Ds gruwelijks nrderij Echtelijk drama te Cbênée JMILEV DE ZEEROOVER Het ministerieel schandaal Gebeurtenissen in Meiiko VAN FRANKRIJK De cncferzüekskcmmissïe onder hoert tfe cud-mlnisters wars het kabinet Mcnis-Caidaux. Nieu wsherichten SAMSONKINA Een postbureêl aangevallen. Twee gewapende bandieten 2ljn in hek post* fcureel van het dorp Ireudenthal, in den Wür- teiDberg gedrongen en bobben den bediende Öoof verscheidene revolverschoten gekwetst. Do bandieten zijn vertrokken met een buit Van 4 duizend mark. Een auto in «en stroom. De automobiel van een handelaar van Dres den, M. Ullrich is in volle vaart in den Mug- lita, in Wurtemberg gestort. Do handelaar en een zyner gezellen den postsekrotaris Her mann werden modegesliugerd tot op den bo dem, daar het water zeer laag stond. Beiden Verden op den slag gedood. Wanhopige daad. Een werkman van Duisburg, vader van 7 minderjarige kinderen, heeft zich gisteren gezelfmoord, door zich onder een trein to verpon. Do ongelukkige was wanhopig ge worden daar bij nergens eene schuilplaats kon vindon voov zijne talrijke familie. Hij had te veel kinderen ENGELAND Dood van een kunstenaar. Do gekende lcoraar-kunsienaar sir Hubert tan llerkomor, komt to Budley Salter ton. in Devonshire, to overlijden in den ouderdom >a» 64 jaar. Hij word geboren in Beieren. Te Dudley had hij oone kunstschool ge sticht, ilie zijn naam droeg en was looraar Van teekecon goweest to Oxford. Een zijner meest beroemde toiëreolen is de Laatsto Ttovuo. Hij had do portretten geschilderd van oeno reeks beroemde mannen der XIX0 eeuw Do keizer van Duitschlant] Tonnvson, Wagner, Ruskin, onz. Het rekerd van den regen in de maand Maart. To London cn in hot Zuidelijk gedeelte van Ecgoland, heeft men 23 dagon regon gehad gedurende do maand Maart, terwijl men er in 1912, voor do zelfdo maand 21 geteld lioelfc. in de Teems vallei on op de Zuiderkust, was do regen neerslag van 400 ton water per acre oppervlakte, hetwelk al do rekords per maand Flopt. ZWEDEN De Kiezingen. In de tweede omschrijving van Stockholm, Lobben do partijgangers der nationale verde diging voor do kiezingen voor den Rijksdag 10.506 stemmen bekomen. Z\J winnon op do •liberalen den zetel van minister Staaf en een andere ze tel" óp do socialisten. RUSLAND Uitbreiding der werkstaking te St-Petersburg Do werklieden van een groot getal fabrie kon en kleinere uitbatingen hebben Woens dag morgend het werk gestaakt. Do werklie den dor fabrieken Poutilof zijn ook niet ton achter gebleven, 's Middags telde men reeds 70 duizend werkstakers. .Bij hot verlaten der fabrieken haddon oejiigo Letoogingen plaats. Do stakors zongen revo- julionnaire liederen en ontplooiden roode vlaggen. Do poljoio hooi t do betoogors verdre ven. In eene wylc der stad beeft een agent, door do monigte ingesloten, gebruik gemaakt van zijn revolver, waardoor bij twee personen kwetste, TURKIJE Dorpen In brand gestoken in Klein Azië To Athenen heeft men inlicbtingon ontvan gen uit het Noorden van Klein-Azië, volgens dewelke do Turken hot dorp Cambaloglon koudon in brand gestoken hebben en do/.o van Esoiono en Tclioladkara hebben verwoest. Do Inwoners hebben do vlucht genomen. OOSTENRIJK-HONGARIE Eort beeldhouwer-moordenaar aangehouden De beeldhouwer Holïmann van Wconon.die verdacht werd zfino geliefde in den Donau "verdronken te hebben was naar Duitschland gevlucht, waar hij door de policie to Keulen komt gevat te worden. Hollman beoft verklaard dat hij zinnens w.13 zich te zelfmoorden oin aan do opsporin gen der policie to ontsnappen. Hij zal naar Weonon worden overgebracht. Overstroomingen in Galiicië. Do overstroomingen van den San en den Dniester hebben aanzienlijke sehado aange richt in talrijke distrikten van Oostelijk- Galiicië. ITALIË De telelefoonlijn Milaan Berlijn Ingehuldigd De telefoonlijn Milaan-BerJijn is Woensdag morgend geopend geworden. De bestuurder der telegrafen van Milaan heeft mot den ondor-staatsflokrotaris bij do posterijen in Duitschland, oenigo wourden van gciukwen- scliing gewisseld, on drukte don wensch uit dat deze nieuwe lijn een tocnaderingsmiddol to meer zoude wezen tusschen de twee natiën De eehtgcnoöten Dcnis-Detinne, 29 en 20 jaar oud, kwamen sinds ecnige weke» niet goed overeen. Schier gedurig was er twist en de vrouw werd dan mishandeld. Dinsdag morgend was er opnieuw twist ;eweest, gevolgd door slagen, en de vrouw was op het policicbureel gaan klagen. "loen Denis 's avonds thuis kwam vond hij eene dagvaarding om 's anderendaags voor den policiekommissaris tc verschijnen. Een nieuwe twist was het gevolg. Woensdag morgend hoorden de sehoonou ders van Denis verscheidene revolverschoten lessen in de slaapkamer der echtgenooten Denis. Zij snelden er heen en vonden man en vrouw het hoofd hebloed te bed liggen. Een geneesheer werd in der haast geroe pen, en na voorloopige verzorging deed hij dë twéé gekwetsten naar hét'gasthuis voeren. De moordenaar cn zijn slachtoffer werden naast elkander in het ziekenrijtuig gelegd, dóch onderweg viel de ellendeling zijne vrouw opnieuw aan en poogde haar te ver wurgen. Op haar hulpgeroep liieid het rijtuig siil en de moordenaar werd van zijn slacht offer gescheiden. Men dacht eerst dat de man slechte licht gewond was, doch hij is Woensdag avond in het gasthuis overleden. Wat de vrouw be treft, haar toestand is hopeloos. Een Oosierscb verhaal. (23® Vervolg) Spoken zijn er wol niet, vader, maar toch goesten, dio onzichtbaar met ons in be trekking slaan en door voorgevoelens tot ons sproken. Nauwelijks bad de maagd deze woorden gesproken, of het was baar, als boorde zij de klagonde noodkreten'eener inenscholijko •tem. Zij verzocht daarom don ouden wach ter nog eens naar builen te zien, deze echter ontwaarde niets, kalm lag de zoo daarbuiten. Aanstonds daarna werd hunne aandacht op gewekt door een gedruiscb, evon als of iomand do trappen opklom. Aandachtig luis terdon beidon, do maagd wierp oen mantel over l)3ar nachtkleed on vestigde, even als Laar vader, niet zonder bange bezorgdheid bare blikken op de wel geslotens deur. God des hemels Zoo dit eons een booswicht ware zegde zij zachtkens en mot Jöcklemdo borst. Do wachter blikte naar zijn zveord, dat in don hoek der kantor hing, en bracht de oiddorende maagd in bet aangronzend ver trek. Door Je duisternisson der nacht had de vreemdeling op do trappe* al zoekende do deur gevonden on Klopte zachtkens aan. Voorzichtig legde do wachter het oor aan de deur en vroeg wie daar buiten wns. Ik ben bol, gaf Wij tot antwoord, Nabek, die u van Tunis l;eb overgevoerd, kristen, doe open, of ik verlual u voor altijd, j Woensdag werden de oud-ministers van het kabinet Monis-Caillaux door de onderzoeks- kommissie gehoord, over de betichtingen door M. Escargue], bestuurder van L'Inüé- pendant des Pyrénées Orieniales o tegen le den van het oud kabinet Monis-Caillaux uit gebracht. M. Emiel Constant, gewezen staatssekreta- ris werd eerst gehoord M. Jaurès vroeg hem of hij dezer dagen geen bezoek gébracht had aan den President der Republiek. M. Con stant was door M. Escarguel aangeduid ge worden, als hebbende aan M. Poincaré de geschiedenis d<?r wijnpotten jen verklikt, het geen het ontslag van Monis en Caillaux ten gevolge had. M. Constant weigerde te antwoorden. Op aandringen vail M. jatrrès zegde hij, dat vol gens hem een vertrouwelijk gesprek dat hij met M. Poincaré voerde, niet voor de kom missie moet herhaald worden. Hij houdt dat liever voor zich zelf, zegt hij. Daarna verschijnt M. Crnppi. Deze weet van niets. M. Steeg is wel bij M. Poincaré geweest de zer dagen, doch in hun gesprek was er geen kwestie van Rochette. Wat betreft het artikel van M. Escarguel, daar weet hij niets van. MM. Messimy, Charles Dumont, Pams en Chaumet verklaren dat zij tijdens hun deel- maken van het ministerie Monis, van de zaak Rochette niets hoorden. Zij zijn ook in den laatsten tijd niet bij M. Poincaré geweest. De Kommissie heeft dan besloten toch M. Escarguel te onderhooren. Neg een tfie er van tfeer trekt. Het vertoog van M. Jaurès is aangenomen door de kommissie met 14 stemmen tegen 3 en 2 onthoudingen. Er waren dus 19 stemmers op de &3 leden welke de Kommissie telde. M. Georges Bonnefous, ook een lid der Kommissie, heeft zijne weigering om aan de stemming deel to nemen verreehtvaardigd in een schrijven, dat hij aan den voorzitter der Kommissie gestuurd heeft. DB VOLKSSTEM Daarin zegt hij namelijk, dat bet lilaar en duidelijk is dat Caillaitx en. Monis samen het noodige gedaan hcbbeiï, om Rochette uit het gevang te doen ontslaan en dat het Monis is, die op Fabre drukking heeft uitgeoefend, 't Is ook betreurenswaardig, dat Fabre aan die drukking geen weerstand bieden kon. M. Bonnefous zegt verder, dat MM. Monis, Caillaux en Bnand hatlden moeten spreken voor de Kommissie van 1912. Verder had M. Barthou het recht niet, het dokumeni Fabre voor zich te houden, doch moest het in de ar chieven laten (waarschijnlijk om het te laten vernietigen DE MOORD OP M. CALMETTE. M. Barthcu bij dsn cmterz&sksi'echter. M. Boucard Tieeft Woensdag namiddag M. Barthou ondervraagd,, om tc weten, of hij kennis had van sommige brieven, of doku- menten, welke M. Calmette in zijn bezit had. M. Barthou antwoordde dat M. Calmette hem alleen over het ?dokument gesproken stukken voor Caillaux, in zake Fransch-Con- stukken voor Calmette, in zake Fransch-Con- go. Van brieven weet hij niets. 3 APRIL 1914 TE GENT Eene welverdiende vergoeding. Van in ons eerste verslag hebben wij er op gewezen, dat de aanhouding van den moor denaar bijzonderlijk te danken was aan den heer Maertens, rondleurend lijnwaadverkoó- per, die den dader het huis der misdaad had zien verlaten, hem kort nadien had achterna gezet en den moordenaar in de Zuidstatie, op het oogenblik dat Niketich in den trein voor Brussel stappen ging, dan de hem vergezel lende policie aamvees, die zich dan van haar plicht kweet. De lieer Maertens had zelfs, op het oogen blik de jacht op den dader aan te vangen, de baal lijnwaad, die hij op den schouder droeg, op straat geworpen, zonder er zich verder om te bekommeren. Inwoners der Zalmstraat zorgden gelukkiglijk voor de baal, zoodat de man, door zijne opofferende daad geen stof felijk verlies onderging." Thans heeft hij, voor bewezen diensten ins gelijks eene vergoeding' van 150 frank ont vangen. Torreon weerstaat nog immer Eeno depecheuifc Juarez te New-York ont vangen, deelt mede dj\t generaal Caranza Dinsdag avond verklaard beeft dat de zooge zegde val van Torrcon, slechts een gerucht was, maar dat men zich elk oogenblik aan de overgave der stad kon verwachten. De bron van do iriljchting van Diüsdag avond was oen bericht van de Amerikaanscbo konsul aan M. Bryanf ötaatssckretaris, zeg gende dat men bom in h'eükonsuloat had laten weten datTorreon ingenomen was door gene raal Villa, De oude wachter erkende aansfonds de stom, deed open en zint I dezelfde barmhar tige Samaritaan, die don graaf en zijn kind Oji zijn schip genomen had, do koopman van Aleppo, stond voor Mexia, want Mexia was de oude wachter en de jonge schoone maagd was do gravin Eugenia. Gij moet wel dringende zaken hebben wijl gij dit uur li'Li uitgekozen, om ons to bezoeken. Wat vorlaBgl gij, goodo Nabek 'i De koopman zegdo alsdan, dat hij nog voor zonopgang moest afvaren, want dat hij spoediger dan bij gedacht had, zijne voor Syracuse bestemde warun gelost had, en dat bij, vuor zijne afvaart liern nog eenmaal kwam vaarwel zoggen. Slaapt uwe dochter reeds vroeg hij, en de graaf riop zijn kind van uit het nabij- liggendo vertrok. Gij zijl toch een zonderbaar men9ch voor do koopman voort mot weemoed de schoone jonkvrouw op doze eenzame toren aanstarend gij kondet in die heerlijke kris ten stad, zoo gerust, zoo gemakkelijk leven on uwon ouderdom verplegen, on gij vluoht de monschon op eenmaal on sluit u als een wereldschuwend kluizenaar,met uwedoohter in dezen eenzamen vuurtoren op. Wat hoeft u toch tot zulk een zonderling besluit ge bracht Nabek, antwoordde Mexia, gij zijl niusolmaii, zeg mij,zijn uwe gedane bulofion heilig Ja, kristen, hotgeen wij eens beloofd hebben, blijven wij gestand doen. We], hernam de graaf, luister dan Toen wij gedurende de storm, tusschen leven en dood zweefden en het zwart gapende graf do zee ied« ren oogenblik zijne prooi dreigde le verslinden, doen deed ik mol dit Kinkhoest, bronehlet en valling. Vroeger stierven jaarlijks (luizende kin- ders van deze ziekten welk huisgezin heeft op het keikhof'geen kind liggen, van deze ziekte gestorven? met Kink hoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij allen. VerkrijgbaarAaj.st, apo theek De Valkeneer; Antwerpen, De Beul DenderüondE, Roman Gee- iiaarosbergen, Van IJammc Aalter lavernier. Donderde certificaten bij el ke remedie. Elke apotheker zal wel haast do Kinkhocstremedie Halewyck moeten bezitten. L'iijs 3,50 fr. BRUSSEL. Erg franiongeluH. De be diende van een huis Van den Waverschcn steenweg, Hippoliet D..;, 'werd Dinsdag avond op de Regentlaan verrast door oenen tram, die in de richting der Naamselie poort reed. Het slachtoffer werd, ondanks de pogingen van den wattman om te stoppen, verscheidene meters ver meegesleept; Hij werd bewuste loos cn erg gewond opgenomen en naar liet gasthuis overgebracht. Men vreest voor eene schedelbreuk. Een opperbest geneesmiddel tegon Hoest en Valling en .die U tevens slechts eenige centen kost. Iledon schijnt er een algomeeno plaag van vallingen en verkoudheden to hoerschen.Hot volgend geneesmiddel zal dan ook bij velen zeer wel gekomen zijn. o Vraagt slechts bij uwen apotheker 60 grammen ANSY (driedubbel extrakl). T'huis gekomen, doet go dit produkt smol ten in oen kwaart liter warm water mot 250 grammen gobrijzold suiker or bij. Mon roero dit alles lot volledige mengeling on tot alios goed gesmolten zij. Noem daarvan viormaal daags een koffielepel. Onmiddolijlc geeft dit eene vorzaehting. Do hovigste hoest, do grootsto vallingen zijn gewoonlijk in 24 uren tijd volkomen genozen. Daaronbovon ia die siroop tegen den boost zoor aangenaam om in le nomen, 'lis lorzelfdertijd oon soeverein middel om allo keeljüju of ziokto die 't ado- mon beletten te voorkomen, en onder dit oogpunt gaat hei allo andere gonecsiniddolo» vorro to hoven. Deze laatste ziekten wordon dikwerf door verwaarloosde vallingen ver oorzaakt. Daar dil geneesmiddel zoer voedendo en krachtgevend© bestanddeelen inhoudt, is hij zóor aan to prijzen aan niensehen die na zware ziekten aan 'l beteren zijn. Indien ge z.olf Lij uwen apolhekor niet gaan kunt, zegt dun wol aan den persoon Welken gij mot die boodschap gelast,van aan den apotheker wel ANSY (driodubbel ejuraklj te vragen. Daar dit goneosmiddol reeds meermaals aangeprezen word is het bij allo apothekers zoor wol gekend. Rijwiel gestolen. M. II. Reynewaeters, wonend Antwerpsehen steenweg, had, Dins- dhg avond, terwijl hij een aankoop deed, zijn rjjwiel voor eenige stonden verlaten in een groot magazijn der Anspachlaan. Toon hij, twee minuten later, terugkwam, was het rij- w(iel reeds gestolen. Eene klacht werd bij de pOlicle ingediend. Diefstal. Dinsdag avond hesiatigdc mad. G...... wonende Mechelsche straat, een meubel barer kamer openende, dat een kof- fèrtje inet jmveelep er uit verdwenen was. Dc policie werd verwittigd en stelde oen onder zoek in. Men denkt op hot spoor van den da der te zijn. De zaak Wilmart. Zooal3 wij reeds zegden is het onderzoek der zaak Wilmart geëindigd. Men verzekert, dat deze in dc maand Juni aanstaande voor de Boetstraffe lijke rechtbank zal worden opgeroepen. De zaak zal minstens 20 dagen duren. M. Pho- lien zal den zetel van het Openhaar Ministe rie beklceden. Moest de zaak voor het assi senhof verzonden worden, dan zou de jury meer dan duizend vragen to beantwoorden hebben. mijn kind in do armon, in do slilto mijner ziel, aan den oeuwig erbarmenden God de belofte, dat, wannoer ik met mijn kind uil don storm gered on aan mijn vaderland werd weorgogevo», ik voor altijd aan do vrienden der woreld zou vaarwel zeggen on mij ergens in cone oonzamo plaats terugtrekken. God redde uw Gchip, ona en uwe lading. Voor eenigo dagon werd de vorige torenwachter begraven, ik verliot alsdan allo goederen en vrienden der aardo, maakte oen doel van mijn vermogen aan mijne doebtor, een ander aan de armen, nam Jiicr mijn intrek als torenwachter en volbreng alzoo mijne be lofte. Verongolukten op zoo roddend, dn schepen voor do klippen waarschuwend wil ik hier het einde van mijne aardsche loop baan afwaoliten, on wjo wcot waartoe ik nog kun nuttig zijn Wonderbaar zijn de wegen des E^mvigón. Maar uvro dochter, deze schoone maagd Zij blijft bij mij, zoolang Hij zulks wil, wiens ondoorgrondbaro plannen geen chernbyn doorschouwt. Do koopman bowoiiderde den verheven mood van den kristen, drukte hem tot af scheid de hand on wildo torugkeeren. Op dit Oogenblik meende do jonge gravin wodorom de om hulp roepende stom van een schipbreukeling le hporen. Als door eene ^elieime macht gedrovon, drong zij biddend bij don vader aan, zoo spoedig mogelijk den lorenkneclit te wekkon en met do reddings boot naar don kant te roeien, van waar de jammertooneu schonen op te stijgen. M. xia opende het venster on do koopman, welke naast hein stond, hecliilo zijn zwurt valken oog op een voorwerp, hei welk. door do vlain van den vuurtoreu beschenen, ongoveor Door een tram gewond. Dinsdag, rond 8 ure 's avonds, liep een 11-jarige scholier Jan Demeulder, wonende Aanvullingsstraat, over de Zuidlaan, nabij de Hallepoort. Eensklaps werd hij omgeworpen door een trAm, welke aldaar de helling afreed in de richting van de Zuidstatie. De arme jongen vferd opgenomen met gebroken schedel, cn, bewusteloos, naar het gasthuis vervoerd. be policie der 2« afdeeling heeft een onder zoek ingesteld om vast te stellen wie verant woordelijk is voor het ongeval. Slecht beloonde liefdadigheid. Een in woner van den Boendaelschen steenweg, nam over een veertiental dagen een genaamde Ed. B..., Franschman, op, die zich zonder werk ep zonder bestaanmiddelen bevond. Om zijn weldoener te beloouen, vluchtte B.... met de zes spaarpenningon. De bestolene onlmoette Woensdag morgend den dief eh deed hem aanhouden. Verdwijningen. Mevr. Louiza Cup pens, geboren te Aalst, in 1889, en wonende De Koninckstraat, is spoorloos verdwenen. De policie heeft hare persoonsbeschrijving naar al de kommissariaten van policie ge zpnden. De policie van St-Joost-ten-Noode heeft in Vijftig slappen verro in zee tnsscho» de klip pon voortdreef. Wat is dat O mijn God 1 ter hulp 1 F'ÓP do graaf, het is waar, mijn kind, daar onder tusschen do klippen, hangt iets golijk een stuk van eon verbrijzeld schip, of boot. Hot is eeno boot, hervatte de koopman, doch geei: levend wezen beweegt er zich in! De roeier moot verdronken zijn, kom, goedo kristen, kom Ik bon sterk, bob noch vrouw noch kind on kan dus gerost iets wagen. Geef mij den knecht, wijs mij do boot en wacht ons onder af. Spoedig nam de graaf oeno lantoorn en volgde deii koopman, die reeds voor hem de trappen was afgevlogen, na eonigo oogen- blik|>en van wal sliet en nu met overhaaste slagen naar do aangewezen plaats roeide. Geklemd tusschen twee klippen, welke zich gaffelvormig boven de zee verhieven, hing een zwarte boot, dezelve scheen ledig en toch was bet alsof er van tijd tot tijd diepe zuchten, als die eens stervende, uit opstegen. Inius8chen had de graaf op den vuurtoren de vlam lievigor doen branden en Nabek en de knecht, welko do boot bereikt hadden, zagen er oene menschelijke gedaante van eenn donkore kleur, in tunische kleeder dracht, bowoegloos, met hot aangezicht naar den li om el gewend, op den bodem der hooi liggen. De verwondering maakte plaats voor het medelijden. De koopman'boog zich naar den ongelukkige, voolde zijn hart nog klop- pen, zijn adom nog zach'.kens de borst ver- hellen, on herkendo in do kleeding van den I schipbroukeling dio vaneen tunisohen jonge- ling van hooge afkomst. allo richtingen de persoonsbeschrijving ge* stuurd van Jan Debroux, luitenant der Open bare Macht in Congo, in ziekverlof en voor- loopig gehuisvest in de Groenstraat; Deze of ficier is sedert 19 Maart 11. spoorloos verdwe^ nen. Do 18-jarige Anfonia Voorts, is sedert de» 13 der verlcdenc maand verdwenen. Ziehier, hare persoonsbeschrijvingGestalte, donker kastanjebruin haar en wenkbrauwen, donkegrijze oogen,-grootc neus, kleine mond, ronde kin, eirond en mager aangezicht. De ongemengde koffie van Brazilië! of elders, wordt bijzonderlijk üitmun tend, wanneer men er voor dc helft Chi- eorei der Trappisten Vincart bijvoegt. 1500 D< ST-JOOST-TEN HOODE. - Aanhouding. Over een paar dagen werd de autogarage van M. C..., in de Lustliuizenstraat geplunderd- De policie stelde een onderzoek in en de vér- moedens violen op den autovoerder. Deze heeft thans bekentenissen gedaan. Men heeft hem ter beschikking van den onderzoeks rechter opgesloten. ELSENE. Brand. Dinsdag avond, rop.t 11 ure, is brand ontstaan in het huis n' 55, steenweg van Boeadaal, te Elsene. Het vuur brak uit op eeno kamer der 3" verdieping en tastte spoedig de meubelen en het beddegoed1 aan. Na een half uur werhens, waren de pom piers meester van het vernielend element. De sehado is nogal groot de oorzaak van den brand is onbekend. ETTERBEEK. Erg werkongeiuk. Ecv>; erg ongeluk had Woensdag morgend plaats in de houtzagerij van M. Sommeryns, Kazer nelef, die, gelijk men zich wel nog zal her inneren, over enkele maanden door een lie- vigen brand bijna geheel in ascli werd ge legd. Men is thans bezig de werkhuizen herop te bouwen. Twee werklieden, Willem Jae- nens, 32 jaar oud, en Juliaan Van den Plas, 30 jaar, heiden le Etterbeek woonachtig, be vonden zich op eene hoogte van zes meters op eche stelling, toen deze kantelde en de twee mannen ten gronde stortten. Beiden werden erg gewond opgenomen en na eene eerste verzorging naar het gasthuis van Et terbeek overgebracht. Ilun toestand is uiterst onrustwekkend. Een onderzoek is ingesteld. EeisgesoheEtk aanonzelezeps Het schoonste en het meest modern spreek- machien voor niets, dat is het geschenk. Zijn naam Pathéphone Reflex komt van do groote firma Pathé, dc wereld door beroemd. De klank is wonderschoon, 't is de kunst, is 't leven in al zijne grootsche schoonheid. De Palhéphone Reflex der Agence De- chenne is de volstrekte volmaaktheid. Wij geven verder in eene aankondiging allen uit leg cn het inteekeningsbriefje, dat het vol doende is in te vullen en aan de Agence De- chenne te sturen te Brussel, de bekendste en oudste firma, eenigo vergunninghoüdsler der, spreekmachiön en schrijven Pathé». AKTWERPEM. Doodelijk ongeluk. Dinsdag namiddag, rond kwart na 4 ure, lieeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad aar» het huis nr 14 der Citéstraat. Twee schilders- gasten, stonden op eene schildershangbrug, dewelka tot boven de tweede verdieping wjjT geheschen. Plots brak eene der koorden, waardoor de brug langs eene zijde hangende bleef en de twee werklieden naar beneden stortten. Een hunner gelukte er in eene koord te grijpen en liet zich verder afglijden. Zijn kameraad, de 10-jarige jongen Hen drik Mommens, woonachtig Wapenstraat, kwam met alle geweld op de straatsteenen te recht en werd vreeselijk gewond opgenomen. Dokter Van Dyck bestaligde eene schedel breuk, en gevaarlijke inwendige kneuzingen. Da Eerw. Heer kan. Cooreman, diende het slachtoffer voor zijne overbrenging naar het St-Elisabethgasthuis, de laatste HH. Sakra- menfen toe, en om 7 u. 's avonds overleed do ongelukkige schildersgast. liet parket vergezeld van een expert, is nog. denzelfden avond ter plaats geweest. Verdronken. Dinsdag namiddag is een onbekende man aan de sluis der Bonaparte- dok in de Schelde gevallen en vefdronhen- Een bediende van den dienst der seheepvaart- Ach liemol wannoer bij hot ware sprak de Koopman, doch lang viel er niet te donken, wie de jongeling wss en hoé do boot van AlVika's kust binrboen gedreven was. God is wonderbaar'1 A lnnn' do spoe digste hulp kon den Afrikaner aan den dooJ ontrukken. Zij omvatten zijn lichaam meé hunne armen om hem op te heffen, doei» hunne poging mislukte. Tot hunne onzogbare verwondering ontmoetten hunne handen boeien, waarmee men den ongelukkige aar» do boot had vastgonageld. Zoo voorzichtig mogelijk maaklon zij de hooien los, namen den vondeling in hunno böot op, waarna zij naar dei» vuurtoren torug roeiden. Het was» oen jongeling in den bloei zijner jaren, do fijnheid zijnor kleeding,- e» do kostbare ring wolken hij aan de vingor droeg, delen hen aan den zoon van een voornaam huis den ken. Zoodra zij het strand bereikt hadden, na derde de graaf bon met osne brandemlo toorts. Niet minder ontroerd over den Irou- rigen toestand des jongelings dan zijn twee- redders, riep hij uit O hemel welke zonderlingo aaneen schakeling van lotgevallen in deze laatsto dagen. Hij is hetIk bedrieg mij niet. Vragend blikte hij alsdan don koopman aan, deze ooft zag hoe langer hoe hlaardor, want hij hot liobt der toorls herkende mén, in de gelaatstrekken van den geredde, ge makkelijk Ferdinand, den zoon van Agla. Langzaam koorde zijn hewuslzijn weer. Hij sloeg de oogen op er. vroeg' met eene zwakke slom terwijl hij mei de hand over zijn voorhoofd streek Ik loef dus nog Ik ben dus aan het graf ontrukt (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2