HET ONWEDER DE GOUDEN ROZENKRANS De AlbaneesGÏie kwestie Dubbele verstikking te 8T-GILLIS-BRÜSSEL Nieu wsberichten DB" VOLKSSTEM doizend kardoezen. De munitie werd aange slagen. Ook wordt gemeld dat te Liverpool talrijke kassen zyn aangeslagen die aangegeven wer den als inhoudende suiker. De kassen, be- èiemd voor Londen-Derry, waren gevuld met geweren. De stemrechtdamen stichten brand Zaterdag avond is het cricketpaviljoen van Reigate geheel doorbrand vernield geworden. De brand werd gesticht door suffragetten. Men heeft twee vrouwen rond 1 1/2 ure het paviloen zien verlaten per rijwiel. Tien minu ten later stond alles in brand. M Roosevelt te Londen M. Theodoor Roosevelt, is Zaterdag mor- gend te Londen aangekomen, waar hij door den gezant van de Vereenigde Staten ontvan gen werd. Dinsdag avond zal de gewezen president der republiek van Noord-Amerika in de Koninklijke Geografische maatschappij eene conferencie houden over zijne ontdekkings reis door Brazilië. Antwoordende op de vragen der reporters, segde M. Roosevelt dat al de hnidige kaarten •van Brazilië valsch waren en dat hij nieuwe proeven zoude medebrengen voor de coüfe- reucie. RUSLAND Betrekkingen met de Balkansfalen M. Tchichatchef heeft aan den minister van wegen aanbevolen kredieten aan te vragen •voor de bostudeering van de kwestie der ver weermiddelen per spoor met de Balkanstaten langs Rumenië. De commissio heeft middels verschillende kleine wijzigingen de totale ontvangstensom voor den staat met 49.461.000 roebels ver meerderd, bij zoover dat het cijior der gewone en buitengewone ontvangsten 3.623.569.498 roebels zal bedragen. Luidens de officioele gegevens op do ont vangsten van den staat gedurende de vier eerste maanden van het loopend dienstjaar, hebben de staatskassen reeds ruim 26 °/0 ont vangen van de suplemtaire opbrengst voorge steld door de kommissie. Het budjot is gestemd in den tekst der kommissie. TURKIJE De automansoho bewapeningen Zeven kanoimeerbooten in Frankrijk be steld, zijn Zondag te Constantinopel aange komen. De minister van oorlog deelt dfficieol mede «lat bij uitvoering van de nieuwe militair» wet.de rekruten van de klassen 1887 tot 1893, die niet gediend hadden in het leger, onder de wapens geroepen worden. SPANJE Prinselijk® geboorte. De infante Louisd^van Orleans, echgenooto van den infant Karei is van eon dochterken bevallen. Moeder en kind verkeeren in goeden toestand. Een Engeisch schip naar Durazzo. Overeenkomstig de hosluitselen genomen door de andere grootmachten, heeft het En geisch gouvernement besloten onmiddellijk «en oorlogsschip naar Durazzo to zenden. De vooruitgang der Rebellen. Inneming van Guilima. Luidens nieuwstijdingen, komende uit Xlbassan zijn de oproerlingen Guilima in het distrikt van Tirana binnengetrokken. Zij drongen verder door naar Bradesleeh niet ver van Elbassan verwijderd, wanneer hen den weg werd afgesneden door oen detachement gendarmen en vrijwilligers. Nabij Zagaloza werd slag geleverd. De rebellen w erden ver dreven maar na versterking ontvangen te hebben vielen zy opnieuw do gouvernements troepen aan. Deze werden genoodzaakt zich terug te trekken. De burgemeester van Durazzo in vrijheid. M.Gjourgevitch, burgemeester van Durazzo die Zaterdag avond aangehouden en onder vraagd werd, is op uitnoodiging van den Rus sische» gezant en der onderzoekskommissie, in vrijheid gesteld. 19 JUNI 1914 M7e Vervolg) Dit heb ik niet gezegd integendeel, bet i#al mij aangenaam zijn daarvan spoedig iets uit uw mond te vernemen... of., doe., ook., aooals gij wilt 1 Gij moet het zelf weten, riep zij eenigszin8 tooriiig uit, omdat Rei- nold's gedrag haar dwong, haar hart te veel bloot te geven en hare eigenwaarde hierte gen begon op te komen. Doe zooals gij wilt, sprak Con stance weder, terwijl hare stem nokte. Freule Constance, mijn hartolijken dank voor de bereidwilligheid, waarmede gij mij ten antwoord gestaan en wel aan mijn verzoek hebt willen gehoor geven, sprak de nu wat al te slugharlige fabrikant. Constance zweeg en zag hem roerloos aan. Zij wilde, doch kon niet spreken. Maar al te good begreep zij, dat, wanneer het van hem afhing, 't gewis de laatste maal zou lijn, dat zij Reinold bij zich zag. Zou hij mij dan niet begrijpen, of niet willen begrijpen vroeg zij zich zelve in 'l geheim af. O, zoo hij mij wel begrijpt, ia hij meedoogeloos, en mocht hij dit niet, dan heeft hij mij ook vroeger geene gene genheid toegedragen. In hare volslagen hei d. plukte zij de prachtige Camelia stuk, en strooide mot een smartelijk»») zucht hare bladoren langs den grond. Reinold had de krulc dor dqur in zijne hand, en deze omdraaiende opende hij haar, en zcide, terwijl hij weder zijn gelaat van haar afwendde Vaarwel, leef gelukkig Hij trok de deur achter zich dicht en daalde do trap af. Reinold I Reinold J gij breekt mij Zaterdag en Zondag heeft het onweder zoo wat overal gewoed en de bliksem heeft hief en daar slachtoffers geëischt, op andere plaatsen brand, gesticht, enz. Ook de regen en de hagel hebben het hun ne bijgedragen om schade te veroorzaken. IN DEN VREEMDE. Frankrijk. Een hevig onweder, vergezeld van een gut sende regen heeft in de streek van Marseille onberekenbare schade veroorzaakt. Namelijk in de Gard Worden de verliezen op verschei dene honderd millioenen frank geschat. Te Saint-Seriès (Hérault), werd dame Gil bert, die de electrisclie stroom wilde afsnij den doodgebliksemd op het oogenblik dat zij den stroomaf snij der aangreep. Duitschland. Hevige onweders hebben zoo wat heel Duitschland door schrikkelijke schade aan gericht. Nabij Wurzburg, zijn twee personen door den bliksem gedood. De spoorwegdienst is geheel onderbroken ten gevolge van de over stroomingen. In het Badische dorp Unterschuepf is een landbouwer insgelijks doodgebliksemd. Tus- schen Mannheim en Heidelberg rijden geene treinen meer de spoorweg is weggespoeld Nabij Geislitz werden vijf kinderen door den bliksem getroffen. Een hunner werd ge dood. Een man is nabij de warme bron van Mir- gentheim doodgebliksemd. In de omstreken van Weimar hebben de regens groote over stroomingen veroorzaakt. De telegrafische en telefonische verbindingen zijn geheel onder broken. Engeland. Zondag namiddag is over Londen een ge weldig onweder losgebroken. Zes personen zijn door den bliksem gedood geworden in het park Wandsworth, gelegen in eene voorstad van Londen. IN BELGIË. Antwerpen. Zaterdag namiddag tijdens het onweder, viel de bliksem op de kroonlijst van het café Tippo-Tip Carnotstraat te Antwerpen. Een deel der lijst viel op het hoofd -van den U-jarigen Jules Wuyts, die juist voorbij ging. De arme knaap werd den schedel ver pletterd en bezweek kort nadien. Een koffie- huisbediende, Pieter Deckers, werd aan den schouder gekwetst. De bliksem viel ook nog op verscheidepè andere plaatsen, doch zonder ongelukken te veroorzaken. Zondag namiddag sloeg de bliksem te Deüme op eene afhankelijkheid van het kas teel van M. Maquinav. Brand ontstond, doo'h kon spoedig door de pompiers uitgedoofd worden. - Te Mechelen werden tijdens het onweder op de boulevards talrijke boomen ontworteld en van verscheidene huizen de schouwen af gerukt. Aleer daii een uur heeft het overvloedïg geregend en gehageld. De schade aan de moestuinen is overgroot. In de statie van Muysen viel de bliksem op een wagon, welke in brand schoot en groö- tendeels vernield werd. Brabant. Te Brussel en omstreken heeft men het Za terdag en Zondag ook erg te verduren gehad. Het water viel letterlijk hij stroomen en ifl weinig tijds stonden talrijke straten onder water. Zoo moesten de pompiers <le volge- loopen kelders gaan leegpompen te Brussel, Anderlecht, Schaarbeek, Etterbeek en Vorst De Broeck en de Maelbeek waren door 't overvloedig water buiten hunne oevers treden en hadden ook eene heele reeks wo ningen onder water 'gezet. Zondag namiddag sloeg de bliksem in bet Park, te Brussel, op een boom, waaronder vijf personen schuilden. Twee onvoorzichti- gen werden getroffen, doch ontkwamen het gelukkiglijk met lichte brandwonden. 't hart hoe kunt gij zoo haatdragend zijn was de kreet, die Constance's boezern ont snapte, en zij stortte met eon zwaren slag bewusteloos op den grond. Juist toen de ontroerde fabrikant, na de deur gesloten to hebben, de trap afging, steeg ik deze op, en wij kwamen elkander halverwege tegen toen Reinold, bij 't ver nemen van den zwaren slag, opeens zich he vig ontsteld omkeerde, terwijl hij mij toe riep Er gebeurt boven een ongeluk Wij stegen nu te zamen op, en vonden freule Constance in onmacht. Ik begreep de gansche toedracht dor zaak, en gevoelde eene zekere mate van toorn tegen Reinold in mij opwellen, welke mij lot hem deed zeg gen, terwijl ik op de in zwijm liggende jonk vrouw wees n Ziedaar de gevolgen van onverzoenlijk heid en haatdr?genheid dat is uw werk Ik trok aan den schelband. Een bediende kwam boven, mijn bevel klonk Roep de kamenier de freule is ern stig ongesteld Op het gelaat van den knecht, die zich spoedig verwijderde, toekende zich eene verwondering af. Naderhand begreep ik, dat hij ons als de oorzaak dér ongesteldheid zijner meesteres beschouwde. De kamenier liet zich niet lang wachten. Reinold had thans zijne zelfbehoersching terloren, en beefde als een populier door den storm be wogen. Hij stond daar zonder er een oogen blik aan te denken, jijne hulp te verleenen, en liet het aan de vrouwelijke helpster en mij over, Constance eene zachtere ligplaats op de sofa te bezorgen. n Na do gewone middelen aangewend te hebben, bij zuljco ongevallen gebruikelijk, kwam de jonkvrouw weder tot hare kennis. Reinold, die het verblijf in de kamer al te benauwd werd, on vrcezonde Constance eeni- go woorden van opbeuring od troost le moe- Henegouw. In de streek van Charleroi heeft het Zater dag namiddag zoodanig geonweerd, dat alle verkeer er gedurende meer dan een halve uur onderbroken was. Op verscheidene plaat sen is de bliksem gevallen. Te Mont-sur-Marchienne vernielde het he melvuur eene elektriSjChe paal en verwekte aldus eene kortsluiting die belangrijke scha de aanrichtte. Te Roux is de bliksem viermaal op een zelfde fabriek, de kopersmelterij Hutt, geval len. De eerste maal was het op de bureelge bouwen de boekhouder Janniaux werd er van zijn stoel geworpen, doch gelukkig en kel licht gekneusd. De'tweede maal viel de bliksem op de geleiddraden der transbor deurs; de derde ma&l. op de machienzaal, waar de lampen werden uitgedoofd en de elektrische motor wend vernield en de vierde maal op de 36 meter hooge schouw welke belangrijke schade onderging en welke zal moeten herbouwd, worden. Luik. Ook in het Luikerlahd was het onweder zeer geweldig. Te Sclins werd het achtjarig knaapje Adolf Sauvage1 door den bliksem ge dood. Het knaapje 9iak in gezelschap van een anderen jongènr 'ëérie weide over, toen liet hemelvuur op hétf^ neerdaalde. Zijn mak kertje bleef ongedeerd, doch hij was op den slag dood. Zondag stortregende het te Aywaille ge rende drie en half ui*en. Ook was eene kleine beek, de Ry, weldra een ware stroom gewor den én spoedig liep het water over velden, door de straten, enz bp sommige plaatsen stond het water twee meters hoog in straten en huizen. Vele stallpp, liepen zoo snel on der, dat de landbouwers hunne dieren niet konden redden. Paaien, koeien, zwijnen, enz., verdronken. Oolf vele dieren, welke in de weiden aan 't grazen waren, verdronken Te Hesbaye werd de 16-jarige Bastin Sau- veur, toen hij voor het onweder naar huis vluchtte, door den bliksem neergevleid. Hij bleef op den slag dobd. Namen. Hier ook heeft de oog-st veel van den stort regen en de hagelbuien geleden. Te Assesse viel de bliksem op ,'cle woning van Mev Chariot. De vrouw Wérd door den bliksem lam geslagen en erg verbrand. Haar toestand is hopeloos. Te Sart Bernard lyerd M. Sales door het hemelvuur getroffen. .Zijn toestand laat niet de minste hoop op redding. Zondag, rond den middag, brak een ftfeuw onweder over de stad Namen los. Wederom viel de regen bij strobinen en om 7 ure re gende het nog steeds Zeer geweldig. De bliksem is verscheidene malen in den omtrek der stad getallen, doch er werden geene ongelukken veitnèld Luxemburg. Te Marche viel de bliksem op eene woning en stak ze in brandHet vuur deelde zich mede aan drie aanpalende huizen en allen werden ten gronde vferpield. West-yt^anderen. Zoterdag deelde m$n te Rousselare twee maal van het onweder. Een eerste kwam over de stad om 3 ure 's namiddags en een tweede om 7 ure. Dit- laatste was bijzonder hevig en de schade -aan velden en huizen aangericht is zeer groot. Persoonlijke onge lukken zijn riiet te betreuren. Langsheen de steenwegen naar Brugge en Ardooie zijn er talrijke hoornen ontworteld. Zaterdag viel de bliksem op de groote schuur van M. Gust. Verhelst, te Kanegem. Het vuur zette zich voort aan de afhanke lijkheden. Al het landbouwalm, eene hoe veelheid vlas, ter waarde van 25.000 frank, enz., werden in asch gelegd. De aangerichte schade wordt op 40.0Q0 frank gerekend. Er is verzekering. 1 Zondag namiddag ls de Bliksem gevallen op de vlaszwingelarij van M. Van den Ber- ghe, te Harelbêke. In een oogwenk stond heel het werkhuis inalaaie vlam. Ook de ma gazijnen, waarin ejéhe groote hoeveelheid koopwaar stak, werden vernield. De pom- ten toevoegen, waartoe hij, hoe gaarne hij dit ook had gewild, 2ich thans niet in staat voelde, trad op hafir toe met de woorden Vergeef mij,'^oö ik mij genoodzaakt zie te vertrekken ik zal echter de vrijheid nemen, heden middag haar den staat uwer gezondheid te komen,vernemen. i» Zij maakte eene beweging alsof ^ij hem hare hand wilde reiken, die echter mislukte, en Reinold dit bemerkende, nam haar, drukte die op hartelijke wijze, on vertrok schielijk, zonder om te zien. Jk zag hom ontevreden na en dacht Nu hij hier de zaken verkorven heeft neemt hij de vlucht 1 Na een goed'uur bad Constance genoeg zaam hare krachten teruggekregen, en ik vertrok schielijk, de zorgen voor htfftr wel zijn aan hare kamenipf overlatende, die zoo als ik had gezien, zich van hare taak uit muntend kweet. Des middags Wgen vijf uren, meldde Reinold zich aan. «De freule ontvangt heden geen be zoek moer, - was het antwoord van den knecht. «Heeft uwe meesteres zich ter rust geven, of is zij Wakend - klonk zijne vraag Zij is in den tuin, zeide hij. Breng haar dan mijn kaartje, sprak Reinold kortaf het bewijs van zijne te genwoordigheid den knecht ter hand stel lende, die er schoorvoetend mede verdween, en spoedig terugke8rende, hem verzocht binnen te treden, mèt de woorden «In den tuin, 'als 't u belieft Reinold snelde den kleinen hof binnen, terwijl het najaarsloover onder zijne voeten kraakte, en dit geluid, mot den aanblik van den altijd weemoedigen herfst vereenigd, verhoogde den ernst van hot oogenblik. Constance wandelde langzaam aan den arm piers konden enkel de naburige gebouwen vrijwaren. De schade bedraagt 18.000 fr. Te Lichtervelde wilde de landbouwer Van Keirsbilck zijne vensterblinden sluiten. Een boom werd juist door den bliksem omgewor pen en trof den man. Van Keirsbilck werd zwaar gewond. Zijne dochter, welke ziek te bed lag, werd door den bliksem gedood. Oost-Vlaanderen. Zaterdag namiddag brak over Gent een ge weldig onweder los. Het regende hij stroo men 'rond 3 ure viel de bliksem in het werkhuis van den heer De Maere, Kortrijk- sche straat, 261. M: De Maere die juist in zijn werkhuis was, werd getroffen en ten gronde geslagen. Op het hulpgeroep van zijn knecht kwam Mad. Petit, eene gebuurvrouw, toege snelde die spoedig een geneesheer in de buurt haalde. Deze diende het slachtoffer, dat ge lukkig slechts licht getroffen was, de noo- dige zorgen toe. M. De Maere werd vervol gens te bed gebrachtzijn toestand is ge ruststellend. Zaterdag avond is de bliksem gevallen op de hofstede van Theofiel Bourgeois, aan de statie te Eticliove. Het huis, de schuur en de stallingen weiden met geheel den inboedel in asch gelegd. Men kon de koeien redden. De schade, door verzekering gedekt, is be langrijk. Op de Ste-Annawijk, te Hamme, speelde de bliksem een zijner zonderlinge perten. De bliksem viel op een boom, staande op den koer der Wed. Jos. Van Puyenbroeck. Een ijzerdraad was gespannen tusschen de stal ling en den boom. om er waschgoed op te hangen. De bliksem drong langs den ijzer- draad tot de stalling en stak er het vuur aan. De stalling werd met geheel den inboedel vernield. Ongelukkiglijk is niets verzekerd. Te Sinaai viel de bliksem op de woning van Alfons Laureys, in de Molenstraat. Een deel muur werd omgeworpen doch niemand werd gekwetst. De bliksem viel daarna op de woning van Petrus Van de Vyvere. Langs de schouw bin nengedrongen, richtte hij in huis eenige schade aan. De inwoners van liet huis kwa men er men den schrik van af. Te Ronse heeft zich tijdens het hevig on weder een schrikkelijk ongeluk voorgedaan. Het was rond 3 1/2 ure, toen een stortregen, gevolgd van erge donderslagen, over de stad en omtrek losbrak. Op hetzelfde oogenblik kwam de trein 2840 van Kortrijk aangestoomd. De trein werd op een duizendtal metefs van de statie door het signaal tegengehouden. Vijf minuten later kwam op dezelfde lijn, de trein 2639 van Doomijk aangereden. De geweldige regen belette den machinist van den laatsten trein te zien, dat voor hem een andere trein te wachten stond. De lokomotief botste op den trein van Kort rijk en wel met zulk geweld dat het laatste rijtuig in splinters werd geslagen en drie wagons erg werden beschadigd. Eene onbeschrijfelijke paniek maakte zicli Van dé reizigers hieester- die als waanzinni gen uit de wagons sprongen en over de spoorbaan liepen. Op de hulpkreten kwam het personeel der statie van Roiise toegesneld en werden van onder de puinen een aantal gekwetste per sonen gehaald, die dadelijk naar de zieken zaal der statie van Ronse werden gebracht, waar toegesnelde geneesheeren de gekwet sten, die zeer talrijk zijn, verzorgden. Te Oudenaarde had men sinds Zaterdag namiddag reeds vijf onweders drie Zater dag en twee Zondag. Allen waren om ter he vigst. Dé schade in den omtrek aan den oogst veroorzaakt is zeer aanzienlijk. Als naar gewoonte zou Lede niet vergeten worden. Zaterdag ging het er niet te erg op los, en alles bepaalde zich bij het verbrij zelen, door den bliksem, van een tweetal boomen op de wijk Gucht en Bliekstraat Stukken hout werden verscheidene meters verre in 't veld geslingerd. van hare kamenier, en toen Reinold haar naderde, las zij epne verandering in zijne blikken, welke haar hevel tot verwijdering der kamenier noodzakelijk maakte. Alleen gelaten, namén zij plaats op eene bank, waarboven eene acacia zijne takken uitspreidde, terwijl de bree le stam hun ge noegzaam voor de onbescheiden en bespie dende blikken van het dienstpersoneel ver borg. Ik heb u heden middag eene smart veroorzaakt, begon ReinoM, welke niet in mijne bedoeling lag. Sedort langen tijd geloofde ik, dat ik vergeven en vergeten had, maar ik heb ontdekt, dat ik haatdra gend was, en daarvoor verdiende ik zeker uwe verwijten. Zij schudde ontkennend haar hoofd, en zag hem goedig aan. Hij vatte liare hand en drukte die aan zijne lippen zij trok deze niet terug en een lichte siddering doorliep hare leden. Nog altijd zweeg zij en blikte voor zich heen. Constanbe, kunt gij mij vergeven sprak hij weder. Ik heb u niots te vergeven, ant woorddo zij eindelijk, mijne straf was ver diend. Spreek zoo niet, riep hij in vuur o, dat ik nu eerst mijne verkeerdheid moest inzien Weder ging er een geruime tijd voorbij, dat zij zwegen. Nog altijd rustte hare hand in d© zijne toen sprak hij n Constance, zou het u mogelijk zijn, de breede klove, welke er tussciien uwe ge boorte en de mijne ligt, te overschrijden Kunt gij daar nog aan twijfelen is hare wedervraag, terwijl een stroom van tranen hare oog»»n ontvloeide. Die klove, waarvan gij spreekt, vervolgde zij, heeft in mijne oogen al lang niet meer be staan. Ik beu tot de overtuiging gekomen, Zornïag was het veel erger. Begonnen om 2 1/2 ure, duurde het onweder zoo in alle he vigheid lot 5 ure. De graanvelden en fruit- boomen moesten het nu maar bekoopen en leden groote schade. Rond 4 1/2 ure viel de bliksem op de kerk, drong in de sakristij en van daar in de pas torij. In deze beide plaatsen werd een begin •van brand gesticht, doch spoedig kon uitge doofd worden. Op de wijk Kat sloeg de bliksem nog door den plafond eener woning en verbrijzelde alles wat in de keuken was. Daarna verdween hij langs een venster. Op de wijken Vrijdagmarkt en Gucht wer den nog eenige boomen verbrijzeld. Bij land bouwer Coppens sloeg de bliksem in den stal, doch stichtte gelukkiglijk geen brand. Op de Dorpplaats wérden twee vrouwen omgeworpen beiden kwamen er met den schrik van af. Te Schellebelle is eene koe, welke op de weide liep, door den bliksem gedood gewor den. Allerwege, in den omtrek van Aalst, heeft men erg van het overvloedig water te lijden gehad. In den hof van het stedelijk slachthuis te Aalst wei-den twee boomen door den bliksem aan splinters geslagen. Te Hofstade stond Zondag avond bijna heel den Dendermondschen steenweg onder water, en hadden de straatbengels er alle genoegens der badplaatsen.... Te Ninove, nabij de statie, werd eene bar- reelwachtster, vrouw Braeckman, door den bliksem getroffen en gedood. Een dramatisch uitstapje Twee jonge Luikenaars, Georges Warnier, 22 jaar oud en Jozef Genonne, 17 jaar oud, waren Zaterdag avond te Brussel aangeko men, om de stad to bezoeken. Zij gingen den nacht doorbrengen in een hotel der Jamarlaan, teSt-Gillis. Zondag morgend kwam de hotelhoudster voorbij de kam^r, betrokken door de twee jongelingen en bevond dat een sterke gas- reuk van onder de deur opsteeg. Zij klopte, doch kroeg geen antwoord. Een ongeluk vermoedende, deed de hotel- houdster inderhaast de policie verwittigen, welke ter plaats kwam en de deur openbrak. Do twee jongelingen lagen buiten kennis te bed. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast, dat Genonne reeds had opgehouden te leven. Na lang de kunstmatige ademhaling toege past te hebben op Warnier, kon deze tot het leven teruggeroepen worden. Zün toestand is evenwel zeer bedenkelijk cn de jongeling moest naar het gasthuis overgebracht wor den. Het lyk van Genonne werd naar het doo- donhüis gevoerd. Do familiën der twee jonge lingen zyn verwittigd geworden. Do dubbele verstikking is aan een ongeluk toe to schrijven. Men veronderstelt, dat de jongelingen by. het slapen gaan liet gaskraan- tje half lieten openstaan, om het licht wat te laten branden. Het licht is echter uitgegaan, en daar het kraantje niet gesloten was, vulde de gas wel dra do kamer, om de ongelukkigen te Verstik ken Brussel. Te vroeg weergekeerd. Twee korels boden gisteren op de Louizalaan koopwaren te koop aan voorbijgangers. Een politieagent vermoedens koesterend nopens den oorsprong d<r koopwaar, bracht de mannen naar 't politie-kantoor. Daar bleek dat een hunner nog een gevangenisstraf had te boeten wegens opstand tegen de politie. Veroordeeld was hij naar den vreemde ge vlucht en keerde we6r, denkende dat er ver jaring was opgetreden. Hij vergistte zich van acht dagen en zit nu te Vorst op 't droog. dat zielenadel alleen de rechte adel is, en wat men doorgaans adel noemt, meestal niets is dan een zinledig woord. Zij had hare tranen afgewischt, en zag hem met een lieflijk reinen glimlach aan. Uit hare blikken sprak die zuivere genegen heid, welke op achting gegrond, alleen v<>or de toekomst een duurzaam echtelijk geluk" waarborgt..Een zucht noodigde hem uit tot verder spreken. Constanceriep hij eensklaj^ in vervoering, ik bemin u en heb nooit opge houden u te beminnen Geen geluk kan er zonder y voor mij op aarde bestaan ik her nieuw mijne vroegere vraag Wilt gij de mijne zijn in leven en dood Haar antwoord klonk plechtig Reinold, God weet hoe ik u zonder ophouden heb lief gehad ik ben voor eeuwig de uwe.» n Ziedaar dan mijn verhaal ten einde,» vervolgde do rentmoester. Alleen blijft mij nog over u mede te deelen, dat het huwelijk van het jonge paar in de kerk op het dorp werd voltrokken, en jonker Richard, door zorg van den pastoor geheel in nieuwe kleederen gestoken, in alle deftigheid daarbij tegenwoordig was. Nadat hun echt voltrok ken was, dit zal nu eene maand geleden zijn, begaven de jongelieden zich op reis naar Frankrijk- Reinold had de vrijheid genomen, aan zijne bruid eene conditie te stellen, en deze was, dat hij niet genoodzaakt mocht zijn, lot de ledigheid zijner adellijke buren te vervallen, maar zijne fabriek moeht aanhou den, en alzoo aan homloide huisgezinnen het brood verschaften, welke anders door de li quideering zijner zaken, aan het gebrek ten prooi waren. Freule Constance had hier niets tegen, en ofschoon hij een flinkon chef aan t hoofd zijner fabriek had, deed hij mij het verzoek, nu en dan eens een wakend oog te slaan op 't geen er al zoo omging op de fa briek, tijdens zijne afwezigheid. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2