Buitenland Oram stM-lssa, De AHianeescIte kwestie Vsreenigde Sleten en Mexico DE MAASD DER WOESTIJN Da instortingen te Parijs Nieu wsberichten Tandenwatsr Doctor Pierre tn'™" SAMSONKINA 2 bE VOLKSSTEM Ginds dan ïs er door de vliegers heel wat {Weg afgelegd en zijn veel verbeteringen aan Üle vliegtuigen gebracht, dochde ongeluk ken hebben daarom niet geheel opgehouden. Over den Atlantischen Oceaan in vliegtoestel, Uiö New-York wordt gemeld, dat indien liet jffeder zulks toelaat, luitenant Porie, die met een watervliegtoestel zal pogen, den Atlan lischen oceaan over te steken, eerstdaags zij ne prfifcfne»7lingen zal aanvangen bóven de Kenfca. Luitenant Port'e heeft hét grootste vertrou wen in zijn toestel en in den goeden uitslag aijner onderneming. Hij hoopt in de maand Puli te kunnen vertrekken. De kiel-van liet bootje, dat aan het vlieg toestel bevestigd is, in 't rood geverfd, 0111 liet van verre zichtbaar te maken. Eene in richting voor draadloozè telegrafie zal aan Jaoord geplaatst worden. Luitenant Porie heeft besloten zijn wegwij zer te veranderen. In plaats van naar de lersche kust te vliegen, zal hij van Newfound land naar de Azoren vliegen, 't zij 1.199 mij len dan naar Vigo, 963 mijien, en van daar naar Plymouth, 523 mijlen. Hij hoopt de Vlucht te kunnen doen, met eene middelma tige snelheid van 60 mijlen per uur, hetgeen voor de eerste vlucht 20 uren zou vergen, voor de tweede 16 en voor de derde 9. Die wijziging moet tegeschrcven worden aan de moeilijkheid, genoeg petrool mede te nemen. Ook heeft hij dan min gevaar, in den mist te verdolen. FRANKRIJK Kolenschip op de Seine gestrand. De Hol- landsche kolenboot Holland is ten gevolge van den mist op de Seine gestrand nabij het Vuur van la Risle. Twee sleepers zijn uit Le Havre vertrokken om het schip terug vlot te brengen. B»and aan boord van een onderzeeër. Donderdag namiddag is aan boord van den onderzeeër Gusiave Zèdé te Cherbourg geankerd, brand ontstaan ten gevolge het breken van eene buis die de petrool naar de machienen leidt. Onmiddellijk werd de brand bestreden en korten tijd nadien overmeesterd. Niettemin Ss de stoffelijke schade aanzienlijk. Do aanslag tegen Cherrf-Pacha. De Pa lijzer onderzoeksrechter komt het onderzoek te sluiten over den aanslag in. Januari laatst leden tegen Cherif-Pacha gericht en waarbij de samenzweerder "Ali-Djevad doodgeschoten werd in de woning zelf van Cherif-Pacha 'waar hij was binnengeslopen. Dit liet onderzoek schijnt te blijken dat Ali- Djevad geene medeplichtigen had. Men weet dat gedurende het onderzoek Iskander en Burham Eddine beschuldigd werden van me deplichtigheid. DUSTSCHLAND Kiest wist. De jury van Meseritli (Prui sisch Polen) heeft Donderdag, Stawezynsky, hoeveknecht, tot drie jaar gevang veroor deeld wegens slagen en kwetsureri met nood- lottigen afloop. Deze laatste werd beschul digd zijn makker Urban, met eene riek gesla gen te hebben omdat hij weigerde met hem eene Poolsche Uiesvergadering bij te wonen. Pestratten te Hamburg. Men bericht uit Hamburg dat men aan boord van den stoo- mer Tropea komende uit Buenos-Ayres, ratten heeft ontdekt die verdacht worden be- emet te zijn door de pest. Men heeft echter geene kiemen dezer schrikkelijke ziekte op de passagiers waargenomen. Brand te Kiel. Donderdag morgend, om 3 ure, is brand uitgebroken in de kelders van een omgangshuis te Kiel. Het vuur breidde zich zeer «mei uit en sloeg weldra door het dak. De pompiers hebben drie lijken van on der de puinen gehaald. Zij hebben veertien yersonen kunnen redden bij middel hunner ladders. Drie pompiers moesten half verstikt weggedragen worden. De brand werd dan eindelijk overmeesterd. Een dorp docr brand vernield. Een ge weldige brand heeft het dorp Lipowitz nabij Willenbei'g geheel vernield. Een landwerker 2® VERVOLG. Doch veel te zwak om bet aanzienlijk ver mogen, dat zij van hare ouders geërfd had, zelve te bestieren, is zij ongelukkig gemaakt ei> in eenen toestand, die aan armoede grenst, gestorvon. Deze ramp moet voor He lena hoogst treffend zijn geweest thans is zij eene wees, maar de wet maakt mij tot haren voogd ik zal haar steun en troost zijn en ik twijfel niet waarde Martha, of gij zult mijne pogingen schragen, om haar eene gelukkige toekomst le verzekeren. O mijn waarde vriend, gij weet hoe zeer ik steeds aan mijne nicht gehecht was thans nu zij geene moeder meer heeft, wil ik voor haar meer dan tante zijn zij moet in mij wedervinden wat zij verloren heeft. Gij gaat haar dus uit Boston afhalen Ja, en reeds morgen denk ik op reis te gaan, na gezorgd te hebben voor uwe vei ligheid en voor uwe ondersteuning gedu rende mijne afwezigheid. De zorg, die gij aan uwe kinderen moet besteden en de be slommeringen der huishouding gaan v.we krachten te boven onze vriend do gouver neur heeft op mijn verzoek twee Indiaansche dienstboden voor ons aangenomen. Het is èen jongeling en zijne zuster. .De laatste is gekomen, de andere zal spoedig volgen. Naar hetgeen men mij schrijft, moet het meisje hoedanigheden bezitten, die onder haar volk zeldzaam zijn. Zij verstaat en spreekt onze laai zeer goed die zij geleerd heeft van eenen EDgolschman, die langen tijd bij haren stam gevangen bleef. Dit h6eft haar doen onderscheiden door diegenen on- heeft uit wraak de hoeve van zijn patroon, die hem doorgezonden had, in brand gesto ken liet vuur werd aangewakkerd door een lievigen wind en weldra stonden eenige na burige huizen insgelijks in brand. Het vuur breidde zich vervolgens uit en weldra stond het geheele dorp in vuur en vlam. De kerk, de 6chool, het gemeentehuis, alles werd de prooi der vlammen. ENGELAND Geweldige brand te Glasgow. Eene he vige brandramp is Donderdag morgend in de dokken van Kingston uitgebroken. De vlammen breidden zich met zooveel snelheid uit dat twee schepen die zich aan de kaai bevonden in liet midden der rivier moesten gesleept worden. Beiden zijn vernield tot aan de vlottingslijn. De brand woedt voort en heeft reeds aanzienlijke schade berokkend. Om 5 ure 's namiddags was het vuur kunnen overmeesterd worden. De schade bedraagt 6.260.000 frank, erin begrepen het verlies van drie schepen en de scliade op vier andere aangericht. Het tempeest. Eene depeche uit Newcas- tel, aan de Lloyds bericht dat ten gevolge van het laatste on weder, talrijke avarijen en schipbreuken medegedeeld worden Een wagon stort In eene beek. Een trein rijdende van Perth naar Ainverness is nabij Cambridge ontriggeld toen hij over eene brug reed. De laatste wagon stortte in de beek die ten gevolge der laatste regens lel gezwollen was. Drie reizigers verdronken. Er zijn een twintigtal gewonden. RUSLAND De Douma veroordeelt de politiek van het Gouvernement in Polen. De adjunkt van den minister van binnenlandsche zaken heeft Woensdag in de avondzitting der Douma ge antwoord op eene hem gestelde vraag op liet gebruik der Poolsche taal. Na een langdurend debat heeft de Douma door 118 stemmen tegen 54 eene dagorde ge stemd voorgesteld door den Pool Swienszi- cki, verklarende dat het antwoord van het gouvernementniet voldoende is, en dat de handelingen van den gouverneur en der po- licie van Minsk onwettig zijn. TURKIJE De haven van Smyrna gesloten. Op bevel van het Ottomansch gouvernement zou de toegang der haven van Smyrna tot nader be richt aan elk schip verboden worden. Slecht teeken. Al de Grieksche stoomers en sleepers, die in de Zwarte Zee en te Con- stantinopel waren hebben de Turksclie wate ren verlaten. De Grieksche scheepvaart heeft allen dienst in de Turksclie havens gestaakt. Kolen voor de Turksche Marine. Uit di plomatische bron wordt vernomen dat een zeker getal officieren der Turksche vloot naar Engeland zijn gekomen met het doel er 120.000 ton k&en te koopen en er zich insge lijks een 6-tal transportschepen aan te schaf fen van 5 tot 6.000 ton, die eene snelheid kun nen bereiken van 10 tot 11 knoopen. Deze transportschepen moeten dienen voor de troe pen in geval van oorlog. Turksch-Bulgaarsch incident. Negen hon derd Bulgaarsclie vluchtelingen door de Grie ken uitgedreven, zijn Donderdag te Dedea- gatch aangekomen waar insgelijks drie hon derd Bulgaren van het dorp Stinhgel in Klein-Azit zijn ontscheept. Deze ïaatsten zijn moeten vluchten voor de Bachi-Bouzoucks, die hen bevolen binnen het uur uit te wiiken. Deze tooneelen ontrolden zich onder de oogen van den Kaïnialcan van Kemet. ITALIË Schip in brand. Aan boord van de Fran- sche stoomer Havraise is brand uitgebro ken toen het schip te Genua aankwam. De ontscheping der lading, bestaande uit 400 ba len katoen en 5.000 zakken granen is deels kunnen geschieden. Oproermakers op d9 vlucht. Luidens de a Tribuna is Mevr. Maria Rigier, de Ita- liaansche omwentelaar6ter, naar Trente ge vlucht. Volgens hare verklaringen zijn de oproer makers Malatesta en den afgevaardigde M. de Ambris insgelijks op de vlucht gegaan. MAROKKO Gevechten. Eene Fransclie kolom heeft op 14 Juni een hevig gevecht geleverd met de derscheiden door diegenen onzer landgenoo- ten, dio met de Pequods handel dreven, en in weerwil harer jeugd, want zij telt eerst vijftien jaren, strekte zij hun tot tolk. Zij is de dochter van een van de hoofden der Pe quods, en toen deze bloeddorstige stam ver jaagd en vernield werd, bracht men haar naar Boston met hare moeder, haren broe der en eenige andere gevangenen. De gou verneur kocht hen vrij maar de moeder stierf van verdriet. Op dit oogenblik opende "William Harley de deur der binnenkamer en leidde het In diaansch meisje binnen. Met de oogen op den grond gevestigd, bleef zij bij den ingang staan, terwijl hare nieuwe meesteres haar aandachtig beschouwde. Zij was rijzig van gestalte en had eene bevallige houding. Al hare bewegingen vertoonden eene vrijmoe digheid en deftigheid, die ofschoon getem perd door de zedigheid, het bewustzijn eener hooge geboorte te kennen gaven. Wel is waar droeg haar gelaat de bijzondere trek ken van haren stam, maar dit belette niet dat zij schoon was, zelfs in het oog van een Europeaan. Hare trekken waren regelmatig en hare tanden schitterend wit haar blik vol waardigheid drukte overleg en eene diepe neerslachtigheid uit, zoodat men hare geboorte en hare rampen tevens daarin kor.de lezen. Tegen de gewoonte der meisjes van Mas sachusetts droeg zij het haar op bet voor hoofd gescheiden voorts gestrengeld en vastgebonden door eenen band van zwarte vederen, die voorzien 'was van een gepolijste beenen ring. Een hortslederen spereer, om den ha's bevestigd door een kunstig gewerkt halssnoer, omsloot hare b est. Een mantel van purperkleurig laken viel Zaïans en de Gleuchs. De vijand werd ver slagen en liet talrijke dooden op het slag veld achter. De Franschen hadden één doode en één gewonde. De djich van Tadla die de omstreken met zijne patroeljen afliep werd insgelijks door de Gleuchs aangetast, deze lieten 108 dooden op het terrein. De Franschen hadden vier partijgangers gedood. De kolom Baumgarten versterkt door eene afdeeling van de kolom Gourand heeft de Riatas, in de omstreken van Koudja, uiteengedreven. Het stoffelijk overschot van kolonel Thomson naar Nederland overgebracht. De kapitein Thomson, broeder van den ko lonel Thomson, die gedood weid in de ver dediging van Durazzo, is te Triest aangeko men in gezelschap van M-Haersma, sekretaris van het Hollandsch gezantschap te Weenen. Het Hollandsch gouvernement besloten hebbende dat het lijk van den kolonel naar Holland zoude worden -overgebracht, niet langs Triest maar rechtstreeks uit Durazzo aan boord van den kruiser Noord Brabant zoo is M. Haersina naar, Weenen terugge keerd. tilfi M. Thomson zal vandaag, Vrijdag, naar Durazzo vertrekken. Zonderlinge onderhandelaars. De twee onderhandelaars die Woensdag namiddag naar Durazzo waren gekomen zijn niet ontvangen gewordep .omdat zij slechts een naamlooze brief konden toonen waarin zij tot onderhandelen geinachtigd waren. Zij- vertelden dat de oproerlingen 700 dooden en een nog grooter getal gekwetsten hadden. In de Onderzoekskommtesie. De onderzoekskommissfé hef ft' zich veree- nigd en teekende verzet' aian tegen het-feit dat een brief haar door de'opstandelingen ge zonden niet afgegeven wórd. Versterking voor de Rebellen. Luidens zekere inlichtingen te Durazzo toe gekomen heeft Frenk Bid Doda Donderdag Alesso verlaten aan het hoofd van 2.000 man die over kanonnen beschikken. Carranza en Villa verstaan elkander. M. Edwards, Amerikaansche konsul te Jua rez, heeft zijn gouvernement ingelicht dat de generaals Villa en Carranza hun geschil ver effend hebben, en dat generaal Villa de lei ding der krijgsbewegingen te Zacatecas, al waar de oproerlingen zijn verslagen gewor den, in handen neemt. Uit Eagle Paz (Texas) 'wordt gemeld dat in het hoofdkwartier der grohdwettelijken wordt gezegd dat generaal Villa aan generaal Car ranza bevolen heeft de burgerlijke en mili taire besturen geheel van het gouvernement gescheiden te houden. ^Tij stelt verder voor 1°) dat men hem het hooger bevel zou ge ven over het leger en de opdracht de mili- -taire politiek te leiden fljiar' zijne bescheiden heid zonder de inmenging van het constitu- tionnalistisch gouvernement, terwijl gene raal Carranza zou gelast worden met het bur gerlijk bestuur en de buitenlandsche zaken 2e) Generaal Villa zou generaal Carranza voor zijn overste ei kennen op voorwaarde dat Carranza hem erkgnne als het hoogste militaire hoofd. De bevorderingen en de toekenningen van bevelen aan de officierem zullen aan 't goed dunken van Villa moeten overgelaten wor den. De verantwoordelijkheid. De kontroolkommissie -der werken waarbij zich verscheidene afgevaardigden der Seine en talrijke ingenieurs gevoegd hebben, begaf zich Donderdag morgend naar de verschillen de punten waar de instortingen en grond- openbarstingen plaats hadden. Een afgevaardigde stelde de vraag Wie bestuurt al deze werkeif en wie geeft alle be velen M. Bienvenu, algemeene opziener, heeft met bevallige plooien van hare schouders op hare bloote armen af''; deze mantel even als de rok, die van dezelfde stof was, waren ongetwijfeld gekocht van een engelsch koop man. In plaats van kousen, droeg zij mokas- sijns of rij laarsjes met glazen kralen ver sierd, en deze kleeding volmaakte het beval lige ofschoon een weinig vreemde tooisel der jonge wilde. De heer Harley beschouwde haar ©enigen tijd met een gevoel van. medelijden en van nieuwsgierigheid vervolgens zich omkee- rende en met zijn hoofd tegen den schoor steen leunende, vielen zijne gedachten weder op het onderwerp dat hém een oogenblik geleden zoo getroifen had. Zijne vrouw nam thans het woord, en het Indiaansch meisje toesprekende, zeide zij minzaam - Wees welkom onder ons. Hoe is uw naam. Oramaïka, antwoordde het meisje met eene lichte buiging. Gij moet het beschouwen als eene uit- stekende gunst van deh Hemel, dat grj uit het midden van een wild volk zijt gekomen en hij een christelijk gezin geplaatst zijt. Oramaïka scheen den Zin deze»^ woorden niet te vatten althans zij antwoordde niet. Nu, spreek je niet riep eene oude dienstmaagd, die juist de kamer binnen kwam, Stil, Nancie zeidé William, terwijl hij de meid op.de schouders ;tikte met het eindo van een pijl, dien hij in zijne hand hield. OramaïKa's blikken hadden zich op Nan cie gevestigd, en schitterden als de weer licht uit eene donkere wolk vervolgons richtte zij die op William, en hare oogen kwamen vol tranen. Stel u gerust, Oramaïka, hernam me- eenige inlichtingen verschaft, waaruit schijnt te blijken dat er geene bestuurseenheid in de werken is. De leden der kommissie zijn in den kuil te Saint-Philippe-du-Roule gedaald en onder zochten er de kwaliteit der materialen, de dikte der vouten, zich terzelfder tijd verze kerend of de voorschriften van hgt laslenkó- liier waren nageleefd geworden. Nieuwe instortingen. Donderdag namiddag, rond 4 1/2 is eene instorting ontstaan onder het voetpad van den Avenue Montagne. Een boom zit tot aan de takken in de holte. Er zijn geene persoonlijke ongelukken te treuren. Om 511 ure, stortte de grond in de rue Villiot nabij de Bercykaai in. De opening is 1 m., 10 centimetrs diep en meet 0 m., 60 op 0 m., 40. Het water loopt in dc holte en de instorting xschijnt zich onder den steenweg uit te breiden. vV' geneeskunde van Parijs, Water Deeg Poeder, vermaard door zijne antiseptieke eigenschap pen dank aan de kruiden er in vervat. BRUSSEL. Ongeval op de openbaro we genis. Donderdag morgend werd de 17-ja- rige metsers-knaap, HeCtor Paetens, op de Anspachlaan door een wielrijder omgewor pen. Het slachtoffer werd eén arm gebroken. Na verzorging ten huize van een dokter, werd de jongeling naar de statie geleid, waar hij den trein nam voor Tweeheek, waar zijne ouders wonen. Bestolen. Een 18-jarige jongeling, ge boren te Mechelen, had moeilijkheden met de policie, welke hem, slordig gekleed, ont moette op den Leuvenschen Steenweg. Na ge- ruimen tijd in de kolenmijnen, rond Charle rol, gewerkt te hebben, vertrok hij, met twee kameraden, naar Luik. Deze mishandelden hem onderweg en ontstolen hem al wat hij bezat, 22 frank. Nu kwam de sukkelaar te voet naar Brussel, in de hoop er werk te vin den. Eh, Paul, ge hebt zulke schoon© hor logekelen Wilt ge er ook eone hebben en daarbij kosteloos, gratis, voor niet 1 Wel zie eens op de 4'1,5 bladzijde, naar het uurwerk. Brand in eene"herberg. Voorbijgan gers zagen Donderdag morgend rook opslaan uit de herberg Declou. Wolvengracht. De brandweerpost der Munt werd gewaarschuwd en snelde dadelijk ter plaats. Eene deur werd ingestampt en het vuur kon spoedig worden gebluscht. Verdwijningen. Alicia Wouters, gebo ren te Brugge, is sinds den 7 dezer maand verdwenen Gestalte lm., 65, blond haar en wenkbrauwen, gewoon voorhoofd, zwarte oogen, gewone neus en mond, ronde kin en aangezicht. Struisch voor haren ouderdom. Ignatius Hernhut, is sinds den 9 dezer maand verdwenen: Gestalte 1 m., 75, zwart haar, wenkbrauwen en knevel, grijze oogen, rechtlijnige en breede neus, middelmatigen mond, ronde kin, bleek aangezicht. De 25-jarige. Frans Rotsaert, is sinds den 3 dezer maand verdwenen Gestalte 1 m., 53, blond haar en wenkbrauwen, hoog voorhoofd, blauwe oogen, gewone neus, middelmatige mond, ronde kin, eirond aangezicht. De 14-jarige Jozef Dacms, is 6inds den .6 dezer maand verdwenen: Gestalte l m., 55, gewoon voorhoofd, grijze oogen, langwerpi ge neus, middelmatige mond, ronde kin, bleek aangezicht. Wilt gij een goed rijwiel, ziot op de 4e bladzijde. Ónder een auto. Een wielrijder, Pieter S...., werd Donderdag morgend op den hoek der Zuidlaan en Spiegelstraat, omgeworpen door een auto-taxi. Hij werd erg gewond aan de knieën. Na in eene naburige apotheek de eerste zorgen ontvangen te hebben, kon hij huiswaarts keeren. Een dokter slachtoffer van een rijwiel ongeval. M. Nouille, 34 jaar, dokter, ge- vrouw Harley, uwe dienst in dit huis zal niet lastig zijn gij zult spoedig moeten be kennen, dat ons beschaafd leven, ofschoon niet geheel vrij van bezwaren, veel gelukki ger is, dun dat, wat gij tot dusverre in de woestijn geleid hebt. Do wilde zeden van uwe zwervende stammen zijn niet veel beter, dan die der wolven en vossen. Oramaïka stond op 't punt van te antwoor den een antwoord, in overeenstemming met dó denkbeelden van haar hart, zoude me vrouw Harley ongetwijfeld beleedigd heb ben. Maar zij oordeelde hotJjel'or te zwijgen, en William antwoordde voor haar Gij vergeet, moeder, dat de Indianen, vervolgd tot in hunne laatste schuilhoeken, de listigheid van den vos noodig hebben, en dat liet kwaad hetwelk men hun doet, hun als het u are recht geeft om wreed als wol ven te worden.» Gij hebt gelijk, mijn zoon, sprak me vrouw Harloy, die niet de minstejiedoeling had om iets onaangenaams te zeggen, toen zii eene gedachte uitdrukte, welke niemand betwisten kon. En zich op nieuw tot Ora maïka wendende, voegde zij er met zacht zinnigheid bij Gij hebt eene lange en moeilijke reis afgelegd, nietwaar, mijn kind n Mijne voelen, antwoordde het In diaansch meisje, zijn gewend aan de paden van het woud. Het hort vermoeit zich niet met over den berg te springen, noch de vo gel mot de lucht te doorklieven. Deze woorden werden uitgesproken op zulk eenen droevigen toon, dat al de aanwe zigen cr door g -troffen werden, als door eene treurmuziek. Nancio wilde wederom spreken, maar hare meesteres viel haar in de reden en verzocht haar, om aan de bui- hecht aan 't St-Pietersgasthais, deed Woens dag avond per tandem, eene wandeling met een kameraad. Op de Solboschlaan brak de stuurstang van het rijwiel. Dokier Nouille, die bestuurde, werd verscheidene meters ver geslingerd. Zijn kameraad bekwam geen let hel. Met slachtoffer weid opgenomen met erge «vonden aan het hoofd en dc armen; hij werd per auto-taxi naar het gasthuis vervoerd, waar de i'este zorgen hern onmiddellijk wer den toegediend. Dikwijls verbiedt de geneesheer de koffie. Nooit zal hij de Chieorée der Trappisten "Vineavt verbieden. ANDERLECHT. öm in 't gevang niet te moelun zitten. Een genaamde X...., 24 jaar oud, werd veroordeeld tot drie maand gevan genis voor drie diefstallen van koper ten na- deelc zijns patroons Hij werd zeer droef geestig en vluchtte zijne kameraden. Aan een hunner zegde hij Lrever den dood, dar. de schande der gevangenis Donderdag morgend vond men den onge lukkige verhangen op den zolder zijner wo ning. UKKEL. Geheimzinnige verdwijning. Eene meid, Hermancc 123 jaar oud, af komstig van Amuy, bij Hoei, was in dienst in een huis der Bcl-Airlei. Den i Juni vroeg zij een verlof om hare ouders te gaan bezoe ken te Amay. Zij ging heen doch kwam niet meer terug. Hare meesters schreven dan naar de ouders en vernamen dat dezen zelf niet wisten wat er van hunne dochter geworden was. De. policie houdt zich met deze zonder linge verdwijning hezig. ELSENE. Franschman aangehouden. De policie van Elsene heeft Donderdag mor gend zekeren J. Laangehouden, geboor tig van Parijs, 36 jaar, beticht van schrift- vervalsching. De regeering der Republiek had zijne uitlevering sedert verscheidene maanden gevraagd. In afwachting dat L over de grenzen gezet worde, werd hij in de gevangenis te Vorst opgesloten. LAKEN. Bestolen op den tram. M. Th. Rijckmans, likorist te Laken, nam plaats in een tram naar Jette. Toen hij aldaar aan de Gemeenteplaats uitstapte, stelde hij vast dat een gauwdief hem had ontlast van zijn gou den zakuurwerk met dito ketting. Diefstal. Kwaaddoeners zijn in de ka mers gedrongen der echtgenooten Jan Van den Branden, Fransmanstraat. In al de ver trekken werd alles doorzocht en overhoop geworpen. De dieven legden de hand óp eene som van 350 frank, eene verzameling juwee- len en kleodingstukken Antwerpen. Kind verdronken. Aan boord van het binnenschip Cleopalra liggende op nummer 38 van het Mexikodok, te Antwerpen, werd Woensdag avond het 11-jarig meisje Regina Van Raethoven ver mist. Onnaiddelijk begon men te dreggen en kort daarna werd het kind uit liet water ge haald. Men heeft vruchteloos gedurande ge- ruimen tijd de kunstmatige ademhaling toe gepast. Het lijkje is naar het doodenhuis der Korte"" Dijkstraat gebracht. Het kind was eene uur te voren aan wal gegaan om eene boodschap te cT&en. De Kindermoord. Het lijkje opge- vischt. Gisteren heeft men uit de vestin gen, nabij de Boomschepoort, het lijkje op gevist van het vermoorde kind. Hot wichtje was in een grauw papier gewikkeld. Het werd naar het doodenhuis der Korte Dijkstraat overgebracht, waar de wetsdok ters Van Bever on Van Deuren de lijkschou wing zullen doen. Het aanhoudingsmandaat der twee plichtigen is door de raadskamer bekrachtigd geworden. Bloedig gevecht op hel Schelleken. In het logementhuis 34, van het Schelleken, ontstond gisteren namiddag een bloedig ge- gevecht. Een dronkaard verbrijzelde er de ruilen en sloeg een logistgast, zekeren Schu- macker, dokwerker, mot een boksijzer op het hoofd. De gekwetste, die veel bloed ver loor, is in het Elisabethgasthuis opgenomen. De dader is door de policie aangehouden en ter beschikking van liet gerecht opge sloten. tendeur te gaan zien, wie de vreemdeling was, dien John huiswaarts geleidde. Bijna op hetzelfde oogenblik kwam John, de vertrouwde dienstbode van den heer Har ley, binnen, in de houding van iemand, die belangrijk nieuws heeft mede te deelen. Hij werd gevolgd door eenen Indiaan van eene groote gestalte, die eene soort van hertsle deren beurs in de hand hield. Zoo, zijt gij weder terug, John, zeide mijnheer Harley. Welnu, zal ik eenen weg wijzer en de noodige menschen voor mijne reis bekomen n Ja, mijnheer, en ik kwam tegelijkertijd op het fort, want men wilde juist eene bode naar den gouverneur zenden. Om welke reden lk zou u gaarne antwoorden, mijnheer, indien ik niet vreesde, mevrouw's teêrge- voeligheid te kwetsen, die zich nooit aan de zonderlinge gebruiken der nieuwe wereld zal kunnen gewennen. Mijnheer Harley verzocht zijne vrouw, zich eon oogenblik met Nancie te verwijde ren deze wilde Oramaïka medenemen, maar mijnheer Harley verzntte zich daarte gen en het Indiaansch meisje bleef in het vertrek. DERDE HOOFDSTUK. Het vertrek'. Gij weet, zeide John, zich tot zijnen meester wendende, dat men hier te lande de menschen de huid van het hoofd neemt, even als den baard in Engeland. [)e huid van het hoofd, riep mijnheer Harley uit hoe moet ik dat verslaan, John ik weet niet waar gij heen wilt. (Wordt yoortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2