BREUKEN CACHETTEN L. BROENS BREUK-INSTITUUT Laatste Berichten m Borstsiroop DE PRATEBE Stadsnieuws Rechterlijke Kronijk Rechtbank van Dendenaonfle ORT Kampioenschap van Vlaanderen HET HUIS JEAN DE GLERGQ PROFESSOR der UNIVERSITEIT BRONCHÏET 11 JUNI 191# wakker door de liitte en zas dat zijn bed te. brand stond. De man wierp het branden de goed door het venster op straat, waardoor •en brand vermeden werd. August Dheeft niettemin brandwonden aan de handen en 't aangezicht bekomen. OnfaSekkitty wan JciweaSen— Op 7 Aug. 1913, werd in de villa Bello Vue, toebehoorende aan M. Graaf Herman de Gvivenan, een belang r^Jke diefstal gepleegd van Juweelen. De dader werd te Parijs aangehouden, maar was in het bezit niet meer van' al de juweo'en. De aangehoudene was een Duitscher, zekere Herz. De Antwerpsche policie is nu te weet gekomen dat aan eenen juwelier der Ooststraat, te Ant werpen, juweelen van groote waarde, van dief stal te Oostende voortkomende, verkocht zijn. Men heeft daar eene huiszoeking gedaan en de juwelier lie .'ft verklaard dat hij eene speld met briljanten gekocht heeft voor 2500 fr„ alsook een smaraagd en eene broche. De heer graaf, daarover verwittigd, is naar Antwerpen gekomen en heeft de juweelen her kend. Hot onderzoek Avordt naarstig voortgezet. IZEGEKI. Revolverhehl aangehou den. Victor Parmentier, 3£ j:>ar oud, bor- eie maker, wonende te Emelgem, had Maandag zyn werk laten staan. Zijne plaats werd door een ander ingenomen toen Parmentier zulks Dinsdag vernam, begon tyj te drinken, en Dinsdag namiddag ging hij eenen revolver koopeu in eenen wapenwinkel der Brugstraat. In de herbergen die hij nadien bezocht, nitte hij doodsbedreigingen tegen den nieuwen werk gezel. De policie ging op zoek en vond rond G1/-1 ure den revolvcrheld in eene herberg dicht tegen de fabriek. Do kerel die dronken was werd opgesloten en aynen revolver in beslag genomen. De wapenhandelaar had den revolver met looze kardoezen geladen, gezien den opgewonden toe stand waarin Parmentier verkeerde. BE VOLKSSTEM Feestdag var» het H. Sakrament. Donder dag, 11 Juni, Feestdag met Octaaf van het H. Sakrament, afgestelde Heiligdag. De dien- aten in alle kerken en kapellen gelijk op de Zondagen. In de kapel der Arme Claren ge durende de gansche Octaaf, uitstelling van het II.- Sacrament. Zondag, solemniteit van dezen Feestdag Algemeene openbare Processie, in steden en dorpen. Laten wij, wie wij ook zijn, deze plechtigheid zooveel mogelijk opluisteren en in oer houden, *t is immers de eerbiedwaar digste en de grootste van alle vereeringen, 't is de bron waar alle andere devotiën zich moeten gaan laven. Deze, Octaaf is ook eene voorbereiding tot den Feestdag van bet H. Hüft van Jesus op Vrijdag, 19 Juni. x Erg rijwielongeval. Woensdag morgend, rond 9 3/4, ure, reed Frans Uyttendaele, oud 58, jaar, landbouwer., wonende te Erondegem- Driös, per rijwiel in de Nieuwstraat achter een wagen van de Staatsspoorwegen. Op een gegeven oogenblik wilde hij den wagen voorbijsteken, juist toen de auto van de Vis cose uit tegenovergestelde richting kwam. Uyttendaele week spoedig af, doch de auto vatte zijn achterwiel en de man werd ten gronde geslingerd. Met kneuzingen in liet aangezicht en erge wonden aan het linker been, werd het slachtogerbij M. Spitaels binnengedragen, alwaar doktor Daelman hem de eerste zorgen toediende. Het slachtoffer werd daarna huiswaarts gevoerd. Concert deer da Koninklijke Harmonie Maatschappij onder het bestuur van M. 15. Lenssens, op Donderdag, 11 Juni 1914, om Jfit ure 's avonds op de Groote Markt. PROGRAMMA: 1) Satut au 5° Lanciers, marsch. R. Van den Broucke. 2) Martha, ouverture Flotow. 3) Les Gnömos, Karakterstuk. Eilenberg. 4) Grande Fantaisie Baiiet. Parös. 5) Hymenée, wals. Wesly. *£•- BELANGRIJK BERICHT. Het publiek wordt verwittigd dat op het geraeentesekre- lariaat, ter inzage der belanghebbenden, is medergelegd het plan van onteigening voor de kazerne en aanpalende straten voor bet oefchingsplein. De uitvoering van die ont werpen zal de gedeeltelijke inneming van verscheidene aanpalende eigendommen ver oorzaken. Alle opmerkingen van wege de aanpalende eigenaars dienen, voor 22 Juni 1914, aan het gemeentebestuur overgemaakt Ie worden. <i> Lijkpiechtigheden. Woensdag morgend hadden te Aalst de lijkplechtigheden plaats van M. (iustaaf Bonner, in leven apotheker alhier. Ton sterfhulze werd eene lijkrede uitge sproken door M. August Renneboog, in naam van den apothekersbond en op het kerkhof door M. Victor Dc Smedt, in naam van het schutterspeloton der Aalsterscho burger wacht. Eene groote schaar vrienden en bekenden, had er aan gehouden, den vriend Gustaaf een laatsten groet te brengen en een gebed voor zijne zielerust te storten. 4> Omgereden. Woensdag morgend had op de Gheeraerdtslaan een hevige botsing plaats tusschen een automobiel en een steekkarre tje geladen met flesschen bier. De kar werd tot plinters geslagen en de flesschen, een 600-tal verbrijzeld, terwijl de geleider der steekkar een drietal meters ver geslingerd lag. De eigenaar van den automobiel heeft onmiddellijk de toegebrachte schade betaald ea het slachtoffer nog eene goede fooi in de hand gestopt. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Werkershewoging. Wij meldden giste ren, dat er binnen kort in onze stad eene al gemeene beweging zou op touw gezet wor- ilert* tot eene poging om loonopslag te ver krijgen voor al de fabriekwerkers en zekere takttén 2? ^"™nijYSrheid. Wij vernemen thans, dat die beweging, ten minste toch voor de fabriekwerkers, zeer ten onpasse zou komen, en er geene spraak kan zijn van loonsvermeerdering, aangezien, ten gevolge der nijverheidskrisis, er ernstig op nagedacht wordt in meest al de fabrieken, slechts 3 of 4 dagen per week te draaien, de magazijnen letterlijk opgepropt zijnde met afgewerkt goed. 4. Stremming der scheepvaart. Als aanvul ling van zijn besluit van 6 April 1914, laat de minister, van landbouw en openbare werken weten dat de scheepvaart zal gestremd zijn op den Dender, in het pand Teralphene-Aalst, gedurende vier dagen, van 15 tot 18 Juni 1914, ten einde herstellingswerken aan de Zeeberg- brug te Aalst uit te voeren. 4* Nog altijd kapeldtefsiallen. In den nacht van Zondag op Maandag hebben de dieven- heiligschenners in de kapellen gebroken, staande op het grondgebied der gemeente Herdersem. Verscheidene voorwerpen, zooals koperen kandelaars, werden buit gemaakt. De gendarmerie van Aalst heeft een naarstig onderzoek ingespannen. 4» Dronkemanskuren. Twee vaartwerkers, die hun geld getrokken hadden van een -ge lost schip steen, waren Woensdag morgend al zeer vroeg op zwalp. Rond den middag, hadden allebei reeds zoo dikwijls den elle boog opgeheft, dat zij niet meer wisten waar hun hoofd 6tond. Een der zatterikken viel in de groote spiegelruit van M. S...., Dender- straat, en bekwam eene bloedige wonde aan het voorhoofd. Zijn kameraad werd rond 6 ure 's avonds, door een policieagent naar den amigo gebracht, onderhevig aan delirium tremens Een dokter moest liem verzorgen. Gansch bun werkloon was verbrast I MESSTEEK. Op 24 Februari hiatst, rond 8 ure's avonds, bevond Gustaaf Van Wiebelen, zich in eene herberg te Wetteren. Zekere De Backer Mau- rits. kwam er gemaskerd binnen en zocht ru zie tegen Van Wichelen. De herbergier zette De Backer aan de deur. Later werd Van Wi chelen door De Backer aangevallen, die hern een messteek in de zijde toebracht. De Backer krügt 2 maand gevang en 50'frs. boet en moet 200 frs. schadevergoeding betalen aan het slachtoffer. KAATSEN Moorsal. Op 14 Juni a. s. zal er ter gelegenheid van kermis een grooten kaatskampstrijd gegeven worden lusscben de vermaarde partijen Monrsel (Macharis), Aalst {Do Groote), Lao- ken (De Geest), Chapelle-a-Oye (Nève). De beslissing tusschen de twee winnende partijen zal plaats hebben op 18 Juni (kermis Donderdag). Het spel zal opgeluisterd wor den door muziek en aanvang nemen om 2 1/2 ure. WIELRIJDEN VOOR BEGINNELINGEN op Zondag 14 Juaai I3!4. Aankomst tn den velodroom van Aalst, zelfden Zondag. Binnen cenigo dagen gaan onze beginne lingen doen wat zy kunnen, om den titel van kampioen van Vlaanderen, te veroveren. Er zijn ook twintig schoon® prijzen. Het valt zei- den voor dat do overwinnaar eener koers dé zer katogorie vijftig franken in klinkende munt kun opstrijken. Wegwijzer en Uurtabel Kilom. AALST (2 ure 15) vertrek 0 Eremhodegem 4 Hekelgem 7 Terhoyden 12 ASSCHE (2 ure 45) vliegende kontrol 14 Maxeu zeel® jö 5 Droeshout J8 Nijvorseel 20 Leliheke 24 Sf.-Gillis 26 DEN DERMONDE (3 ure 8) 27 Grembergen 28 5 ZELE- vaste kun trol 34 Overmoire 41 CALCKEN 45 5 Destelbergen 53 GENT (4 ure 10) vaste konirol 57 Gentbrugge 59 Malle 64 5 Quaet recht gg Oordegem 74 Erondegem 78 Erpe 81 AALST (5 ure) aankomst. 83 20 prijzen 50. 35, 25. 15. 12.50, 10, 5. 5. 5 en 5fr. van 11 tot 15 eene schoone vareu.se van 16 tot 20, eene fiesch embrocation «La Mnsclophile. Do inschrü,vingen vergezeld van 1 frank, orden aunveerd bij Dr Alfred Tistaert, sport- afgeveerdigde, Hekelgem. Evergem Oostende en terug. Maandag 15 Juni 1914 wordt deze baan- koers voor ouafhankelyken betwist. De prijzen zyn 100, 60, 40, 30, 25, 15, 10, 10 «mi 10 Franken. Reeds zijn een veertigtal rijders ingeschre ven. waaronder, Nyssens, van Leuven Anseeuw, van LootenhulleCooreman, Aalter; Strobhe, Gent; Van Eetvelde, Haliiine De Grendele, Ronselare Standuert, Ninove; Martens, St. Nikolaas Van Braii- tegem, Aalst Cuppens, Assche De Cort, Hekelgem, enz. enz. Velodroom van Audenaarde Op Zondag 14 Juni, om 2 ure slipt, groote 4 urenkoers per ploeg, voor onafliankeJijkeD, met de volgende renners De Vrloze, Sijnegem, mot Slovens.Baaigom; Van Branteghem, Aalst met.Standaert.Ninove; Lapage, Slrypen, nipt Hageniers, Stekene Aloyn,Gont. met Saëiens,Gent Van Eetvelde Hamme Ste-Aniié, mét Van Goethem, Oom- bergen; Claerhout, Meenen, met Samyn, Meenen Dorvillerrs, Robais, met Dellahui, Robais De Muinck, Gent, met Matbys, Zeevnrgem; Urbain Anseeuw van Lootenhulle met Verhaeghen van Mechelen. Als het schoon weiier is zul het er spannen in den velodrom van Audenaerde, te meer daar het al schoone ploegen zijn voorwaar een schoone strijd. Ook de pryzen zyn niet te hoog pelouse, 3 fr.tribuun, 1.50 fr.; vira- gen, 1 fr.; volksplaatSön, fr. 0,50. Velodroom var) Karreveld (Brussel). De kampioenschappen van België op piste. 't Is dus Zondag toekomend'» 14 Juni dat de nationale trui te winnen gegeven wordt. Geen twijfel of dn velodroom van Karreveld zal nogmaals te klein, wezen. Ziehier het programma 1. Kampioenschap achter motos, 100 km., met de deelneming', v,ap, Linart, Arthur Van- derstuyft, Luyckon^jvan Goor en Parmentier 2. Kanrpioenscfwp snelheidvoor beroep- renners met Van Bever, Otto, Michiels, P. Verstraete, Duellens, Longdot. Fastré, Jans- sens, Deleu, Reychlor, enz. enz. 3. KampioenscJiap.{stielheid), onafhanke lijker. 4. Kampioenschap snelheidliefhebbers met Henri Georgö, Pathou, Latham, Davi- gnoli, enz., enz. Velodroom van Buffalo (Parijs) Donderdag avqnd koers van 100 km., met de deelneming der volgende rijders Engeland Bailey, Bek-ië Van Houwaert en Van Ingelgbem. Australië Pïercey. Italië: Gremo, Santliïa, Borgarello. Duitschland Packebusch. Frankrijk Lapize, L. Georget, Jacquelin, Passerieu. Berthet. Ricaux. Beyl, Rousseau. Wirih, Charron, -Vugé, Seigneur, Neffaté, Cottrel, Devoissoux, Trihouillard, Leonard. 't Zij iu 't geheel 25 ryders. MOORSEL. Maandag 15 Juni aanstaande, bij Alfons Temmerman, velomaker, op het Dorp, rij- wielkoers met hindernissen, gratis aangebo den aan alle parochianen. Voor nadere in lichtingen zich te wenden tot Karei de Wever, op het dorp. DUIVEN NIEUWS Uitslag van de.prysvluchl uit QUIEVRA1N, bij G. Duquet, te l$rpe 1 Smokens. Erpe 2 Sterck Til., Erpe; 3 Minnoodt. Meiio 4 Chrisiiaens. Erpe 5 Duquet. Erpe6 Duquet, Erpe 7 Minnoodt, Meire 8 Sehellaert Év., Lede 9 Lambrechts, Erpe; 10 Smekeiis,'Erpe. MEDEDEEL8NGEN AALST. Maatschappij De Gedekoreerden van Aalst 1. Zóiulagaanstaande, om 9 1/2 uré, algem6ene vergadering. Nadien zal mei» zich begeven naar de ton k van St-Martinus, om deel te nemen aan de processie van het H. Sacrament. Mod wordt verzocht de eeretee- kens op do borst te dragen. Matigheidsbond van Aalst. Zondag om 6 ure 's avonds, algemeene vergadering. Dagordf. 1. Kort verslag over de werking van den Bond. 2. Sluiting der danszalen ten 1 uron mid dernacht.op de Kermis- en Vastenavond- dagen. 3. Do minderjarigo kinderen In do dans zalen. Katholieke Werkmanskring van Aa'st. Zondag aanstaande 011» 7 uren algemoone ver gadering van de Katholieke Reizigersclub. Dagorde Stemming der reis. Maatschappij De Lustige Bloemenliefheb bers Ledebaan (jpuitenput). Op Zondag, 14 Juni 1914, viert deze maat schappij, bijgestakh door de andere maat schappijen van dien aard, de inhuldiging ba rer standregeis en het aanleggen van een bloemenpark op dén Puitenput. Na 5 ure zullen Concerts gegeven worden door de verscliillige 'muziekkorpsen der stad. 's Avonds, óm 9 ure, Groote Verlichting en Volksbal in opene lucht. WEITEREN. Landbouiccommice. Wij vernemon mat gmiongeu dat d« heer Emiel Kerkvoorde, Schepen der gemeente,tot Voorzitter gekozen is van het werkzame e&bloeiend Landbouw- cornice dezer gemeente, in vervanging van den heer Baron 4o Eerchove d'Exaerde, over laden. Deze verkiezing beeft eenieder met voldoening vernomen. Proficiat Eervolle ondeisckeiding. De heerPieter Van den Durpel, góüdsmid alhier, komt by koninklijk besluit db mêdalie van lc klas te ontvangen, als belooningyoor bewezene dien sten gedureiule moerdai» 25 jaren voorzitter schap van het bureel van weldadigheid dezer gemeente. Deze hooge onderscheiding i9 voorzeker welverdiend, wanneer men weet wat ondank baar postje de brave man bekb*edt. Proficiat. PER TELEFOON Het Fransch ministerie is gevormd. M. Ribot is er in gelukt het ministerie op zijn pooten te krijgen. De heeren Peytral, Delcassé, Reville, Dessoye, Abel, Maunoury, Dariac, Jean Dupuy, Bourgeois, Ghautemps en Clementel hebben hnnne mede werking toegezegd. De Kamerkiezingen in Luxemburg. Deze kiezingen. Dinsdag ge houden, zijn met eene Katholieke zegepraal geëindigd. De Katholieken winnen drie zetels op de liberalen. Iu verscheidene steden is het nog ballotteering en veel hoop op nieuwe winsten. Het Grieksch leger. M. Venizelos verklaarde gisteren in de Grieksclio Kamer dat het leger weidia een effektief van 500.000 man zal tellen. De woetir.gen in Italië. Be onlusten in Italië duren voort. Te Milaan beletten de werkstakers trams, autos of rijtuigen uit te rijden. De besiuurder van het socialistisch blad Avanti kreeg tijdens eene botsing met de policie een ergen stokslag op het bool'd. Zestig aanhoudingen werden gedaan, waaronder deze van den leider der oproerige beweging. Te Turyn zijn 25 soldaten en policiemnnnen tijdens eene botsing gekwetst geworden. Te Rome verscheen Woensdag slechts een en kel blad. Geheimzinnige zaak te Brussel. Verleden nacht werd M. V..., Be- riotstraat in zijne slaapkamer aangevallen door een 16, jarige Italiaan, die met een groot mes gewapend was. M. V.., riep om hulp, waarop de aanrander de vlucht nam. Hij werd niet meer teruggevonden. Schouwburgen. Brussel ZomerpaMs. Afwisselend spektakel. Oud Brussel. Afwisselend spectakel. CENTRAL CINEMA Lange Ridderstraat Aalst Programnia van 13 tot 18 Juni. 1. Het duivelsch poeder, Blijspel. —2. AARDBEVING, Drama in 3 deelen. 3. Eclair Journal, Laatste nieuws. 4. Anne de Bolyen, Historisch drama in 3 deelen. 6. Aithème Dnpin tegen PolycarpusBlijspel in 2 deelen. 12, Kerkstraat, Aalst geeticlit sedert 1 jaren beveelt zich aan, «ooals vroeger, voor zijne oede kwaliteit van Bloemzaden en Veldzaden. lijzondere specialiteit va» Graszaden, Betrave- en Klaverzaden. Zuiverheiden kiemkracht ge waarborgd. Gematigd prijzen. 773 MARKTPRIJZEN Aalst. Hopmarkt, 10 juni. Markt vast voor beschikbaar,fr. 115; kalmer voor nieuw ge was, fr. 90,00 a 91,00. Anderlecht. 10 juni Ossen 5-16 prijs per kilo op voet 0,92 a J.16, Stieren 5 .0, prijs per kilo op voet 0,82 a 1,05. Koeien 1389, prijs per kilo op voet 0,70 a 0.95 Ninove, 9 juni Tarwe 19 a 20; rogge 16.50; haver i7.5ü gerst 17 a 18 koolzaad TO a 00 boonen 00; aardappels 9,00 a 10,00 bpter 2.55 a 2.77 eieren 2.50 a 2,75 viggens 00 a 00. Sottegem 9 juni Tarwe 19,59. masJteluin 17,50. rogge 17,50. haver 19.'ü0. boonen 00,00 aardappelen, 0,00 konijnen 0,00 a kiekens 0 a 0; boter 2,80. eieren 2,50. viggens 00 a 00. Assche, 9 juni Tarwe 18,50 a 19,00 rogge 15.00 a 15 50 liaver 18.00a 19,00 aardap pelen 11.(«O a 00,00boter 2,70 a 2,90; eieren 2,50 a 0,0o kiekens 2,50 a 3,50 konijnen 2,50 a 3.75; hesp 0,00; viggens 35 a 40, hop 11«' a 115. ANTWERPEN, 9 Juni. Granen. Tarwe: Red win ter II 21 1/2 a 0/0. Kansas 11 21 1/2 a 21 3/8. Australië 21 5/8. Rtsland aan 191/4 a 20 3/4. Donau, 20 a 20 3/4.Bourgas,201/4 a 2u 5/8 Silistrie 19 7/8. Markt standh. Rogue vast. Inland aan 163/4 a 17; vreem de 16 0/0 a 16 3/4. Garst vast. Inl. wintergnrst 170/0 a 18; Cali- fornie 18 0/0; Voedergarst 15 0/0 a 15 1/2 Can. Angora Moldavië 15,50 a 16,50. Haver vast. Inland. 19,50 a £0,25 Vreemde aan 19 0/0 a 20,00 Maïs standh. Plata gele 15 a 15 1/8. Nieuwe op lev. 13.50. Cinquantino 16,00 a 18 1/8 Natal witte Dónau 14 0/0 a 14 3/8. Tarwebloem, voor de bakkery fr. 26 1/2 handel bloem £5,50 Tarwezemelen, dikke, vast, fr. 13,25 a 00. Lijnkoeken. Beschikbare 19 3/4, vlottend 19 3/4. Jun-Aug. 19 1/2. Sept.-Decm.2u 1/4. S. K. beschikb. -^-. vlottend 20 0/0. Markt vast. Men vraagt «ene bekwame winkeldochter kunnende go<*d rekenen, alsook Franech en Vlaamscb. Zich le bevragen 3, Lange Zout- slraat, Aalst. 980 Waterbreuken, Aderbreuken, Dr V. BASTIN, van Fontaine-l'Evêquo, tegenwoordig te Brussel, 83, Avenue Besme. Dokter BASTIN is de 1° specialist-breukmees ter. Op heden 23 jaren ondervinding en 12.940 volledige genezingen, bewezen per geschrift, altijd in 8 dagen. Erochuur kosteloos toege zonden en bezoek kosteloos, alle dagen van 1 tot 3 uur. Tel. B 2837. Voor inlichtingen schrijven aan Dokter Bastin, 83, Avenue Besme, Brussel, (Park van Sint-Gillis. BETALING NA GENEZING. WEERKUNDIGE WAARNEMING van RL Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 10 juni. 16 uro: Barometer 761* Thermometer 18 5 Wmd oost «orulti goed weer APOTHEKER, 13, STATIESTRAAT, JETTE Deze uitmuntende Cachetten, vervaardigd volgens het echt recept van een SPECIALIST DER ZENUWZIEKTEN zijn een onfeilbaar en onmiddellijk geneesmiddel voor hoofdpijn, schele hoofdpijn (Migraine) en do hevigste zenuwkoortsen der tanden (Névralgies Faciales). DE DOOS 1 fr. 25 (6 Cachetten). Per post: 1 fr. 30 DEPOTS TE AALSTApotheken Quintyn, De Valkencer, Caïlebaut en Van Caelenberghe. TE NINOVE, Apolh. Cobbaert. TE WETTEREN, Teurlings en Van Cleemputte. RUE DE L'INTENDANT, 238, BRUSSEL. RADIKALE GENEZING DER BREUKEN, ZONDER OPERATIE OF STILSTAND VAN ARBEID, MET DEN GROOTSTEN WAARBORG PER GESCHRIFT Voor wie nemen dan sommige kwakzalvers de breuklijders 7 wanneer zij hen doen slikken, dat de Koning hen geluk wenschte met hun 6te)sel, gelijk of Zijne Majesteit daar iets van kende en zich daarmede bezig hield. Wanneer zij den lijders doen gelooven dat zij gediplomeerd zijn. Nooit levert de faliulteit een diploma af en het beroep van breuk meester wordt door haar niet erkent. Wanneer zij drukken dat zij het geld teruggeven. Men neme maar eens de proef en men vliegt met klank de deur uit. Dit alles is lokaas waarmede de lijders bedrogen worden. De behandeling der breuk Is te ernstig, om zoo maar zijn lichaam aan die rondreizende kunstenaars te vertrouwen. Zij vestigen zich in eene herberg met eene valies, op voorhand gemaakte banden inhoudende. Die kunnen niemand van nut zijn. Alleen het Instituut verdient volle vertrouwen. Het waarborgt per gesohrift1« De volledige terughouding der breuken, door een apparaat, altijd afzonder lijk, volgens ieders geval vervaardigd en van den eersten oogenblik het zwaarste werk toelatende2e De radikale genezing, door do eohte en eenige Balsamine Herniaire, die de spieren versterkt en de breukopening doet toegroeien. Men verzorgt er zich medq thuis. Men moet persoonlijk naar de kostelooze raadplegingen komen, alle dagen, van 9 tot 12 en van 2 tot 4 ure. De Zondagen van 9 tot 12 ure. Eene enkele visiet is ons vol doende. Men verblijft in het Instituut nooit. Men bemerke wel het Nr 238. Elastiek® kousen zonder naad en buikgordels afzonderlijk op maat. Om den hoest tc genezen, is de eenige afl doende remedie de ware Beproef eene fleseh. Het is een jzern eskundig onder. Te koop in alie apotheken, aan 2 fr. i flesch.

De Volksstem | 1914 | | pagina 3