Passiezondag €3- T EEN EN 'T ANDER Nieuwjaargiften voor den Paus Het ministerieel schandaal ^.ID Dit nummer bevat 12 bladzijden en wordt verkocht aan 5 centiemen- Kandidaten voor tie Kamerkiezing VAN FRANKRIJK Twintigste jaargang n' 74 CENTIEMEN WET NUMMER Zondaj) 23 en Maandag 30 Maart 1914 ABONNEMENTEN: Zes maanden 4 franken Een jaar 8 franken. Inschrijving in alle postbureelen van Let land. 1' UITGAAF, 4 u. 's avonds T UITGAAF, 7 u. 's avonds Pour tottte la publicity commerciale et ftnancière du .journal, s'adresser exclusivemcat a l'Agcnce Réclame Godts, 2, Placode la Bourse, Bruxeücs. BUREELEN AAN KON DIGI NOEN TE BRUSSEL flj GODTS. Beuroplaats, 9 Telefor. A 3299 Bestuurder TE HALST XCerKs traat, Telefoon 114 J. Van Nuf/el'De Oendt. KI, a&nk. (1 tot 4 kl. rcg.) fr 0,00 3* bladz. (de regel) fr. 1,00 4* bladz. (de regel) fr. 0,30 Financ.aaukon,(perrcgel)fr. 2,00 Sport (por regel) fr. 1.00 Gemengd nieuws per regel fr. 2,00 Recht.herstoll. (per regel) Ir. 2,00 Overlyden (per regel) fr. 2,00 Commercial© en flnanoleelo aankondigingen zich uitsluitobjk ts wenden Agence Réclame Godts, 2, Beursplaats, Brussel. Arrondissement Aalst. VAN 24 MEI -19-14- Tiïeivaeranda Ksn didalen KAREI WOESTE, SiaaOminister. ROIAAAU IfiOYERSÜEH.VolkstertsgenwooriUgw LODEWIJK (ia BETIIUliE B°° M. LEO CDSYNS, Bilrgiunoestor. ARIH, VAN DER LINDEN, Lid dor Bost. Do[>. Plaatsvervangende Kandidaten VAN EER LINDEN CDSYNS VAN DER TAELEN ROLLIER De vijfde Zondag van dpn vastentijd wordt Passiezondag genoemd om de goods reden dat do H. Korlc binst de twee volgendo weken het H. Lijden van O. II. Jezus Christus op bijzondere wijze gaat herinneren en herdenken. Daarom nog worden de kruisbeel den in onze kerken, alsook de andere beelden omler een purper verdoken dat boeto 011 rouw beteekont 011 aan gezien alles treurt en meelijdt op dit tijdstip, insgelijks allo vreugd bij 't aanzien der beelden zoude wegne men en slechts onze gespannen aan dacht zoude vestigen op cl.risti-lijden en dood. Zooveel te meer dat de Za ligmaker zelf zich onttrok aan de woede der uitzinnige Joden om bet uur door den goddelijken Vader voor beschikt, af te wachton. In Vlaanderen van over ouds was liet gebruik in voogo op Passiezondag no grooto kinderen van 11, 12, 13 jaren te leiden tot de communiebank, 't Was de dag der Eersto Commu nie, dag van godsvrucht on godsdien stigheid doch insgelijks dag van uit stekende pracht, praal er. hoovaardij. Gelukkiglijk heelt Zijno Heiligheid Paus PiusX, de thans zoo luisterrijk rcgeerei 'e Paus, dat oude gebruik afgeschaft, of liever hij liuelt do ver vroegde II. Communio der kleine kinderen, als ze gekomen zijn tot do jaren van verstand, 't is te zeggen tot 6, 7 jaren, wederom als in vroegere eeuwen in voege gebracht, om zoo opnieuw een nieuw loven aan do gati- seho Kerk te schenken. Want hij steunt er op in het dokreet, Zondag laatst in alle kerken gelezen, dat men mot genoog do kinderen kan aanzetten om dikwijls, ja dagelijks to naderen tot de II. Tafót. De ondervinding sinds.vier jaren opgedaan, heeft ons genoeg bewezen vi elke gocdo uitslag het uitvoeren dor vervroegde Eerste Communie en der da gelijkscha of ten minste der veelvul dige communie der kinderen ons op levert. Men heeft nochtans de plechtigheid der vroegere Eerste Communie op Passiezondag behouden en men noemt ze thans Plechtige Comunnie, Eere Communie, 't Is een schoone dag waarop do kinderen na 2 jaren lang, bijzondero lessen ia do christelijke leering ontvangen te hebben een plechtig verhond sluiten met Christus en zijne H. Kerk. 't Is ook de dag waarop in do bis schoppelijke en overige groote steden de kinderen het II.Vormsel ontvangen en de sterkte verkrijgen om hun chri stelijk leven en geloof zonder schrik of schroom te belijden en voort te leven. 't Is nog de dag waarop men do plechtige beloften des doopsels ver nieuwt en zich toewijdt met lijf en ziel aan de Goede oil onbevlekte Moeder Maria. Hechten wij nochtans niet meer be lang aan hotgeno men nu noemt plechtige ot door misverstand de zoo gezegde eerste communie, dan aan de eerste communie dor kleinen. Laat en doet uwe kleinen en overige kinderen, beminde ouders, dikwijls naderen tot do II. Tafel. Weliswaar hebben zo hun fouten en gebreken maar wat zijn die kleinig heden toch vergeleken hij de zonden en do schuldige genegenheden die zoo dikwijls het hart der volwassenen be smeuren Zij zijn lichtzinnig misschien doch hun hartje is recht en zonder hoosheid, en 't natten van 't goddelijk Brood zal hun weldra genezen on tot storkodeugdzaamheid doen volgroeien. Dat durft U rechtuit bekennen een gazetschryver. Lees op de 3° bladzijde, het artikel a EEN WONDERBAAR NIEUWS Onderscheiding. Z. II. de Paus heeft het Kruis van Ridder van het H Graf verleend aan den Eerw. Heer Maurice Poullet. Deze onderscheiding, geschonken aan den zoon dier c-dele familie, bewijst dat onze H. Vader de verdiensten van liefdadigheid en goede werken naar waarde weet ie schatten. Wij bieden den nieuwen ridder onze beste gelukwenschcn. Belgisch geld in 1913 geslagen. -*^Tn over eenkomst met hot muntverdrag van 4 Novem ber 1908, werd in België tot 30 Januari 1913, voor 46,180.000 frank geld geslagen. In 1913 werd voor 6 miüioen frank gesla gen er werd voor eenc waarde van 3,561,806 fr. zilveren muntstukken gesmolten (6i7,030 frank met de beeltenis van Leopold pt° en 4,914.775 fr. met do beeltenis van Leopold II) en Congole8sch geld voor eene waarde van 23,494 frank. Het smelten heeft 27,831 kilos on 751 gram men zuiver zilver opgebracht. De zuivere winst van het slaan der 6 mil- lioen is 336,580 fr., som die in het reserve fonds werd gestort en ingericht word door het verdrag van 1906. In het begin van 1913, werd er voor eene som \an 1.003.224 fr.' nikkelgeld geslagen, al len stukken van 25 centiemen (mengsel25% nikkel en 75% koper). Het leveren van het metaal geschiedde per aanbesteding aan den prijs van 4.12 fr. de kilo voor het nikkel en aan 2.06 de kilo voor het koper. De zuivere winst van het slaan van het nickelgcld beloopt 699.000 fr Op het einde van 't jaar 1913. is men in de munt begonnen met het slaan van 600.000 fr. stukken van vijf cen tiemen. De nieuwe stukken zullen eerstdaags in omloop worden gebracht. Een land van geloof. In Oogstmaand van verleden jaar weid in de Republiek van Co lumbia Zuid-Amerika) een nationaal Eucha- geleden, de vrouw van een Mechelschen brou wer haren man vergiftigde, op aanraden van eene soort tooverheks van Sint-Gillis. Sedert eenigeu tijd schijnt het gerecht te genover deze personen ingrijpend te willen optreden. Des te beter, doch men zou er moe ten aan denkon de beteugeling wat strenger te maken, want met do bestaande wet art. 513 van het strafwetboek staan do kaart legsters enkel bloot, worden ze gesnapt, aan eene boete van 15 tot 25 fr. en eene gevang zitting van 1 tot 7 dagen, zoo er geene aftiug- gelarij bij gemongd is. De maatregelen door het parket genomen zulleu evenwel de plaag der Uaartzionerij in ruime mate doen afnemen. Herinrichting der artillerie. De regoering gaat aan de Kamer de stemming vragen van een krediet van 3 million, voor den aankoop van al liet noodige tot herinrichting van het veldgeschut en voer de in dienststelling der nieuwe kanons. PRACHTIGE CADEAU'S VOOP. DE PLECH TIGE HEILIGE COMMUNIE, bij J. Van Nuffel- De Gendt, Kerkstraat, 22, AALST. Een aanbod van 200.000 fr. om te vechten. Baker, de beroemde Australistische inrich ter va u bokspartijen, heeft een onderhoud gehad met Georges Carpentier en hem 200.000 frank aangeboden voor die kampen welke hij in Australia zou inrichten. Carpentier mag zijne tegenstrevers kiezen, en ^por hem en zijn manager zullen de reiskosten worden be taald. Do Franschó kampioen heeft zijn ant woord tot Maandag voorbehouden. VIJF-EN-DERTIG8TE LIJST. Overdracht der vorige lijsten 83.821-59 Geest, on paroch. van Bouchaute, (O.-Vl.) 150 118-55 100 100 30 50 30 100 50 50 50 100 100 50 100 M. E. De Starcke-Jouret, Gent. M. Firm in de Smet, id. Moj. Blommaert, id. Familie Do PffcleresFrangoysDeynzev A. A., Gent. Ter eere van den H. Jozef» voor 't welzijn eener familie. M. Emiel Verstrepen, Boom. F. II..., Lier. M. en Mevr. Duptat-Huygho. L. M. V..., BrusseL E. N...., Coursel. Om eenc gunst te verkrijgen» Tongeren. Naamloos, Sweveghem. Onbekend. Alken. Naamloos, Diest. Best. en prof. van 't Collegie, Herve. J. V. D. V. R., 20Varesenaere, 10Juffer Blaise, Wytschaete, 2God, zegent mijne fa milie, 2 J. S..., 29; Eene weduwe. Etter beek, 5Naamloos, 2 Onbekend, 2Een nbonnent, 20M. A. Poullet, 20Een student van Leuven, 5J. H. S. R. L., Schaerbeek, 5Opdat do H. Jozef onze familie besclierme, 5 Abbé Maes, Koririjk, 7 H. Jozef, aanhoort mijn gebeii, 5Familie R..., 5 Voor eene be komeno gratie, 1; F. V20; V. E..., 10; Naamloos, 3X. Y. Z., 20Moge de H. Kerk meer vrijheid in Rusland vinden, 5; Uit dank baarheid, St-Nikolaas-Waas, 20; G. T..., 74. Brussel, 10; Naamloos, Brussel-West, 5; H. Jozef, zegent mijne familie, 5A. Courtois, Gedinne, 5B. B..., Binche, 4H. Vader, ze gen allen die mij duurbaar zijn, 1.90A. D. B., onderpast., Eeghem, 20Naamloos, Gent, 20; M. G onlyn, pastoor van O. L. V., St-Niko- ristisch Congres belegd. Den 13 Oogst werdjiaas, 20 Naamloos, id., 20; M. Roosens, pas door de Kamer der Volksvertegenwoordigers toor, Kvergem. 20Naamloos, Gent, 20Voor een besluit gestemd dat naderhand door den het welgelukken van onze onderneming. 3. President der Republiek onderteekend werd. 20; M. J., 5; G. J., 5; Zr 3. B., 1; Arthur en Door dat besluit bracht de natie eene hulde Gabriëllo. 10B. Cl D. B., 5V. H., dienst- van eerbied en dankbaarheid aan Jezus in de meid, 2 Ter eere van den H. Jozef, Zillebeke, H. Hostie. Er werd besloten dat die hulde in5 j, n., 3Naamloos. Ruysselede, 0,50M, marmer zou vereeuwigd worden, en de mar- i D'haenens, Etterbeek, 5Opdat de H. Vader meren gedenkzuil zal men oprichten op eene 0ns zoude zegenen, Wetteren, 0,50Voor mijn plaats door den aartsbisschop aan te wijzen.welzijn, Bercliem, 2; Voor mijne genezing en De Staat zelf dekt al de onkosten. Volksver- 'mijns broeders, 5; Een huisgezin, St-Mar- tegenwoordiger Mejia, een bekeerling, hield tens-Lierde. 5; Voor Jozef en Maria, 0,50; J. in volle Kamer een gloedvolle aanspraak, n. \V., 0.50Eene arme meid, IJper, 1Voor waarin hij zijne verknochtheid aan 't Katho- den zegen en de gezondheid, Kortrijk, 6Op- liek geloof beleed, en zich bereid verklaarde dat God mijne kinderen zoude mogen zege zijn bloed te schenken voor zijn geloof. nent 2God, zegene onze familie, 3Om een Pcerdon voor het leger. Er zal aan do wenscli vervuld te zien, 1B. B. B., Veurnè, Kamer een krediet gevraagd worden van 5Onbekend, IJper, 1Smeek God voor mij- 2.585,800 fr. voor den aankoop van peerden ne kinderen, Limburg, 15J. H. V., Walcourt, in 't vooruitzicht der herinrichting van het g Door M. Maes, onderpast., Gevere-Ouden, leger. Eene som van 99,000 fr. zal besteed 330Onbekend, Diksmuide, 0,50; Id., id., 1; worden voor den aankoop der peerden voor de nieuwe artillerieschool te Brasschaet. Kaartlegsters te Brussel. De lichtgeloo- vigheid van sommige lieden, vooral van ze kere vrouwen, kent waarlijk geene palen. Een rechtsgeding heeft er nogmaals het bewijs van geleverd en doen uitschijnen hoe sluwe personen op deze liclitgeloovigheid van hun ne tijdgenooten bouwen voor de toekomst. Zoo het kwaad der waarzegging en kaartzie- nerij ten onzent de uitbreiding niet heeft ge nomen, die liet te Parijs of to Berlijn kreeg, heeft hel niettemin reeds veel onheil gesticht. De waarzegster die nu achter slot en grendel werd gezet, bracht vele gezinnen in do war en men zal zich herinneren dat enkele Jaren 145, Noardlaa», BRUSSEL. Heer, ontferm u mijner, 5 Naamloos, Diest, 20L. C. N., 2. Te zamen508-20 fr. Totaal: fr. 85-558-34 Men mag de inschrijvingen zenden aan hel bureel van tiet blad of aan M. Leon MALLIÊ, 8ekretarls, 7. Gouden Hoofdstraat, Doornijk. BEDEVAART der Katholieke drukpors naar Rome. De onwederroepelijke sluiting der inschrijvingslijsten is op 4 April bepaald. De personen die verlangen de reis mede te ma ken. worden dringend verzocht, zich onver wijld te wenden tot het agentschap Franpois, DE ONDERZOEKSKOMMI88IE. De brief van Rochette. Wij hebben gisteren onder onze Laatste Berichten gemeld, dat or een brief toegeko men was bij do onderzoekskommissie, waar in Rochette liet weten, dat hij de beruchte was, welke M. Maurice Bernard niet wilde bekend maken. Ziehier wat Rochette schreef Mijnheer de Voorzitter, Ik kom daareven de dagbladen te lezen én verneem dat er twee gewezen ministers MM. Caillaux on Monis om mijnentwille ge vaar loopen aangehouden en gestraft te wor den. Ik neem dus de vrijheid u uit te leggen hoe alles is toegegaan. Toen ik door de boetstraffelijke rechtbank veroordeeld werd en tegen het vonnis in be roep ging, werd ik in de gazet Le Rappel verdedigd. Ik ging den bestuurder M. du Mes- nil bedanken. Deze stelde belang in mijne za ken, bevond dat ik onrechlveerdig veroor deeld was en stelde daarom alles in 't werk om mij to verdedigen. Ik legde hem mijn ver dedigingstelsel uitik had mijne finuncieele zaken ingericht zooals de regeering de hare beredderde, 't is te zeggen in wanorde en ver warring. Ik had tegen hot vonnis der recht bank beroep aangeteekend èn voor het hof wilde ik door mijn advokaat don financieelen toestand van het land doen bloot leggen, ik wilde het publiek laten oordeelen tusschen de financieelo verhandelingen der regeering en de mijnen Ziedaar de ophefmakende ont hullingen die M. Caillaux vreesde. En waarin bestonden d;e Ik had een boekdeel van 120 bladzijden druks gereed gemaakt, waarin ik do geschiedenis maakte van Frankrijk's gelcl- plaatsingen van 1890 tot 1910, 't zij van £0 jaar lang, met de prijzen der uitgiften, tabels van winsten en verliezen, enz. Ik bewees klaar en duidelijk dat er eén verlies van 10 mil jard» was op do geldplaatsingcn in Frank rijk, terwijl op hetzelfde tijdverloop de En- gelsche en Duitsche financiers 17 miljards gewonnen hadden I Men verweet mij voor de rechtbank mijne overdrevene publiciteit, mij ne te groote commissleloonen, enz. Nochtans kon ik bewijzen dat xk daarin slechts het voorbeeld volgde van den Staat. Daarom liet ik dit boekdeel drukken en wilde het de we reld inzenden, om het volk to laten oordee len. Ik toonde dit boek aan M. du Mesnil. Dat is zeer erg, riep deze uit, dat is genoeg om de Republiek den dieperik in te stooten ik verzoek u niets daarvan bekend te maken, eer ik den minister van finincies (M.Caillaux) gesproken heb. o M. du Mesnil ging dadelijk den minister spreken en 's avonds zegde hij mij (dat was den 23 Maart 1911) M. Caillaux wil van uwen advokaat weten of de verdaging van uw proces voor het beroepshof normaal of uitzonderlijk ishij moet dat weten, eer hij bij hét liabinetshoofd (M. Monis) kan aan dringen om het proces van kant te laten, met te doen uitschijnen dat uwe onthullingen over 's lands financies niet mogen aan het licht komen, vooral nu de openbare meening nog zoozeer opgehitst is door de zaak Duez (Het was toen juist dat de miljoenenverbras- singen van den kloosterverelïenaar Duez aan 't licht gekomen waren.) Ik begaf mij dus onmiddellijk naar mij nen advokaat Mr Bernard en zegde hem dat hij de verdaging van mijn proces moest vra gen. Daar hij aarzelde zegde ikGa gerust naar den voorzitter van het hof (M. Bidault de l'Isle) ik verzeker u dat uwe vraag op voorhand ingewilligd is, de verdaging zal op dit oogenblik reeds besloten zijn. Wat er verder gebeurd is tusschen MM. Bernard, Fabre, Bidault de l'Isle, Monis, Caillaux, du Mesnil, weet ik niet, daar men mij niets meer gezegd had. Ik heb het eerst, door de dagbladen vernomen. Ik heb gezien dat men voor de kommissie slechts met de grootste voorbehouding en ge heimzinnigheid gesproken heeft over de fi- nancieele onthullingen, welke mijn advokaat wilde openbaar maken. Daar lag nochtans de oplossing van heel de kwestie, zooals ge nu ziet. Ten andere, het boek, dat ik daarover geschreven hpb. moet nog bestaan, daar mijn drukker er zeker de proeven van moet hebben bewaard. Ik begrijp wel dat die onthullingen slecht gekomen zijn op het oogenblik van de kiezingen, doch daarin ligt immers toch heel het geheim. Ik heb u dit geschreven om u te helpen de waarheid vast te stellen. Ik bevestig dat ik nooit noch M. Caillaux, noch M. Monis ge zien, noch gesproken heb. Gij moogt van de zen brief gebruik maken volgens uw goed dunken. Hij ontslaat Mr Bernard geheel en gansch van zijn beroepsgeheim. Met u dezen brief te sturen loop ik wellicht gevaar mijne vrijheid te verliezen en terug aangehouden te wórden Doch ik wil dat de waarheid aan- 't licht kome, en om deze te bewijzen wil ik nog eens aangehouden worden. a Aanveerd, Mijnheer, enz. (Get.) Henri ROCHETTE. M. «Jaurès en de brief. Toen Vrijdag morgend M. Jaurès de onder* zoekskommissie kwam voorzitten, bracht bij den brief mede, welke op zijn adres was toe gekomen. De brief was op 25 Maart uit Luzerne vcr« zonden. M. Dclahayc, die verscheidene brieven toe* zit, vroeger door Rochette geschreven, mefalf» dat de brief wel van Rochette moet komen* daar het schrift volkomen overeenkomt met dat van Rochette. M. Jaurès verklaart dan, dat vermits dit schrijven Mr Maurice Bernard ontbindt van het beroepsgeheim, hij dezen verzocht heeft, om 5 ure voor de kommissie to verschijnen. M. Maurice Bernard kwam, en toen men hem den brief toonde, herkende hij onmid dellijk dat liet schrijven wel van Rochette kwam. M. JAURÈS. Gij ziet dat Rochette u too- laat te spreken. M. BERNARD. Hij heeft het recht niet mij te ontslaan van liet beroepsgeheim. IK heb veel nagedacht na den brtef gelezen tfs hebben en ik besluit, dat liet beroepsgeheim van een advokaat van openbaar ordor is. Ik kan er dus niet van ontslagen worden. Mca* kan ik niet zeggen. Daarop trekt de getuige er van door De werking der onderzoekskommissie» Nadat M. Bernard vertrokken was, heeft dd kommissie beslist, dat er geene nieuwe getui genissen zouden gehoord worden. Dan werd eene bespreking gehouden, om te weten, op welke wijze do besluitselen zoiif den opgesteld worden. De Kommissie bevond zich tegenover twee voorstellen. Een der voorstellen, uitgaande van M. Andró Lefevre, strekte tot het stelle® van een zeker getal vragen, welke door do Kommissie met ja of neen zouden bcantwoonl worden, zooals op het assisenhof. Het andere voorstel werd gedaan door M. Jaurès. Vol gens dit voorstel zou een beknopt verslag over heel de zaak opgemaakt worden, dat als een voorwoord zou-zijn aan de uitspraak dec Kommissie. - - - Na eene lange gedachtenwlsseling word de voorkeur gegeven aan het stelsel Jaurès. M. Jaurès, die reeds zijn beknopt verslag had opgemaakt, gaf er dan lezing van. Hel besloeg niet min dan 25 groote bladzijden. Na de lezing word overgegaan tot de be spreking der eer^o regelen van het verslag Op vraag van M. Jaurès, heeft de kommis sie besloten, hunne beraadslaging geheim to houden, tot het oogenblik dat de besluitselen^ welke aan de Kamer zullen onderworpen worden, bepaald zijn. Men hoopte dat de kommissie Zaterdag avond hare werkzaamheden zou kunnen ein digen en dat do Kamer Donderdag de ho- spreking zou aanvatten. DE MOORD OP M.CALMETTE. Het onderzoek. Vrijdag werd Mev. Caillaux door den on derzoeksrechter niet ondervraagd. Zij koa dus den geheelen dag door bezoeken ontvan gen De onderzoeksrechter ondervroeg do eerst® vrouw van Caillaux, om te weten of zij ooit brieven aan M. Calmette of een derde pe» soon had overhandigd Do vrouw loochend» zulks, en zegde dat het reeds pijnlijk genoog! was voor haar, te zien, dat heel haar verle den nu reeds de ronde der Parijzer bladen deed, en het uitzinnig zou geweest zijn, van harentwege daaraan te willen medehelpen. Dan wordt M. Balby, bestuurder van L'In- tran9igeantpersoonlijke vriend van M. Cal mette onderhoord. Dezo verklaarde, dat M. Calmette hem ongeveer twee maanden gelo den gezegd had, dat twee ministers bij hem geweest waven, om hem te vragen geene di plomatische stukken af te kondigen. M. Calmetto bezat nochtans zulke stukke» en liet ze mij zien. Deze stukken waren zeer bezwarend voor M. Caillaux. M. Calmette droeg deze stukken steeds op zak, daar mea nooit kon weten wat er kan gebeuren. Op 14 Maart vroeg ik aan 51. Calmette wat er gaande was met het dokument Fabre. Cal mette bekende don tekst te hebben, doch dirt hij hem niet kon afkondigen daar hij zijn woord verpand had. Hij voegde er bij, dat hij hoopte zijn gegeven woord terug te krij gen en hij dan het dokument a in exterie» s zou afgekondigd hebben. M. Calmette zegde dan nog dat zal het laatste zijn. Ik antwoordde er op En indie* het publiek dan nog niet overtuigd is? M. Calmette haalde dan de schouders op, als wilde hij zeggen, dat er in zulk gevtft niets meer zou te doen zijn. Een andere getuige, M. Bucket. komt vmv klaren, dat zijne zuster, die eene vertrouwde vriendin was van Mevr. Caillaux, dezo dik wijls heeft moeten trachten gerust te stellen, daar Mev. Caillaux vreesde, dat belangrijk® brieven in handen van M. Calmette gevalle» waren. Niets te doen! 0 Le Figaro deelt zijn oordeel mede ove» het antwoord van M. Monier, voorzitter de» Burgerlijke Rechtbank te Parijs, aan Mev. Caillaux, toen deze hem kwam vragen, of ee

De Volksstem | 1914 | | pagina 1