De ramp van Messina DE GOUDEN ROZENKRANS r Godsdienstige Kroaijk Nieu wsberichten SAMSONKINA DE VOLKSSTEM In do Sp&artche Zone. Een snelbarichfc nit Melilla deelt mede dat Bïeuwe stellingen (lor opstandelingen vero verd zijn. De regelmatige inlandsche troepen hadden een doode en zes gewonden. De rebel- Ibd verloren 21 doode» en talrijke gewonden. CHINA De financen. De bankiers die de groep der vijf grootmach ten vertegenwoordigen, hebben Dinsdag aan het Chineesch gouvernement ©ene som van 3.100,000 taëls overhandigd. Het is waar schijnlijk dat eene nieuwe leening van 25 mil- ioen pond sterling toegestaan worde door don Dauliiersgroep. De laatste aardbevingen op Sicilië (Italië), waarbij nogmaals zoo velé menschen zijn omgekomen herinneren ons nog de vreese- iijke ramp van Messina, op 28 December 1908, waarbij de steden Messina en Reggio en tal rijke dorpen aan de kust van Calahrië ver nield werden. Van het vreeseMJk verlies aan menschenlevens geelt het onlangs medege deelde jaarverslag van het onder de bescher ming van koningin Elena staande nationale weezenhuis weer een denkbeeld. Het gesticht beeft in 't geheel de zorg op zich genomen van 3.836 kinderen, die door bet ongeluk ouderloos zijn geworden. Daar van zijn 1.919 jongens en 1.917 mei6jes, 2.267 kinderen stammen uit Messina, 1.569 uit Reg gio. Onder hen zijn er 19 wiens afkomst, naam, enz., niettegenstaande alle nasporin gen, men niet heeft kunnen ontdekken. Tot 81 December 1913 zijn er 1.126 meerderjari; geworden, zoodat 2.710 weezen onder toezicht Van de inrichters staan, namelijk 1.347 kna pen en 1.363 meisjes, 1.1G6 uit Reggio en 1.604 uit Messina. Buiten deze geheel vcrwcèsdo kinderen zijn er nog meer dan 3.000 kinderen, die alleen den vader hebben verloren, aan vele van deze kinderen moest gedeeltelijk regelmatig, ge deeltelijk eenmaal ondersteuning gegeven worden, een deel ervan moesten ook in op voedingsgestichten worden opgenomen. Deze nationale verzorgingsinrichting voor de aardbeving-weezen van Messina en Reg gio, is onder den naam Opera Nazionale di Patronato Regina Elena bij staatswet rechterlijke persoon erkend en wordt door een comiteit bestuurd, waarvan aan 't hoofd staat gravin Spaletti-Rasponi en waarvan verscheidene damen der Romeinsche aristo cratie, senators en afgevaardigden deelma- fcen. BEDEVAART naar L0URDE3 en het H. HART van MONTMARTRE, van 3° tot 11 €logst. Programma Reizen Francois, Noord laan, 45, Brussel. Do 9® jaarlljksche Belgische fcééevaart paar O. L. V. van KEVELAER (Rhijn- land), uit Brussel vertrekkende, zal plaats hebben op Maandag, 24, Dins dag 25 en Woensdag, 26 Augustus 1914. Inlichtingen en inschrijvingen ten bu- seele dezer. 4» BEOEVAART UIT VLAANDERLAND NAAR O. L. Vc. »a« Lourdes Veertiende pelgrimstocht, van don 4 tot den 12 €>oj_TPt 1914. (Zes volle dagen verblijf in Lourdes). Onder het eerevoorzitterscbap van Z. D. H. M«rr Waffelnert, Bisschop van Brugge, en onder de geestelijke leiding van E. H. Pastoor Bruloot. OVERLIJDEN \V1i vernemen liet. afsterven van de» TTeer Joannes Baptista DE PAEPE. Koster-orgelist van O. L. Vrouwkerk, t« Aalst (Mub eke.) De duurbare overledene word geboren te Bambrugg», de» 20 Oogst 1853. De Volksstem biedt aan de Familie, de uit drukking hare oprechte gevoelens va» deel neming. Do teraardebestelling zal plaats hebben. Vrijdag 12 dezer, om 9 1/2 ure, i» de kerk van O. L. Vrouw, Aalst (Mylbeke). Een beetje muziek. Niet iedereen is muzikant, doch iedereen kan zijn huis ver lustigen met eenige welgekozen muziekstuk ken. Zie daarom eens 4® bladzijde. BRUSSEL. De bandieterij der Amster damstraat. Aanhoudingen. \Vij hebben :emeld hoe verleden week, rond 2 ure, twee vrienden,. Frans B.... en Emiel V.... werden aangerand in de Amsterdamstraat, achter de kazerne van 't Kasteeltje, door drie bandie ten die hen mishandelden en aan Frans B... zijn brieventesch, die 200 frank in banknoten bevatte, ontrukten. De bestolenen, die de baanstroopers achter volgden, konden er niet in gelukken ze in de handen der policie over te leveren. Ook ver dere opzoekingen bleven zonder uitslag. Maandag nu, vernam de officier van poli cie Yraome te Molenbeek, dat drie zonne kloppers veel verteer maakten in eene her berg der Ransfortstraat. M. Vroom© begaf er zich heen, vergezeld door eenige agenten, en trof er het drietal aan. Het waren drie beken de dieven. Ook aarzelde de officier geen oogenblik ze in hechtenis te nemen. Naar het policiekantoor geleid en afgetast, vond men in hun bezit voorwerpen aan Frans B... en Emiel V... ontstolen. Na eerst geloo chend te hebben, bekenden ze eindelijk de bandietendaad der Amsterdamstraat te heb ben gepleegd. De drie kerels, oude kennissen van het ge recht, wonen te Molenbeek. Zij zijn ter be schikking van den prokureur des konings op gesloten. In zijn schip verhangen. Een schtp- persgast vond Maandag avond zijn patroon K. S.... in de kajuit van zijn vaartuig ge meerd in de vaart van Charleroi, rechtover het Kasteeltje verhangen. Hij sneed de koord door. D* Leclercq paste een hal fuur lang de kunstmatige ademha ling toe op S...., en gelukte er in hem terug tot het bewustzijn te brengen. Men was ver plicht den schipper naar het gasthuis te voe ren. Dinsdag morgend had men hem nog niet kunnen ondervragen. Men denkt dat de man gehandeld heeft in een aanval van krankzin nigheid. Woeste kerel. Een slordig gekleede ke rel bedelde Maandag namiddag op de Zenne- laan. Een policieagent verzocht hem de voor bijgangers met vrede te laten, doch de kerel begon den agent te beleedigen. Daarna kwam hij in opstand en een tweede agent moest tusschenkomen om den woestaard te over meesteren en naai' bet policiebureel te lei den. Het is een genaamde Willem Deen landlooper van beroep, zonder gekende woon plaats. Men heeft hem in verzekerde bewa ring gebracht. Dief geknipt. Een genaamde Jan V verliet in 1911 de Belgische hoofdstad, na in het gevang van St-Gillis eene straf van 18 maanden uitgedaan te hebben. Hij trok naar Parijs en vond er bezigheid bij een handelaar der Vredestraat. Twee maanden later ver dween V na ten nadeel© van zijn meester eene som van 3.000 fr. gestolen te hebben. Hij keerde terug naar Brussel, en trad in dienst bij een handelaar der Anspachlaan. De rechterlijke officier M. Angerhausen heeft er hem Dinsdag morgend aangehouden. V... is naar zijne oude a kostschool terugge bracht. De aankondigingen worden uitsluitelijk ontvangen in het beheer 'der ruchtbaarheid DE AGENCE RECLAME GOBTS Beurs- plaats, Brussel, alwaar men kosteloos alle inlichtingen kan bekomen, hetzij mondelings of schriftelijk. De kleine aankondigingen, vraag en aan bod van bedieningen, verburen en verkoopin- gen worden slechts aanvaard mits te zijn ver- zegeld, van den prijs, 60 centiemen per in voeging van 4 regels. Zij mogen afgegeven worden ten bureele van het blad, te Aalst, en in dc AGENCE RECLAME GODTS, te Brussel. Nog eene. Een aannemer der Patriot- tenstraat, gelastte over een paar maanden een zijner werklieden, zekere Jan Vhet bedrag van eenigo rekeningen te gaan ont vangen bij klanten. De oneerlijke werkman f43* Vervolg) Met een donderend gekraak viel de toren langs mij heen, en op heizelfde oogen blik sloeg ik achterover door het raam, kui'elde verder voort, en kwam met mrjn voorhoofd tegen den marmeren schoosteen- znantel van de eetzaal, waardoor ik eene breede wonde «»p die plaats ontving, die een altijddurend lidleeken, zooals gij ziet, heeft nagelaten. Het bloed gutste bij stroomen. uit mijne gapende wond, en hoe verbijsterd ik was door den schrik, opeens kwam ik door het gezicht van het hlm-d wed*r tot bezinning, en mijne eerste gedachte was we der aan den rozenkrans. Ik snelde naar de hamer,waar ik wist, dat bij bewaard werd, rammelde de deur met een ijzeren boom, die aan een der luiken was ontvallen, tot zij bezweek, en ik zag mijn wensch bevredigd. Met minder moeite dan ik verwacht had, gelukte het mij, aan het achtergedeelte van het kasteel in den tuin te ontkomen, en mij niet verder bekreunende om de gevolgen van mijne daad, verwijderde ik mij zoo snel mo gelijk achter uil over hol land. Gij allen zult toen gedacht hebben, dat ik bij den brand was omgekomen, en het spijt mij, dat het zoo niet is gebeurd, daar ik van al het lijden zou bevrijd zijn geweest, dat ik tot nu heb doorgestaan. Thans was liet mijne eerste zorg. het bidsnoer te gold© to maken, on daar bet mij onvoorzichtig voorkw am dit in ons land te beproeven, begaf ik mij n ar Engeland. lie heische pijnen en suiarteiij die ik toen gele- j den heb, laten zich niet beschrrjren. Mijne wond, die ik zelf zoo goed mogelijk verbon den had, genas spoediger dan ik gedacht had. Duizendmaal meer kwellingen veroor zaakte mij echter het bidsnoer, dat ik haast zou denken door d«n Duivel in persoon ge. maakt te zijn. Hoe dikwerf ik beproefde den rozenkrans te verkoopen, het scheen mij toe of het voorwerp aan mij verkleefd was, en ik dit nimmer zou kunnen. Alle pogingen, welke ik hiertoe aanwendde, mislukten, en ik moest het kostbare voorwerp bij mij hou den zonder er geld voor te ontvangen, dat mij voor den honge'dood kon behoeden. Deze toestand maakte mij somtijds waanzin nig. Ik verbeeldde mij, en mogelijk was dit werkelijk zoo, dat er een vloek rustte op hem, die hct bidsnoer mocht ontvreemden. Slapelnoze nachten heb ik doorgebracht on der den blooten hemel, en in de hul van den boerenarbeider, die mij voor een oogenblik gelukkig maakte, wanneer hij mij een korst van het hardo brood mededeeld", dat eigen lijk voor zijn ho d best* md w s. Altijd liep ik met den rozenkrans rond, ma ir het was of mijne handen zouden verlammen, wan neer het voornemen bij mij opkwam om hem te verkoopen. Zoo dwaalde ik rond va» het eene land naar het andere, en bedelde mijn brood, ter wijl ik waardo genoeg bij mij had, om oene eheele familie gelukkig te maken. n Mijn ongelukkig voorkomen wekte het medelijden van velen op, want me» schatte mij twintig jaar ouder dan ik inderdaad was. Mijn baard, voor welks groei ik in mijn© jo gelingsjaren allerlei kunstmiddelen aan wendde, welke echter alle» faald'-n, begon sterk té groeien, en toep ik voor de eerste streek het geld op, doch liet van zich niet meer hooien. Maandag namiddag ontmoette de aannemer hem op de Groot© Markt. Hij deed hem aanhouden en naar het kommissa- riaat der 2e afdeeling brengen, waai' de plich- tige de ontvreemdingen bekende. Turf-strooisel en turf mest, zeer geringe prijzen, 21, rue Cbimiste, Brussel. Telef. B 5590. Op hdT. Eene koets kwam Dinsdag in volle vaart de Kruidtuintaan afgereden toen de berries opeens afbraken en het peerd op hol ging. Ongelukken waren onvermijdelijk zonder de tusschenkomst van den policie agent Van Tilo, die naar den kop van het dier sprong en na verscheidene meters ver medegesleept te zijn, erin - gelukte bet tot staan te brengen. De agent had zich hierbij nogal erg bezeerd aan de knieën. Roekelooze wielrijder. Maandag avond reed een wielrijder, wonende Van der Lin- denstraat, te Schaarbeek; iri dolle vaart langs de Anspachlaan en kwam zich ter hoogte der Kiekenmarkt onder een tthmrijtuig werpen. De onvoorzichtige wielrijder werd zwaai" ge wond aan het hoofd en bekwam kneuzingen over gansch het lichaam. Zijn rijwiel werd vernield. De zelfmoord in de St-Michieistraat. Wij zegden dat de jóngè öuitscher, die zich den 16 Mei laatstleden om het leven bracht in een spijshuis, St-Michiélstraat, W. L. heette en geboren werd, in 1893, te Maagde burg. Men kent thans de oorzaak van dezen zelfmoord: W. L.... werd door de Duitsche policie opgezocht wegens ontvreemding van 5.000 mark ten nadeele zijns patroons, een aannemer van werken te Sarewegen. Schreiijk gestorven. Maandag avond zakte eene vrouw, ongeveer 65 jaar oud, plot seling ineen op bet voetpad, Etterbeekschen steenweg. Een agent bracht haar in een na burig huis. Dr Cuvelier Kon haar niet terug tot het leven roepen De\Vrouw was aan een hartkwaal bezweken. Het lichaam der onbe kende werd vervoerd naar het lijkhuis. Op de doode vond men een reiskaartje Brussel- Luxemburg heen en weer. Inlichtingen werden in deze laatste stad gevraagd. De vrouw is gansch in 't zwart gekleed. Hare persoonsbeschrijving werd in alle richtingen gezonden. Eindelijk geknipt. Een heerschap die reeds in de meeste pasteibakkerijen van Brussel werkzaam was en er na een paar da gen vertrok, juweelen en kleeren zijner werk- makkers medenemend, werd sinds lang op gezocht. Gisteren ontmoétte een zijner slacht offers hem op de Beurspla.ats en deed hem aanhouden. Naar het policiekantoor gebracht bekende hij de diefstallen door hem ge pleegd. Eene ondankbare verloofde. Zekere W. C.... maakte, eenige "weken geleden, in eene danszaal, kennis met een meisje, die yerklaarde Trees T.... te heoten. Het koppel besloot in het huwelijk te treden en ging in- tusschen wonen op eene kanier, door den jon geling gemeubeld, Timmerwerf. Het huwelijk spou 14 dagen later plaats hebben. Maandag avond, van den arbeid weerkeerend, stelde de jongeling vast dat liet'meisje de plaat had gepoetst. De ondankbare -verloofde had al de spaarpenningen, meubelen en kleederen van haren toekomstige meegenomen. Deze dièn- ,de eene klacht, in op het kommissariaat der 3e afdeeling. De ontrouwe wordt opgezocht. KEeerstaffe» gestolen. Dieven zijn Maandag avond, bij middel van valsche sleu tels in de woning gedrongen van M. Grau wels, Noordlaan. De kwaaddoeners hebben de hand gelegd op een twaalftal stukken kleerstof. De policie (lef 4° afdeeling heeft een onderzoek ingesteld. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is al tijd goed, want ik eiscli den naam Vin- cart Fils, op mijne pakken Ckicorei der Trappisten. VORST. Het gevaar der vuurwapens. Een bediende, M. L..., wonende Hertstraat, had onlangs een revolver, gekocht. Maandag avond wilde hij aan zijp vriend toonen, hoe men met het wapen moest schieten. Op zeker oogenblik ging een schot af en de kogel drop hem in den linker elleboog. Een doktoor werd ontboden en kon den ko^el nogal spoedig uit maal gelegenheid vond hom in een spiegel te beschouwen, zag ik, dat hij grijs was. Ik gaf mij niet de minste moeite hei» tot eon behoorlijken vorm to snoeien dit af mij een haveloos voorkomen, en mijne zonder ling© kleeding, welke uit stukken bestond, hier on daar uit deern is mij toegeworpen, daarbij gevoegd ook bet breede lidteeken op mijn voorhoofd, benevens mijn blauwen bril, maakten mij önU)ép)>aar, wanneer ik mij hier in de» omtrok bevond. Dezo bril was mij onontbeerlijk geworden, daar mijne oogen bij den brand z»'er hadden geleden, en zij verzachting noodig hadden. Zoo zwierf ik dan alleen de wereld door, om mijn brood te bedelen' ik. het kind van adellijke geboorte éii, zoo ik veel mis daan heb, o. ik heb ook 'zooveel geleden 1 In al mijne smarten was efFbleef mijne grootste pijniging de rozenkrans het scheen mij toe of hij b^toov-erd was hoe ik het wild<» over leggen, hot gelukte mij niet mij van hem te ontdoen. Verscheidene Jceeren was ik op het pnnt mij zei ven het leven te benemen driemaal, op verschillend© tijden, k'tstehet pistool, waarmede ik mij een doodelijken ko gel door do hersens wilde jagen, en als ik op het punt was van mij te verdrinken, kwam er aliijd iets vot, wat mij in dat op zet verhinderde. Dat alles, ik beu er zeker van, deed Imt bidsnoer. Ik trok van Engeland naar Frankrijk. Te Parijs hi"ld men mij'eenige maanden ge vangen, als verdacht v;.n moord. Te Lissa bon beschuldigde men blij van diefstal, en te Livorno werd ik in een krankzinnigenge- s icht gezet, ofschoon ik aan de tw6e ge noemde misdaden niet schu'dig was en mijn vorstand meesial goed tol mijn wil h >d. Tool» zou ik het somtijds moeien betwijfelen halen. M. L.... zarl niettemin geruimen tijd werkeloos moeten blijven. Diefstal. Drie kerels werden Maandag verrast terwijl zij op de vergrootingswerken der Zuidstatie in eene loods wilden dringen. De policie werd verwittigd en kwam weldra ter plaats. Doch de schelmen, die ongetwij feld bemerkt hadden dat men hen betrapt had, wachtten zoolang niet om te vluchten. Zij hebben daarenboven niet geaarzeld een nogal goeden buit op te doen. ETTERBEEK. Soldaten op de vlucht. Drie jonge soldaten moesten Dinsdag mor gend deel nemen aan de oefeningen der gid sen te Etterbeek. Zij trokken er echter met hunne paarden van door. Een hunner kreeg weldra berouw en keerde naar de kazerne te rug. De twee anderen, Louis H...., 17 jaar oud en Jozef G19 jaren, zijn verdwenen. Aan hun gezel hadden zij verklaard dc paar den te Schaarbeek te willen verkoopen en dan naar Antwerpen te trekken. ST-JANS-MOLENBEEK. Kindermoord. Werklieden dér mestpacht haaiden Maandag, op de Henegouwkaai, uit eene riool het lijkje van een pasgeboren kind, in eene wit en blauw geruite servet gewikkeld. SCHAARBEEK. Brand. Dinsdag mor gend, rond 2 ure, zag een policieagent op de Daillylaan rook opstijgen uit het gelijkvloers van het huis ny Ï62, bewoond doof M. Van Gfunderbeek. De policiebédiende belde in al- lèrhaast de bewoners op en verwittigde de pompiers. Deze snelden onmiddellijk toe. Tóen zij ter plaats kwamen had de brand reeds eene groote uitbreiding genomen. Ge heel het gelijkvloers stond in laaie vlam. Na een halve uur werkens konden zij het ver nielend element overmeesteren. De schade is niettemin nogal aanzienlijk. Men weet niet hoe het vuur mag ontstaan zijn. ANTWERPEN. Wreedaardig gevecht tusschen twee vrouwen. In eene herberg der Napelsstraat kregen Maandag avond twee vrouwen ruzie en geraakten aan T vechten Vooreerst was het haarkenpluk, maar Coleta N..., uit genoemde straat, vond dat hare te genstreefster niet rap genoeg toegaf. Zij greep eene flesch en sloeg ze met alle geweld op 't hoofd van Julia Segers, 26 jaar oud, woonachtig Genuastraat. De getroffene werd zoo zwaar gewond, dat men naar naar het Stuyvenberggasthuis heeft moeten overbren gen. Bloedig gevecht in h£t Schipperskwar tier. Maandag avond i6 een algemeen ge vecht uitgebroken tusschen verschillende zeelieden. Zekere M. Htijdelijk verblij vende in een logementhuis der Belliard- straat, haalde zijn zakmes voor den dag en sloeg er wild mee in 't ronde. Vier mannen werden licht door messteken getroffen. De dader werd aangehouden en ter beschik king van het gerecht opgesloten. Moordpoging op de foor. Maandag werd de foor in rep en roer gebracht door eene bloedige moordpoging- Zekere P. G...., een zeeman, is onverwachts met een scheer mes in.de hand, op het meisje Elisa Jans toe gesprongen en bracht haar verschillende sne den in het aangezicht toe. Het slachtoffer dat veel bloed verloor werd in 't„verbandhuis verzorgd. De dader is voortvluchtig en wordt door de policie opgezocht. Tramongoiuk. In de Nationalestraat, is vrouw Van den Berg, wonende Egmont- straat, door een tramrijtuig verrast gewor den en een paar meters verre meegesleurd De ongelukkige vrouw werd met gebroken linkerbil opgenomen en ter verpleging naar het Sinxe-Elisabethgasthuis overgebracht. Oneerlijke bediende. Door de policie wordt een jonge bureelbediende opgezocht, die de vlucht heeft genomen, eene som geld meenemende ten nadeele van zijn patroon. M. Van den Abeele, Meir. Aangehouden. Zekere Karei G...., be ticht van zakkenrollerij, en wien het verblijf In Antwerpen was ontzegd is door de policie aangehouden. Hij is ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. De diefstallen. Verleden nacht zijn on bekende dieven in het huis, nummer 35 der Rotterdamsehe straat gedrongen en hebben wonderlijke gedachten doorkruisen mijn brtd», en mijne slapen gloeien dikwijls of mijn hoofd inoet barsten, terwijl ik niet in slaat ben, mijne denkbeelden in een bekoor lijken vorm Ie uiten. Waar ik mij ook in do wereld bevond, tngen oudejaarsavond, de verjaring van den brand, was het of het bidsnoer mij naar Doeblenburg trok. In al die jaren miste het geen enkelen keer, dat ik mij op den ge noemden tijd niet daarheen begaf. Het scheen een vloek te zijn, welke op mijne misdaad rustte, en ik ondervond de onbe- schrijllijkste foltering, wanneer ik in het woud van Doeblenburg ronddwaalde. Som-, tijds ook verscheen ik voor de hut van den boerenarbeider, maar waar ik aankwam richtte ik verderf en onheil aan, want hel scheen mij een waar genoegen, iemand te kwellen. H'-t was mij onmogelijk een ander ge lukkig te zien, terwijl ik, als een tweede Ahasveros, van het e»*ne einde der wereld naar het andere ronddoolde, zonder ooit eenige rust te vinden. Somtijds werd ik bij de eene of andere ontmoeting op mijn .weg, ondanks mijn tegenstand als door eene on zichtbare macht gedwongen den rozenkrans t» verlnonen, en 't scheen mij dan toe. of ik stilzwijgend genoodzaakt werd te verklaren, dat aan dit ellendige voorwerp al mijn on geluk te wijten was. «Het leven werd mij dagelijks meer en meer een walg, en zoo ik misdaan heb, ik voel, dat ik genoeg heb geleden er moet een einde aan komen. Ik sta hi«*r, niet omdat ik verlangde, u, Constance, te zien dit is mij onverschillig. Ik weet, gij kunt een broeder, die u zooveel angst heeft aange jaagd, en zijn adellijk geslacht oneer aan- 11 JUNI 1914 er sigaren gestolen, alsook den inhoud van het geldkastje der elektrische piano. Op de foor der Handelslei weid M. De Snaef, woonachtig Van Leentstraat, te Bor- gerhout, van zijn gouden uurwerk met dito ketting ontlast. In het uurwerk staat de naam van De Meerman gegrift. Eene som van 70 fr. is ontvreemd, ten na deele van M. Van Blanckenree. Onder afdak 7, werd dezen morgend zeke ren Petrus B...., een dokwerker van Haes- donck, op heeterdaad van diefstal van een stuk koper van 7 kilos betrapt. Proces-ver baal is opgemaakt. WETTEREN. Diefte* De meestermet- ser Tbeoflel De Groeve, wonende ten Eede, be- •tatigde gisteren, toen hij op zijn werk kwam, dat al zijn gereedschap verdwenen was en dat de bak waarin hetzelve verborgen zat, met ge weld was opengebroken. De dader is onbekend, doch de bestolene heeft stellige vermoedens, die ongetwijfeld tot een spoor zullen aanleiding ge ven. De zaak is in handen der policie. TESillSCHEa— Een specialistSinds eenige dagen liep alhier een persoon rond, die zich voor geneesheer uitgaf en allerlei specia liteiten verkocht. De policie hield hem Dinsdag aan en uit het onderzoek bleek, dat men te doen had met een kluchtspeler, afkomstig uit den omtrek van Diksmuide. De kerel is naar Hoog straten gezonden. Hij zal ook vervolgd worden voor onwettig verkoopen van geneesmiddelen. Dief aangehouden. Do 18-jarige Achiel Vergauwen had sinds eenige dagen de ouderlijke woning verlaten en leefde nog enkel van dieften. De gendarmen hebben hem Woens dag morgend te Basel aangehouden. Hij is be ticht twee dieften gepleegd te hebben in de mel- kerij te Basel, alsook van dicfle op zijn logement. LOKEREN. Geldbeugel. Woensdag werd op de markt^ de geldbeugel gestolen van vrouw Sch:itteman. De daders zijn onbekend. Vreemde eieren. Op de eiermarkt werd proces-verbaal opgemaakt tegen verschei dene personen van Oordegcm, die hier Hongaar- sche en Italiaansche eieren verkochten voor in landsche, OOSTCAMP. Nog de sohrikkelijke moord. De gekwetste Henri Hoste, schoonbroeder van Kavel De Neekere, kan nog niet spreken, doch zijne genezing is zeker. Zijne verklaringen zullen voorzeker volle dig licht brengen in deze droeve zaak. Karei De Neekere die Leon Gevaert met een geweerschot heeft gedood, verandert veel in zijne verklaringen. Hij heeft reeds beweerd dat hij niet wist dat zijn geweer geladen was vervolgens dat hij gemikt had naar de gebroeders De Gloedt, de schoonbroeders van Gevaert, doch dat een persoon tegen hem is geloopen en het alzoo kwam dat hij Gevaert onvrijwillig trof. De gebroeders De Cloedt houden staan dat de Neekere wel naar Gevaert heeft geschoten, want deze heeft zich nog gebukt, toen hij den moordenaar zag aanleggen. De Neekere beweert ook dat het de De Cloedt's zijn'die Hoste met eene bijl liehben aangevallen. LEttfrËLEDË. Be blïksè'm: Dinsdag namiddag, rond 2 i/2 ure, tijdens een gewel dig onweder, is de bliksem gevallen op dë met strdo gedekte woning van Isidoor Calle- waert, barreelwachter aan den ijzerenweg en Wonende langs de baan van Ingelmunster. Na korte oogenblikken 6tönd gansch de wo ning in laaie vlam. De pompiers snelden ter plaats doch moesten zi'eh bepalen bij 't vrij waren der drie aanpalende woningen; Er is weinig of niets gered. De schade be draagt ruim 4.000 fr. door verzekering ge dekt. RQUS-SELARE. Werkongeval. Dins dag morgend, rond 7 ure, werd Jules Bou- ckenooghe, houtzager, wonende Rumbeke- steenweg, en werkzaam bij de kinders De- nijs-Taillieu, bouthandelaars, steenweg van Dixmuide, op het rechterbeen getroffen door een zwaar stuk bout met bet ongelukkig ge volg dat zijn been gebroken werd. Na ver zorging door een geneesheer werd Boucken- ooghe overgebracht naar zijne woning. OOSTENDE. Verbrand. August D Veledroomstraat, was in zijn bed gekropen met eene brandende pijp in den mond. De inan was in slaap gevalleneensklaps werd doet, niet liefhebben maar ook ik bemin u niet, om de doodeenvoudige reden, dat ik niemand rneer kan of zal beminnen; omdat ik het geheele menschenras verfoei omdat ik mijn hart voor de laatste maal van vreug de zou voelen kloppen, als ik een duizendste gedeelte van het menschelijk geslacht zoo kunnen doen lijden, wat ik heb geleden, verlaten en verstooten als ik was, door di© koude zelfzuchtige wereld. Ik gruw er van, wanneer ik er aan moet denken, nog langer mijn ellendig, aanzijn om te dragen. Ik heb geen geld meer om brood te koopen het is ook volstrekt niet noodig. Ik heb geen hart, dat mij lief heeft, welnu, het is mij onverschillig, want ik haat iedereen. Om dan len minste zeker te zijn, dat deze de laatste avond is, dat ik adem, zul ik mij van het gehate voorwerp ontdoen, dat mij in mijne handelingen be lemmert. Het schijnt in mijne bestemming te liggen, mij niét van den rozenkrans te kun nen losrukken mogelijk moet het zoo zijn, dat ik hem aan zijne voormalige bezitster teruggeef tot dat einde ben ik hier geko men en heb ik een ond'-rhoud metu verzocht. Hij stak bij deze woorden zijne rechter hand in em der panden van zijn rok haald© het prachtige bidsnoer te voorschijn hief het zooals eertijds, omhoog, terwijl de prach tige juweelen in het licht der ondergaand© zon vonkelden, en Constance als in zalig© bewondering de handen uitstrekte, om het kostbaar kleinood te vatten Daar hebt ge uw ellendig bidsnoer terug; dat het vervloekt zij en in zien zelf vernietigd worde, opdat bet niemand meer moge «leren riep bij uit, den rozenkrans aan Co stance vo ten werpende, en zijne gebalde vuist in wilde razernij om hoog gestoken. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2