Vsreenigds Stalen en Mexico Hel nieuw Fransofi ministerie Do Albauegsclie kwestie C3 sö: Isisa, DE MAAGD DER WOESTIJN Aanzienlijke schade en talrijke dooden en gewonden Nieuwsberichten 'T WIT STÖOPKE ïnVÏÏ£ van JACQUES flEEFS Oude Genevei ste Catharlna-Lombeok. Onweder. Hier ook heeft men van het onweder mede- godedeeld. Een genaamde Jan De Glercq, die met eenige gezellen aan den ijzerenweg, Bosstraat, stond te pralen, werd door den bliksem lam geslagen. Zijn toestand was Dinsdag nog zeer bedenkelijk. W»2~5Ö«! rijk aan Turkije komt te leveren, naar Smyrna zijn vertrokken, on; er den smokkel handel te bewaken. Dubbele tercioodveroordeeling. Uit Scutari seint men dat do twee moordenaars van denSorvischen leider, Piei Voulikinitch, ter dood veroordeeld zijn. Valsche postzegels. Eenigon tijd gele den merkte het algemeen bestuur der on- rechtstreeksche belastingen van Constantino- pel op, onder de douanendokumonten, van Kaïffa komende, dat stukken hiewan met valsche zegels schenen voorzien te zijn. Het bestuur deelde zijne verdenking medo aan den rnaljé, die de Ottomansche openbare schuld inlichte. Op voorstel van deze begaf zich eene kommissie, samengesteld uit alge- vaardigden van het gouvernement en der schuld, naar het bestuur dor onrechtstr. belastingen, en bostaligdo onmiddellijk dat dezegels valsch waren. Tezelfdertijd werd uit Rairo gemeld, dat de Grieksche konsu- laire overheid en het Ottomansch hoog kom- missariaat bezig zijn met eene zeer ernstige zaak. Onlangs hield de policie te Kaiffa een ze keren Hassan el Dine aan, beschuldigd voor ruim dertig duizend Turksche ponden val sche oltomansche postzegels in omloop ge geven te hebben. Tijdens het onderzoek der zaak ontdekte de onderzoeksrechter dat Has san el Dine in aanhoudende betrekking was met twee steendrukkerijen van Kairo. Hij berichtte biervan do Kuirósche politie die opsporingen deed en te weten kwam, dat de twee steendrukkerijen toehoorden aan twee gebroeders van Helleensche nationali teit. Een afgevaardigde der Turksche openbare schuld kwam naar Kairo en stapte, samen met de plaatselijke overheid bij de steen drukkers af, waar zij talrijko-zeer in verden king brengende dokurnonten ontdekten. Een dor twee Grieken is aangehouden; 1(d© andero is voortvluchtig. SERV9E Werkstaking. Hel geheele porsooneel der Servische stoomscheepvaart is wegens Joonkweslie in staking gegaan. Het bestuur heeft ander personeel aangeworven om den dienst op de Saue en den Donau te verzekeren BRAZILIË Een© leening. De kamer heeft met 102 ©temmen tegen 20 het ontwerp goedgekeurd het staatsbestuur toelatend eene leening aan te gaan om het hoofd te bieden aan de hui dige verbintenissen van de schatkist. PERU Een militair komplot. Uit Lima wordt aan de Times bericht dat de komman- d-int Landazire en vijf jongelingen zijn aan gehouden. Zij zouden in eene militaire samonzwering gemengd zijn, en zouden beproefd hebben een opstand te doen uitbre ken in de militaire school van Corillas. Alles is rustig. Di.razzo aangevallen daor de Rebellen. Verstel king voor den Prins Maandag om 5 ure z'ffn 1500 Malissoren uit Alessio naar Durazzo vertrokken. De Oproerlingen verslagen Luideus-eenedepeclie uit Durazzo Maandag avond om 10 uve gezondon," zegt dat de Rebel len op de gansche lijn zijn verslagen geworden «ij gevoelige verliezen hobbon geleden. Prins Rib Doda rukt met ren korps de hoofdstad ter hulp on zou n-eds Kroja bezet «eb en welke de opstandelingen zonder gar nizoen bobben gelaten. Men bericht uit Durazzo aan do Albanische Korrespondenz van Weenen Achmed bey Mali, heeft na eene zegepraal, op de Rebellen behaald, Tizanabozet met 1500 soldaten. Een groot deel der ontwapende oproerlingon ver klaren zich voor den prins. Achmed bey heeft aan prins von Wied gevraagd kwijtschelding van straf te verleeuen. Katholieke Versterking voor Curazzo Honderd vijftig katholieke vrijwilligers van Scutari en 1000 katholieke bergbewoners zijn iDurazzo ter hulp getrokken. EERSTE HOOFDSTUK. Eene wee9. Een zware mist hing boven den Teems, en vermeerderde nog de duisternis van don «acht die zich ovor de siad Londen begon uit te strekken. Een man die in eenen ruimen mantel gewikkeld was, en wiens gelaat bijna geheel wegschool onder eenon punthoed met breede randen, doorliep met haastigen tred de minst levendige straten der stad. Weinige 8clnedeii voor hem uit lit-p eene vrouw, welke dë doodselie stilte van het nachtelijk uur slechts nu en dan afbrak, door een dof zuchten en snikken, dat zij te vergeefs poogde to smoren. Toen zij, in die gemoedsgesteldheid hunne droeve wandeling con eind weegs hadden voortgezet, bleven zij staan voor «en nederig huisje, dat er armoedig en door den tijd zeer vervallen uitzag. De flauwe schijn eener lamp was zichtbaar aan het vensier van eene, bovenverdieping. Hier woont Mevrouw Harley, sprak de vrouw zachtjens, en do deur openende, ging zij licht halen. Toen zij terugkwam verzocht zij haren geleider iiaar le volgen, en daarop klommen z»j beiden cenen nauwon donk-ren trap op. Een meisje van nagenoeg vijftien jaren kwam den nieuw aangekomene te gemoet, en het vertrek, dat zij zoo even verlaten had, na hen binnentredende, sloot zij zorgvuldig de deur vervolgens naderde zij het bed, dat in eenen hoek der kamer stond, en schoof de gordijnen open. De paniek to Durazzo Eene groote opschudding hoerschte Maan dag namiddag in de stad ton gevolge van liet geweer- on kanonvuur. l)e bevolking werd door oeno paniek aangedaan.Talrijkefamiliën vluchtten in de gezantschappen. De paniek verminderde" nrdt do aankomst van 1500 Malissoren die rond 10 ure 's avonds in de stad aankwamen. De projectors der oorlogsschepen verlich ten do vijandelijke stellingen. Eersheloon »au de Hollsndsche Kamer aan Kolonei Thomson. Dinsdag heeft M. Van Savornin Lohman, in naam' van don voorzitter ter Hollandsche Earner huldo gebracht aan de gedachtenis van don kolono) Thomson dio, als con hold stierf en wiens dood een groot voflios voor zün land is. De voorzitter van den raad voegde bfj deze woorden dat do dood van kolonel Thomson don Hollandeciien naam in do gansche wereld doeteeren. M»n verneemt uit vaste bron dat het Hollandsol) gouvernement het stoffelijke overschot van den kolonel Thomson naar Holland zal dooü overbrengen. De Conferencie van Niagara-Falls en Generaal Carranza. De bemiddelaars hebben eene nota ontvan gen waarin generaal Carranza hen vraagt hora de besproken kwestie's to willen aandui den opdat liij naar Niagara-Falls de afgevaar digden Cabrera, Zubaran, en Vaseoncelos zoude kunnen sturen. De bemiddelaars heb ben aan generaal Carranza geantwoord hem doen opmerkende dat hij niet in acht genomen had hunne eerste nota, en hem herhalende dat hij zich naar do termen dezer nota had te richten. M. Bagata heeft herhaalde malen gezegd Wij zullen nooit veranderen op deze verschillende punten. Nederlaag der rebellen. Een 8iielbericht uit El Paso, te #New-York ontvangen schijnt de depeclie van generaal Huerta te bevestigen, meldende dat do oproer lingen te Zacuteca ecu© nederlaag hebben geleden. Gederaal Natora viol tot vier maal toe de federale liniën in de bergen aan: Hij werd met zware verliezen acliteruiigedrevon. De rebel len waren ten getal le van zeven duizend man. De federale machten bedroegen acht duizend soldaten. De levensmiddelen te Vera-Cruz. Te Vera-Cruz ontbreknn de levensmiddelen ten gevolge van de Amerikaanscbo bezetting. Hot Amerikaansch gouvernement he^ft beslo ten tot 25 Juni vrij van douanenrechten de levensmiddelen to laten invoeren. Het kabinet Viviaui is Dinsdag voor de Ka mer verschenen. De miuisterieele verklaring, welke voorge lezen werd, was zeer uitdrukkelijk op politiek geliied póljti'.'k der linkerzij steunend op de linkerzij en daarbij eene'besliste politiek van verwereldlijking. Het kabinet zal aan den Senaat vragen de door de vorige kamer gestemde belasting op het inkomen te bekrachtigen. Het gouvernement zal zijn voornemen te kennen geven aan (le begrooting van 1915 eene klimmende belasting op den verworven rffkdorn toé te voegen. De leening zal binnon den korst mogeljj- ken tijd gesloten worden. De buiienlandsche politiek richt zich op het steeds irauwer verbond en de steeds echtere vriendschap met Rusland. Ten slotte doet de ivgeering een oproep tot do meerderheid voor eene hervormende actie ouder financieel, wereldlijk en sociaal oogpunt. Voor wat betreft den driejarigen dienst plicht, verklaart de kabiueisoverste, dat er uu g»-on spraak kan zijn van cone wijziging. Zulks wordt natuurlijk slecht onthaald bij de socialisten on allerhande onderbrekingen doorkruisen de zaal. MM. Tliferry Ca/.e en Jaurès ondervragon M. Viviani over de algemeene politiek van het land. Zij vielen op hevige wijze M. Viviani en andere leden van hut kabinet, bijzonderlijk MM. Malvy en Augagneur aan. Eene nog jonge vrouw lag daar in de laatste kramptrekkingen van den doodstrijd: het koude zweet liep van het voorhoofd dat de bleekheid des doods reeds bedekte. Even wol, op het gezicht van hem, die haar kwam bezoeken, schoen zij eenigzins le be komen. In den beginne zag zij hem als ver rast en twijfelend aan, d<»ch toen zij over tuigd was dat zij zich niet bedroog, blonk er eensklaps een straal van hoop in hare oogen en de handen samen vouwende, sprak zij met eene verzwakte slem. Ja 1 gij zijl het Eerwaarde Vader O'Ie- ary Ik wachlte u mot ongeduld, en ik begon reeds te wanhopen van u ie zien O mijn Vader, wat is het naderen van den dood verschrikkelijk voor haar, die, aan geene zijde van hot grafslechts eenen strengen en onverbiddelijken Rechter te wachten heeft Wees gotroost, Mevrouw, zeide de eerwaardige priester: De rechter, wien gij te recht vreest, is ook voor u een goederlie- reno God, een Vader vol goedheid en barm hartigheid. Hij wil niet den dood van uwe ziel maar haar leven en om u te bewijzen dut het zijn verlangen is baar te redden, heeft Hij tot dezen dag toe het leven van uw lichaam gespaard, opdat gij den tijd zoudt hebben om u met Hem en mot zijne heilige Kerk te verzoenen Hij wacht slechts op uwe belijdenis en uw berouw, om u zijne ver giffenis te schenken. Na deze woorden wendde vader O'leary zich tot do vrouw die haai' oppaste, en hij wenkte deze, dat hij mei de zieke alleen wenschte te zijn. Jennie, zoo heette deze vrouw, gehoor zaamde en nam Helena, de dichter van Me vrouw ilarleyf medo naar eene andere ka mer. DE VOLKSSTEM Nadat M. Viviani diè aanvallen weerlegd had, werden drie dagorden neergelegd. M. Breton legde eene dagorde van vertrou wen in liet gouvernement neder. M. Poirier de Nancy verklaarde iii'zQne dagorde de uit drukkelijke verklaring,, dat het noodzakelijk was voor Frankrijk, ee^ct groote krijgsmacht to bezitten. M. Jaurès in zijne dagorde vroeg den terug keer naar den tweejarigen dienst. M. Viviani verklaai'uë alleen de dagorde van M. Breton te kunn,en aannemen. Ilij vraagt ook de voorkeur van (loze dagorde. Dozo wordt toegestaap met, 362 stemmen tegen 139. Dan wordt pvor de dagorde zelf gestemd en deze wordt aangenomen met 370 stemmen tegen 137.--j M. Noulens, minister^ van financon legt op het bureel liet ontwerp van leening neer. Eene kommissie vau' 44 leden wordt be noemd, om het ontwerp te onderzoekou. De ontruimingswerkan der groeven dio ont staan zijn op den boulevard Haussman, Sirit- Augustinplaats en Sint-Philippe du Roule- piaats, te Parijs, werden in den nacht van Maandag-Dinsdag voortgezet. Om 3,45 ure hoeft men' oen tweede lijk bo vengehaald dit eener vrouw op wie men een hoefijzer gevonden beeft; Te 4 ure werd een derde lijk bovengehaald op, do Place St. Phi lippe du Roule een wöfcvig daarna ontdekte men een vierde lijk. In, 't geheel zijn zes lijken üit de scheuren opgehaald. Het valt echter moeilijk te bepalen hoeveel dooden er nog be graven liggon. Volgens de Eclair hebben de grondopen- barstingen twintig monschenlovens gevergd. Ontsnapten hebben vérklaard dat zij ver scheidene personen te gelijk hebben zien ver dwijnen. 7 M. Dolanney lieeft aap,dé Journal ver klaard dat de instortingen toegeschreven worden aan het te druk verkeer. Parijs is te eng voor zijne bevolking:'liet eenige redmid del is de uitbating der versterkingen om het center te ontlasten. De Matin schrijft dat er, voltrens de regenmeters, tusschen 17.15 en 17.50 ure, 50 millimeters water, 'b zij 50. liters per vierkante meter, gevallen is. wat uitmaakt voor Parijs alleëif3,900,000 kubieke meters. In de Porijzer omgeving zijn tengevolge van het onwedor. talrijke ongelukken gebeurd. Een muur ingestort. Dinsdag om ,9,30 ure is in de rue d'Agues- se iu, een muur ingestort van twee meters lang en vier meters hoog,; Twee metsers wer den gewond. Eli, Paul, go hebt iülke schoone hor logekelen o i "Wilt ge er ook eenèdiebben en daarbij kosteloos, gratis, voor niëjt I 1 - Wel zie eens op de 4d0 Vladzijdo, naar net uurwerk. Brussel. Onvoorzichtige ronkey en... slayer. Een genaamde Lambert R..., wonende op eene zolderkamer der Kool- markt, had zich Maandag avond, een sigaret Yookend, te bed gelegd: To-n hij insliep, viel de sigaret hem uit dén mond en deelde het vuur mode aan het beddegoed. M. R..., werd door den rook gewékt «n gal' liet nood sein. Men snelde toe en gelukte er in met menige emmers water hi'twuur te blusschen. Toen de pompiers ter plaats kwanieu was alle gevaar geweken. Dramatische zelftnoord in Ter Kame renbosch. Maandag nkniiddag, rond 5 1/2 ure, trok eenvuurschot .de aandacht van d-- wandelaars, in het Ter TCam-m:.boscli. Men spoedde zich naar de plaats van waar het gerucht der losbranding ëch^en te komen. In het slruikgewa8, werd een welgekleed per soon gevonden, schijnend ongeveer 25 jaar oud. wiens rechterslaap ;4oor een kogel was doorboord. De wanhopige hield een revolver in zijne hand. Hot lichaam werd naar het lijkhuis overgebracht. Op den gezelf- Lief kind, zeido Jenny tot Helena, ongetwijfeld zijt gij verwonderd over het bezoek 'l welk uwe mooier ontvangen heeft. Ik zal u hetzelve verklai en, want het is de bedoeling van mevrouw -Harley dat gij zult vernom- n wat gij tot dusverre niet gew eten hebt, opdat gij zelve daar nut uit trekken zoudt. Ga zitten en luister. Jennie wilde voortgaan, maar het snikken smoorde hare stem. Helena mengde Imre tranen me die van Jepnie, en hot duurde eenen geruimen tijd alvorens deze laatste, zich geweld aandoend© om bare aandoening meester te worden, het woord weder kon opvatten. Gij weet reeds, Hnleha. dat uwe moeder even als ik, van Fransclie afkomst is maar wat gij n< g niet weet, is dat zij uit katho lieke ouders geboren en in dit zelfde geloof werd opgevoed. SederUlang gevoelt zij de hevigste wroegingen wegens het verlooche nen van haar geloof, op, het tijdslip toon zij Frankrijk verliet, om zich met uwen vader in Londen neder te zetten. Thans, nu zij op liet punt staat van déae wereld te verlaten, wil zij zich verzoenen^ met den Hemel en ziedaar de reden waarom zij eenen priester heeft laten halen. Ik herinner mij wel, zeide Helena, dat deze Hner na inijpa vaders dood, ons dikwijls kwam bezoeken wij woonden toen nabij Westminster maar ik dacht niet dat hij een priester was ik wist zelfs zijnen naam niet. Praat zoo hard niet, mijn kind, zeide Jennie, terwijl zij angstig rondkeek, als vreesde zij dat de woorden van het meisje door de muren zouden dringen. Iedereen be hoeft niet le weten, wat gij nu weet. Vader O'leary heel't een aantal vijanden onder de, moorde, vónd men nog papier, noch geld. Zijne persoonsbeschrijving werd in allo rich tingen gestuurd. Tusschen wielrijder en tramM. Jules D..., wonende Zinnikstraat, kwam Dinsdag morgend per rijwiel langs de Hene- gouwlaan geroden en botste er op eenon tram, die van do Zuidstatie kwam. M. D..., werd met geweld ton gronde geslingerd en erg gewond aan het hoofd en do beenen. LOUF.OES en de PYRENEËN (zonder nachtreis) 2 afreizen per maand ZWITSER LAND 22 Juni Bruiloftsreizen en Bijzondere reizen FRANQOBS, 4C», Noordlaan, Brussel; De policie in de logementen. Dins: dag morgend stapto M. Boute, policieofflcier, 2e afdeeling, af in de logementen dor Hoog straat. Hij hield zeven personen aan. Ton laste van een dezer bestond een aanhoudings mandaat wegens eene gevangenisstraf van 5 maand voor diefstal een tweede was ont snapt uit de bedelaarskolonie drie andoren, sleehte kerels, bevonden zich in staat van landlooperij. Eene erge zaah. Dinsdag had de lijkschouwing plaats van M. Modest Lange- veld, 43 jaar oud, uit de Warmoesslraat, die Vrijdag avond in eeno apotheek bij ver gissing formol in plaats van godistilleerd water gedronken had. M. Langevold had nauwelijks een deel van het vocht gedron ken, of hij stortle dood neer. De wetsdolctoors hebben bestatigd dat de mond, de keel, de slokdarm en de ma; g van bet slachtoffer fel verbrand waren door den formol. Doch het onderzoek za! voortgezet worden, om te zien of M. Langoveld geene ziekte of kneuzing had, welke een onmidde- lijken dood kon veroorzaken, Diefstal in het ministerie van koloniën. Dinsdag morgend, rond 5 uur, bemerkte de agent Maes der 1® afdeeling dat kerels, drager vdn een pak, uit het ministerie van Koloniën, Brederodestraat, kwamen. Daar dit h^m vreemd voorkwam, ging hij den poortier wekken en een onderzoólc werd in gesteld. De waker, die zich in de kantooren bevond, beweerde niets gehoord te hebben, doch er werd vastgesteld dat dieven twee schrijfmaehienen Remington, 1600 fr. waar de hebbend, hadden meegenomen. Gevaarlijke kennis. M. Victor D., van Verviers, knoopte Maandag avond in eerie herberg der Rogierpiaats, kennis aan met een Luikenaar, in wiens gezelschap hij talrijke herbergen bezbeht. Toen beiden rond middernacht langs do Antwerpscbe laan kwamen, sprong do Luikenaar op zijn dron ken vriend sloeg hem ten gronde en ontnam hem zijn zakuurwerk en zijn regen scherm. Vooraleer M. D. van zijne verwon dering bekwam, was de aanrander reeds ver weg. Voor de scheefoogen. Op verzoek van den gezant van C'hincr^ heeft de minister van rechtswezen aan de polici^kommissaris- 861) dor groote steden van België een om zendbrief gezonden, hen bevelende hem ohr middolijk eene lijstte laten geworden v^n al dp Chineescho faniiliën met dë namen en dén ouderdom van de leden die reizen in karavaan of die zich afzonderlijk in het land zouden bevinden. Oh scores der Trappisten VSncart, maakt extra koffie. St-Gillis. Door gas verstikt. Dood von het hoeede slachtoffer, Wij hebben liet schrikkelijk ongeval gemold, door gas verwekt in een hotel der Ruslandstraat, te St-Gillis. Het tweede slachtoffer, Georges Warnier, oud 22 jaar, die in een zeer zorgwekkenden toestand naar het gasthuis der gemeente was overgebracht, ia er Maandag namiddag over leden. Onderzoek. Dinsdag namiddag is het parket van Brussel op den Alsemberg- schen steenweg afgestapt om een onderzoek in te stellen over liet schrikkelijk drama dat er den 27 Mei plaats had en waar de schoen maker Joseph Legand door Frans Van de Perre, 29 jaar oud, die van Parijs terugge komen was, twee kogels in den rug gescho ten werd. De gekwetste bezweek eenige dagen later in het gasthuis. De onderzoeks- leden van het parlement, en, zoo hij zich da gelijks blootstelt aan de strikken, die men hem van alle kanten spant, dan gesehiedt dit alieen om een heiligen plicht te vervullen, en hen, die hij ziet wankelen, in het katho liek geloof staande te houden, of hen. die hetzelve verlaten hebben, daarin terug te brengen. Om dit edel doel te bereiken, is hij iederen dag verplicht, eene nieuw© vermom ming aan te nemen, want gij hebt zelf kun nen opmerken, dat zijne kleeding volstrekt geon dienaar des Heeren doet kennen. Dank zij deze voorzorg, heeft bij tot heden toe de verlroostingen der godsdienst in vele wonin gen kunnen toedienen, welker toegang voor hem zou zijn gesloten geweest, indien hij herkend was geworden. En zijt gij ook katholiek, Jennie? vraagde het meisje, dat door deze mededee- ling eenigszins van hare droeve denkbeelden werd afgetrokken. Ik was het voorheen, antwoordde Jen nie met eeu diepen zuchtmaar ik heb het ongeluk gehad van uwe moeder na te volgen, toen ik in hare dienst trad... Helaas de He mel' heeft ons streng gestraft ik hen door valsche vrienden beroofd geworden van de goederen, welke mijne ouders mij hadden nagelaten. En uwe moeder, gij weet het He lena, nog voor twee jaron leofdo zij in over vloed en thans... Zij kon niet verder spreken op nieuw vloeiden er tranen uit hare oogen op Heie na's handen, welke zij in de haren gedrukt hield. Er ontstond eei^p nieuwe stilte. Einde lijk riep Vader O'leary Helena en de dienst maagd bij de zieke terug. n N;ider, mrjn kind, zeide mevr. Harley, terwijl zij hare dochter de kille hand reikte, kom met mij den God vaa goedheid dan- 18 JUNI 1914 jjj -ju-Lu rechter heeft de huurders van hel huis, als ook de weduwe Leg&nd, langdurig onder- boord.Een bouwnjee?5ter heeft ©en plan vaa het huis opgemaakt. Anderkcht. Diefstallen. Mevr. Col- paorls, wonende Inaamelaarsstraal, Maandag avond terug thuis komend, stelde vast dat een dief hare afwezigheid te baat genomen had, om binnen te dringen. Eene som van 490 frank en juweelen waren haar ontstolen. Stoutmoedige dioven zijn bij middel van braak in de woning dor echtgenooten Fay- aerts, Barastraat, gedrongen. Na gansch het huis doorsnuffeld en eene som van 4000 fr. le hebben buitgemaakt, deden zij zich te goed aan eenige fiesschen wijn on cham pagne, waarna zij ongomerkt het huis ver lieten. Vorst Ongeluk Werklieden waren Maandag op de Gemeenteplaats do schouw eener oude brouwerij aan 't afbre ken, toen op zeker oogonblik de kraan brak en oen deel der schouw medo trok. De werklieden sprongen weg, doch een hunner werd door de puinen getroffen en" gekwetst. St. Ganesius-Rhode Doodelijh ongeluk In de papierfabriek Van Meurs, alhier, is Dinsdag morgend de 14 jarige knaap, Jan Vanderlinden, wonende Alsemberg, in eene machien gevat en de twee beenen en de linkerarm vermorzeld. Het slachtoffer werd naar het gasthuis van St. Joost-ten-Noode overgebracht waar zijn toestand hope loos geoordeeld werd. De geneesheeren vreesden een noodlottigen alloc^i. Dieghem Het parket van Brussel is Dinsdag namiddag alhier afgestapt om een onderzoek in te stellen over eenen brand, dio Zondag namiddag tweeaaneenpalende werk-' manswoningen heeft in asch gelegd. Eenign minuten na dit ongeval, eloeg do bliksem in het wachthuisje eener barreel. De barreelwachter werd niet getroffen, doch de stoel waarop hij zat, werd stuk geslagen. Op de wijk Esschene was er zooveel wa ter, dat verscheidene personen dijken voor hunne deur moesten oprichten, om het water te beletten in huis te dringen. Wetteran Oeldiefle Dinsdag namid dag was de genaamde Leonia De Graecker, wonende aan de Dreef, gaan wandelen.Toont zij rond 9 ure terug ten huize kwam was zij zeer verwonderd, hare voordeur wagewijd open te vinden en in huistredende, bestatigde zij; dat onbekende kerels in baar huis ge weest waren en zich merster gemaakt had den van eene som. van rond de 16 frank, uitmakende het spaargeld der brave vrouw. De bestolene heeft niët do minste vermoe dens en do geburen hebben niets verdachts bemerkt, doch de diefstal moet door eene nietdeug, op de hoogte van do handelwijze der bestolene, gepleegd zijn, aangezien het gestolone geld goed verborgen zat in eon nachtlafelke, staande op de slaapkamer. Eene klacht is ten policiebureele neerge- leed. Aygem Erge val Een genaamdo Constant De Meyer, is zoo ongelukkig van zijne schelf gevallen, dal hij drie ribben en de schouders gebroken werd. Daar de man ook veel bloed verloor uit neus en ooren, vreest men ook eene schedelbreuk. Zijn toestand boezemt de grootste onrust in. Lok eren. Automobiel in brand. Maandag avond rond 7 ure stond M. Emiel De Pauw, gereed om met zijn auto te ver trekken. Eene lantaarn willende aansteken, schoot de auto in brand. Enkel wat verwrongen ijzer bleef over. kon, dat Hij mijn gebed verhoord heeft. Gij ziel hier eenen waardigen priesterliij is het die mij op het spoor heeft teruggebracht waarvan ik was afgeweken. Ach waarom is het mij niet gegeven ook uwe opvoeding- anders te maken dan had ik u leereu eer biedigen, wat ij gelasterd hebt Maar God zal daarvoor zorgen. Hij heeft medelijden gehad met demoeder Hij zal ook medelij den hebben mét het kind. Ja, Helena, ik lioop dit van Zijne goedheid gij zult niet omkomen op het pad, waarop ik u tot dus verre geleid beb gij zulc hetzelve weldra verlaten. Volgens onze weiten vervult de zorg voor uwe opvoeding aan uwen oom hoe gaarne zou ik u onttrekken aan zijne voogdijschap, maar wat ik niet vermag, dat zal do goede God doen. Na mijne dood zult gij Engeland verlaten Jennie zal u verge zellen en over u waken tot O'leary een beter verblijf, dan de woning van uwen oom, voor u zal gevonden hebben. O mijn kind, ver trouw op God en vergeef uwe arme moeder. Zij sprak niet verder, en hare dochter, onder de hevigh< id der smart bezwijkende, geraakte buiten kennis en vjel op den grond. Mot behulp van Vader O'leary, droeg Jen nie haar naar hare kamer en beijverde zich om haar al de diensten eener vriendin te be wijzen, terwijl de priester naar mevrouw Harley wederkeerde. Toen Helena weder tot haar zelve was ge komen, zag zij Vader O'leary voor zich staan, die haar aanzag rnet eene' onuitspre kelijke uitdrukking van smart en belang stelling, Acli 1 zeide zij, gij komt mij den dood van mijne moeder verkondigen 1 (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2