Laatste Berichten Stadsnieuws SAMSONKINA LIJKREDE Da zaak Wilmart Rechtbank van Dendermonde RecMtanfe van Auderaards FEESTWIJZER 16 JUNI 1914' DE VOLKSSTEM DE OLIËM. De zuivere oliën eèner uiterste verdichting Waarvan het tandwater van dokter Pierre is samengesteld, komen voort van de overha ling van plantaardige bestanddeelen, wier deeltjes die sterk bederfwerend zijn in de al looi ophangen en zoo eene aromatische be derfwerende oplossing vormen. Dokter Pierre van de fakulteit van genees kunde te Parijs, de ontwerper van de bederf werende gezondheid van den mond, heeft al dus dit brandend vraagstuk van af 1837 opge lost, zijne persoonlijke werken zich ten nutte makend die de voorloopers zijn der groote bacteriekundige ontdekkingen. Dc hoeveelheid naar de wetenschap bepaald «n volkomen bederfwerend dank aan hunne Oasis van planten-bestanddeelen, hebben de tandmiddels van dokter Pierre, der fakulteit ,van geneeskunde te Parijs, de vermaardheid in de wereld verworven, en zijn zonder me de dingers gebleven voor hunne hygiënische «n welriekende hoedanigheden. Zij bevatten geen atoom-zuur, verspreiden geen onaangename geneesmiiddeJreuk, en ontsmetten evenwel de slijmen van den mond en den achtermond door de dagelijksche gor geling. De wereldvermaardheid der tandmid dels van dokter Pierre, der fakulteit van ge neeskunde van Parijs is te wijten aan hunne samenstelling, welriekende samenstelling van bederfwerende plantendeelen, gewoonlijk aangeduid onder den naam van zuivere olicn. Het onderhoud en het bewaren der landen «n de volledige ontsmeting van de gansehe mondholte tot in hare minste hoekjes, zijn de zekere uitslag van het gebruik dezer tand middelen die na zich een aangenaam ge voel laten van reinheid en frischheld welke bet anders onmogelijk is te bekomen. St-Joost-ten-Noode. Het parket in het gasthuis. Zatordag namiddag stapte het parket af in het gasthuis om de lijkschou wing bij te wonen van een jong meisje, Mej. X... F.ui naamlooze brief, aan den on derzoeksrechter gezonden, mnldt dat het meisje bezweek aan mishandelingen. De wetsdokters hebben vastgesteld dat Mej. X. gestorven is aan eene ontsteking van het hersenvlies. Het onderzoek wordt niettemin voortgezet. LOURDES en de PYREMEËN (zonder nachtreis) 2 afreizen per maand ZWITSER- LAND 22 Juni Bruiloftsreizen en Bijzondere reizen FRANCOIS, 45, Noordlaan, Brussel. Wolverthem. Geheimzinnig sterfgeval. Hei parket. Zaterdag morgend stapte het parket af te Wolverthem, om tot Je lijk schouwing over te ^aan van een jong tuinier, Fr. Sclieers, dio daags te voren overleed in geheimzinnige omstandigheden. Hij werd in ayn hof gesloken door een. plant welke men vergiftigd gelooft, en hij bezweek aan deze kwetsuur. De uitslag der iijksohouwing is nog niet gekend. Maas* ja, buurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de Chicorei der Trappisten Vincart. Vracene. Levend verbrand. Om 8 ure 's avonds zat de weduwe van J. B. Mar- chand, oud 82 jaar, alleen in huis, niet verre yan de sloof, terwijl liaro dochter eene bood~ schap was gaan doen. Een koolken vuur viel op de vrouw haar klcederen, die in brand schoten. In een oogwenk stond do ongeluk kige vrouw te branden als eene toorts. Toen hare dochter thuis kwam, vond deze hare moeder ten prooi aan de hevigste pijnen. De ongelukkige ouderlinge was zoo erg ver brand, dat ze korts nadien stierf. Over drie jaar brandde haar huis af. Lessen. Schrikkelijk ongeluk. Om Sure 's morgens, inde steengroef van M Dubrencq, op Lessen-Bosch, werden eenig< ■wagentjes een bellend plan omhoog getrok ken. De ketting, die het achterste wagentje vasthield, brak plotseling af.-Het rijtuig liep snel naar beneden en vloog eene rots op; waar hot den werkman Neyrinck, oud 30 jaar, ongehuwd, wonende te Lessen, in het midden van 't lichaam trof. De ongelukkige -werd letterlijk in twee gesneden en op den /slag gedood. Caster. Doodelijke val. De kleine Gentil Verscheure, oud 12 jaar, was eergis- teren namiddag, langs de baan op eenen boom geklommen om vogels te rooven. Hij Verloor het evenwicht en viel van 9 meters koog. Hij brak zich den schedel en was op den slag dood. Turf-strooisel en turfmest, zeer geringe prijzen, 21, rue Chimiste, Brussel. Telef. B 5590. Meiden-bij Oudenaarde. Lijk opge irokken. Zaterdag heeft men, niet verre van de kerk, hot lijk opgetrokken van een onbekenden manspersoon, schijnende 50jaar oud te zijn. Op het lijk vond men niet het jninste stukje papier dat toeliet de eenzelvig heid vast te stellen - enkel een pakje tabak waarop stond Depluchin, Groote Markt, Doornik. Men denkt te doen te hebben met het lijk van een schipper. Ronse. Diefstal. Het gerecht heeft de daders ontdekt, die zich plichtig maakten aan diefstallen in de koopwaren-statie. Te Audenaardo heeft een onderzoek aan 't licht gebracht, dat er onregelmatigheden begaan werden. Men spreekt van duizenden franken. liet gerecht bemoeit zich met do zaak. Sterfgeval. Zondag morgend is alhier zachtjes in den Heer ontslapen, M. Camiel Verleysen, een nederig doch volhardend strijder en werker voor de katholieke zaak. Zijne ziel ruste in vrede. De lijkdienst en begrafenis zal plaats heb ben Woensdag, 17 joni, om 9 ure, in de kerk van den H. Jozef. x Andere oude kennis. Een ander oude kennis, zekere Fransaert Stefanus, bijge naamd Fanus wonende Moorselbaan, al hier, werd Zondag te Brussel door de policie opgepikt en voor een termijn van zes maan den naar eene kostschool van den Staat ge stuurd. De Aalstenaars dachten Fanus sinds lang dood. Erge zaak. Zekere M...., een ouderling van 80 jaren, wonende in de Langestraat, is door zijn zoon zoo erg mishandeld, dat hij in het wezen gansch blauw geslagen is, en om zoo te zeggen noch armen noch beenen verroeren kan. De gendarmerie heeft de za ken van den vaderbeul in handen. Er werd proces-verbaal tegen hem opgesteld. 4» Gebeten. De genaamde Petrus V... ijzerenwegbediende, kwam Zaterdag avond op den Molendries dezer stad, wanneer hij plotselings door eenen grootenhond werd aangevallen, die hem de broek van de bee nen scheurde en nogal erg beet. Vheeft den eigenaar van het kwade beest doen ver volgen. Goede vangst. De gendarmerie zocht ge durende een geheelen tijd zekeren Tombeur Judocus op, die nog een zestal maanden pen- sionnaat te doem had, wegens diefte. De ke rel scheen niet veel trek te hebben om dien termijn aan te vangen, en verstak zich in de omliggende bosschen. Eindelijk werd hij te Erembodegem, waai* hij in eene hooimijt sliep, ontdekt en door de gerechtsdienaars naar Herzele overgebracht. Aldaar werd Tombeur veroordeeld tot twee jaren opslui ting in een bedelaarsgesticht, uit hoofde van landlooperij. Aangerand. De genaamde Clementine Eernans, oud 15 jaren, wonende ter stede, Gentsche steenweg, kwam Zondag namid dag van de gemeente Erpe huiswaarts, wan neer zij in eenen eenzamen kouter door een manskerel werd aangerand. De laffe i'ekel dreigde het meisje met den dood, indien zij hem dierf verraden. X~a geeft kracht en moed Dendermonde. Erge val. Zondag morgend was Lucien Herssens, schilder, be zig de kapel der Oude Vest te versieren, ter gelegenheid der processie, toen hij schielijk het evenwicht verloor en ten gronde plofte. De man werd het rechterbeen gebroken en meest, na verzorging door doktor Van Win akel, naar zijne woning overgebracht wor den. en ik twijfel niet of dp Almachtige, of het Zelfopofferend Lam, zal deze edelmoedige groote ziel van onzen nooit volprezen vriend in net rijk der gelukzalig-eeuwig-goddelijke Aanschouwing hebben opgenomen. Ons blijft de plicht, en de troost, onzen Vriend Gustaaf in onze gebeden indachtig te zijn. En als christen is dan ook mijnen laatsten groet: Tot weerziens. Vriend Gustaak, in het hoopvolle hiernamaalsche Leven. uitgesproken door M. Victor De Smedt, bouwkundige, alhier, in naam van het Schul- terspeloton der Aalstersche Burgerwacht, op het graf van M. Gustaaf Bonner. (Plaatsgebrek belette ons deze lijkrede in het bijvoegsel van ons Zondagnummer op te nemen). In naam vnn den Vaderlandscben Vrienden kring Het Schutter speloton der Burgerwacht te Aalst, is het mij toegelaten, hier, in dit plech tig aandoenlijk oogenblik, een laatste maal den vriend met het gulden hart te begroeten, die hier voor ons levenloos ligt, neergeveld in den bloei en de kracht van den mannelijken leeftijd, getrolïen in den liefdevollen en opwekkenden glans stralend uit de innigheid van het jeugdige huisgezin, ontrukt aan de weldoende hartelijk heid van een trouwen en dankbaren vrienden kring. Toen ons de ongeloofelijke tijding toch waar bleek, is er een oogenblik iets met verlamming geslagen in ons innigste ons-zelf: een deel van ons eigenzelven was ons ontnomen Een kort maar vurig gebed, en onze verbeelding ging aan't werken, en hield ons, onontwijkbaar- dwingend, het geliefde beeld van den afge storven vriend voor den geschokten en troostelo- zen geest. Dusdanig waren de betrekkingen tusschen,ons en het beminde overleden lid, dat ons geen levensvatbaarheid voor onzen kring dmkbaar was, bij gebrek aan de eenheidswekkenrie kracht, die van zijne persoonlijkheid uitging. Hij stond niet aan ons hoofd met naam of plaatsbe- kleeding, edoch hetzij hier herinnerd te zijner eer, en zonder misplaatste bijbedoeling, dit was om zijnen 't wil, omdat hij het in zijne gemoedelijke inborst noch verlangde,noch wilde. Maar, willens of niet, hij was het hoofd in wezenlijkheid Door ijverzucht en verknocht heid. door ©passendheid en levensvroomheid was hij de wekker onderons: toen, met de lentedagen, het tijdstip dor oefeningen terug aanbrak, was liij steeds de eerste om 't voorbeeld der bewust-ongeschatte, soms zelfs miskende, werkzaamheid te geven,innig diep overtuigd dat geene lijdzame ondersteuning noch aanmoedi ging zoo aanwakkerend inwerken kon op de ge moederen der -vrienden-medeleden, dan liet wezenlijk maken van de spreuk Voorbeelden trokken Hij was nog de band de band der vriend schap, der gemoedelijkheid, die opwekkende macht, waardoor soms de onecnige en opbrui- schende geesten onder ons tot eene innige ge meenschap en warme eendracht werden terug geroepen hij bezat de zonderlinge en zeldza me graf de oogenblikkelijke,en ook verjaarde stoornis in eene nog innigere vriendschap dan voorheen te herscheppen. En dan, moet ik u herinneren aan zijn opoffe rend leven, in zijne maatschappelijke omgeving, aan zijne verdoken milddadigheid, waarvan enkel df^eholpenc getuigenis kan geven en met de geda.^cenis aan den weldoener eerbiedig be waren zaJ. Moet ik U herinneren aan zijne zelfopoffering voor den evenmensch in het oogenblik van t gevaar Dan bleek, in gulden glans, in welke ongemeene maat de groote heldendeugd der edelmoedigheid hem bezielde want.stout zag hij 't gevaar tegemoet, en onverschrokken aarzelde hij geen oogenblik zijn leven ten pande te stellen voor dit van den onbekenden rampza lige. Uit deze korte beschouwingen rijst voor den mijmerenden geest een uitzonderlijk karaklcr, ja, ik mag iiet er byvoegen, een voorbeel dig edelen aard. Het is dan ook met een treurend gemoed, dat ik hier dezen laatsten blijk van hoogachting aan een te vroeg g^torvon vriend gene,gedenkend het voorbeeld van innige en trouwe verknocht heid aan onzen kring, dat bij ons door h-1 verko zen doel van zijnen uitersten tocht, in de lente- warmte dezer laatste dagen, nog wist. te geven. Nu is voor hem dc lente en de zomer, de tijd voorbij,en is het Eeuwige voor hem opengegaan: (Van onzen briefwisselaar.) De derde zitting. ho. (Maandag 15 Juni Maandag werden de debatten dezer belang rijke zaak voortgezet. Er zijn veel Minder nieuwsgierigen dan verleden week. liet woord "is* aan den expert AUSSENS, dienstoverste in' de Nationale Bank, door het parket aangesteld; om de titols Gent-Terneu- zen te onderzoekem. M. Aussene geeft uitleg over de uitgiften der valscho en geldige titels. HU doet opmer ken welk verschil er is in teekeniDg, flrmas enz. voor de verschillige titols. Hij heeft ook/hjwonden,dat de vervalschers do stempels van Leon Wilmart en Dedeyn gebruikt hebben. Vervolgens geeft bU eene opgave van het getal titels welke fyij nazag. In 44.000 titels» peteekend Demaret, vond hij er een twintigtal welke hetzelfde nummer droegen. Vele nummers kwamen van twee tot zevenmaal vóór. Ithier heeft 53.000 titels geteekend. Ilier waren er tot elf titels welke hetzelfde numinbt droegen. M. DEFOSSÈ die de boekhouding der val scho titels ond Afzocht, wordt vervolgens onderhoord. De drukkerij van La Cöte Libre heeft 54.313 titels geleverd. In de drukkerij beweerde men, dat Nestor Wilmart die titels deed drukken, doch volgens M. Defossé kan Hasquin niet onwetend gebleven zijn van het drukken der valsclie titels. Ook by andere drukkers zijn valsclie titels gedrukt geworden voor Wilmart en Ithier. Evenwel werd een groot doel daarvan be taald door de maatschappij Gent-Terneuzen. Het overige werd door Wilmart betaald, die ook de zegelrechten betaalde. WILMART. Verschooning Ik heb niets betaald. Hot was de maatschappij die mij het geld verbchoot vóór de zegelrechten. Indien zulks in de boekhouding der maatschappij niet voorkomt, dan is het doordien het kan toor der zegel» geene ontvangstbewijzen a'fle- vert. M. DE VOORZITTER geeft lozing van een brief, geteekend Gaston, waarin Paul Wil mart wordt gewaarschuwd, tegen do geruch ten welke iu omloop zijn nopens de maat schappij GontrTej'ueuzen. Er is daar ook spraak over do reporten door Nestor Wilmart en Waechter gedaan en waarover de beurs mannen in roering kwamen. Vervolgens leest de voorzitter ook nog verscheidene brièvcD, waarin Ithier aan Isles- tor Wilmart geldvroog. M. DEFOSSfrMeftook nog vastgesteld, dat Ithier meest geld ontving in de jaren dat hij meest onregelmatige titels onderteekendej ITHIER, daarover ondervraagd, legt uit dat Wilmart hem geld gaf voor Le Sport Beige en do drukkery. der Regoncie.Hy gaf daardoor bons welke geene aanduiding van waarde •droegen. Ook was hij gedurig in betrekking met Wilmart. M. DEFOSSE heeft in de papieren van Nes tor Wilmart talrijke aanduidingen gevonden welke betrek hadden met de titels Gent-Ter neuzen. WILMART protesteert verontwaardigd \i). Volgens hem köthen die aanduidingen van personen, die kost wat kost wilden tussclien- komen öm titel» in report te brengen. Men vindt nu die aantóekeningon iu mijn bureel en daarom beweert men dat ze van my komen. Ik kan alleen verantwoordelijk gesteld wor den, voor hetgeen ik geteekend heb. M. DEFOSSÉ, bevestigt de inlichtingen gegeven door onderzoeksrechter De Vos. over de verhandelingen, der valsclie titels. Hij doet opmerken, dat volgens zijne rekening Wïl mart door de andere betichten voor ongeveer 340.000 fr. bedrogen werd. (Wilmart zulks hooreude verandert zicht baar van kleur en beziet achtereenvolgens al zijne medebetichten met dreigenden blik). M. SAND, ve.rdodiger van Rasquin, doet opmerken dat er in het dossier ook brieven zijn. door Wilmart geschreven, waarin dezo zegt, dat de kontpokten dooa Rasquin mogon geteekend wordey. Rasquin daarovór ondervraagd, heeft be weerd, dat hij meende dat er een syndikaat zou gesticht worden met liet oog op de over name van den spoorweg Gent-Terneuzen, M. Defossé weerlegt nu die bewering en doet uitschijnen dat Rasquin volstrekt van niots kon weten. M. DE VOORZITSTER leest nu ook brieven van Demaret waht'in deze gold vraagt. DEMARET doet opmerken, dat het hier geld was, dat hem als loon toekwan. Do zaak wordt héden Dinsdag voortgezet. DIEFTE. Karei Paelinck» sclw'ppersgast, te Aalst, is belioht op eene weide van juffer De Schaep- dryvor, drij ijzeren poutrollen ontvreemd te hebben. Hij verkocht ze aan een voddenra per. Dat kost hem 1 maand gevang en 26 fr. boet. ,j ZEER BELANGRIJK VONNIS. De hoeren Richard Boygaert, van Solte- gem, Gilbert De Schamphelaero, van Mar- tens-Lierde, Ainedóe Do Bontridder, Irma Deproz, echtgenooto Vandenhende, Marie Van Elsuwé, van Nedorbrakel, handschoen uitgevers, werden vervolgd op aanklacht van handschoenmaaksters, die hunne uitgevers verwoten malkaar verstaan to hebben, om werk te weigeren gedurende een zekeren tijd aan de werkster, die eenen gesyndikeer den baas verliet. De bazen, aldus overeen- PER TELEFOON Doodelijk automobiel-ongeluk te Bpussel. Maandag rond den middag reed een onbekend wielrijder langs de Audergemlaan, toen hij door een automo biel omgeworpen werd. De ongelukkige werd vreeselijk gekwetst aan hoofd, armen en beenen, en in hopeloozen toestand naar het gasthuis gevoerd. Doodelijke val te 's Gravenbrakel. Een knecht van het klooster, Firmin Tessard, viel Maandag morgend van eene ladder. De man brak zich den schedel en bezweek kort nadien. Het kabinet Viviani en de socialisten. De socialisten zijn niet te- •eden over de minislerieele verklaring betrekkelijk de militaire driejarenwet. Zij achten deze formuul voor onbopaaldelijk de driejarenwet behoudend. M. Jaurès heeft zijn inzicht te kennen gegeven het gouvernement hierover te ondervragen. Stempechtdamen-sansiag.— Stemrechldamon hebben Maandag morgend in do St Joriskerk van Hannover-Square te Londen eene bom geworpen. Tragisch stierengevecht in Spanje. De vermaarde stierendooder Gallo, is Zondag tijdens een stierengevecht te Algesira» doodelijk gewond geworden. De stier welke hij zocht te doorsteken heeft hem zijne hoorens in de borst gestooteu» Men geeft alle hoop op den gewonde te redden. gekomen, verplichtten zich, in geval van woord breken, eene boet van 75 tot 100 frs. per aangenomen werkvrouw te betalen. Een twintigtal getuigen werden ter zitting gehoord allen bevestigden dat dergelijke overeenkomst onder de g< syndikeerde bazen bestond. Een der aangeklaagde uitgevers bekende dat bet bazensyndikaat die overeenkomst op gelegd had en dat hij alleen tegen die han delwijze geprolesleerd bad. Do aanbelangde handschoenmaaksters vragen schadevergoeding. De reohlbank sprak het volgende vonnis uit Beygaert en De Schampbelaere tot twee boeion van 50 frank en 60 frank scha deloosstelling aan do burgerlijke partij. De andere uitgevers, De Bontrdider, DePrez on Van Elsuwé krijgen elk 50 fr. boet en 50 fr. schadeloostelling aan de burgerlijke partij. Alls is voorwaardelijk. Do foiten worden genomen als overtre ding aan art. 310 van bet strafwetboek. WIELRIJDEN Audegem Uilslag der baankoers voor beginnelingen van Zondag 14 Juni 1914, bij M. Remy Herssens, velomaker 1. Van den Broedt, Waasmunster 2. Scboonejans, Hekelgein 3. Maillet,Appels; 4. Hulsebaut, Aalst 5. De Smet, Lede 6. Vinck Alfons, Aalst 7.Van Caeckenberghe, Gvsegem 8. Hofman, Dendermonde 9. S. Coppens, Aalst 10. Says, Aalst. Schoonaerde Uitslag der 35 kim. koers voor beginne lingen zonder licence. Slecht wéder. 1. Roels Pierre, Aalst, 10 meters vooruit. MEDEDEELINGEN Liefdadigheidsfeest. Door de zorgen der Pupillenschool onzer stad wordt op Maan dag, 6 Juli, om 4 ure namiddag, een groot militair feest gegeven op de binnenplaats der Pupillenschool ten voordeele van de Natio nale werking tegen de Tering. Te beginnen van Maandag toekomende zul len de goedhertige damen van Stad, aan wie geene opofferingen te veel zijn, zich bij de bevolking ten huize aanbieden en durven ver hopen dat zij nogmaals met een gulhartig onthaal zullen vereerd worden. PRIJZEN DER PLAATSEN Voorbehoudene plaatsen2.00 fr.; Eerste plaats1,00 fr. Kaarten zijn van heden af op voorhand te bekomen bij den poortier der Pupillenschool. Deze kaarten geven recht tot bijwoning van het dramatisch feest te geven door de Pupillen in den loop der maand November. Voor de STAD en het Arrondissement AALST AALST 21 Juni. Viering van het 25-jarig bestaan der maatschappij van Onderlingen Bijstand Eendrachtige Broeder liefde in den Katholieken Werk-< manskring. 28 Juni. Om 6 ure, Volksbanket voor de zelfde maatschappij. 12 Juli. (Aalst-Kermis). Koninklijke Bal- boogschuttersmaatschappij De Ware Vrienden Ter gelegen heid der viering van het 50-jarig bestaan der maatschappij, zal er, J in haar lokaal In de Groenpoort i bij dame Wed. J.-B. Wellekens, i eene groote prijsschïeting van 700 frank gegeven worden met de me dehulp van konink Albert, voor al maatschappijen van het land. 12 JulL Koninklijke RederijkamerDa Ca- tharimsten. Herdenking van de 25* verjaring harer herstichting. 6 September. Uitstap van den Katholieken Turnclub Steun geeft Moed met muziek, naar Gent-Muide. 6 Sept Feestzaal van St-Jozefscollege. Op voering van Merodates, drama in vijf bedrijven en Tooneelstudieën. (J. Van Maurik), blijspel, door de Katholieke Vlaamsche Studenten- gilde De Witte Kaproenen Aalst. 20 Sept. Ste Barbara. Feest der Vrije Brand weer. 11 October. Koninklijke RederijkkamerDe Catharinisten1« kunstvertooning. 6 December. Koninklijke RederijkkamerDe Catharinisten 2° kunstfeest. 17 Jan. 1915. Koninkl. Rederijkkamer: De Ca tharinisten 3" vertooning. 7 Maart 1915. Koninklijke Rederijkkamer: De Catharinisten4® vertooning. LEDE. 2° en 9* Augustus. Uitgang van den prach- tigen stoet van O. L. Vrouw van Zeven Weeën. N.-B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner fees ten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. d towtv M.C6 Schouwburgen. Brussel Zomerpaleis. Afwisselend spektakel. Oud Brussel. Afwisselend spectakel. CENTRAL CINEMA Lange Ridderstraat AalstProgramma van 13 lot 18 Juni. 1. Het duivelseh poeder, Blijspel. 2. AARDBEVING, Drama in 3 deelen. 3. Eclair Journal, Laatste nieuws. 4. Anne deJE&oteyn, Historisch drama in 3 deelen. 5. Arthème Dupin tegen Poly carpus, Blijspel in 2 deelen. MARKTPRIJZEN Aalst. Hopmarkt, 15 juni. —Markt kalmer voor beschikbaar, fr. 110; voor nieuw gewas, fr. 82.50. Geeraarsdbcrgen 15 juni Tarwe da 100 kilos 19,50 Masteluin 18.00; haver 19,00; Rogge 17.50; boonen 22,0C; Aardappelen 10,00; lynzaad 34,00 koolzaad00.00boter de kilo 2,60 a 2,80 eieren per 25, fr. 2.50 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 165, Viggenen 370. WEERKUNDIGE WAARNEMING van M- Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, G 15 juni. 16 uret Barometer 760* Thormorootor 21° Wind óóst Vooruils goed weer

De Volksstem | 1914 | | pagina 3