Vereenioda Staten en fvlexioo De Alfeanoesclie kwestie InternatiGnale disvsn geknipt Orstim. s:st DE MAAGD DER WOESTIJN EENE MIJNRAMP IN CANDA Nieu wsberichten BE KEMPENAAR do goedkoopste 2 maatschappij ecne afvaardiging van liaar persJiiecl. Men is tofr ecne regeling van het geschil gekomen. RUSLAND öe koning van Saksen te Tsas koé-Sélo. De koning van Sa'.:;en is Vnjdag namiddag to Tsar kot- Sé! o aangekomen. De cxaav heeft lieni.ap gansch vriendschappelijke wijze ont vangen. De groot-hertcg Mikolaas, de andere groot-hertogen, de nvnisiers van buitenlaml- tche zaken en mui're waren Tegenwoordig alsmede het gevolg van den czaar, de gezant van Duitschla id en het persoheel van hei ge- aarnschap. Oh ;zaar van Rusland vergezelde zijn gast in open rijtuig naar het Alexander-paleis wua de koning een bezoek bracht aan de «zacni. De koning, altijd vergezeld van czaar Kikoloas. begaf zich vervolgens naar het groot galeis waar nerh vertrekken zijn voor inhouden. 's A-onds v/erd een galacetmaal opgediend. Er weiden zeer gulle heildronken gewisseld, -v Een militaire vlieger gedood. De mili taire vlieger Sejetens is op het vliegplein te Jetscliina neergeploft en bleel op den slag - dood. TURKIJE Gevecht tusschen Griéken en Muzulmannen in Klein-Azië. Men bericht uit Constanti- nopel dat bloedige gevechten hebben plaats gehad tusschen Grieken en Turken in de om streken van Brousse. Uitdooving der lichttorens. Eene depe- che uit Smyrna meldt dat de vuurtorens der kust uitgedoofd zijn. Twee klassen reservis ten zijn insgelijks onder de wapens geroe pen. De toegang tot de golf is opnieuw toege laten. Handelsonderhandelingen met Bulgarië. De onderhandelingen geopend met het -oog op het sluiten van een Turksch-Bulgaarsch feandelstraktaat en die sedert lang afgebro ken waren, zijn Donderdag morgend herno men tusschen Djavid-bey, minister van finan- •en van Turkije, en M. Tontcheff, minister van Bulgarië te Constantinopel. ITALIË Scheepsbeweging. De - Giornale d'Ita- ka bericht de aankomst te Gaeta van drie kruisers, drie torpedobooten en acht torpedo- weerders. Andere Italiaansche schepen zullen ook weldra volgen. Luidens de Tribuna zijn te Brindisi de zeevaart-af deeling aangevoerd door den ad miraal Cagni, het eskader van den hertog der Abruzzen en den draednought Leonardo di Tinei samengetrokken. OOSTENRIJK-HONCARIE Een bankier aangehouden. De bankier Gustave Schober is te Weenen aangehouden onder beschuldiging van aanzienlijke ver duisteringen. Schober heeft bekend" zich voor eigen gebruik 560.000 kronen, bedrag der stor tingen zijner klanten, toegeëigend te hebben. Hij verklaarde dat zijn passief drie millioen kronen bedraagt. ANTILLEN. De blokkade van St-Domiitgo verkracht door een Duitsoh schip. Men meldt dat dc blokkade van Puerto Plata is verkracht ge worden door den Duitschen kruiser Stras burg s. Deze kruiser zou het binnenloopen van een handelsschip, de Mecklembürg In de haven hebben beschermd, dat zijne la ding kon inschepen en niettegenstaande de blokkkade de haven verliet. De troepen van dan Prins warden aangevoerd door Oostenrijksche officieren Men bericht uit Durazzo aan de Mcssagero» Van Rome, dat een Ooslenri.iksch onderdaan is gekwetst geworden Donderdag door een kanon dat hij bediende. Een Oostenrijksche officier in uniform hoeft den ganschen dag fint hevel gevoerd over een artilleriestuk geplaatst aan do brug. Drie andere Oosten rijksche officieren insgelijks in uniform heli- ben aan de Malissorentroepen bevolen post te vallen buiten de loopgrachten. Het bevel over de krygsoperatiën is dus aan Oostenrijksche officieren opgedragen. 3® VERVOLG. In dien tusschen lijd maakto de Indiaan, als om de uitlegging, die John geven zou, gemakkelijker le maken, het koordje van zijne beurs los, en haalde een stuk gedroogde buid daaruit, waarop nog eeni-e vlokken haar zichtbaar waren. Hel gelaat van den wilden schitterde door de uitdrukking van eene woeste zegepraal hij beschouwde zijn •egeteeken met eenen afschuwelijken grim lach en schudde het voor do oogen van mijn heer Ilarley, terwijl hij zijne gebaren deed vergezeld gaan met kreten, die niemand kon verslaan, maar die eene woeste wreedheid ademden. Waarom hebt gij dien ellendeling hier gebracht zeide mijnheer Harley tegen zijnen knecht, met eene uitdrukking van toorn en verachting. Ik heb sleohts de hevelen van den be- velhobber Thomson gevolgd. Ongetwijfeld is belgeen gij hier ziet, oen gruwel in liet oog van oen christen maar de Indiaan moei deze huid naar Boston brengen, om zijne be looning te halen. i» En welke belooning, John Die welke voor de huid van een van de voornaamste hoofden der Pequods is uitge loofd. Toen John deze woorden sprali, liet Oramaïka eenen ijseliiken kreet hooien bet was alsof een dolk haar het hart door boorde. Zij vloog op den wilde aan, en de band vattende, waarin hij zijn hatelijk zege- teeken hield, riep zij met eene door wanhoop gesmoorde stem O mijn vader Carambo De troepen van Prins ven Vlied hebben 409 man verloren. Men schat iiet getal öooden op 400 van den kant van den verdedigor. De rebellen hebbeu echter ook vele dooden. Nieuwe Lichtsignalen. Men heeft Donderdag avond opnieuw eene wisseling waargenomen van lichtsignalen tusschen Durazzo en Rosburt. Dc kalmte heerscht te Durazzo. Do dag van Vrijdag is in kalmte verstreken. De Fransche kruiser - Edgard Quinetis iu den namiddag te Durazzo aangekomen. Men zal zich herinneren, dat eenige weken geleden, in den kelder van den juweelier Du- ray, Beursstraat, te Brussel, een jonge Ita liaan, Beneditti genaamd, gevonden werd. De kerel verklaarde daar gekomen te zijn om te rusten, doch 't scheep veeleer orn te werken u, want in zijn bezit had hij een valies, dat een hoogst volmaakt gereedschap bevatte, om muren en sterke brandkoffers te doorboren. De policie opende een onderzoek, daar men vermoedde dat de kerel medeplich tigen moest gehad hebben. Weldra- vernam men, dat Beneditti, in de Keizerstraat eene kamer had bewoond, met zekeren Pieter Bedi ook een Italiaan, Deze v^as verdwenen, toen hij zag dat Beneditti niet terugkeerde van zijn werkje in de Beursstraat. Bedi begreep dat zijn vriend moest geknipt zijn en besloot er uit te muizen. Hij trok naar Duitscliland, doch men volgde er zijn spoor en de kerel trok naar Italië. Hij is thans te Milaan aangehouden. In zijn bezit vond men eene som van 8.000 frank. Eene huiszoeking op zijne kamer, leidde tot de ontdekking eener valies, welke al dezelfde toestellen bevatte als de valies van Beneditti. Het Zwitsersch gerecht vraagt ook de uitle vering der twee kerels, daar zij verdacht wor den, ook aldaar verscheidene juwéelenwin- kels geplunderd te hebben. Honderden dooden. In de koolmijnen van Hill Crest.nabij Ernye (Engelsch Colombia) heeft eeue grauwvuur- ontploffing plaats gehad. Op de zes honderd mijnwerkers die afge daald waren, heeft men er 200 gered. Alle hoon om de ander'en te redden is opgegeven. Eene reddersploeg heeft reeds 65 lijken bovengebracht.. Bijzondere treinen zijn naar Calgary gezonden. Men gelooft dat nog 325 mijnwerkers be graven zijn. Eene depeche, toegekomen op de bureelen van de Canadian Pacific zegt. dar.de vlammen uit de putten opslaan en een dikke rook langs de schachten ontsnapt. De verzoening Villa Caira-za Een telegram uit El Paso bericht dat gene raal Carranza de agenten van generaal Villa in die stad medegedeeld beeft dat de moeilijk heden tusschen generaal Villa en hem ont staan, nu geregeld waren. Generaal Carranze laat aan villa toe zijn marset) tegen Mexiko te bevorderen, zonder rekening te houden van de benoeming van den generaal Natera aan wie eene nieuwe invloedszone is toegevallen. Te Niagarra-Falls De afgevaardigden Ier conferencie ran Niagarra-Falls, op dit punt door de» Veree- nigde-Staten goedgekeurd, hebben eene ver klaring uitgegeven als antwoord op de be knibbelingen door ile afgevaardigden van generaal Huerta over het plan d r Vereenigde Staten gedaan, die in Mexiko e«n voorloopig gouvernement zouden oprichten wiens presi dent zoude gekozen worden tusschen de op standelingen hoofden. Dit dokument zegt dat het eenfge middel om een einde te stellen aan het bloedvergieten in Mexiko is een voorzitter te benoemen onder de rebellen gelijk do Vereenigde-Staten het altijd voorgesteld hebben. 9 Geef haar in 's Hemels naam, geef haar wat zij vraagt, riep William, zich op den wilde werpende, uit, terwijl hij zelfs het bijzijn van zijnen vader vergat zooveel me delijden gevoelde hij voor Oramaïka's ram pen. Zacht wat zaoht wat 1 mijnheer Wil liam. sprak John, dat is niet de huid van den schedel van Gorambo het is die van zijnen vriend, dien men gevat hoeft in het woud, waarin hij zich schuil hield, n Oramaïka had de hand van don wilden losgelaten. Zoodra zij genoeg bekomen was om weder to kunnen spreken, sprak zij tot hem in hare moedertaal. 9 Mijn vader mijn vader 1... leeft hij nog? 9 Ja, 9 antwoordde de Indiaan in dezelfde taal 9 hij bewoont den wigwam van het hoofd der Mohawks. Oramaïka zweeg een oogenblik en fronste de wenkbrauwen, als overlegde zij iets bij zich zelve. Vervolgens ontdeed zij zich van een van hare armbanden, en dien aan den Indiaan Ier hand stellende, zeide zij hem 9 Bij de hoop. welke gij koestert, om op uwe jachten wild te ontmoet en,- om de zon op uwen wigwam te zien schijnen, en om in de ure des doods de tegenwoordigheid van den Grootcn Geest le genieten, beveelt Oramaïka u. om dit pand aan baren vader to brengen zeg hem, dat zijne kinderen slaven zijn in de woning van zijne vijanden... Hier aarzeld-zij, en eerst na een oogen blik zw ij gen s, kon zij verbolgen 9 Maar aan wien schenk ik mijn vertrou wen aan den moordenaar van den vriend mijns vader aan d genen, die zich beroemt hem hot leven to h--bh- n henomen 9 Vrees niets, antwoordde do Indiaan, DE VOLKSSTEM AUREUM SJLENTIUM, zegt de wijze. Is spreken 6oms niet beier? De verbeteringen der scheikunde doen al- to veel vergeten dat het laatste woord nochtans blijft aan ile plantgewassen, voortbrengselen van de na tuur. Hunne geneeskundige weerde, vroeger gewaardeerd door diegenen die de weten schap der eenvoudigen kennen, tlians beves tigd door de Chamberland's en de Koch's, spruit voort uit hunne weldoende bederfwe rende eigenschappendeze plantgewassen, onder den vorm van wezenlijke oliën, zijn de voornaamste grondslagen van het Tan- denwater van Doctor Pierre. BRUSSEL. Echtelijk drama. Sinds lang heerschte de beste verstandhouding niet meer in het gezin van:(l4, echtgenooten S wonende Klimekstraat, Brussel. Vrouw S.... vernam dat haar man kennis had met eene andere vrouw, die hij geregeld ging bezoeken in haar huis op de Kaas markt. Vernomen hebbende, dat de wispeltu rige echtgenoot zich daar nogmaals Donder dag avond hèvond, ging trouw 'S.... er heen. Zij klopte aan en hét wa^. juist haar echtge noot die kwam openen.^,.,, Zoóals men wel denkeu kan, was de ge- dachtenwisseling niet al te vriendelijk Plots haalde vrouw S... een zakmes te voor schijn en plofte het tot aa'ii den hecht in den rug van haren echtgenoot. De man riep om hulp en een agent, die juist voorbijging, kón de woedende vrouw ontwapenen en naar het noliciekantoor bren gen. Na proces-verbaal werd zij voorloopig in vrijheid gelaten. De wonde van den echtge noot is zeer ernstig. De nian moest in het gasthuis verzorgd worden! Eh, Paul, ge hebt zulke schoone hor logekelen Wilt ge er ook eene hebben en daarbij kosteloos, gratis, voor niet Wel zie eens op dec;4fl® bladzijde, naar het uurwerk. e Kind overreden. Vrijdag avond werd het 12-jarig knaapje Hönssens Karei, wonen de Broeckstraat, in de TrSpstraat omgewor pen door eene kar, waarvan de wielen over zijn lichaam rolden. Het kind werd zeer ge vaarlijk gewond aan liet'ïioofd en de borst. Men bracht het slachtoffer in bedenkelijken toestand naar het St-Pietersgasthuis. Vrouwenhaat. Tweö buurvrouwen uit het Leopoldbeiuik, haattenelkander sedert lang. Gister avond geraakten zij aan 't vech ten. De eene nam een ketel en bracht er hare 'vijandin een geweldigen'1 Slag- mee toe op het hoofd. Het slachtoffer zèöè neer, vreeselijk 'gekwetst en veel bloed verliezend. De gekwetste werd naar het St-Pietersgast- :Jhuis overgebracht. De dokters vreezen voor /eene schedelbreuk. De poljcie der 3° afdee- ding heeft een onderzoek ingesteld. Wilt gij een goed rijwiel, ziet op de 4e bladzijde. Brand in een schip. Vrijdag morgend stelde kapitein Westerlipck, van Rupelmon- jde, vast, dat brand was «uitstaan in de kiel van zijn schip Ringro.se II gemeerd Boot- ij eskaai, te Brussel. De pompiers snelden op het eerste noodsein ter plaats en konden het vuur spoedig blusschen. De schade is gering en de oorzaak onbekend. Moordpoging. Eeiï genaamde Gustaaf 'Claes, 32 jaar oud, gehuwd en vader van fa milie, heeft Vrijdag avoiid, in een koffiehuis der Trierstraat drie revolverschoten gelost op eene buurvrouw, de. echtgenoote D Al jaar oud. Vrouw D.,.. is zeer gevaarlijk getroffen. De moordenaar nam de vlucht, doch kon eenige uren later door de policie van St-Joost-ten-Noode darigehouden worden. De dader is geboortig van Lebbeke. Verdwijningen. 'Dè 18-jarige Helena Soffie, is sedert den 3 déier maand verdwe nen Gestalte lm52, klaérkastanjebruin haar en wenkbrauwen, laag voorhoofd, blauwe oogen, middelmatige neus en mond, ronde kin, eirond aangezicht. Bijzonder kenteeken: litteeken aan deA neus. terwijl hij de huid in zijne b^urs plaatste, 9 uwe begeer le zal vervuld worden, llij, van wien ik hrer eenige overblijfselen heb, was gelijk een vreemde boom in het hart van onze wonden maar zijne wortels hadden zich diep geschoten zijne trotscho kruin verhief zich boven do hoogste takken en scheen ons onder zijne schaduw te willen verstikken ik heb hem gevold. Ik kan niet terugkeeren tot ue mijnen, want ik zou moe ten vreezen, dat zij Jsijndtt dood op mij zouden wreken maar stel u gerustOramaïka, uwe opdracht zal getrouwe vervuld worden. Mijnheer Harley Sloeg dit gesprek, welks inhoud hem onbekend bleef met ongerust heid en ontevredenheid gade hij maakte er een einde aan, door zijnen zoon le bevelen» Oramaïka naar eene andere kamer le bren gen. Vervolgens liet hij den Indiaan ver trekken, terwijl hij het bitter betreurde, dat zijne broeders, op grond jjener schandelijke staatkunde, den eersten plicht van het Chris tendom miskenden. Op den avond van dienzelfden dag kwam Manoko, Oramaïka's-broeder. Tranen ont vloeiden aan d» oogen van hel meisje, toen zij hem aantrof bij den ingang van het huis en zij nam hem terstond ter zijde, om met hem te spreken. Mevrouw Harley. die al hunne bewegingen gadesloeg, w.*rd door een zeker voorgevoel bevangen schrikwekken de denkbeelden vervulden haren geest, en zij ging dezelve haren man modedeolen. Mijnheer Harley trachtte deze weg te pra ten, maar dit gelukte hem niet. Zijne vrouw sloot zich mei de kinderen in hare kamer op en William ble-f alleon bij zijnen vader, die he:n vervolgens uilzond, om Manoko te ha len, wiens inborst hij wildo doorgronden. De jonge wildo antwoordde slechts met De 17-jarige Elisabeth Olyslaegers, is se dert den 5 dezer maand verdwenen Gestuite lm6G, donker kastanjebruin baai en wenkbrauwen, hoog voorhoofd, bruine oogen, lange neus, middelmatige mond. ron de kin en aangezicht. Men heeft aan dc policie de verdwijning doen kennen, van M. Edward-Jan Allen, ge boren te Parijs, in 1863 ,en wonend in de Stroostraat, te Brussel. Engelschmar» bestolen. Een Engelsch- man, sir Reginald li..., afkomstig van Chaban Surrey, was naar België op plezierreis ge komen. Toen ny Donderdag avond in dc Noordstatie te Brussel aankwam, steldehij vast dat men hem, tijdens de leis van Oost ende tot Brussel, zijn brieventesch met 320 fr. ontstolen had. Een onderzoek is inge steld. Do vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij ge bruikt altijd de uitmuntende Chicorei der Trappisten Vin cart. ST-JOOST-TEN-NOODE. Do drank. Een Brusselaar, zekere Jdie wat te diep in' 't glas gekeken bad, kwam 'Donderdag avond in eene berberg-der Vooruitgangstraat en gedroeg er zich heel onbetamelijk. De herbergier verzocht hem rustig te blijven of heen te gaan. Dit beviel den dronkaard niet, die eene heele reeks glazen van eene tafel wierp. De herbergier en eenige verbruikers wilden hem bij den kraag vatten, doch hij ging zoo wild en woest te werk, dat dc poli cie moest ontboden worden. De zatterik werd in den amigo opgesloten en de policie stelde .proces-verbaal ten zijnen laste op. Kinkhoest, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende kinders van deze ziekten welk huisgezin heelt op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven Met Kinkhoest remedie Haiewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. VerkrijgbaarAalst, apotheek De Valke- neer Antwerpen, De Beul Dendermonde, Roman; Geeraardsbergen, Van Damme; Aal ter, Tavernier. Honderdc certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kinkhoestremedie Haiewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. SCHAARSEEKè Diefstal. Donderdag nacht zijn dieven in de woning van de echt genooten W..., Jaak Behrstraat, gedrongen. Op het gelijkvloers hebben de schelmen de meubels opengebroken en er uit gestolen wat weerde had, zooals het zilverwerk, kunst voorwerpen, enz. De policie heeft een onder zoek ingesteld. De goede moteurs en gazog'fcnes zijn nog immer gewaardeerd. Zuo heeft de maatschap pij der Moteurs Otto Deutz, te Brussel, heden in de vier hoeken van België vier motoren gaz pauvre van 100 PK. en van 1 tot. 150 PK. in werking, zonder de andere menigvuldige kleinere inrichtingep te rekenen. ELSENE. Wielrijder zwaar gewond. Een wielrijder, zekere Xwonende de Theuxstraat, reed Vrijdag morgend aan dè Troonstraat tegen een automobiel en werd met geweld te midden der baan geworpen. De automobilist stopte en voerde den gewon de naar de woning van een dokter. Na ver pleging werd X...., die zwaar werd gewond aan den schedel, naar zijne woonplaats te ruggebracht. De dieven op den tram. Een inwoner der Mailstraat, Jozef Oreed Donderdag Avond per elektrieken tram naar huis. On derweg werd hij het slachtoffer van eenen gauwdief» die hem zijn "uurwerk met ketting ontstool. Slechts bij zijne t'huiskomst stelde hij den diefstal vast. De schrik van het gevang. Zekere V..., uit de Lang-Levenstraat, die rechterlijk ver volgd werd, verliet vijf dagen geleden de echtelijke woning, met het voornemen in het Zonienbosch een einde aan zijn leven te stel len. Daar gekomen ontbrak hem echter den moed. Vier dagen en vier nachten beeft de man toen, zonder eten of drinken, in het bosch rondgezworven, tot hij eindelijk, ster vende van honger en dorst. Vrijdag morgend aangetroffen en naar zijn huis teruggebracht werd. korte woorden op de vragen, die tot hem gericht werden ondertusschen lag er in zijne edele manieren vol waardigheid niets dat een kwaad vermoeden kon geven, zoo dat mijnheer Harley zich haastte om aan zijne vrouw het gunstig denkbeeld, dat hij van hem had opgevat, mede to deelen. 9 Wat gij mij daar zegt, mijn vriend, 9 antwoordde mevrouw Harley, komt vol maakt overeen met het denkbeeld, dat ik mij gevormd heb van Oramaïka. en nochtans ge voel ik, ik weet niet welken angst, wan neer ik bedenk, dat gij weldra niet bij ons zült zijn. Arme kinderen 1 boe zal hot u gaan Zal uwe mondwr u kunnen verdedigen tegen de aanvallen «lier woestelingen, welke zij nog meer vreest, dan de wilde dieren uit het woud Deze woorden sprekende drukte zij de kinderen aan haar hart, als had men ze daarvan willen afscheuren. Wij zijn in de hand des Heeren, 9 ant woordde mijnheer Harley. Do Voorzienig heid moge ons beschermen Meer kon hij niet spi eken. Met de oogen ter nedergeslagen, verliet hij het vertrek, om zich te verstrooien onder de sombere denkbeelden, die htm tegen wil en dank bedroefden, ging hij zich met de toebereidse len zijner reis bê/.ig houden. Gedurende den nacht barstte een vreese lijk onwedt-r los, hetwelk 'de angsten van Mevrouw Harlny nog slechts vermeer derde. Hot gehuil der wolven, gepaard aan hot geloei van den storm in het woud, veroor zaakte een afgrijselijk gedruisch. Nu eens verbeeldde Mevrouw Harley zich, dat zij de prooi der wildo dieren zou worden dan 21 EN 22 JUNI 4914 De ongelukkige, wiens persoousbeschrij* ving door de policie reeds overal heongezon* den was, bad dringende zorgen noodig. LOUROES cn de PYHENEËN (zonder nachtreis) 2 afreizen per maand ZWITSER LAND 1 Sept.; Bruiloftsreizen e:i Bijzondere reizen FRANQOIS, 45, Noordlaan,-Brussoï. ST-GILLIS. De diefstallen in sfe straat. Een straatlooper robberde Donderdag avond een groot pak koopwaar van eenen kamion, welke onbewaakt stond voor een huis deit Fonsnylei, en zulks ten nadccle van M. W handelaar, tc Brussel. De policie beeft ver-» moedens en zoekt hem ieverjg op. ST-GENESIUS-RHODE. Verdachte zaak. Vrijdag is het parket van Brussel alhier afgestapt om een onderzoek in te stellen over liet geheimzinnig afsterven van een inwoner dev gemeente. Een genaamde V.... was ziek en zijne vrouw had het nutteloos geoordeeld een dolitoor te ontbieden. De pastoor der ge meente bracht V..!"een bezoek cn stelde vast, dat de zieke zich in ergen toestand bevond. Hij leed aan hevige kolieken en aan brakin* gen. Hij drong aan opdat mad. Veen dok- tooi' zou ontbieden. Doch toen deze ter plaats kwam had de man reeds opgehouden te le* ven. Op bevel van het parket is bet lijk pp- gegraven. Twee wetsdoktoors, die de magis traten vergezelden, hebben het geschouwd. De uitslag is nog onbekend. ANTWERPEN. Drama. Vrijdag avond, rond 9 ure, werd de Limburgstraaf, op het Kiel, door een bloedig drama in opschud ding gebracht. In een foorewagen, staande op een vagen grond, verbleef sinds eenige dagen zekere Eli sabeth Eoud 38 jaar, met den genaamden Alfons De M Er heerschte krakeel in dit öebelsch huis houden. De vrouw had haar inzicht te ken nen gegeven van zulk leven af te zien, en de man dacht er aan wraak te nemen. Hij ging zich nu Vrijdag bedrinken en des avonds ontmoette hij in eene herberg der Limburgstraat Elisabeth E. Twist ontstond en van woorden sloeg men tot daden over. Alfons De M.... trok een mes en plofte het in de keel der vrouw. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Ge zien den zeer ergen toestand van het slacht offer, bevool men, bij hoogdringendheid de overbrenging naar Tiet Ste-Elisabethgasthuis. Een drama te meer van de onafhankelijke zedenleer I Wijnkelder in brand. Donderdag ii% den avond zagen voorbijgangers dat er rook opsteeg uit het Café Monarch, gelegen op do Meir. Policie en pompiers werden verwittigd, doch de bewoners van de derde verdieping, de eenige die thuis waren, weigerden hoege-"* naamd de deur te openen. Ook wpren de pompiers, die onder bevel van luitenant Bas- teleir kwamen toegesneld, verplicht de deur open te kappen. Er was brand uitgebroken in den wijnkel der. Na een iiwaart uurs bïussclïèn"was het vuur uitgedoofd. Verschillende kassen wijn en manden champagne zijn de prooi der vlammen geworden. Diefstallen in een poslbureel. De plïch- tige aangehouden. In» het postbureel der St-Jansplaats werden sinds eenigen tijd ver schillende diefstallen van geld bestatigd. In den beginne kon men maar niet vermoeden wie de dader kon zijn. Ten laatste werd een kandidaat-briefdrager uit de Moonsstraat ver dacht en er werd eene bijzondere waakzaam heid gehouden. Vrijdag toen hij weer van dienst was, werd de verdwijning bestatigd van een briefje van 50 fr. De kandidaat was juist heengegaan om de brievenbussen te lichten. Bij zijn terug keer werd hij door den adjunkt Cowet 011- derhoord, maar de kandidaat, zekere T loochende alle plichtigheid. Zijne kleederen werden doorzocht, maar van het briefje was er geen spoor te vinden. Er werd toen bevolen een onderzoek te doen in de brievenbussen,'-die door T.... werden ge licht. Zoohaast de verdachte dit hoorde, be kende hij den dader te zijn en het ontvreem de briefje te hebben weggeborgen in de bus weder meende zij den oorlogskreet der wil den le hooren aanheffen. Toen het dag werd was de wind gevallen; de wolken waren verstrooid, en de stilte had opnieuw het geweld van den storm vervan gen. Mijnheer Harley riep de lieden bijeen die hem zouden vergezellen op zijne reis, welke, hoe kort dan ook in die dagen talri'ke gevaren .opleverde. Zij verzamelden zich voor het huis, en mijnheer Harley verscheen weldra in hun midden. Zijne echtgenoote kwam daar ook, hare oogen zwommen in tranen zij was uiterst neerslachtig O dierbare man sprak zij, terwijl zij hem in hare armen knelde 9 gave de Hemel dat mijn voorgevoel mij bedroog maar het is mij alsof het afscheid, dat ik thans van u neem, het laatste zal wezen. Sedert gisteren heb ik geen oogenblik rust gehad ik zie steeds voor mijne oogen de afschuwelijke gedaanten van die Indianen, welke onze wapenen ver van deze oevers hebben ver jaagd, en wier bloed zoo dikwijls de aarde heeft bevochtigd. Hunne wraak is ontzettend en wie weet of zij geen gebruik zullen maken van uwe afwezigheid, om wi aak te nemen 9 Mijnheer Harley antwoordde 9 Waarom u zoo verontrust Ligt ons verblijf niet in den omtrok van liet fort En bovendien zou God u en uwe kinderen niet kunnen beschermen, J>u'len hulp van mijnen arm Een heilige plicht verw ijdert mij voor eenigen tijd van uwe zijde, maar ik Iaat u b proefde dien-tboden achter, die niet terug zullen trekken voor de blinde woeda van hen, die uwe eenzaamheid zouden durven StOI'6D,a (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2