De instoilinoen te Parijs Oramaïka VsresniQds Staten en lexica DE MAAGD DER WOESTIJN DE BRANBMMP VAN LUIK C3 Alhaaeesclie kwestio Nieu wsberichten AMHR JACQUES 2 ENGELAND Torpedoboot beschadigd. De torpedoboot Vultare heeft zijn romp zwaar beschadigd tijdens eene botsing in de monding van de Teems. Treinbotsing. De expresstrein van Worcester is Woens dag morgend in botsing gekomen met een Omnibustrein. De twee machienen ontrigget- den. De machinist en do stoker van den lo- fcaaltrein, begraven onder de puinen, werden zwaar gewond uithuil noteiigen toestand ge red. De machinist bezweek kort daarna in liet hospitaal. Er zyn vier ernstig gewonden. Botsing in het Kanaal. Do Lloyd deelt mede dat de stoómer Kai ser Wilhelm in botsing is gekomen met den stoomer Incemore in het Kanaal. De stoomer Incemore werd aan den voorste ven erg beschadigd. De Kaiser Wilhelm begaf zich van Southampton naar Now-York. Do botsing geschiedde tijdens een dikke mist. De Kaiser Wilhelm is onmiddellijk naar Southampton teruggekeerd. De Norddeutsclier Lloyd zegt dat de Kai ser Wilhelm in hot midden uabij het salon werd getroffen, en dat water in het schip is gedrongen. Er zijn geene persoonlijke onge lukken, maar de herstelling der schade zal eenige dagen duren. De passagiers zullen op den Imperator inschepen. 200 mijnwerkers gedurende 10 uren begraven. 200 mijnwerkers zijn gedurende 16 uren begraven gebleven in de mijn Cawdor, te Guruant. Laud van Wallis, ten gevolge eener instorting. RUSLAND De Werkstaking. De werkstaking in de petroolstreek van fcaken neemt af. Omtrent 2000 werklieden bobbon het werk reeds hernomen. De stafoverste der Marine naar Parijs. De onder-adiniaaal Roussime, stafoverste der Marine is Woensdag avond naar Parijs vertrokken. De bekrachtigingen van Talaat bey De minister van Binnelandsche zaken van Surkye seint dat hy den gouverneur van den Tandjak der Dardanellen, die aan nalatigheid' plichtig bevonden werd voor wat de kwestie der uitwijking der Grieksche onderdanen be treft, van zyn ambt ontslagen heeft. Dergelij ke maatregolen werden genomen tegen den luitenant-gouverneur van Aivaili die zonder toelating zyn post verlaten had. Het konflikt met Griekenland. Volgens vaste inlichtingen loverende Griek- «che troepen te Drama samengetrokken zich aan alle gewelddaden over op de Turksche en Bulgaarsche bevolking der dorpen in de streek. Meer dan 5000 Muzelmannen zouden Sn het gevang van Drama opgesloten zijn. EGYPTE De pest te Alexandrlë Woensdag heeft men te Alexandrië vijf pestgevallen waargenomen. Twee gevallen werden bestatigd onder de Griekscho onder danen. VEREENICDE-STATEM De draadlooze telefoon De uitvinder der draadlooze telefoon de Dr. Mac Can, zich op het dek bevindende van een schip in volle zee, ter hoogte van de kust van New-Yersey, hoeft zich in betrek king gehouden met do opstellers die zich in de bureelen bevonden van den Herald te New-York, waar zijne stem met volle klaar heid toekwam. De afstand was 50 mijlen (80 kilometers). De opzoekingen. Nieuwe lijken. Woensdag namiddag om 4 1/2 uro, is in de rue de Belleville, ter hoogte van het huis nummer 19, het voetpad ingestort in do gau- sche breedte en op eene lengte van twintig meiers. Er zyn evenwel geene persoonlijke ongelukken te betreuren. Het verkeer is Onderbroken. Te St Philippe au Roule heeft mon twee kinderlijken gevonden. Het eene droeg aan bet hoofd eene 1j3elijko woede welke eeno onmiddellijke dood na zich heeft gesleept. Het tweede was ganscli bedekt mot modder, en door de rioolwaters medegerukl tot aan den tunnel van den metro, waar een aardewerker tlo akelige vondst deed. le VERVOLG. En u haren zogen brengen.*. Ja, mijn kind, God heeft baar uit dit tranendal tot zich geroepen, doch Zijn heilige naam zij gezegend Uw© moeder is gestorven in het geloof, waarin zij was opgovoed zij hoeft hare dwaling erkend alvorens te sterven beeft zij den Hemel voor u geb-den, en aan den voet van den troon der eeuwige Barm hartigheid zal zij voortgaan, met voor u te bidden. Schep moed, miin kind God zal u nooit verlaten, in welke omstandigheden gij n ook bevinden moogt, indien gij u mot een algeheel vertrouwen aan Zijne vaderlijke Voorzienigheid overgeeft. Gij zult genood- Makt zijn. eenigen tijd onder de vijanden van het ware geloof to wonen maar nimmer vergeet ik de aan uwe moedor gedane be- lofto namelijk dat ik eenen anderen voogd, dan de wet u aanwijst, voor u zal opsporen. In uwe handen, Jennie, heeft mevrouw Harley hare dochter overgegeven. Zorg voor haar herinner u de lesson, die gij in uwe jeugd ontvangen hebt, en laat den ijver om Heiena's geest te verlichten, en uwe zorg vuldigheid om haar te vrijwaren voor be ginselen, die met de Kerk strijdig zijn, de vergiffenis voor uwen afval bewerken. Ik" zal u morgen in de kapel verwachten, om uwe biecht te hooren. Gij moogt u niet bloot stellen aan de gevaren der laDge roize, welke gij te doen hebt, alvorens dezen plicht ver vuld te hebben. Gij brengt Helena mede. Wanneer gij in Amerika aangekomen zijt, suit gij spoedig bericht van mij ontvangen. In de rue du Havre ztfn talrijke groepon aardewerkers aan de ontruiming der kloven werkzaam liet werk kan nochtans maar langzaam gebeuren, 's Morgens haalde men op den hook van den boulevard Hausmann de ovorblijfselen op van een kiosk voor dagbla den. De namen der slachtoffers. Men heeft de identiteit kunnen vaststellen van vier personen, die het slachtoffer werden der grondinstortingen, het zyn Gabriel Veron, bediende bij een notaris der rue des Mathurins. De droefheid der ouders die alzoo hun vijfde kind verliezen is hartbrekend. Het tweede lyk is dit van M. Louis Rivaux, 29 jaar oud, bediende te Parijs en wonende te Sartrouville. Het derde gekende slachtoffer is M. John Linley, oen Engelschman, kleersnjj- der in een magazijn dor Madeleine plaats, wonende te Colombes. Het vierde lijk is dit van M. Malmanu, 55 jaar oud, wonende in de rue du Général Appert, gehuwd en vader van vijf kinderen. Eene nieuwe grondinzakking ontstond Woensdag morgend op den hoek van den boulevard Hausmann en der rue de l'Arcade, oumiddelijk werd eene versperring geplaatst. Anderzijds heeft do instorting die Dinsdag op den hoek van de Screbestraat en den bou levard Hausmann ontstaan was trapsgewijze het midden van den weg bereikt. IVlen voorziet het mislukken der conference van Niagarra-Falls De Amerikaansche gezanten hebben MM. Zubaran en Cabrera te Buffalo ontmoet, maar hebben van hen geene inlichtingen kun nen bekomen. De rebellen verwerpen steeds de voor waarden door de bemiddelaars gesteld, voor hunne deelneming aan do conferencie. Zij verklaren vastbesloten te zijn de vij andelijkheden voort te zetten en tegen Mexiko op te rukken. De vooruitzichten zijn zeer somber en men denkt dat voor het einde der week de conferencie zal ophouden te bestaan. Daar de vertegenwoordigers van generaal Huerta weigeren een constitutionalist als voorloopige voorzitter te erkennen, gelooft men dat de bemiddelaarsconferencie Vrijdag hare laatste vergadering zal houden. Zij ge ven alle hoop op het Mexikaansche vraag stuk op te lossen. Oneenigheid tusschen Villa en Caranza Luidens eene depoche uit El Paso, heeft de kolonel Ornalès, militaire kommandant van Juarez zich met geweld meesier gemaakt van de inlichtings- en telegraaf bureelen, die van de overheid van generaal Caranza afhan gen. Men beschouwt deze handeling als zijnde het overtuigende bewijs van het ophouden der betrekkingen tusschen Villa en Caranza. Eone latere depeche van El Paso seint dat generaal Villa reeds verleden week zijn ont slag aan generaal Caranza indiende. De militaire hoofdon die aan generaal Villa gehoorzamen, hebben eene conferencie go- houden, en lieten vervolgens aan generaal Caranza weten dat zij geen ander hoofd dan Villa erkennen. Deze heeft aan al de bevel hebbers der garnizoenen gelegen op 't grond gebied afhangende van het bevel van Villa, bevolen naar Torreon te komen. Zeegevecht - De federale kanonneerboot Guerrero heeft nabij MazatLn de constitalionalisten- kanonneerboot Tampico verslagen. De hoofdmachinist vuri de Tampico heeft zich gezelfmoord. NADERE BIJZONDERHEDEN Slachtoffer herkend. Men is er thans in gelukt 't lijk te herkennen van het meisje, dat in don-brand der vlasfa briek der St. Leouardskaai te Luik, verstikt werd. Het is do 13j;irige ETisa Dheur, wonende met hare ouders Vivigninsfraat. De droefheid der ouders is onbeschrijfelijk. Inmiddels verlang ik voor uwe en mijne vei ligheid, dat gij beiden mijn geheim bewaart. Thans verlaat ik u, morgen zullen wij elkan der-wederzien, en dan zal ik u zeggen wat u te doen staat. Helena wilde antwoorden, maar do kracht ontbrak haar. Zij wierp zich voor de voeten van den vader en Jvuste zijne hand. De priester zagende haar, alsook Jennie, en na zich in zijnen mantel gewikkeld hebbende, verliet hij het buis. Des anderendaags vergezelde Helena vroeg tijdig het lickaam van hare moeder naar liet laatste verblijf. Nedergeknield bij het graf, dat gesloton werd boveïi de overblijfselen van haar, die zij op dr<ze wereld niet zou wederzien, bleef zij eenen geruimop tijd in stille droefheid gedompold. Hare oogen wa ren rood, maar droog en brandend. Jennie was verplicht, haar van deze treurige plaats te verwijderen, en toen eerst kwam een vloed van tranen aan het ongelukkige kind eenige verlichting toebrengen. O moeder 1 im-eder 1 riep zij met eenen barlverscheurenden kreet... en hare oo<ren met de handen bedekkende, liet zij zich duor Jennie naar d« kapel geleiden, waar vader O'leary beloofd had. hen te wachten. Maar wie beschrijft hunne smart, toen zij vernamen, dat do goede vader gedurende don nacht in hechtenis genomen en in den ake- ligen kerker van den Toren te Londen ge worpen wa8 1 In de grootste verslagenheid keerden zij terug, en alhoewel het schip, dat hen naar Amerika moest overvoeren, eerst tegen dón avond kon uitzeilen, bega ven zij zich echter onmidellijk naar den oever van d«-n Teems, en eene boot burende, lieten zij zich aan boord br ng.-n. waar de weinige goederen, die zij zouden medenemen, reeds 'i i HE VOLKSSTEM De andere slachtoffers. Er zijn verscheidene erg gekwetsten. Onder deze is de ergst getroffene de 17 jarige Maria Borgnet. De ongelukkige was uiteen venster vau het dorde verdiep op een afdak gespron gen en op den rag gevallen. Daar zy thans verlamd is aan de beenen, denkt men dat zij gekwetst is aan hot ruggemerg. De andere erg gekwetsten zyn Cecile Van Stipendaele, wonende rue Comhaire, 14 5 Go- rard Sauveur Marie-Jeanne Renier, 14 jaar, wonende rue Comhaire Elióa Schroeders, 58 jaar oud, woonachtig, rue Hors-Chateau Einiel Bontus, wonende ,quai de l'Abattoir Valentin Vidal, wonende rue do Jupillo, te Bressoux de vior gezusterA1 Hanson, uit de Lamarckstraat, Loon tine 15 jaar, Hólèno 17 jaar, Anna l^jaar, en Marie insgelijks 18 j. Jaak Bartholomé, 37 jaar Henri Leplat, 22 jaar Josephine Leenaerts. Dezen zyn allen erg verbrand on eenigen zijn bet een of het ander lidmaat gebroken. Vyf hunner zijn ter verpleging naar het Beierschgasthuis overgebracht. Mej. Bosman uit de rue Hp,rs-Chateau, werd door glasscherven erg gewond aan het gelaat. De geestelijkheid der parochiën van Saint- Bartheleiny en Sainte-Foi beyond zich vsd het begin van den brand ter plaats. De Zusters van St Vineepllus a Paulo die in de nabijheid van het brandend gebouw eene kleine geestelijke gemeente hebben, kenden geene rust zoolang er een enkel gekwetste te verzorgen bh-ef. Het zal echter zoo goed als onmogelijk zyn het juiste getal gekwetsten te weten, daar velen te huis verzorgd worden. De schade. Zijn vooral de machierien, welke erg door het vuur te lijden gelfftd hebben. Allen zijn zoo goed als geheel onbruikbaar. Het gebouw zelf, geheel in ijzer beton opgetrok ken zijnde, heeft weinig geleden. De schade bedraagt ongeveer 300.000 fr. De opstandelingen zenden onderhande laars bij den Prins. De oproerlingen bobben Woensdag namid dag twee ondorhandelaars.gozonden, die ge blinddoekt, naar bot prinselijk paleis worden geleid w-aar do onderhandelingen voortgezet worden. Luidens de Wiener Allgemeine Zeitung waar de gezanten der rebelled drager van een brief waarin gevraagd werd de dooden en ge wonden te mogou wegnomen. De onderhandelaars zijn oni 8 ure 's avonds vertrokken. Nieuwe aanyal r opstandelingen tegen Durazzo. Do oproerlingen hebben Durazzo op hot on verwachts aangevallen, terwyl de Mirdieten naar Chink waren vertrokken. Men vreest dat de rebellen alle oogenblikken in groot getal de stad zullen binnenstormen. Do Malissoron trekken zich terug', maar men neemt maatre golen om aan de versterkiugstroopen uit het noorden deu tijd te geven bij tijds ter hulp te komen. Zegepraal der opstandelingen. -Eon expeditiekorps samengesteld uit een lOOOtal Malissoron en Myrdieten is door de rebellen omringd geworden en uitgomuord. Be lijk plechtigheden van kolonel Thomson Dinsdag hadden de lijkpieohtigheden plaats van kulonel Thomson. Op hovel van don burgemeester van Durazzo hadden do magazijnen gesloten. De prinses in 'l zwart gekleed, kwam de lijkkist groeten cb tfgilo eene lauweren kroon neder aan den voot. Onmiddellijk daarna zette do lijkstoet zich in beweging en trok door }d$ hoven van het paleis. De prins legde dan ,<op de lijkkist de grootste belooning van het koninkrijk Albanië neder en volgde don stoet. Vervolgens kwamen twee pelotons Italiaan- sche en Oostenrijksclie marine soldaten de eer bewijzen. De stoet trok nAarhet katholiek kerkhof gevolgd van het diplomatisch korps, de ministers en de aan/.ienzykeu der stad. Een groot getal Myrdieten een peloton gen darmen gingen aan het hóófd van den stoet. Het lijk van den kolonel zal naar Holland overgebracht worden. De kapitein Thomson, broeder van den gesneuvelde is naar Triest vertrokken met de opdracht het lijk van zijn broeder naar Holland te doen overschepen. in tijds bezorgd waren. Helena bleef steeds nad« uken zij zag en hoJrite niets. De kapi tein van het schip, aan wïen Mevrouw Har ley haar had laten aanbevelen, trachtte haar woorden van troost tóe te spreken maar Helena Was niet in staat naar hem te luiste ren. Eindelijk verliet het sóhip den mond van den Teems nu scheen Helena de bewustheid van haar bestaan te herkrijgen maar de dag liep ten einde, voordat zij den moed had om eenig voedsel le gebruiken. Twee da-en later werd,Jennie ziek en in weerwil van de zorg ,dip men voor haar droeg, lag zij weldra op Jjet uiterste. Ge bruik makende van een pogenblik dat zij zich met Helena alleen bevond, zeide zij haar Mijn kind gij zult uwe reis, zondor mij moeten afleggen. Eene grootore reis heb ik te doen, van het tijdelijke naar de eeuwig heid. Het doet mij van gan9cher harte leed, dat ik voor mijnen dood niet biechten kan, maar ik vertrouw, dat God zich gewaardigen zal mijn berouw aan te nemen en mij in zijne barmhartigheid ontvangen,zal. Den volgenden nacht jiad Jennio opgehou den te leven. Helena beweende haar als eene beproefde trouwe vriendin, of liever als eeno tw eede moeder, die do Voorzienigheid haar scheen geschonken te hebben, mn haar te geleiden op den weg der zaligheid.'1 Onder hare goederen'vond zij een fransch gebedenboekje. Omdat hare moeder haar dezo taal ge leerd had, verborg zij h-T boek je zorgvuldig en voorlaan verliep er geen dag, waarop zij niet ter sluiks eenige bladzijden uit hetzelve overwoog. Eh, Pauf, ge hebt zulke schoone hor logeketen Wilt ge er ook eene hebben en daarbij kosteloos, gratis, voor niet Wel zie eens op de 4t1e bladzijde, na^r het uurwerk. Brussel. Schielijke dood. Dinsdag avond kwam een heer, scRijnende CO tot 65 jaar oud, door de Beyaertstraat, toen hij plots ineenzeeg. Men nam hem op en droeg hem in een brandweerpost binnen, waar het bleek dat de man opgehouden had te leven. Eene som van 78 fr. werd op het lijk gevon den. De persoonlijkheid van den doode is nog niet vastgesteld. Wilt gij een goed rijwiel, ziet op de 4e bladzijde. Onvoorzichtige wielrijder. Toen M. Albart De G..., rentenier, 60 jaar oud, Woensdag morgend do Eugeen De Molder- lei wilde overstappen, werd hij omgeworpen door eenen wielrijder. Hij werd nogal erg gewond opgenomen en naar't gasthuis over gebracht. De wielrijder haastte zich uit de voeten zonder zich om zijn slachtoffer te be kommeren. Eene goede vangst. Van de zeven kerels, Dinsdag morgend in de logement huizen der Hoogstraat in hóchlenis genomen, zijn er'drie aangehouden gebleven. Het zijn: Stillekeins Joseph, goboron te Turnhout in 1878, zonder vaste woonst en zich in staat van landlooperij bevindend; PierroVan Mel- kebeke, geboren te Kookelberg in 1888, uit Merxplas ontsnapt en Joseph Delwiche, ge boren te St Truiden en woonachtig Henri De Saegherstraat, 1. Deze laatste was over eenigen tijd door de rechtbank tot 4 maan den gevang en 20 fr. boet veroordeeld voor diefstal en werd vruchteloos opgezocht. Gevallen.Mevr.Demunter, Wayez- straat, gingWoensdag avond over hetbrugs- ken boven de spoorbaan der Fonsnylaan. Zij viel van een 15tal trappen. Haar schedel werd gekloven. Hot slachtoffer werd in be- denkelijken toestand naar het gasthuis van St Gillis vervoerd. Erge val. Een schilder, David De Graef, 44 jaar oud, wonende Ophemstraai, is Dijnedag van eene ladder gevallen, aan een buis der Hoogstraat. Degraef werd erg gekwetst naar 't Sint Pietersgasthuis over gebracht. Arme vrouw. Mad. Devick, 50 jaar oud, woonde sedert eenigen tijd op het derde verdiep van het hoekhuis der Pluimstraat en Kaatsspelplaats. Dinsdag avond is de onge lukkige in een aanval van heete koorts uit het venster gesprongen. Zij werd in beden- kelijken toestand naar 't gasthuis gebracht. In haren val was zij den schedel gekloven en armen en beenen gebroken. Da zuivere koffie doet velen kwaad De Chicorei "Vincart doet allen goed. St. Gillis Vanden tram gevallen Mad. Avomljitondt, 50 jaar oud, wonende Alsembergschen steenweg, bevond zich Dinsdag avond op den tram, om huiswaarts te keeren. Toen zij zich nabij hare woning bevond en zich gereed maakte om af te springen, verloor zij opeens het evenwicht en stortte ten gronde. In den val werd de arme vrouw erg gewond aan het hoofd, d* borst, de armen en de beenen. Men bracht haar in allerhaast naar do woning van eenen doktoor. Deze diende haar do beste zorgen toe en oordeelde haar toestand nog al erg. Hij deed haar vervolgens naar 't gasthuis voeren. Vilvoorden - Automobiel ongeluk Dinsdag avond rond 8 uur, is hier op den M^chelschon steenweg een wielrijder door een automobiel overreden. De man is vrij ernstig gekneusd. Do automobielgeleider en do gekwetste zijn op het policiebureel onderhoord. Hal Wanhopige daad Toen Mad. SimonneR., wonende Parijzerstraat, Dins dag thuis kwam, bestatigde zij dat haar man zich niet op het gelijkvloers bevond. Zij riep hem, doch kreeg geen antwoord. Ongerust TWEEDE HOOFDSTUK. Da volksplanteling van Connecticut. Onder do Engelsche volksplantelingen, die zich omstreeks het midden der zeventiende eeuw hadden nedergezet in dat gedeelte van Amerika, hetwelk toenmaals Nieuw-Enge land werd genoemd en thans tot de Veree- nigdo Staten behoort, telde men ook den Heer Harley, eenen oom van Helena. Hij had voor zijne nederzetting de lachende oevers der Connecticut gekozen de heuvel, die zijn, uit boomstammen vervaardigd huis, beheerschte, was gelegen aaii den zoom van een dicht woud en zijn grondgebied liep met eene zachte helling van den top dezes heuvels tot aan de rivier. Langs den oever zag men al die boomsoor ten, welke in de nabijheid van stroomen welig lieren maar de ruime vlakte, die zich uitstrekte van deze woning tot aan bet fort, dat daar gebouwd was tot bescherming der Pelgrims (want zoo werden de eerste volks plantelingen genoemd), was bijna gehenl van dezelven ontbloot. De verdere omtrek was eene woestein, waar men alleen de akelige geluiden der verscheurende dieren hoorde weergalmen. Nagenoeg een jaar had do beer Harley deze schilderachtige woeste streek bewoond, toen bij zich, met eonen opehgemaakten brief in de hand, naar dat gedeelte van zijne nederige woning begaf, hetwelk men ge woonlijk de binnenkamer noemde. Hij vond daar zijne vrouw ziiten naast zij-, nen zoon, een knaap van veertien jaar, ter wijl zij hem hielp om eene pees voor zijnen boog te draaien. Spoedig bespeurde zij dat haar echtgenoot aangedaan \vasyd.ueh slechts met eeuen en- 19 JUNI 1914 zocht zij het huis af en ontdekte weldra haar man aan hot bed verhangen. Men kent*de rede niet dier wanhopige daad. Kinkhoest, broncbiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende bin ders van deze ziekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven? met Kink hoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij allen. VerkrijgbaarAalst, apo theek De Valkeneer; Antwerpen, De Beul Dendermonde, Roman Gee- raardsbergen, Van Dainme Aalter, Tavériiier. Honderde certificaten bij el ke remedie. Elke apotheker zal wel haast de Kinkhoestremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. Nijvel De gevaren van den elehtriek Dinsdag namiiddag had in de Zinnikstraat een ongeluk plaats dat erge gevolgen had kunnen hebben. De werkmah Werner Lemoine was aan den gevel van een huis aan den arbeid, toen hij opeens door onacht zaamheid een elektrieke draad aanraakte. Gelukkig was de strooming niet al te groot. Lemoine bleef aan den draad vasthangen en riep luidkeels om hulp. De policie snelde toe en trok den werkman langs eene venster in buis. De ongelukkige had het bewustzijn verloren, doch na eenige minuten kwam hij terug tot bezinning. Antwerpen. Nog de gruwelijke kinder moord. Gustaaf B.., is met een rijtuig, onder bewaking van den adjünkt Sagaert naar de Boomscbepoort gebracht. De be schuldigde duidde de plaats aan waar hij het lijkje in bet water heeft geworpen. Volgens de beschuldigde moest het lijkje daar aan den boord der vest liggen. Het wa ter is daar slechts li/2 meter diep, en de grond is zichtbaar. Men vond niets dan eene oude mand. Talrijke nieuwsgierigen bevon den zich ter plaats. De twee zijn voor de raadskamer versche nen, die de aanhouding bekrachtigde. Gus taaf B.., werd bijgestaan door Mster Jordens; het meisje Joanna R.., heeft nog geen ver dediger aangeduid. De onderzoeksrechter Denis is met het on derzoek belast. Er wordt verondersteld dat de betichten de waarheid niet hebben gezegd en dat do misdaad in gansch andere omstan digheden werd gepleegd. Doodelijk ongeluk aan de haven. De 48-jarige Piet Truyens, op logement Falconstraat, 18, te Antwerpen, werkte Woensdag morgend aan de Rijnkaai, voor rekening van de Hessenatie, aan het lossen van oliekoeken uit de stoomboot Kroon land. De zakken, welke ieder 140 kilo wo gen, werden op de kaai met eene kreng on der het afdak gevoerd. Bij dit werk gleed Truyens uit op eene ijzeren plaat, en een der zakken viel hem op bothoofd. De man bleef op den slag dood. Het slaolit- offerwas ongehuwd en oud soldaat van het Indisch leger. De policieofficiel' Janssens stelde het noodige onderzoek in, waarna het lijk naar bet doodenhuis werd overgebracht. Nog werkongelukken. Aan boord van den stoomboot Trostburg gemeerd aan afdak 13, werd Jan Van Bever, Scho liersstraat, de hand gepletterd.De man werd in het verbandhuis verpleegd. De diamantslijper P. Janssens, Linneus- straat, 22, to Burgerhout, wilde eene draai ende schijf tegenhouden. Den jongen werd een duim afgerukt. Hij werd ter verple ging naar het Sluyvenberggasthuis overge bracht. Op n. 28 van het Aziadok, heeft de plan kendrager Ed. Deckers, 40 jaar oud, ver scheidene planken op het lichaam gekregen. Gekneusd aan hoofd en schouder, werd hij naar het verbandhuis gebracht. Aan boord van den stoomboot Manhat tan gemeerd op nummer 76 van het Kanaaldok, werd H. Boudry, woonachtig Schelleken, 32, door eene kas op het lichaam getroffen. Het slachtoffer werd in het ver bandhuis dor Kipdorpve8t verpleegd. kelen blik zocht zij uit te vorschen, wat hem deerde. Nadat hij twee of drie maal het vertrek hód rondgeloopen en de tranen, die tegen wil en dank zijn oog ontwelden, had weggé- wischt, zeide de heer Harley, tot zijnen zoon. lieve William, ga naar de poort en wacht daar op de komst van een Indiaansch meisje, dat ons wordt toegezonden. Gij kunt baar reeds zien aankomenzij is thans op den oever der rivier en zal weldra hier zijn. William ging naar buiten en de heer Har ley, zijne vrouw naderende, gaf haar den brief, dien bij in zijne handen hield. Deze kwam van den gouverneur van Bos ton en berichtte tegelijkertijd de komst van Helena en den dood van hare moeder. Die goede vrouw zei mevrouw Har ley, toen zij den brief weder overgaf reeds lang had zij do landziekte onder de leden. Ik geloof meer, hervatte de heer Har ley, dat haar lijden voortsproot uit eene andere oorzaak, dan men veronderstelt. Het valt zoo moeielijk, om een geloof te verloo chenen dat men, als het ware, met de moe dermelk heeft ingezogen In het katholieke geloof was zij opgevoed, en er is, zoo als grj weet, voor hen geene zaligheid dan in hunne Kerk. Alzoo wil ik gaarne gelooven dat dit wel haar grootste hartzeer was. Hoe betook zij, zij was zeer gehecht aan de leden van bare familie, en zij verdiende evenzeer bemind te worden wegens hare barmhartigheid. Had zij naar mij willen luisteren, dan was zij met mij uit Engeland geweken, onmiddellijk na den dood van ha ren man. ("Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2