangois Lips, 27 jaren, een der jockeys die met een der zo sen Schumann de laatste in de renbaan bleef en elkanders lint moesten aftrekken, trek zoo erg aan de teugels van zijn paard, dat het dier dat op zijne twee achterste pooten stond, eensklaps achterwaarts omsloeg. Paard en ruiter vielen op den kant der renbaan. De jockey die onder het paard ia anoest weggedragen worden en werd bij Koogdringendheid naar het gasthuis gedra gen. Men vreest dat de ongelukkige ruitér bet bekken zal gebroken zijn. Door het ongeval ontstond een hevige pa niek onder de toeschouwers. Een lot van 130.G00 fr. Een wisselagent der stad heeft aan de gemeentekas, de uitbe taling geëischt van een lot der stad Gent, vijf jaren geleden uitgekomen met eene premie van 150.000 fr. De gelukkige winner wist niet dat zijn lot was uitgekomenbet was toen bij de aktie met eenige andere bij eenen wisselagcnt bracht om te verkoopen, dat men bestatigde 4at de aktie was uitgekomen. Lebbeko. Arme kleine, Ilot vierja rig zoontje van Petrus Tech, baar. werk er, örooto Snijdorsslraat, was Woensdagnamid dag op eenon slooï geklommen, toen opeons 4o stoel uitgleed on het armo wicht in zijnon val do kokende moor water, die op do sloof stond, medoslourdo en zich zoo deerlijk ver brandde, dat hel Donderdag morgend over leden is. Weveighem. Schielijh overlijden Donderdag, rond 11 ure voormiddag, was Emiel Buzelte, vlcsworker.uonondo Weg»l boek. bezig mot werk on in do vlaazwinpelarij Smi-Amaiid, toon hij openewns ceuo beroerte «eze ploegen, kreeg. Ilij werd,aanstonds in eene herberg gedragen, alwaar oen priester Item do Hei lige Rcchlon toediende. De ongelukkige o/.week oono uur later, fiuzottë wjs weduwnaar met drie kinderen. Et terbeek-hij; Brussel, 29 Oktober 1913. Mijnheer, Sinds lang klaagdo ik over ergo hoofd pijnen, slapeloosheid, maagverstoriogen, en ik leed vooral aan zware bloedarmoede. Ik had al verscheidene doktors geraad pleegd, maar zonder eenigo uitslag, tot wan neer ik uwe uitstekende pillen Nural leerde kennen, want na het gebruik van een paar doozon, gevoelde ik mij geheel boteren. Al de pijnen die mij aiuds lang plaagden, verdwenen geheel en al. Ook zal ik bet niet nalaten U aan al mijne vrienden en kennissen aan to bevelen, daar ik er niet aan twijfel, of de pillen zullen bij ben eveneens oen goede uitslag geven. Mot mijne oprechte dankbetuigingen.,.. Hoogachtend, A. ZWOLLE. Hel is eenieder Oio aan zenuwzwakte lijdt, te beveb n, zich zoo snol mogelijk lol de Bestuurder van NURAL V. De Carpen- ty,63 95. Anloine Dansaertslraat te Brussel, divisie 40, te wenden voor een staal van den Nural i», en do uiileg-brochuur, kosteloos en franco; want een middel dat reeds zoovc en geholpen beeft, moet men toch minstens proboeren, vooral daar eene proelneming totaal niets kost; onkel de kosten eoncr een voudige postkaart. Schrijft dus nog beden, voor u bet vergeet. Overmeire. Overreden. Woensdag avond, om Gure, is Alfr. Vercauteren, voer- nsgast. bij den heer B. Pliilyn, te Z«le wonende, te Overmeire van zijnen wagen gegleden en onder oen der wielen geraakt, dat hein den arm overreed. Vercauteren is alhier tor verzorging ge houden, terwijl zijn patroon en gezin van bot ongeval dadelijk werden ingelicht. PER TELEFOON Het ministerieel schandaal in Frankrijk» Le Matin van Parijs, beweert een brief van Rocbutte gekregen te hebben, waarin deze bekent dat Monis en Caillaux hem uit de klodden geholpen hebben. Men weet nog niet of deze brief wel van Roehette komt. De Bij?<plechtFg <ieden ¥an Mistral. Vrijdag morgend hebben de lijk- plechtig lieden van den dichter Mistral plaats gehad. M. Viviani, minister van openbaar onderwijs, vertegenwoordigde het gouvernement en kolonel Poneion den president der Republiek. Eene ontelbare menigte woonde do lijkplechtigheden bij. D© toestand in China» Uit Peking wordt gemeldt dat allo pogingen tot opstand krachtdadig onderdrukt worden. Dagelijks worden honderden opruiers onthoofd. De vorstelijke^bijeenkomst le Venetië- Vrijdag morgend heeft Keizer Willem van Konpig Victor Emmanuel afscheid genomen. Do Keizer is aan boord van do Hohensollern naar Coi fou vertrokken. Koning Victor-Emmanuel keerde naar Rome terug. Eon Duilseho dreadnought die do llohenzollern moest begeleidden is bij het verlaton van Vcnotië gestrand. De scfoooSswet ire den Senaat. Vrijdag morgend vergaderde de koramis- sie van den Senaat. M. Fléchet verklaarde dat zijn verslag nog niet gereed was. Maandag wordt opnieuw zitting gehouden. Indien M. Fléchet nog niet gereed is, zal M. Deseumps alleszins toch de nota der meerderheid lnzen. 17 Md. LOURDES en de PYRENEÉN (zonder nachtreis) 13 April. ITALIË, 20 AprilHU WELIJKS- en BIJZONDERE Reizen. Fran cois, 45, Noordlaan, Brussel. Kerkelijk nieuws. Het Heilig Vormsel zal plaats lu bben Dijnsdag aanslaande, 31 Meert, le 9 ure in de Kerk van St-Jozef en te 10 ure in do Kerk van St-Martinus. Do Vorming zal geschieden door Zijne Iloogweordigheid Monseigneur De Wachter, coadjutor van Zijne Eminentie den Kardinaal van Mechelon. in 't Vlaamsch en in 't Fransch, bij J. VAN NUFFEL-DE GENDT, Kerkstraat, 22, Aalst. Legerpupillenschool. Hooge onder scheiding. Het Staatsblad van 20 dezer, meldt ons dat de beer Thiry, de nieuwe com mandant der Legerpupillenschool word be vorderd van luitenant-kolonel van den staf tot kolonel van den stuf. Hetzelfde blad kondigt ons aan dat zeven officieren der Legerpupillenschool, kapitein benoemd werden.Hel zijn do heeren: Clasor, llenroy, Pouchuu, Lutastcr,Smeyer3, Smels en Vorspreet. Aan allen onze beste en welgemeende lukwenschen 1 GEEFT EEN GOEDEN RAAD. Wel zeker liebt gij eene vriendin die al tijd bleelc ziet., bleeko lippen, bleek tandvleesch beeft. Hebt gij misschien een bloedverwant, eene kennis die rap 't einde adem is, die lijdt aan slapte, aan flauwte, die geen moed meer heeft? Ehwel, geeft hem den raad eens den THEOBROMA te beproeven gij zult zieu uwe vriendin, uw vader of moe der, of uw kind zal verkloeken. Reeds honderden getuigschriften ge ven daarvan de bewijzen. De THEOBROMA kost 3 frank, 't is te zeggen 20 centiemen rlaagsis dat duur betaald? Hoeveel meer verteert men niet dagelijks in de estaminet en dit met gruoten hinder voor de gezond heid Duiven! lefhebbers, den uitslag ma ken is een eenvoudig vraagstuk, te verkrijgen ten bureele dezer 0 fr. 50. WIELRiJ DEN De koers Parijs-Tours uitgesteld Zondag aanstaande moest do klassieke baankops Parijs-Tours voor baroppsnimers plaats hebben. Een 150tal rijdors, waaronder ruim 50 Belgen, waren ingeschreven. Wij vernemen, dat deze koers ten gevolge der overstroominsen en onbruikbare banen, uitgesteld is lot 19 April. AALST Op Maandag 13 April 4914 (2ePaaschdag) wordt er een groot beroepen spel gerede» in den velodroom, 's namiddags om 2 4/2 ure stipt op Amerikaanscho wijze. Ziellier do ploegen die mode kampen Coppens-Coossens Palinck-Vinr.lt Romy; Row'ies-Sterck Van Gussem-Van L:n»luyt Van de Velde-De Smet; Iluls»'baut-Vinck. Men voorziet oen hardnekkige strijd in Zitting van 21 Maart. De zitting xoordt geopend om 1 ure 45, onder voorzitterschap van M. Schollaert Begroeting der buitengewone entvang sten en uitgaven en tier cpenfcsre schuld. M. de BROQTJEVILLE. In gevol ge de opmerkingen, gisteren gedaan door M. Van de Rente, heb ik besloten af te zien van het stichten van een sar natorium voor tering lijdende soldaten. Deze kunnen naar een der bestaande sar natoriums gezonden werden. Wat de zedelijkheid in het klamp van Beverloo betreft, daar wordt goed op gewaakt.M. Franck heeft gisteren, den wensch uit gedrukt, dat de gewone uitgaven, op gewone begrooting houden voorkomen. Hij heeft ongetwijfeld vergeten dat wij on9 tegenover een buitengewonen toestand bevonden. Wij moeten het legér herinrichten en de belangrijke uitgaven zijn over 25 jaar verdeeld. Ik mag u verzekeren dat wij binnen 5 jaar een zeer sterk leger zul len hebben, veel stérker dan men ver wacht had. Ten onrechte denkt men dat ile gevraagde kredieten moeten dienen Om de bewapeningeil' to vervangen door nieuwe. M. Franck beweert ook, dat ik mijn programma veranderd heb. Dat is ook mis. De sommen moéten uionen. ycor den aankoop vau wapeina en munitie. De kommissie heeft bevinden dat er te veel munitie aangekocht hwerd, en daarom heb ik) eene wijziging gebracht aan de •begrooting. -j Wij handelden zeer voorzichtig en bijzonderlijk met vooruitzicht. Ik be treur het dat hier van sommige zaken gesproken werd, welke best niet open baar gemaakt werden. Niemand zal mijne vaderlandsliefde verdenken. M. DEMBLON. 't Is eene schoone vaderlandsliefde. M. de BROQTJEVILLE. Zij is ten minste zoo goed als de uwe. M. DEMBLON. Gij zijt minister van oorlog en gij hebt zelfs geen sol- ,daat geweest. M. de BROQTJEVILLE. Ed gij M. DEMBLON. Ik ook niet. Ik! heb van eene hatelijke wet geprofiteerd welke door uwe vrienden gemaakt was. M. de BROQTJEVILLE. Met u kan niet gediskuteerd worden. M. DEMBLON. -r- Ik zal u straks klaarder spreken. v M. de BROQTJEVILLE. Zeg al wat gij wilt, dat laat mij onverschillig. M. Franck heeft ook beweerd, dat wij de verdedigingslijn van Antwerpen ver anderde hebben. Daar is niets van. Al leenlijk hebben wij sommige forten meer versterkt, omdat zulks onder stra tegisch oogpunt noodig was, doch zulks moet hier niet openbaar4 gemaakt wor den. Ziedaar dus wat het verwijt waard is. Waarlijk ik versta de beknibbelingen van M. Devèze niet M. MECHELYNCK. Wanneer hebt gij besloten de aankoopen van mu nitie te vermeerderen. M. de BROQTJEVILLE. Naar ge lang zulks noodig was. Ik ben verwon derd, dat M. Franck durft beweren, dat M. DE VOORZITTER. Gij zijt zoo hinderend' vandaag. M. DEMBLON. Niet zoozeer als gij. (Geroep rechts: Laat hem gerust, 't is een ongelukkige M. LIEBAERT. Al de gouverne menten die België, sinds 1884 regeer den, hebben steeds het land voorzichtig bestuurd. Stemmingen. Een amendement van M. TroeleT aan artikel 31 der begrooting van Nijverheid en Arbeid, wordt verworpen met 75 stemmen teg-en 54 en 3 onthoudingen. De begrooting wordt gestemd met 75 stemmen tegen 48 en 7 onthoudingen. Herneming tier bespreking. M. VERHAEGEN. M. Franck heeft gevraagd, dat een deel van den Westeroever der Schelde, tot de provin cie Oost-Vlaandereu behoorende, zou ingelijfd worden bij Antwerpen. Dat zul len wij nooit gedtoógen. M. FRANCK. Antwerpen zal re kening houden van uwe bedreigingen M. VERHAEGEN. Dat zijn geene bedreigingen. Wij verdedigen enkel on recht. De zitting duurt voort. Voor tic STAD en het Arrondissement AALST AALST ilei. Onze Jonge Wacht zal deelnemen! aan de inhuldiging van het Vaan* del der Kath. Jonge Wacht 19 Moorsel. Festival Voor Harmonie-, Fanfaar* en Zangmaatschappijen, gegeven door de Zangmaatschappij Niets zonder Arbeid ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan. 250 lrank premiën. 21 Mei. (O. H. Hemelvaart). De maat* schappij De Geredde Werklieden, viert haar jaarlijksch feest. Oirj 3 ure, Mis in de kapel van 't Hos* pitaal. Na de mis feestzitting. Onl 1 ure, noenmaal. In MEI zal de Maatschappij De ware Bol* dera, gevestigd bij L. Schouppe, St-Job, een prijskamp geven. Viering van het -40-jarig bestaan der maatschappij De Apostoüeke School. Te 6 ure, Mis met Alge* meene Communie in St-Martens- bei k. Om 10 ure, Plechtige Mis me6 sermoen, i.i de kerk der EE. PPj JezLieten. 's Namiddags, om 5 A u. Feestmaal in de zaal van den Ka* tnolieken Burgerskring. Ste Barbara. Feest der Vrije Brand* weer. HOFSTADE De maatschappij De Vlaamsche Zonen doen hun 25-jarig jubel be devaart naar 't Vlaamsche Lourdes (Oostacker). Plechtige jubelmis om 10 ure in de kerk van Oostacker. Viering van het 25-jarig bestaan deït maatschappij. Vergadering der le* t Juni. 20 Sept. 10 Mei. den om 9 ure in het. lokaal. Plech tige jubelmis ten 9 1/2 ure (Hoog* inis;. Na de Mis feestzitting in da Patronage. Mis om 9 ure. met offer voor de af gestorven leden der Maatschappij» MOORSEL Inhuldiging van het vaandel «lc» Kathol. Vlaamsche Jonge Wacht. SOTTEGEM 26 April. Het jaarlijksch banket der Katho lieke Vereeniging, van het Arron dissement Aalst, zal plaats hebben te Sottegern. 11 Mei» 3Meb Op Zondag 5 April,groote haanltoers voor onderh^ginnulieigeu zonder licence. Aalst Gent en terug, bij A lions Coppens, Kool- straal, 107, Aalst, V« rlrek om 2 ure. in geval van slecht weder, 8 dagen later. ERGE SLAGEN Zekere Remy Christiaens, van Smetlede, was door de rechtbank van .Dpndfrinondo veroordeeld geworden tot 7 maand gevang, met bevel van onmiddelijke aanhouding, voor ergo slagen en kwetsuren to hebben toege bracht aan een inwonor der zelfde gemeente. Christiaens ging in boroep, doch zijn von nis wordt bekrachtigd. AANBESTt-DING Ziehior den uilslag van do aanbesteding der werken voor liet verbreeden der provin ciale baan van Aalst naar Audenaardo, in den doortocht van Erpe, die plaats had in het Gouvernement shot el C. Ediers, le Erondegeni, fr. 22.585.52 D. De Groeve, to Eroudegem, 23.429.-5 V. Boelandt, te Lede, 23-947,75 A. Do Jonghe, te Lede, 24.525,90 A. Dekens le-Eeuamo, 24.538,80 L. Cock, le Nederboularo, 24,630,4 I C. Briet, te Eroudegem, 24 862,80 F. D'Haeyer, te Ne b-rbrakel, 25.050,62 A. en F. Kloproggo, to Gent, 25175.00 L. Ducatillon, le Gent, 25.216,30 B. Schockaert, le Eroudegem, 25 310.10 R. Dubois, to Lessen-Bosch, 25 981,67 In den Brusselschen groenselwinkel Kerkstraat, 19, AALST to bekomen allo soorten van groensel uiouwo pataten, nieuwe wortels, kropsalade Créssou, radijsen, spiuagio, bloemkoolon witte seldor, witloof, tomatten, a8pergen keesten, champignons, platte kaas en goede crème boter. Ook le bekomen canada appels, nieuwe pruimen, wijnbeziën, ananas, bana nen, californie appelcieuon en een goed mork van appolcienen, bloemen, conserven. 863 Schouwburgen. - Bs'wssel Muntschouwburg. - Zatordag, Carmen Zondag, i avonds, in dugvert., Parsifal Lo Barbier do Sóvillo. Parkschouwburg:. Hélêno Ardouin. Athambra. 8 u., La Fillo du Tambour- Ma jor. Molière. Un Lycée de jeunes lilies. Oud-Brussel. - Afwisselend spektakel. Koninkl.Vlaamsche Schouwburg,BrusssF. Zondag in dagvertooning aan verminderde prijzen,allerlaatsto vertooning van het koddig blijspel De familie Klrphensvoorafgegaan door Groote Verwachtingtooneolspel in 1 bedrijf van G. Dolattin. Zondag a«ond beneiielvertooning van M. L. De Ryeke, hoofdkontrob ur De L- euio van Vlaanderengmot vuderlandsch drama in 8 lafereolen, naar den roman van Hendrik Conscience, door F. Stoel. Maandag, Woensdag en Donderdag geeno vertooning voor do herhalingen van Deser teur, hot prachtvol spektakelstuk van M. C. Van Cauwenbërg, «lat vanaf Zondag 5 April zal opgevoerd worden. AALST. —Central Cinema, LangeRidderstr. Van 28 Maart lot 5 April, De Vijf Stuivers van Lavaredein 7 doelen. WEERKUNDIGE WAARNEMING van M. Camlel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 27 maart. 16 uro: Dringend gevraagd, guede Lovemueid, Joon 3D 35 frank. Zich te bevragen. Keizer ik het gouvernement niet op «le hoogto j lijke Plaats. 35, Aalst. 862 gebracht heb van sommige punten be trekkelijk. «le verdediging van Antwer pen. Ik heb zulks in de maand Juni 1.1. klaarfijk uitgelegd. Iki denk niets verborgen gehouden te hebben. Ik houd mij steed3 ter beschik king mijner kolegaö, «lie inlichtingen zouden verlangen en ik wanhoop niet weldra allen te kunnen overtuigen, dat mijne verklaringen rechtzinnig waren. (Zeer wel! rechts.) M. LIEBAERT antwoordt ook aan de HH. Franck en Mechelync-k'. Sprekende over de rente, zegt hij dat de profeten uit liet verleden, niet steeds hunne voor zeggingen zagen uit vallen. M. DEMBLON. Tiens! profeten uit het verleden M. LIEBAERT. Wel, ja, M. Dem- blon, wees nu toch wat betamelijker. M. DEMBLON. Ik hen niet onbe tamelijk geweest. M. DE VOORZITTER. Maai' M. Dembl.ou M. DEMBLON. Ik antwoord aan M. Liebaert. (Rumoer.) barometer 749» 'J'b erin o nieter 8° Wind: noord Vooruit* ver. n. schoon MARKTPRIJZEN Aalst.27 maart. Hopmarkt kalm, prijzen 12:—130 Ir. i-toppekeeslcn, fr. 1.50 a fr. 1.60. AwdeirlecliS.—wekelijksche Markt Kalveren 11-Pi prijs per kilo op voet fr. 1,05 a 1,43. Brissseï.—wokclijksche markt., balveren 134, fr. 1,25 a 1,55. Genft Veemarkt van vrijdatr getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 54; Melkkoeien 7 Groote ossen 2; Jonge osscu !7, Vaarzen 24; Stieren 18. Varkens 466 Kalveren 218, Ma gere beesten 257; Schapen 17, Geiten 8, Viggens 370. Dc goede stalbeesten golden van 1,70 tot 1,90. De kalveren van fr. 2,20 tot 2 50 per kilo, ge slacht vleesch. De schapen van fr. 1,60 tot 1,80 per kilo, ge slacht vleesch. Dc varkens van 70 tot 100 ltilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,00 tot ir. 1,05, volgens kwaliteit. Audenaarde w. markt— Aardappelen 8,5/?. boter 3,2e eieren 2,12. viggens 50. konijnen 8.00. Ternath. Wekelijksche markt. Boter per kilo, 3,09 a 3.18 fr Eieren per 25, 3.27 a 3.3G fr. Kiekens; 2 00 a 3.00 fr. Konijnen, 1.50 a 1.60 fr. Duiven per koppel, 1.4 a 1.50 fr. Viggens per stuk, 35.00 a 42.50 fr.Aardappelen, (5.00 a 7.00 fr. ltoggc, 17.5" a 18.00 fr. Haver, 18.00 a 18.50 fr. Tarwe, 20.00 a 21.00 fr. Geeraarsdbcrgen 2? maart Tarwe da 100 kilos 20,50; Mastoluin 18,00; haver 20.50; Rogge 17 00; lioonen 22.0aAardappelen 6.00; Kinzaad 33,00 koolzaad00.00boter de kilo 3,00 a 3.2'.- eieren per 25. fr. 2.25»; ruw vlas 0.94. ANTWERPEN,26 Maart.—Granen.—Tarwe: lied winter II 000/C. Knneas II 20 3/4. Australië 20 7/8. Donau 18 1/4 a 19 1/4. Varna, Bourgas en Sitistria 18 3/8 a 19 3/4. Plata, nieuwe, 18 1/2 a 20 1,4. Markt kalm. Re giro vast. Inland aan 141/4 a 14 1/2; vreem de 14 3/4 a 10. Garst standi). Inlandseho vrinterparst 17 a IS; Californie 18 3/4; Voedergarst 14 3/8 a 14 3/4; liurraehee 17 a 17,25 Moldavië 15.00 a 17,00. Haver kalm. Inlan. 17,25 a 18,25; Vreemde aan 17 0/0 a 19 1/2. Maïs vast Plata gele 11 3/4 a 15 1/2 ;-Cinquan- tiuo 17 a 18.5ft Nntal witte 0/0. Donau 14 1/8 a 15 0/0.Galat* 14 1/2 a ia 0/0. Tarwebloem kalm. Men kwotcertfr. 25,50 voor do bakkerij; fr.24 0/0 in den handel. Tarwezemelen, dikke, vast, fr. 13,00 a"00. Lijnkoeken. Besehikt.aro 19 0/0, vlottend 18 7/8, April 18 5/8.Mei-Aug. 18U/0. Bept.-Dcc-m. S.' K., beschikbare 19 1/2, vlottend 19 1/2, Maart-April 191/2. Markt vast.

De Volksstem | 1914 | | pagina 3