HuilesiUmd De Burgerkrijg in Mexico DE GOUDEN ROZENKRANS Brief uit Antwerpen BUITENLIEDEN alvorens te gaan stemmen overweegt nog deze cijfers Doodelijk tramongeluk te Deurne Nieu wsberichten 'T WIT SÏGOPKE van JACQUES NEEFS De Liberalen willen aan. de buitenlie den wijsmaken, zoowel in schrift als op ïneetingen, dat de katholieken niets over hebben dan woorden en beloften voor de buitenlieden, en dat zij feitelijk niets doen. Welnu: Ja en neen is lang strijden, maar wanneer men die heereu, liberale bluffers, offieieele cijfers onder den neus steekt, welke door iedereen kunnen ge- kontroleerd worden, dan kunnen zij geen woord' meer uitbrengen en zij ver slikken zich aan hunne leugens. Ziehier eenige van die onweerlegbare cijfers. Wij laten hier volgen wat de liberalen jaarlijks uitgaven voor de land bouwers en wat de katholieken nu jaar lijks uitgeven: Liberal. Katholiek, in 1884 in 1912 Landbouwonderwijs Lessen en voordrach ten. Veetelt Paavdenkweek Verzekering Vergoeding voor afge maakt vee 6roote wegen Toelagen voor kleine bane en wegen 374,824 20,000 70,206 0,000 80,417 5,444,957 1,427,385 639,241 381,713 513,150 1,134,682 21,175,465 1,228,800 5,731,667 Totaal fr. 7,219,204 31,003,303 Dus gaven de liberalen, die zich de groote vrienden der buitenlieden noe men, jaarlijks: 7 mi Ween, 219 duizend en 204 frank uit voor de landbouwers En de katholieken ffeven jaarlijks uit e Albaneesche opstandel,neen hebben zich 31 millioen, 3 duizend en 303 frank voor DB VOLKSSTEM ger, bediende aan de spoorwegen beeft zijne vrouw zwaar gewond door messtekende moordenaar is aangehouden en legde beken tenissen af. Zelfmoord eener weduwe. De vrouw van den bestuurder der Nationale Bank te Berlijn. M. Jules Stern, onlangs overleden, beeft zich Vrijdag gezelfmoord in haar eigendom te haar eigendom te Potsdam. De ongelukkige had op den dag der teraardebestelling van haren man verklaard dat zij liem met lang zou overleven. OQSTENRIJK-HONCARIE De gezondheidstoestand van den Keizer. Keizer Frans-Ferdinand heeft Vrijdag mor- gend zijne eerste wandeling gedaan te voet in de Kammergarten van Schoenbrunn. De wandeling die eene halve uur heeft geduurd, werkte gunstig op den toestand van den vorst. TURKIJE Kazerne afgebrand te Constantinopel. Vrijdag namiddag is een groote brand uit gebroken in de kazerne Tachkiclila, te Con stantinopel. De linkervleugel is geheel ver nield geworden. De matrozen van den krui ser Goeben o hebben deel genomen aan de reddingswerken. Acht pompiers bekwamen verwondingen. Een officier is zwaar gewond geworden. Het kadoezendepot is de prooi der vlammen geworden. Een onderzoek is inge steld om de oorzaken der ramp op te sporen. De kazerne werd opgebouwd tijdens den Krimoorlog onder de leiding van Fransche ingenieurs. ALBANIË Turkhan-pacha naar Durazzo teruggeroe pen. De Neue Freie Presse van Weenen bericht dat Turkan-pacha, die inlichtingen gevraagd had bij prins Willem, een bericht heeft ontvangen volgens hetwelk hij ten spoe digste naar Durazzo moet terugkeeren. De opstandelingen meester van Tirana. *t welzijn der landbouwers!!... Buitenlieden, overweegt en vergelijkt die oijfers en zegt dan zeiven wie het meest voor u gedaan heeft eD nog doet. Uw antwoord kan niet twijfelachtig zijn, want het verschil tusschen 7 mil lioen en 31 mil!seen, is te- groot cm niet in eens uwe overtuiging te vestigen, 't Is al dat men het zien kan! BUITENLIEDEN, stemt allen voor uwe vrienden onder N1 3. FRANKRIJK Opening der Tentoonstelling van Lyon. M. Poincaré, voorzitter der Fransche repu bliek, is Vrjjdag morgend om 9.50 ure uit Pa rijs naar Lyon vertrokken om er de wereld tentoonstelling te openen. M. Peret, minister Van handel, vergezelde hem. Het onderzoek over den dood van twee Fransche vliegers in Marokko. Uit het on derzoek welke de militaire dienst Inspande als gevolg op den moord in Marokko op den kapitein-vlieger Hervé en diens werktuigkun dige Roeland, blijkt dat het vliegtuig tijdens eene landing gebroken werd zij begaven xtch alsdan op zoek naar een Fransche post. Inboorlingen die het vliegtuig hadden zien neerkomen verwittigden een afvalligengroep die onmiddellijk de vliegers opzochten. Deze meester gemaakt van Tirana. De brieven van Essad-pacha. Op aan vraag van den prins von Wied zullen de brie ven door Essad-pacha aan kapitein Arm strong overhandigd, bij zijn vertrek, het on derwerp zijn van een onderzoek. De leden der onderzoekskommissie zijn echter nog niet benoemd. ITALIË Geheimzinnig drama in een sneltrein. Uit Arezzo wordt gemeld dat men, bji de aan komst van den sneltrein uit Florenne, in een tweede klas rijtuig eene 60-jarige dame aan trof, door een revolverschot aan 't hoofd ge wond. Op haar gevonden papieren lieten toe j vast te stellen dat de gewonde een Ameri- kaansche dame is. Uit hare verklaringen blijkt dat zij aangevallen en gewond werd door een jongeling, die haar daarna van ju- weelen en geld beroofde. De toestand der ge wonde is hopeloos. Da opstandelingen zegepralen in het Westen De kruiser Californian heeft uit Mazatlan een draadloos br-rïcht gezonden zeggende dat de grondwettelijken, zich van Topian op 30 kilometers van Guadalajara hebben meestoi* gemaakt. Zij rukken ten getalle van 5<'00 op naar Guadalajara. Hunne ruiterij snijdt de verbindingslijn verschuilden zich achter eene rots en verde- ^Pr bondstroppen af en belet het spoorweg- digden zich op heldhaftige wijze, bij middel hunner revolvers. De strijd duurde tot ïn den nacht. Toen werden de belegerden op bet onver wachts overvallen door twee Araben die van de duisternis gebruik maakten om ongemerkt nader te komen. De vliegers werden dood ge schoten, en van hunne kleederen ontdaan. Hunne lijken zijn teruggevonden door solda ten die uitgezonden werden om ze op te zoe ken. De moordenaars zijn gekend door de militaire overheid. DUITSCHLAND Echtelijk drama. De Schulzstrasse, te Munchen, is in den nacht van Donderdag op Vrijdag in opschudding gebracht door een echtelijk drama. Een genaamde Abramber- f30® Vervolg) Ook Reinold bleef ongehuwd, en dikwijls ontmoeten zij nog altijd als vroeger elkan der op hunne wandeling, docli, ofschoon er dan van weerszijden eene zekere soort Tan treurig belepfde groeten wordt gewisseld, nbinand heeft ze ooit weer te zamen zien •preken. i Ziedaar dan nu, mijne heeren, de ge schiedenis van het kast-el Poebl- nburg en zijne bewoners, welke ik u heb verleid, zoo als de rentmeesier mij die zek« r wel tien maal heeft medegedeeld. Veel daarvan heb ik zelfgezien en ondervonden, maar M. Van der Wilk was bij me-r looneelen tegenwoor dig geweest dan ik, en wist ook als meer voortdurend in de onmiddellijke nabijheid der familie Zeilker zijnde, ophelderende bij zonderheden. Ik heb in alles getracht, laatstgenoemde te volgen. Zelfs zijne ma nier van vertellen, die altijd is of hij uiteen boek voorleest, heb ik mij, door hem dik wijls aan tehooren, eigen gemaakt. Had ik o op mijne wijze verhaald, zooals ik dit in mijne jeugd gewoon was, dan z<.u dit waar schijnlijk in een anderen vorm zijn geweest. Mijnheer Van der Wilk houdt er van die deftige woorden op na, welke m«-n, zonder te willen, overneemt, althans als men iemand gaarne mag lijden. Ik had wat gegeven, zoo hij zelf hier ware geweest, dan hadt ge nog iels anders gehoord evenwel ik h-1> mijn best gedaan, en ik hoop dat gij allen te vro- den zult zijn. Wij verklaarden ons zeer voldaan, uitge verkeertusschen Manzanilloen Guadalajara. In de Petroolsireken De vertegenwoordigers van Engeland, Holland en d Vereenigdo Siaten, doen ge- zamenllijk voetstappen oin te beletten dat do eigenaars van petroolvergunningen door de omwentelaars van hunne eigendommen zouden beroofd worden. Het EnL-elsch gezantschan verneemt dat de vreemdelingen zch oprieuw in de pe troolvergunningen der omstreken van Tam- pico mogen begaven, en dat zij verzekerd zijn in veiligheid te vorkeeren als zij voor zichtig zijn. De douanen ontvangen de uitvoerrechten maar de bankhuizen blijven gesloten. Hei geld ontbreekt. Een persoon onder den stoomtram ver morzeld gevonden. Donderdag avond, rond half tien ure, op de scheiding der lijnen Hoogstraeten-Broe- chem heeft men een manspersoon met afge reden rechterbeen, alsmede verscheidene kwetsuren aan het hoofd govonden. De ongelukkige had reeds opgehouden te leven, toen er hulp was tpegekomen. Het lijk werd op den stoomtram geladen en naai het doodenhuis van_hetSt. Erasmus- gasthuis over. ebracht. Dr Ost heeft daar het lijk geschouwd. De eenzelvigheid van het slachtoffer is nog niet gekend. Het scliijut, een visscher te zijn, want nevens hem vond men een volle dig vischgerief. Vrijdag morgend werden door de policie de opzoekingen voorlge/.et-om de eenzelvig heid van den verongelukten persoon te kun nen vaststellen. Het is eeu persoon van 30 a 35 jaar oud, eenvoudig gekleed. In zijiiéii zak vond meü nog éèn frank en eonigo centiemen. Op de plaats waar gevonden werd lag nog een visscliersnet en eenen stok. Het is nog niet uitgemaakt hoe den man de kwetsuren aan hot hoofd zijn toege bracht. Voor de kiezfng. Een woord aa n'l Aalster- sche volk. De Deensche vorsten te Ant werpen. De vrouwen v£»n den dag van vandaag. Noodlottige gevolgen van de aigemeene werkstaking. Men schrijft 'ons Den 23 Mei 1914. Geen 24 uren zullen er nog bij de lezers van dezen brief verloopen of de kiezing zal in feite reeds zijn afgeloopen en wij zullen wachtende zitten naar den uitslag. In 1912 was het land ten hoogste voldaan over zijn bestuur. Nu zijn 2 jaren verloopen en de ka tholieken mogen met fierheid hun bilan op maken. Heel anders staat het met de tegen partijen. De Regeering werd in Juli, NA de kiezing van 1912, door Engeland verplicht zijne legermacht te verstei'kén. Ware dit niet gebeurd dan zouden de katholieken en dan zouden vooral heeren Woeste en Colfs en de antimilitaristische meetingisten van Antwer pen die hervorming niet geduld hebben. An dere omstandigheden echter brengen nieuwe noodwendigheden en daartegen is niemand bestand. We moeten kost, wat kost Belgen blijven. Nu als Belg dienen- wij maar 15 maanden, als Franschen zouden wij 3 jaar en als Duitschers 4 jaar dienen en enkel Duit- sche of Fransche slaven zijn. Wie wenscht er dpt bij ons Niemand en daarom wordt de versterking van 's lands Nverdediging door gonsch het land goedgekeuj t. Do schoolwet is de erkenning van het ziele- recht onzer arrne katholieke volkskinderen, 't Is het einde stellen aan de "onrechtvaardige behandeling onzer katholieke onderwijzers, die zoo gped zijn als de andere en bijgevolg zpoveel mogen verdienen als de niet-katbo- lïeke. Aan de ouderlingen wordt kosteloos een plensioen gesohonken van l20 fr. per jaaren t&its eene kleine storting zal aan de jongeren later tot 365 frank worden 'toegekend. Ook in tijden van ziekten en werkonbekwaamheid krijgt men 1 fr. daags, eens de wet in voege. Zulke belangrijke sociale wet is er in geen éhkel land gestemd. 24 EN 25 MEI 1914 ■strevers, geen enkele uitgezonderd, hebben 6tokken in 't wiel gestokenen de noodlot tige staking, de uithongering van ons volk nitgeroepen, waarvan we nu de bittere vruch ten plukken. We verwachten dat het denkend en overwegend kiezerskorps eene les van groot belang zal bezorgen aan die heeren, die België zoo 'n onzeggelijk nadeel hebben be rokkend. f <u De Koning en de Koningin van Denemar ken zijn onze haven komen bezoeken. Zij stonden verbaasd over de groote uitbreiding onzer dokken en over de prachtige toerus ting. Met den stoomer Jan Breydel zijn ze heen en weer naar Burcht gevaren. Toen trokken ze per auto terug naar de statie en vertrokken weer naar Brussel. A In onze stad hebben de vrouwen eene prachtige tentoonstelling ingericht. Daar is veel te leeren. Men ziet er het werk dat d< vrouw kan verrichten en de posten die zij in het openbaar leven, in de handels-, nijver heids- en bestuurswereld kan bekleeden. De tentoonstelling heeft veel, veel bijval. Hierboven spraken wij over de noodlottige gevolgen der aigemeene werkstaking. Ziehier daarvan een eenwéderlegbaar bewijs. hi 1911 voerden wij naar Holland voor 352 millioen afgedaan werk, In 1912 voor 367 mil lioen, in 1913 voor 330 millioen: In plaats'van te klimmen zijn we verschrikkelijk gedaald en verliest onze handel met Holland, alleen reeds 37 millioen frank. Ziedaar het werk van de heeren socialis ten, liberalen en daensisten Ons volk zal die wraakroepende uithongering in geen vijftig jaar vergetenen die vijanden van de orde nu heden Zondag eene duchtige les geven Daar twijfelt hier in Antwerpen niemand aan. MAX RAM. Wij, in Antwerpen, volgen nu ook met spanning den kiesstrijd. Het arrondissement Aalst vooral trekt de aandacht. Te Soigmes bestaat er voor ons kans, groote kans een ze tel bij te winnen, ook te Gent ware zulks niet onmogelijk, terwijl in Limburg de goddeloo- zen wanhopige moeite doen om hunne twee verloren zetels van 1912 t'd herwinnen. Aalst zal voorzeker prachtvol stemmen. Sinds de twee laatste jaren hebben' ónze mannen in de Kamer reuzenwerk afgelegd, al de tegen- noraen Krelis Blaauw, die verheugd scheen dat liet verhaal eindelijk uit was Mijne heeren, ri<-p Jasper. w<> zijn nabij het nieuwe jaar, do klok zal zoo twaalf slaan wat mag ik u aanbieden, om op ons aller welzijn te drinken Ik hield mij bij het oude receptje. Krelis Blauw wenschte een eenvoudig glas water schvjnlijk van een goeden voorraad Rneeuw doorm ngd, tegen de glazen hoorden klotte- r- n. J sper pookte dan ook nog eens flink de kach 1 op. en sprak tot zijne vronw «Wel, Bertha, wat zeg je er nu van, zi?n we van avond niet plezierig hij elkaar i Kom, geef me een kus. wijfje dat wij sa- m^n een gelukkig jaar .mogen hebben, en en hoe men hem wilde beduiden, dat dit nietGod ons met onze kinderen moge zegenen was zooals het behoort, hij ^fcheen daar niet Bertha liet zich zijne liefkozing welgeval van of te brengen. Jasper, Pulman en Kalp namen een glaasje cognac. Ik vermeld dit alles, omdat hel tot den goeden loop v r het verhaal noodzakelijk is, en vestig bij zonder do aandacht mqner lezers juist op de cognac. I >o Friesche klok f af de eerste snik, welke altijd het volle uur schijnt vooraf to moeten gaan, en daar kwam de eerste slag. Het scheen of de blauwe zee, boven de wijzer plaat afgebeeld, veel onstuimer werd en de «ohepen zich nog onrustiger bewogen, tor- wijl de vuile maan op dat alles met zwij gend welgevallen neder zag. Üp het wolzijn van mijne geachte bezoekers, die mij wel do eer hebben aange daan den oudejaarsavn; d bij mij door t«- brengen dat het hun allen wel mogo gaan sprak Jasper, opstaande en zijn glas op de beurt teg-n het onze klinkend^. Wij allen klonken daarna m<-t elkander. Toen ging de hoefsmid naar Bert ha, gevolgd door den wagenmaker- n mij (Krelis kwam hot laatst met zijn glas water), en wij wenschten de goede vrouw allen voorspoed en zegen in liet nieuwe jaar Naar onze plaatsen teruggekeerd, begon het ons eerst recht goed to bevallen, toen ■wij met nieuwe onstuimigheid de-> wind op de deur hoorden beuken en den hagel, waar len en sprric Dat ho,op ik, Jasper als jij zco je plicht doet als altijd, zal het no wel gaan. Daarop dronk zij een glaasje wijn. Ook de kachel scheen deel in onze opgewektheid te nemen, want na Jasp aan sporing, vertoonde zij een paar roode wangen, welke mon zoudje gezegd hebben, dat zij aan een hevige lachbui te danken had. VI. EEN ONRUSTIGE NACHT. Ik ben blij, dat do vertelling ClPis. ri-'p Krelis, vergenoegd zijne handen wrij vende. Blaauw, wat zou jij nu wel zeggen, als die kerel van den nacht eens voor je bed kwam staan vroeg do 'plaatslustige wa genmaker. l)o verschrikto boer schudde zich als een poedelhond, en zrido - Dirk, 'tis naor, dat je mijn alti,d mot hebben is 't nou niet geno"g Jt, hebt nou ne zin, Jasper heit verteld wat je lui höóren wou, spreek er nou as je blieft niet niëoi* ovor. Wij allon la ebt ten over don angst van don eenvoudrien landman, en de ho-Tsmid sprak: Maar Krriis, je weet nog niet eens, welken kerel Pulrnan bedoelt. Ja. ja riep Krelis, naar zijn nek voelende,"» ik begrijp hem wat goed. DE OLIËN. De zuivere oliën eener uiterste verdichting waarvan het tandwater van dokter Pierre is samengesteld, komen voort van de overha ling van plantaardige bestanddeelen, wier deeltjes die sterk bederfwerend zijn in de al- kool ophangen en zoo eene aromatische be derfwerende oplossing vormen. Dokter Pierre van de fakulteit van genees kunde te Parijs, de ontwerper van de bederf werende gezondheid \*an den mond, heeft al dus dit brandend vraagstuk van af 1837 opge lost, zijne persoonlijke werken zich ten nutte makend die de voorloopers zijn der groote bacteriekundige ontdekkingen. De hoeveelheid naar de wetenschap bepaald en volkomen bederfwerend dank aan hunne basis van planten-bestanddeelen, hebben de tandmiddels van dokter Pierre, der fakulteit van geneeskunde te Parijs, de vermaardheid in de wereld verworven, en zijn zonder me de dingers gebleven voor hunne hygiënische en welriekende hoedanigheden. Zij bevatten geen atoom-zuur, verspreiden geen onaangename geneesmiddelreuk, ontsmetten evenwel de slijmen van den mond en,den achtermond door de dagelijksche gor geling. De wereldvermaardheid der tahdm.d dels van dokter Pierre, der fakulteit van ge neeskunde van Parijs is te wijten aan hunne samenstelling, welriekende samenstelling van bederfwerende plantendeelen, gewoonlijk aangeduid onder den naam van zuivere oliën Het onderhoud en het bewaren der tanden en de volledige ontsmeting van de gansche mondholte tot in hare minste hoekjes, zijn de zekere uitslag van het gebruik dezer tand middelen die na zich een aangenaam go- voel laten van reinheid en frischheld welke het anders onmogelijk is te bekomen. BR'JSSEL. In vrijheid. De barones de Cochette, die onlangs aangehouden werd voor diefstal van juwcelen ten nadeele eener too- neelspeelster, in de Groenstraat, is Vrijdag morgend in vrijheid gesteld. De tooneelspeel- ster is verdwenen, zoodat het onderzoek niet meer kan voortgezet worden. Tramongeluk. Vrijdag morgend werd de genaamde A. Leyns, oudkleekoopcr. wo nende Madrillegang, in de Steenstraat gevaê door een tramrijtuig en mét geweld ten gron de geslingerd. De ongelukkige, die gekneusd is over gansch het lichaam, ontving de eer ste geneeskundige zorgen ter plaatse en werd vervolgens naar zijn woning overgebracht. LOURDES EN DE PYRENEËN (zonder nachtreis). 2 vertrekken per maand. ZWIT SERLAND. 22 JuniHuwelijks- en Bijzondere Reizen. FRANQOIS, 45, Noordlaan, Brussel. Kinderroof. Vrijdag is te Brussel de persoonsbeschrijving toegekomen van een beeldhouwer, afkomstig van Brussel, die te Roebaais een zesjarig meisje heeft opgelicht. De kerel, die eenigen tijd hij eenen meubel fabrikant te Roebaais had gewerkt, had te Rijssel kennis aangeknoopt met de eclitge- nooten Meert-Doinard. Hij haa dezen overge haald naar Roübaix te komen. Terwijl de groep door de stad wandelde verdween de Brusselaar opeens met het kind, dat hij bij de hand leidde en ook met de werkgéreed- schappen van Meert, welke hij onder den arm droeg, 's Avonds vernam men dat hij de ge reedschappen aan den man gebracht en met liet meisje gevlucht was. De policie werd ver wittigd en stelde op staanden voet een onder zoek in. De hitte. Eene vrouw, die tot nu toe nog niet is kunnen herkend worden, werd Vrijdag morgend door eenen zonnesteek ge troffen. Men heeft haar in uiterst bedenke- lijken toestand naar het gasthuis gevoerd. Zij schijnt rond de 35 jaar oud en droeg een zwarten rok «n witte, gebloemde bloes. TT. dikwijls verbiedt de geneesheer de koffie. Nooit zal hij de Chicorée der .trappisten Vincart verbieden. 1500 R t Na, juilie moest or nu maar eens mee uitscheiden, hernam de waardin, je plaagt dien armen Blaauw ook altijd, en bij heeft or, denkt me, reeds genoeg Van. n Och ja. ieder hoeft zoo *ijn stok paardje. vulde haar man aan de een is bang en de andere liclitgeloovig maar Kre lis is een te goede kerel om altijd zoo in het zonnetje gezet te worden. Beste vent, ga jij maar naar huis en naar bed... Dat durft hij niet, viel de wagen maker Jasper in de rede ik wed om vijf gulden, dat hij alleen den weg niet opgaal Eene nieuwe windvlaag, vergezeld van hagel en sneeuw, do^d weder de straatdeur in hare scharnieren rammelen, en door den grooten schoorsteen gilde de storm als de stervenszucht van een reus, toen de deur straat afin werkelijkheid werd geopend en een nieuwe bezoeker met afgemeten staj: pen langzaam binnentrad. De wind, welke hierdoor vrijen toegang tot do gelagkamer kreeg, waaide twee lich ten uit. terwijl Krelis, opliet gezicht van hot zonderling personnage, dat hij te aan schouwen kreeg, eon gil uitende, mot stoel en al achterover sloeg, en Sultan uit zijne sluimering opsprong en hevig begon te blaf fen. Met moeite werd hij door Jasper terug gehouden, en hoe gehoorzaam anders, nu wilde hij don vreemdeling te lijf. Het eerste werk van den waard was, de lichten weer aan te steken, torwijl ik Krélis Biaauw van den grond ophielp, die aan alle leden beefde, en mij toefluisterde Dat is 'em dat is 'om zeer waarach tig I (WorcR voortgezet. Stoutmoedige bandiet. Mev Simons, Eenensstraat, te Schaarbeek, werd Donderdag avond, op do Antwerpsche laan, aangerand dcor een kerel, die haar met geweld het werkzakje ontrukte, dat zij aan den arm droeg. De dader vluchtte in de richting der Groendreef en kon niet ingehaald worden. Het bandzakje bevatte eene geldbeurs inhou dend een 15-tol franken en een zakdoek. Droef geval. Wij lezen in een Brus- selsch blad Een leerling der pupillenschool van Bouillon leed aan blinden darmontste king en meest eene heelkundige bewerking ondergaan. Daar de geneeskundige dienst van Bouillon er met kon toe overgaan, werd er besloten den zieke van Bouillon naar Oost ende over te brengen. Donderdag morgend werd de pupil, Louis Lats, wiens moeder zich voor het oogenblik in het Brugmangesticht bevindt, per auto naar de statie van Libra- mont gevoerd en onder de bewaking van een kaporaal in een voorbehouden rijtuig van den trein voor Brusselgeplaatst. Onderweg bezweek de jongen. Het lijk werd in de Noordstatie te. Brussel aigeladen en per draagberrie naar het Urijgsgasthuis overge bracht. 't Is te hopen, dat indien dit nieuws waar is, maatregelen getroffen worden, om zulke droeve gevallen te voorkomen. is do oudste en de beste Vieux Système Oudo Gonover de gauwdieverij op de trams. M. Fr. Vnijveraar, Paleizenstraat, nam Vrijdag morgend plaats in een tram rijdend naar de Ziiidstatie. Nabij de Wolvengracht, stelde hij met verbazing vast, dat men hem zijne brié- ventesch, inhoudend een honderdtal franken, ontstolen had. Eene klacht werd ingediend ten laste van een persoon, die nevens hem stond en aan de St-Michtelstraat, uit den tram sprong. Zelfmoord. Vrijdag morgend wandel de M. Simmart, rond 5 1/2 ure, in het Bosch te Brussel, wanneer hij in een zijwegel een lijk ten gronde zag uitgestrekt. De doode lag op den rug; zijn hoofd was met een revolverkogel doorschoten en de her sens waren in 't ronde gespat. In zijne rech terhand hield de zelfmoordenaar nog het wapen geklemd, waarmede hij een einde aan zijn leven stelde.' De policie kwam het lijk weghalen. Een eneesheer verklaarde dat de dood reeds se dert verscheidene uren ingetreden was. In de zakken van den wanhopige vond men papieren op naam van Matheus Francois, handelsreiziger, 58 jaar, wonende Frèrc-Or- banstraat, 37, te Brussel. De aflijvige leefde gescheiden van zijne vrouw; de oorzaak van den zelfmoord is niet gekend. Kinkhoest, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende hin ders van deze ziekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggeu, van deze ziekte gestorven met Kink hoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij allen. VerkrijgbaarAalst, apo theek L)e Valkeneer; Antwerpen, Do Beul DenderJioNi>E, Roman Gee- iia a rosbergen, Van Damme Aalter, Tavernier. Ilonderde certificaten hij el ke remedie. Elke apotheker zal wel haast de Klnkhoestremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr, Eene cllendelinge. Een 14-jarig meisje erdween over eenige dagen uit de ouderlijke woning te St-Juns-Molenbeek. Ondanks de ieverigste opsporingen gelukte men er niet. meer in, haar terug te vinden. Het meisje had kennis aangeknoopt met ene vrouw Irma B., wonende Vooruitgangstraat, die haar tot de ontucht had overhaald. Irma B. en haar slachtoffer werden Donderdag, aangehouden en naar het pollciebureel geleid. Ten gevolge an de ondervraging van het kind zijn vier begoede peisonen in hechtenis genomen en ter beschikking van het gerecht opgesloten. Een Hongaarsch advokaat, die in een hotel der Bogiersplaats was afgestapt, werd Vrij dag morgend aangehouden. De oudeis van het meisje zijn verwittigd.

De Volksstem | 1914 | | pagina 2