DE EGÜDEN ROZENKRANS De lievige woelingen in Italië Vsreenisda Staten en Men Bs AHianeesofis kwestie WEDSTRIJDEN voor kweokffiorriëa merrieveulens Voor onze Landbouwers -%r i© Nieu wsberichten Tandenwatar Doctor Pierre tVt?' 'T WIT STÖÖPKE rrnt ven JACQUES NEEFS Oude Genever CE VOLKSSTEM 13 JÜNH914 groot-vizier heeft eene afvaardiging van vijf tien Grieken ontvangen. Hij onderhield zich met haar over den toestand en <le door het gouvernement genomen maatregelen. Hij wees op de uitmuntende uitslagen die reeds bekomen zijn. GRIEKENLAND De kwestie der eilanden in de Kamer. De Grieksche Kamer heeft in tweede lezing de af stand van het eiland Saseno gestemd. M. Venizelos verklaarde dat de aanhechting ivau Epirus bij Griekenland nog niet mag ge schieden omdat de grenzen nog niet bepaalde lijk getrokken zijn. Het Grieksch gouverne ment wacht nog steeds de wijzigingen af van den kant van Argyrocastro en Koritza. Van zoohaast de afstand van Saseno bepaal delijk zal gestemd zijn, zal het Staatsbestuur een koninklijk dekreet afkondigen waardoor de eilanden der Egeesche zee bij Griekenland gehecht w.orden. JAPAN De Vlootschandalen. Het proces. Don- v deidag movgend zijn te Tokio de debatten be gonnen van het proces ingespannen ten ge volge van het vlootsc hand aal. Op de bank der beschuldigden treft men aan, M. Hartmann, vertegenwoordiger te Tokio van een Duitsch huis, twee gewezen dagblad-briefwisselaars te Tokio en Yokohama gehuisvest, en twee Japoneezen, waaronder een besiuurder van een persagentschap te Londen. M. Hartmann zegt dat hij geene groote waarde hecht aan de papieren door den bediende Ritcher verduis terd. In deze papieren was er geen spraak kommissieloon te betalen aan Japaneesche be ambten. Hij vroeg aan liet Duitsch gouverne ment zich in verbinding te stellen met het gouvernement van Londen om het overdruk ken der papieren te voorkomen, maar het Duitsch Staatsbestuur weigerde. Tijdens de debatten heeft men den Inhoud doen kennen van een brief bewijzende dat een Duitsche bank van Yokohama aan den pers vertegenwoordiger 250 duizend yens moest be talen. M. Hartmann heeft bekend dat hij 50 duizend yens stortte opdat dezelfde briefwis selaar hem papieren zou bezorgen. VEREEHÏGDE-STATEM Een vlieger aan den dood ontsnapt. Uit New-York wordt gemeld dat de vlieger-lief hebber M. Morton, op buitengewone manier aan den dood komt te ontsnappen. Hij was met zijn vliegtoestel opgestegen en bevond zich op nagenoeg 850 meters hoogte toen een stuur brak. Het toestel helde schielijk over en begon te vallen. Maar een rukwind richtte bet toestel terug op voor enkele oogenblikken, waarna het terug viel. Tijdens zijn val werd de vlieger een tweede maal door den wind be gunstigd en op enkele meters van den grond werd de val nogmaals gebroken. Het vliegtuig kwam dan zacht terecht in het struikgewas, doch daar vatte het vliegmachien vuur. De vlieger, die niet erg gekwetst was, werd ge iteed vooraleer hij door de vlammen getroffen werd. De Rebellen keeren naar hutiuo velden terug. In het kamp der opstandelingen, te Siak, blijven er nog enkel huurtroepen met hunne oversten over. Het volk is grootendeels met bet veldwerk begonnen, maar zal, naar ge zegd wordt, terug de wapens opnemen bij den eersten oproep. Hetzelfde doet zich voor te Tirana waar nog 6lechts 300 man onder de wapens zijn. Men hoopt nog altijd op eene overeenkomst tussclien de rebellen en het gouvernement. Amerikaansche bemiddeling. Men seint uit AthenenM. Williams, zaak gelastigde der Vereenigde-Staten verlaat lie den onze stad om eene reis te ondernemen in zuidelijk Epirus, ten einde zich zelf van den toestand te overtuigen. Vervolgens zal hij zich naar Albanië begeven. Alvorens te vertrekken beeft M. Williams aan al de vertegenwoordi gers der groote mogendheiden te Athenen een omzendbrief gezonden hen inlichtende dat de Vereenigde-Staten hunne bemiddeling aanbie den in de Albaneesche kwestie. Deze omzendbrief van M. Williams, die eene nieuwe houding der Vereenigde-Staten in hunne buitenland6che politiek verraadt, heeft f45® Vervolg) M«t don meesten spoed keerde ik terug, en geholpen door het heldere licht der maan en de scherple van mijn oog, nog versterkt door een kijker, welken ik altijd bij mij draag, ontdekte ik dat do pastoor zich op deftige wijze bezighield met een zonderling uitgelost persoon, die. nadat ik de laan pas- teerde, waarschijnlijk daaruit was te voor schijn gekomen. Met alle kracht verhaastte ik mijne schreden. Spoedig bevond ik mij, waar ik wezen wilde, en nu werd ik stilzwij gend toehoorder van de volgende woorden wisseling. Ongelukkige, wat wilt gij doen gprak de verschrikte zieleherder tot den man, die op het punt was van zich te verdrinken, en tot dat einde zich aan den oever der ri vier had begeven. Laat mij doen wat ik wil, was het norsche antwoord van den aangesprokene, die nog altijd met zijn rug naar den pastoor bleef staan, laat mij doen wat ik wil wat gaan u mijne zaken aan Die gaan mij maar al te zeker aan, sprak de zieleherder, zijne stevige hand op den schouder van den levensmoede leggende. Kom, luister naar mij, het is voor 't minst een menschenvriend, dio tot u spreektzie van uw boos opzet af. Het is oene dwaasheid de wereldsche pijnigingen te ontvluchten, om er eene eeuwigdurende foltering voor in do plaats te krijgen, Bedenk u wel eer hel te laat is 1 Van alle zonden kan men zich bete xen, alleon deze misdaad is onherstelbaar. veel indruk gemaakt in de diplomatische kringen. Geruchten van verdeeling van Albanië. De n Jonge Turk die te Constantinopel ver schijnt, geeft volgende inlichting weer, die hem uit Weenen moest ingezonden zijn Twee grootmachten van de Drievoudige Overeenkomst zouden zich inspannen om het drieverbond te winnen voor de gedachte van eene verdeeling van Albanië tusschen Grie kenland en Servië. Indien de zaak zich ver- wezentlijkte zoo ware het evenwicht in de Batkanen hersteld door eene vergoeding aan Bulgarië toegekend, De bripfwisselaaï van de Gazette de Franc fort te Constantinopel, zegt hieromtrent Sinds eenigen tijd loopt in de welingelichte kringen der stad het gerucht dat de kaart der Balkanen nieuwe veranderingen zal onder gaan in den zin hierboven aangeduid. Bulga rië zóu Cavalla, Ichtip en Kotehana, en Tur kije de eilanden Chio, Mytilène en Lemnos toegekend worden. Er wordt zelfs verzekerd dat het bezoek van den Czaar in Rumenië niet zonder betrek met deze verdeeling was. Het einde der werkstaking. Te Rome zijn Donderdag morgend terug de dagbladen verschenen. De werkherneming is normaal. Snelbericliten uit Florence, Turijn en Genua berichten de herneming van den arbeid. Te Milanen geschiedt de spoorwegdienst regel matig. Al de magazijnen zijn open en de dag bladen zijn terug verschenen. Botsingen te Bari. Een der betoogers die Woensdag gekwetst werden is Donderdag morgend in het gasthuis overleden. Het slachtoffer was een oud-veroor deelde, die getroffen werd op het oogenblik dat hij op de policie vuurde. De staking duurt voort te Napels. Te Na pels duurt de werkstaking nog immer voort. De- stad is evenwel kalm. Het grootste deel der magazijnen zijn open gebleven. Het personeel der tramwegen, het werk wil lende hernemen, zoo heeft het bestuur, om incidenten te vermijden, besloten de werkher neming te verdagen. Het ju8tioiepaleis van Imcla in brand. Men bericht dat liet justiciepaleis van Imola in brand gestoken is. De pompiers van Bo logna zijn ter plaats geroepen. Na de werkstaking. De Giomale d'Italia j> bestatigt dat de werkstaking der ijzerenwegen op 9 Juni 11. uitgeroepen door het syndikaat der spoorwe gen, geheel mislukt is. De groote meerderheid van het personeel heeft niet medegedaan met de beweging en de dienst geschiedde regelma tig niettegenstaande eenige saboteeringen. Nieuwe wanorders te Milanen. Nieuwe onlusten hebben te Milanen plaats gehad na eene meeting, Donderdag namid dag, door de stakers gehouden. Eenige betoo- gers losten revolverschoten op de ruiterij. Een soldaat werd den helm doorboord door drie kogels. Een metser vluchtte voor de ruiterij in een huis der Legnanostraat, toen hij door een revolverschot in het aangezicht werd ge troffen. Hij stierf in een naburige post. Tragische feiian. De Vita van Rome, maakt den bilan op der dagen van de werkstaking voor gansch Italië en verzekert dat er veertien dooden en' verscheidene honderden gekwetsten zijn. Rond het vertrek van generaal Huerta. De keus door generaal Huerta van een op volger tot het bewind, verwekt eene groote moeilijkheid welke de bemiddelingsconferen-1 cie evenwel- hoopt te overwinnen. Het gouvernement van Washington is gene gen om den partijgangers van generaal Huer ta kwijsclielding van straf te waarborgen. Hunne goederen zouden zelfs niet verbeurd verklaard worden. Zacatecas door de Rebellen aangevallen. Eene depeche uit Satillo deelt mede dat ge neraal Carranza bericht heeft ontvangen dat de oproerlingen Woensdag een aanval tegen Ik kan hot leven niet langer dragen, gebroken gewetensv rooging noodzaken mij lot dien stap. wag het antwoord, op droef- geestigen toon gegev n. Het gebrek vindt zijn vijand in de welvaart, eli gewetenswroeging in het be rouw. dat u met God zal verzoenen, ant woordde de ontroerde geestelijke met plech tige stem. Hot tweede is mij zonder het eerste niet mogelijk. Ik heb de macht niet meer mij zeiven voor gebrek te behoeden, en de w«- reld is zoo hatelijk, zij heeft mij uitgestoo- ten. Omdat gij tot God moet terugkee- ren viel de pastoor hem in de rede, en daartoe wil ik u behulpzaam zijn. n De gostoorde zelfmoordenaar keerde zich langzaam bij deze woorden om de pas toor zag h««m niet opmerkzaamheid in de oogen. die dof en hol, de diepste verslagen heid te kennen gaven. Richard, Richard mijn ongelukkige verdwaalde jongen, zijt gij het 1 riep hii uit, terwijl hij zijne handen vouwde. dat is een bestiering der Voorzienigheid Zij wil niet, dat er oen schaap mijner kudde verloren ga, al hebt gij reeds al te lang mijne vroegere zorgen vergeten. Geef mij uwo hand, kom met mij mede, mijne pastorie slaat voor u open, gij zult voedsel en kleederen hebben, maar gun mij do voldoening u op het pad der deugd terug te brengen, waarvan gij sinds lang zijt afge weken. Wees niet wanhopig Hij die den berouw hebben den moordenaar aan het kruis vergaf, is ook voor u grenzenloos in zjjnn goedheid en bermhartigheid. Heb ik u niet gejerrd, of zijt gij liet dan geheel vergeten, dat Cr_n] den dood des zondaars piot wil, Zacatecas gericht hebben, cn dat de federalen zich langzaam terugtrekken onder de bescher ming van liet vuur der artillerie en der infan terie. Tienduizend rebellen namen deel aan den aanval. Saboteering der Verdediging van Mazatlan. Het grootste deel der kulassen van de ka nonnen van het garnizoen van Mazatlan zijn verdwenen. Een off^cierrbeschuldigd van deze feiten, is gevlucht. Op de Conferencie van Niagarra-FalEs. De onderhandelingen doen voor het oogen blik den ernstigslen stap. Het algemeen vre desplan is feitelijk in zijne groote lijnen ge trokken. De deelneming der opstandelingen aan de conferencie zou zelfs effektief zonder officieel, mogen zijn, maar de Vereenigde-Sta ten dringen erop aan dat generaal Huerta geen lid van het parlement zou kiezen, en wil len ook niet weten van een president die en kel de oproerlingen zou'gènegen zijn. De Ver eenigde-Staten zouden gaarne een werkzaam hoofd, zooals generaal Carranza of generaal Villa tot president zien benoemd worden. De omschrijvingen voor do wedstrijden van kweekmerriëi: van inlandsch ras en merrie veulens van 2 en 3 jaar, zijn voor het jaar 1914 samengesteld als volgt en zullen gehou den worden op de dagen hierna aangewezen Voor de omschrijving Eekloo Te Eekloo, (Groote Markt), Dijnsdag 16 Juni, te 10 ure Adogem, Aalter, Assem-de, Bassevelde, Bel- lem, Bouchoute, Kaprijke, Kluizen, Eekloo, Ertveldo, St. Jan-in-Eremp, Knesselare, Sint- Lnureins. Lomboke, Lnotenhulle, Sinto-Mar- guerite, Mondonck, Middelburg. Oost-Eekloo. Oostwinkel, Ronsele, Zaffelare, Sleidinge, Zo- mergom, Ursel. Wachteheke. Waarschoot, Waterland Oudeman, Watervlieten Winkel. Voorde omschrijving Geeraardsborgen Te Geeraardsbergen (Groote Markt), Donderdag 18 Juni, te 9 ure: Deftinge, Elene, Erwete- gem, Geeraardsbergen, Godveerdegem, Goef- ferdinge, Sint-Goorix-Oudenhove, Grimmin gen, Giootenbergo, Hemelveerdegem, Hille- gem, Idegem,Leeu\vergöJïi, SlLievens-Essche, Sinte-Maria-Oudenhove, Sinto-Maria-Lierde, Sinte-Martens-Lierde, Meerbeke, Nodorboe- lare, Noderbrakel, Onkerzi-Ie, Oombergon, Opbrako], Ophasselt. Overboelare, Parike, Sarlardingen. Schendelbeko, Sineerhebbo- Vlocrsegem. Sottegem, Steenhuize-Wijnhuize, St rijpen, Velsiquc-Rudderhove, Viane en Waarbeke. Eene groente die door de geneeshoeren als zetr gezond zijnde wordt .betiteld, en tevens door iedereen terecht won)t gewaardeerd, is de andijvie. Geen'wonder dus dat zij overal en in alle tuinen wordt geteeld. Deze plant is herkomstig uit de warmo stre- kon, on deshalve zeer gevoelig aan de koude. Zij vergt daarom eene wanne standplaats en een verschep, sterk bemesten grond. Er zijn t« ee voorname soorten van andijvie: de gekrulde en do ongekruld© of scarole- andijvie. Onder de eerst© soort noemen wij de vol gende variëteiten, die zeer aanbevelenswaar dig zijn de gekrulde vhn Moaux. do/.e van Ruffec, de fijne van Louvieren de Pancalière. Tusschen de ongekrulde soorten zijn de ronde groene met govuld hart, en de blonde breedbladerige best geschikt. Do andijvie wordt verpfant, 't is te zeggen op vaste bestemming gezet, van einde Mei tot huif Augusti. Men moet goed zorgen d© plantjes niet die per te zetten dan zy op hot zaai bod stonden, ten einde het hart totaal' vrij te laten. Men plant gewoonlijk op 35 tot50 cm. afstand. Hot welgolukken hangt grootendeels af van de lemestihg. De bladplanten, als andijvie, vergen veel versch, stikatofrijk mest. zoouls stalmest, beir en zwavelzuur ammoniak. Deze meststofien doen ..de andijvie Welig en roalsch opgroeien en verzekeren een over vloedige bladvorming. Men inng evenwtd niet'verpetnn dat potaecli en fosfoor/.uur evenmin onmisbaar zijn, om groote opbrengsten van goede samenstelling maar dat hij zich bekeer© en leve Kom, mijn zoon, alles is nog i)iet verloren, ik zal uw redder zijn. Richard had het gelaat afgewond, en veegde met de palm fijner hand een traan uit zijn© oogen. Dit screen, mij een teeken, dat zijn hart getroffen was. Ik heb altijd hoo- ren Z6ggen, dat de pastoor in zijno kindsohe jaren veel invloed op l>em had, en hem voor mem'gen dwazen stap heeft behoed. Was het dit, of het vooruitzicht,yan zijn toestand ver beterd te zien, dat hem .gereodelijk naar de woorden des zieleherders deed luisteren Ik woof het nietmaar zeker is het, dat ik hen beiden badaard zag voortwandelen, en Ri chard dus niet langer tegenstand bood. Ik had mij al dien tijd onder het donker ge boomte van het bosch vérborgon gehouden, van waar ik kon zien, zonder gezien te wor den. Thans verliet ik dezè plaats, en volgde op een afstand het paar, dat zich druk met elkander bezig hield, om mij te vergewissen, of de pastoor geheel jn zijne edelmoedige pogingen zou sla-en, en de afgedwaalde zijn huis zou binnentreden. A^at er ook tu-schen Richard en mij vroeger mocht zijn voorgevallen, ik gevoel de niet den minsten wrok tegen hem, en hef deed mij, natuurlijk ook om uwent wille, goed aan 't harte, dat fcijn rampzalig opzei mislukt was. Na een half uur haddon zij de pastorij bereikt. De pastoor onisj'oot de deur, en bei den traden binnen. Ziedaar dus, zoo er nog eenigo ongerustheid bij u omtrent het lot uws broeders mocht bestaan, deze vei ban nen. Teruggaande ontmortle ik e«n mijner kennissen, wien ik het gebeurde meede- deelde. r> Hij verhaalde mij, wat ik nog niet wi3t, te bekomen, die tevens voedzaam en smake lijk zijn. Derhalve raden wij aan per are te gebruiken, benevens 300-400 kgr. stalmest 4 kgr. superfosfaat; 4.kgr. zwavelzuur ammoniak en 3 kgr. chloor- of zwavelzuro potascb. Deze meststoffen worden, yóor het uitplan- ten, op den omgeploegdeu gróud uitgestrooid en duchtig ingeëgd. Wauneer de andijvie voldoende ontwikkeld is, wordt zy bleek of wit gemaakt. Daarom wordt zij toegebonden, ten einde do bladeren te onttrekkeu aan liet zonnelicht. Dit werk gebeurt best als do plant droog is, en de zon ondergaat; dus een paar ureu vóór den avond. WILLY. geneeskunde van Parijs, Water Deeg Poeder, vermaard door zijne antiseptieko eigenschap pen daük aan de kruiden er in vervat. BRUSSEL. Diefstal van rijwielen. Een bouwmeester der Van Arteveldestraat, M. L had Donderdag zijn rijwiel eenige oogenblik ken onbewaakt gelaten in den gang van een gebouw der Persstraat. Toen hij eenige minu ten later terug kwam was liet machien ver dwenen. Hetzelfde overkwam zekere Marcel S...., die zijn rijwiel in den gang van een huis der Ridderstraat had geplaatst. Een genaamde Alexander Ch...., die zijn rij wiel in den gang van een huis der d Estouvel- lestraat had geplaatst, geraakte het op dezelf de wijze kwijt. Overreden. Een 12-jarige knaap, Jan Van Huffel, wonende bij zijne ouders, Ant- werpschen steenweg, kwam Donderdag mor gend ten 9 ure langs de Slachthuislaan, toen hij een tram wilde vermijden. De arme jon gen werd op 't zelfde oogenblik door een auto taxi verrast en omgeworpen. In den val be kwam het slachtoffer eene erge wonde aan het voorhoofd, en moest, ter verpleging, naar het gasthuis overgebracht worden. Een bestje muziek. Niet iedereen is muzikant, doch iedereen kan zijn huis ver lustigen met eenige welgekozen muziekstuk ken. Zie daarom eens 4« bladzijde. ^Fransoh© aftruggelaar geknipt. Op ver zoek der Fransche regeering heeft de policie van Elsene, Donderdag morgend, in een loge ment, den 30-jarigen Joris Houman opgepikt, die beschuldigd van afzetting en bedrog in zijn land, naar België was overgekomen. De Fransehman is voorloopig. te Vorst op 't droog gesteld. Diefstal. Een voermansgast, Antoon D., wonende te Schaarbeek, liet Donderdag zijn gespan eenige oogenblikken onbewaakt staan voor een huis der Koningstraat. Een dief daakte van dë gelegenheid gebruik om een lederen geldzak, inhoudende eene som van 418 frank, van den kamion te robberen, en er mede de. vlucht te. nemen. Eene klacht is bij de policie ingediend, die den kwaaddoener ieverig opzoekt. Turf-strooisel on ttirfme9!, zeer geringe prijzen, 21, rue Chimiste, Erussel. Telcl. D 5590. Erge botsing. Kar©l Coeckelberg, oud 16 jaar, wonende Cornet de Grezstraat te St- Joost-ten-Noode, reed Donderdag morgend per rijwiel langs de Regentlei en botste er op een auto, die uit tegenovergestelde richting naderde. De jongeling werd ten gronde ge slingerd en nogal erg gewond. Men nam hem op en bracht hem naar het St-Jansgasthuis, waar zijn toestand uiterst bedenkelijk geoor deeld werd. Dievegge geknipt. Eene rentenierster uit de Spastraat, had over twee dagen eene jonge meid aangenomen, die verklaarde van Kortrijk te komen. Denzelfden dag reeds ver dween de meid met de juweelen en met een pak kleederen en linnen van hare meesteres. Eene klacht werd ingediend en de policie ging op zoek naar de dievegge. Deze liep niet lang op vrije voeten. Woensdag avond werd zij in de Brabantstraat ontmoet en aangehouden. Men leidde haar naar het policiebureel, waar zij verklaarde Marie-Jeanne te heeten. Dat zijne uwe voornamen d vroeg de officier van dienst. Ja, antwoordde de dievegge, maar mijn familienaam herinner ik mij niet meer.» dat er eene samenkomst van u, onder het ge leide van mijn vriend Van dor Wilk, met uw broeder in het woud van Doeblenburg had plaats gehad. Van wien hij dit gehoord heeft, kan ik niet gewaar worden, maar ik denk, dat een uwer bedienden gissingen heeft gemaakt, welke nog al juist waren, en deze hem als de zekere waarheid heeft over ge bracht. Den hemel zij dank 1 riep Constance in vervoering uit, zulk een goeden afloop had ik niet durven hopen. Nu is hij in goede handen. De pastoor zal hem niet loslaten, vóór hij'hem tot zijn plicht heeft gebracht, en zal ook zooveel mogelijk, door zijn in vloed, voor zijne tijdelijke aangelegenheden zorgen. Ik ben u erkentelijk voor uwe geruststellf-nde tijding, vervolgde zij tol den berichtgever, een blik van dankbaarheid werpende op hot pracht'ge bidsnoer, dat zijne oude plaats weder onder de 6tolp had ingenomen, als hadde zij aan het bedoelde voorwerp den gelukkigen afloop te danken. Inderdaad, gij overlaadt mij met welda den, zonder dat ik van mijne zijde u een en kelen dienst kan bewijzen. Do gelegenheid daartoe is nageko men, antwoordde Reinold. Niemand, die bezitster is van uitgestrekte goederen, als gij, staat daar gaarne een duinibroeds grond van af. Toch is het niet meer of minder het doel van mijne komst, om u to verzoeken, natuurlijk tegen bilüjke te gemoetkoming, (gij kunt er voor eischen wat gij will), mij eenige bunders van uw bosch af te staan, daareo'ie vergrooting-van mijne fabriek aan die zijde dringend noodzakelijk is. Zonderling, dat onze wegen zich al tijd kruisen sprak Constance binnei s- monds, en nu zich zeiven betrappende, dat Zij herinnerde zich ook hare geboorteplaats niet en wist evenmin te zeggen, waar zij laatst gewoond had. In afwachting dat zij wat meer geheugen zal krijgen, heeft men haar in 't gevang van Vorst opgesloten. Een der genoegens van den haard is de fijne tas, gemaakt met de Chicorei der Trappisten Vincart. ST-GILLIS. Brand in eene keuken. Don derdag morgend, rond 3 ure, brak brand uit bij de echtgenooten Jan Berlin, op een kwar tier wonend aan de Gustaaf De/netstraat, 2e verdieping. Een dikke rook vervulde weldra hunne slaapkamer. Zij stonden op en stelden vast, dat hunne keuken in brand stond. Op het eerste noodsein snelden de pompiers der gemeente ter plaats en waren na een half uur werkens, meester van het vernielend element. De oorzaak van den brand is niet gekend. Botsing tusschen twee automobielen. Donderdag avond had, op den hoek der Afri- kaansche- en Amerikaansche straten, eene botsing plaats tusschen een auto-taxi en een heerenauto. Eene dame, in de taxi gezeten, werd zoo erg gewond aan het hoofd, dat zij naar het gasthuis moest overgebracht worden. De twee auto's werden zeer beschadigd. Een onderzoek werd door de policie ingesteld. De toestand van het slachtoffer is gevaarlijk. ELSENE. Te voet terug. De twee jonge soldaten, twee gidsen, die met hunne peerden weggetrokken woren werden Woensdag avond op den Haechtschën steenweg aangehouden. Het zijn de genaamden Louis Haechx en .Jan Frisch. Zij waren naar Antwerpen getrokken waar de ouders van dezen laatsten wonen, doch er niet lang gebleven. Reeds Dinsdag avond waren zij te Brussel terug. Beiden zijn 18 jaar oud. Men heeft ben ter beschikking- van 't gerecht opgesloten. Zij weigeren te zeg gen wat zij met hun peerd gedaan hebben. GANSHOREN. Zware brand. Donder dag, rond 3 ure, is een hevige brand uitgebro ken in de bakkerij van M. Frans Verhaegen, Rivierenstraat, 69, te Ganshoren. Het vuur ontstond in een hoop schaveling en hout, nam spoedig eene groote uitbreiding en tastte wel dra het magazijn aan. De echtgenooten Ver haegen en hunne kinderen konden nog in tijda vluchten. Na een uur werkens waren dé'porn- piers der gemeente meester van het vuur. Vele zakken bloem en andere koopwaren werden vernield. De schade is belangrijk. VILVOORDE. Kinderlijk in de Zenne. Donderdag morgend, trok men uit'de Zenne, aan de Cokeovens Solvay, te Vilvoorde, liet lijk van een pasgeboren kind van het manne lijk geslacht. Het kleine lichaam, dat geen spoor draagt van geweld, werd naar het lijk- huis der gemeente overgebracht, ter beschik king van het parket dat de lijkschouwing be volen heeft. De policie zoekt de plichtige moe der op. HAL. zelfmoord. Een bezettersgast, Wgenaamd, 24 jaar oud, wonende Edin- ghe steenweg, verloor over drie weken zijne moeder. De jongeling was wanhopig over dit verlies. Donderdag morgend verliet hij gelijk gewoonte zijne woning, doch in plaats Van zich naar zijn werk te begeven, trok hij in de richting der statie en sprong er in de vaart. Werklieden snelden toe, doch eer zij erin ge lukten den jongeling op te halen, had deze reeds opgehouden te leven. ST-PIETERS-WOLUWE. Een geheimzin- nige zieke.— Eene onbekende dame zakte Don derdag morgend, op de Tervuursche laan, plotseling ineen. Zij werd gekneusd aan het hoofd. Men bracht de onbekende over naar 't gasthuis te Etterbeek. Tot hiertoe kon men haar niet ondervragen. In haar gouden trouwring staat gegraveerd a Emile et Juliette, 26 février 1889 De policie heeft een onderzoek ingesteld. De toestand van de vrouw is onrustwekkend. ANTWERPEN. Kinderlijk opgevfscht. Dondardeg heeft men op n. 38 van het Mexiko- dok, het lijk opgevischt van den 7-jarigen A. Van Strydonck. Het kind was den vorigen dag van het schip zijner ouders Rupelbode ver dwenen. zij luide eene gedachte had geuit, die zij 'ie- ver wenschte, dat Reinold niet had gehoord, bloosde zij on vervolgde Vorpeef mij, mijnheer, dat ik aan mijne denkbeelden den vrijen loop liet, en zoo onbeleefd was, het aniwoord op uwe vraag schuldig te bly ven. Wilt gij zoo vrien delijk zijn haar nog eens te herhalen y Met genoegen, was het antwoord uwe afgetrokkenheid heeft geene versohoo- ning noodig gebeurtenissen, als die van gisteren, zouden den sterksten geest in de war brengen, en hij herhaalde zijne gë- dane vraag. Beschik over mijn bosch, zooveel als gij wilt, was haar antwoord het gan- sche woud is tot uw diensi. en van gelde lijke vergoeding of tegemoetkoming kan hiér geen sprake zijn. Tot dien prijs kan ik hot toch niet van u aannemen, sprak de fabrikant, ik heb ook slechts eenige bunders noodig. Nu, zoo uwe gewone lierheid het a tot wot stelt, dat gij niets aan mij verplicht moogt zijn, versta u dan, als het niet anders kan, over de koopsom met mijn rentmees ter, riep zij, ©enigszinsgeraakt. Gij misduidt mij, hernam hij, dat ik niet over uwe goederen wil beschikken,, zonder u daarvoor te vergoeden, wat u toe komt is dit niet wat overdreven? Wie koopt, moet immers betalen 1 Meestal is dit zoo, antwoordde zij, maar bet hangt er veel van af, wie er koopt, en of de verkooper of verkoopstor ook zpd"lijke schulden heeft, welke zij nog Diet heeft kunnen vereffenen. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2