Be dramas der zes Laatste Berichten AbdijsiroopJÜZZn Eene erge zaak te Elsene Een zonderling ongeval te Brussel ASTHMALIJDERS Stadsnieuws Nog een pluimpje voor België Vreeselijke ra up aan de months van den St. laurensstrcoa (Cam da) _^v OK.T Ce ronde van België ln één rit 30 MEI 1014 EE V0UIS9TKM da l(olenboakcTs aan fcoord van do Dmlsahe stoomboot o Kopduikus Dadelijk waren door de bemanning de kolenbonkers onder water gezet, en alzoo het vuur bcmee8terd. Ongelukkige val. Gisteren namiddag, ta de genaamde F. Diels, oud 57 jaar, wonende Oude Leeuwonvui, 31, op de Entrepotkaai ge vallen, on werd roet verstuikten rechter voet opgenome». De man werd na «ene eerste ge neeskundige verzorging in het verbandhuis {Moord),' naar het Sinte-Walhurgisgastnuis gevoerd. BERCHEM. De diefstal va»» Juweelen. Op 1*2 dezer werd ten nadeele van M. Seri- giers, wonende te St-Joost-ten-Noode, op den hoek der St-Jacobsmarkt en Lange Nieuwatr., «en koffer van eenen stootwagen gestolen, dat voor 15.000 fr. juweelen inhield. De kas was gemerkt met de letters S. S. 2. De nickelen en zilveren kettingen dragen het merk S. S. ^00, op een vergulden platten ring. De ket tingen in doublé dragen het merk S. S. en het woord o L'inusable Tot heden heeft men nog niet het minste spoor van het gestölene ontdekt. LUIK. Zelfmoord. De 38-jarige vrouw O...., Queue-du-Bois, moeder van twee kinde ren, heeft zich ten harent twee revolverscho ten in liet hoofd gelost. De dood was «ogen blikkelijk. De ongelukkige had onlangs een krankzinnigengesticht verlaten. Ongetwijfeld handelde zij in een nieuwen aanval van zin neloosheid Sarah Bernhardt slachtoffer van oer» on geval. Bij liet uitstappen uit haar auto, deed de groote tooneelspeelster Sarah Bern hardt een misstap met het gevolg dat zij ha ren voet omsloeg. De aangekondigde vertoo ning in den schouwburg ging niettemin door, de kunstenares bovenmenschelijke pogingen inspannend om haar rol te vervullen. 's Anderendaags moest zij optreden in La Dame aux Camélias doch deze vertooning had geen plaats. De troep vertrok dan naar Charleroi, hopend dat de hoofdrolspeel ster na drie dagen rust genoegzaam hersteld zou zijn om de voorstellingen voort te zet ten, doch op aanraden van de geneesheeren, heeft de tooneelspeelster hare omreis door Europa onderbroken en is met baar troep naar Parijs teruggekeerd. CHARLEROI. Erge ontploffing.-Woens- Oag avond greep eene geweldige ontploffing plaats in liet College van het H. Hart te Charleroi. De ontploffing gebeurde in de bad zaal op het oogenblik dat een van de Paters er binnentrad. Een opengebleven gasbek moet er de oorzaak van geweest zijn. Er werd groote stoffelijke schade aangericht. De schei dingsmuur werd weggeslagen, deuren en vensters werden vernield. De Pater werd gekwetst, doch gelukkiglijk niet zeer erg. MANAGE. De diefstallen op de spoorwe gen, Wij hebben gemeld, dat zes kerels uit den omtrek van Manage, aangehouden wer den wegens de treindiefstallen. De raadska mer der Rechttbank van Charleroi heeft drie der aangehouden Leunens, Carion en Rosen, 1 in vrijheid dóen stellen. Integendeel zijn de aanhoudingsmandaten van Van de Rooze, Hamacq en Houzé bekrachtigd. AULNOIS. Onder eene Instorting begra ven. In de mijnen van Grandy is de mijn werker Jozef Dutillèul, 40 jaar oud, vader van 10 kinderen, onder eene instorting begra ven geworden. Men vond npg slechts zijn lijk terug. FAMILLEUREUX. Lijk opgevisóht. De genaamde Eduard Lamol, van Marche-lez- ficaussines, die sedert eenigen tijd niet wel aaeer bij het hoofd was, verdween over eenige dagen spoorloos. Er werden overal opzoekin gen gedaan, doch deze bleven vruchteloos. Nu lieeft men het lijk van den ongelukkige te Familleureux uit de vaart opgehaald. Men denkt dat Lamol *fcr 's avonds door de duis ternis misleid, ingesukkeld is. CRONFESTU. Vreeselijk ongeluk. In de glasblazerijen van Cronfestu waren werk lieden Donderdag morgend bezig eene oude vout af te breken, toen eensklaps eene instor ting plaats had. Vier werklieden werden on der de puinen begraven. Een hunner, Emiel öhyssens, 28 jaar oud, wonende te Seneffe, werd zoo erg gekwetst, dat hij bij hoogdrin gendheid naar bet gasthuis moest overge- Sraelrf worden. De drie anderen konden na verzorging naar huis gaan. GENT. Het drama der Zalmstraat. Ni- «ketitch, die de verschrikkelijke moorden pleegde in de Zalmstraat, heeft deze dagen opnieuw eenen aanval van stuip-zinneloos heid gekregen. Da wetsgeneesheer heeft hem onderzocht en besloten den betichte opnieuw in obser vatie te stellen. Het onderzoek blijft open, T is te zeggen, dat er geene kwestie is die groote gerucht makende zaak te klasseeren. Ongelukkige val. Donderdag voormid dag kwam De Martelaere met paard en rij tuig, waarin nog een paar vrienden gezeten waren, langs de Dampoort gereden. Nabij de static van Gent-Oost {Oefeningsplein) sprong een der twee vrienden van De Martelaere uit het gerij en plofte ten gronde zoodat liij aan het hoofd en de knieën kwetsuren bad be komen. ZGNNEBEKE. Erg automobielongeluk. Een automobielongeluk dat noodlottige ge volgen kon hebben viel Woensdag in den vooravond alhier voor. Een automobiel, ko mende uit Kortrijk botste aan een draai op een hoop steenen, waardoor hij in de aanpa lende gracht kantelde. Een der inzittenden, nogal erg gekwetst zijnde, werd na verzor ging per spoorweg naar Kortrijk gevoerd. Wat de auto betreft, deze was heelemaal bui ten gebruik en werd met veel moeite door een peerd uit den gracht getrokken. ST-NIKOLAAS. Diefstal. Bij Ferdinand Somers, Landbouwstraat, waren Woensdag avond twee personen komen vernachten. Een gouden uurwerk, een gouden ring cn een re volver waren 's anderendaags verdwenen. De iwee logeurs zijn gekend. SINT-AMANDS8ERG. Gevecht. Don derdag namiddag had een gevecht plaats op den Antwerpsehen steenweg tusschen "den herbergier A. V..., zelfden steenweg, en den winkelier S. V. L., uit.den Heyveldslag. De herbergier kreeg een slag in het aangezicht met eenen regenscherm, waardoor hij eene lichte wonde bekwam. De regenscherm was gebroken. HEURNE. Groote brand. Donderdag namiddag, om 3 ure, is brand uitgeborsten op de hoeve van F.varist Cnudde, wijk Hemel. De stallingen weiden ten gronde vernield. Twee paarden en een veulen bleven in de vlammen. Het vee kon gered worden. Vuurgensters vlogen tot op de slallingen van Emiel De Clercq, die ook ten gronde vernield werden. Hier kon al het vee gered worden. De schade is zeer aanzienlijk doch door verzekering gedekt. Kerk van St Martinus. Zondag, feest van Si meen, te 4 ure, plechtige sluiting der Meimaand en opening der maand Juni, toegewijd a 't H. Hert van Jesus. Plech tig Lof, waaronder Sermoen door den Zeer Eerw. Heer Deken. Maandag, vermaarde Begankenis van den II. Cornelius. Om 8 ure, solemnele Mis met Ser moen. Maandag, eerste Maandag der maand, Ver gadering voor de Huismoeders der H. Familie. KATHOLIEKE KIEZERS VAN AALST I Hel Bestuur der Katholieke Vcreenlglng der stad Aalst heeft de eer Ued. uit te noodigen om deel te nemen aan het HULDEBETOOG aan onzo Katholieke gekozene»» de HH. Rom. Moyersoer» en Baron de Bethune, ter gelegen heid hunner herkiezing als volksvertegen woordiger. Het zal plaats hebben op MAANDAG, 1 JUNI 1914, (tweeden Sinxendag). Men zal vergaderen op de GROOTE MARKT OM 4 1/2 URE NAMIDDAG, om van daar met muziek zich te begeven naar do woning onzer gekozenen. ALLEN OP POST! 4*— Het militair parket. Donderdag namid dag is het militair parket van den Krijgsraad van Oost-Vlaanderen, onder het voorzitter schap van den krijgsauditor A. De Groote, in onze stad afgestapt, om een onderzoek te doen over de baldadigheden, gepleegd door de mi- litianen op de dagen van den laatsten keu- ringsraad en in ons blad vermeld. Het ver hoor had plaats in de Pupillenschool. Ver scheidene manschappen, verdacht van dron kenschap, vernieling en diefte, alsmede een groot getal getuigen waren opgeroepen. Ho pen wij, dat de .krijgsoverheid zich voor deze jonkheden, die wellicht onbezonnen handel den, zal medelijdend toonen. Maar liet is eene strenge les voor. de toekomst, en we drukken ook den wensch uit, dat dergelijke baldadig heden zich ten naaste jaar niet meer zouden hernieuwen. 4» Derde diefstal in eene kapel. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn dieven met braak ingedrongen in de kapel van O. L. Vr. van Hal, Ouden Dendermondschen steenweg, op het hoeksken. Dit bedehuis, genaamd T Kappeleken van Giljammes werd al daar, ten jare 1850, opgericht door den Luiker- Waal Willem Riga en behoort thans aan Wel- lekens Frans. De dieven stolen er twee kos telijke bloemenvasen en vier kandelaars. On getwijfeld zijn het dezelfde kerels, die de twee andere kapellen plunderden. Men is op hun spoor en hunne aanhouding is nakend. x DE THEOBROMA IS EEN POEDER aangenaam van smaak, dat men neemt met een weinig melk. De volledige uit leg is bij iedere f leecli. THEOBROMA kost 3 frank en men is voor 14 dagen goed. Erge zaak. De policieagent Isidoor Wau- ters was verwittigd, dat een kerel zich sinds geruimen tijd plichtig maakte aan erge fei ten op een minderjarig meisje van Erembor degem. Woensdag middag hield hij hen aan en bracht ze naar het polici&mreel. Aldaar deed het kind erge onthullingen, die, volgens haar zeggen, reeds vier weken, dagelijks plaats grepen Het parket werd verwittigd en stapte Donderdag namiddag in onze stad af. Na het onderhoor, werd tegen den verdachte een aanhoudingsmandaat afgeleverd, en des avonds werd hij door de gendarmerie naar het gevang van Dendermonde Overgebracht. De aangehoudene, een gehuwd man, vader van zeven kinderen, loochent krachtdadig alle plichtigheid. Een wetsdoktoor beeft het slachtoffer onderzocht. Tengevolge dezer aanhouding werden Vrij dag ten policiebureele een groot getal werk gezellinnen van het slachtoffer onderhoord. Dergelijke feiten worden gestraft met 15 ja ren dwangarbeid. Uit Brussel wordt aan een Engelseh blad geseind, dat eene groote hoeveelheid Fran- sche obligatiën, coupons. enz., thans aan Bel gische banken toevertrouwd zijn, om te ont- snappen aan de wet Caillaux van 31 Maart laatstleden. De Zwitsersche banken trachten ook een deel der kliënten èkrï te lokken, doch, de Franschen hebben er naar het schijnt met al te veel vertrouwen in, en verkiezen de Belgi sche bankhuizen. ït Is dat zij wetefrdat hunne waarden bij ons goed en veilig zijn. Twee stoomers in botsing gekomen en gezonken. 600 slachtoffers Eene vreeselijke ramp wordt uit Québec ge seind. Verleden nacht is'de stoomer Empress of Ireland van Liverpool naar Canada varende,, aan de monding van den St-Laurensstroom, in botsing gekomen met den stoomer Horstad, die met kolen geladen naar zee vertrok. De schok was verschrikkelijk en beide stoo mers zonken na weinige oogenblikken in de diepte. De tijdingeh over de ramp komen verward toe, zoodat lot hiertoe nog niet met zekerheid kan geoordeeld worden over de uitgestrekt heid der ramp. Volgens sommige telegrammen waren er meer dan 1.600 personen aan boord van den Empress of Ireland. Een 350-tal zijn dcor an dere stoomers gered en te RimousKi aan wal gebracht. De ramp is toe 1c schrijven aan den hevi- gen mist, welke over de kusten van Canada hangt. Aan boord van den Empress of Ireland be vonden zich 77 passagiers van eerste klas, waaronder het oud Engelseh Kamerlid, sir Henry Seiion Karr eh den gekenden Engel- schen tooneelspelèr Lawrence Irving. Men weet nog niet of deZen gered zijn. Tal andere gekende personaliteiten, zoo wel Engelsche als Amerikaansche bevonden zich aan boord. Volgens een later telegram waren er min stens 3.000 passagiers aan boord van den Ex press of Ireland. Er zijn vele geredden, doch alle telegram men spreken van minstens 600 slachtoffers. Uit Québec zijn twee stoomers met den noo- digen onderstand onmiddellijk ter plaats ge varen, om hulp ié verleenen. Dé tijding der rainp heeft te Québec, in de andere Amerikaansche havens, alsook te Li verpool, groote ontroering verwekt. Op last van het parket van Brussel, heeft mei» op het kerkhof van Elsene het lijk ont graven van Mev. V.r., een veertiental dagen geleden overleden. Een naamloos schrijven was bij het parket toegekomen, waarin gemeld werd, dat Mev. V..., zou overleden zijn, ten gevolge eener vergissing van céri apotheker. Deze zou haar namelijk een purgeermiddel gereed gemaakt hebben, waarin hij bij ver gissing eene belangrijke dosis vergif had ge mengd. Mev. V... »iam het purgeermiddel in en be zweek 's anderendaags. De uitslag der lijkschouwing is nog niet gekend. PER TELEFOON De zaak Caiffaux( Donderdag avond werd in de welingelichte Parijzer krin gen bevestigd, dal Mov. Caillaux, belicht van vrijwillige moord root voorbedachten raad, op 20 Juli aanstaande, voor de Assisen der Soine zal verschijnen. Een incsdent Sn de Zweedeche Ka mei*. Ter gelegenhoid der be spreking der hegrooling, in de Zweedsche Kamer, hebben eenige jongelingen uil de tri bunen antimilitarische Lroohuren naar het hoofd der Kamerleden geslingerd. Dezen wer den ook bnleedigd. De pliohtigen zijn aangehouden. In vrijhesd. Do twee Duitsche officieren, die met hun vliegtuig in Rusland aanlandden, zijn na ondervraging in vrijheid gelaten. Hun vliegtuig mot al water aan wa9 blijft voorloopig aangeslagen. De toestand in Albanië. De katholieke Malissoren en Nuryditen hebben het voornemen te kennen gegeven, de wapens op te nemen om de partijgangers van Essad pacha uit Albanië te verjagen. Anderzijds vreest mon, dat de onderhandelingen tnsschen de kontroolkoinmissie en de oproerlingen niet zullen slagen. Erge wan te Brussel» Vrijdag morgend, wilde de 13-jarige Odila Michel, wonende Spoormakerssteeg, eenig waachgoed builen het venster dor 2* verdieping hangen. Het meisje verloor bet evenwicht en plofte op de straatsleenon. De arme kleine werd do beide boenen en don schedel gebroken. Haar toestand is hopeloos. Lanaekea Kasseit Rumpst Tongeren Luih (v. k. bev.) 152 10.15 160 10.35 1G3 10.50 174 11.25 196 12.10 lloei Maandag 229 1,30 Namen (vaste k'ontr. bev.) 265 2,48 Fosses 283 3,30 Chat.let 299 4,15 Charleroi (vaste keulr. bev.) 305 4.30 Marei Jenne - 310 4,45 Binche 330 5,35 Bergen 347 6.10 Lessen 357 6,30 Ath (vaste kontr. bev.) 371 7.10 Leuze 384 7,50 Doorn ijk 4<>3 8,35 hortrijh (vaste kontr. bev.) 423 9.25 Meenet! 43(5 10,00 Ronselare 453 10,45 Thowout (vaste kontr. bev.) 466 11.25 Br Huge 485 12,15 Eehloo (bev. konlrooi) 512 1,20 Gent (\asie kontr. bev.) 545 2.30 Aalst 572 3,20 Brussel (aankomst) 601 4,16 Wij zullen morgen do ingesohreven rijders opgeven. Heropening van Karreveld (Brussel). Het li it. uw bestuur der velodroom van Karreveld heft besloten, slechts program ma's van e> I's to gehalte te geven. En dut mag men voorwaar wel zeggen van liet pro gramma van Zondag 31 Mei en Maandag 1 Juni. De beste sprinters, zoo beroepsrenners, onafhankelijken en liefhebbers, evenals de beste slayers zijn voor de beide koersdjgen ingeschreven. Zoo kampen in den snelheidswedstrijd voor beroej>erenners tlourlier. Builley, Van Bever, E leg aard, Pouchois, Otto, Deulens, Schilling, enz. De snelheidskamp voor liefhebbers stelt tegenover elkaar Palou, Henry Gworgè, Da- vignon. Latham, enz., evenals enkele vreem detin. en, waaronder de Nederlandsche kam pioen Ulysses. Deb«fa<imdste onaf hankelijken rijden over 25 kilometer. In halve fond Darragon, Li nart Huy- brechts en Parmentier; daarna motorwieleu- match tusschen den Franschman Cussao en den Belg Renier. Ei» lol slot vertrok en aankomst der Ronde van België in een rit (600 km.) Donderdag avond kwamen MM. Hoyens en Saes, samen langs de Anspachlaan gewan deld, toen zij eene dame kruisten, vergezeld van een knaapje. De kleine hield een grooten luchtbal aan een draadje. Op een gegeven oogenblik vloog de lucht bal tegen de brandende sigaar welke M. Hoyens in den mond had. De luchtbal ont plofte en MM. Hoyens en Saes werden zoo erg in het aangezicht verbrand, dat zij in eene apotheek moesten verzorgd worden. Eene klacht werd neergelegd en de policie heeft proces-verbaal opgemaakt. WIELRIJDEN AALST, Onafhankelijke Wlelrijdersbond Zetel Nleuwatraat, 6 Op Zondag 31 Mei. eerste Sinxendag, om 1 ure nami Idag, groote baan koers voor be ginnelingen en oiulerbeginnelingen met en zonder licence, onder tiet reglementen van den Onafhankelijke Wielrydersbond van Aalst. Vooruit 75 fr. jferwaarborg. Inleg 1 fr. die ook in prijzen zal verdeeld worden. De rijders zullen met het imrtb-k van d«D Bond uitge leid- gedaan worden tot aan den Dender- inondsche steenweg waar het vertrek zal gegeven worden. Wegwijzer: vertrek Dendermondscke steen weg. Hofstade. Gijseuem, Audegem. Appels (vliegende controol). Schoonaerde. Wichelen, SolMlebello, W« Heren (vliegende controol). Mass men. Oonl-g'ém, Eiondegem, Erpe. Aalst (vaste controol hoofdlokaal) tweemaal dien w eg zijnde 75-km. Geheimenontrools onder de baan. Geheime premies zullen toe gekend worden. Inschrijvingen te sturen tot den dag der koers tot 12 ure's middags naar het hoofd lokaal Duitsch Bierhuis, Nieuw straat, 6. Alle opmerkingen moeten aan het Bestuur gedaan worden. Verdeeling der prijzen 8 dagen later in 't hoofdlokaal va» 10 tot 12 ure 's middags. 31 Mei - 1 Juni. Deze koers voorbehouden aan onafhanke- lijken, heeft 154 rijders vereenigd. De koers wordt betwist op den volgenden weg. Wij geven ook bel vermoedelijke uur. Kilum. Uur Brussel (vertrek) Zondag 6 4.00 Leuven uamid. 25 4.50 Diest 53 6.00 Hasselt (vaste kon trol) 75 6.50 Ge ck 88 7 30 Ascl» 96 7.50 Hrèe li2 8.30 Mu'-seyck 127 9.15 Lonklaer 137 9.40 MARKTPRIJZEN Aalst. Hopmarkt, 29 Mei. Markt vast voor beschikbaar, fr. 115 kalm voor nieuw'ge was, Ir. 93,1)0 a 94,00. Audenaarde w. marktAardappelen 9,50. boter Z,81. eieren 2.22. viggens 40. konijnen 2.60. AndeHecht.wekelijksche Markt Kalveren 152'). prijs per kilo op voet fr. 1.03 a 1,38. Brussel.—wekel^jksche markt, kalveren 143, fr. l,i0al,C0. Gent Veemarkt van vrijdag getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 4: Melkkoeien 3, Grootoosscn 0; Jonge ossen 8, Vaarzen 11; Stieren 10. Varkens 375 Kalveren 181, Ma gere beesten 168; Schapen 3, Geilen 0, Viggens 512. De goede stalbeesten golden van 1,70 tot 1.90 De kalveren van Tr. 2,40 tot 2 60 per kilo, ge slacht vleesch. De scba|»en van fr. 1,60 tot 1,80 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,00 tot fr. 1,05, volgens kwaliteit. Geeraarsdbergen 29 mei Tarwe de 100 kilos ly,50; Masteiuin 18,00; haver 19,00; liogge 17 50; hoonen 21,50; Aardappelen 9,'uü; lijnzaad 34,00 koolzaad 00 IK)boter de kilo 2,60 ai.-.8<> eieren per 25. fr. 2.z5 ruw vlas 0.94. AN TWERPEN, 28 Mei. Granen. Tarwe: Rcdwinter II 21 1/2 a u/0. Kansas II 21 1/4 a21 3/8. Australië 21 1/2. xlusland am 191/4 a 20 3/4. Donau, 19 a 21 I/4.Bourgas,20 1/4 a 2o 5/8 Silistrio 19 7/8. Markt kalm. Rogge vast. Inland «an 16 3/4 a 17 j vreem de 16 0/0 a 17 1/4. Garst vast. Inl. wintergarst 161/2 ft 17; Cali- fornie 18 1/2; Voedergarst 14 3/4 a 15 1/2; Con. 14,75; Angora Moldavië 15,50 a 16,5ü. Haver vast. Inland. 19,50 a 20,25 Vreemde aan 18 1/2 a 20,25 Maïs slandh. Plaia gele 15 a 15 3/8. Nieuwe op lev. 13.51'. Cinquantiiio 16,00 a 18 1/4 Natal witte 17,50. Donau 14 1/8 a 14 1/2. Tarwebloem, voor de bakkerij fr. 26 ij2 handel bloem 25,50 Tarwezemelen, dikke, vast, fr. 13,25 a 00. Lijnkoeken. Beschikbare 19 3/4, vlottend 19 5,8. .1 iin-Aug. 19 1/2. Sept.-Dec m.19 7,'8. S. K. beschikt). 19 3/4. vlottend 19 5/8. Markt vast. Duiven lief hebberSt den uitslag ma ken is een eenvoudig vraagstuk, to verkrijgen ten bureele dezer 0 fr. 50. VEHBREEKl II» KLUISTERS I opdat gij weder als etk gezond mcnsch, vrij en vrank wandelen en van het leven genieten kunt. WIJ weten hoe gi] lijdt, maar weten ook dat gij zoo niet behoeft te lijden. Neem het wonderbaar lijkste genees middel dezer eeuw, datduizen- dcnasthmalijders genas. De ver ouderde slijm, welke op Uw borst vast- j zit, zal daardoor worden opgelost, Uw borst aal worden verruimd. Uw adem haling diep en vrij worden, Uw hoest en benauwdheden zullen verdwijnen. Want da 1 zuiverend en borstver9terkend, is het onfeilbaar geneesmiddel tegen asthma, pleuris, influenza, bronchlet, catarrha.kinkhoest.de weerspannigste hoest, en alle ziekten der borst, der I keel en der longen Voorkomt de tering. Flacon van 230 gr., fr. 133van 550 gr., A fi.,cn V3n 1000 gr 7 fr. EiSfht handteekening L 1. AKKER, Rotterdam Hoofd-depot voor Bei- gig O De 8(Ul. Antwerpen. Verkrijgbaar in alle apotheken MEDEDEELINüEN Eendrachtige Broederliefde, Aalst Op Zondag, 21 Juni, viering van het 25-jarig bestaan der maatschappij van onderlingen bijstandEendrachtige Broederliefde ge vestigd in den Katholieken Werkmanskring. Om 6 ure, H. Mis met algemeeae Communie in St-Martinuskérk. Om 10 ure, Plechtige Mis en Wijding der nieuwe vlag, geschonken door M. R. Moyersoen, volksvertegenwoordiger, Eere-voorzitter der maatschappij. 's Namid dags, om 5 ure, Concert en prachtig Kinder feest. Om 8 ure '8 avonds, Groot Concert en prachtige Verlichting van den hof. Zondag, 28 Juni, om C ure 's avonds, Groot Volksbanket500 deelnemers. De aankondigingen worden uitsluitelijk ontvangen in het beheer der ruchtbaarheid DE AGENCE RECLAME GODTS Beurs- plaats, 2, Brussel, alwaar men kosteloos alla inlichtingen kan hekomen, hetzij mondelings of schriftelijk. De kleine aankondigingen, vraag en aan bod van bedieningen, verhuren en verkoopin- gen worden slechts aanvaard mits te zijn ver zegeld, van den prijs, 60 centiemen per in voeging van 4 regels. Zij mogen afgegeven worden ten bureele van het blad, te Aalst, en In de AGENCE RECLAME GODTS, te Brussel. Schouwburgen.— Brussel Molière. Le Tour du Monde d'uo Gamin d« Paris. ZomerpaMs. Afwisselend spektakel. Oud Brussel. Afwisselend spektakel. WEERKUNDIGE WAARNEMING van M- Camiel Prael, opticien-specialist» Aalst, Lange Zoutstraat, 0 29 me» 16 uro! Barometer 761*5 Thermometer 12* Wind: oost Vonrolu veranderlijk

De Volksstem | 1914 | | pagina 3