Een akeliye vondst te Gent. ven Liofferingon Vsreenigds Siatsn en Mexico DE GOUDEN ROZENKRANS Het groot geheim De Albaneesclie kwestie Mgres der Vleesclihonwers - Konkelfoes! Konkelfoes! Konkelfoes! Bijesntast In de Vlaamsebe Brouwerij A'ieu wsberichten 2 DE VOLKSSTEM 10 JUNI 1914 vouw, gezeten in de loge rechtover deze der torsten, stond op en sprak de koningin aan. Twee politieagenten brachten het onbeleefd stuk naar buiten. OOSTENRIJK-HONCARIE Russische spioenen ontvlucht De gebroeders Gierowski, leiders der Rus- fuschgezinde beweging in Oostenrijk, die bin nen kort voor bet hoogerhof moesten ver schijnen wegens spioeneerderij en hoogver raad, waren in bet gevang van Czernowitz opgesloten. Zondag in klaarlichten dag, zyn zij er in gelukt te ontvluchten, dank aan de mede plichtigheid der gevangenlewakers. De Gie- rowskis namen plaats in een auto, welke hen )n weinige minuten over de Russische grens bracht. Verscheidene gevangeubewakers zijn aangehouden. TURKIJE Een Belgisch ingenieur gevangen genomen door roovere. In het Belgisch gezantschap te Constantino- pnl is eon schrijven toegekomen van den Belgischen ingenieur Lu oio n Tack, die door bandieten opgelicht werd. Deze brief was te Smyrna in de post besteld. Do ingenieur liet er in weten, dat hij het goed stelde en dat de bandieton 5000 fr. vroegen voor zijne vrijla ting. Autwoord werd verwacht vóór 11 Juni. Een man verpletterd. Twee lijnvisschers, waren heden morgend. hij het krieken van den dag opgestaan. Rond 3 1/2 uren waren zij reeds in de Faripanstraat. Plots zagen zij op eenigen af stand, zijwaarts der baan, een vormlooze massa liggen. Ter plaatse stelden zij met ont zetting vast «lat zij zich voor het akelig ver minkte, vermorzeld Rik van een ..mansper soon bevonden. Het lichaam was nog warm wat bewees dat het ongeluk waarvan do man slachtoffer werd, nog niet lang moest gebeurd zijn, en ovor enkele meters der baan waren bloedvlekken te bespeuren, een bewijs, dat de verongelukte een heel eind over den weg moest medegesleurd zjjn. De policie werd onmiddelyk verwittigd en hulp bijgehaald. Het lichaam werd voorloopig Daar het nieuw dispensarium van Port-Arthur overgebracht, waar de bijgeroepen heer dokter De Smet niets anders dan de dood kou vaststellen. Volgens de vaststellingen van d«m geneesheer, werd het ongeluk veroor zaakt dooreenen amo. Het slachtoffer werd over gansch hetliciiaam verwond armen en beenen werden gebroken, de bor6t en het hoofd akkelig verwond waaraehijnlyk werd de man op den slag gedood. Na de gebruikelijke vaststellingen werd het stoffelijk overschot per ainnulanoierytuig naar bet gasthuis overgebracht. Het. ingesteld onderzoek wees aldra uit wie bet slachtoffer is zekere Cumiel Welvaert, geboren te Landegem, in 1880, wonende 43, Molenstraat, te Oostakker, geliliwd'en vader van twee kinderen. De man was landbouwer, doch werkte ook in do haven alhier. Tot gisteren avond was hij aan den arbeid geweest en bad daarna een paar herbergen be/ocht. Laat in den avond, rond 10 1/2 ure, verliet hij eene heibergop den Kleinen D"k, de laatste plaats w aar hij schijnt gew eest te »yn. Welvaert scheen min of meer door den drank bedwelmd. Zicli huiswaarts begevend, werd hij in de FarinaiisL uat door een auto, die van Gent in de richting van Langerbrugge reed, overre den. Was de man op de liaan in slaap gevallen •f werd hij door den auto omgereden Men weet het niet juist en het onderzoek aal bek wel uitwijzen. De automobiel door welke hij overreden werd, behoort aan een nijvermir van Gent, die to Oostacker een buitengoed heeft. De Mexicanen blokkeeren Tampico De haven van Tampico is door de Mexi- Saansche regeering als geblokkeerd verklaard De kleine kruiser* Zarago/a en do ka nonneerboot «Bravo zyn met de blokkee ring gelast. f42* Vervolg) a Het wa9 in het laatst van October, en de bloedrood ondergaande zon wierp hare vonkelende stralen op het diebtbewassen woud. Heldere mistdroppels hingen aan de takken, en de bladeren hadden die gele en roode tint aangenomen, die ons als met zachten weemoed het afscheid van den zomer Kenbaar maakt, en een zeker gevoel van droefgeestigheid en verlatenheid in de ziel teweegbrengt, waarvoor het moeilijk is de rechte uitdrukking te vinden. Het afgevallen Joover kraakte onder onze schred n, en het ruischen van een kleinen waterval in onze ■abijheid noopte ons eenige oogenhlikken tot een zwijgen, dat pijnlijker werd naar mate het duurde. Na een halfuur wandelend te zijn voortgegaan, naderden wij den bouw val, welke in al zijn dichterlijken omvang voor onze blikken verrees, prachtig gekleurd door het tintelend schijnsel der ondergaande ■on. Eenige losgebroken steenen vielen met een donderend geraas naar beneden, som mige daarvan bleven halverwege hangen. Zij zag mij met eene ontzetting aan, ■welke mq weinig goeds voorspelde, en wij trokken ons een weinig terug, om bij eene mogelijke instorting huiten gevaar te zijn. Een groot kwartier haddeif wij ons in den omtrek bewogen, toen wij opnieuw de voorzijde der ruïne naderden. Wij poosden eenige seconden, toen het geweld van val lende steenen opnieuw ons gehoor trof, thans vergezeld van een zeker bek- ud ge kraak, dat naderende voetstappen aanduidt. Carranza en de bemiddellneskonferentie Naar hier verluidt, zou Carranza zijn toe stemming hel ben gegeven om deel te nemen aan de konferentie te Niagara-Falls en der halve gevolmachtigden daaahaon te zenden. Deze zouden gemachtigd worden mede te be raadslagen over inlandsehe zoowel als over buitenlandsche aangelegenheden,doch ook de opdracht hebben het sluiten van een wapen stilstand met Huerta beslist af to wijzen. De bemiddeiingskonferentie zou geëindigd zijn Volgens berichten uit Washington zou de bemiddeiingskonferentie geëindigd en totaal mislukt zijn. Zulks zou de Vnree igde Staten ten zeerste bevallen, daar deze rechtstreeksch met generaal Carranza wenscheu te ónder- handelen. 1J1111 Vraagteekens Uitroepingsteekens 1 punt jes 1 Schermen Verdachtmakingen Beschuldigingen zonder bewijzen Niemand moet vragen van wie dat alles komt elk raadt het 't is de stijlj de manier van SVP. P. Daens. Welk schelmstuk heeft dus wederom zwar te, vuile, sombere zaken doen droomen aan M. P. Daens Ziehier Er waren te Liefferingen in het pak stembrieven 42 te weinig. Waar zijn ze roept M. Daens 't Is be drog dwang konkelfoes ja konkelfoes ongelukken nachtelijke bijeenkomsten duisternissen 1 rampen 1 onheilen 1 'tis hel en duivel Hoe is dat gebeurd, hoe is dat mogelijk Wel, 't is zoo eenvoudig, zoo onnoozel als 't mogelijk is De heer vrederechter van Aalst in zijne hoedanigheid van voorzitter der kiesvereeni- gingen van 't arrondissement Aalst moet al de pakken met kieshrieven gereed maken en naar al de gemeenten sturen. Hij moest aldus omtrent 90.000 kiesbrjeven, zeg ge negentig duizend, verdoelen in 171 pakken, zooveel als er kiesbureelen zijn, en de pakken toezegelen en opsturen. Men legt eerst de kiesbrieven in hoopjes van 50, vooraleer elk pak te maken en het moet gebeurd zijn dat er een hoopje te wei nig is geleed geweest in 't pak van Liefle- ring'-n en dat er aldus 42 te kort waren op dat kiesbureel (er worden in elk pakje eenige brieven meer gedaan dan er stemmen uit te bre gen zijn in dat kiesbureel om te voorzien in de vuile of beschadigde brieven). Dat hoopje van 50 zal dan ergens in een ander pak te veel bevonden zijn. M. Daens kan het doen nazien door de Kamers. Dat is alles Dat is eenvoudig de geschiedenis zulke kleine missingen g"beuren er noodzakelijk dikwijls bij zulk groot en vermoeiend werk. Het i& waarlijk te verwonderen dat er in het op- en aftellen, rangschikken, innakken, toe zegelen en verzenden van «lie 90.000 bulle tins niet meer missingen gebeuren, als men denkt dat de he»T vrederechter in tijd van kiezing gansch overlast en overspannen is van werk. Dat moet elk dio mensch is. en die vijf ge zonde zinnen in zijn hoofd heeft, verstaan en aannemen, en in zijn eigen zeggen Mo.-st ik dat werk doen, er zouden nog meer mis sing*^» kunnen zijn. Er is maar een man op de gansche wer ie dat verstaat, OF N ET V/IL VER STAAL dat is SVS. P. ü»e >s Maar er zijn ook geen tw^e Petrussen Daens op de vijf werelddn-len Gelukkig lijk voor 't gezond versland van 't mensoli- dom Op hetzelfde oognnblik vertoonde zich aan den ingang van de ruïne eene uedaante, die het mij, ware ik in eene minder ernstige stemming geweest, zeker had doen uitscha teren van lachen. De j nkvrouw gaf een gil van schrik, welke mij door merg en b'-en drong, en greep mij in haar angst zóó stevig vast. dat ik een kreet van pijn niet kon on derdrukken. Houd goeden moed. maande ik haar aan, en vertrouw op mij. De potsierlijke gedaante naderde ons met afgepaste schreden. E n roode soldaten rok, blijkbaar van Engelsch n onrsprong, niet genoeg gesloten om een morsig over hemd onzich baar' te miken een blauwe pantalon, gedeeltelijk gescheurd, waaruit een paar bloote voeten kwamen, verwond en opengereten, en een vuil" paarse ooek om den langen hals geslagen, ziedaar 't cosiuum van het ongelukkig individu. E"n bril met groote blauwe glazen bedekte de oogen van d-n persoon, die eindelijk gekomen ter plaatse, waar wij hem afwachtten, het ge noemde voorwerp wegnam, en een paar oogen te aanschouwen gaf, die al het akelig holle, m t de afzichtelijke diepte van een doodshoofd, in zich verenigden. Hij was blootshoofd, en zijne lange haren zwierden verwilderd in het ro"d. Co<>8tai ce, herkent gij m vroeg hij met eene lieesche siern. w Ike van ver moeienis of uitpuiling, wellioht van beiden gelijk, gei uiy de. Zijt gij mijn broeder vroeg zij, met eene trilling in har- stem, welke van hare diepe ontroeri g g- tui.'-le, terwijl zij huiverend ee ige passen leru-trad. Ri chard, Richard, wat ziel gij er ongelukkig uit 1 De rebellen zouden zich onderwerpen. Een bericht hier ontvangen meldt dat zware oneanmbeid is ontstaan ip 't kamp der op standelingen en dat voorteekenen der alge- meeno onderwerping zichtfcaur worden. -De toestaud is verbéten). Na een geweldig gevecht, heeft de rijkswhöht do rebelleu uit het dorp Bradaschech verdreven. Vele vrijwilligers slotèh zich by de rijks wacht aan. De Holland9che officieren en het Alba- neesch gouvernement. Men verzekert dat de Hollandsche officie ren, en bijzonderlijk kolonel Thomson weige ren aan bet Ali>aneesoh gouvernement te ge hoorzamen, onder voorwendsel, dat zij hun mandaat ontvingen van do Eyropeesche mo gendheden, volgens do copferencie van Lon den. Ce Wyrdieten brengen, prins von Wied eene ovatie. De Wyrdieten hebben éène algemeene ver gadering gehouden.Na deze voruaderiug gingen zy voor het paleis' V&n prins von Wied eene betooging houden. Prins von Wied ver scheen met de prinses op, bet-balkon en werd geestdriftig toegejuicht. D^,prins dankte zyue partijgangers. Het leger van prins von Wied. Prins von Wied beschikt thans over eene legermacht van verscheidene duizenden sol daten. Indien de muiters: naar Durazzo op rukken, zal de prins hen gemakkelyk kunnen tegenhouden. TE BRUSSEL Tweede dag van het Koogras Maandag morgend, te 9 uur, had de tweede bijeenkomst plaats der afgevaardigden van de verschillende syndikaten en Vakbonden der Bel gische Beenhouwers en Varkenslachters. De h. HA1NAUT, Binché, zat de vergadering voor, bijirestaan door de h'eeren Aerts, Brussel; Poot en Permei, Brussel; Vahdenbo6ch, Gent; Lange. Verviers; Ramr.ekéra, Luik; Lechien, Roeulx; Dupont, Snyckers en Vandervoort, Brussel; Van GobbHscliroy', Leuven; Schuer- mans, Van Wayenbergh en Didier, Brussel; Verw:ietermeu!en, Brugge; Hellemans, Antwer pen; Kelders, Aalst; Convents, Antwerpen; Vol- kaers, Vilvoorde; Delporte èn Van Nicuwenhuy- zen, Brussel. Het verslag over de Verzekeringskas tegen werkongelukken.laat zien dat deze ka3 in vollen bloei is. Heel belangwekkend was de bespreking no pens het leuren met vleeschop den openbaren weg, zooals dit in zekere lokaliteiten, to Luik o. a. en in den omtrek, gebeurt en het doen be talen van een taks door nijet-stielgenooten, die vleesch verkoopen, r. Op zekere plaatsen wordt er met vleesch ge leurd op karrenen in manden, zooals met an dere waren van dagelijkse]! en min of meer al gemeen gebruik, zonder dat er nopens de kwa liteit noch devoortkómst van bet vleesch eenig toezicht wordt uitgeo9fend of nagegaan of het voldoet aan de""vereischte 'hoedanigheden van yoed/.;:a nheid en reinheid. Overigens, zoo zeggen de stielmannen, ban hierover geen toezicht worden uitgeoefend in behoorlijken zin, daar dit onder de bevoegdheid valt der kantonale keurders, die dikwijls hiertoe niet in de gelegenheid zijn. Aan den minister zal gevraagd worden, het rondleuren met vleesch te verbidden. Ook zal worden ingegaan legen de bijzoiideren, die vleesch verkoopen en hiervoor geen patentrecht betalen. Dan kwamen de onderhandelingen met de Huidenbeurs «an de dagorde. Sedert een achttal jaar is de prijs van het leder op buitengewone wijze ge6t'cgen, namelijk in verhouding van 501. h. Moeiliikhedcn deden zich steeds voor tusschen den beheerraad der Hyidcnbeurs en de aange- 'sloienen van den Nationalen Bond der Beenhou wers en Varkeiisslachters, nopens den prijs der vellen en de zwaarte ervan. De Huidenbeurs stelt meer om meer zwaar- Zij bedekte haar gelaat beide han den, waaraohter een lieete tranenstroom ontvloeide, en een hevig snikken belette huar verder voort te gaan. M t welk doel hebt gij uwe zuster hier bescheiden vroeg ik den rampzali gen man. Om haar voor het laatst een woord toe te spreken, vóór ik s^erf want ik wil niet langer leven was het treurige ant woord. jV.. Men waande algemeen u bij den brand omgekomen j^oudUgP ons willen ver tellen, op welk eene wijze gij u het leven hebt gered Dit z.il uwe, zuoier zeker kal mer stemm<m en u mek meer bedaardheid doen aanhooren. Ha Meent zij in,mij een spook te zien Ik w«-et wel, dat jji veel van een vo gelverschrikker heb, maaridaclit het nog niet zoo vnr gebracht te hebben, riep hij, ake lig lachende. E-nige schreden ^jin ons af werd het pad glooiend, en liet zich op zekere plaats zeer gesohikt tot rusltank gebruiken. Ik leidde Constance er heen, omdat ik wel zag, hoe moeilijk het baar viel, nng langer te staan. Zij nam dadelijk de aangeboden rust plaats in bezit. Richard kwam voor baar siaan, en maakte zich gereed zijne avontu ren te vertellen. Indien gij het dan wilt weten, be gon hij met een heesohip slem, ik had lion ger en geen ^eld, en niémand, die mij een penning wilde geven om brood te koopen. Nacht en dag w«-rd mijn geest b-zitrgehou- de.n. door plannen te b rainen voor eene in braak "p het kas'eel, t.-n einde den kostba re i rozenkras machtig te word-'D. waarvan de verhoop mij in slaat zou stellen, op mijn dere eischen aan de beenhouwers, waartegen, dezen zich moeten "verzetten. Er sal gewerkt worden om tot een verstandhouding te geraken en een voor elk aanneembare bazis vast te stel len. Verder zal de kwestie der vellen en vereischte hoedanigheden inhet vakblad worden behandeld. Het Kongres handelt vervolgens over de ver- niolipg van de horzelvlieg, welke door het ste ken aan de dieren, hunne huid beschadigt, waar door deze huiden veel aan waardeverliezen. Door een kommissie, bestaande uit vakmen- schen en geleerden, werd een internationaal ko- miteit gesticht tot het bijeenbrengen eener som die zou toegekend worden aan den of de uitvin ders van een afdoende middel om de versprei ding van de horzelvlieg (Hypodema Bovis) tegen te werken. De beenhouwers en huidenvetters lijden groote schade door dit ongedierte, en den Nationalen Bond der Beenhouwers en Varkensslachters zal hiertoe, door het toekennen eener behoorlijke toelage, medewerken. Na eene korte bespreking wordt besloten, dat de Federatie voor eene som van 1000 fr. zal in schrijven. M. Hainaut ontwikkelt dan de redenen welke noodig maken, dat al de aangesloteneu van den Bond, hunne jaarlijkfechc bijdrage met een frank zouden vermeerderen.Deze vermeerdering wordt met groote meerderheid van stemmen aangeno men. Nadat er overgegaan is tot do herkiezing van vier uittredende leden van het bureel, worde het Kongres gesloten verklaard. 's Namiddags redende kongressisten in bijzon dere trams van de Naamsche Poort naar het Park en het Koloniaal Muzeum van Tervueren. Een beetje muziek. Niet iedereen is muzikant, doch iedereen kan zijn huis ver lustigen met eenige welgekozen muziekstuk ken. Zie daarom eens 4C bladzijde. BRUSSEL. Vrouwengeveoht. Sedert langen tijd reeds leven twee buurvrouwen uit de Vandenbrandenstraat in groote vijand schap en zulks tengevolge van ruzie tusschen hunne kinderen. Zondag avond ontstond op nieuw eene woordenwisseling tusschen de twee vrouwen. Van woorden kwamen zij spoedig tot daden, en vochten als razenden. De eene sleepte de andere bij het haar over de straatsteenen. Ooggetuigen liepen een po- licieagent halen. Wanneer deze ter plaats kwam vond hij de twee vechtsters vol bloed. Gèheele uitgerukte haarlokken lagen ten gronde. De policieman kon slechts met de grootste moeite een einde aan deze vechtpartij stel len. Ha het kaartspel.... Twee metsers, Theofiel D... en August B... speelden Zondag avond in eene herberg der St-Pietersstraat met de kaarten toen er opeens tusschen bei den twist ontstond. Eensklaps greep D... zijn pintglas en sloeg bet op den schedel van zijn tegenstrever aan stukken. Deze werd erg ge wond opgenomen en naar het gasthuis over gebracht. Kinkhoest, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizehde kin der» van deze riekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van 'deze ziekte gestorven? met Kink hoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oosiende, ontsnappen zij allen. Verkrijgbaar Aalst, apo theek De Valkeneer; Antwerpen, De 13eul Denderxionde, Roman Gee- raardsbergen, Van Damme Aalter, Tavernier. Honderde certificaten bij el ke remedie. Elke apotheker zal wel haast de Kinkhoestremedie üalewyck moeten bezitten, l'iijs 3,50 fr. Een dief aangeklaagd. Op de kamer der echtgenooteh V..., Bodeghemstraat, is een dief bij middel van valsche sleutels bin nengedrongen. De kwaaddoener brak de meubelen open en legde de hand op de ju- weelen en het geld zijner slachtoffers. De poortierster van het huis verklaarde dat de plichtige een bloedverwant moest zijn van de bestolenen, dien zij gezien had op de ka mer. De policie hield Zondag den aange- vorigen weelderigen voet te leven. Met dat inzicht beproefde ik op den oudejaarsmid dag, dien gij zeker nog niet zult vergeten zijn, nadat ik bij uwe afwezigheid in huis was geslopen, terwijl men, nalatig genoeg, de deur had la'en openstaan, in uwe kamer te komen, en het bidsnoer te rooven, wat mijne eenige redding kon zijn in mijn verla ten tcestand. De kamerdeur bood krachtigen wedor stand aan mijne herhaalde pogingen, en het was mij niet mogelyk het slot op eene of andere wijze meester te worden. Ik wist maar al te.goed, dat het kostbare voorwerp zich in die kamer bevond, en er dicht bij te zijn zonder het te kunnen machtig wordeD, maakte mrj razend van woede. Uit wraak stak ik het kasteel in brand, hetgeen mij niet moeilijk viel, daar ik de noodigo brandstof bij mij had, en daar een der lichtonvlambaro gordijnen, door mij in brand gestoken, zich spoedig aan het drooge hout mededeelde, dat op sommige plaatsen van ouderdom vermolmd was. Ik ontvluchtte to«n ik de daad had volbracht, wel te vre den in het vooruitzicht, dat, wanneer het kasteel geheel in brand stond, als ik terug kwam, ik van de verwarring zou kunnen gebruik maken, om den rozenkrans in mijn hezit te krijgen, waar ik desnoods mijn le ven voor wilde wagen. Een uur daarna kwam ik terug, zag het slot tot mijn gonoe gen in brand en door honderden roenschen omgeven, terwijl de brandweer de ijverigste p gingen aanwendde, om het verder voort woeden van hnt onheil te stuiten, waarin men door den feilen wind sleclds gedeeltelijk slaagde. Toch deinsde ik bijwijlen teiug voor den vreeselijken aanblik, en had mij niet de lucht, om mijn doel te bereiken, klaagde aan, die door de poortierster ten stelligste werd berkend, ondanks zijn kracht dadig loochenen. Een gauwdief. Mevr. Marie Crets, uit de Vooruitgangstraat, stond Zondag avond in de Nieuwstraat eene uitstalling te bekij ken, toen een stoutmoedige gauwdief haar kabasje uit de hand rukte. Toen dc. bestolene van hare verbazing bekwam, was de kerel reeds langs de Bleekerijstraat verdwenen. Onrustwekkende verdwijning. Maan dag heeft de policie in alle richtingen de per soonsbeschrijving gestuurd van eene ge naamde Marie Mgeboren te Brussel in 1871, laatst in de Vesaliusstraat gewoond 'nebbende. Zondag ging zij hare vier kinders halen, die zich in het weezengesticht der Cortenberglei bevonden en sinds heeft men haar noch de kinderen weergezien. LOURDES en de PYRENEËN (zonder nachtreis) 2 afreizén per maand ZWITSER LAND 22 Juni Bruiloftsreizen en Bijzondere reizen FRAMQOIS, 45, Noordlaan, Brussel. Rijtuigongeval. Zondag avond, rond 10 ure, werd mejuff. Emma Vanhoegaerden, magazijnjuffer, oud 19 jaar, wonend Rivier- slraat, te St-Joost-ten-Noode, in de Henri Mausstraat door een rijtuig omgeworpen. De juffer werd gewond aan de beenen en de ar men, gekneusd over gansch het lichaam. Na voorloopige verpleging in eene apotheek, werd het slachtoffer naar hare woning terug geleid. Dat komt er van.... Een Mechelaar, de genaamde M. D..., knoopte Zondag avond in de hoofdstad kennis aan met 2 jonge vrou wen in wier gezelschap hij verscheidene her bergen bezocht. Op zeker oogenblik trokken zij de eene na de andere naar den koer en langs den bijzonderen ingang buiten. M. D... bestatigde dan, maar te Iaat, dat zijne brie- venteseh, 200 fr. inhoudend, ook was gaan vliegen. Eene misgreep. M. Van P...., wonende Troostetraat, te Schaarbeek, werd Zondag avond, rond 11 ure, in de Pacificatiestraat aangerand door vier kerels, die poogden hem uit te plunderen. Doch het ging niet gemak kelijk. M. Van P...., een echte lierkuul, klop ten hen met de hoofden tegen elkftar. De aan randers, die zich daaraan niet verwacht had den, vluchtten weg. De persoonsbeschrijving der apachen is in alle richtingen gestuurd. Wat vraagt het Volk? De Chicorei der Trappisten, welke het mark Vincart Fils op het pak draagt. Het Volk weet dat het de goede is. LAKEN. Een wanhopige. M. Willem M..., fabrikant van spuitwater, Kleine Groen straat, heeft gepoogd zelfmoord te plegen, en zich daartoe een revolverkogel in 't hoofd geschoten. De losbranding en het gekerm van den gekwetste, deden de huurders toesnellen. Zij vonden Muitgestrekt op den vloer, gansch bebloed. Hij werd naar het St-Jansgasthuis gevoerd. De toestand van den wanhopige is zeer ge vaarlijk tot hiertoe kon de kogel nog niet uit de wonde gehaald worden. ST-JOOST-TEN-NOODE. Bestolen. M. X..., Trooststraat, viel Zondag nacht in een koffiehuis der Brabantstraat, in siaap. Bij zijn ontwaken stelde hij vast dfit hij werd ontlast van zijn gouden zakuurwerk met dito ketting. Het slachtoffer diende eene klacht in op het kommissariaat, Kruisvaartenstraat. SCHAARBEEK. Echelijk drama. De werkman F..., 62 jaar oud, had twee maand geleden, zijne vrouw verlaten. Deze betrok een kwartier op den Leuvenschen steenweg, met hare drie kinderen. Herhaalde malen poogde de man een verzoening tot stand te brengen, doch vruchteloos. Maandag namiddag bemerkte hij zijne vrouw in de Victor Hugostraat en loste een revolverschot in hare richting. De kogel vloog in den gevel van een huis. De dader ging een tweede maal schieten, doch de agent Deweerdt wierp zich op hem en kon hem het wapen ontnemen. F... verklaarde zich gewroken te hebben over de weigeringen zijner vrouw. Hij werd ter beschikking van het gerecht opgesloten. Eene zinnelooze. Zondag nacht bracht eene 60-jarige vrouw de wijk der Marktplaats in rep en roer. Zij helde aan al de deuren, teruggehouden, ik zou gewis een tooneel verlaten hebben, dat mij nog bij de berinne ring doet bui veren. Zooals u bekend is, bad er op dien avond eene worsteling plaats tusschen dien geluk zoeker Flenking en mij. Ik was te uitgeput v?in honger en gebrek om hem lang weer stand te bieden, en het gelukte bem door de buitengewone spierkracht, die de burgerlui meestal meer dan de adellijken in hun bezit hebben, mij de ladder op te sleepen, tot op het plat aan de linkerzijde, wat nog voor den brand gespaard bleef. - In het begin dacht ik, dat het zijn voornemen was, om wraak op mij tó nemen en mij in de vlammen te werpen. Gelukkig voor mij, vieb-n wij beiden in onze worste ling op bet plat neder, en daar de hachelijke toestand, waarin mijn vader verkeerde, geen uitstel gedoogde, lint hij mij aan mijn lot over, en spoedig zich oprichtende, snelde hij hem ter hulp. Ik liep, nadat ik uit mijne be zwijming, dooi den zwaren val veroorzaakt, weer tot mijn zalven was gekomen, terstond vol angst naar don kant van het plat, om de ladder af te dalen, doch dez« was weggeno men, nadat Flenking met mijn vader in vei ligheid bevond. De werking van een nieuw aangeko men brandspuit werd op dat punt noodzake lijk. Eenige voor mij onbeschrijfbare angstige oogenblikken gingen voorbij, toen t de rechtervleugel van het gebouw begon te waggelen en eindelijk naar de linkervleugel oversloeg. Ik rekende toen mijn dood als zeker, en klemde mij. in gespannen verwach ting, met mijn rug tegen het zich achter mij bevindende venster. (Wordt voortgezet.) e

De Volksstem | 1914 | | pagina 2