Laatste Berichten KERMIS-FËËSTEN 1914. De ren^e van Frankrijk Godsdienstige Kronijfe Stadsnieuws Erg spoorwegongeluk te Mombeek-iiSj'leetielea. F® O UT KERMIS VAN 1914 Stad Aalst 20SKJNI 191# DE VOLKSSTEM De dievenbende. Nog eene aanhou ding. Donderdag morgend werd in ver band met de dievenbende, waarvan wij gis leren gosproken hebben, nog een derde kerel aangehouden, zekere B., bijgenaamd Jan Lawijd Deze woonde in de Provin- •iestraat, maar sinds do aanhouding zijner twee kameraden werd hij niet meer terug gezien. Hij werd in de Kroonsiraat te Bor- gerhout aangetroffen en aangehouden. Eene belangrijke getuigenis i9 ingekomen over de drie aangehoudenen. Deze werden verledene week in den omtrek van het gerechtshof per auto gezien en boden aan zekeren M., zilverwerk te koop aan. Men kwam echter niet met den prijs o.vereen. M. daarover ondervraagd, bekent wel met het drietal in gesprek te zijn geweest, doch van zilverwerk zou er geen sprake zijn geweest. Hot onderzoek wordt ieverig voortgezet. Belangrijke diefstal. Mevr Asselbergs, eene herbergierster, wonende St Jansplaats, 38, had werklieden in huia en had uit voorzichtigheid haar geld, 1500 fr. in een ijzeren koffertje geborgen en dit in den koolkelder verstopt. Dit gebeurde verle- dene week. Donderdag morgend bestatigde de vrouw dat het ijzeren koffertje met den inhoud toch verdwenen was. Hoevenen. Dramatische brand. Donderdag morhend, rond 5 ure, was de vrouw van den landbouwer Moes.in den stal aan 't werk, toen zij opeens bemerkte dat er- rook opsteeg uit het dak. Zij verwittigde in allerhaast haren echtge noot, dio de drie kinderen, die nog sliepen kon redden. Nauwelijks waren zij buiten oï de vlammen sloegen langs alle kanten uit het dak. De vrouw liep in huis ora nog wat geld te redden, toen het dak met groot gedruisch instortte en de ongelukkige vrouw werd on der de gloeiende puinen bedolven. Haar echtgenoot, niets dan zijnen moed raadplegend, drong in de vlammen en kon de vrouw nog levend van onder de puinen ha len. De ongelukkige was echter aan het aangezicht en over gansch het lichaam erg verbrand. Zij werd ter verzorging in allerijl bij eenen gebuur binnengedragen. Haar toe stand is hopeloos. De man bekwam ook erge brandwonden De geburen waren ondertusscben ter hulp gesneld, doch aan blusscben viel niet te den ken Huis en stalling met al wat zij bevatten werden ten gronde vernield. Do oorzaak van den brand is onbekend. Er bestaat gelukkiglijk verzekering. Gent. AanhoudeningDonderdag nacht vond do nachtwaker Jules Dobbelaere van dienst op de Lievekaai, twee jonge ten in een verhuiswagen slapen. Het zijn de genaarodon Berkêmans Jules, 18 jaar oud en Jan Vercauteren, 17 jaar. Beiien zullen naar een verbelei'ingshuis worden gestuurd Bij R. BLQNDIAU, 47, L. Zoutstr., Aafst. Daar wordt alles in het huis gemaakt, en men be- Uonrf er een portret dat niet verbleekt. Lokeren. Hofstede afgebrand. Vrij dag morgend, rond 8 ure, ontstond brand in de hofstede van Petrus Verschelde, op de wijk Staakte. Het vuur nam spoedig groote uitbreiding en weldra stond heel de hoeve met afhankelijkheden in laaie vlam. Men bad de grootste moeite om de omliggende huizen te vrijwaren. De beesten konden ge red worden, doch meubelen, landalm, enz, bleven in de vlammen. De schade is door verzekering gedekt. Assche. Erg automobielongclukv Donderdag avond, rond 7 ure, wilde een wielrijder op don Brusselschen steenweg een automobiel voorbijsteken. Hij werd echter gevat en ten gronde geslingerd, waar bij erg gelewetst bleef liggen De autogeleider had eene korte zwenking gemaakt, om den wielrijder te vermijden en jreed daardoor in eene gracht, waar de auto ■omkantelde. De chauffeur werd ook erg ge kwetst. Beide slachtoffers moesten onmiddelijk geneeskundige hulp hebben. De auto werd erg beschadigd. Ninove. Laffe daad. Donderdag morgend werd van uit den trein van 6 ure. lerugkeerende uit de Walen, een zware steen naar don barreelwachter Petrus Van den Haute, in de Geeraardsbergschestraat, geworpen; gelukkiglijk zonder hem te tref- feü. De steen vloog in de ruiten van bet buis De Torek Polydoor, welke eenigo meters van den barreel afstaat. Do policie heoft een onderzoek geopend. Geeraard sbergen. Et-ge vul.Woens dag namiddag was de metser Collyns, wo nende Molenstraat, bezig aan het opmaken eeuw sehouw van eon nieuw gebouwd buis in de Boiaemontstraat. De man mistrapte op eene plank en viel op het tweede verdiep. Ifij heeft eene ribbe gebroken en klaagt van inwendige pijnen. Lebbeke. Jonge niet deug. Een paar Brusselscbe contratersdeelen een dramatisch verhaal mede, dat te Brussel aan de policie zou gedaan zijn, door een 11-jarig knaapje, dat daar bedelend aangetroffen werd. Do kleine sprak van zieken vader, hon gerlijdende moeder, broerkens en zustertjes, odz. Hij zegde Gamiel V... te zijn, van Lebbeke. Uit het onderzoek is nu gebleken, dat de kleine zekere Camiel Vervaet is, van Lo keren, een gastje, die sinds eenigo dagen de ouderlijke woning heeft. Hij zit thans te Dendermonde, ter beschik king van zijn vader. Indien deze hem niet meer thuis veriangt, zal hij naar oen welda- iligheidsgeslicht overgebracht worden. Edolare. Wijndieven geknipt, Twee van mana^u wijn, die zij gestolen haddefi in de kelders vart 't kasteel. Drij kerels konden aangehouden worden; de anderen zijn ont snapt, maar gekend. 't zijn jonge kerels van 13-17-19-21 jaar oud. Hetis met een valschen sleutel dat zij in het kasteel gedrongen zijn. De manden wijn zijn aangeslagen. Het kasteel was onbowoond. Den Feestdag van het H. Hart is Vrijdag begunstigd geweest met een schoon, aange naam zomerweder. Ook hebben wij met vreugde bestatigd dat do dag bijna geleek aan een Zondag. Bij de Paters Capucienen, St. Job.heefl het gansch den dag uitstelling geweest van het H. Sacrament, en men komen zeggen, buitengowoon veol volk. Het strekt tot eer voor de wijk van Sl. Job aanpalende straten, do bovenkerk en de koor van de St. Martinuskerk. hebben wij moeten bewonderen,deze ware gansch volzet van dezen die tot de H. Tafel naderden. Heden avond om 8 ure in de kerk der Jezuïeten, Lof, Sermoen en Zang door het volk. PAROCHIE VAM DEM H. MARTIMUS. Patronage van den H. Aloysius, St-Joris- straat. Patronage van den H. Livinus. Drijsleutelstraat. ZONDAG toekomende 21 Juni, wordt in Sint-Martenskerk de Feest dag gevierd van den H. ALOYSIUS, be schermheilige der jonkheid. Morgends om kwaart voor 7 ure, Alge- meene Communie 's Namiddags om 4 ure, Plechtig Lof en Ser moen over den Heiligen Aloysius, door den E. II. Van Cromphaut, daarna Processie met het Beeld van den Heiligen. De 500 jongens der twee Patronagiën wor den verzocht er naartoe te komen en een flambeeuw te dragen in de Processie ter eere van het Heilig Sacrament. Allen dus op post J xi POSTDIENST. Bericht. Te beginnen van 28 Juni toekomende, zal het postbureel van Aalst-Midden (Nieuwstraat), op Zon- erltende Feestdagen, voor het publiek maar open blijven van 9 tot 10 u. CONCERT. Programma van het concert, te geven op Zondag 21 Juni 1914, om 11 1/2 ure, op don kiosk der Groote Markt, door het muziekkorps der Pupillen, onder het bestuur van M. R. Vanden Broucke 1. Le Président Wilson E. Novi 2. L'Echo des Bois J. Martin Solist M. J. Dugouy. 3. Caprice pour 2 Cornets Pillevestre Solisten MM. Van Santbergen en Hanotiau. 4. BijouFantaisio G. Tïion 5. Jdéal, Valse Deneufbourg ^4»-^ Schrikkelijk ongeluk. Vrijdag morgend. rond 5 ure, had de genaamde Grégoir Maria- Ludovica, oud 52 jaren, vrouw van Van der Donckt Frans-Xaveer, meestergast óp het fa briek Jelie, wonende alhier, Moorselbaam 149-7, haar petrolvuur doen branden. Plotse ling ontplofte de brandstof, en in een oog wenk was de vrouw door de vlammen om ringd en hadden hare kleederen vuur gevat. Zij riep om hulp en poogde de voordeur te openen, doch deze was gesloten en de gebu ren waren 'verplicht, langs achter, over den muur van den keer te klimmen, om de ohge lukkige te helpen. Vrouw Van der Donckt is ijsel ijk verbrand aan de beide handen. Dok ter Mertens verzorgde haar. 4. Moedige redding. Vrijdag morgend, rond 7 1/2 ure, viel, aan de Mosselkaai, het 5-jarig knaapje van den brugdraaier, Oscar Van Gaever. Het kind ware onvermijdelijk ver dronken, zonder de tusschenkomst van den schildersgast Jan De Cuyper, die aldaar ih den omtrek werkzaam was. Het was met le vensgevaar en ware doodsverachting dat de moedige jongeling in het water 6prong en het kind van eene gewisse dood redde. x Bijna verongelukt. In de Breedestraat stond Vrijdag middag de schildersgast B. Van Nuffel, van Herdersem, op eene hoogte van 7 metei's te werken. Eensklaps brak de ladder in twee stukken, doch Van Nuffel kon zich bliksemsnel aan de kornis van het huis vastgrijpen. Hij werd door de toeschouwers bijna onmiddellijk uit zijn neteligen toestand gered. Dat is een die mag van geluk spreken. x Wel gewerkt. De policie heeft verschei dene processen-verbaal opgesteld tegen de ouders van kleine kinderen, die zij dagelijks dwongen te bedelen. Zoo had eene van deze rouwen, wonende Koer Backaert, schaapjes van kinderen, nauwelijks 2 1/2 jaren oud, blootvoets op de straat gejaagd, om het me delijden der burgers op te wekken. Eene klep eener lokomoticf gesprongen. Sicker en machinist erg verbrand. Vrijdag rond den middag is te Hombeek- bij-Mechelen, eene klep eener lokomotief van den spoorweg Mechelen-Terneuzen gespron gen. Eene overgroote hoeveelheid kokend water en stoom ontsnapte en stoker en machinist werden erg verbrand. De stoker, een genaamde Staes, kon na ver zorging nog naar huis overgebracht worden, doch de machinist, zekere De Greef, was zoo •g verbrand, dat hij bij hoogdringendheid WIELRIJDEN Behalve de46 gegroepeerde renners welke de groole rijwielfabrieken zullen vertegen woordigen in do 12° ronde van Frankrijk, doch waarvan nog -slechts een achtlal gekend zijn, hebben do volgende afzonderlijken reeds hun inschrijving genomen 101. Albert Macon, Parijs 102. Camille Van Ma rek, Parijs 103. Bonino, Marseille 104. Henri Aiavoine, Versailles 105. Au gust Pierron, Parijs 106. Eugène Henin- gor, Genèva 107. M iisel Porrièro, Gene ve 108. Charles Rabuisson, Chalais 109. Maurits Leliaert, Ruddervoorde 110 Louis Alpini, Nico. 111. Camille Malhieu, Béziers 112. Ce- lidonio Morini, Genève 113. Cli. Dumont, La Cliaux-de-Fonds 114. Marcel Rottie, Parijs; 115. A/Ghiarena, Malakoff116. Alcico Rivière, Granville 117. Georges An- tonesco, Parijs 118. G. Lips, La Vurenne- Saint-Hilaire 119. René Dourdon, Parijs 120. H. Pépin, Bordeaux. 121. André Coulte, Argenteuil; 122. Pier re Sibat, Poissy-sur-Seine 123. Emile Guy- on, Genèvo 124. Deloffro, Le Caleau; 125. Ali Nefl'alli, Lovannis; 126. Paul Nolerman, plateau d'Avron iZl. Augusto Garnier, Pa vilions sous-Bois 128. Lucien Meunier, Plant-de-Champjikrly129. Joanny Panel, St-Elienne. De ronde van Frankrijk zal op 28® Juni aanstaande beginnen. Velodroom van Gentbrugge Zondag 21 Juni, worden belangwekkende koersen gereden achter tandems, lusschen don oud-wereldkampioen Edmond Ja quel in en den sympathieken renner Leon Buysse twee reeksen van 15 en 25 kim. en eenen achtervolgingsmatoh achter tandems. De vol gende paren tandems zullen dienst doen Verhoeven gebroeders; Block-Yzendyck Barendse-X Poppe-Van Oerle; Panneniier- Longdot Roelens-Calulle Salinon-Buyl Michiels-Deleu om,. Zij zullen ook de tan- demkoerson betwisten, die do laatste maal zoo belangwekkend waren, alsook eenèn handicap, evenals snel- en afvallingskoersen per rijwiel. Begin om 3 ure ure slipt. Gentsche Velodroom Brugsche steenweg) Zooals wij bei reeds melden zullen er oj Zondag 28 Juni aanslaande schoono koersen voor beroepsrenners in de velodroom be iwist worden. Onder de ingeschreven ren nera vindon wij Slol, Leon Buysse, Pièr Vandeveldo, Persy nRt-né Anno, Alfons Bruteyn, Arthur fylaortens, Cesar De Baeis Julien Vandenbroucke, Jules D'Hossche, Pol Verslraelo, Jor. Vyncke en Constant De Buck. Ziehier get programma I. Koers vitesse, tusschen Juios D'Hossche en Slol. II. Koers 2 matchen poursuile en Austra lische koers. III. Koers 2 ufen per ploeg. Binst de koers aankomst d*r Groote Prijs Cycle Romuin Gent-Oostende-Gent. Prijzen 0,50 0,75 1.00 2.00 franken. 4f BOLLEN Prijskamp door de stekken Naar twee schoon inlandsche hespen, oj Zondag 21 Juni 1914, bij de W® Meert, In Roubaix Moorselscho baan, Aalst. -V PER TELEFOON Caiülaux vervolgd wegens kiesbedrog. I» de Fransche Kamer ia eene vraag toegekomen, om M. Caillaux te mogen vervolgen, wegens inbreuk op de wet van 31 Maart 1914, betrekkelijk de kiesomkooperijen. De toestand in Albanië. Een Albaneesche prins wacht le Alessio met 1200 Myrdieten het gunstig oogenblik af, om prins von Wied tor hulp te snellen. Uit Rome wordt geseind, dat do Myrdieten te Purazzo aangevoerd zijn door twee Albaneesche bisschoppen, hetgeen grootelijks den H. Stoel mishaagt, daar zulks nieuwe internationale verwikkelingen zou kunnen veroorzaken.. De opfoamconferencie. Uit Den Haag wordt gemeld, dat de internationile conventie van den opiumverkoop zal in voege gebracht worden, zoodra de aangesloten staten zullen geteekend hebben. Een wielrijder onder een tram te Brussel. Vrijdag rond den middag, werd Ferdinand Paslenachel van St-Gillis, dio per rijwiel langs de Zuidlaan reed, door een tram omgeworpen en vrecselijk verwond. Het slachtoffer is naar het gasthuis overgebracht. Eene paniek in eene koolmijn te Luik. Vrijdag morgend werd te Luik het gerucht verspreid dat brand ontstaan was in den put St Margriet. Eene over- talrijke menigte snelde naar den put, wierp het hekken om, en drong op de carrés Er had enkel eene ontploffing plaats gehad, waarbij een mijnwerker erg verbrand werd. De andere mijnwerkers hadden verschrikt de vlucht genomen en waren opgestegen. Het werk is reeds hernomen. De toestand van het slachtoffer is geruststellend. STAD BRUSSEL MEDEDEELINGEN LEDE Zondag 12 Juli. om 4 ure. in de feestzaal van het Christen,aamsch Verbond, voor dracht door S. P. Stracke. Liederavond door Pol. Speeckaert. naar het gasthuis van Mechelen moest ge- g©ndarmen waren Woensdag nacht op ronde I voerd worden. n de gemeente Edelare. Aan het kasteel Beide slachtoffers zijn rond de 30 jaar oud„ ""'lik0"{5*^ Cn vad» Van ,amiIie' Zli WOnen Barometer "e. ontmoelten zi) zeven kerels, dragers St-Nikolaaa, i Markt vast 1 MARKTPRIJZEN Afitot. Hopmarkt, 19 juni. Markt kalm prijzen in afslag beschikbaar, fr. 105; nieuw gewas, fr. 70.00. AnderSecht.—wekelijksche Markt Kalveren 1397. prijs pci kilo op voet fr. 1,15 a 1,85. Bru®seL—wekefijksche markt, kalveren 163, fr. 1,10 a 1,40. Gent Veemarkt van vrijdag getal te koop geste We dieren: Vettu koeieu 8; Melkkoeien 1; Groote ossen 0; Jonge ossen -t, Vaarzen 6; Stieren 9. Varkens 394 Kalveren 223, Ma gere beesten 147; Schapen 0, Geiten 0, Viggens 830. De goede stalbeesteh golden van 1,65 tot 1,90. De kalveren van fr. 8,20 tot 2,50 per kilo, slacht vleesch. -Ir»' De schapen van fr. 1,80 tot 2,00 per kilo, ge slacht vlee6ch. De varkens van 7Q. tot 100-kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,95 tot fr. 1,05, volgens kwaliteit. Audenaarde w.marktAardappelen 32,50. boter 2,63. eieren 2,31. viggens 35. konijnen 3,00. GeeraarscSbergen 19 juni Tarwe de 100 kilos 19,50 Masteluin 18,00; haver 19,00; Rogge 17,50; boonen 22,00 Aardappelen IC,00 lijnzaad 34,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,60 2,8u eieren per 25, fr. 2.50 ruw vlas 0.94. ANTWERPEN, 18 Juni. Granen.— Tarwe: Redwinter II 20 7/8 a 0|0. Kansas 21 21 1/4 21 3/8. Australië 215/8. Rusland aan 191/4 a 20 3/4. Donao, 20 a 20 3/4.Bourgas,20 1/4 a 2u 5/8 Silistrie 19 7/8. Markt standh. Rogge vast. Inland aan 16 3/4 a 171/4;vreem de 16 0/0 a 17 3/4. Garst vast. Inl. wintergarst 17 0/0 a 18; Cali- fomie 18 0/0; Voedergaret 15 3/4 a 16 1/4 Can. Angora Moldavië 161/4 a 16,75. Haver vast. Inland. 19,50 a 20,25 Vreemde aan 18 1/4 a 20,25 Maïs standi). Plata gele 15 a 15 5/0. Nieuwe op lev. 13.50. Ciiu/uantiiio 16,25 a 18 3/4 Natal witte 16,50.Donau 14 1/4 a!4 1/2. Tarwebloem, voor de bakkerij fr. 26 1/2 handel bloem 25,50 Tarwezemelen, dikke, vast, fr. 13,50 a 00. Lijnkoeken. Beschikbare 20 vlottend Zaterdag. 18 Juli. Te 201/2 ure: Opening der foor, Zuidlaan. Te 21 uur Groote Licht-lqptoe. Zondag 19 Juli. Te 9 uur Internationale Prijsvluclit voor reisduiven, ingericht door 'de maatschappij Le Laurier Te 9 1/2 unr Op de Bartelemylaan, vertrek van den OmmegangGroote stoet der maat schappijen van schutters en volksspelen. Te 10 1/2 uur: Groote Markt. Ontvangst der maatschappijen van den Ommegang, door het College van B urgemeester en Schepenen. Te 11 uur: Tén Stadhuize, Trouwzaal: Uit reiking der eereteekens-belooningen aan de sta^s werklieden. Te 13 1/2 uur Slachthuislaan. Groot Eere- kampioenschap, ingericht door de Koninklijke Balspelmaatschappij LaPaume Te 14 uur Ten Stadhuize, Militiezaal: Prijs- uitdecling aan de overwinnaars 'der prijskam pen met het krijgswapen, ingericht door de maatschappijen Les Carabinicrs Réunis en Les Franc-Tireurs Br'uxellois Te 15 uur Aan den Marley INTERNATIO NALE ROEI WEDSTRIJDEN, ingericht dooi den - Cércle des Régates met de medewerking der maatschappij L'Union Nautiquo en den Royal Sport Nautique (lc dag). Te 18 uur: In den Vlaamsclien Schouwburg: Vlaamsche looneelvertöoning, ingericht door de maatschappij De Morgendstar (Kostelooze ingang). Te 19 1/2 uur In den. Warandschouwburg Fransche looneelvertooning, ingericht door de Koninklijke maatschappij Union Dramatique et Philanthropique (Kostelooze ingang). Te 20 1/2 uur Volksbals op de volgende plaat sen Sinte-Kathelyneplaats, - Vlaamscbepoort,- Ninoveplaats, - Oud Koornhuis, - Kapelleplaats en Warandemarkt. Te 20 1/2 uur Concerten, Archimèdestraat en Brabangonnelaan. Te 20 1/2 uur: Verlichting der Groote Markt en Bcngaalsch vuur op den Stadhuistoren. Te 20 1/2 uur Groote Markt. Buitengewoon Concert,door de harmonie der Huizen - Delhaize Gebroeders en C'e Maandag 20 Juli. Te 14 1/2 uur Groote Za vel. Groot Eer ehatnpio ens chap, ingericht door de Koninklijke Maatschapp j van het balspel met de zift. Te 15 uur Aan den Marley INTERNATIO NALE ROEI WEDSTRIJDEN, ingericht door den - Ccrcledes Régates (2° dag). Te 15 uur Sinic-Katelijneplaats Opening van den Internationalen Accordeonist en-prijs kamp. Te 20 1/2 uur MILITAIRE CONCERTEN Op de Muntplaats Boor het muziek van het Sc Linieregiment. Op de Groote MarktBoor het muziek der Grenadiers. Op dc Sinte-Ka'helijneplaats Boor het mu ziek van het 0Linicregiment. Op de Kapelleplaats Boor de tnuziek van het 1* regiment Kar"biniers. Op de Brouckèreplaats Boor de muziek van het 2regiment Karabiniers. Gezien en goedgekeurd door het Schepencollege: Brussel, den 20 Mei i914 Van wege 't C-olleg" DE SECRETARIS HET COLLEGE, M. Vauthier. Adolphe Max. WEERKUNDIGE WAARNEMING van IV!. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 19 juni. 16 ure: 763-5 1 Thermometer 20 5 Wind noord-oost Vooruit* goed weer Het College van Burgemeester en Schepenen kondigt de volgende feestelijkheden aan Zondag 5 Juli, te il 1/2 .uren, op de Grooto Markt, Concert door de Koninklijke Harmo nie Al Groeiend Bloeiend In den namiddag, op de Esplanade, Opstijging van eenen Luchtballon, geleid door M. J. Dumortier cn Concert door de Fanfaren De Jonge Aalste- naars 's Avonds, te 9 uren, Electrische Verlichting der Groote Markt en Con cert door het Muziekkorps van de Stedelijke Brandweer. Maandag 6 Juli, te 11 uren,in de feestzaal van het Stadhuis, Prijsdeeling aan de leerlin gen der Academie van èchoone Kun- slen- Inhuldiging van het Muzeum da- Plaas- terbeelden. In den namiddag. Krijgsfeest En de Pu pillenschool van het Leger. Oefeningen door het Stedelijk Pompierskorps. Dijnsdag 7 Juli, 's voormiddags, op de Hout markt, Kaatsspel met den dikken bal en in den Velodroom, Gcntschensteenweg, Groote Koers voor beroepsrenners Stol, Van Lerberghe, D'Hossche, M. Debaets, Móchant.Van Isterdael, enz.. 's Avonds, te 7 uren, Concert, Vcfksfeest, Verlichting en Danspartij, in den Hof van hel lokaal der Koninklijke Harmonie,Niéuw- straat. Woensdag 8 Juli, 's namiddags, op de Espla nade, Belangrijke Prijskamp in hel kaatsspel. 's Avonds, te 9 uren, op de Keizerlijke Plaats, Concert door dc lanfaren der Pupillenschool van het Leger. Donderdag 9 Juli, te 9 uren 's avonds, op de Keizerlijke Plaats, Concert door de Konink lijke Harmonie - Al Groeiend Bloeiend Zaterdag 11'Juli, in den voormiddag, op de Esplanade, Paardenmarkt en Prijskamp voor voortteelende paarden van zwaar inlaudsch trekras. Zondag 12 Juli, Viering van den Gulden-Spo renslag. Te 11 1/2 uren, op de Groote Markt, Concert door dc Fanfaren der Pupillenschool van het Leger. 's Namiddags to 5 1/2 uren,op dc Groote Markt uitvoering van, de Artevel^e-Cantate, van Gevaert en van Volksliederen, Feest in ta richten door de Koninklijke Rederijkkamer Be Catharinisten Groot gemengd koor. Volledig symphonisch orkerst. Leiding van M. G. Pape, bestuurder der Muziekschool. 's Avonds te 9 uren. E?ectrSsc5:e Verlich ting der Groote lffar:<t en Concert door de Fanfaren Willen is Kunnen Zondag 19 Juli, 's voormiddags, op de Hout markt, Tentoonstelling-prijskamp van Hoornvee en Zwijnen, in te richten d<>or het Landbouwcomice. Te 11 1/2 uren, Con cert door de Koninklijke Barmonie Al Groeiend Bloeiend. Namiddags, te 5 1/2 uren, op de Groote Markt, prechtig Concert door de K<n nh- UJhc Fanfaren Slnt-Martmus, van Hal, onder de leiding van M. J. Strauwen, leeraarin het Koninklijk Conservatorium van Brussel, 95 uit voerders. Te 10 uren 's avonds, op bet Statieplein, luis terrijk vuurwerk,af te steken door M.Boou, van Zele. Tentoonstelling van Schilderijen^ Beeldhouwwerk en Toegepaste Kunst, in te richten door den Aalsterschen Kunstkring in de lokalen der Academie, achter de St.-Mar- lensberk. Open den 5, 6, 7, 9,12, 13, 19 en 20 Juli, te 10 uren. Ingang kosteloos. Het Stelelijk Museum, Oud Stadhuis, kan bezichtigd worden op al dc Kermisdagen, van 10 tot 13 en van 16 tot 19 uren. Aelst, den 18 Mei 1914. Be Secretaris, Be Burgemeester «n Schepenen, Oscar Rhyntens. M.-L. Gueeraerdts. Schouwburgen.Brussel Zomerpaleis. Af wisselend spektakel. Oud Brussel. Afwisselend spèctakel. CENTRAL CINEMA Lange Ridderstraat Aalst Programma van 13 tot 18 Juni-. 1. Het duivelsch poeder, Blijspel. JÊ. AARDBEVING, Drama io 3 deelen. 3. Eclair Journal. Laatste nieuws. 4. Anne de Boleyn, Historisch drama in 3 deelen. 6. Aithème Dupin tegen PolycarpusBijspel in 2 deelen.

De Volksstem | 1914 | | pagina 3